Cm Sint Jeroenschool viert 70-jarig bestaan Er staat een échte auto voor u klaar: De Alfetta Koninklijke onderscheidingen in Noordwijk Onderdak voor deel Victorschool Reconstructie Zuidbuurtse weg sterk vertraagd PIERROT Flora wenst nieuwe veiling PAGINA 4 LEIDSE COURANT ADVERTENTIES (Van onze correspondent) NOORDWUK De Sint Joe- roensschool aan de Noordwijk- se Zeestraat bestaat deze maand zeventig jaar. Ter gele genheid hiervan hebben de ou dervereniging en het personeel van de school een feestpro gramma opgesteld dat aan het einde van dit school jaar,deze maand, zal worden afgewerkt. De festiviteiten beginnen zon dag 13 juni met een eucharistie viering in de parochiekerk van Sint Jeroen om 11.30 uur. Het is de bedoeling dat scholie ren die sinds 1906 - de meesten kunnen nauwelijks meer als scholier worden aangeduid - de school hebben verlaten, deelne men aan de diverse activiteiten. Zij worden allen verwacht op Zorgen over verkeer in Oegstgeest OEGSTGEEST Met name de situatie rond het fietspad Haar lemmerstraatweg en de over steekplaats bij het winkelcen trum Lange Voort baren de ver- keerswerkgroepen in Oegst geest zorgen. Dit kwam gister avond tot uiting in het „poli- tiek-café" van de SJJO. Op uitnodiging van Jeanette Hoeksema (werkgroep verkeer SJJO) gaven een drietal raadsle den in Taberna hun visie op de huidige situatie. De heren Kohl- beck (PvdA), Reylingh (WD) en Bijl (CDA). Eén van de aanwezi gen wilde nog vóór de Pinkster dagen de huidige situatie bij hel winkelcentrum aan de Lange Voort gewijzigd zien. De weg versmalling aldaar brengt de fietsers in het nauw en hij is al enkele malen getuige geweest van bijna-ongelukken en hache lijke situaties omdat er van uit wijkmogelijkheid voor de auto mobilist, praktisch geen sprake is. ..Haal de bloembakken op de parkeerplaatsen weg en maak er een fietspad van" werd ge steld. Ook de Haarlemmer- straatweg is gevaarlijk voor overstekende fietsers, vooral door een intensief zandtran- sport langs deze weg. Het verlo ren geganc zand maakt het fiet sers vaak zeer moeilijk. Planhen om tot reconstructie van het fietspad te komen zijn van de baan. aldus de heer Reijlingh, maar het zandtransport zal waarschijnlijk gaan verlopen via de Postbrug en de Rijksweg. zaterdag 19 juni om een reünie te vieren, die plaatsheeft in de school. Tijdens dit feestje - in derdaad voor mensen van 8 tot 88 jaar - zullen oud-leerlingen opnieuw worden voorgesteld aan de oud-leraren. Het feestco mité verzoekt hen foto's, oor kondes en andere documenten tijdelijk af te staan voor het inrichten van een tentoonstel ling. Oud-leerlingen en oud-lera ren kunnen zich opgeven voor de reünie bij J. J. Groenwoud, Zeestraat 5 in Noordwijk. Daar kunnen zij ook eventuele foto's en documenten deponeren. Het katholieke onderwijs in Noordwijk dateert van om streeks 1882. Het vond toen on derdak in het gebouw Sartorius aan de Voorstraat. De heer Op den Laak was het eerste school hoofd, een veelzijdig man, die niet alleen de jeugd het lezen, schrijven en rekenen bijbracht, maar ook naam maakte als schrijver van thrillers als „De moord op het Noordzeestrand"; een geromantiseerd verhaal over de strandjutterij, waarover in die tijd wilde geruchten de ronde deden. Deze „bovenmees ter" werd opgevolgd door de heer Haanappel, die tevens fun geerde als boekhouder van de Spaarbank voor Noordwijk en Omstreken. Het gebouw Sartorius bleek al spoedig te klein en onder Haan- apeels bewind betrok het kath oliek onderwijs in 1906 een nieu we, zes lokalen tellende, school aan de Zeestraat. Na de eerste wereldoorlog (1919) kwamen er nog eens drie lokalen bij en in 1937 vond een uitbreiding plaats tot twaalf lokalen. Toen Haanappel met pensioen ging. werd hij opgevolgd door H. de Boer, een in vele opzich ten markant persoonlijkheid en bijkans legendarische figuur in het katholiek onderwijs, niet al leen in ons land, maar ook ver daarbuiten. Hij was onder meer voorzitter van een internationa le katholieke onderwijsorganisa tie en een alom befaamd peda goog, die veel in vaktijdschrif ten publiceerde. De heer De Boer maakte enige tijd deel uit van de gemeenteraad, waar hij opviel door zijn soms kernachti ge uitspraken Onder zijn schoolleiderschap leefde de Sint Jeroensschool een periode van grote bloei. De anecdotes over deze onderwijsman zijn legio. Na zijn pensionering werd H. de Boer opgevolgd door de heer Sistermans en op 1 augustus 1965 droeg deze zijn taak over aan de heer Wintels. Deze zal waarschijnlijk het eerste school hoofd zijn, die aan de Noord- wijkse St. Jeroenschool niet zijn pensioen haalt. Per 1 augustus gaat de heer Wintels namelijk Noordwijk verlaten en betrekt hij een gelijke functie aan een 18-klassige school te Nijmegen. De Sint Jeroensschool is de oud ste van de drie scholen, die de Stichting Katholiek Onderwijs beheert. Van jongere datum is j de Maria-school, en De Schape- i del in Boereburg is de nieuwste aanwinst. De jarige Sint Jeroenschool. De- ze maand zeventig jaar in ge bruik bij het katholiek onder- I wijs van Noordwijk NOORDWIJK Twee inwoners van de gemeente Noordwijk kregen gisteren van hun burgervader mr. Bonnike koninklijke onderscheidingen uitgereikt. In het wijkgebouw van Interkruis kreeg zuster Van Luyn de versierselen behorend bij de ere-me- daille in goud van de Orde van Oranje Nassau opgespeld. Volgens de burgemeester geheel overeenkomstig haar gouden hart dat zij heeft getoond in bijna 25 jaar wijkwerk in de Noordwijkse gemeenschap. Een tweede medaille kreeg zuster Van Luyn van het Groene Kruis Zuid-Holland, één van de laatsten die nog worden toegekend. (Foto rechts). In de raadzaal van hét gemeentehuis kreeg onder het instem mend glimlachen van zijn echtgenote ir. P. W. G. van den Broek de versierselen behorend bij het Officierschap in de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Dit bij zijn afscheid van de directie van het Haagse Raadgevend Bureau Deerns BV, een bedrijf dat zich bezig houdt met het plaatsen van technische installaties in 's lands meest bekende openbare gebouwen. Naast zijn practische werk was ir. Van den Broek ook nog gastdocent aan de academie voor bouwkunst en gaf hij gastcolleges aan de TH an Delft, een en ander voortspruitend uit zijn hobby: de binnenhuisarchitectuur. (Foto links). Het gebeurt altijd div. interessante aanbiedingen uitgebreid repertoire Hollands populair groot assortiment accessoires eigen import USA-pop en country Hazerswoude Met het oog op het binnenkort te verrichten on derzoek naar baarmoederhals kanker worden donderdag 10 juni in het Nederlands Her vormd Verenigingsgebouw en donderdag 17 juni in de raads zaal van het gemeentehuis, voorlichtingsbijeenkomsten met betrekking tot dit onderzoek ge houden. Aanvang 20.00 uur. Aarlanderveen Ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan van de Sportvereniging Aarlan derveen wordt morgen eefi groots opgezette jeugddag ge houden. Op het trainingsveld van de sportvereniging komen alle jeugdspelers van 8 tot 16 jaar in aktie. Van 9.00 tot 17.30 uur bevechten zij elkaar in on een kruiwagen-race. een kelner-serveerwedstrijd, een f iets-cross-estafette, schutting- spel, dozen-plateau wedstrijd, balbehendigheid en een estafet te-veldloop. Hazerswoude Ter gelegen heid van haar 25-jarig jubileum als onderwijzeres aan de school voor protestants-christelijk on derwijs biedt het schoolbestuur mevrouw G.J. van der Steen een receptie aan op 9 juli tussen half acht en half tien in een zaal van de Gereformeerde kerk. LEIDERDORP - De predikant van de Hervormde Gemeente in het Overijsselse Diepenveen, ds. A. W. J. A. Knorth heeft het op hem uitgebrachte beroep uit Leiderdorp aangenomen, Ds. Knorth, zal half auffustus naar Leiderdorp verhuizen. Nieuwe Rijn 33 Leiden Tel. 143283 nieuwe schooljaar niet geplaatst kunnen worden op de nieuwe Victorschool aan de Pilarenlaan, zullen onderdak krijgen in de oude huishoudschool, die deel uitmaakt van de oude Sint Victor school. De scholieren uilen daar slechts voor een periode van een jaar worden ondergebracht. Voor kerstmis van dit jaar zal in Noordwij-' kerhout naar au-Ier onderdak worden gezocht voor drie klassen van de Victorschool. De gemeenteraad wenste tijdens de vorige raadsvergadering niet dat de leerlingen geplaatst zouden worden op de Jozefschool en m het gebouw van kleuterschool „De Zonne bloem'De r; ad verzocht toen het college onderhandelingen aan te knopen met het kerkbestuur van de Victorparochie over het huren van de oude huishoudschool voor een jaar. Gedurende die periode moet naar betere oplossingen worden gezocht voor het onderbrengen van leerlingen, zo zei de meerderheid van de raad. Tijdens de extra raadsvergadering gisteravond, werd meegedeeld dat deze tijdelijke oplossing de gemeente 15.000 gulden gaat kosten. Aan het kerkbestuur moet 5000 gulden worden betaald voor de huur van het pand. Het overige bedrag zal worden besteed aan de noodzakelijke opknapping van het gebouw. Een bestaand ver trek in de vierklassige voormalige huishoudschool zal worden ingericht als koffiekamer voor docenten en tevens dienen aanslui tingen voor water, gas en electriciteit te worden verlegd. Verder wordt de toegang naar de school verlegd van de Kerkstraat naar de Duindoornstraat. ZOETERWOUDE - De recon structie van de Zuidbuurtseweg zal veel meer tijd vergen dan oorspronkelijk werd verwacht. De bewoners van de weg en directe omgeving zijn door het gemeentebestuur gewaar schuwd, dat zij langer met de overlast rekening zullen moe ten houden. De werkzaamheden zijn vertraagd door fikse tegen vallers. Belangrijkste oorzaak van de vertraging zijn de gebleken ge breken aan de constructie van de beschoeiingen. Toen begon nen werd met de werkzaamhe den op het gedeelte voor de St. Jan vertoonden zich zulke ern stige gebreken dat men direct moest beginnen met de sloop van het pas enkele weken oude stuk. De dienst gemeentewerken van Zoeterwoude heeft de in druk dat in de jaren dertig met het aanbrengen van de be schoeiingen is gefraudeerd ten aanzien van het aantal te ge bruiken palen. Deze palen blij ken in veel gevallen ook aan merkelijk te kort te zijn, terwijl BESCHOEIINGEN OOK AAN VERNIEUWING TOE MAARSMANSTEEG 14 TELEFOON 121293- LEIDEN „Gero Royal Albert Arzberg - Zwleael Makkum - Ravell an 1001 andara gaachankan de onderlinge afstand erg wille keurig is gekozen. Dit betekent, dat over het gehele gedeelte tus sen de St.-Jan en de boerderij van Van Meurs opnieuw zal moeten worden geheid. Gevolg van de gebleken mankementen is tevens, dat het verstrekte kre diet van een miljoen gulden bij lange na niet toereikend is. De dienst gemeentewerken hoopt dat onder de nieuwe om standigheden de werkzaamhe den tegen het einde van het jaar voltooid zijn. Aanvankelijk werd beëindiging van het werk verwacht rond de bouwvakan- tie. Dit laatste is wel het geval met het eerste gedeelte, waar het werk is voltooid. VOOR KWALITEITSBROOD: BAKKER AHSMANlf HOGE RIJNDIJK 118 - TEL 128939 KENNEDYLAAN 9 - TEL 783137 DIAMANTPLEIN 4 - TEL 784727 Al het brood en banket voor Lelden kunnen wij niet maken Maar wel het lekkerste! Extra geld voor restauratie dorpskerk KATWIJK Voor de voltooiing van de laatste fase van de restauratie van de Dorpskerk in Katwijk is een bedrag van 180.000 gulden extra subsidie nodig. Dit blijkt uit een voorstel van het Katwijkse college aan de gemeenteraad. Het bedrag is nodig voor de vervanging van de klokkenstoel, het gedeelte dat de klok draagt, en om de buitenmuren van de toren waterafstotend te maken. Aanvankelijk zou de klokkenstoel, die van staal is gemaakt ontroest worden, maar omdat dit metaal de klank van de klok vervormt is nu in óverleg met de architect besloten de con structie door een eikehouten stoel te vervangen. Inclusief dit extra bedrag komen de totale kosten van de restauratie rond 2 miljoen gulden te liggen. De gemeente Katwijk moet hiervan 30% voor eigen rekening nemen. «oq>jo|p VOOR HUWELIJKS- REPORTAOEI HAARL.STR. 207 4Joq>{3|p LEIDEN ADVERTENTIE Aarlanderveen Op manége j Pretford worden vanavond van- l af 19.00 uur dressuurproeven af- i gelegd voor het behalen van het i B-diploma van de N.P.C. Dat was een goeie van Hans Bartels voor de Heineken Pretkaartenwedstrijd. Vuig hei voorbeeld van Als uitnodiging voor een leciic. I lans Bartelv Koop een krui hen felicitatie Oi enfin. Heineken hii uw w inkelier en u kuni /.elf wel wat bedenken vraag er zp'n setie prctkaarten bn Bovendien kuni u dan meedoen /Op die prctkaarten kunt u een jan de Heineken Pretkaarten- dolle. dwaze, hartelijke, leuke zin wedstrijd. Hn misschien een pri|> schrijven. uit duizenden winnen, l'w De Alfetta van Alfa Romeo. 1600ofl800cc motor voorin. 5-Versnellingsbak met differentieel achterin. De Dion achterwielophanging. Perfektc wegligging. Kooiconstructie met energie-absorberende zones. Topsnelheid boven 175 km/u.Garantie 12 maanden. Alfetta 1.6 -125 pk-17.990.- \lfeltal.8-140 pk-19.790,- AlfeltaGT -140 pk-21.490.- valkenburg (z.-h.) B.V. Autom. Imp. H.A. Maasland Per week hebben wi] nog enkele uren voor het repareren van uw Dit gebeurt dan door 'n gedipl. vakman. Bel even en vraag naar de kosten' Versteegen Tel. 071-13015L Park „die Leythe" 15 Lelden Ook voor wonlnginr. RIJNSBURG De veiling-vereniging Flora in Rijnsburg wil zo snel mogelijk een nieuwe veiling hebben. Ook de ge meente Rijnsburg en de vereniging van gezamenlijke bloem- veilingen in Neder land onderschrijven deze wens. Binnen- werd verdedigd met de opmerking, dat een grote kweker belangen heeft kort vinden gesprek- dan een kleine. Flora plaats tussen heeft 1300 veilende Flora en het bestuur van de provincie, die bezwaren heeft. leden, waarvan 700 niet meer dan vijftig mille per jaar aan- Tijdens de gister- voeren, avond in Rijnsourg Tijdens de ledeverga- gehouden vergade- dering werd voorzit- ring van Flora werd ter P. van Delft her- besloten voortaan naar omzet te stem men Dit voorstel noemd tot ere-lid.° heer Van Delft st? is zijn welkoii0 woord aan, dat de" port in het eel kwartaal varudit f* practisch niet is15 stegen. In april den de cijfers iets11- ter, maar hij bekF toonde de noodz?' tot uitbreiding vaiP export, bijvoorb^» naar Engeland, F(f| krijk. Canada |J Amerika

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4