Zilveren „sterrit groots gevierd Handtekeningenactie tegen vestiging van ,,Englisch School" I Dierenshow in Wassenaar „Moet je horen geslaagd experiment WIJKRAAD BOSCHGEEST: Duizend ballen van Willy Pro Ecclesia voor Jac. van Rijn Jahn succesvol op KNCGV aspirantendag VOORSCHOTEN De wijkraad ..Boschgeest" blijft zich verzetten tegen de bouw van de Engelse school. Het bestuur van de wijkraad heeft vrijdagavond een vergadering gehouden en daarin de laatste ontwikkelingen bespro ken. De voorzitter, mr. J. H. Marselis, deelde na afloop mede dat er een perscommuniqué gemaakte zal worden waarin exact de motie ven van de wijk weergegeven worden. Op voorhand wilde de voorzitter alvast zeggen dat de wijk niet onder de indruk is van de diverse gemeentelijke commissies, die goedkeuring ge geven hebben aan het besluit van burgemees ter en wethouders de Engelse School in Bosch geest te laten vestigen door middel van het zgn. artikel 19 (Bouwvergunning zonder een goedgekeurd bestemmingsplan). Mr. Marselis (broer van wethouder L. L. Marse lis) meent te weten dat de hele wijk Boschgeest tegen de vestiging van de school is. Om dat zeker te weten zullen een tien tot twaalf dames de wijk in gaan en handtekeningen verzamelen. Vast staat wel dat enkele wijkbewoners niet zullen tekenen, want deze hebben hun wonin gen al verkocht. De wijkraad ziet geen enkele noodzaak tot vestiging van een regionale school in Voorscho ten. hoewel historisch gezien Voorschoten wel meer regionaie scholen had zoals het instituut Wullings (h.b.s.) en het pensionaat O. L. Vrouw van Lourdes (m.m.s. Huize Bijdorp). Mr. Marselis benadrukt dat het niet belangrijk is of de wijkraad iets wel of niet juist vindt, maar dat de wijk het moet uitmaken. De wijkraad heeft de indruk dat de wijk Bosch geest tegen vestiging is en dat zal blijken uit de hoeveelheid handtekeningen. De gemeente lijke commissies van bijstand en advies aan burgemeester en wethouders hebben met alge mene stemmen de voorgenomen bouw van de Engelse school goedgekeurd. Niet alleen wonen er veel leerlingen van die school (thans geves tigd in Den Haag) in Voorschoten, maar boven dien ligt Voorschoten centraal voor alle leerlin gen. De verkoop van de bouwgrond staat echter nog niet op de agenda voor de gemeenteraad van vrijdagavond. Bromfietsers overleven 0 treinbotsing ld WINSCHOTEN (ANP) - TweUti dertienjarige jongens zijn gistere middag met een bromfiets tusnd i sen Winschoten en Heiligerle^id op een onbewaakte overweg tejee gen een trein gebotst Ze oven i leefden de aanrijding. Licht gé®1 i wond zijn ze in het Lukaszié j kenhuis in Winschoten opgenc^ men. PSV-voetballer Willy v.d Kerkhof schoot en ter gelegenheid van de opening van het vijfde standers gretig ontvangen. Na de duizendste trapte zaterdag duizend voetballen naar de filiaal aan de Havenstraat in Noordwijkerhout. deelde de vermaarde helft van de Kerkhof-twee- bevolkmg van Noordwijkerhout Hij deed dit op ling handtekeningen uit uitnodiging an het bedrijf Kiel's Tapijtcentrum De ballen werden door de toegestroomde om- Auto tegen boom: een gewonde ALPHEN AD. RIJN Ee^ persoon raakte in de nacht vai zaterdag op zondag ernstig gq wond toen een inwoner vai Zegveld, vermoedelijk oveii mand door slaap, met zijn peil sonenauto tegen een boom reef op de Kort Steekterweg. De passagier, een broer van de bestuurder werd. zwaar gewond opgenomen in een ziekenhuis ui Woerden. De bestuurder raaktJ licht gewond; de auto werd on herstelbaar beschadigd. [>j« Veilingen KATWIJK. 12 juni, cro< nieuwe p. kist A II 15 80 80-19.60, boskrote speen I 1.20, II 87-1.06, bosulel I kg 55. .«hl Ö-ljhsp.na^ d i WARMOND Jac. van Rijn ontving gistermorgen de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice uit handen van de Warmondse pastoor D. Sauleen. De heer Van Rijn kreeg de onderscheiding voor zijn verdiensten voor de behoeftigen van Warmond. Sinds 1937 was hij penningmeester van het armbestuur, later genaamd Parochiële Charitas Instelling. Tot de invoering van de bijstandswetgeving in 1965 was de heer Van Rijn. de man die de uitkeringen verzorgde voor de parochie, terwijl ook het, deel van de gemeente door hem werd uitbetaald. Bovendien zorgcfe de heer Van Rijn voor de bezittingen van het armbestuur, zoals stukken weiland en de zogenaamde armenschapen. Op de foto pastoor Sauleen (links) en de heer en mevrouw Van Rijn Mr. H. H. Kirchheiner Mr. Kirchheiner naar Amsterdam - Mr. Dr. H. H. Kirchheiner, kantonrechter in Alphen aan de Rijn is met in gang van 25 juni benoemd tot kantonrechter in Amsterdam. Mr. Dr. Kirchheiner (64) kwam in 1952 als kantonrechter naar Alphen. In de 24 jaar dat hij in Alphen werkzaam was, zag hij kans te promoveren tot doktor. De installatie in Amsterdam wordt gehouden op 25 juni. Voorlopig blijft het echtpaar Kirchheiner wonen aan de Alp- hense Nuovaweg. Journalist De Amerikaanse verslaggever Don Bolles, die voor zijn krant de Arizona Re public reportages maakte over de misdaad in het algemeen en de mafia in het bijzonder, is gisteren in een ziekenhuis over leden aan de verwondingen die hij 2 juni opliep toen er onder zijn auto een bom ontplofte. Bij zijn opname in het ziekenhuis wist de zwaargewonde Bolles, wiens rechter arm en been .wer den afgerukt, uit te brengen; „De mafia.... heeft me te pakken gekregen." Landbouwfonds Afgevaar digden van 80 landèn hebben gisteren in Rome besloten tot de oprichting van een internatio- naai fonds voor agrarische ont wikkeling (lfad) ter waarde van ongeveer een miljard dollar. Het fonds is bestemd voor verho ging van de voedselproductie, in ontwikkelingslanden Sacucci De 32-jarige Italiaan se parlementariër Sandro Sac- cucci, die in Italië gezocht wordt wegens verdenking van mede plichtigheid aan moord, is in Londen gearresteerd. De Ita liaan zal waarschijnlijk uitgewe zen worden. &accucci, die lid is van de rechtse partij MSI, heeft bekend tijdens een MSI-bijeen- komst waarop een 20-jarige stu dent werd doodgeschoten en een tweede linkse aanhanger werd verwond, met een pistool te hebben geschoten. ZOETERWOUDE - Het zilver en jubileum van de Zoeter- woudse Rijwieltochten, of zoals in de volksmond bekend „ster- rit" is op grootse wijze gevierd. De organisatoren hebben hun beste bentje voorgezet om een fraaie route uit te stippelen ter wijl het mooie zomerweer zorg de voor een feestelijke tocht. Hoewel ieder jaar de deelne mers kunnen genieten van een tocht door rustig landschap was deze 25-ste editie door de duinen en langs de zonovergo ten boulevard een goed uitgeko zen route van de sterritkommis- sie die hiervoor maandenlang op pad is geweest. Terecht werd daarom bij de afsluiting van het wielerfestijn de sterrit- kommissie in de bloemetjes ge zet. Naast de muzikale hulde van de Sint Jans Fanfare werd door een ter twaalfder ure ge vormd komité een inzameling onder alle deelnemers gehou den zodat de organisatoren een attentie in de vorm van een diner kon worden aangeboden. Traditiegetrouw was „Het Wa pen van Zoeterwoude" aanwe zig om hier en daar de nodige mankementen te verhelpen ter wijl ook de plaatselijke EHBO Sint Lidwina in geval van nood kon optreden. De organisatoren hebben in 1952 niet kunnen denken dat nu, bij het zilveren jubileum, bijna 2200 deelnemers aan het wiele- revenement, dat ver buiten Zoe terwoude bekendheid geniet, zouden deelnemen. Destijds hing de eerste sterrit aan een zijden draadje tóen aanvanke lijk bleek dat het aantal deelne mers te gering was. Op de dag van het gebeuren meldden zich echter toch nog voldoende fiet- sliefhebbqrs zodat het spektakel kon doorgaan. Steeds nam in volgende jaren het aantal deel nemers toe. Een bijzonder kom- pliment is het daarom dat on danks het steeds drukker wor dende verkeer alles bijzonder soepel verloopt Tevens is het niet eenvoudig een geschikt rustpunt te vinden, omdat in een tijdsbestek van enkele uren de 2174 deelnemers een pauze krijgen. Ook hierin is de Sterrit- kommissie dit jaar goed ge slaagd. De kleine tocht, van 35 kilometer met 756 deelnemers had het rustpunt in Oegstgeest in De Rode Leeuw, de 1418 fiet- senthousiasten die de 75 km- tocht hebben volbracht hebben gerust in het clubgebouw van de voetbalvereniging VVSB in Vechtpartij bij jeugdsoos Warmond WARMOND Drie Sassenhei- mers hebben zaterdagavond ge zorgd voor een fikse vechtpartij bij de jeugdsoos van Kommuni- katie Warmond. Twee personen raakten daarbij gewond. De Warmonder Kees dé Winter liep een hersenschudding wat bloe duitstortingen en schaafwon den op. Een bestuurslid van het centrum werd licht gewond, maar kon zonder medische be handeling huiswaarts keren. De drie ruzie-zoekende Sassen- heimers werden later op de avond in Noordwijk aangehou den door de politie. In die plaats had het drietal voor de aanhou ding nog vernielingen aange richt in een dancing. Noordwijkerhout, dat zelden i zo'n stormloop op frisdranken i en ijs heeft gekend. Om 8 uur vertrokken dit week- 1 einde de eerste fietsers vanaf 't Centrum aan de Schenkelweg dat feestelijk was versierd, ter wijl tientallen vlaggen in de straten het 25-jarig jubileum hebben omlijst. Via het nieuwe fietspad tussen dorp en Hoge Rijndijk ging het via de Meren- wijk naar Oegstgeest, Warmond, Sassenheim, Sassenheim Lisse naar Noordwijkerhout. Het zon nige weer en de verfrissende wind zorgden voor ideaal fiets weer. Na de pauze ging de meu te via de duinen en boulevard in Noordwijk en Katwijk rich- ting Valkenburg. Daar kregen alle deelnemers een frisdrankje aangeboden en konden zij ge heel vrijwillig een gift in de bus doen die was geplaatst door het komité tot hulde aan de sternt- kommissie1. Velen hebben de waardering aan het adres van de organisatie middels een fi nanciële bijdrage tot uiting ge bracht. Vervolgens ging men via Leiden-zuidwest en langs de Vliet naar Zoeterwoude waar op het terrein van Huize Emmaus de laatste van de kontroleposten was gestationeerd. De oudste deelnemer was. evenals voor gaande jaren, de heer J. A. van der Geest, uit Oud Ade die met zijn 78 jaar geen problemen kende tijdens de 75 km-rit. De eerste prijs in de groep van 35 kilomter werd gewonnen door Astrid van der Drift en Esther van Leeuwen met tien I strafpunten. De 75-kilometer- groep kende in Henny Kamer- j ling en J. Kamerling-Van Ben- ten met 9 strafpunten hun win- Wassenaar De Wassenaarse afdeling van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren heeft een succes, behaald met haar initiatief voor een die renshow. Het idee is goed aan geslagen bij de Wassenaarse jeugd en honderden jongens en meisjes kwamen in de morgenu ren met hun huisdieren naar de sporthal. In de morgenuren wer den de honden gekeurd door dierenartsen en door keurmees ters. Omdat men de honden moeilijk de hele dag in de sport hal kon huisvesten mochten de ze viervoeters na de keuring weer naar huis. Maar de andere dieren bleven: konijnen, poezen, geiten, vele soorten vogels, vis sen. hamsters, schildpadden, muizen en wat niet al. Ook al die dieren werden onderworpen aan een keuring door deskundi gen. Rondom de dierenshow vond men allerlei stands: vanzelfspre kend van de Dierenbescherming zelf, maar ook van de Anti-vivi- sectievereniging, terwijl ook handelaren in dierenbenodigd heden er een plaatsje hadden gekregen. De dierenambulance was aanwezig. Er draaide vrij wel de gehele dag een rad van avontuur. In de middaguren was er een demonstratie door politiehonden, kortom er was de gehele dag gezellige bedrijvig heid met het dier 'als middel punt. Aan het einde van deze geslaagde dierendag reikte Mar- "tihe Bijl de aanmoedigingsprijs- ijes uit voor de dieren die bij de keuring het beste voor de dag waren gekomen. Matine Bijl deelt aanmoedigingsprijzen uit, Wassenaarse afdeling. links voorzitter W. Heidoorn van de St. Annaschool wint wisselbeker SASSENHEIM - De wisselbeker van het sporthuis Jaap de Jong is sinds zaterdag definitief in handen van de St. Anna school uit Sassenheim. Deze school won in het zwembad Wasbeek de jaarlijkse schoolzwemwedstrijden. De prijzen van de geslaagde schoolsport dag werden uitgereikt door burgemeester A. J. Kret. De St-Annaschool werd ge volgd door de St.-Antoniusschool, de Open bare basisschool Kastanjehof, Chr. Park school, rk-school De Springplank, openb. school Op Dreef en de Chr. basisschool v Kompas. Poelgeestbeker voor Leidse Houtschool OEGSTGEEST De Leidse Houtschool won zaterdag voor de derde maal en dus definitief de Poelgéestbeker; de fel be geerde wisselprijs van de jaarlijkse schoolzwemwedstrijden in Oegstgeest. Loco-burgemeester J. J. Thorn reikte na afloop de prijzen uit aan achtereenvolgens de Leidse Houtschool. de Kamperfoelie- school en de Hofdijkschool. De individuele winnaars waren Sander Schouten van Ou denhof eri Michel Taverne van de Leidse Hout. OEGSTGEEST Tóen wethouder O. C. va.n Belle (CRM) aan het einde van een genotvolle, muzikale middag op het terrein van Oud-Poelgeest de „herenmusici" Van het geweste lijk orkest bedankte voor hun suksesvolle optreden zal hij ongetwijfeld ook de dames bedoeld hebben. Kennelijk onder de indruk van het gebeurde zag hij dit over het hoofd maar niemand van de toehoorders nam hem dit kwalijk. Men had genoten van een uitermate leuk programma dat rond twaalf uur was begonnen en pas tegen half zes haar beslag vond toen de laatste klanken van de „suite uit het Zwanenmeer" verklonken waren. „Moet je horen...." is ontstaan uit een idee van K. en Ov Oegstgeest en de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk om de Oegstgeestenaren te laten kennis maken wat er zich op muzikaal gebied in de gemeente afspeelt. Het werd zaterdag een contrastrijk programma. Rond het middaguur werd de manifestatie geopend dor burgemeester T. A. J. van Eysinga die zich erg} enthousiast toonde voor het idee, dat door de gemeente van harte gesteund wordt. Gedurende de gehele middag was het een komen en gaan van toehoorders. Vooral de jeugd was in grote mate aanwezig en toonde veel belangstelling voor de instrumenten van de diverse orkesten en orkestjes. Het programma vermeldde volksdansen en er was een optreden van de Wilbert Drum mers naast een kamermuziekensemble o.l.v. Margreet van Schie. Maar óók een Jeugd Kamerorkest onder leiding van Jeroen Duyfjes die o.m. het katten-duet vertolkte. Natuurlijk was de heer Kalsbeek met het bejaardenkoor „Viva la Musica" op het podium voor Kasteel Oud-Poelgeest te vinden en het Christelijk Jongerenkoor Oegstgeest met dirigent Theo Tobé Padvinders verzorgden een fluitconcert en de heer Looijenstein gaf een geslaagd optreden met de kinderoperette „De Mascotte" met o.a, gedeelten uit de operettes „Assepoes ter" en „Prinses Rozelijn". De „interludes" werden opgevan gen door de heer Van Dort aan de piano. Maar het hoogtepunt vormde toch wel een optreden van het Gewestelijk Orkest onder leiding van gastdirigent Maarten Smit.Zij brachten werken ten gehore van Verdi, Vivaldi, Rossini en Beethoven. Zeer knap was uitvoering van het concert voor twee trompetten. Hilariteit verwekte het concert voor „tuinslang en strijkers. Jan Verhagen was de tuinman die de slang virtuoos bespeelde. Aan het eind was er een ovationeel applaus. De gehele manifestatie heeft ruim 600 bezoekers getrokken, men gaat nu de balans van dit experi ment opmaken. Zowel mevr. Deams (K. en O.) als de heren Rigtering (SJJO) en Van Belle (wethouder CRM) toonden zich tevreden over het resultaat, reeds nu al gaf men te kennen door te willen gaan. ,wij sluiten ons er graag bij aan. Antoon Koch. RIJNSTREEK - De jaarlijkse kringaspi- rantendag vstn het KNCGV voor jon gens en meisjes van 10—13 jaar werd dit keer georganiseerd door de gymnastiek vereniging Jahn in. het kader van haar 60-jarig bestaan. On geveer 800 jeugdige gymnasten van 9 ver enigingen uit de Rijnstreek bezetten zaterdagmiddag de Vijfmeihal, De Man- se, de Prinses Mar- grietschool en de Teldersschool in Zuidwest. Ondanks de warmte warep de tribunes van de Vijf meihal, waar het grootste deel van de wedstrijden plaats vond, stampvol. DOS uit Sassenheim was het meest suk- sesvol bij de toestel wedstrijden; zij na men aan 7 wedstrij den deel en wonnen er 4 van. Een formi dabele prestatie! De meeste balngstelling ging uit naar de vrije oefeningen. In de ka- tegorie meisjes 10 en '11 jaar was het al weer DOS uit Sas senheim dat vóór de Jahnmeisjes beslag wist te leggen op de eerste plaats. In de groep tot 13 jaar oogstten de meisjes van Jodan Boys uit Gouda veel sukses met hun gediscipli neerd uitgevoerde oe fening op de tonen van „All you. need is love and understan ding". Ze werden dan ook terecht eerste, al scheelde het maar 0,6 punt met Slank en Kwiek uit Voorscho ten, dat „That's the way" aardig interpre teerde. Mac en Katie Kissoon zongen „Freedom" waarmee de meisjes van Jahn de derde plaats kon den veroveren. Bij het springen op de minitramp kon al leen DWS uit Rijns- burg zich meten met de jongens van Jahn. De werden derde; eerste, tweede vierde plaats werde door de ranten opgeëist. De waarbij enkele enigingen over eigen drum- en pëtterkorps ten. zette Zuidwest op De wonnen selbeker overtuig voor de derde in suksessie en ten deze nu den. Fietsster geschept door motorrijder l- ALPHEN a/d RIJN Bij het links-afslaan naar de Sportlaanf] is gistermiddag een 21-jarige Zwammerdamse, die met haar verloofde op de Pres. Kennedy laan fietste, aangereden door een... achteropkomende motorrijder uit Alphen. Het meisje moest met een gebroken been en hoofdletsel worden opgenomen in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De motorrij-C der liep een hersenschudding op, maar kon naar huis worden P vervoerd. i De politie vraagt getuigen van het ongeval, dat gebeurde om tien [J voor vijf, zich te melden, (tel. 01720-93941).

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4