Nieuwe Offemweg gevaarlijk voor verkeer BEDENKINGEN TEGEN BOUW OVERDEKT BAD IN OEGSTGEEST Hoofdonderwijzer D. Feenstra neemt afscheid Postbesteller Van Boheemen jubileert Bezwaren tegen bouw flat in Victor III Nog geen oplossing voor parkeer problemen Berlicumstraat m f PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 9 JUNI 197IWC NOORDWIJK - Bij de dezer dagen voltooide reconstructie van de Nieuwe Offemweg heeft men de rijbaan aanmer kelijk versmald. Voordien was deze omleidings- weg buiten de bebouwing van Noordwijk-Binnen een royale, brede verkeersweg. Er werd wel eens harder gereden dan de voorgeschreven 50 km, maar op zichzelf was dit niet zo'n ramo, omdat op de Nieu we Offemweg slechts één zij weggetje uitkwam en daar voor lag nog een vluchtheuvel met een opstelstrook. In feite leende de weg zich voor een maximum van 70 km. Voor gehaaste automobilisten bood de brede baan ruim schoots gelegenheid om trek kers en ander langzaam ver keer, dat men op de smallere Herenweg en Gooweg niet had kunnen inhalen, voorbij te gaan. Het aantal gevaarlijke inhalers werd daardoor klei ner. Hoewel er op de Nieuwe Of- femweg in het algemeen vrij snel werd gereden, gebeurden er tot nog toe geen ongeluk ken. Behalve de zinloos lijkende versmalling, heeft men aan weerszijden van de rijbaan een uiterst gevaarlijke situatie gecreëerd. De bij de reconstructie vrijko mende gedeelten van de oor spronkelijke klinkerbaan heeft men na de asfaltering van de nieuwe, versmalde baan, opge broken en uitgegraven, waar na die randen met puin en zand werden gevuld. Enkele centimeters naast de witte streep bevindt zich dus nu een kunstmatig aangebrachte zachte berm, die als zodanig niet staat aangeduid en ook niet direct valt te onderken nen. Ten overvloede is in het gedeelte tussen de ingang van het landgoed „Offem" en de Hogeweg een overbodig aan doende slinger in het tracé aangebracht Een automobilist is van deze situatie reeds de dupe gewor den. Hij week naar rechts uit en geraakte in de berm. De wielen van de wagen zakten weg en de chauffeur verloor daardoor de macht over het stuur. De auto schoof aan de onderkant over het naast gele gen trottoir en liep zware schade op. Het is niet bekend of de gedu peerde automobilist de ge meente voor deze schade aan sprakelijk gaat stellen. De kans zit er reëel in. Bij informatie bleek ons, dat de politie in de reconstructie niet heeft geadviseerd. Automobilisten doen er goed aan met een zachte berm aan weerszijden van de Nieuwe Offemweg rekenning te hou den. Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT - Het is nog maar de vraag of bewo ners van de wijk Victor III akkoord gaan met het onlangs door de gemeenteraad geno men voorbereidingsbesluit om trent de wijziging van het be stemmingsplan Victor III. De raad stemde in met een voor stel van het college om herzie ning van het plan voor te be reiden. Het gaat hierbij om het braa kliggende stukje grond op de hoek van de Kerkstraat-Pila- renlaan, dat eigendom is van Noorlander b.v. uit Leider dorp. Noorlander wil daar een flat gaan bouwen met kantoor ruimten en 11 etagewoningen. De flat wordt ongeveer 11 me ter hoog; de gevelzijde aan de Pilarenlaan wordt 27 meter lang en de gevelzijde aan de Kerkstraat wordt 24 meter lang. Tot voor kort was Noor lander nog van plan om op het terreintje een restant te bou wen met daarboven etagewo ningen. Nadat omwonenden hun bezwaren hadden inge diend - tegen de hoogte van de flat van circa 14 meter waren al 46 bezwaren - trok Noorlan der zijn plannen terug. De thans geplande flat is welis waar slechts 11 meter hoog, maar de omwonenden zijn van mening dat het karakter van de wijk door deze hoogbouw toch erg ontsierd zal worden. Zij zien verder nog steeds moeilijkheden met het parke- ren, omdat de huidige bewo ners van de wijk zelf al par keerproblemen ondervinden. Verder menen zij dat het kruispunt Pilarenlaan-Kerk- straat te onoverzichtelijk wordt, wanneer een flat met dergelijke hoogte bij het kruis punt wordt gebouwd. VVD-er Adema: ,,Geen zekerheid over rijkssubsidie" OEGSTGEEST Het college van burgemeester en wethou ders van Oegstgeest stelt de raad voor tijdens zijn vergade ring van 24 juni akkoord te gaan met een voorstel om 3 miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de bouw van een overdekt zwembad. Het college stelt de bouw van een dergelijk zwembad afhanke lijk van de goedkeuring door Gedeputeerde Staten van het bestemmingsplan „Haaswijk". WD'er Mr. Anema voerde gis teravond in de raadscommissie van financiën een reeks van be zwaren aan tegen het financiële deel om te komen tot een over dekt zwembad. Uitgaande van de cijfers welke het college aan de openbaarheid heeft prijsge geven vond hij dat er téveel met veronderstellingen gewerkt wordt, bovendien bestaat er geen zekerheid omtrent rijks subsidie. „Als het kapitaal straks allemaal naar een derge lijk bad toevloeit hoe gaat het dan met de sanering van riole ring die enorm veel geld gaat kosten", zo vroeg Anema zich af. De CDA-er Van Veen zag duide lijk mogelijkheden om tot reali sering van het bad te komen. Intussen hebben b. en w. een nieuw element in de huidige si tuatie ingebracht door goedkeu ring van zwembadplannen af hankelijk te stellen aan goed keuring van het nieuwe plan Haaswijk door G.S. „een koppe ling die voortkomt uit structure le overwegingen", aldus de voorzitter van de raadscommis sie, wethouder Van Belle. Nie mand van de commissieleden voelde evenwel veel voor deze door b en w gestelde voorwaar de. Het college stelt de raad voor zich in principe akkoord te ver klaren met een verhoging van de onroerendgoedbelastingen c.q. de straatbelasting en de op centen op de hoofdsom der per sonele belasting. Deze verhoging is noodzakelijk om de exploita tiekosten van het zwembad ad 258.700 gulden op te kunnen vangen. Het college van Oegstgeest steil de raad voor een overdekl zwembad te bouwen voorzien van twee bassins: één met een afmeting van 12,5 bij 25 meter i en één van 8 bij 14 meter. De i beheerscommissie voor hel zwembad en de sportraad stem men in met het voorstel, maar spreken hun voorkeur uit voor twee bassins, waarvan er één 15 bij 25 meter is. NOS-voorzitter Jurgens be kijkt het beeld „De Camera man" dat hij gistermiddag bij het NOS- omroepkwar- tier in Hilver sum onthulde. Het tweeënhalf meter hoge bronzen beeld, vervaardigd door kunste naar Hans Ba- syens, symboli seert het TV- bedrijf. Het heeft 80 dui zend gulden gekost. Forse straffen voor gebruikers verdovende middelen (Van onze rechtbankverslagge ver) DEN HAAG/LEIDEN De Haagse rechtbank heeft een 22- jarige man uit Leiden wegens overtreding van de opiumwet en brandstichting veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan 8 maanden voorwaar delijk en onder toezicht plaat sing van de reclassering. De man had enige tijd geleden brand gesticht in een rijwielstal ling van een flatgebouw aan de Pelikaanhof, waardoor een schade van 1700 gulden ont stond. Bij zijn aanhouding bleek de Leidenaar in het bezit van heroïne te zijn. De Haagse rechtbank ve.oor- deelde een 29-jarige Leidenaar tot vier maanden gevangenis straf en ter beschikkingstelling van de regering wegens handel in en gebruik van verdovende middelen. De verdachte was eveneens diefstal van een auto ten laste gelegd. De officier had aanvankelijk één jaar en drie maanden gevangenisstraf en ge neeskundige behandeling geëist. Celstraf voor diefstal met geweldpleging (Van onze rechtbankverslagge ver) DEN HAAG/LEIDEN De Haagse rechtbank heeft een 20- jarige Leidenaar veroordeeld tot negen maanden gevangenis straf waarvan drie maanden voorwaardelijk met proeftijd van twee jaar, wegens diefstal middels geweldpleging. „Ik had geld nodig", zo moti veerde de Leidenaar zijn daad. Hij was vergezeld van een vriend de woning van een ken nis aan de Joubertstraat binnen gedrongen. Terwijl een man en vrouw met een mes werden be dreigd, roofde verdachte diverse goederen zoals een bandrecor der, een platenspeler, een hang lamp en een tuner, die hij later verkocht. Een 25-jarige Leidse koopman stond terecht wegens heling, aangezien hij enkele gestolen, goederen van verdachte had ge kocht Hij verklaarde niet gewe ten te hebben dat de goederen van diefstal afkomstig waren. De koopman werd door de rechtbank vrijgesproken. ZOETERWOUDE - Het ge meentehuis heeft een nieuw te lefoonnummer. Het oude num mer. 1543 is vervangen door het nummer 9204. Teylingen verhoogt contributie SASSENHEIM - Tijdens d gisteravond gehouden raadsvei gadering hebben de leden vai de voetbalvereniging Teylingeif besloten de contributie met gulden per maand te verhogei De verhoging was noodzakelij geworden door de prijsstijgii I gen in het afgelopen seizoei I Diezelfde prijsstijgingen zijn de oorzaak van dat ook de pri zen van de consumpties die ii het clubhuis kunnen worden ge j bruikt meer zullen gaan kosten Sassenheim derdi in de Bollenzeskamp SASSENHEIM Tijdens de af j gelopen zaterdag in zwembad „Wasbeek" gehouden zwemwed- strijden in het kader van de j „Bollenzeskamp" heeft de ploeg van Katwijk beslag weten te j leggen op de eerste plaats. De zwemploeg van Sassenheim j eindigde in het eindklassement op de derde plaats. Aanstaande zaterdag strijden dtw leerlingen van zeven Sassen™ heimse basisscholen in zwem-— bad „Wasbeek" voor de derde... j maal om de Jaap de Jong-wis||| sel bokaal. Deze bokaal werd in de twee voorgaande jaren door .Ie St. Annaschool in de wacht, gesleept. Gevaarlijk groen NOORDWIJK In de laatstj raadsvergadering verzocht d7! heer Admiraal om maatregele** tegen de te hoge begroeiing o|~ de kruispunten Hyacinthstra^, en Tulpstraat met de Dr. H%r< driaan van Neslaan. Het uil5< zicht wordt door opgaan^ plantsoen belemmerd en reetj^ verscheidene malen vondelu daar aanrijdingen plaats meo soms grote materiële schade. |5< Admiraal vroeg het groen op straathoeken wat te kortwiekeij^ Tot nog toe blijkt aan het vefo zoek van het raadslid niet te zijjn voldaan. Inmiddels vond op héi< kruispunt Hyacinthstraat-V# Neslaan weer een botsing plaa£ tussen twee personenauto's. Bets; de wagens moesten zwaar bflS schadigd worden weggesleept KATWIJK De werkgro# „bevolkingsonderzoek baarroo^ derhalskanker Katwijk ValkeC burg" stelt vrouwen die onlanix niet aan het plaatselijk ondeD zoek hebben deel genomen, staat alsnog een uitstrijkje 1 laten maken. Belangstellen^ vTOuwen tussen 25 en 65 ja^jr kunnen zich op maandag-, dintte dag- of donderdagochtend vab negen tot twaalf uur of o^n woensdagavond van kwart ov^( zeven tot negen uur melden if het voormalig Groene Kruisgt bouw aan de Zeeweg. Boze bui deed ruiten sneuvelen NOORDWIJK Een 27-ja- rige Noordwijker had een kwade dronk en maakte thuis ruzie. In een boze bui verliet hij de ouderlijke woning en ging hij in de late avonduren naar het gebouw Sartorius, waar de dienst van sociale zaken is gehuisvest. De jongeman gooide van het pand een viertal ruiten in, als slecht bewijs van erkentelijkheid voor de uitkering, die aan hem was verstrekt en die hij in drank had omgezet. Vervolgens kraakte hij een automaat aan de Doeza- straat en nam daaruit siga retten weg. De dader meldde zich even latef met een bebloede hand aan het politiebureau, waar hij in arrest werd ge steld. Behalve aan de gemelde feiten, bleek de jongeman ook debet te zijn aan een enkele dagen tevoren ge pleegde vernieling van een ruit van de snackbar ,,'t Kikkertje" aan de Voor straat. Toen maakte hij zich kwaad omdat hij uit de zaak werd gezet. Verbouwde Rabobank geopend De heer P. B.B. Ideler, dis trictsdirecteur van de Coöp. Centr. Raiffeisenbank, opende gisteren de verbouwde Rabo bank aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude. Hiertoe ontsloot de districtsbestuurder van de nachtkluis van de bank. Door de beheerder van de Rabo bank aan de Hoge Rijndijk, de heer M. van Leeuwen, werd hem een kaas aangeboden. OEGSTGEEST De gemeente Oegstgeest ziet geen moge lijkheden om de parkeerproblemen in de Berlicumstraat op te lossen. Onlangs hebben bewoners van deze straat hun beklag gedaan bij de gemeente dat door langdurig parkeren in de straat het erg moeilijk is om hun eigen auto's in de straat te kunnen parkeren. De bewoners vroegen toen de gemeente om een oplos sing en stelden voor een zo genaamde blauwe zone in te voeren met een parkeerver bod. Volgens het college blijkt uit een rapport van de politie dat een en ander no gal meevalt. Het college ziet geen oplossing in het invoe ren van een blauwe zone, omdat dan de bewoners zelf ten zeerste beperkt worden in hun parkeermogelijkhe- den en het parkeerprobleem mogelijk wordt verschoven naar de Cartesiuslaan en de Homeruslaan. „Het probleem zou zijn opgelost wanneer de langparkeerders gebruik zul len gaan maken van het on langs aangelegde parkeerter rein bij het Rijnzichtviaduct. Wij hebben het voornemen de betreffende automobilis ten daarheen te verwijzen", aldus het college dat op deze wijze enigszins tegemoet wil komen aan de problemen van de Berlicumstraatbewo- ners. Volgens b en w is het aanleggen van een aantal parkeerplaatsen in de Berli cumstraat niet mogelijk. Wel wil het Oegstgeestse col lege tegemoetkomen aan de parkeerproblemen van (bro mfietsen, die her en der ge plaatst worden door mensen die gebruik maken van het openbaar vervoer naar Am sterdam (KLM). Het college stelt de raad tijdens zijri ver gadering van 24 juni voor een krediet van 5500 gulden beschikbaar te stellen voor het bouwen van een fiets- overkapping en voor het plaatsen van rijwielklem men. De N.Z.H.V.M. draagt 750 gulden bij in de kosten, terwijl de K.L.M. reeds 4000 gulden heeft overgemaakt aan de gertreente Oegstgeest. Oegstgeest hoeft dus maar 750 gulden neer te tellen. De heer D. Feenstra NOORDWIJK De heer D. Feenstra gaat wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd per 1 augustus a.s. het onderwijs verlaten. Hij heeft het ruim 45 jaar gediend, waarvan bijna dertig jaar als hoofd van de Noordwijkse Wilhel- minaschool. De schoolgemeenschap en zijn talloze oud-leerlingen, vrienden en bekenden zullen hem na zo'n staat van dienst niet met stille trom laten vertrekken. Aanstaande donderdag, 10 juni a.s., 's avonds om zeven uur komen de jongens en meisjes van de Wilhelminaschool bijeen in het Royal-theater en dan zal de heer Feenstra afscheid nemen van de schooljeugd. Verder biedt het bestuur van de Vereniging voor Protestants-Christelijk Onderwijs te Noordwijk- Binnen hem op vrijdag, 18 juni a.s. in het Hof van Holland een receptie aan. Vanaf 's middags vijf uur kan iedereen daar de heer en mevrouw Feenstra de hand ten afscheid drukken en hen nog vele gelukkige, gezonde jaren toewensen. Reeds nu staat vast, dat de oud-leerlingen van het scheidende schoolhoofd en dat zijn er vele honderden in groten getalen op deze receptie acte de presence zullen geven. KORTWEG VALKENBURG - De Wasse- naarseweg in Valkenburg is morgenmiddag van 10 voor 2 tot en met half drie voor alle ver keer gesloten. Gedurende deze periode heeft de begrafenis plaats van Luitenant ter Zee Oc b.d. P. Dourllein. Hij was ridder vierde klas van de militaire Wil lemsorde. HILLEGOlyi Achttien deelne mers aan de modellencursus van het Hillegomse modellenbu reau „Melvira" leggen vanavond hun examen af in „Treslong". Zij zullen tezamen zorgen voor een aantrekkelijke show. Te vens zullen Ronnie Tober, het duo Bolland en Bolland, Piet Knarre en het orkest Circle op treden. Kaarten voor deze show zijn aan de zaal verkrijgbaar a 7,50. De examenshow begint om half acht. Deze week is het 25 jaar geleden dat de heer W. K. van Bohee- men uit Zoeterwoude in dienst trad bij de P.T.T. Hij begon als telegrambesteller met Leiden als standplaats. Hier was hij ook een aantal jaren als chauf feur werkzaam maar is nu weer in zijn woonplaats Zoeterwoude terug als besteller. „Willem" is een populaire ver schijning in het dorp niet alleen als de bezorger van het goede- of minder goede nieuws maar vooral ook als de grote bezieler van de drumband VIOS. Net zo lang als zijn dienstverband zit hij ook in de muziekwereld want al vanaf het eerste begin kwam hij in de Postharmonie terecht. Later mocht ook de Sint Jans Fanfare hem als een actief lid begroeten. Hij was stichter van de drumband welke later onder de naam VIOS volledig zelfstandig werd. Ook de plaat- re-»" selijke Oranjevereniging leerde hem kennen als een volijverig secretaris en voorzitter. A.s. za terdag 12 juni is er van 3-5 uur een receptie in het Don Bosco- huis. Stichting „Wasbeek" wil grond voor koopwoningen SASSENHEIM De stichting „Wasbeek" onderneemt pogin gen in Sassenheim om bouw grond te krijgen in het plan Wasbeek voor de bouw van honderd woningen. De onlangs opgerichte stichting heeft tot doel ingezetenen van Sassen heim en aan deze plaats econo misch gebondenen in de gele genheid te stellen een huis te kopen. Destichting ziet door het ver krijgen van grond in het plan Wasbeek haar doel gerealiseerd. De stichting heeft haar statuten reeds gezonden naar het ge meentebestuur van Sassenheim. Het bestuur bestaat uit de heer B. Boek. voorzitter; P. Zuider- wijk, secretaris; F. van Leeu wen, penningmeester; S. Luyten en J. v. d. Berg; commissaris sen. Het bestuur wordt begeleid door een deskundig adviseur. De heer Bosman stelde na mens het bestuur dat het wel geprest werd om tot uitbrei ding en betere accommodatie over te gaan, aangezien er steeds meer middenstanders behoefte schijnen te hebben aan een nachtkluis. Vele Zoeterwoudenaren maak ten van de gelegenheid ge bruik gisteravond een kijkje te nemen in de verbouwde Rabo bank. De „Rijntamboers" zorgden voor de muzikale om lijsting van het gebeuren.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4