Jeugdselectie valt buiten de prijzen ax eenvoudig ■jigs Kampong Ruime zege „Waterlanders" na 36 uur voSSeybaB: 2165-1013 i =motie STV en dse Hout naar "rgangsklasse B Snelschaak- titel voor Joan Baart ~IE CRICKETERS IN EERSTE d.E THUISWEDSTRIJD Eerste steen SJC-clubhuis pagina 17 Van onze sportredactie ROTTERDAM De Leidse jeugdselectie tot 19 jaar heeft op het sportcomplex van hoofdklasser Xerxes te Rotterdam zonder suc ces de in hun bezit zijnde „Vijf Bondenbokaal" verdedigd. De ploeg van trainer/coach Freek Filippo heeft door technisch en tactisch spel echter toch een goede indruk in Rotterdam achterge laten. De Leidenaars begonnen met een 2—0 overwinning op de jeugd van Dordrecht, die niet opgewassen was tegen het veel betere spel van/de jeugdige Leidenaars. Rob Aniba (DOCOS), Martin Hoge- boom (DOSR), Bert Zandbergen (Quick Boys) en Fred Filippo lieten op rij goede kansen onbenut. Na de rust scoorde Martin Hogeboom met een kopbal. Rob Aniba scoorde na een solo onhoudbaar voor de ASWH-doelman van Dordrecht: 2—0. In de tweede ontmoeting was Den Haag de tegenstander. De jeugd van coach Ben Peeters (ex-trainer van Feyenoord) met diverse spelers van FC Den Haag bleek over een uitstekende ploeg te beschikken. Fraai doelmanswerk van Jaap Guyt van Quick Boys, die zeker tweemaal een doelpunt voorkwam en goed bijgestaan door UVS-er Fred Filippo, Peter van Rijn (TeijlingenPen Rob van Ginkel (V?L) bleef de stand dubbel blank. De volgende tegenstander was de Rotterdamse jeugdselectie met diverse spelers van Feyenoord en Sparta. Van Wijk van Sparta gaf in de eerste periode doelman Jaap Guyt met een kopbal geen enkele kans. Even voor het einde werd de stand op 2—0 gebracht, toen de bal na een schot van buiten het strafschopgebied op de paal belandde en vervolgens in het doel sprong. Een verdiende overwinning voor de 19-jarigen van trainer/ coach Tonny van Eden. De Leidse afvaardiging bleef in zijn laatste wedstrijd tegen de Goudse ploeg op 00 steken. Het betere voetbal van Leiden pareerde Gouda met stug verdedigen en „lange trappen voetbal", waarbij Van Es (ONA), zich onderscheidde. Steeds was Leiden door goed werk van Jan Klein (UVS), Mario Verhoeven (ZLC) en Blessing Zuma (LFC) in de aanval. Na fraai werk van Bennie de Roo van Lugdunum plaatste Bert Zandbergen de bal goed voor het doel. Gelijk met de Goudse doelman ging Rob Aniba de lucht in, waarna Martin Hogeboom de bal inschoot. De scheidsrechter keurde het doelpunt af, omdat Aniba de goalie van Gouda gehin derd zou hebben. Met de 0—0 stand speelde Gouda zich naar de eerste plaats in dit uitstekend georganiseerde Vijf Bondentoernooi, dat besloten werd met een goed verzorgde koffiemaaltijd voor de spelers en officials, tijdens welke maaltijd de prijzen werden uitgereikt. JE| DC te r wa t sportredactie *-n witte figruren. bal. Een vaag ende mat in het ran een "rond" wat paaltjes, ior doet wat ,an. Het is der- j. Ajax speelt de eerste ;trijd van dit al I begonnen sei- ats van hande- velden van de ireniging egenstander het zwak spelende Kampong. Toe- si ruim hon ig. Cricket in Toekomst heeft dus toch. ips van Ajax - dit üterend in de over- en behorend bij de leste clubs van Ne- ^agt er in die eerste |jd evenwel niet in met super-attractief jien. Het "normale" de Leidenaars, ach- 1 als tweede op de loteerd, kan ook niet !eikt. De tegenstand esluiter Kampong blijkt daarvoor al snel te gering. De Utrechtenaren worden als eerste aan bat gezet. Met andere woorden: Kampong mag vóór Ajax gaan trachten een redelijk totaal bijeen te slaan. Een stre ven dat overigens al spoedig als onhaalbaar moet worden beti teld. De aanval van Ajax is voor de Utrechtenaren nauwelijks te bespelen en in het veld worden, accuraat werkend, geen fouten gemaakt. Al spoedig valt het eerste Utrechtse wicket (ge bowld door Frits de Jongh) en nog voor de tiende run is be reikt is het wicket-keeper Wil lem Molenaar, die zijn zoveelste knappe vang van het seizoen maakt. Eric Spruyt en Jan Wolter IJssel de Schepper, de twee jeugdin- ternationals van Ajax, nemen de volgende twee wickets. Dan echter verslapt de Ajax-aanval even. Met name IJssel de Schep per kent een moeilijke periode. Drie door hem te kort gebowlde ballen verdwijnen via het slag hout van de Utrechtse batsman Van Staay hoog en hard uit het veld: achttien runs tegen. De inzinking is evenwel slechts tijdelijk. Ook van Jan Wolter IJssel de Schepper. Kampong heeft inmiddels de 68 runs (noem het punten) bereikt als een fraaie ingooi van hem het einde van de vierde Utrechte naar betekent. Ook dat is cricket. Vijf minuten is de Ajax-aanval na de lunch bezig: tweemaal heeft het Kam pong-houtwerk het al weer be geven. Bij de stand 79 voor zes wickets begint de one-man-show van bowler Frits de Jongh. Vier maal binnen tien minüten werpt De Jongh - vorig seizoen qua prestaties opgerukt naar de top vijf van de nationale bowlers elite - de bal met grote precisie tegen het hekwerk. Kampong all out voor 88 runs. Een totaal dat nu niet exact inspirerend werkt op het Leidse team. Ernst Oudshoorn en ta lent Eric Spruyt verdwijnen al spoedig van de mat. Rens de Graaf (35 runs) en captain Ton Eldering (21) maken die missers meer dan goed en Jan Wolter IJssel de Schepper (9) en Ton Kantebeen (10) klaren het kar wei, even na de traditionele "tea" eenvoudig. Ajax komt op 91 runs voor slechts vier wic kets. Pakt met die score op nieuw vijf winstpunten en blijft meedraaien in de race om het kampioenschap. Een strijd overigens die het aanzien best waard is. Zoals ook het knock-out duel met hoofdklasser HCC (dinsdag a.s. zes uur op het LMHC-terrein) ongetwijfeld het nodige vuur werk te zien zal geven. GERT-JAN ONVLEE Voor de teams, die dit jaar in de tenniscompetitie I het kampioenschap binnen te halen, was het gisteren belangrijk dagje. Een kampioenschap alleen is in de immers iets wat op zichzelf nog maar weinig voorde- I Door de priamidestruktuur van de opeenvolgende Klassen moet er eerst een kampioen uit een andere an dezelfde klasse verslagen worden alvorens men k. Sassenheim en de Leidse Hout zijn erin geslaagd zich |omhoog te werken. teraard gebrand op de zege, want na de degradatie vorig sei zoen waren zij dit jaar de laagst spelende vereniging in Leiden. Peter Pauwels won de eerste set met 6-4 en wist ondanks, dat hij een rugblessure opliep, zodat zijn service alle vaart miste, ook de tweede reeks in winst om te zetten (7-6). Tegenstander R. Klomp wilde op Pauwels' zwak ke service namelijk al te gretig scoren. Ook Dick Zaadnoordijk moest tegen een R. Klomp, geen familie, spelen en ook hij pakte de winst 6-3, 6-2. Esther Mulder redde het niet tegen J. Weber (2-6, 3-6), maar Mirjan Mulder was erg goed op draaf. Slechts een game hoefde zij aan S. Hof man prijs te geven. Het heren- dubbel werd met 6-4, 7-5 door Bas Ploos v. Amstel en de ge- dat moest proberen de tweede klasse 'ergangsklasse B te de spanning er tot )d in gebleven. Eerste Harry Verdegaal twee maal 4-6 de eer laten, waarmee op- )C uit Overveen op Bob v. Overbeeke are strijd de stand r gelijk. Via de nipte manoeuvreerde ïgs Maagwinkel. Ook sartijen eindigden in ndeling. M. Thakur en J. Verkerke alleen "yb de reeks even moei- 7-5), doch M. Dros :n P. Vermeulen met nederlaag genoegen en- en damesdubbel ?nheim afstand. De Makten korte metten (6- heren deden er'langer nerf>-3, 6-4). Door de voor coirfistige setverhouding daflijkspel voor hen vol- zijn. Het eerste ibbel ging voor Sas- loren (7-5, 4-6, 3-6), 0 vjontknoping in de mi- Dros en Overbeeke men. Beide partijen n set met 6-3. In de |e laatste set was het senheim nu of nooit spelend pia met 6-0 de deur naar daigsklasse B open. evieidse Hout verliepen d iti niet minder gunstig. travellers moesten zij weefi, wie volgend jaar Jklasse B zou mogen indle Leidse Hout al ziinm is djubfc ;rt Perk blesseerde Pauwels gewonnen, maar de gezusters Mulder gin gen met 6-1, 7-5 het schip in De stand was toen 4-2 en de reke naars hadden al uitgemaakt, dat de Leidse Hout nog slecht 12 games nodig had voor de pro motie. De gemengdddubbels gingen tegelijkertijd de baan op en wonnen ook bijna op hetzelf de moment de eerste set met 6-4. Daarmee was de promotie een feit en de Leidse Hout terug in de Overgangsklasse. Het herenteam van de Leidse Hout speelde gisteren tegen Vol ley uit Eindhoven de halve fina le van het Nederlands kam pioenschap. Spanning was er in Het team van de Sassenheimse Tennisvereniging dat de promotie naar de overgangsklasse B gisteren tot een feit maakte. ruime mate aanwezig. Rob Stam en Rik Hins wonnen hun singles in drie sets, maar doordat Hase- noot in drie sets en Van de Berg in twee sets verloren was de stand na de enkelspelen 2-2. In de dubbelspelen zat het niet mee, zodat ook dit jaar het Ne derlands kampioenschap voor de Leidse Hout heren een niet te verwezenlijken ideaal blijft. Ook TEAN I uit Alphen a d. Rijn deed gisteren een poging de Overgangsklasse B te berei ken. Zij werden echter in Bus- sum door 't Spieghel op een 5-2 achterstand gezet, waarmee de kansen voor TEAN verkeken (links) en Esther Mulder van de Leidse Hout Toch zou de Leidse Hout uiteindelijk als in actie. Deze damesdubbel winnaar uit de bus komen. Van onze schaakmedewerker LEIDEN Het eerste officieuze Open Leids snelschaakkam pioenschap, georganiseerd door de schaaksociëteit Het Zilveren Paard is gewonnen door Joan Baart (LSG). Deze jeugdspeler, dit jaar in blakende vorm verke rend, liet op overtuigende wijze een sterk veld achter zich. Na drie voorrondevierkampen wer den de 48 deelnemers opnieuw ingedeeld in finale tienkampen. Voor de eerste groep plaatsten zich bijna alle favorieten. De enige die de boot miste was Henk Smout. Baart was in de eerste groep ongenaakbaar. Bij het ingaan van de laatste ronde was hij al zeker van de eeiste plaats. Misschien was dat de reden van de nederlaag die hij in deze ronde leed tegen John v.d. Wiel (Philidor). John eindig de hierdoor op een tweede plaats. De derde plaats werd gedeeld door Dirk Sikkel (LSG), Rex van Dijken (Moerwijk) en Daan Smit (Overschie). Jan Tolenaar en Henk Smout, beiden van LSG, leverden een spannende strijd in de tweede groep. Bij het opmaken van de eindstand bleek Jan Tolenaar een half punt meer gescoord te hebben dan Henk Smout. Derde in deze groep werd Visser (Den Haag). In de lagere groepen gingen de overwinningen naar Lips (VHS), Weber (Philidor) en Geertsma (LSG). LEIDSE COURANT, Van onze sportredactie NIEUWKOOP Ze heb ben het gehaald. Henri Chatlein, Leo Jansen, Mart van Kesteren, Dirk van de Kooy, Ben van Lammeren, Rien van Roon, Arie Spek, Pank Vervork, Ron Vogels, Jacques Vossepoel, Ton Vijgeboom en Peter van de Wilk. Het twaalftal van de Nieuwkoopse vol leybalvereniging „Water landers" mag zich na een, meer dan slopende vol leybal-marathon „we- reld-duurrecordhouder" noemen. Maar liefst 36 uur en 30 minuten hiel den de twaalf „waterlan ders" zich binnen de mu ren van de Sporthal „De Steupel" op de been, met die prestatie het oude duurrecord van de Gro ningse Studentenvereni ging „Donitas" (35 uur en 20 minuten) naar het ver geetboek verwijzend. Vrijdag-ochtend tien uur (zes uur later dan gepland) nam de recordpoging een aanvang. Na men ook de tegenstanders van de Nieuwkoopse formatie hun positie in. Vierenveertig ploegen hielpen de „Waterlanders" in hun strijd tegen de klok. Streek- teams als Unitas (Meidrecht), Atalante (Vinkeveen), SAS (Uit hoorn); gelegenheidsteams als die van de „Leipe Loodgieters" en een verpleegkundige forma tie, maar ook publiekstrekkers als het team van Delta Lloyd- speler Geert Trompetter met Willem van Hanegem en Leo van de Kroft. Overigens een van de weinige ploegen die er in slaagden de „Waterlanders" een nederlaag toe te brengen. De laatste van de honderdach tenzestig sets werd gespeeld te gen een volledig „voetballers team". Dick Schneider, Gerrie Mühren, Johnny Rep, Theo van Duyvenbode, Sjaak Swart en Jan Fransz maakten het mo ment van slagen van de record poging „lijfelijk" mee. Nog wat cijfermateriaal voor de hobbyisten onder ons. Er wer den 168 sets gespeeld waarvan de „Waterlanders" er 140 won nen. Het aantal punten vóór stokte bij 2165; 1013 maal werd "er tegen gescoord. De vermoeide volleybalspelers in actie tegen een team van profvoetballers. Hier „tilt" Johnny Rep de bal over het net tegen het tijdig opspringende blok. Het herenteam van de „Water landers" is de volleybalsport overigens na deze marathon nog lang niet beu. De opmerkelijk fris gefinishte twaalf treden dinsdagavond weer aan voor het mixed-toernooi van hun ver eniging.... Frits de Jongh en Frans Woortman (rechts) juichen. Wicket-keeper Willem Molenaar - nog narollend - heeft via een fraaie vang zijn zoveelste slachtoffer gemaakt. De Kampong-batsman loopt teleurgesteld weg NOORDWIJK In tegenwoor digheid van wethouder T. Jan sen, bestuursleden, de bouw commissie, de aannemer (raad slid L. G. J. Alkemade) en een schare §JC-ers legde mevr. Van Schooten zaterdagmorgen de eerste steen voor het nieuwe SJC-clubhuis op het sportpark aan de Lageweg in Noordwijk. Verenigmgsvoorzitter Kersber gen noemde het een „uitstekend idee" mevr. Van Schooten voor het officiële karwei uit te nodi gen, omdat zij en haar overle den echtgenoot van 1959 tot 1972 de scepter in de oude kan tine had gezwaaid. Als dank ontving mevr. Van Schooten de troffel en bloemen. Concentratie in beeld. Frans Houben (voorgrond) wacht gespannen af hoe de door Ton Eldering gebowlde bal door Kampong zal worden verwerkt. Ook de umpire (met hoed) is vol aandacht.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17