bij h Boschgeest blijft zich verzetten tegen bouw van Engelse school „Geen munitieopslag op Maaldrift" In Memoriam P. Rotteveel I E' Staantribune v.v. Noordwijk wordt overdekt „VAKANTIEVREUGD" VOOR LISSERJEUGD WASSENAAR TEGEN DEFENSIE: Turk gedood»' schietpartij fc KORTWEG r POSITIEF RESULTAAT HANDTEKENINGENACTIE Martin Meyland wint 20ste ToujP Reconstructie Oud- Bodegraafse weg VOORSCHOTEN De wijkraad ..Boschgeest" heeft een handtekeninge nactie gehouden tegen de vestiging van ..The English School" in die wijk. Een tiental daems heeft de wijk afgestroopt en in totaal hebben 270 wijkbewoners hun hadtekening gegeven tegen de Engel se School. Die handtekeningen vertegen woordigen 237 woningen, uitgegaan werd van het gegeven dan man en vrouw gelijk zijn en wanneer het wettelijke hoofd niet aanwezig was, tekende de echtgenote. De wijkraad leest uit het aantal hadtekenin gen dat de meerderheid van de wijk de school afwijst. Volgens de gegevens uit de Voorschoten- se burgerlijke stand waren er op 1 janua ri van dit jaar in Boschgeest 584 wonin gen met 2136 inwoners. Volgens die gege vens is echter 40,5 procent tegen de vestiging. De wijkraad heeft op de tocht langs de woningen af en toe „geen ge- hoor" gekregen in verband met de vakan tie. De wijkraad ziet in het aantal handteke ningen een aanmoediging om door te gaan met de aktie tegen de Engelse School. De gemeenteraad heeft unaniem de grondverkoop aan „The English School" goedgekeurd. Bij het ophalen van de handtekeningen werd tevens ge vraagd of de wijk de stap van de politie ke partijen kon begrijpen, Het viel daar bij op dat vele wijkbewoners, die zelf aktief betrokken zijn bij de werkzaamhe den van de politieke partijen, het stand punt van hun partijen in deze zaak niet delen. Duidelijk hebben ook de raadsle den, die in de wijk zelf wonen zoals wethouder Eveleens, het algemeen belang boven het wijkbelang laten prevaleren. De wijkraad „Boschgeest" heeft inmid dels het resultaat van de handtekeninge- naktie gezonden aan het college van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland. In die brief wordt nogmaals gevraagd om de bouwvergunning volgens ex. artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening niet te verlénen, dan wel aan het raadsbe sluit tot verkoop van grond aan „The English School" goedkeuring te onthou den. Tevens wordt gevraagd om de wijk raad in de gelegenheid te stellen het standpunt van de bewoners mondeling te mogen toelichten. Het gemeentebestuur van Voorschoten verwacht dat G. S. hun goedkeuring aan de grondverkoop niet zullen onthouden. De wijk Boschgeest telt ongeveer 10% van het aantal Voor schoternaren (21.308) en uit de handteke ningen blijkt dat nog geen 5% van het totaal tegen is. Bovendien is het raadsbe sluit met algemene stemmen genomen en past de school in het bestemmingsplan „Boschgeest". de Lisse LISSE Een ïjzersterke tijdjj bracht de eindzege van de 20sm Tour de Lisse naar Martin Mej/ land uit De Zilk. Hij versloeg j de laatste beslissende rit ovt vijf kilometer tegen het horloa alle concurrenten. In de B-caaW gorie, de groep jongere renndl tjes, werd Gert Jan Faas iJF Sassenheim winnaar. In het al gemeen klassement stokte hij q een vijfde plek. Het algemeet klassement vermeldt na <kj naam van de winnaar. Piet Jaj: Westerhoven uit Sassenheim aPl' tweede, Frans Bon uit Noords wijk (derde) en Geert Jan Baije ker uit Noordwijk. (vierde). 0^ de foto de bloemen voor aL winnaars van de B-categorir Op de hoogste trede Gert J# Faas naast de ronde-miss. ij* ROTTERDAM (ANP) Bij ei schietpartij in Rotterdam ist de nacht van vrijdag op zatï*, dag de uit Turkije afkomstij H. H. Degirurenci om het levjl gekomen. Twee van zijn landt 1 noten zijn met schotwonden i J het ziekenhuis opgenomen. Over de oorzaak en de to dracht van de schietpartij is) politie niets bekend. De dadj moet worden gezocht in Turkl kringen. Er zou volgens de po. tie uit een voorbijrijdende aui zijn geschoten. i e Het slachtoffer werd drie ma!1 geraakt in borst en jeup. A NOORDWIJK De staantribu- ne op het gemeentelijk sport park krijgt een overdekking en aan de andere lange kant van het veld zullen eenvoudige ver hogingen worden aangebracht. Secretaris W. Spaanderman kondigde een en ander aan op de jaarlijkse ledenvergadering van de voetbalvereniging „Noordwijk". Hij deelde verder mede. dat het bestuur aan de KNVB had ver zocht voor de komende competi tie een meer regionale indeling te maken. Dit om vele verre reizen zoveel mogelijk te beper ken. Slecht te spreken was de secretaris over de vernielingen, die al te enthousiaste toeschou wers soms op het sportpark aanrichtten. Ook het aantal strafzaken bleek toegenomen. De heer Spaanderman deelde tenslotte nog mede, dat John Eelman weer voor een jaar als trainer is „ingehuurd". Jeugd-' trainer Arie Duyndam gaat de vereniging verlaten en wordt trainer bij SJC. Penningmeester Salentijn deelde mede dat de contributies en donaties moes ten worden verhoogd, omdat de afdracht aan de KNVB en de AI ine LVB drastisch omhoog is g^' gaan. De vergadering keunjei unaniem de verhogingen goé en bracht de entreeprijzen d,0l 2,25. J-L Bij de bestuursverkiezing we„ den de heren M. Houwaart L. Korbee herbenoemd. In c vakature J. van Duin werd heer J. van der Meulen geko; ,V„ Mei grote verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze zeer gewaardeerde collega en vriend, de heer P. Rotteveel, hoofd van de R.K. Hartebrugschool te Leiden. Geslagen waren wij, ondanks dat wij reeds lange tijd wisten dat het moest komen. Geslagen, omdat wij in hem iemand verliezen, die voor ons allen veel betekende, die meer dan een collega was en vooral door zijn optreden ons bijstond. Mijnheer Rotteveel was een persoon die niet keek naar zichzelf, een man vol geloof, die zichzelf niet telde als het ging om "zijn" kinderen om „zijn" school. Wie problemen had. vond in hem een luisterende persoon, die probeerde zich in te leven in die situatie, of het nu een ouder, een collega of een kind was, bij hem konden zij te recht en al was de oplossing er niet direct, hij wist wel een woord te vinden, dat hielp en steunde. Hij was de man die een band wist te scheppen tus sen de collega's, tussen de ou ders en de school. Zijn school, de Hartebrugschool, zal hem node missen. Tot het laatste moment toe zijn zijn gedach ten nog bij zijn school ge weest. de school, waar hij 15 jaar lang als hoofd met zeer. veel toewijding heeft gewerkt. Nu verschillende van zijn idea len langzamerhand verwezen lijkt gaan worden, mat hij daarvan niet de vreugde genie ten die wij hem zo graag had den gegund. In september '75 werd hij met spoed opgenomen in het St. Elisabeth ziekenhuis, waar hij een zeer zware operatie moest ondergaan. Na gesterkt té zijn met het H. Oliesel knapte hij weer zover op, dat hij met Kerstmis weer naar huis toe mocht, waar de opgaande lijn zich voortzette. Na enige we ken moest hij weer worden opgenomen en kwam vast te staan dat er chirurgisch voor hem niets meer gedaan kon worden. Met steun en gebed van zijn vele vrienden is hij blijven vechten om zich tegen het onvermijdelijke te verzet ten. Het enige wat wij nu nog kun nen doen is: te proberen om hetgeen hij opbouwde, af te maken en voort te zetten. Troost kunnen wij misschien vinden in het geloof, dat ook hem bezielde en van waaruit hij leefde en probeerde door te geven aan zijn kinderen in de lessen. Iedereen die hem gekend heeft weet. dat hij gestreden heeft om het leven. Toch heeft hij de dood aanvaard in een gela tenheid. die ons trof. Dit moge ook zijn ouders troosten. Voor hen is de dood van hem, op wie zij steunden een zwaar verlies. Hij heeft zoveel voor hen betekend; bij hen is de leegte in huis veel groter en zwaarder. Het moge hen een troost zijn te weten; dat velen met hen meeleven. Een troost moge het voor hen zijn, dat hij rust en vrede gevonden heeft bij Hem, op wie hijzelf zoveel vertrouw de. Bij Hem van wie hij hulp en steun verwachtte. Hij is bij Hem gekomen. Moge hij daar rusten in vreugde en vrede, die eigen is aan de kin deren van God. Team Hartebrugschool Maria Kleuterschool Oudercomité AARLANDERVEEN Deze week wordt er door de Mane ge Pretford op de boerderij van de heer C. van Schaick, aan de achtermiddenweg een ponykamp gehouden voor de leeftijden van 7 t/m 12 jaar. Nadat de 24 jeugdige ruitertjes en amazones, vanmorgen hun kamp hebben ingericht wor den er in deze week verscRil- lende ritten in de polder ge maakt. Woensdagmorgen staat in het teken van de grote olympiade, waar alle deelnemers aan deel nemen, het ponykamp wordt vrijdagavond besloten met een groot kampvuur. WASSENAAR In de fraaie vijver achter het raadhuis „De Paauw" is zaterdagmorgen een hengelwedstrijd gehouden ten bate van het Anjerfonds. De organisatie was in handen van de Wassenaarse Hengel sportvereniging W H S V, die in de loop van dit jaar het 25-jarig bestaan gaat vieren. Met het oog op dat jubileum had de vereniging extra prij zen voor deze hengelwedstrijd beschikbaar gesteld. Er meldden zich tegen 9 uur 60 hengelaars. Er werd twee uur gevist en daarna reikte W H S V-voorzitter P. Werkman de prijzen uit, nadat hij de opbrengst van de ïnleggelden had overhandigd aan de heer H. Kolff van het plaatselijk Anjerdagcomité. De 14-jarige Hans Simons werd winnaar. Hij haalde in totaal 35 vissen op met een totale lengte van 1.72 m. VOORHOUT Pastoor J. W. Nijman opende donderdag avond het geheel gerenoveerde Parochiehuis in Voorhout. Pastoor Nijman zei bijzonder gelukkig te zijn met deze gron dige opknapbeurt van het sterk verouderde interieur. De kosten van de ingreep wa ren toch nog opgelopen tot zo'n 170.000 gulden. Dit bedrag werd grotendeels bijeenge bracht door middel van twee kerkveilingen (Paveio), aange vuld met een subsidie van 50.000 gulden van de gemeen te. Namens de gemeente sprak donderdag wethouder J. G. Huigsloot zijn gelukwensen uit Het gehele gebouw, grote zaal en kleinere vergaderruim te en ook het toneel ontkwa men niet aan de algehele ver fraaiing. Dit was de eerste ver bouwing van het Parochiehuis sinds 1931, daarvoor was het een echt Patronaatsgebouw. ZOETERWOUDE - Gister avond zijn ruim 40 gidsen en verkenners van Scouting Zoe- terwoude vertrokken naar En geland. Na de H. Mis van 6 uur in de Christus Dienaar- kerk werden zij met de Stafle den, uitgewuifd door vele ou ders en andere belangstellen den. Het gezelschap ging per bus naar Vlissingen vanwaar in de nacht per boot de over steek werd gemaakt. De volge lingen van Baden Powell zijn in Engeland te gast in Guild ford bij de First Normandy Scoutgroep. Leden hiervan bi vakkeerden in 1973 en 1975 in Zoeterwoude en genoten toen gastvrijheid in en rond de be huizing van de Christoffel- groep achter het gemeente huis. Daarbij is vorig jaar het idee van een tegenbezoek ge- WASSENAAR Het gebruik dat Defensie maakt van het complex Maaldrift is planolo gisch volstrekt onverantwoord. Als Defensie niet overgaat tot een ander gebruik van het com plex of strengere veiligheids maatregelen neemt, dan zal het gemeentebestuur overwegen het terrein een andere niet - militaire bestemming te ge ven. Dit heeft het gemeentebe stuur van Wassenaar laten we ten aan het ministerie van De fensie naar aanleiding van een bezwaarschrift tegen het ont- werp-bestemmingsplan „Ter Weer". In hel bezwaarschrift wordt het instellen van veiligheidszones voorgesteld. Volgens de opstel ler van het bezwaarschrift, zijn die zones niet in het ontwerp-be- stemmingsplan opgenomen. In tegendeel: tennisbanen, manege, camping, woongebied en hove niersbedrijf mogen uitgebreid worden. Hel gemeentebestuur van Wassenaar heeft thans fel op dit bezwaarschrift gerea geerd. Om hun standpunt te be nadrukken is alvast besloten een nieuwe bepaling op te ne men, die het opslaan van muni tie in het complex Maaldrift ver biedt Tegen het ontwerp-bestem- mingsplan Ter Weer zijn in to taal 12 bezwaarschriften inge diend. Het uitvoerigste en meest „ingrijpende" is afkomstig van 35 bewoners van drive-in wo ning in het gebied tussen het „oude Deyleroord" en de voor malige tramremise. Het gemeen tebestuur heeft inmiddels al la ten weten, dat bij de verkoop van de woningen aan de Serin genlaan nimmer „vrij uitzicht" is toegezegd. Alle bezwaar schriften komen donderdag avond 1 juli om half acht aan de orde tijdens de openbare commissievergadering voor Technische Dienst" in het raad huis. LISSE De zomervakantiefestiviteiten, die wor den georganiseerd door het comité „Vakantie vreugd" beginnen morgen in Lisse. Dinsdag 29 juni gaan de kinderen van 6 tot en met 12 jaar naar sporthal Treslong in Hillegom. Daar wordt een zogenaamde „Doe-dag" gehouden. Vertrek 9.30 uur vanaf het HBG-terrein. Inschrij ven bij het VW. Kosten 3,50 gulden. Donderdag 1 juli wordt om 14. 00 uur film ge draaid in het „Trefpunt" aan de Schoolstraat Toegang 1 gulden. Op de dinsdagen 6, 20. 27 juli en 3 augustus worden in de gymnastiekzaal van de voormalige openbare school aan de Heereweg spelfestijnen gehouden. Op deze dagen worden allerlei soorten van handenarbeid beoefend. Toegang 1 gulden en een kwartje. Aanvang 10.00 uur. In het gemeentelijk sportpark wordt donderdag 8 juli een tentenkamp gehouden. De jeugd moet de tenten zelf bouwen. Deelname kost 1,50 gulden. Aanvang 10.30 uur. Woensdag 14 juli wordt op het landgoed „Oase" in Vogelenzang een sportdag gehouden voor kinde- i ren van 6 tot en met 12 jaar. Vertrek per bus j om 8.15 uur vanaf het HBG-terrein. Deelname kost i 3,50 gulden. Vrijdag 16 juli wordt in de Ringvaart een viswed- strijd gehouden, in de buurt van de brug. Aanvang 10.00 uur. Deelname kost twee kwartjes. In de openbare bibliotheek wordt donderdag 22 juli om 10.00 uur een poppenkastvoorstelling gege- Donderdag 5 augustus wordt een zogenaamde „zelfbouwvaardag" gehouden. Deelnemers moeten pogen zelfgebouwde vaartuigen naar de overkant van de vijver nabij de Konijnenburg te krijgen (Poelpolder). Aanvang 14.00 uur Midzomerrit De Midzomerrit van de tuigpaardenliefhebber van de vereniging van het aangespannen paard „In het Gareel" uit Rijnsburg werd zaterdagmiddag onder waarachtig zomerse omstandigheden gehouden. Twintig rijtuigen namen aan de rit deel. In de Leidse Doelenkazerne werd voor de eerste keer gestopt om de dieren te verzorgen. Daarna voerde de rit de deelnemers naar Sassenheim en 's avonds naar Noordwijk. BODEGRAVEN De frai° Oud-Bodegraafse Weg die zir®" tussen de boerderijen doorslf gert, zal vanaf de HoogendooF.c laan tot aan de Goudse w(I(; worden gereconstrueerd. Hl landelijk karakter blijft beho den. 1 De werkzaamheden houden rn dat de fundering en de rijbai*f verstevigd zullen worden alsmi de het aanbrengen van uitwijP plaatsen, verbetering en beplaf ting van de bermen. Het plan afkomstig van de GrontMy iF Bilt in samenwerking met d Rijksdienst voor Landinric^ ting. In de kosten zal het Rij 48 procent bijdragen, van dj] provincie is nog niets bekent Er zullen voor dit plan enkel», strookjes grond onteigend mor ten worden, maar de gemeend die spoed wil betrachten met <fll opdracht, zal een en ander so^g pel behandelen. ^u, m t. SC at F tr h Het hernieuwde parochiehuis in Voorhout met de beheerders. boren. Op woensdag 7 juli keert men terug. SASSENHEIM - De coöpera tieve inkoopvereniging „Ons Belang" vierde zaterdagmid dag in het „Motel" in Sassen heim het gouden jubileum. Te vens werd directeur Slinger land gehuldigd omdat hij 35 jaar de leiding van het bedrijf voerde als opvolger van zijn vader, die vanaf de oprichting tot 1941 de scepter zwaaide. Voor het jubileumfeest be stond veel belangstelling. De vereniging werd op 21 juni vijftig jaar geleden opgericht met als doel betrouwbaar en voordelig kunstmeststoffen in te kopen. De activiteiten zijn in de loop der jaren sterk uit gebreid, bijvoorbeeld tot de aankoop van bestrijdingsmid delen. De omzet groeide van 34.000 gulden bij de oprichting tot drie miljoen 546 duizend gulden in het afgelopen jaar. NOORDWIJK - De Rabo bank Noordwijk heeft in 1975 een gunstig jaar beleefd. De resultaten waren zeer goed. Dit verklaarde voorzitter L. G. J. Alkemade onlangs op de algemene ledenvergadering. Het ledental groeide van 953 tot 981, het aantal spaarreke ningen liep op van 5688 tot 5959. Het aan de Rabobank Noordwijk toevertrouwde be drag aan spaargelden bedroeg 23.869.000 gulden. Ook over de resultaten van de eerste vijf maanden van dit jaar bestond grote tevredenheid. ROELOFARENDSVEEN/OU- DE WETERING - De muzi kale rondgang, die de muziek vereniging vereniging „Liefde voor de harmonie" gisteren zou houden, is niet doorge gaan. Reden waren hoge tem- j peraturen die volgens het be stuur van de muziekvereniging I het doorgaan van de rondgang onverantwoord maakten. Een geluidswagen heeft de voorge nomen route van de muziek vereniging gereden, om de in woners van Oude Wetering en Roelofarendsveen op de hoog te te stellen. Wanneer de rond- gang nu zal plaatsvinden is nog niet bekend.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4