Bouw van 45 huizen in plan Spoorlaan Buit overval postkantoor terecht Kallenberg en De Vries uit Munniktoernoi Th.Zandbergei verlaat S.J.Z. SPOORLAAN' ZES TON DUURDER VOORHOUTSE WONINGBOUWVERENIGING HEEFT VERTROUWEN IN TOEKOMST ARBEIDSMARKT LISSE STABIEL Duinbrand Noordwijk Inbreker liep met plattegrond op zak Geen tapijthandel in veiling Katwijk Motordief na wilde rit gegrepen DADER BEKENT PAGINA 4 LElbSE COURANT DINSDAG 15 JUNI 1 VOORHOUT De realisering van het be stemmingsplan „Spoorlaan" gaat bijna 600.000 gulden meer kosten dan was ge raamd. Het college stelt de raad van Voor hout tijdens de raadsvergadering van aan staande donderdag voor een extra krediet beschikbaar te stellen van 590.000 gulden voor voltooiing van de eerste en tweede fase van het bestemmingsplan. De kostenstijging wordt onder meer veroorzaakt doordat on langs de inrichting van het speelterrein aan de Spoorlaan en de reconstructie van de Spoorlaan in de begroting zijn opgenomen. De burgemeester en wethouders stellen de raad tevens voor 20.000 gulden beschikbaar te stellen voor inrichting van de burgemees terskamer. (Van onze correspondent) VOORHOUT Tijdens de jaarver gadering van de Woningbouwver eniging Voorhout maakte voorzit ter de heer A. W. de Groot bekend dat op het laatste nog braak lig gende stukje bouwgrond in plan Spoorlaan ongeveer 45 woningen zullen worden gebouwd. Tijdens besprekingen van het gemeentebe stuur met het bestuur van de wo ningbouwvereniging werd een be gin gemaakt met de voorbereiding van dit plan, waarvan de bouw grond ligt aan de Boekhorstlaan en de Boekenburglaan. De voorzitter noemde het een hoopvol vooruit zicht voor de plaatselijke woning zoekenden, maar de lijst waarop deze staan ingeschreven, omvat al weer meer dan honderd aanvragen, terwijl de mogelijkheden voor de nabije toekomst nog onzeker zijn. Het bestuur van de woningbouw vereniging ziet echter door de goe de samenwerking met het gemeen tebestuur de toekomst met ver trouwen tegemoet. De woningbouwvereniging is het niet eens met de keuze van de architect van het gemeentebestuur voor het bouwplan. Dezelf de architect heeft de laatste 61 huurwonin gen gebouwd en de woningbouwvereniging plaatst een duidelijk vraagteken bij de af wikkeling van de oplevering daarvan. Niet ten onrechte overigens: in de rondvraag kwamen uit de leden die bewoners zijn van een van de bewuste 61 woningen in het plain Spoorlaan. opmerkingen over het uitblijven van noodzakelijke reparaties, zoals ondrage lijke stank op de tweede verdiepingen door een foutief ontluchtingssysteem, vele lekka ges en zo sterk wijkende buitendeuren dat de stookkosten van de gedupeerde bewoners onrustbarend hoog waren in de afgelopen winter. Zó hoog dat door betrokkenen werd gevraagd of die rekeningen door de gemeen te Voorhout zullen worden betaald. Dat zal niet gebeuren, maar ondertussen dreigen de bewoners nu de dupe te worden van de touwtrekkerij die gaan de is tussen architect en aannemer, over de vraag wie van beiden voor de reparatiekosten opdraait. De voor zitter van de woningbouw kon zijn leden niet gerust stellen maar zei nog een „troef" achter de hand te hebben. Voor de 331 woningen die de woningbouw vereniging onder haar beheer heeft, werd gisteravond een onderhoudscommissie in het leven geroepen bestaande uit de heren H. A. Godijn, M. Th. van den Broek en C. A. M. van Leeuwen. LISSE De arbeidsmarkt in het gewest Lisse is in de afgelopen maanden stabiel gebleven. De geregi streerde arbeidsreserve bij de mannen steeg met twee tot 527. Het aantal jeugdige werklozen beneden de leeftijd van 19 jaar steeg van 28 naar 29; bij de vrouwen was een toename te zien van 267 naar 308. De toekomst voor de bouwsector in het gebied wordt door het arbeidsbureau m Lisse als rooskleurig bestempeld. De vraag naar bouwvakkers nam in mei toe tot 40; de metaalsector baart het arbeidsbureau meer zorgen, terwijl de sector handels- en kantoor personeel onveranderd bleef De sector landbouw kende een toeneming van de werkloosheid van 172 tot 192, terwijl de vraag stokte bij twee. Bij de vrouwen in deze arbeidssector steeg de werkloosheid van 175 tot 222. Het wachten is op de maand juli, waarin een opleving van de vraag wordt verwacht. WASSENAAR - Van woens dagmiddag 16 juni tot en met zaterdag 19 juni houdt de Car navalsvereniging „De Deyl- knotsen" in samenwerking met de winkeliersvereniging „De Luifelbaan" op de Luifel- baan een grootscheepse rom melmarkt met vele andere at tracties. Woensdagmiddag half drie zal burgemeester mr. K. Staab de officiële openingver- richten waarna de markt tot 10 uur 's avonds open blijft. Zaterdag 19 juni sluit de markt om 5 uur. Er zijn diver se attracties. Dagelijks zullen kussengevechten worden geor ganiseerd tussen Deylknotsen en Luifelbaanwinkeliers. Woensdagmiddag na de offi ciële opening verricht Albert Mol de trekking van een lote rij. Woensdagavond 8 uur speelt Excelsior. Donderdag avond is op de Luifelbaan de feestelijke intocht van de deel nemers aan de avondvierdaag se. Zaterdagmiddag zal de fol kloristische dansgroep „Nitsa- nim" optreden. Verder zal de rommelmarkt „aangekleed" zijn met diverse stands. WASSENAAR - In het raad huis „De Paauw" is tot en met vrijdag 18 juni iedere dag tij dens de kantooruren een expo sitie van foto's te bezichtigen, die als titel draagt" meer dan foto". De fotocollectie werd in opdracht van het ministerie van CRM samengesteld door een projektgroep, bestaande uit Pieter Engels, Frans Pee- ters en Cornelius Rogge. De presentatie van de collectie - die is opgehangen in de gan gen van het raadhuis - werd verzorgd door de Nederlandse kunststichting. WOUBRUGGE - Op uitnodi ging van de Culturele Com missie treedt vrijdag 18 juni voor de tweede keer op het Amsterdams Kamerorkest on der leiding van Marinus Voor berg. De solisten zijn uit leden van het Concertgebouworkest. Er worden werken uitgevoerd van Mozart, waaronder het on sterfelijke Eine kleine Nacht- musik; verder van H. Andries- sen, R. Hellendaal en Mendels sohn. LISSE De Lisser bejaarden gaan donderdag 17 juni op kosten van de Lisser gemeen schap een dagje uit. Bijna 400 bejaarden zullen aan de boot reis deelnemen. Het vertrek is om tien uur. De reis voert de passagiers over de Westeinder plassen naar Avifauna. De thuiskomst is gepland op acht De Deylknotsen houden een rommelmarkt uur. De bejaarden worden in gehaald door de muziekvereni ging „Trou moet Blijcken". STOMPWLJK De woning bouwvereniging Don Bosco houdt op dinsdag 22 juni haar algemene ledenvergadering in de zaal Het Blesse Paard, aan vang 20.00 uur. Naast de ge bruikelijke punten staat als belangrijkste punt de rond vraag op het programma en daarin zal ongetwijfeld weer het nodige worden gezegd over de renovatie van de 40 woningen van complex 3. Blij kens verwarde berichten gaat dit per huis een klein vermo- gen kosten en de huurders zijn natuurlijk uiterst benieuwd wat de gevolgen daarvan zijn voor de huur die zij in de -toekomst moeten gaan beta len. WARMOND Enkele jaren geleden was het gebruikelijk dat de Warmondse muziekver. St. Matthias jaarlijks een hos- avond organiseerde rond de muziektent op de Baan. Deze traditie wordt vrijdag 25 juni na enige jaren onderbreking voortgezet. Behalve de mars muziek van St. Matthias zal de Warmondse disco „Silver Ma chine" voor de juiste stem ming zorgdragen. De avond die om half acht van start gaat krijgt het motto mee „Hossen is plezier voor jong en oud". LEIDSCHENDAM Om jeugdige Leidschendammer- tjes tot en met 14 jaar (nog) meer vertrouwd met de hen gelsport te maken organiseert de Leidschendamse Hengel sport Vereniging vier hengel- middagen. De eerste twee dra gen een instructief karakl maar ook „volleerde" jeugdi hengelaars zijn welkom. Op zaterdagen 19 juni en 17 ji worden de heren (en dame: verwacht respectievelijk de Zijdesingel en bij de vijv op het President Kennet plein. De kennis kan later w< den waargemaakt op de zat< dagen 7 en 28 augustus wedstrijden worden gehoud in de Starrevaart. LEIDSCHENDAM - Ter ge genheid van vaderdag orgar seert de Ondernemers Verei ging Leidsenhage donderd 17, vrijdag 18 en zaterdag juni een grootscheepse brad rie waaraan (op zaterdag) r minder dan achttien beoefen ren van oude ambachten zv len deelnemen. De brader begint donderdagmiddag c AVOND VIERDAAGSE NOORDWIJK BEGONNEN De twintigste avondvierdaag se in Noordwijk ging gister avond uitbundig van start. Al- ie deelnemers vertrokken van het sportterrein De Boekhorst aan de dr. Schaepmanlaan voor de tien of de vijftien kilometer door de fraaie om geving van Noordwijk. Donderdagavond worden de al dan niet van blaren voor ziene wandelenthousiasten in gehaald, na het afleggen van de laatste traject, door de muziekvereniging „De Harpe Davids". De tussenliggende avonden zijn reeds nu verze kerd van een succesvol ver loop, omdat de weersvooruit zichten uitstekend zijn. LEIDERDORP Tot nog toe is er in het O-, Munniktoernooi nog slechts een partij in het hei nenkel B gespeeld. Er zijn evenwel voor dit ondP deel al drie spelers uitgeschakeld. Lodewijk Kallé- berg moest opgeven vanwege een peesschedeontsi king en Eddy de Vries vanwege een rugblessure. t bijl an YJ NOORDWIJK Vermoedelijk als gevolg van achteloos wegge worpen rookgerei ontstond dit weekeinde brand in de duinbe groeiing aan de rand van het vliegterrein van de Kennemer Zweefvliegclub in het Lange- veld. In de beendroge duinge wassen vond het vuur gretig voedsel, maai- dank zij het krachtig ingrijpen van de Noordwijkse vrijwillige brand weer en de spontane assistentie van clubleden en publiek kon de brand snel worden gelocali- seerd. Een oppervlakte van een paar honderd vierkante meters duinbegroeiing ging verloren. JAAR RESPIJT VOOR VVV RIJNSBURG RIJNSBURG De Rijnsburgse VVV zal tenminste nog één jaar blijven bestaan. Tijdens een gisteren gehouden vergadering werden voorstellen verworpen om de VVV, gezien de geringe belangstelling van de bevolking en het teruglopen van het bed denbestand, maar op te heffen. Het bestuur heeft wel besloten om diverse plannen uit te wer ken om het toeristisch bezoek aan Rijnsburg te stimuleren. Zo is het ondermeer de bedoeling de contacten met partnerge meente Hüttendal in Duitsland te verstevigen en zo te trachten de inwoners uit die plaats naar Rijnsburg te halen. Men dacht daarbij aan een week-end reis met bezoek aan Flora en een rondvaart in Leiden. Noordwijk Een 30-jarige Rotterdammer zonder beroep blijkt debet te zijn aan een vorige week gepleegde inbraak in een bungalow in het Everwijnpark. Op klaarlichte dag drong hij na vernieling van een raamhor de woning binnen en doorzocht laden en kasten. De dader verdween met een bescheiden geldbedrag en enkele sieraden. Het afgelopen weekeinde liep de inbreker te Vlissingen tegen de lamp, toen hij op heterdaad werd betrapt bij een inbraak in een juwelierszaak. Bij zijn arrestatie bleek hij verschillende platte gronden op zak te hebben, waaronder één van Noordwijk. Voor de politie te Vlissingen was dit aanleiding contact op te nemen met de Noordwijkse recherche. Toen de Rotterdammer geconfron teerd werd met het bij de inbraak in de badplaats aangetroffen bewijsmateriaal, legde hij een bekentenis af. Uit een boetiek aan de Hoofdstraat werd een partij lederen jasjes ontvreemd tot een waarde van verscheidene duizenden guldens. De inbrekers verschaften zich toegang tot het uit de sponnningen nemen van een ruit. KATWIJK Het College van b en w heeft geweigerd vergunning te verlenen aan het bestuur van de groenteveiling „Katwijk en Omstreken" een groot gedeelte van de fabriekshal (voorheen Slotboom) te verhuren aan een tapijthandel in Voorhout. Het bedrijf zou behalve een deel van de fabrieksruimte ook het nabij gelegen kantoorgebouw van de vroegere fabriek in gebruik willen nemen. Het college heeft de vergunning geweigerd, aangezien de tapijtfirma niet alleen als groothandel, maar ook als detailhandel zou gaan functioneren. Leveren aan particulieren acht het college op die plaats onaanvaardbaar. Eerder namen burgemeester en wethouders echter een ander standpunt in: er werd al eens vergunning verleend aan een supermarkteigenaar, die later door omstandigheden van huren moest afzien. De afwijzing van de vestiging betekent een financiële strop voor de groenteveiling van ongeveer 3000 per maand. Het was zelfs de eerste keer. dat sinds de koop van het fabriekscomplex het kantoorgebouw kon worden verhuurd. NOORDWIJK Twee motor rijders van de Noordwijkse po litie hebben na een wild-west achtervolging een jeugdige Rot terdammer (17) kunnen inreke nen, die even tevoren in Kat wijk een motor had gestolen. Bij de stoplichten aan de Van de Mortelstraat viel het de poli tiemannen op, dat de uit de richting Katwijk komende mo torrijder zich wat vreemd ge droeg. Bovendien was zijn voer tuig voorzien van een lesbordje en daarmede mocht hij persé niet op de Gooweg komen. Ge lijktijdig gingen de verkeerslich ten op groen en stoof de motor rijder met grote snelheid de Van de Mortelstraat op nagezet door de beide politiemannen. Via de Van Panhuysstraat en de Duinweg reed de voortvluchtige knaap in de richting Noordwij- kerhout. Daarbij maakte hij snelheden van 140 a 150 kilome ter. Zonder vaart te minderen scheerde hij met de Suzuki 500 over de kruispunten Schulpweg- Gooweg en Zwarteweg-Kerk- straat. Op de Pilarenlaan ge raakte de jongeman uit de bocht en botste hij tegen een paal. Van zijn voorsprong op de agen ten maakte de vluchteling ge bruik om weg te kruipen op het platte dak van een bankgebouw in Puyk en Düin. Zijn schuil plaats werd spoedig ontdekt. Een flatbewoner zag hem en leidde, al vingerwijzend de poli tiemannen naar de plaats, waar de voortvluchtige motordief lag verscholen. Hij is aan de politie in Katwijk overgegeven. LEIDEN De 28-jarige Katwijker, die werd aangehouden op verdenking van het plegen van de roofoverval op het PTT-postkantoor aan de Gerestraat heeft gisteren een volledige bekente nis afgelegd. De buit is teruggevonden in de woning van de Katwijker. De opsporing van de. dader van de roofoverval, waarbij vrijdagavond een vuurwapen werd gebruikt, is op een op merkelijke wijze tot stand gekomen. De Katwijker had bij de overval gebruik ge maakt van een gestolen per sonenauto. Deze auto had hij in Leiden achtergelaten. Hij was echter vergeten enkele persoonlijke documenten mee te nemen. De auto werd gedurende het weekeinde, voordat de politie hem had opgemerkt, voor een tweede maal gestolen. Twee mannen gingen ermee vandoor om gestolen goede ren in te vervoeren. In de Rotterdamse Maastunnel raakte het voertuig defect. De politie van de Maasstad ontdekte al snel .de gestolen goederen in de auto en trof de identiteitspapieren van de Katwijker aan. Zijn signale ment voldeed aan dat van de roofovervaller. Maandagmor gen werd hij uit zijn bed gelicht. Luyck en Van de Capellen kwa men daardoor een ronde verder zonder te spelen. De enige echte B-partij was een voorronde tus sen Paul Kallenberg en Aad de Wit. De eerste set was vlot voor Kallenberg (6-1), maar in de tweede set kreeg De Wit, die dit jaar zichtbaar veel te weinig gespeeld heeft, iets van zijn vroegere vastheid terug. Hier door had Kallenberg, ook be paald geen tempobeul, in deze set zijn handen vol om het schaaktennis winnend af te slui ten (6-4). Micky Albers en Jan Theunis- sen schoven door het uitvallen van De Vries in het gemengd- dubbel door naar .de halve fina le. Mia Smit, eerste geplaatst in het damesenkel C, werd reeds in de tweede ronde uitgeran geerd. Hiervoor was D. Knot verantwoordelijk (7-5, 6-2). Ook de als derde geplaatste N. Toole werd bijna met een vroegtijdige uitschakeling geconfronteerd. Na 6-4 verlies van de eerste set, herstelde zij zich bijtijds en zet te L. Janssen uiteindelijk toch nog niet al te moeilijk opzij (6-2, 6-0). Ook de plaatsing voor de twee de ronde van de favoriet t C-heren, Alphenaar Johan 1 hing aan een zijden draadje een aantrekkelijk duel spee W. de Jong van Forescate n minder dan Vis. De strijd g dan ook gelijk op, Vis won|l eerste set met 6-2, De Jong tweede met 6-3. In de derde leek de Voorschotenaar op naar een regelrechte verrassi Met 3-0 kwam hij voor, toen ging de routine van Vis woordje meespreken. Via wist hij zich voorlopig dere deelname te verzeker Schrama, die de beste papier, voor de titel lijkt te hebb imponeerde ook niet Met 6-4 zegevierde hij over J. Sm Rodenburg, vierde geplaa redde het maar net tegen W[ sink (7-6, 6-4). In het dubbels speelden de heren Nap e nen zich in de derde ronde een nipte zege op het Munn duo Karstens/Kooreman, die H voren verrassend hadden af rekend met het geplaatste k j pel Van Veen/Renee: 6-3, 6-2. In het herenenkel D is plaatsingscommissie niet vooruitziende blik te werk gaan. ZOETERWOUDE Na precies 20 jaar zitting te hebben geh i in het bestuur van de gymnastiekvereniging S.J.Z. heeft de h(B Th. Zandbergen zich teruggetrokken. „Dirk" behoorde ook tot oprichters van de afdeling voetbal in 1945. Tien jaar later sto hij, als enthousiast turner, samen met kapelaan G. Kapteijn J. Lelieveld aan de wieg van de afdeling gymnastiek. Deze he bij gebrek aan kader en het ontbreken van een goede zaal jarenla 1 een zeer moeilijk bestaan doorgemaakt maar vooral dankzij 11 vele werk van Zandbergen bleef deze in leven en is inmiddels ste uitgegroeid. Een deputatie van het bestuur bestaande uit de dan Elderhorst-v. Hofwegen, Schuur-Bergman, v.d. Kolk—Castelein Van Goozen-Zonneveld was naar Huize Emmaus gekomen om i getuigen van de erkentelijkheid voor het vele werk van de h< Zandbergen. Mevr. Elderhorst-van Hofwegen somde daaruit f bloemlezing op en overhandigde hem de oorkonde behorend het erelidmaatschap en had daarnaast attenties voor de scheiden bestuurder en zijn vrouw.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4