Droogte zorgelijk maar nog niet fataal jlgr. J. Gordon "Yro-nuntius m J)en Haag "1, ROEISUCCES IN LUZERN f.v.d.A. verdeeld over •oortbestaan kabinet Syrië blijft in Libanon tot er vrede is Situatie in bosbouw vraagt extra aandacht Dader overval postkantoor gepakt twee dagen laag: ^etdóe@ouAa/ri£ ^'apenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden:* Directeur-hoofdredacteur: F. J. Plug - Adj. hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg "o^'Hties (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244(18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 38,27; jaar 149,15; losse nummers: 55 cent M/3^ Maandag 14 juni 1976, 66e jaargang no. 20450 Zangconcours Bejaardenzangconcours 1976 op Ned. I om 19.05 uur. 2 voor 12 om 20.00 uur en in Koning Klant Om 20.40 uurzwem- en viswater. Om 21.50 uur Beryls lot. Vrij warm Droog en vrij zonnig, maar in de noordelijke helft van het land ook wolkenvelden. Maximumtemperaturen van 18 graden aan zee tot 25 graden in het zuidoosten van het land. Morgen: Zon:4.20—21.02 Schev. hoogw. 5.0217.31 Maan: 23.03—08.13 laagw: 0.4513.07 1.06.1 V-/ HAAG Het Vaticaan heeft de Ier mgr. John Gordon noemd tot apostolisch pro-nuntius in Den Haag, als volger van mrg. Angclo Felici, die in Lissabon is be- rs nuemd. Mgr. Gordon is op het ogenblik pro-nuntius in New minlhi. Izee.jr. John Gordon is in 1912 geboren in Clarecastle, in het aafschap Clare in het westen van Ierland. Hij werkte onder jjg^er als leraar aan het St. Patrick-seminarie en was natio- k Rflal secretaris van de Ierse afdeling van het bureau voor j mir verspreiding van het geloof. I do, 1948 kwam hij bij de diplomatieke dienst van het Vaticaan. 'propvankelijk werkte hij in Rome bij het Vaticaanse staatsse- ~~itariaat. Vervolgens was hij achtereenvolgens apostolisch -7-7fyelegeerde en zaakgelastigde in Thailand, India en Noorda- 9rn 'ka. In 1967 werd hij aangesteld als apostolisch gedelegeer- °ntb, ,n pretoria. In 1971 volgde de benoeming tot pro-nuntius 'New Delhi. Het is nog niet bekend wanneer mgr. Gordon post in Den Haag zal aanvaarden. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIII Met de schrik vrij Den Haag Het scheelde maar wei nig of een 22-jarige Haagse chauffeur was zaterdagmid dag met zijn vracht wagencombinatie in het water van de Scheveningse ha ven terecht geko men. De aanhang wagen begon in een bocht te scha ren waardoor de combinatie kantel de en in de richting van het water gleed. Precies op de rand van de ka de kwam het met twaalf ton scheeps motoren geladen gevaarte tot stil stand tegen een meerpaal. Daardoor bleef hij net boven het water hangen. De chauffeur kwam met de schrik vrij. Illllllllllllllllllllllllllllllllllll (Van onze sportredactie) LUZERN De Nederlandse roeiafvaardiging naar de Rot- seeregatta heeft voor enige plezierige successen gezorgd. Vooral de dames bleken tijdens deze wedstrijden, waarin overigens de Oostduitse top ontbrak, omdat deze ploeg de voojkeur gaf aan races in Gru-nau, opvallend gemakkelijk in de voorste rijen te finishen. Een grote teleurstelling vormde het optreden van Dudok van Heel. Deze twee roeide zaterdag bijzonder sterk, maar faalde een dag later in de finale op een gruwelijke manier. Verder in Sporttribune: FC VW naar eredivisie Roerige voetbalvergadering Gijs van Lennep won Le Mans Vier doden in racesport Franse dravers superieur Snelwandelaars lachobjet? i fractieleider drs. Ed van Thijn en zijn fractiegenoot, tevens vice-voorzitter van de PvdA, Jaap feil Doef tijdens de partijraad. Jonze parlementaire redactie terdam De PvdA is in meerderheid nog 1 bereid het kabinet -Den Uyl te steunen, J het verzet binnen de grootste regeringspar- tgen de coalitie met de christen-democrati- 1 partijen neemt sterk toe. Dit bleek zaterdag 1 vergadering van de PvdA-partijraad in terdam, waar een voor de positie van het net gevaarlijke motie slechts met 18 stemmen ■fhil (63-45) werd verworpen. —notie verlangde van de kamerfraktie, dat zij ten tegen het loonwetje van minister Boersma "Hale Zaken) zou stemmen. Dit wetje geeft de ring de mogelijkheid om ook in de tweede van dit jaar in de loonvorming te kunnen (jpen. Indien de grootste regeringspartij hie- I haar steun zou onthouden, zou dit onvermij- tot een crisistoestand leiden. (ptieleider Van Thijn verzette zich krachtig de motie. Volgens hem zijn de perikelen rond de wet op de Loonvorming geen kabinetscri sis waard. Hij wees erop, dat er op het hoogtepunt van de regeringsperiode van dit kabinet meer op het spel staat en dat het gevecht in het parlement over maatschappelijke hervormingen nog moet beginnen. „We moeten nu het hoofd niet in de schoot leggen. De strijd moet nu gestreden wor den. Het kabinet staat in de vuurlinie". Volgens de stroming, die zich tegen een loonin- greep verzette en meende dat de PvdA daar hoegenaamd nietaan zou mogen meewerken, is het zeer de vraag of het nog wel zinvol is met het kabinet door te gaan. Men wees onder meer op de verslechterde verhouding met de vakbeweging en de twijfels oproepende houding van de KVP- fraktie. Van Thijn verklaarde, dat hij zich de woede van zijn partijgenoten over de stellingname van de KVP goed kon indenken. „Maar welk nut heeft het diewoede af te reageren op minister Boersma of op het kabinet"? En wie zou niet Judy in huis willen hebben? U in ieder geval wel. Daarom even gauw 'n nieuwe kwartaalabonnee aanbrengen voor onze krant en we sturen Judy naar u NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam: adres- woonplaats: STUUR als dank voor de moeite JUDY naar: naam adres woonplaats:. (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG Hoewel door de aanhou dende droogte de situatie voor de land en tuinbouw in verschillende delen van ons land een zorgelijk aanzien krijgt, is er geen reden tot paniek. Aldus een woordvoerder van het Landbouwschap in een reactie op de berichten over de rampzalige toestand waarin de gewassen zich elders in Europa bevinden. Evenals Engeland en Frankrijk wordt in Duitsland 1 voor de grootste misoogst sinds jaren. De graanoogst in ons buurland zal, naar verwacht, zo klein zijn, dat de broodprijzen omhoog zullen schie ten. Hetzelfde geldt voor de prijzen van zaaigoed, waarvoor nu al 38 procent meer moet worden betaald dan voorheen. Ook zal de Duitser meer moeten gaan neertellen voor een pilsje door de dreigende mislukking van de hopoogst Een woordvoerder van Heineken kon Nederland wat dat betreft geruststellen: het bier in Nederland zal hierdoor niet duurder worden. Wel dreigt in Nederland een groot deel van de produktie van bos- en haagplantsoen verloren te gaan. Ten eerste zijn verschillende nachtvorsten daarvan de schuld en het uitblijven van regen heeft de situatie verergerd. Veel eenjarige planten zijn doodgevroren. Door de droogte zijn daarna nog veel oudere planten verdroogd of verbrand. Als de regen nog lang uitblijft zullen nog eens miljoenen planten afsterven. Dit heeft volgens de Cultuur Groep voor Bos- en Haagplantsoenenkwekers vergaande gevolgen. Zo zullen lang niet alle planten die in bossen, recreatie parken, plantsoenen en particuliere tuinen die dood zijn gegaan, dit jaar vervangen kunnen worden. Voor de bedrijven is de toestand nog niet geheel te overzien, maar men vreest dat verschillende ondernemingen in deze tak van tuinbouw in finan ciële problemen zullen komen. Zelfs is het niet geheel uitgesloten dat er ontslagen zullen vallen. iiiiiiiia>iH uur"— BH In de Brabantse gemeente Bladel ging in het afgelopen weekeinde 50 hectare bos door brand verloren. Het vuur werd bestreden door een tiental brandweercorpsen, waaronder twee Belgische. Een vliegtuig van de Rijkspolitie werd ingezet om de brandhaard te localiseren. DAMASCUS (AP-Reuter) Sy rië zal zijn troepen niet eerder uit Libanon terugtrekken dan wanneer de vrede in het land verzekerd is en wanneer Elias Sarkis, de gekozen opvolger van Soeleimaii Franjieh zijn ambt heeft aanvaard. Dit heeft de Syrische minister van voor lichting Achmed Iskandar van morgen verklaard. Intussen is de secretaris-gene raal van de Arabische Liga, Machmoed Riad met man en macht bezig met de vorming van een Arabische vredesmacht, die overigens meer en meer een doodgeboren kindje blijkt te zijn. Tot nu toe zijn er slechts een handjevol Libische en Alge rijnse officieren in Libanon.' Riad is vandaag uit Damascus naar Beiroet vertrokken om te proberen om president Franjieh over te halen een Arabische vre desmacht te aanvaarden. Eerder had hij al verklaard dat geen vredesmacht naar Libanon zal worden gezonden als de Libane se autoriteiten daar geen toe stemming toe geven. Ondanks het zaterdag gesloten bestand hebben zich in het weekeinde allerlei verspreide- gevechten voorgedaan. Zo heb ben Syrische pantsertroepen Palestijnse guerrilla-eenheden in Zuid-Libanon aangevallen en hun bevoorradingsroutes afges neden. Ook zou een Syrische pantserbrigade zijn doorgesto ten tot in het gebied van Arkoeb bij Sidon. Syrië wil samen met Irak, Libië, Algerije en de PLO een „nieuw front" openen tegen Israël, zo heeft het officiële Syrische dag blad Al Baath bekend gemaakt In Amerikaanse kringen groeit de vrees, dat het Syrische optre den voor Israël een aanleiding wordt om in te grijpen. Vrouw (35) bekogelt politie met hete kolen (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Twee agenten van de Leidse politie zijn gistermid dag bekogeld met gloeiende ko len. De projectielen werden ge worpen door een vrouw die midden op de rijbaan van de Heresteeg met enkele studenten aan het barbequen was. De politie vroeg gistermiddag de vrouw vriendelijk om de rij baan te verlaten, omdat het ver keer ernstig gestemd werd. De, vrouw weigerde aan het verzoek te voldoen. Toen de agenten wat meer aandrang uitoefenden, be gon de vrouw met de brandende kolen te gooien. Een van de agenten werd geraakt. Hij liep geen brandwonden op, maar zijn kleding werd bevuild en geschroeid. De vrouw werd on danks haar warmbloedig verzet overmeesterd en naar het bu reau gebracht. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De Leidse politie heeft vanmorgen de vermoede lijke dader van de roofoverval op het Leidse hoofdpostkantoor aan de Gerenstraat aangehou den. Het is een 28-jarige inwoner van Katwijk die geboren is in Lei den. De man is een bekende van de politie. Hij zal vandaag wor den verhoord in verband met de overval die vrijdagavond kort na sluitingstijd van het postkan toor werd gepleegd. De buit van ruim 25.000 gulden is nog niet terecht Israël Op Fifth Avenue in New York hebben gisteren on geveer 75.000 mensen deelgeno men aan een betoging ten gun ste van Israël. Talrijke politici, zowel Democraten als Republi keinen, namen aan de demon stratie deel. ADVERTENTIE M DINSDAG EN WOENSDAG BIJ ALBERT HEIJN

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1