GEORGE KNOBEL EN KNVB SCHEIDEN NIET ALS VRIENDEN blessure komt ohan Cruijff oed van pas SECTIEBESTUUR BLEEF ZWIJGEN Johan Neeskens: „Ik heb geen oog dicht gedaan99 s AFGEWEZEN VAN VIANEN: NOC HEEFT ZICH VERGIST Nationaal record Henk Elzerman SCHOOL VIERT 10-JARIG BESTAAN MET EXPOSITIE OVER VOORSCHOTEN JA pAG 18 JUNI 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 15 lok Johan Cruijff stond weer in de belangstelling. blessure was veelal onderwerp van gesprek. ip (Van onze speciale verslaggever) Johan Cruijff keert vandaag per lijnvliegtuig .Hnitief terug naar Barcelona. Hij heeft de leiding van de ,n vB laten weten niet langer van plan te zijn het trainings- Samobor met zijn aanwezigheid op te luisteren. :n 8K heeft geen enkele zin meer." vertelde Cruijff gisteren. „Ik i zaterdag door die gele kaart toch niet meedoen. Daarom en, jet beter dat ik maar terugkeer naar Barcelona. Natuurlijk chtij ik liever hier in Joegoslavië bij de ploeg willen blijven, •wii^r ik kan nu tenminste van de gelegenheid gebruik maken er, ime in Spanje te laten opereren." usla) die laatste opmerking duidde Cruijff op het schitterende rectus dat hij achter de hand had. indien hij door welke Is ^aak dan ook een langer verblijf in Joegoslavië niet strikt •ndadzakelijk achtte. lijff: „Wat ik nu ga vertellen is helemaal geen excuus. AI i maand geleden had ik geopereerd moeten worden aan mijn Ik heb hinder van een verkalking in mijn slijm- gö jps Dat moet operatief verwijderd worden. De operatie zelf een fluitje van een cent, maar hèt duurt toch tenminste 2 weken voordat ik mijn knie weer optimaal kan gebruiken, hdat de training bij Barcelona al weer snel begint, kan ik [mooi een paar dagen terugwinnen opdat ik tijdig weer lemaal fit ben om me voor de volle 100 procent voor tcelona in te kunnen zetten." j blessure van Cruijff zal best bestaan. KNVB-arts Frits Kessel /estigde trouwens dat Cruijff inderdaad last heeft van zijn U^Vnbeurs. Maar toch doet het vreemd aan dat die blessure '"gerekend aktueel wordt nadat Nederland van Tsjechoslowa- heeft verloren en nadat Cruijff voor de tweede maal een e kaart heeft gekregen. Cruijff: „Dat is helemaal niet zo ^"emd. We hadden duidelijk afgesproken dat we over die al J «en lopende blessure niet zouden praten. Ik zou anders een vjgemakkelijk doelwit kunnen worden voor de Tsjechen. En Pft wilden we voorkomen." plausibele verklaring van ian Cruijff. Ware het niet het toch een tikkeltje waardig is, dat iemand 21al een maand geleden op Tnj operatietafel had moeten eerst nog een week in -Pjazilië gaat voetballen. Zon- T1 enige verplichting, want verblijf in Zuid-Amerika is slechts nuttig voor zijn Idlen portemonnee. Des te prkwaardiger omdat Cruijff nper een week na terugkeer B Brazilië alweer in Joegosla- 3 I moest voetballen. 5 jndat de slimme Johan 5 ruijff nu eenmaal niet voor h gat te vangen is had hij Ik voor zijn optreden in Bra- fië een verklaring: „Met pro blemen aan de slijmbeurs is het juist verstandig om in een warm land te voetballen. Al lereerst moet je in beweging blijven, maar daarnaast is warmte goed voor zo'n aan doening. Daarom ook heeft het slechte weer tijdens Neder land—'Tsjechoslowakije mijn blessure erger gemaakt. Onder dergelijke omstandigheden krijgt zo'n blessure nog een extra klap te verwerken." Johan Cruijff zal ongetwijfeld de waarheid spreken. Wie im mers durft te twijfelen aan de woorden van de heer Johan Cruijff superstar? Vreemd was het alleen dat dokter Kes sel het verhaaltje over de weerkaart niet bevestigde ZAGREB „Je kan het ver gelijken met een pakje boter. Wanneer je dat in de winkel koopt dan heeft het nog een mooie vorm. Wanneer er ech ter van alle kanten tegenaan getrapt wordt, krijg je een heleboel deuken. Dan wordt het een vormeloze troep. En dat is op dit moment binnen de KNVB de functie van bondscoach/technisch direk- teur. Er zijn zoveel niensen die zich met je bemoeien dat er van alle afspraken die ooit bij mijn aanstelling op papier gezet zijn niets meer over is". Aan het woord uiteraard bondscoach George Knobel. Gistermiddag gaf Knobel als eerste inzicht in.de problema tiek rond zijn inmiddels door het sectiebestuur betaald voet bal gehonoreerde ontslagaan vraag. Dat gebeurde tijdens een persconferentie in het trai ningskamp in Samobor, waar Knobel frank en vrij het hoe en waarom van zijn ontslag uit de doeken deed. Hier volgt zijn monoloog. „Bij mijn aanstelling is duide lijk omschreven wat mijn ta ken zouden zijn binnen de KNVB. Dat staat trouwens al lemaal zwart op wit. Ik zou de zeggenschap krijgen over een viertal taken. De technische begeleiding rond vertegen woordigende elftallen, de op leidingen op Zeist, het jeugd- plan Nederland en het ver schaffen van trainerslicenties op Zeist". „Vanaf het eerste moment heeft dat echter niet goed ge functioneerd steeds weer wa ren er mensen die het nodig vonden zich met mijn werk te bemoeien. De KNVB is nu eenmaal een groot en log li chaam. Er zitten veel teveel figuren in die zonodig wat te zeggen willen hebben. Van daar dat het een eeuwige strijd was tussen allerlei ver schillende secties en mijn be voegdheden. Die strijd kon ik aanvakelijk aan. Het kwam op een gegeven moment echter zo ver dat ik de brui eraan wilde geven. Met die mensen valt nu eenmaal niet op niveau tip pra ten. Die denken meteen dat ik hen in de wielen rij wanneer ik een andere mening heb. Maar vergeten daarbij dat ik het contractueel voor het zeg gen heb". Voorbeelden Laat ik een paar voorbeelden geven. Om te beginnen de li centies. Er zijn de laatste maanden twee levensgrote ge- Gezeten temidden van journalisten doet George Kno bel zijn verhaal. De bondscoach speelde open kaart. vallen geweest. Eerst de fi guur Westerhof bij Vitesse en later die van Laseroms bij Vlaardingen. Beiden werden plotseling be last met het technisch zeggen schap over de betaalde elftal len van hun vereniging. En zonder dat zij de daarvoor ver eiste papieren hadden. In bei de gevallen heb ik geweigerd een licentie af te geven. Nor maal natuurlijk, want ook Westerhof en Laseroms moe ten de normale weg bewande len. Toch zijn ze allebei aan het werk gegaan. Zonder dat ook maar iemand hen een strobreed in de weg heeft ge legd. Vitesse en Vlaardigen kregen van het bondsbestuur gewoon een tijdelijke dispen satie. En daar sta je dan als verantwoordelijk man op het vlak van de licenties. Ze heb ben gewoon maling aan je". „In het geval dat ik nu ge schetst heb gaat het om een zuiver principiële affaire. In andere gevallen ging het ech ter om heel wat kleinzieliger zaken. Laat ik daar ook wat voorbeelden van geven. Vrij wel het gehele bondsbestuur naar Barcelona geweest om bindende afspraken met het Barcelona-bestuur te maken over het beschikbaar stellen voor het Nederlands elftal van Cruijff en Neeskens. In al die gevallen konden zij echter geen waterdichte afspraken voor elkaar krijgen. Toen ik ging lukte dat wel. En dat heeft kwaad bloed gezet. Zo kinderachtig zijn die mannen nu. Ook met het in Joegoslavië splitsen van de representatieve en de technische groep ging het mis. Ik was van oordeel dat mannen als Meuleman, Burgwal, Hamstra en het EK- bestuur beter in Zagreb kon den zitten en wij rustig ergens buiten de stad. Dat werd door al die gefrustreerde KNVB'ers echter meteen weer als een aanval gezien. Endat terwijl het toch heel normaal is dat je een dergelijke scheiding aanbrengt. Waarom allemaal bij elkaar zitten? Je loopt el kaar alleen maar in de weg. Modder Al die zaken, en dat zijn er uiteraard veel meer dan ik hier heb aangegeven, ik heb echter geen zin om alleen maar met modder te smijten, gingen me enorm tegenstaan. Ik heb toen de KNVB voor de keus gesteld. Of ik zou de zeggenschap krijgen die in mijn contract staat of ik zou weggaan. Daar zijn een aantal gesprekken over geweest. Zon der dat we echter ook maar een stap dichterbij elkaar kwamen. Toen heb ik de knoop maar doorgehakt. Ik wenste niet langer inmenging in mijn beleid'. Dat ontslag is inmiddels defi nitief. Even is er nog sprake van geweest dat de klok wel licht teruggedraaid zou wor den, maar dat is na de neder laag tegen de Tsjechen verle den tijd. Per aangetekende brief heeft mijn vrouw trou wens al van de KNVB beves tigd gekregen dat de bond mijn ontslagaanvraag aan vaard heeft. Jammer Er is dus geen weg terug meer. Aan de ene kant vind ik dat fijn want nu ben ik tenminste overal van af, maar aan de andere kant is het toch wel jammer, want de functie van bondscoach acht ik in Nederland toch nog altijd het hoogst bereikbare. Je moet echter voor je principes uit durven komen. Worden die niet in acht genomen dan moet je de consequenties aan vaarden. Daarom vond ik de poging van Hogewoning en De Stoop vanmorgen om via een ge sprek te proberen naar buiten uit als vrienden uit elkaar te gaan enorm geleuter. Ik ga niet als vriend weg bij de KNVB. Ik weet dat er veel te veel gefrustreerde baasjes zit ten die zich op dit moment in de handen wrijven. En om dan kiekeboe te spelen zie ik niet zitten. Er is om zakelijke gronden een einde gekomen aan de relatie. Gronden die zo hoog opliepen dat er eigenlijk geen sprake meer is van vriendschap. Dat betekent niet dat ik tot 31 juli niets zal doen voor de centen die de KNVB me tot die tijd uitbetaalt. Ik blijf ge woon mijn werk doen. Des noods kunnen de heren nog adviezen van me krijgen voor de toekomst. Behoeft dat niet dan ben ik daar echter niet rouwig om". Rob Hartog Dé Stoop: „Niet praten, maar voetballen". (Van onze sportredactie) ZAGREB George Knobel heeft opening van zaken gegeven. Zo niet echter het sectiebe stuur betaald voetbal, in Zagreb vertegen woordigd in de personen van Jacques Hogewo ning en Dé Stoop. Beiden weigerden gisteren na het relaas van Knobel commentaar te geven. Zelfs het argu ment dat de gehele affaire op die manier vandaag in de Nederlandse kranten eenzijdig Johan Neeskens te kort geslapen (Van onze speciale verslaggever) ZAGREB Diepe berusting. Vrijwel alle spelers van Oranje liepen er gisteren in het trainingskamp ver buiten Zagreb verslagen bij. Hoe kan het ook anders als je binnen enkele uren drie tegenslagen moet verwerken. Eerst de onverwachte nederlaag tegen de Tsjechen. Vervolgens het zo mogelijk nog verrassender einde van George Knobel als bondscoach en ten slotte de weinig collegiale houding van Johan Cruijff om de ploeg voortijdig te verlaten. wordt belicht, vond geen genade in hun ogen. Dé Stoop: „We zijn gekomen om te voetballen en niet om te praten. Dat doen we pas na afloop van dit toernooi. In Nederland verzamelt Ton Zwikstra alle pu- blikaties over de rel. Die gaan we zondag bij terugkeer eens rustig doornemen. Zien we dan aanleiding om te praten dan zullen we maandag in Zeist ook van onze kant open heid nastreven". Peter Amtz: „Het is me nogal wat. Dat verwerk je niet bin nen enkele minuten. Niet al leen de jongeren, maar ook de oudere spelers hebben het er niet gemakkelijk mee. Voor ons is natuurlijk het verlies tegen de Tsjechen het belang rijkste. Dat had nooit mogen gebeuren. Waarmee ik niet wil zeggen dat we ten onrechte zijn uitgeschakeld. Tsjechoslo wakije was gewoon beter". Ook Johan Neeskens liep er nog wat versurft bij. „Ik heb geen oog dicht kunnen doen vannacht", aldus de toch be paald niet kinderachtige Nees kens. „Vooral die rode kaart zit me ontzettend dwars. Voor het eerst in mijn carrière ben ik vernederd. Erg diep zelfs, want heel voetbalminnend Eu ropa heeft kunnen zien dat ik terecht van het veld gezonden ben". Ook Wim van Hanegem was nog altijd niet helemaal bij zijn positieven. De Kromme realiseert zich zelfs nog maar nauwelijks dat het met zijn carrière nu wel gedaan is. Ten overstaan van een zestal scouts, die speciaal Nederland- Tsjechoslowakije bijwoon den om Van Hanegem te vol gen, ging de Kromme immers af toen hij op onbenullige wij ze door scheidsrechter Cüve Thomas van het veld werd gestuurd. Belachelijk Voortijdig In tegenstelling tot clubma ker Johan Cruijff prakkiseert Neeskens er niet over om voortijdig naar Barcelona te rug te keren. „Allereerst ben ik niet zoals Johan gebles seerd. En vervolgens wil ik de ploeg niet in de steek laten. We zijn hier met z'n allen gekomen en ik vind dat we met z'n allen weer terug moeten gaan. Ik voel er niets voor om er tus senuit té knijpen". Van Hanegem: „Wanneer ik die Thomas nu nog tegen zou komen zou ik hem een klap kunnen verkopen. Belachelijk gewoon dat ik voor die gele kaart bij hem moest komen". De Kromme achtte het giste ren overigens nauwelijks een belemmering voor zijn toe komst dat hij de wedstrijd niet mocht volmaken. Van Hane gem: „Iedereen heeft kunnen zien dat ik niet slecht gespeeld heb. Tevens zal een ieder het met me eens zijn dat die rode kaart waanzinnig was. Daar om geloof ik ook best dat er voor mij nog niets aan de hand is". Waarmee Van Hanegem, in het Nederlandse perskamp be titeld als „wereldkampioen ei gen glazen ingooien", wel eens ongelijk zou kunnen krijgen. eiploeg met 32 personen naar Montreal o (Van onze sportredactie) ITERDAM De successen van Nederlandse roeiformaties bij totsee-regatta afgelopen weekeinde, onder het toeziend oog Cees Kerdel geboekt, zijn bij het Nederlandse Olympisch lité hoog aangeslagen. Daarmee kan de ongekend grote selectie rop de Roeibond (32 personen!) zich mag verheugen, worden laard. Voorzitter Mr. Suermondt van de Koninklijke Neder- Roeibond kon na een aanvankelijk kortaf „Geen commen- alleen maar tevredenheid laten blijken. „Ik vind het een Ie beslissing. Ik zou niet aarzelen om deze ploeg naar de eldkampioenschappen te zenden. Maar men mag toch gerust :n, dat ik de uitslag van de voordracht met angst in mijn tegemoet zag." bange voorgevoelens van de "zitter vonden waarschijn- hun oorsprong in het zwak- leelnemersveld, dat de Rot- regatta opluisterde. De suc- en waren groot, maar de teuropese ploegen waren ook afwezig. Successen die laatste tijd nu niet bepaald issant waren geweest. Maar keuzeheren waren dit keer streng. Van de enorme rdracht die de Roeibond gis- deed, vielen slechts twee ipes af, waaronder wel de e met stuurman van Dudok Heel. De ploeg met onder 'ere de Hagenaar Martin van nen die in het voorseizoen tekende resultaten boekte, de Rotsee in de series een tai baanrecord boekte, maar ^de finale op raadselachtige jze faalde. Voor het NOC was dat genoeg de voordracht van Van der Pas en Van Vianen botweg af te wijzen. Tot grote teleurstelling natuur lijk maar nog eerder tot grote verwondering van Martin van Vianen, zoals altijd op uiterst nuchtere toon: „Het is onbegrij pelijk en we hadden het ook totaal niet verwacht. De ploegen die wel gaan hebben mijn gelu kwensen en ik koester ook geen wrok jegens hen, maar ik vind het wel uiterst vreemd dat van de drie kwalificatiewedstrijden er twee over het hoofd worden gezien." Het erelijstje wat betreft de door het NOC aangewezen se lectiewedstrijden, ziet er als volgt uit: Duisburg: met een tijd van 7.10 baanrecord in de series, tweede in finale; wed strijden Amsterdams» Rstei Bond: Triomf en baanrecord in 7.09; Luzern: baanrecord in se ries (7.12) .In Luzern volgde ook het echec. „Dat is voor ons nog steeds onbegrijpelijk. Het is echter ook onbegrijpelijk dat ze onze afwijzing ophangen aan een off-day die absoluut niet representatief is voor ons kun nen. Ik weet zeker dat ons dat geen tweede keer kan overko men. We hebben verder louter prestaties geboekt. Het was zelfs zo, dat men ons in Luzern de favorietrol had toebedacht." Ter vergelijking: de prestaties van de vier met stuurman van Laga en de twee zonder van Nereus, die wel naar Montreal mogen: beide ploegen derde in Duisburg, en ook alle twee twee de in Luzern. Het duo van Du- dok van Heel (Van Vianen: „We hebben er allemaal even hard voor getraind. Dus ik gun het de anderen van harte") voelt zich terecht gepasseerd, maar heeft zich er nog niet bij neerge legd. De roeiers trainen harder dan ooit verder om over veertien dagen bij de wedstrijden om de Holla Beker revanche te nemen op de in hun ogen verkeerde beslissing. Van Vianen: „We hebben alles afgestemd op de Olvmnischp Snplpn On Hp Rnc. baan willen we bewijzen dat de mensen zich vergist hebben. Daarom hopen we ook op zo sterk mogelijke tegenstand." De Haagse roeier heeft al zijn hoop (en ook zijn roeicarrière) geves tigd op die ene wedstrijd. „Het is de laatste kans. Mislukt die, dan stop ik". KEES KOOMAN De Nederlandse Olympische" roeiploeg is als volgt samenge steld: Heren: vier met stuurman: Adri Klein, Evert Kroes, Martin Bal- tus, Gert Jan van Woudenberg en Jos Ruijs, stuurman (Laga). Coach Cees de Korver. Twee zonder stuurman: Jan van der Horst en Willem Boeschoten (Nereus). Coach Eymert van Manen. Chef d'équipe: ir. Gerrit Meester. Reserveroeiers zullen eventueel nog worden aangewezen. Dames: Vier met stuurvrouw: Liesbeth Vosmaer-de Bruin, Myriam van Rooyen-Steenman, Ans Graves- teyn, Hette Borrias en Monique Pronk, stuurvrouw. (Nereus/Or- ca/Triton). Coach Gerard Kust- ers. Dubbel twee: Andrea Vissers en Hellie Klaasse (Ric). Coach Leo Oostendorp. Skif: Ingrid Munneke-Dussel- dorp (Aegir). Coach Reinout Stigter. Acht: Karin Abma, Joke Dier- dorp, Maria Kusters-Ten Beitel, Liesbeth Pascal-De Graaff, Mar leen van Ry, Annette Schor- tingshuis-Poelenye, Loes Schut te, Barbara de Jong en Evelien Koogje, stuurvrouw. Coach Rein van Waveren, reserves zijn Desanka Kempers en Saskia Jo- rissen. Chef d'équipe: mevr. Wil T innih.W^M (Van onze z wemmede werker) DEN HAAG Het grootste deel van de gisteravond gezwommen kringkampioenschappen werd door de 1500 meter vrije slag opgeëist. Twee Nederlandse records werden er scherper gesteld. Yolanda Aggenbach van Zeemacht/Noordkop eindigde op de 1500 vrije slag voor de dames in de recordtijd van 17.36.2. Het oude record had zij ook al met 17.45.0. Dadr Yolanda Aggenbach dit nummer niet in haar eigen kring kon zwemmen, deed zij dit in de Haagse kring buiten mededinging. Kringkampioene werd echter Janine Weber van Zian/Vitesse met een tijd van 18.17.1. Dit betekende ook een kringrecord. Ingrid Politiek van DES bevat het nu oude record van 18.38.4. Zelf bleef Ingrid Politiek ook onder het kringrecord. Met haar tijd van 18.33.9 werd zij tweede. Derde werd Sylvia Timmer mans (ZVC) met 18.39.7. De 1500 meter bij de heren werd gewonnen door Henk Elzerman van ZVC. Zijn tijd van 16.16.6 hield een Nederlands record in. Henk stelde daarmee zijn eigen record met 0.17 seconden scher per. Dat Henk Elzerman zijn tijdschema van 16.10 niet kon waarmaken, was volgens hem te wijten aan het warme water van zwembad Zuiderpark. De reac tie van trainer Jan Schouten daarop was: „Henk zal toch aan deze watertemperatuur moeten wennen. In Montreal is het ook zo warm". Naast de twee Nèderlandse re cords werden er nog twee krin- tnwnrHs srh»rrw»r o#»ctplH Mar cel Jansen deed dit op de 200 meter vlinderslag in de tijd van 2.46.5. Cees Jan Winkel van DES won de 1500 meter vrije slag onder 14 jaar in de nieuwe recordtijd van 17.10.4. Daarmee verbeterde hij zijn eigen tijd op de 25-meterbaan. Het oude re cord stond op 17.19.8. De uitslagen: 1500 meter vrije slag m.o. 14: 1. M. de Graaff (AVZV) 19.00.5, 2. H. de Jong (WCZ) 19.57.0, 3. Y. Eggeimont (RZC) 20.20.0; idem m.o. 16: 1. I. Wolfs (DSZ) 19.55.0; idem dames: 1. J. Weber (ZVC) 18.17.1, 2. I. Politiek (DES) 18.33.9, 3. S. Timmermans (ZVC) 18.39.7; idem j.o. 14: 1. C. J. Winkel (DES) 17.10.4. 2. E. de Vogel (DES) 19.04.7, 3. R. de Jong (ZVC) 19.53.6; idem j.o. 16: 1 K. Vervoorn (ZVC) 17.09.0, 2. R. Politiek (DES) 18.13.4, 3. F. de Goey RZV) 18.18.6; idem heren: 1. He. Elzerman (ZVC) 16.16.6, 2. R. Broer WVZ) 17.04.2, 3. R. v.d. Harst (WVZ) 17.33.8; 200 meter vlinderslag m.o. 12: 1 G. Cox (DES) 2.48.2, 2. A. v.d. Kraay (HZPC) 2.54.0, 3. A. v.d. List (Raket) 2.57.8: 4 maal 100 meter es tafette m.o. 16: 1. Alicante 4.27.2, 2. DES 4.28.7, 3. DSZ 4.29.2; idem j.o. 16: 1. DES 4.06.5, 2. DSZ 1 4.10.9, 3 ZVC 1 4.11.1. VOORSCHOTEN - Om het tienjarig bestaan van de school te vieren hebben de leerlingen van de J.M. van Kempenschool in Voorschoten in samenwerk ing met de kleuters van 'de Springplank' het gebouw veran derd in een tentoonstellings ruimte waar de bezoekers - er worden er zo'n 3 400 verwacht - Voorschoten zien uitgebeeld in al zijn facetten. De tentoonstelling heet dan ook: 'Voorschoten, parel aan de Vliet". De klassen hebben alle maal een kant van Voorschoten onder de loep genomen en voor werpen die daarmee samenhan gen in hun lokalen tentoonge steld. Zo heeft men onder meer een monumenten afdeling sa mengesteld waarin miniaturen van bestaande monumenten staan. Andere afdelingen zijn genoemd: 'Vlietwijk', Recreatie, Bevolking, Beroepen, Bestuur en Dagelijks leven. In de hal van het gebouw bevindt zich een grote reliëfplattegrond van Voorschoten. Aan dit alles is wel veel studie voorafgegaan, hetgeen drie we ken in beslagnam. In die tijd kwamen middenstanders vertel len over hun werk, werden alle mogelijke geschriften doorgeno men en maakten de leerlingen scripties die ter inzage liggen. De zesde klas heeft een gemeen teraadsvergadering bijgewoond en kreeg gelegenheid de sfeer nog wat beter te proeven, door zelf in de raadzaal gemeente raadje te spelen. Deze nijvere arbeid heeft geleid tot een bijzonder fraaie tentoon stelling die eigenlijk iedere Voorschotenaar zou moeten be zoeken. Morgen is dat van half elf tot half twaalf mogelijk. Het onderwijzend personeel heeft voor deze gelegenheid een spe ciale koffiebar weten te creëren. En als het droog blijft zal de speelplaats versierd zijn met fleurige tekeningen.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15