Amateurs keihard in strijd om landstitel Geschenken, en lovende woorden bij Eagles PSV Barcelona uit Spaanse bekerstrijd HAPPENING IN DEVENTER TELSTAR VERDIENDE GELIJKSPEL Cruijff licht geblesseerd Schuttersfestijn van Feyenoor Twente bleef thuis ongeslagen Hard duel NAC en FC Utrecht LEIDSE COURANT PAGINA 12 Eredivisie FC Amsterdam—AZ '67 0—O NAC—FC Utrecht 0-1 Telstar—A|a* 1—1 FC Twente—Sparta 1—1 Eindhoven—Excelsior 2—1 MVV—FC Den Haag 2-2 Go Ahead Eagles—PSV 1—1 Feyenoord—De Graafschap 8—0 Topscorers Toto PSV FC Twente AZ '67 FC Den Haag NEC Roda JC Telstar Sparta NAC De Graafschap Go Ahead Eagles FC Utrecht Eindhoven FC Amsterdam MVV 34 24 5 5 53 80-27 1) 23 6 5 52 88—40 2) 21 8 5 50 74—38 3) 19 8 7 46 64-32 4) 15 9 10 39 46-39 5) 15 7 12 37 65-51 7) 11 15 8 37 43-38 8) 13 11 10 37 40—36 6) 7 15 12 29 42—48 9) 7 15 12 29 32-42 (10) 9 10 15 28 26—53 (12) 7 14 13 28 41-69 (11) 6 15 13 27 43-58 (13) 9 9 16 27 36—57 (15) 9 9 16 27 40-63 (14) 7 10 17 24 30-52 (16) 8 7 19 23 34—64 (17) 7 5 22 19 24-59 (18) MVV degraderen Eredivisie 1 Geels (Ajax) 29 2 Van der Kuylen (PSV) 27 3 Nico Jansen (Feyenoord) 25 4 Jeuring (FC Twente) 1. 5. Vreysen (Feyenoord) 17 6 Hazelhekke (De Graafschap) Van Leeuwen (FC Den Haag) Edström (PSV) Lubse (PSV) 15 10. Kist (AZ '67) Nanninga (Roda JC) Schoenmaker (FC Den Haag) 14 13. Steffenhagen (Ajax) Bleyenberg (Eindhoven) 13 15. De Jong (Feyenoord) 12 16 Smeets (MVV) Kreuz (Feyenoord) Kreekels (Eindhoven) Marijnissen (NEC) Van Veen (FC Utrecht) 11 21 Van Kooten (Telstar) Stout (Telstar) Brokamp (Ajax) Arnold Muhren (FC Twente) 10 Aantal deelnemers aan toto nummer 23 bedroeg 161.272 Inleg 466.082 gulden Het prijzenbedrag Is 255.387— Eerste prijs (incl. jack pot) 122.554.—, tweede prijs: 55.347— en derde prijs: 77 486.— Gisteravond hadden zich nog geen deelnemers gemeld voor de eerste prijs. De winnende cijfers van lotto 23 zijn: 2 - 5 - 6 - 7 - 12 - 18 en reservegetal 24 Aantal deelnemer 814.865, die voor een inleg zorgden van 3 282.657 gulden Priizenbedrag 1.687 782 De prijzen zijn. eerste prijs (incl. jackpot) 674.262.—, tweede prijs 155 926.—, derde prijs 233889—, vierde prijs: 311.852,-. Vijfde prijs: 311.852.-. DUITSE LOTTO: De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 1-6-20-33-45-46 Reservegetal 24 Het winnende getal in de loterij Spiel 77" 5390758 SUPERTRIO: Uitslag superlrio te Wassenaar Numme> 1 Lucky Six (4). nummer 2 Nanneke Hanover (8) en nummer 3: Nichol T (12). Uitbetaling 637,10. Inleg 37.378.—. ROTTERDAM In de competitie om het lands kampioenschap zondaga mateurs speelden CVV en Limburgia zaterdag in Rotterdam gelijk (2—2) en verloren de Rotter dammers gisteren met 1—0 bij Weber Germani- cus, dat niettemin kan sloos is. Limburgia—CW was destijds in een gelijkspel geëindigd, de return in Rotterdam eveneens. Het werd zaterdag een* slecht, ongeïnteresseerd duel dat echter vervelend was om dat er keihard werd ge speeld. De uitstekende scheidsrechter Winkel horst uit Silvolde voor kwam erger. Hij gaf waarschuwingen aan twee spelers. Limburgia speelde verde digend en had slechts twee spitsen. Desondanks namen de Limburgers tweemaal de leiding. CW, zonder de geschor ste Van der Star en Van der Sluis, was zelden ge vaarlijk. Na twintig minuten scoor de Deswijzen nadat doel man Campen een schot van Willy Coolen niet klem vast had. CW maak te nog voor de rust gelijk door Van Neutigem. In de tweede helft stond Lim burgia wel onder druk maar kwam toch op 2—1, weer door Deswijzen. Een minuut later had CW door een eigen inzet van Goldschmidtz het verdien de gelijkspel behaald: 2—2. Gisteren verloor CVV in Coevorden van Weber Germanicus. De noorde lijke hoofdklassekam pioen stak daarmee Lim burgia de helpende hand toe op weg naar de land stitel. In het eerste duel was Germanicus met 41 ten onder gegaan en het wilde revanche, ten koste van alles. Het ontbrak dan ook niet aan incidenten. Tegen het einde dreigde zelfs een vechtpartij toen de Drentse trainer Van den Heuvel scheidsrech ter Bos te lijf wilde gaan omdat hij een handsbal van de Rotterdammer Hil- brink niet bestrafte met een elfmetertrap. Er vie len wat klappen over en weer, de wedstrijd werd uitgespeeld en in de 71e minuut scoorde De Vries het enige doelpunt voor Germanicus. Bruinsma (CW) liep in dit ook al keiharde duel een gekneusde rib op. De stand: Limburgia 3 4 64 CW 4 4 8—6 Germanicus 3 2 2—6 In Eindhoven werd PSV gisteren gehul digd omdat de landstitel definitief binnen was. waar aan overigens nie mand had getwij feld. Kees Rijvers ging op de schou ders bij de huldi ging op het stad huis door Eindho- vens loco-burge meester mr. W. van Elk. De ploeg was in old-timers van het stadion van PSV naar het raad huis gereden. Mr. Van Elk overhan digde PSV de bij het kampioenschap behorende beker maar leverde kritiek op de NOS die vol gens hem te weinig aandacht aan „zijn" ploeg besteedt Van onze sportredactie DEVENTER De ondanks het fraaie zomerweer door veer tienduizend toeschouwers be zochte slotwedstrijd in de ere divisie tussen Go Ahead Eagles en PSV is eerder een happening dan een wedstrijd geworden. Alle ingrediënten voor een fees telijke middag waren aanwezig. PSV verkeerde al bij voorbaat in een kampioensstemming, want het had niet alleen twee punten maar ook nog tweeen twintig doelpunten voorsprong op Feyenoord, Henk Warnas speelde zijn 500ste wedstrijd voor de Deventer club, Leo van der Kroft nam afscheid als scheidsrechter van het betaalde voetbal, voor Lammert Geer- dink uit Enschede was het zijn laatste wedstrijd als grensrech ter in het betaalde voetbal, en Jan van Deinsen (naar Feye noord), Peter Arntz (naar AZ'67) en Eddie Bakker (naar FC Groningen) speelden hun af- scheidswedstrijd voor Go Ahead Eagles. Gelegenheden te over om Go Ahead-PSV door allerlei toe spraken een kwartiertje later te beginnen en Van der Kroft in staat te stellen een paar verzor gingspauzes in te lassen, zodat de spelers in de drukkende hitte zo lang mogelijk fit bleven om het publiek van een fijne voet balmiddag te laten genieten. Het doelpunt voor PSV. gescoord door Guy Francois (rechts), i Eagles de happening op hel terrein van Go Aha, Na afloop werden de feestelijk heden vervolgd, want toen was de beurt aan trainer Henk van Brussel om voor het feit dat hij twee jaar achtereen (eerst vroegtijdig vertrek Jan Noter- mans, daarna het eerder afha ken van Loe Beenhakker) de Deventer eredivisieclub voor de hoogste klasse had behouden, uitbundig te worden gehuldigd. Beladen met geschenken, bloe men en lovende woorden heb ben de feestvarkens het stadion De Adelaarshorst verlaten, na dat zij er aan hadden meege- werkt het Deventer publiek een kostelijke voetbalmiddag te be zorgen. Als wedstrijd stelde het allemaal niet zoveel voor. PSV had bij voorbaat de buit binnen en Go Ahead had zijn verblijf in de eredivisie vorige week reeds veilig gesteld, maar de formaties van de trainers Kees Rijvers en Henk van Brussel hebben elkaar niet voortdurend voor de voeten gelopen. Zij heb ben er een open strijd van ge maakt, waardoor er talrijke doelkansen ontstonden. PSV kreeg ontegenzeggelijk de beste mogelijkheden, maar de Eind- hovense schutterij stond niet op scherp. Go Ahead nam zelfs in de eerste minuut al de leiding door Van Deinsen. OP MAAT De vroege voorsprong hield een kleine tien minuten stand. Toen forceerde Kees Krijgh via de rechtervleugel een doorbraak. Precies op maat schoof hij de bal voor de voeten van Guy Francois die met een listig tikje Jan Endeman het nakijken gaf. (1-1). Met deze twee m korte tijd gefa briceerde doelpunten hebben de enthousiast meelevende toe schouwers het moeten doen. De nadrukkelijke wil om te winnen stond niet op de eerste plaats, wel de bedoeling er een aller aardigste partij van te maken Scoreverloop: 1. Van Deinsen 1-0, 10. Francois- 1-1. Scheids rechter: Van der Kroft. Toe schouwers: 14.000. (Van onze sportredactie) DEVENTER - Scheid: rechter Leo van der Kroi zal zeker nog een wedstriji leiden nadat hij gisteren af scheid heeft genomen bij Go Ahead-PSV. Maar hij zal geen kaart meer trek ken. Na de wedstrijd greep hij in zijn borstzak, haalde er de gele en de rode kaart uit en wierp ze in het pu bliek. PSV vroeg Van der Kroft voor het begin van het nieuwe seizoen een vriendschappelijke wed strijd te leiden. MADRID Barcelona is in de kwartfinales van het toernooi om de Spaanse beker uitgeschakeld door Atletico Madrid. Op eigen veld had Barcelona met 3—2 verloren en in Madrid werd het 1—1. Andere uitslagen kwartfinales: San Sebastian—Real Sociedad 2—0 (eerste wedstrijd 1—3 waardoor Real overgaat naar de halve finales), Espanol—Betis Sevilla 2—1 (eerste wedstrijd 1—3, waardoor Betis overgaat). Voor de vierde halve finaleplaats moeten Real Zaragozza en Teneriffe spelen. Anderlecht veroverde na de Europa Cup (op West Ham United) ook de Belgische beker door in de finale met 4—0 Lierse SK te verslaan. De Nederlanders bij Anderlecht speelden (weer) een grote rol. Rob Rensenbrink opende met een kopbal uit een voorzet van Vercauteren de score in de 17e minuut. Twee minuten later bracht Arie Haan de stand op 2—0. Anderlecht overklaste Lierse in de eerste helft volkomen, maar miste veel kansen. Na de rust moest doelman Jan Ruiter meer handelend optreden maar pogingen van o.a. Hans Posthumus werden door hem verijdeld. Toen Vandendaele een kwartier voor tijd voor 3—0 zorgde, was de strijd gestreden. Vanderelst bracht in de laatste minuut de eindstand op 4—0. In Portugal plaatsten Guimaeraes en Boavista zich voor de bekerfinale. In de halve finales versloeg Guimaraes na verlenging met 2—1 Sporting Lissa bon en Boavista had eveneens een verlenging nodig om met 2—0 Vitoria Setubal uit te schake len. Bulgarije heeft zijn kampioen. Het is CSKA Sep- temvrnsko dat op de laatste competitiedag met 3—3 gelijk speelde tegen Slavia Sofia. Levski Spartak (Sofia) eindigde als tweede, Akaderruk Sofia als derde. VELSEN -- Door een blunder van doelman Piet Schrijvers heeft Telstar het duel met Ajax alsnog met een gelijkspel kunnen afsluiten. Tien minuten voor tijd verkeek Schrijvers zich volledig op een hoekschop van Co Stout en via zijn vingertoppen verdween de bal in de boven hoek. Telstar verdiende dit punt zeker omdat het aanzienlijk meer inzet had getoond dan Ajax zonder de geblesseerde Suurbier en Brokamp dat zich niet wenste in te spannen. Halverwege de tweede helft kwam het ongeïnspi reerde Ajax tegen de verhouding in op 1-0 toen Steffenhagen de opkomende Hulshoff lanceerde die Van der Meeren met een lob passeerde: 0-1. Het laatste kwartier was voor Telstar dat eerder de fraaiste kansen had laten liggen en met de hulp van Schrijvers nog een remise bereikte. Van Diggele maakte Excelsiors laatste eredivisiedoelpunt EINDHOVEN De ploeg die zjch net handhaafde, Eindho ven, en het team dat al gedegra deerd was, Excelsior, maakten zich niet overmatig druk. Maar do Rotterdammers wilden wel met een zege afscheid ne men van de eredivisie. Het is niet gelukt. De aanvallers van beide ploegen waren niet attent genoeg, al raakte Bloemers (Eindhoven) de lat en de doel mannen v.d. Roer en Adjanski te goed. Eerst na de rust kwam Eindhoven op voorsprong door Blijenberg die een verre pass oppikte. Kreekels scoorde 2—0 uit een hoekschop van Senders die op 34-jarige leeftijd zijn af- scheidswedstrijd speelde en Van Diggele maakte het laatste ere divisiedoelpunt voor Excelsior. Scoreverloop: 63. Bleijenberg 1-0. 72. Kreekels 2-0. 84. Van Diggele 2—1. Scheidsrechter: Gans. Toeschouwers: 3000. van Johan Cruijff (tweede van rechts) tijdens zijn optreden in Rio de Janeiro. Verder cio, Romdimelli en Clodoaldo. Cruijff raakte in deze wedstrijd al licht g*1-' RIO DE JANEIRO Johan Cruijff heeft ook de tweede wedstrijd met een Europees- Zuidamerikaanse combinatie tegen een Braziliaanse selectie niet uitgespeeld. Hij bleef in de tweede helft langs de kant wegens een lichte beenblessu re, die hij in de eerste confron tatie tussen beide teams had opgelopen. Deze tweede wed strijd werd door de Brazilia nen gewonnen met 2-1. Bij de rust was de stand nog 0-0. Daarna doelpuntten Rodrigues (69e minuut) en Ziza (72e) voor de Brazilianen. Doval scoorde in de 88e minuut tegen. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Tot de duels die niets meer om het lijf hadd behoorde ook Feyenoord—De Graafschap. Het publiek had c onderkend en mede door het fraaie weer waren de tribunes r nooit zo schamel bezet: 7.500 kijkers. Maar zij zagen wel een dar spelend Feyenoord dat het bijzonder sober optredende De Gra i schap met 8-0 in de pan hakte. Willem van Hanegem wilde nog eens tonen hoe goed hij k l voetballen. De meesterlijkste passes verlieten zijn schoen en doende konden de ploegmaten naar hartelust scoren. Als ze n zo coulant voor elkaar waren geweest, zou De Graafschap n r veel grotere cijfers zijn verslagen. Zelfs een strafschop - har Vos, Hiddink op de elfmetcrstip - misten de oostelijken. Trey greep de bal. Van de Korput sprong nog eens bij toen Mint dreigde te scoren en dat was alles aan oostelijke zijde. Feyenoc jp sloot de competitie* met een schuttersfestijn, waarin Kristensen z afscheidsdoelpunt bijdroeg. Scoreverloop: 18. Nico Jansen, 1-0, 28. Nico Jansen 2-0, 30. V Hanegem 3-0, 35. Nico Jansen 4-0, 35. Vreysen 5-0, 63. Kristens 6-0, 66. Vreysen 7-0, 71. Vreysen 8-0. Scheidsrechter: Jonki. Toeschouwers: 7.500. ENSCHEDE Een gelijkspel behalen bij FC Twente - dat luk alleen NEC en AZ'67 - mag nog steeds als een prestatie geldf - Sparta deed dat, als afscheidscadeau aan trainer Steegman d b naar Volendam gaat. FC Twente handhaafde met die 1-1 wel het ongeslagen thuisrecor De Twentenaars kregen een dosis kansen maar Jeuring scho tweemaal op de lat en Balkestein en Meutstege assisteerden de juiste momenten de onzeker optredende Doesburg. Tien rrunut voor de rust deponeerde Van der Meer (Sparta) de bal achter goed spelende doelman Pasveer. Toen Gntter vier minuten na rust een „dwarrelende" voorzet gaf en Doesburg niet effeeti ingreep, kon Arnold Muhren voor Twente het ongeslagen thuisi cord redden. Voor de wedstrijd werd Van Ierssel gehuldigd die zijn driehondei ste competitieduel voor FC Twente speelde. Scoreverloop: 36. Van der Meer 0-1, 49. Muhren 1-1 Scheidsrechte Mulder. Toeschouwers: 5.800. BREDA NAC en FC Utrecht hebben er in hun laatste compel tiewedstrijd weinig van terecht gebracht. Beide ploegen miste veel kansen in het harde duel. De voor scheidsrechter Henk Pijper (maagbloeding) ingevallen Ba Ram trad te weinig op, maar gaf de afscheid nemende Steen Olsi (Utrecht) voor een lichte overtreding tegen Vardic wel de gele kaai FC Utrecht kwam niet onverdiend aan de overwinning, omdat pupillen van Berger nog enige lijn in hun spel brachten. Leo va Veen, maakte het winnende doelpunt van dichtbij, nadat doelma De Jong een schot van Hildebrand niet klemvast had kunne krijgèn. Scoreverloop: 20. Van Veen 0-1. Scheidsrechter: Ram. Toeschoi wers: 6.500.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 12