Gevecht Goodrich-regering om behoud van Vredestein alstublieft, lo: KAMERVRAGEN OVER WEIGERING PTT SPREIDINGSOVERLEG esprek met ':apers wellicht feer op gang Beatrix heropent raadhuis Zevenhoven Êeidóe 6oma/nt Hg [Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank Amro-bank N V.. Leiden Directeur-hoofdredacteur: F. J. Plug - Adj. hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: .Wim Buijteweg Ltenties (excl. BTW) 0.45 per mm. Telefoontjes 4.08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 38.27; jaar 149,15; losse nummers 55 cent Dinsdag 29 juni 1976, 66e jaargang no. 20463 Bardot Brigite Bardot in speelfilm „De Waarheid" op Ned. I om 19.30 uur. Om 19.05 uur Papermoon. Ned. II om 19.05 uur „Pauline, Petrova en Posy" (1), om 20.25 uur „Sutherland grijpt in". Zeer warm Droog zonnig en warm tot zeer warm weer met max. temp. van 28 gr. in de kustgebieden tot 33 gr. plaatselijk in het binnenland. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak uit noordoost tot oost Morgen zon: 4.23 21.03. Schev. hoogw. 4.42 en 17.07. Laagw.: 0.26 en 12.46. hijj Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Minister Lubbers van I Economische Zaken wil nog deze week met het Amerikaanse concern Goo- drich verder praten over een definitie- j ve oplossing voor de problemen rond het voortbestaan van de Nederlandse vestigingen van dit bedrijf en voor de j werkgelegenheid van 4800 man. Goo drich wil dat haar belangen in ons land tot een sterk minderheidsaandeel j worden teruggebracht en dat de over- i heid het concern zoveel mogelijk fi- nancieel steunt. De regering voelt er echter erg weinig voor om het meerderheidspakket van het totale aandelen kapitaal op zich te nemen. Mochten de onderhan delingen hierover vastlopen dan dreigt vrijwel zeker een sluiting van de Goodrich vestigingen in Nederland. Dat betekent dat ook de Vredes- teinbedrijven in Loosduinen en Leiden zouden moeten sluiten. Eind vorige week heeft de leiding van het Ameri kaanse bedrijf minister Lubbers laten weten zich geheel uit Nederland te willen terug trekken. Gistermorgen is daar de mededeling overheen gekomen dat er nog openingen bestaan tot ver der onderhandelingen mits de overheid daarbij steun zou toezeggen. De vakbonden hebben bijzonder weinig vertrou wen in deze „versoepeling" van Goodrich. Zij beschuldigen het Amerikaanse bedrijf van een spelletje poker waarbij de overheid en de vakbe weging de zwarte piet krijgen toegeschoven. Het ministerie van Economische Zaken zegt niet zo somber te zijn over het lot van de in totaal 4800 werknemers bij Vredestein. Minister Lubbers verwacht dat de standpunten bij de besprekingen van deze week alsnog nader tot elkaar gebracht zullen kunnen worden. Daarbij wordt echter aangetekend dat dit niet inhoudt dat de overheid een meerderheidsaandeel in Vredestein zal gaan De vakbonden hebben zich overigens gisteren in spoedvergaderingen verder beraden over de Goo- drich-affaire. Daarbij is besloten de overheid dringend te adviseren om de bedrijfssectoren die nog wel goed functioneren zelfstandig te maken en hen zodoende buiten de rode cijfers te hou den. Volgens de vakbeweging is deze verzelfstan diging tevens een mogelijkheid om het bedrijf wellicht opgesplitst te verkopen. „Een overname in zijn totaliteit is onhaalbaar. Er is in Nederland en Europa geen bedrijf dat daar aan wil. In kleinere delen zijn er wellicht wel mogelijkheden om de werkgelegenheid veilig te stellen", aldus de bonden. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Prinses Beatrix en Prins Claus brengen 1 september een werkbezoek aan negen gemeenten in de Rijnstreek. Speciale aandacht tijdens dit bezoek krijgen de tuinbouw en de industrie. Op het programma staan enkele vaartochten om een goed beeld te krijgen van de recreatieve mogelijkheden in dit deel van Hollands Midden. De volgende gemeenten worden bezocht: Nieuwkoop, Ter Aar, Nieuwveen. Rijnsaterwoude. Warmond, Alkemade. Woubrugge, Leimuiden en Zevenho ven. In deze laatste gemeente zal prinses Beatrix het onlangs verbouwde gemeentehuis officieel heropenen. Pers Unie breidt uit (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Pers Unie, een organisatie waarin zeven regionale dagbladen waaronder ook onze krant redactioneel samenwerken, wordt met ingang van 1 janua ri 1977 uitgebreid met drie nieuwe leden. Met het toetreden van Tijl BV (Vier dagbladen). Drents Groningse Pers BV (drie dagbladen) en Wegeners Couran ten Concern NV (vier dagbladen) zullen in totaal 550.000- abonnees bij Pers Unie betrokken zijn. De Pers Unie bestaat momenteel uit Het Binnenhof, de Leidse Courant, het Friesch Dagblad, het Noordhollands Dagblad, het Deventer Dagblad, de Twentsche Courant en de Gazet van Antwerpen. Patricia Hyman bij haar aankomst in Londen. Zij werd in /eflhazi (Libië) door de kapers van het vliegtuig van de Air France vajns haar gezondheidstoestand vrijgelaten. hiU I CJ CJ i gMPALA (UPI/AP) De onderhandelingen tussen "'"kapers van je op het vliegveld Entebbe in ^janda staande Franse vliegtuig en president Idi Jn zijn gestaakt, maar zullen mogelijk hervat pjden als men eenmaal weet wat de kapers precies jnüen. De kapers hebben wel een in het Arabisch ld document overhandigd, maar dat moet eerst ijferd worden. inige dat president Amin en de Franse ambassadeur in ïda bereikt hebben was, dat de 257 gijzelaars uit het laaiend [vliegtuig mochten en hun intrek mochten nemen in de hal iet vliegveld, waar zij door een arts en verpleegsters verzorgd ■n en eten en drinken kregen. hadden de kapers, van wie het juiste aantal nog niet id is, gedreigd het vliegtuig met alle gijzelaars in de lucht ten vliegen, als niet zou worden ingegaan op hun eisen, die, ;d nog niet eens bekend ,zijn. Wel is bekend dat hun vooral gericht is tegen Frankrijk, onder meer „wegens de aan de Syriërs". De nationaliteit van de meeste passagiers iet bekend, maar volgens Air France zijn er zeker negen 'ikanen, drie Canadezen en vijf Nieuwzeelanders bij benevens [root aantal Israëliërs. •ouw, die in Benghazi het gekaapte vliegtuig mocht verlaten Britse Patricia Hyman. Zij is bij haar aankomst in Londen mensen van een speciale afdeling van Scotland Yard verhoord de kaping en de kapers. Het gerucht wil namelijk, dat de ig wordt geleid door de beruchte internationale terrorist i", een Venezolaan die overal wordt gezocht voor een aantal len en de ontvoering van leden van Arabische regeringen leelnamen aan de OPEC-vergadering in Wenen, Kerstmis len jaar. ^derzoek ondeugdelijk beton im( 'ide*een onzer verslaggevers) -t HAAG In verband met soms ernstige problemen bij y iifwbouwobjecten met zogenaamde Monoliet-betonplaten heeft za$ster Gruyters een werkgroep ingesteld, die op zeer korte 1 yfijn advies over deze moeilijkheden moet uitbrengen. ^gebruik van deze platen in nieuwbouw in onder meer Den Rijswijk, Breda, Middelburg en Den Helder zijn bouwkundi- Jroblemen gerezen die voor sommige objecten zelfs ernstige £lgen dreigen te krijgen. Verkgroep heeft al laten weten, dat „niet altijd behoeft te poreusheid van het beton aanvaardbaar zijn". Om dit laatste i net namelijk. nister krijgt dezer dagen het definitief advies van de werk- Brand in Rotterdam eist drie slachtoffers (Van een onzer verslag gevers) ROTTERDAM Een felle brand in een pand aan de Jozeflaan in Rot terdam heeft afgelopen nacht aan drie personen het leven gekost. Een 28-jarige Turkse be woonster slaagde erin haar eigen leven en dat van haar twee kinderen te redden door het twee tal van tweehoog naar beneden te gooien en daarna zelf te springen. De kinderen werden op gevangen door politie agenten. Een van hen, een jongetje van zeven raakte gewond, evenals de vrouw zelf. Haar bo venbuurman, een 30-ja- rige Nederlander die van de derde verdieping naar beneden sprong, kwam op een geparkeer de auto terecht en liep eveneens verwondingen op. Een vermoedelijk Nederlandse moeder met haar kind en een oudere waarschijnlijk Turkse vrouw, slaagden er niet in aan het vuur te ontkomen en zijn le vend verbrand. De iden-, titeit van hun verkoolde lijken kon vanmorgen nog niet worden vastge steld. De moeder is on geveer 25 jaar oud, de vermoedelijk Turkse rond de 80 jaar. De oor zaak van de brand, die om half drie ontstond, is nog niet achterhaald. Het pand is geheel uitge brand. Een beeld van de felie uitslaande brand in het Rotterdamse oude Westen. Een „blijmaker" van formaat, deze halfautomatische heren- parapluie. U krijgt dit regenscherm kado als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Naar aanleiding van de beslissing van de Bijzondere Commissie PTT en de Dienst encommissies van 14 juni om als gevolg van de laatste ontwikkelingen ronde de spreiding van de Centrale Directie naar het noorden des lands alle verder overleg met de regering te weigeren, .heb ben de Kamerleden Van der Sanden en Du Chati- nier KVP) de regering schriftelijk gevraagd of zij reeds een standpunt heeft bepaald voor wat betreft de gevolgen van deze beslissing. De toezegging door de regering aan Noord-Neder land dat de spreiding nog dit jaar op gang zal moeten komen, vindt de PTT in strijd met de ook door de regering aanvaarde structuurschets en de daarin aangegeven verdere aanpak. De Kamerleden wijzen erop, dat de onrust onder het personeel zo sterk is toegenomen, dat de samenwerkende organisaties van overheidsperso neel zelf in hun brief van 14 juni j.l. verklaren, dat de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat bij het PTT-personeel nagenoeg iedere goodwill heeft verspeeld. Zij vragen welke stappen de regering nog denkt te ondernemen om het geschokte vertrouwen op korte termijn te herstellen. Korter werken bij Wilton ROTTERDAM (ANP) De dok- en werf maatschappij Wilton-Fije- noord b.v. in Schiedam heeft bij de arbeidsinspectie een verzoek ingediend om werktijdverkorting voor bijna drieduizend man personeel. De kortere werktijden zouden moeten ingaan op 1 augustus en zes weken moeten duren. De regeling houdt in dat ongeveer 475 mensen voor vijftig procent korter werken, ongeveer 2000 mensen voor 33 procent en ongeveer 350 mensen voor zestien procent Volgens een mededeling van Wilton-Fijenoord is de aanvraag een gevolg van de huidige economische recessie. Het aantal opdrachten voor de afdeling scheepsreparaties en ook voor de machinefabrie ken van de werf is sterk teruggelopen. Met de bouw van de korvetten voor Indonesië ka*\ aldus Wilton-Fijenoord, pas aan het einde van dit 'aar worden be^nnn^n. Brand op schip (Van een onzer verslaggevers) SCHEVENINGEN - Vannacht heeft brand gewoed in de ma chinekamer van de „Duke of Yorkshire", een schip van de Norfolkline in Scheveningen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De bedradingen van het schip werden echter dusdanig bescha digd, dat een sleepboot van Smit Internationale Sleepdienst en het schip naar de Rotterdam se haven moest brengen voor reparatie. De Duke of Yorkshire voer ten hoogte van de Doggersbank toen de brand uitbrak. Er waren geen passagiers aan boord. Speurtocht Een Frans mari nevliegtuig is vanochtend een speurtocht begonnen naar een aantal deelnemers aan de trans atlantische zeilrace, waarvan sinds langere tijd niets meer is vernomen. Enkele tientallen solo-zeilers hadden al enige tijd geleden in Newport, Rhode Island (VS) moeten aankomen. Roof van 10 miljoen op Heathrow LONDEN (Reuter) Twee mannen met valse identiteitspapieren hebben twee luchtvaartmaatschappijen op het Londense vlieveld Heathrow voor ongeveer tien miljoen gulden aan vreemde valuta bestolen. Volgens Scotland Yard bezochten zij zaterdag drie beveiligde kantoren van de Britse luchtvaartmaatschappij British Airways en de Belgische Sabena, waar de mannen vervalste identiteitspapieren van een Amerikaanse bestelfirma toonden. Op de kantoren van de maatschappijen verklaarden zij pakjes met bankbiljetten te komen terughlen omdat een fout was gemaakt bij de verpakking.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1