Groen licht voor overdekt zwembad in Oegstgeest MI Onjuiste procedure bij toewijzing gronden in Noordwijkerhout 2A. Haast met stoep Oegstgeester- weg Tour de Lisse Afscheid na twintig jaar Warmonders: ONVREDE MET SCHIPHOLLIJN EN WARMUNDA- STRAAT RECREATIEGEBIED HOORNES EEN FEIT noteert u evei Isil PIERROT VRIJDAG 25 JUNI 1976 LEIDSE COURANT VJDA< RIJNSBURG De raad was tijdens de vergadering van gisteravond unaniem van mening, dat er nu eind elijk eens een begin moest worden gemaakt met de onteigeningsprocedure aan de Oegstgeesterweg. „Het gevaar dat daar bestaat door het ontbreken van een trottoir wordt versterkt door de 5000 voertuigen die dagelijks de Oegstgeester weg passeren", waren de raadsleden van mening. De raad ging gisteravond eveneens akkoord met de aanschaf van nieuwe glas vezelhelmen voor de brand weer. De huidige stalen hel men leveren gevaar op wanneer de dragers ervan worden geconfronteerd met branden veroorzaakt door kortsluiting in electrische bedrading. RAADSLEDEN HUNKERDEN NAAR „KOELE DUIK" OEGSTGEEST Slechts een eventue le afwijzing van het uitbreidingsplan „Haaswijk" door Gedeputeerde Staten kan de bouw van een overdekt zwem bad in Oegstgeest nog in de weg staan. Met de .stemmen van vier WD-ers tegen ging de Oegstgeestse gemeente raad gisteravond akkoord met de bouw van het bad. De vier tegenstemmers motiveerden hun beslissing met twij fels over de financiële consequenties van de snelle bouwstart als de provin cie het plan „Haaswijk" onverhoopt toch zou afkeuren. De overige VVD-ers steunden met de andere raadsleden het college-voorstel. Raadslid Van Veen merkte naar aanlei ding van de tegenstemmers op dat het CDA onzekerheden durft te nemen. Zijn fractie is slechts aarzelend meege gaan met het compromisvoorstel de bouW van een bad te koppelen van Haaswijk. „Het waarom van een over dekt bad is voor ons geen probleem", aldus het raadslid, die duidelijk aan toonde dat het een kollektieve voorzie ning betrof voor de gehele Oegstgeester bevoien het overschot op de begroting van de gemeente, voor een bad met. afmetingen van 15x25 meter i.p.v. 12 1/2x25 meter. „Men moet deze zaak uit de emotionele en politieke sfeer halen en algemeen zien", sprak de heer Van Veen, die zijn betoog afsloot met de woorden: „Een overdekt zwembad in Oegstgeest, voor jong en oud een feest". Namens de fractie van de PvdA/PPR werd het woord gevoerd door de heren Beckers en Kohlbeck (resp. PPR en PvdA). Men wilde zich liever nog niet uitlaten over Haaswijk, een plan waar men destijds tegen gestemd had. Als de goedkeuring daarvan komt wil men zich beraden. Men ging echter toch mee met het voorstel van B. en W. „Wij vinden in feite dat er best op dit mo ment gebouwd kan worden", aldus de heer Kohlbeck die het standpunt van enkele WD'ers aanvocht en rekenkun dig tot andere conclusies kwam met betrekking tot het exploitatietekort. „Gezien de ruimte in de begroting die bijna structureel te noemen is, durven wij de gok best te wagen". Zowel wethouder Thorn (openbare wer ken) en zijn collega Gmelich Meyling gingen positief op het voorstel in bij de beantwoording van een groot aantal vragen. „Wat gebeurt er als Hhaswijk niet doorgaat", aldus P. v. Veen (CDA), „kunnen wij dan wel doorgaan met praten". „Ja", gaf het college te kennen. Bij stemming bleef de WD, met de vermel de vier stemmen tegen, verdeeld. „Het zwembad komt er", beaamden de overi ge tien raadsleden met hun „jawoord". LISSE In de gisteren verre den 5e etappe van de Tour de Lisse heeft de Sassenheimse renner Piet Jaap Westerhoven zich in de gele trui weten te rijden. Woensdag had hij de aanvoerder van het algemeen klassement. Geert Jan Bakker uit Noordwijk, door eveneens een etappe overwinning tot op één seconde weten te benade ren, waarna hij gisteren op fu rieuze wijze in de laatste ronde zijn slag sloeg. Bollenbad-bokaal NOORDWIJK De Noordwijk- se Duinoordschool heeft giste ren de schoolzwemwedstnjden in het Bollenbad gewonnen. De Noordwijk-Binners van de Schapendel eindigden als twee de, terwijl de leerlingen van de Prinses Marijkeschool met slechts 0,3 seconde verschil als derde op de ranglijst prijkten. Wethouder van sportzaken Ted Jansen reikte na afloop van het zwemfestijn de prijzen uit. Leerlingen van de Flora- school in Oegstgeest heb ben op feestelijke wijze afscheid genomen van de heer Van Driesten, die ge- ourende twintig jaar hoofd van genoemde school is geweest. Rond negen uur gisteravond begon een druk bezochte receptie, waar velen hun opwach ting kwamen maken. Het college moest vanwege de raadszitting verstek laten gaan. Maar burgemeester Van Eysinga wijdde in de raad lovende woorden aan het adres van de heer Van Driesten. Op de foto het scheidende schoolhoofd. Bejaardensoos tijdelijk in oude bibliotheek (Van onze correspondent) KATWIJK De Algemene Bond van Bejaarden zal toch gebruik kunnen gaan maken van het oud-bibliotheekgebouw in de Voorstraat. Eerder protes teerde de commissie voor So ciale Zaken en Volksgezond heid tegen de ruim 1 miljoen restauratiekosten, nodig om het gebouw voor de sloop te behoe den. Gisteren bicken de leden van deze commissie niet van mening veranderd, maar goed keuring werd wel verleend aan een kredietverlening van 11.200,- om de begane grond van het gebouw, bestemd voor de bejaarden, een opknapbeurt te geven. Op donderdag 1 juli zal het voorstel aan de Raad worden voorgelegd. Wanneer echter daarnaast niet wordt besloten tot restauratie van het gebouw, (het voorstel hiertoe blijft bestaan, maar werd ten behoeve van de be jaarden losgekoppeld van de ge noemde noodzakelijke opknap beurt.) dan wordt over ongeveer 3 jaar sloop alsnog noodzakelijk geacht, zodat het gebruik een tijdelijk karakter krijgt. Het voorstel tot restauratie kwam gisteren ter sprake in de com missie voor Onderwijs en Vrije Tijdsbesteding. Het pand be vindt zich in zodanige slechte staat, dat alleen de begane grond nog gebruikt kan worden. Het dak is aan vernieuwing toe Zoals bekend moet het aangren zende pand ten westen van het bibliotheekgebouw worden ge sloopt om de geplande verbre ding van de Dwarsstraat moge lijk te maken. Behalve de Algemene Bond van Bejaarden hoopt de gemeente het gebouw ook toe te wijzen aan de jeugdvereniging .Youth for Christ' en de kunstenaars van 't Pandje'. WARMOND De huizen aan de Warmundastraat zullen wellicht worden gesloopt om door nieuwbouw te worden vervangen. De kosten van renovatie van de huidige panden (elk 70 mille) zijn te hoog volgens het Warmondse gemeentebestuur. De bewoners verzetten zich tegen de gemeentelijke beslissing. Enkele bewoners van de War- mudastraat hebben een actieco mité opgericht. Burgemeester De Vreeze sprak gisteravond zijn afkeuring over deze actie uit. Met name had hij bezwaar tegen de uitlatingen van de be woners als zouden „de wonin gen in Endepoel kippenhokken zijn". Verschillende raadsleden drongen aan op duidelijkheid over de problemen rond de War mundastraat. „Onzekerheid geeft altijd onrust", meende raadslid Tulp, „en niemand is erbij gebaat als het actiecomité blijft stoken". De schipholspoorlijn kwam weer ter sprake n.a.v. het onder houd dat B en W maandag j.I. hebben gehad met minister Wes terterp Uit dat gesprek is geble ken dat de lijn geheel wordt aangelegd volgens het door de minister gekozen tracé. Er is geen enkele mogelijkheid ook maar iets te veranderen Alle alternatieven worden als „te duur" afgedaan Vier mensen van NS en Articon waren naar Warmond gekomen om de za ken nog eens toe te lichten. Di- rekteur de Jong van NS legde uit dat een tweesporige baan al dan niet ondertunneld voor de spoorwegen niet mogelijk bleek omdat de wachttijden voor In tercity-treinen maar liefst twee minuten langer zouden worden. Het traject is tenslotte gepland om tijdwinst te behalen. „Bij de minister telt 1,5 minuut tijd winst zwaarder dan de belangen van 5000 Warmonders, was de mening van wethouder Van dei- Zalm. Hij was zeer teleurgesteld, en zelfs verbitterd over de ma nier waarop het overleg was gevoerd. De heren van de NS en Articon zegden wel toe zich aan de nor men voor geluidshinder te hou den die door het ministerie van Volksgezondheid worden ge steld, maar op welke manier kon nog helemaal niet worden verteld. Enkele suggesties die werden gedaan bleken te duur te zijn. De raad besloot tenslotte wel medewerking te verlenen aan de totstandkoming van de lijn omdat daar toch geen ont komen meer aan is. Er zal ech ter wel een brief aan de minis ter worden gezonden waarin van de teleurstelling van de ge meente Warmond kennis wordt gegeven. KATWIJK Na de goedkeu ring van de Raad gisteravond wordt binnenkort een aan vang gemaakt met de aanleg van een uitgebreide recreatie- strook in het westelijk gedeel te van de wijk Hoornes; de strook, waarin 2 trapvelden, een rolschaatsbaan en een speelweide worden gereali seerd, ligt nabij het Rijnland gemaal tussen de Groen van Prinstererweg en het Uitwate ringskanaal. De commissie voor Onderwijs en Vrije Tijdsbesteding ver enigde zich gisteren met de voorgestelde kredietverlening van 592.000,- om de aanleg mogelijk te maken. Het be stuur van de wijkvereniging .Hoomes' werd bij de voorbe reidingen van het plan betrok ken en stemde reeds in met het ontwerp.' Het voor Katwijk umeke pro ject bevat buiten de genoemde onderdelen tevens een 'ver springbak, een basketballveld en een sleebaan. De rol schaatsbaan wordt in ovale vorm rond het grootste van de twee trapvelden gelegd en meet op het schetsontwerp 250 meter. De verschillende velden komen in een dicht begroeide omgeving, terwijl duinwallen van 4 tot 9 meter het geheel een speels karakter moeten ge- Voor de sportvissers is er ten slotte een visplaats gepland aan het Uitwateringskanaal. Het vooral op sportieve re creatie gerichte gebied wordt bereikbaar vanaf de Groen van Prinstererweg; parkeer ruimte wordt extra ingericht. Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT Bij de toewijzing van zeven perce len grond aan de Kerkstraat is, olgens het raadslid mr. J. C. F. Knapp, een onjuiste procedu- e gevolgd. Over de verkoop an de zeven kavels grond aan Noordwijkerhouters wenste hij gisteravond niet te stemmen. In totaal hadden 28 personen zich aangemeld voor de aan koop van deze goedkope (12.500 gulden) percelen grond. Uiteind elijk heeft 'de commissie huis- esting het college zeven namen an personen geadviseerd om hen de percelen gTond toe te kennen. Waar de fouten zijn ge maakt, wilde het raadslid Knapp „in belang van de ge meente" niet meedelen. Het raadslid Van der Lem (PPNZ) drong er bij het college op aan dal dergelijke zaken in overleg met de raadsleden worden be paald Naar alle waarschijnlijk heid zijn een aantal raadsleden het niet eens met de toewijzing deze gronden c.q. met de basis waarop dit is geschied. De raad ging gisteravond toch ak koord met het voorstel van het college de gronden toe te wijzen. Mast „De stichting Mast geeft zichzelf nekslag als zij akkoord gaat met het nieuwe huurcontract", verklaarde het raadslid Van der Lem. De stichting Mast wordt ondergebracht in het voormali- politiebureau aan de Vlasho- Volgens het raadslid wordt de stichting op geen enkele wijze ruimte geboden om redelijk ge bruik te kunnen maken van het nieuwe onderkomen. Hij meent dat er. zo concludeert hij uit het contract, niet veel hoeft te ge beuren of de stichting wordt door de gemeente op straat ge- RAADSLID KNAPP: „IK ZEG NIET MEER IN BELANG GEMEENTE zet. „De Vlashoven is een erg rustige buurt. Als er een speld valt, dan lijkt het alsof er een kanon afgaat," verklaarde de PPNZ-ter. Volgens de burge meester moet tegemoet geko men worden aan de bezwaren van omwonenden, die het liefste zien dat de „Mast" helemaal niet in het voormalige politiebureau wordt ondergebracht. Leeweg Streekplan De Noordwijkerhoutse gemeen teraad heeft gisteravond geko zen voor het alternatief D. uit de provinciale nota Alternatie ven en Varianten Streekplan. De raad weigert te accepteren dat in de Bollenstreek een zoge naamde bollenstad (bouwloca tie) wordt gebouwd. Als het echt helemaal niet an ders kan, dan wil de raad eens denken aan een eventuele snel lere groei van een der steden in de Bollenstreek. Nadat al lange tijd geleden plannen waren ontwikkeld tot het leggen van elektriciteitska bels op de Leeweg, heeft de raad gisteravond besloten 41.000 gulden beschikbaar te stellen voor het realiseren van elektrici teit in de diverse huizen die aan deze weg zijn gelegen. De Stede lijke lichtfabrieken nemen de helft van de kosten ad 50.000 gulden voor hun rekening. De raad stelde eveneens bijna 900.000 gulden beschikbaar voor een nieuwe riolering van de Zeestraat, vanaf dé zogenaamde Bavo-brug richting Schulpweg. Bibliotheek De gemeenteraad wenste niet akkoord te gaan met een. voor stel van het college garant te staan voor een lening van 23.000 gulden aan de Stichting Open bare Bibliotheek Noordwijker hout. Het grootste gedeelte van het bedrag was bestemd voor de aanleg van een nieuwe verwar mingsinstallatie voor de geplan de uitbreiding van de biblio theek. „Reparatie van de huidi ge verwarmingsinstallatie kost ruim 5000 gulden. Buiten het feit dat je 18.000 gulden neerlegt voor een nieuwe verwarming, zeg je eigenlijk al ja tegen de geplande uitbreiding van ae bi bliotheek", verklaarde de heer Van Duin. De raad besloot dat de gemeente niet verder garan deert dan een geldlening van maximaal 6000 gulden. Tijdens deze raadsvergadering werd het raadslid Kuijper geïn stalleerd. Hij kwam tijdens de rondvraag met een motie, waar in het werk van zijn voorganger, de heer J. P. van den Bosch, als goed en integer werd bestem peld. Duinrell-directeur graaf Van Zuijlen van Nijevelt an nonceert de „gratis" dag van zijn recreatiepark KORTWEG WASSENAAR Recreatie centrum „Duinrell" en „Men ken", een melk en limonade concern in Wassenaar organi seren aanstaande dinsdag een grote Juttersactie in de nabij gelegen bossen, een oppervlak te van ongeveer 1.000.000 vier kante meter. Deelnemers mo gen als beloning schatgraven in het duingebied. In het zand zijn cadeaus verborgen, die ge schonken zijn door Menken en Duinrell. Deelnemers worden voor 10.00 uur verwacht op het parkeerterrein bij de speel plaats. WASSENAAR Sportvereni ging Blauw Zwart houdt 1 juÜ om 20.30 uur haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in het clubgebouw aan de dr. Mansveltkade. WARMOND In Warmond wordt vanaf vanavond weer de wekelijkse hosavond ge houden op het plein bij de Van Duivenvoordenstraat. Muziek vereniging Sint Matthias brengt dan vrolijke marsmu ziek Aanvang 19.30 uur. WARMOND Muziekvereni ging Sint Matthias treedt zon dag omstreeks 13.00 uur op het terrein van de Kaag-söcie- teit LEIDSCHENDAM - De Dorpsraad Stompwijk komt donderdag 1 juli bijeen in de zaal van café-restaurant „Het Blesse Paard" aan de Dr. van Noortstraat. De agenda ver meldt spreekrecht bezoekers, aanwijzing kontaktpersoon Streekmuzieksóhool, naamge ving sportcomplex aan de Meerlaan, verkoop perceel grond achter de Van Sant horststraat, mededelingen met betrekking tot het bestem mingsplan van de Stompwijk- se kern en rondvraag. NOORDWIJK De zestiende Northogo-wandeltocht wordt dit jaar gehouden op zaterdag 3 juli. Gestart wordt vanaf 10.00 uur over afstanden van 6, 10. 15, 25 en 40 kilometer. Venrokken wordt vanaf het bowlingcentrum „Faase" aan WASSENAAR Recreatiecentrum en camping Duinrell heft morgen geen toegangprijzen. Bezoekers van Duinrell kunnen na hun bezoek aan het recreatiepark zelf bepalen wat zij voor een dagje Duinrell over hebben. Op andere dagen bedraagt deze prijs 3,25 gulden. Bij verlaten van het park staan bij de uitgang een aantal mensen die bezoekers vragen waarom hen het park een bepaald bedrag waard is. de Van Panhuysstraat 100/hoek Duinweg. Deelname is mogelijk door storting van 2 gulden (voor kinderen tot en met 12 jaar} of 2,25 gulden ,'voor personen ouder dan 13 jaar) op postgirorekeningnum mer 789526 ten name van C. J. G. van der Hulst, Marjolein- straat 13 in Noordwijk onder vermelding van „Northogo- wandeltocht". Na 26 juni worden de in schrijfgelden met 50 cent ver hoogd. ZOETERWOUDE In navol ging van diverse andere plaat sen zal er ook in Zoeterwoude een onderzoek plaats vinden op baarmoederkanker. Dit ge schiedt in nauwe samenwerk ing tussen het Leidse Cytolo- gisch Laboratorium B.V., de plaatselijke Kruisvereniging en de huisartsen. De onderzoe ken zullen plaats vinden in Zoeterwoude-dorp in het ge bouw van het Wit Gele Kruis aan de Korte Miening en voor Zoeterwoude Rijndijk in de Bernardusschool aan de Oran jelaan. ZOETERWOUDE Na een maandenlange voorbereiding door een werkgroep van de parochie Sint Jans Onthoofd ing vindt zondag voor het eerst een gemeenschappelijke doopviering plaats. Het initia tief is geboren uit de gedachte dat het H. Doopsel de opname is in de gemeenschap met Christus in de Kerk en dus ook logischerwijs temidden van de gemeenschap behoort te worden toegediend en ont vangen. Zondag om 1 uur zul len in de Christus Dienaar- kerk drie kinderen worden ge doopt. OEGSTGEEST De Jena planschool te Oegstgeest heeft een school in Bonga (Etiopië) onder haar hoede genomen. Dit tijdens een zeer geslaagde feestwerk. Ondanks de grote hitte bestond er grote belang stelling voor een fancy-fair en een rommelmarkt welke in het schoolgebouw voor genoemd doel werd gehouden. De op brengst bedroeg ruim veer tienhonderd gulden. Ouders en leerlingen alsmede het ge hele schoolteam en de ouder commissie hebben zich enorm ingespannen om dit „ontwik kelingsproject" gestalte te ge ven. KATWIJK In „De Oude Pastorie" aan de Voorstraat 81 in Katwijk aan Zee wordt van af morgen een expositie ge houden van werken van kunst schilder Willy Sluiter. De ten toonstelling wordt om 14.30 uur geopend door de dochter van de in 1949 overleden schil der, mevrouw J. L. Nieuwen- huys-Sluiter. De expositie wordt georganiseerd door ge nootschap „Oud Katwijk". - i Riet Aus pi N( Jen, 1 ten 1 drie |i be, gevt derm [het 1 zoetebwoude r lar Spec gelegenheid voor het geil. De an bruiloften, recepties en partl|«j Hotel-Ree taurent De Vriend scha MIENING 25 TEL. 01715-1289 I n w< IJ II UI Uïï III 1 Van Hoog lol La(V MOSTER1 Verhuist U graaft Middelstefracht auto huren vracht-, bestel- en pers.wagen St. Aagtenstr. 10-14 Tel. 071-125709 b.g.g. 153627 Dagelijks geopend van 8.00-22.30 uur HET HUIS VAN GESCHENKEN MAARSMANSTEEG 14 TELEFOON 121293- LEIDEN „Gero - Royal Albert Arzborg - Zwlotel Touringcars bestellen BOVO TOURS BELLEN Modern materiaal 17.54 personen. Concurrerende prijzen Bovo Tours VOOR AL UW BLOEMEN bloemstukken Tuinmeubelen,

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4