Verhuizing PTT gaat door alstublieft, ,,RS V-order zit snor" Wens Tweede Kamer Bloem enliove ingewilligd >r tkoord ijlating tdine javal „VERTROUWEN PERSONEEL MOET HERSTELD" Boek voor scheidende kardinaal Stones zijn er! Werkverbod voor 65-plus Olie-prijs niet omhoog Ze\dóa<2owta/nt Zaterdag 29 mei 1976, 66e jaargang no. 20438 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V.. Leiden - Directeur-hoofdredacteur: F. J. Plug - Adj. hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: J. W. C. Leune rtenties (excl BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19 00 uur) - Abonnementen: kwartaal 38,27; jaar 149.15; losse nummers 50 cent Willem Ruis Vanavond Willem Ruis met KRO-zonnebloemshow op Ned. II om 20.25 uur vanuit Leiden. Op andere net op hetzelfde tijd stip film „De mijnen van koning Salomo". Morgen Ned. I om 21.05 uur Henk van Ulsen met „Het feno meen"; op Ned. II om 21.35 uur documentaire over Amerikaan se krantenman Hearst. Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer. Tot matig of vrij krachtig toenemen de wind uit oost tot zuidoost. Maximum temperaturen van 14 graden op de wadden tot 19 graden in het zuidoosten van het land. Morgen: Zon: 04.27 - 20.48; maan: 05.44 - 21.54. Schev. hoogw.: 03.52 - 16.16; laagw.: 11.55 - 00.00. nc Zwemtocht a Is pre-saluut van Amin pAJRO President Idi {min van Oeganda rt aangekondigd dat vandaag bet Suez- lanaal zwemmend over steekt om eer te be wij- jen aan de Egyptische poepen die tijdens de ktoberoorlog van 1973 m de Israëlische ver- •digingslinie heenbra- l Amin brengt mo- nteel een bezoek aan co Stad (RTR/UPI) - Na- Chaval, de 16-jarige doch- &n de Belgische ambassa- in Mexico, zal in de loop Vandaag uiterlijk morge iend door haar ontvoer- vorden vrijgelaten. nand Delaye een intieme s van de familie, heeft tdeeld dat de ontvoerders in beloofd uiterlijk zater- D.00 uur plaatselijke tijd de iderheden van Nadine's ting te regelen, ilde niet zeggen of de fami- ft gevraagde losgeld - twee en gulden - bijeen heeft en brengen. Het is evenmin td of de ontvoerders, com- stische stadsguerillero's, ord zijn gegaan met een bedrag. Sinds het meisje lagochtend op weg naar If werd gekidnapt heeft de Ie Chaval uit alle hoeken aten geld bijeen moeten en. De ouders zijn daarbij >en door tal van sympathi- i, maar voor zover bekend >or de Belgische of Mexi- regeringen. SSflfiimMBB'faBiniii.iHaL.wmHiMiM—^u^miHmiHIHiiiiUHUi llilllllllinii (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De gedeeltelijke verplaat sing van de centrale directie van de PTT naar het Noorden van ons land gaat door. Het overleg over de „structuurschets sprei ding centrale directie PTT" heeft het kabi net geen aanleiding gegeven het besluit over de gedeeltelijke verplaatsing te her zien. Op korte termijn al zal een begin worden gemaakt met het vestigen van een aantal nieuwe arbeidsplaatsen in Leeuwar den. Dat heeft premier Den üyl gisteravond bekend gemaakt Het kabinet aanvaardt de conclusie var. de onderzoekbureaus, dat een geïntegreerde aanpak van de gedeeltelijke verplaatsing en de reorganisatie van de centrale directie PTT noodzakelijk is. Een en ander zal zo spoedig mogelijk nader worden uitgewerkt. Ook wordt de conclusie onderschreven, dat het beleid erop gericht moet zijn het vertrou wen van het PTT-personeel te herstellen, en dat gestreefd moet worden naar een wat wordt genoemd „gefaseerde onzekerheids vermindering" voor de betrokken personeel sleden. De structuurschets die het kabinet heeft bestudeerd is uitgebracht door de organisa tie-bureaus Bosboom en Hegener in Amster dam en het adviesbureau voor organisatie en informatie van het gemeenschappelijk instituut voor toegepaste psychologie in Nij megen. De betrokken organisatie-bureaus worden uitgenodigd om op korte termijn aan te geven hoe nog dit jaar met de verplaatsing van functies en de vestiging van arbeidsplaatsen in het Noorden kan worden begonnen. Een binnenkort in te stellen overlegorgaan moet de problemen rondom de gedeeltelijke verplaatsmg bespreken en adviseren over de oplossing daarvan. Staatssecretaris Van Huiten (verkeer en waterstaat) wordt de voorzitter van het overlegorgaan. Minister-president Den Uyl deelde gister avond mee dat de aantallen van de over te brengen arbeidsplaatsen gehandhaafd zijn op 3200 tot 3500. Beatrix en Claus bij opening op Den Haag Centraal Pnnses Beatrix en Prins Claus hebben gistermiddag met een ritje per tram de opening bijgewoond van een nieuw baanvak en tramstation op het dak van het station Den Haag Centraal. Tevens werd hiermee door het prinselijk paar de nieuwe verbindingsboog tussen de stations Hollands Spoor en Den Haag Centraal Station in gebruik genomen. Na afloop van de openingsceremonie, die geschiedde met het aan flarden rijden van een grote papieren wand. volgde in het Oude Stadhuis aan de Haagse Groenmarkt een bijeenkomst. Om een indruk te krijgen van het totale vervoescomplex bezichtigden prinses Beatrix en prins Claus bij de officiële opening een maquette van het station en het nieuwe tram viaduct. Op de foto wordt het prinselijk paar geflankeerd door twee directeuren van de HTM. Uiterst rechts staat mr. De Bruijn presi dent directeur van de NS. Informanten uit Zuidafrikaans bedrijfsleven: JOHANNESBURG Welingelichte kringen in het Zuidafrikaanse bedrijfsleven verwachten dat het nationale electriciteitsbedrijf (ESCOM) vol gende week bekend zal maken aan wie de lever antie van de gigantische Koeberg-kernenergiecen trale is gegund. Dit meldde het Franse persbu reau AFP vanochtend uit Johannesburg. De „welingelichte kringen" verklaarden tegenover AFP dat het contract voor de controversiële trans actie reeds in principe is gegund aan het Ameri kaans-Zwitsers-Nederlandse consortium van Gene ral Electric, Brown-Boveri en Rijn-Schelde-Verol- me. Deze „eerste keus" van ESCOM, zeggen de informanten van AFP, is nog niet officieel bekend gemaakt vanwege de politiexe tegenwind die het project zowel in de V.S. als in Nederland onder vindt. De president van het RSV-concern ir. A. Stikker het gisteren weten dat hij de hoop op het binnen slepen van de order al vrijwel had laten varen. Minister-president Den Uyl zei dat het kabinet vasthoudt aan de eerder uitgestippelde beleidslijn om alvorens een beslissing te nemen over het al dan niet verlenen van exportkredietgarantie aan de Nederlandse bedrijven, eerst poolshoogte in Amerika te nemen. Staatssecretaris Kooymans (buitenlandse zaken) zal maandagavond of dinsdag naar de Verenigde Staten vertrekken om daar besprekingen te voeren over het Amerikaanse standpunt inzake medewerking van General Elec tric aan de bouw van de kerncentrales. Busongeluk Een uitstapje van een groep voornamelijk be jaarde vrouwen, heeft aan vijf bejaarde mensen het leven ge kost, toen het voertuig van een dertig meter hoog talud stortte. (Van een onzer verslag gevers) UTRECHT - U hebt er geen idee van wat een last u bezorgt aan dege nen die trachten uw beeld vast te leggen. Die problemen ont staan, omdat u „op zo'n eigenzinnige manier uzelf bent". Vicaris Van Munster van het aartsbisdom Ut recht zei dit gisteren tot kardinaal Alfrink, toen hij heni het eerste exem plaar aanbood van het boek „Alfrink en de Kerk, 1951-1976". Twaalf auteurs belichten daarin vanuit hun vakgebied de activiteiten van de kar dinaal. De aanbieding geschied de aan het begin van een receptie, die kardi naal Wülebrands zijn voorganger aanbood en die zowel diens zilveren bisschopsjubileum als zijn afscheid als aarts bisschop van Utrecht markeerde. Een onafzienbare rij trok twee uur langs kar dinaal Alfrink. Onder de vele gasten bevond zich ook, zoals de foto laat. zien, de vice-minister president mr. Van Agt ET MOEILIJK ze alle 1824 Holiday Inns de globus zouden moeten aanwijzen. Dh wel fijn, dat wij er zijn, ook in uw omgeving. Ür Sj LEIDEN BOWLING i ianoe'FUN CENTER 071-769310 McteJ Overige vestigingen in: aanrecht 030-910555; Eindhoven 040-433222; 071-769310 I? Jean-Paul Thouvenin De 32-jarige Thouvenin, heeft al ft Oostfrance Nancy heeft verschillende regionale eetre- Igavond een nieuw wapen- cords op zijn naam met 1,8 kilo an zijn reeds geduchte re- paté in een kwartier, 360 centi me toegevoegd door 121 si- meter worst in 24 minuten en en in zijn mond te prop- 14 fikse eierpannekoeken in tien in ze in een keer aan te minuten. Vele tientallen fans van de Rolling Stones hebben van nacht in afwachting van „het grote gebeuren" in slaapzak ken en op luchtbedden of gewoon zittend tegen de muur de nacht doorgebracht voor de poorten van het FC Den Haag stadion in het Zuiderpark. De Stones zelf arriveerden in de loop van gisteravond op Schiphol. Ze werden er verwelkomd door pop-promotor Acket. UTRECHT (ANP) Er moet een verbod tot werken komen voor 65-plussers. Zolang arbeid schaars is, zou het rechtvaardig moeten worden verdeeld over de afhankelijke beroepsbevol king. 65-plussers horen daar niet bij. Dit heeft de voorzitter van de werkende jeugd van het Chris telijk Nationaal Vakverbond (CNV), Jan van Treuren, van morgen in Utrecht gezegd tij dens de algemene vergadering van deze organisatie. Volgens Van Treuren, moeten er speciale maatregelen komen om de werkgelegenheid van werkende jongeren te bescher men. Vooral de werkende jonge ren met een laag opleidingsni veau komen in de knel te zitten. Dit komt, zo meent hij omdat werkloze academici solliciteren naar banen, die iets beneden het niveau liggen, waarvoor ze zijn opgeleid. Premier Den Uyl: (Van onze verslaggevers) DEN HAAG Nu de zaak Bloemenhove bij de onafhankelijke rechter ligt, gebeurt er feitelijk waar de Kamer om heeft gevraagd. Aldus het commentaar van premier Den Uyl gisteravond na afloop van het kabinetsberaad waarin de proble men rond de abortuskliniek andermaal ter sprake kwamen. De premier doelde daarmee op de door de meer derheid in de Kamer gesteunde motie van de PvdA-er Roethof die met zoveel woorden vroeg de kwestie naar de rechter te verwijzen. Over de beslissing die raadkamer van de Haarlemse recht bank aanstaande woensdag zal nemen is het be stuur van de Bloemenhovekliniek „gematigd opti mistisch". De voorzitter van het bestuur mr. Anne ke Goudsmit zei gisteren dat de behandeling van het bezwaarschrift tegen het gerechtelijk beslag dat op de apparatuur van de kliniek is gelegd, een voor Bloemenhove gunstig verloop heeft ge had. Mevrouw Goudsmit achtte het uiterst onwaar schijnlijk dat het openbaar ministerie in afwach ting van een beslissing van de rechter de beslag legging zal effectueren en de kliniek sluiten. Ook premier Den Uyl zei wat dit betreft geen actie van het openbaar ministerie te verwachten. Intussen worden alle typen behandelingen in de kliniek gewoon uitgevoerd. Overigens blijkt hoofdinspecteur Kalma, chef ze den- en kinderpolitie in Rotterdam, maandag avond niet alleen een telegram aan de bezetters van Bloemenhove te hebben verzonden maar ook één aan de Heemsteedse politie. De inhoud van dat bericht: „Bezint eer ge begint met inquisitie- methoden minister van justitie tegen Bloemenho- ve-kliniek". Burgemeester Van der Louw van Rot terdam stelt naar het gedrag van de hoofdinspec teur een onderzoek in. BALI/ANP - De Organi satie van Olie Exporteren de Landen (Opec) heeft op haar bijeenkomst in Bali gisteravond besloten de olie-prijzen bevroren te houden op het huidige peil. Zij heeft niet bepaald hoe lang dit zal duren, maar waarnemers nemen aan dat althans tot eind van dit jaar de huidige prijs ge handhaafd blijft. De be vriezing is voor een goed deel te danken aan de krachtige druk die Saoedie Arabië en Algerije hiertoe hebben uitgeoefend. Woonhuis Vis beklad (Van een onzer verslagge vers) LEIDEN Vandalen hebben afgelopen nacht het huis van burgemeester Vis aan de Witte Singel met verf beklad. Waar om dat is gebeurd en door wie is nog niet bekend. De verf streken waren in het wilae weg aangebracht op de deur en de raamkozijnen. Leuzen of andere aanduidingen zijn niet aangetroffen. De reinigings dienst is vanmorgen direct be gonnen de ontsieringen te ver wijderen. Een „blijmaker" van formaat, deze halfautomatische heren- parapluie. U krijgt dit regenscherm kado als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1