Willem Ruis vanavond met gehandicapten in Groenoordhal au sn STICHTINGEN VOOR MOEILIJK OPVOEDBARE JEUGD MAKEN ELKAAR HET LEVEN ZUUR in iiiiiiiiiii bouwt imast voor kabeltelevisie Merenwijk Streven naar betere contacten tussen bevolking en politie TM Felle strijd in derde „Nacht van Koudekerk OVEREENSTEMMING MIDDENSTAND OVER WINKELHOF Protesten De Kooi tegen Sumatra- brug m Gouden pastoor in ruste Karei Standenmeijer blijft dezelfde aal. NCR1 go Roun 32 (S) L 102 (S) u dl 45 (S) THT EI i Weer i ker .50 (S) 0 Jken. 1| lichte ekenapo st. 17. LEIDEN De tweede Willem Ruis-show wordt vanvond uitgezonden vanuit de Leidse Groenoordhal, waarbij 1500 gehandicapten en langdurig zieken als gasten aanwezig zullen zijn. De show staat in het teken van de KRO-Zonnebloem-actie „Harten Vijf", die 600 mensen in de gelegenheid wil stellen, een week op vakantie te gaan. Dit jaar waren er 2500 aanvragen van zieken en gehandicapten waar van er echter 1900 moesten worden afgewezen. Om die 600 personen een onvergetelijke week te bezorgen", aldus Willem Ruis, .gullen de Nederlandse kijkers jaarlijks tezamen 5 ton bijeen moeten brengen. Ik reken er echter op, dat de uitzending van yanavond goed zal zijn voor zeker 2 miljoen gulden. In dat geval kunnen veel meer mensen van het Zonne bloem werk profiteren". De Willem Ruis-show wordt ditmaal een quizz met vier gehandicap te echtparen. Met deze quizz heeft Ruis zich al wekenlang beziggehouden, „want het gaat erom een brug te slaan van de gehandicapte naar de „valide" kijkerOp 26 juni geeft Willem Ruis zijn derde show - evenals de vorige geregisseerd door Jos van der Valk. Volgens Ruis is bet nagenoeg zeker, dat bij bet komend seizoen met zijn shows doorgaat. Willem Ruis is een optimist: „Schrijf maar, dat ik reken op 40 miljoen gulden. Intussen loopt het echter de spuigaten uit met die landelijke acties. Ik zal de kijkers vanavond precies uit leggen hoe ze van die acties af kunnen komen, op een heel democratische manier overigens. Jullie moeten allemaal maar goed luisteren tijdens die show. Als het zo doorgaat zal .Jlar- ten Vijf' door de inflatie straks wel „Harten Tien" gaan heten en daarna .JHarten Honderd": honderd gulden van je vakantiegeld opzij leg gen voor mensen die nooit aan vakantie zijn toegekomen door hun handicap. Eigenlijk is het Jlarten Aanval". Iedereen kan, tussen twee haakjes, storten op giro 11 55 555 tn.v. Vakan tiefonds Breda. Laat ik vooropstellen, dat het geld ten goede komt aan alle gezindten". Wat vanavond in de Groenoordhal gebeurt, noemt Ruis een show, die „helaas nog uniek is in Nederland. Het heeft nog iets van een circus, maar het zou normaal moeten zijn, dat werken met gehandicapten. Ik hoop alleen, dat het niet zo tocht als van de week toen ik voor de eerste keer in de hal kwam. De Groenoord hal is uitstekend geschikt voor een dergelijke happening; de zieken kunnen er gemakkelijk in, ook met hun bedden. Weetje, die show heeft me wel beziggehouden. De eerste show - die uiteraard anders van karakter was - is tot mijn lichte verbazing erg positief ontvangen in alle hoeken. Ik werd op 70 gewaardeerd, landelijk. Als je dan nagaat dat Mies 71 had laatst, dan is dat niet gek. Maar vanavond zal ik toch moeten oppassen. Je mag nooit van jnedelij- den" uitgaan: die rolstoel is er nu eenmaal en daar heeft de patiënt vrede mee zo langzamer hand, dat heeft zo'n man of vrouw al verwerkt voor zichzelf'. ,JDoe maar gewoon. Dat gaan we vanavond ook doen. Als er uit die situatie een grap voortkomt, is dat binnen dit kader heel gewoon. De „nor male" kijker zal dit moeten begrijpen, als je b.v. tegen die man in zijn rolstoel zegt, dat hij ,£een lange tenen" heeft Ik probeer het spon taan te doen en tegelijk integer te zijn. Dan vliegt er wel eens wat uit snap je? Ik voel me wel erg kwetsbaar, want als ik 15 mensen op een rijtje in een bed zie liggen, zou ik best eens kunnen zeggen: „Zó, julhe konden er vanmor gen zeker niet uitkomen, hè?" Het is ellendig. maar zoiets gebeurt bij me. En tóch moet dit kunnen. Ik ben alleen maar bang, dat zoiets in de huiskamer verkeerd overkomt". Ruis wil in geen geval ten koste van een aantal minder validen de lollige broek uithangen. „Het gaat hier om een minderheid, maar een Turk of Marokkaan is niet zielig, maar een gehandi capte wel, zo denkt men vaak. Maar geef dan geen 5 gulden, geef niet uit medelijden. Geef uit solidariteit, of geef niets. Zo moet het Aan de andere kant „speelt" een gehandicapte ook weieens op zijn gehandicapt zijn. Het is een kwestie van naar elkaar toegroeien, van twee kanten moet het komen. Dit past in mijn opzet televisie meer te „vermenselijken". Ik moet wel toegeven, dat dit weer eens heel wat anders is dan een radio-uitzending 's zondags van Jiangs de lijn". Daar zit ik niet zo lang over na te denken. Maar ik blijf erbij, dat die twee miljoen vanavond redelijk wel te halen valt: 4 miljoen kijkers betekenen 1 miljoen gezinnen en die hoeven lang niet allemaal mee te doen om aan die twee miljoen gulden te komen. Maar als de vonk eenmaal overspringt zitten ze er zó boven. Daar houd ik het dan maar op". (S) In d :nsprogi 5-24,00 iek.T.O Laudate /erzoekp 0 (S) 7.55 M 00 Nws. 18.30 I: 18.3 (S) 'ogels: (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De stichting „Thuis" aan de Jan- vossensteeg en het Instituut voor Pedagogi sche adviezen en begeleiding aan de Oude Singel zijn in een bijzonder moeilijke positie gemanoeuvreerd. Beide instellingen uiten over en weer beschuldigingen. De conflictsituatie is ontstaan na de bezetting van het Instituut aan de Oude Singel door de pupillen eerder dit jaar. Ongeveer 10 jongens in de leeftijd van 15 tot 20 jaar zijn, volgens staflid van de stichting „Thuis", Harry Roeleven, na deze actie weggelopen en hebben onderdak gezocht bij diverse personen in de Leidse'binnenstad. Volgens de heer Helder van het instituut, heeft de heer Roeleven, die drie weken in zijn insti tuut heeft gewerkt, de pupillen bepraat om met hem mee te gaan. Daarna is de stichting ..Thuis" opgericht en deze stichting heeft de kinderen ondergebracht in een pand aan de Janvossensteeg. Het Instituut voor Pedagogische adviezen en begeleiding heeft als gevolg van het wegtrekken van de pupillen een strop geleden van 100.000 gulden. Momenteel zijn er nog vijf jongens. Volgens de heer Roeleven is de stichting „Thuis" in een benarde situatie gekomen, nadat vanuit het instituut roddels in de wereld zijn gebracht dat de pupillen door medewerkers van de stichting beïnvloed zouden worden op hun seksuele geaardheid. Volgens de heer Hel der is de homoseksualiteit onder de pupillen in de stichting drastisch gestegen, sinds ze bij hem zijn weggetrokken. De heer Roeleven ontkent dat de pupillen ook maar op enige wijze „omgevormd" zouden zijn tot homofielen. „De roddels zijn volkomen onte recht en dreigen de stichting „Thuis" te nek ken", zo meent de heer Roeleven", omdat de stichting „Wijn" uit Rotterdam, een van de belangrijkste adviesorganen in Zuid-Holland voor plaatsingen van moeilijk opvoedbare kin deren mede naar aanleiding hiervan, niet wenst te kiezen tussen beide instellingen en op deze manier de zaak laat doodbloeien". De stichting „Wijn" adviseert geen plaatsingen meer voor de instellingen in Leiden. Als de zaak doodge- bloeid is, dan zullen nieuwe initiatieven worden ontwikkeld voor de opvang van deze kinderen. Volgens de heer Helder is er geen sprake van dat „Wijn" niet het instituut in Leiden zou adviseren als mogelijkheid tot plaatsing van kinderen uit moeilijke leefmilieus. Volgens die zelfde Helder is de heer Roeleven incapabel voor dit werk: „We hebben hem gekregen via het arbeidsbureau, maar hebben hem moeten ontslaan, omdat hij op onjuiste wijze omging met de kinderen. Hij ging onder meer op kroegentocht met hen. Het arbeidsbureau heeft later zijn excuses aangeboden, dat het zo'n man op ons dak heeft gestuurd. De stichting „Thuis", die binnenkort het pand aan de Janvossensteeg moet verlaten, houdt dinsdag een vergadering over deze zaak. De staf van de stichting ziet het niet meer zo zitten. Het bestuur wil echter doorgaan en een nieuw onderkomen zoeken. Als die mogelijkheid er komt, dan wil ook de staf zich weer inzetten voor de pupillen, „maar eerst", zo zegt de heer Roeleven, „moeten deze onterechte roddels uit de wereld geholpen worden". Een spelmoment uit de wedstrijd Alphense Boys-Hazerswoudse Boys die door Alphense Boys met strafschoppen werd gewonnen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Met het oplaten van een aantal ballonnen is gister avond om klokslag zes uur het startsein gege ven voor de derde „Nacht van Koudekerk" waaraan dit keer door niet minder dan rond de duizend voetballers deelnemen. „De Nacht" ging van start met de El junioren. Het bestuur van de v.v. Koudekerk heeft tevens r een aantal attracties, zodat als het voetballen mocht gaan vervelen, men zich op andere wijze kan vermaken. Vooral de senioren elftallen van de deelnemen de verenigingen „Alphen"; Alphia, Alphense Boys, AEC, Bernardus, Hazerswoudse Boys, Koudekerk en Woubrugge leverden vannacht felle strijd om de punten. Nova. QC ie IDERDORP Het college van Leiderdorp heeft met de -^-^plaatselijke en regionale middenstandsorganisaties overeenstem- J^^ming bereikt over het winkelcentrum in het plan „Winkelhof". Burgemeester en wethouders hebben met deze organisaties afge- sproken dat de omvang van de grootste winkeleenheid van 4800 vierkante meter wordt teruggebracht naar een eenheid van 3500 Vierkante meter. Verder zal daarnaast een supermarkt van 1200 10.3 vierkante meter worden geëxploiteerd, overeenkomstig het advies van het E.T.I. De gemeente zal bij projectontwikkelaar Johan D-Maai Matser b.v. bedingen dat deze twee winkeleenheden niet aan dezelfde ondernemer zullen worden verhuurd. De showroom heeft een duidelijk bestemming gekregen. Na onder- handelingen met de middenstandorganisaties heeft het college aan de raad voorgesteld dat de showroom slechts goederen moet bevatten zoals auto's, boten, caravans, tenten, keukens en meube len. Indien na verloop van een aantal jaren zou blijken dat dë showroomruimte niet overeenkomstig haar bestemming kan wor den geëxploiteerd, bestaat er in beginsel geen bezwaar bij de middenstandsorganisaties de ruimte voor winkels te gebruiken. Het college zal er voorts naar streven dat in de overeenkomst tussen de gemeente en de projectontwikkelaar wordt opgenomen dat de geprojecteerde sportaccommodaties voor een redelijke prijs door de gemeente zullen worden gehuurd of in eigendom zullen worden verworven. Op deze wijze wil de gemeente Leiderdorp verzekerd zijn dat beheer en exploitatie van de sportaccommodaties in haar handen komt. Volgens het college staat projectontwikkelaar Matser daar niet afwijzend tegenover. Het college is tevens van mening dat door het aanvaarden van het plan Winkelhof de situatie voor de Leiderdorpse tennisclub „De Munnik" in geen enkel opzicht zal veranderen. De club zal na aanvaarden van het plan op dezelfde wijze tegemoet worden getreden; alsof er in het geheel geen sprake is van sportvoorzieningen in Winkelhof. Het college stelt de raad voor tijdens de aanstaande maandag te houden vergadering het plan Winkelhof goed te keuren. Tijdens deze raadsvergadering wordt tevens gesproken over de opvolger van wethouder Reugenbrink, die op 1 juli opstapt. net regio-gemeenten Ie Dl oterh LEIDEN Leiden gaat met enige regiogemeente haar eigen mast ontvangst van kabeltelevisie bouwen. De Lv.—mast zal borden neergezet op het industrieterrein langs de spoorbaan in dsviti de Merenwijk. Op 3 juni zal een bestuurlijke werkgroep, waarin sa rertegenwoordigers van de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Kat- J|wijk, Rijnsburg, Warmond, Voorschoten en Zoeterwoude zitten slissen welke mast gebouwd gaat worden. Er zijn twee plannen ngeboden. Eén door de Stichting Kabelnet Merenwijk, die zich ie hii il enige jaren beijvert voor het verkrijgen van kabeltelevisie in met i de Merenwijk en één van de firma Kaal/Van de Linde. Beide eielo masten kunnen op 1 oktober van dit jaar signaal leveren. Hiermee is een eind gekomen aan het maandendurende gehakketak tussen de stichting Mast i.o., waarin vertegenwoordigers van de gemeente Oegstgeest, Leiden en Warmond zaten en de Rotterdamse firma Multivisie, die een contract met de gemeente Oegstgeest had voor het plaatsen van een t.v.—mast op het terrein van defensie ften de Kwaaklaan. De stichting Mast i.o. wilde aanvankelijk met Multivisie in zee gaan om de gehele regio van kabeltelevisie te 3fvoorzien. Hiertoe had zij de firma evenwel enige voorwaarden nu* gesteld. Op deze voorwaarden wilde Multivisie niet ingaan. Oegst- ^eest gaat door met Multivisie waarmee de Stichting Mast i.o., de ivoorloper van een gemeenschappelijke regeling uiteen is gevallen. '^lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Commissaris Volwerk van Alphen: ALPHEN AAN DEN RIJN/ALKMAAR „Als politieman in uniform ben je vandaag de dag nog steeds een bezienswaardigheid en dat is iets dat ik tcch wel graag anders zou zien", zegt Alphens nieuwbakken commissaris Jan Volwerk. „De reactie van veel mensen als ze een politieman zien is nog steeds; Heb ik iets verkeerd gedaan? Dat zou moeten veranderen. Er moet een beter contact met het publiek komen", aldus de uit een „politiefamilie" („mijn vader was bij de rijkspoli tie en mijn broer zit er nog steeds") stammende Jan Volwerk. Van agent tot commissaris. Een droom voor veel jonge politiemensen, realiteit voor de Alkmaarse hoofdinspecteur, die met ingang van aanstaande dinsdag zijn oude stek verlaat om in Alphen aan den Rijn de functie van commissaris te bekleden. Als plaatsvervangend korpschef heeft Volwerk de afgelopen jaren in Alkmaar veel waardering geoogst. Voor zijn openheid bijvoorbeeld, waar door het Alkmaarse politie-apparaat veel meer dan vroeger een menselijk gezicht kreeg. Ook voor de vertrouwensrelatie, die hij vaak wist op te bouwen met mensen die op de een of andere manier met de politie in aanraking kwamen. Bijna 25 jaar geleden trad Jan Volwerk in Dord recht in dienst als aspirant-agent. Bepaald gemak kelijk is zijn carrière niet altijd geweest Toen hij in 1959 een baan kon krijgen op een Rotterdamse bank verliet hij de politie, maar na 8 1/2 maand kreeg zijn voorliefde voor de politie weer de overhand en in Zandvoort ging hij verder met waar hij een klein jaar eerder mee gestopt Was. In die gemeente maakte de kersverse commissaris een begin met zijn studie voor het zogenaamde inspecteursdiploma, nodig om tot de hogere ran gen binnen het politie-apparaat door te dringen. „Het was toen nog zo dat je zelf je studie moest bekostigen en zelf een leraar moest zoeken. Dat is de laatste jaren in positieve zin veranderd, want tegenwoordig wordt het studeren meer en meer gestimuleerd", stelt de 47-jarige Jan Volwerk. Op 1 januari 1966 werd Volwerk als volledig bevoegd inspecteur bij de Alkmaarse recherche aangesteld. Na ruim vier jaar verliet hij deze dienst en werd chef geüniformeerde dienst, wat inhield dat hij de leiding had over hét geünifor meerde politiekorps. Toen midden 1970 een hoofd inspecteur overleed en een ander met pensioen ging werd Volwerk bealst met de functie van waarnemend korpschef. In 1972 volgde zijn bevor dering tot hoofdinspecteur. Hoewel geen Noordhollander van geboorte verlaat Volwerk Alkmaar met een bloedend hart. „Alk maar is een leuke stad met een eigen cachet. De Alkmaarders zijn geweldig leuk, je weet wat je aan ze hebt, ze zijn behulpzaam én bereid om je bij te staan. Wat ik in Alphen zal aantreffen weet ik niet. Het kan leuker zijn, maar ook minder leuk. Het is in ieder geval een moeilijke keuze geweest", aldus commissaris Volwerk. LEIDEN Het wijkcomi- té De Kooi heeft in een brief aan minister Boers- ma van Sociale Zaken ern stig geprotesteerd tegen de aanleg van de Sumatra- brug. De bewoners van De Kooi vrezen dat hun wijk zal worden overspoeld door zwaar en sluipver- keer. Een oplossing voor de ver keersproblemen in De Kooi zou het opstellen van een verkeerscirculatieplan zijn. Hoewel de gemeenteraad de noodzaak van een derge lijk plan wel inziet, is hij van mening dat dit ook kan worden opgesteld nadat het plan van de Sumatrabrug gereed is. Het wijkcomité stelt in de brief aan minister Boersma dat het opstellen van een verkeerscirculatieplan wel eens op de lange baan zal kunnen worden geschoven. Het verzoekt, de minister pas zijn subsidie in het ka der van de aanvullende werkgelegenheid voor de bouw van de brug pas te verlenen nadat een wegen- plan is vastgesteld. iiit^ Karei Standenmeijer: „De ster van Bethlehem". NOORDWIJKERHOUT „Standenmeijer met een „n" graag; het is het best te onthouden als je denkt: als-ie preekt staat-ie te meieren voor alle standen Een regelrecht interview met Carolus („pas op, het is Córolus, want Carolus is latijn voor drol Cornelis Standenmeijer is nauwelijks te maken. Steeds springt deze 75-jarige vitale grijsaard er met een „joke" tus senin. Toch zal er een verhaaltje moeten komen, want Karei Standenmeijer is zondag 50 jaar priester. In '67 ging hij met emeritaat, woonde o.a. 5 jaar in Amsterdam-West op 12 hoog en voelt zich nu een „afgezakte pastoor", sinds hij de zesde verdieping van het Noordwijkerhoutse complex Puyckendam in de afdeling Bethlehem („ik ban de ster van Bethlehem, die alleen 's nachts schittert") een grandioos uitzicht heeft over de bollenstreek en over zijn laatste boeiende parochie van St. Jozef. Omdat we pastoor Standenmeijer hebben te nemen zoals hij is, zal ik de grappen en schalkse opmerkingen in het pakket moeten opnemen. Rustend pastoor Karei is een regelrechte Mokummer. Alleen zijn wieg stond in Gorcum, vandaar dat hij zich verwant voelt aan natuurlijk niet de Gorcumse martelaren de Martumse Gorcelaren. De jeugdige Karei Standenmeijer studeerde aan het seminarie dat destijds nog in Voorhout was gevestigd. Na zijn wijding in '26 was hij kapelaan in Amsterdam (Maria Magdalena), Den Höag (St. Josef in de „huppelepupwijk") en in 1941 werd priester Standenmeijer rector van het Cunera-gesticht aan de Hoge- woerd te Leiden en godsdienstleraar aan de meisjes-vak school aan het Galgewater. Na pastoor te Schermerhorn te zijn geweest, werd hij in 1955 benoemd in Noordwijkerhout. „Daar heb ik het ruim 12 jaar uitgehouden. In 1966 vierde ik er op een grandioze wijze m'n 40-jarig feest. Ik ben nu een afvallige pastoor, want ik woon in de parochie van concurrent St. Victor als een rustende kleine zelfstandige". Ik kijk inmiddels even naar rechts, waar de reproduktie van een laat-l^e eeuwse Franse gravure hangt: „Le récit du missionnaire", het vrij droeve verhaal van een missionaris die op de punt van een krukje tegenover een stel vadsige prelaten zit Niet alle monseigneurs zijn onder de indruk van de belevenissen: „Die witten heren op de achtergrond zijn volgens mij zelfs bezig met het vertellen van een vieze mop", veronderstelt .de gouden jubilaris: „Die prent heb ik van mijn eerste pastoor geërfd". Pastoor Standenmeijer denkt nog met veel plezier terug aan zijn tijd in Leiden: „Ik heb wat afgelachen op die vakschool. Het was en is, hoop ik een school met een uitstekende sfeer. Ik kon de orde onder die meisjes wel handhaven, want ik kan erg lelijk kijken. Psychologische begeleiding was dat als Truus probeerde af te kijken. Ik heb nog steeds contacten met oud-leerlingen. Het was fijn in Leiden". Maar ook aan zijn Noordwijkerhoutse tijd bewaart de pas toor de mooiste herinneringen. „Noordwijkerhouters? Een uitstekend publiek, een beetje slordig maar wel goed bij de tijd en doorgetrokken van handelsgeest Ze hebben ook zin voor humor. Dat mag ik wel, typisch droge humor. Ach ja, met elkaar is het een heel leven geweest tijdens dat priester schap van me. Mooie dingen beleefd, ook heel nare. Vaak toefde ik aan de zelfkant van de maatschappij; in een woonwagenkamp, in Amsterdam heb ik veel narigheid gezien in het begin van die crisisjaren, baby's die de fles kregen met water in plaats van melk". Na zijn emeritaat is Karei Standenmeijer gaan reizen. Een half jaar bleef hij in Amerika, waar een broer op St Maarten ook pastoor is. „Een dominicaan. Ik ga hem afhalen van Schiphol, hij komt ook op mijn feest. Ver zijn mijn dagen op Bethlehemgevuld. Van mijn interesse voor film, en thea ter, komt niet veel meer terecht. Dat begint een beetje af te zakken. Ik heb geen huishoudster meegenomen. Ik redder de boel zelf wel. Kook m'n eigen potje. Dat is mijn vierde hobby geworden. De andere zijn lezen, vissen op de Wadden met een clubje, snoeken in de polder en nog steeds postzege- len. Erg serieus ben ik daarin: Nederland compleet, gebruikt en ongebruikt. Ik zit hier best, heb 't autootje nog. RS op de nummerplaat: Roomse Standenmeijer, of als ze me niet mogen: Rotte Standenmeijer". De St Jozef is voor deze emeritus pastoor nog steeds een geweldige parochie, „in dit land van bloemen en kinderen". De scholen rezen onder zijn pastoraat als paddestoelen uit de grond. „Dank zij de grote medewerking van de mensen hier. Daar heb ik goeie herinneringen aan. Toen ik wegging waren er 5 scholen, 40 leerkrachten en 1200 kinderen, een hele belasting voor kerk- en schoolbestuur. Tja en dan is er nou Steekelenburg pastoor. Mijn achterkleinkind, zeg ik weieens, m'n derde opvolger alweer. Het is nog zo'n jochie, maar hij doet het erg goed". Karei Standenmeijer kijkt niet alleen terug, hij heeft ook zo z'n gedachten over de toekomst. De toekomst van de Kerk bijvoorbeeld. „Weet je wat mijn voorspelling voor de Wester se Kerk is? Nou, net zoals in de Oosterse Kerk zal het celibaat worden ontkoppeld. In de eerste christentijd waren alle priesters getrouwd. Het celibaat is altijd een heet hangij zer geweest. De monniken die vanuit Ierland ons het geloof kwamen brengen hebben het huwelijk een beetje op de achtergrond geplaatst, het huwelijk werd wat ondergewaar deerd. De ontwikkeling gaat nu de andere kant uit. Let op mijn woorden, .die ontkoppeling Komt er, op den duur tenminste. Maar ja, het is net als bij een processie: de pastoor komt altijd achter de feiten aanlopen". „Zo hebben we ook in de hedendaagse Kerk ups and downs, ik heb zo'n idee dat het goed komt. Het komt altijd goed; de H. Geest doet hooguit een dutje In elk geval is pastoor Standenmeijer zondag aan zijn jubel toe. Om 10 uur de plechtige hoogmis in de Jozefkerk en 's middags van 2 tot 4 uur een klinkende receptie in „Zegers". Ook dan zal weer heel wat afgelachen worden. TON PIETERS

Leidse Courant | 1976 | | pagina 3