seizoen FC Amsterdam gered na hangen en wurgen Na drieenzeventici jaar moest MW hoogste afdeling verlaten "drie uit twee" kansrijk in nacompetitie Wageningen uit race naar eredivisie AZ GEEN ZIN, LIEVERDJES MAT Aad Mansveld velde het vonnis >r een club romt mag Willem voor ninder weg" SPARTA'S TRAINER ICGARRY OF D0RJEE F' Stand nacompetitie wEEBBËtiES^UÈÊlÈÈKÈm 'l (Van onze sportredactie) OTTERDAM "Indien tl club meldt voor Villem van Hanegem, vat tot nu toe nog niet s gebeurd, zal Feyenoord voor een lager be- rag laten gaan dan de 50.000 gulden die vol lens zijn contract van 75 Itiille garantie mag wor- aen gevraagd", zei Feye- Aoords manager Guus ®rox gisteren na afloop Pan het duel met De Graafschap. fan Hanegem heeft ook iog) geen aanbod uit Lmenka gehad, waarvan prake was. Zijn zaa- iwaarnemer Cor Coster al een dezer dagen over Tan Hanegems contract net Feyenoord contact pnemen. Hij zal dan te ens het contract van Jan Iverse ter sprake bren- pn. Hverigens was de Krom- ne na afloop niet bereik- >aar. Hij liet zich een cwartier voor het einde 'ervangen door Wijnste ker. Hij zou een lichte >lessure hebben. De Cromme was nog wel in ;taat zich naar een café te ;poeden dat hij zou ope nen. Bij Feyenoord vertrokken Rdriaanse, de voorstop per van het C-team, naar FC Den Bosch, en v.d.< Jnden uit het C-team ïaar Willem II. Jan Ver- ïeijen, afkomstig van 5EC Zwolle tekent zater- lag een contract met Teyenoord. Naast de ■eeds aangetrokken Van Jeinsen willen de Rotter- lammers nog een derde ipeler kopen. Overigens loopt Guus Brox nog iteeds dat Jörgen Kristen- sen, op wie de club een iptie voor drie jaar heeft, ilsnog bij zal tekenen of ia enige tijd zijn rentree tal maken. Yadat gisteren slechts 1500. kijkers waren geko- nen, schatte Brox het de ficit voor dit seizoen op teseneenhalve ton. Altijd ïog minder dan de acht on die tevoren waren ge- ichat. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Deze week komt de Engelsman McGarry met Sparta on derhandelen over een functie als trainer. Nadat de Brit Adamson bij nader inzien zijn ver bintenis met de Rotter- iamse ploeg toch maar liever ontbond, heeft Wal- Winterbottom, die Ramsey coach was van het Engelse nationale team, McGarry bij Sparta aanbevolen. McGarry is pa een achtjarig dienst verband opgestapt bij Wolverhampton Wande lers. Daarvoor trainde hij Ipswich Town. Hij speel de destijds in Hudders- ield Town en was in de aren vijftig international, ndien Sparta met Mc Garry niet tot overeen stemming komt, is de Delftenaar Hans Dorjee de eerste kandidaat. Spar ta wilde oorspronkelijk Brom hebben maar had juist bij MW ge tekend. Sparta contracteerde Chris Bosse, een zeven tienjarige middenvelder van de zaterdag tweede' klasser De Zwerver uit Kinderdijk. Bosse kwam uit voor het UEFA-elftal. F VENLO - Met drie punten uit twee wedstrijden tegen Vitesse is FC VVV uitstekend - net als Fortuna SC - uit het Pinksterweekeinde gekomen. De Limburgse ploe gen zijn de grootste gegadigden voor een eredivisieplaats geworden. Drie dagen tevoren, tegen FSC, had VW nog de tol moeten betalen voor het offensieve voetbal. Tegen Vitesse gokten de Venlonaars op een gelijkspel en dat behaalden zij zaterdag dan ook, mede dankzij de geringe schotvaar digheid van de Arnhemmers. Met grote inzet hield Vitesse de opponent lange tijd in de greep maar met schieten waren Bursac, Veenendaal, Hofs en Bosveld niet gelukkig. Bovendien speelde doelman Sobczak (VW) een prima partij. Na de rust was Vitesse weliswaar weer de aanvallende partij maar vermoeidheid speelde de ploeg parten. De beste kans kreeg Vitesse tegen het einde. Bosveld, goed in bedwang gehouden door Rosmalen, nam een vrije trap waaruit Van Veenendaal een kans kreeg. Zijn schot ging naast. Vitesse claimde nog een strafschop voor hands van Hermans maar de goed leidende scheidsrechter De Bruin zag er geen opzettelijk geval in. Hij gaf wel Mulderij (Vitesse) het geel omdat hij Kursinac bij het shirt pakte. Na de rust Op eigen veld sloeg VVV gisteren na de rust toe en vergaarde twee punten in de return tegen Vitesse. Ditmaal legden de Arnhemmers de nadruk op de verdedi ging, afgewisseld met gevaarlijke counters. Een schot van Bursac kon Sobczak slechts met moeite keren. Na de rust, toen bij VW Van den Tillaar was vervangen door Verbong, kwam er meer kracht in de Venlose ploeg. Uit een vrije trap van Van der Weide kon Rosmalen scoren: 1-0. Vlak voor tijd bepaalde Jovanovic de eindstand op 2-0. Mulderij (Vitesse) kreeg weer een gele kaart. Van Rosma-, len (WV) kreeg er ook een, wegens ruw spel. Vitesse - FC VVV 0-0. Scheidsrechter: De Bruin. Toeschouwers: 13.000. FC VVV-Vitesse 2-0 (0-0). 52. Van Rosmalen 1-0. 87 Jovanovic 2-0 Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 15.000. Vreugde bij FC Amsterdam. Links Husers, rechts Bianchi. In het midden trainer Pim van de Meent die sprak van "redding na een seizoen van hangen en wurgen". snel opgemaakt: een zeer zwakke vertoning. KANSEN De eerste reèle kans voor FC Amsterdam kwam pas in de 31ste minuut. André Wetzel kwam zeer gemakkelijk langs Spelbos maar alleen voor Vooys schoot hij voorlangs. Negen minuten later kreeg Kees de Jong een goede kans. Hij snelde langs De Vries, die rechtsachter was gaan spelen nadat Van Rijnsoever met een verdraaide knieschijf per brancard was afgevoerd. De Jong hield de bal echter te lang aan de voet zodat Spelbos alsnog redding kon brengen. Na de rust werd het duel iets vinniger. Nadat eerst Spelbos de bal net over het doel had geprikt, kreeg Otto een uitste kende kans. Uit een moeilijke hoek schoot hij tegen de uit vallende Vooys aan. In de 23ste minuut leek Van der Merkt te gaan scoren. Het ap pel voor buitenspel van de ver dediging van AZ werd door de redelijk fluitende Weerink te recht niet toegekend. Van der w (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Ze konden eindelijk weer eens breeduit lachen, de Lieverdjes van Pim van de Meent. Het was ze dan toch gelukt. Na lange tijd te hebben ge vochten tegen degrada tiegevaar werd met een doelpuntloos gelijkspel tegen A.Z. '67 het eredi visieschap voor een jaar veilig gesteld. Beide ploegen maakten er overigens bitter weinig van. Trainer Van de Meent reali seerde zich dat. Hij maakte geen al te verheugende indruk. Je moet realistisch blijven, weer naar het volgende sei zoen kijken. Geld voor aanko pen hebben we eigenlijk niet. Het positieve van dit seizoen is dat de wat jongere spelers weer wat rijper zijn gewor den". Dat er voor de Amsterdam mers grote belangen op het spel stonden, was de ploeg nauwelijks aan te zien. De Lieverdjes maakten een matte indruk. Slechts Leen van der Merkt kon zijn medespelers af en toe nog bedienen van een geslepen passje. Voeg daarbij het feit dat ook A.Z. zich niet al te druk maakte en de balans is Terugspelen Bij A.Z. was Wokke hij gaat op uitleenbasis waarschijnlijk naar Volendam in de ploeg gekomen voor de aan zijn kuitbeen geblesseerde Vonk. Wokke was een van de weinige Alkmaarders die nog wel zin had in een partijtje voetbal. Resultaat hadden zijn acties echter niet, omdat hij te wei nig steun kreeg van zijn mede spelers. Een kwartier voor het einde hadden beide ploegen het wel gezien. FC Amsterdam beperkte zich grotendeels tot terugspelen op doelman Jong bloed. A.Z. had te weinig zin meer. Na hét eindsignaal staken de Amsterdammers juichend de handen in de lucht. Het eredi visieschap was ten koste van MW behouden gebleven. Pim van de Meent na afloop: „Ik vind het een prestatie dat de jongens het nog gered heb ben. Een groot gedeelte van het jaar heb je in een puin hoop gewerkt. Dit was een sei zoen van hangen en wurgen". Toe- FC Amsterdam: Jongbloed, Flinke- vleugel. De Leeuw, Koopman, Bianchi, Van Veenendaal. Van der Merkt, Otto. Wetzel, De Jong, Pe tersen (Snijders). AZ '67: Vooys, Van Rijnsoever (Suurendonk), Spelbos, Mol, Vonk, (Wokke). Wildbret, De Vries, Ho- venkamp, Goedhart, Kist, Van Marwijk WAGENINGEN - Na de "dubbel" in het Pinksterweek einde is Wageningen afgevallen in de race naar de eredivisie. Voor de nacompetitie van de periodekampioe nen werd in Sittard met 3-1 verloren van Fortuna SC en gisteren op eigen veld met 3-3 gelijkgespeeld, waar door Wageningen met nog twee wedstrijden te spelen slechts twee punten heeft vergaard. Zaterdagavond maakten de Wageningers een vermoeide indruk. Na de rust waren ze niet meer vooruit te branden. Trainer Frits Korbach bracht dat onder woorden met:" Als je een bal over vijf meter niet meer nauwkeurig kunt plaatsen, behoef je niet aan voetbal te denken." De defensie van Wageningen hield vooralsnog het hoofd koel, wetend dat de verliezer in Sittard zich als uitgeschakeld kon beschouwen. Het nam zelfs de leiding toen FSC de buitenspelval openzette maar Peeters dat fraai doorzag en ging sprinten toen de pass van Frandsen al onderweg was. Peeters kwam alleen voor doelman Van Sintfried en scoorde:0-l. Na de rust brak Fortuna SC los. Trainer Cor van der Hart zette twee verse spelers in, Van Huisstreden en Bereklauw. Toch moest het fortuin FSC te hulp komen. Osenbruggen wilde uit een hoekschop van Bohnen de bal onderscheppen, kreeg het leer verkeerd op zijn schoen en passeerde zijn eigen doelman Dillen:l-1. Drie minuten nadien zette Erkens FSC op 2-1 en een minuut voor tijd bracht Bereklauw de eindstand op 3-1. Broecks (Wageningen) gele kaart omdat hij de op de grond liggende Neeling trapte! Nog gelijk Wageningen had zich gisteren hersteld voor het tweede duel. De pech hield de ploeg van de eerste zege in de nacompetitie af. Wageningen stond met 3-2 voor toen FSC in blessuretrijd nog gelijk maakte. Weer nam Wageningen, door Budding, de leiding. Na een fout van Ooms bracht Prauser de ploegen op gelijke voet. Maar nogmaals kwam Wageningen aan de leiding, door Wellerdieck: 2-1. Toen na de rust Roemgens-miste, profi teerde Van Vijfeijken daarvan door Wageningen op 3-1 te schieten. FSC leek verloren maar Bohnen slaagde erin zijn ploeg tot 3-2 terug te brengen. Een fel slotoffensief volgde. Terecht keurde scheidsrechter Keizer een doelpunt van Prauser af omdat hij zijn hand had gebruikt Maar FSC kwam toch nog gelijk. In blessuretijd beging Van Osenbruggen een overtreding die Keizer met een straf schop bestrafte. Prauser schoot raak (3-3) en er werd niet meer afgetrapt. Fortuna SC-Wageningen 3-1. (0-1). 45. Peeters 0-1., 64. Van Osen bruggen (eigen doel) 1-1, 67. Erkens 2-1, 89. Prauser 3-1. Scheids rechter Well inga Toeschouwers: 8000. Wageningen - Fortuna SC 3-3 (2-1). 8. Budding 1-0. 10. Prauser 1-1. 40. Wellerdieck 2-1. 60. Van Vijfeyken 3-1. 72. Bohnen 3-2. 90. Prauser 3-3. (strafschop). Scheidsrechter: Keizer. Toeschou wers: 5000. Na vier wedstrijden is de stand in de nacom petitie om een plaats in de eredivisie: FC VW 4 2 1 1 5 4-2 FSC 4 2 1 1 5 8-7 Vitesse 4 12 14 5-4 Wageningen 402226-10 (Van onze sportredactie) MAASTRICHT Het was ten slotte toch Aad Mansveld die het lot van MVV definitief be zegelde. In blessuretijd scheidsrechter Van Dijken liet zeker vier minuten langer spe len - schoot de aanvoerder van FC Den Haag de bal plotseling achter doelman Baetsen. Dat betekende 2-2, en plotseling was de stand van FC Amster- dan—AZ niet meer belangrijk. Immers, bij een zege was MVV toch nog afhankelijk van een overwinning van AZ op FC Amsterdam. Het doelpunt van Aad Mansveld maakte ook dat niet meer belangrijk. MVV speelt volgend jaar in de eerste divisie. MW verspeelde het eredivisieschap in feite reeds verleden week toen het met 2-0 van Excelsior verloor. Toen reeds legden de supporters zich neer bij de degradatie. Maar de hoop bleef tot kort voor het einde van de wedstrijd tegen FC Den Haag. Vanaf de negentiende minuut ging het goed met MW. Toen kopte Jo Mulkens, de nieuwe spits van de Maastrichtenaars, de bal uit een voorzet van Jos Lacroix achter doelman Van Antwerpen. MW had weer eens gescoord en de weg naar de beslist noodzakelijke overwinning lag open. Er moet echter meteen gezegd worden dat FC Den Haag zich niet al te zeer in spande om het MW moeilijk te maken. Wel dook Mansveld herhaaldelijk in de spits op, maar zijn schoten misten de juiste richting. Strafschop MVV kwam zelfs op 2-0. Lacroix ont week de buitenspelval en schoof be heerst de bal in het doel. Zeven minu ten later had Jan Streuer de gelegen heid het duel definitief in het voordeel van MVV te beslissen. Een overtreding van Perazic tegen Quaden werd door scheidsrechter Van Dijken bestraft met een strafschop. Strauer schoot echter niet zuiver genoeg om doelman Van Antwerpen te verslaan. Meteen hierna sloeg Den Haag terug. Vanaf de afgeweerde strafschop kwam de bal bij Ouwehand die doelman Baet sen met een schuiver passeerde. Nog steeds was er geen man overboord. Het stond nog altijd 2-1 voor de Maastrich tenaars en in Amsterdam kon AZ nog dat belangrijke doelpuntje maken. De hoop was vergeefs. AZ scoorde niet in Amsterdam en Aad Mansveld maakte voor de ogen van de trouwe supporters- met een half mislukt schot definitief een einde aan de eredivisiëillusies van de ploeg die het langst in de hoogste afdeling heeft gespeeld, drieenzeventig jaar. Scoreverloop 19. Mulkens 1-0, 67. Lacroix 2-0, 63. Ouwehand 2-1. 90. Mansveld 2-2. Scheids rechter: Van Dijken. Toeschouwers: 8.000. MVV: Baetsen, Braam, Dijkstra, Lacroix, Nieuwendijk, Streuer, Dekker, Quaden, Bon- frère (Laine), Mulkens, Nelemans. FC Den Haag: Van Antwerpen, De Caluwé, Albertsen, Mansveld, Korevaar, Ouwehand, Kila, Perazic, Schoenmaker (Van Baaren), Van Vliet, Swanenburg. Ook dat nog. Quaden (MW) is Korevaar voorbij maar schiet tegen de paal. Zijn doelpunt kon de degradatie ook niet voorkomen. Gedesillusio neerd verlaat Mulkens het veld dat in het volgende seizoen voetbal op eerste divisieniveau zal tonen. Achter hem Streuer. die de strafschop miste waardoor de zege wellicht behaald had kunnen worden.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 11