h C H Keukenhof trok 850.000 bezoekers 'Noordwij k-zee krijg nieuwe toegangswf ACTIE COMITÉ KABEL-TV OPGEHEVEN Nieuwe tennisbanen LEIDSCHENDAM WIL VRACHTVERKEER OP LEIDSEKADE WEREN Winst daalde bij „Flora lI Restauratie Grote Kerk - bijna voltooi*7 Super slanke, blauwe jeag Kortweg LriiLfoJL CüÜKAiN 1 DINSDAG 25 %SD. '.6 do naar ïiooi! latui Vaii Het i geled Botermarkt 11 Leiden Zilveren VVV au LISSE De VV' wordt dit jaar mei gehouden, voor de vijfentw maal dat de V! dergelijke oriët uitzet. De winnaa autorit krijgt ter heid daarvan beh; wisselbeker een re televisie. Belangstellenden zich aanmelden VW-kantoor Heereweg 229. schrijfgeld bedraad en voor VW-leden De deelnemers l zelf hun started, duurt ongeveer ani uur. Er wordt vlakbij „De Beurj de Haven, waar de prijsuitreikin| plaats hebben. (Van een onzer verslaggevers) LISSE Een re cord aantal perso nen hebben dit jaar de Keuken hof bezocht De voorlopige cijfers wijzen uit, dat dit jaar meer dan 850.000 binnen- en buitenlanders een bezoek hebben ge bracht aan het na tionale bollen- park. Weliswaar overtreft dit voorlopige cijfer het aantal bezoekers van 1974, het jubileumjaar van de Keukenhof, nog niet. Toen bezochten ongeveer 907.000 per sonen de Keukenhof. De Keukenhof was dit jaar anderhalve week korter open en wellicht kan daardoor het aan tal bezoekers als een record worden aange merkt. Vorig jaar be zochten ongeveer 820.000 personen het prachtige park, dat zondag voor het laatst open was. Een record dag dit jaar was 1 mei: 61.000 bezoekers kwa men met auto's en 808 autobussen naar Lisse. De toename in het aan tal bezoekers is vooral te danken aan het bij zonder fraaie weer van de laatste maanden. Meerdere gegevens zullen pas eind juni be schikbaar zijn. Meer dan honderd lichamelijk zwaar gehandicapten bezochten gisteren Nederlands fraaiste bloembollenpark De Keukenhof. Voor de tweede keer had de stichting Zonnebloem de gehan dicapten uit de Bollenstreek uit genodigd om het park, dat sinds dit weekeinde is gesloten voor publiek, te bezoekgn. Twee jaar geleden werd met deze „tradi tie" begonnen ter gelegenheid van het feit, dat zowel de Keu kenhof als de Zonnebloem vij fentwintig jaar bestonden. Gisteren was het dan weer zover: met 25 ambulances en de hulp van ruim 200 medewerkers werden 115 gehandicapten in de bloemetjes „gezet". De leveran ciers van de Keukenhof zorgden voor het eten en de consump ties. Op de foto een aantal Keu kenhof-bezoekers bij de deels uitgebloeide bollenperken. Ernstig ongeval Langevelderslag NOORDWIJK - Op het kruis punt Langevelderslag-Voge- laardreef-Kapelleboslaan ont stond gistermiddag een ernstige aanrijding, toen een meisje uit Hoofddorp met haar brommer geen voorrang verleende aan een motorrijder uit Zaanstad. De duopassagiere van de brom fietsster eveneens woonachtig te Hoofddorp, kwam bij de botsing in een sloot terecht. Het meisje (16) liep een bekkenfractuur op en moest naar een ziekenhuis te Haarlem worden vervoerd. Van Nispen kiest nieuwe bestuursleden DE ZILK De heer W. van den Berg is gisteren tot voorzitter van het hoofdbestuur van r.k. sportvereniging „Van Nispen" gekozen. Hij volgt de heer H. Arts op. De heer B. te Nijenhuis is als nieuw lid aan het hoofd bestuur toegevoegd. Ook de afdeling voetbal van de sportvereniging hield gisteren haar jaarvergadering. Voorzit ter S. Weijers, en de heren Jac Meiland en H. de Jong traden uit het bestuur. Zij zullen wor den opgevolgd door de heren W. Ruigrok, D. Keijzer en P. Heemskerk. Tot voorzitter werd met algemene stemmen de heer H. Arts gekozen. NOORDWIJKERHOUT - De polsstokverspringvereniging „Leeuwenhorst" organiseert op Hemelvaartsdag wedstrijden. Zowel de dames als de heren starten om twee uur 's middags. De Nederlandse recordhouder Aart de Wit zal van de partij zijn. Plaatselijke favorieten zijn Hans Meskers, Aad Keyzer en Victor van Denzen. SASSENHEIM/LISSE Me vrouw Ris-Peeters houdt vanaf aanstaande vrijdag een tentoon stelling van wandkleden en ma- cramé in de openbare biblio theek aan de Kanaalstraat in Lisse. De tentoonstelling duurt tot 28 juni en is te bezichtigen' op maandag van twee tot vijf en van zeven tot negen uur, op woensdag van tien uur tot half twaalf en van twee tot vijf uur, op donderdag van twee tot vijf uur en van zeven tot negen uur en op vrijdag van twee tot vijf ZOETERWOUDE - Tafelten nisvereniging „Effect '54" orga niseert op Hemelvaartsdag club kampioenschappen. De voorron des beginnen om half elf. Inmid dels hebben zich meer dan vijf tig deelnemers aangemeld. WASSENAAR Het internaat „Maritima" houdt op Hemel vaartsdag een „open dag". In het internaat is dan een rom melmarkt ingericht. SASSENHEIM De onderne mersvereniging in Sassenheim houdt op woensdag 2 juni een bijeenkomst in het Bruine Paard. De heren P. v.d. Burg en C. Boelaars zullen spreken over belastingtechnische en juridi sche aspecten bij bedrijfsopvol ging en overdracht van bedrij ven. De bijeenkomst begint om acht uur. WASSENAAR De stichting Algemene Burenhulp Wasse naar houdt voor al haar mede werkers vanavond een algeme ne bijeenkomst in „Oosthof"; Dit ter gelegenheid van het eer ste lustrum van de stichting. De bijeenkomst begint om acht uur. WASSENAAR De vereniging van vrienden van Wassenaar houdt vanavond haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in het politiebureau aan de Hof- campweg. Na het huishoudelijk gedeelte dat om acht uur begint, komt het onderwerp „Hoe zal Wassenaar er in de toekomst uit zien" aan de orde. LISSE In de gemeentelijke sporthal wordt op Hemelvaarts dag een zaalvoetbaltoernooi ge houden met als inzet de Hoog kamer-wisselbeker. De wedstrij den beginnen om acht uur. De deelnemende ploegen zijn: Au- gustinus Vleespaleis, G R, F. C. Kroon, SRV, Hoogkamer As surantiën, Godyla, Bax Zeef- drukkerij, S. C. Vierkant en S. C. Lisse. Illllllllllllllllllll - -* Verbouwing kantine SJC in volle gang Op het SJC-sportpark aan de La- geweg in Noordwijk wordt druk gewerkt aan de uitbreiding van de sportaccommodaties. De werk zaamheden behelzen onder meer een ingrijpende verandering en uitbreiding van de kantine en de kleedgelegenheid. In het gebouw wordt onder meer een EHBO- en massagekamer, een bestuurskamer en een train- ningszaal onder gebracht. Verder is een nieuw voetbalveld inge zaaid en isbeplanting aange bracht. De verbouwing en uitbrei ding van kantine en kleedgele genheid gaat ongeveer een half miljoen gulden kosten. Deze kos ten worden gedekt door het be drag wat de gemeente Noordwijk heeft betaald voor aankoop van de gehele sportaccommodaties van SJG. De gemeente is van mening, dat sportaccommodaties zoveel mogelijk in handen dienen te zijn van de plaatselijke over heid; vandaar dat de gemeente onlangs tot aankoop van het SJC- terrein besloot. Voor de kantine wordt een speeltuintje gemaakt. De nieuwe accommodatie moet voor september van dit jaar in gebruik worden genomen. De offi ciële openingsdatum is nog niet bekend. •inge: '•ÏOU, jezicl •eger >iers NOORDWIJK Nu de tijd is gekomen, dat het plan-Grashoek tot ontwikkeling moet worden gebracht, is ook de vraag actueel geworden, welke betekenis de Northgodreef dient te krijgen als deze verbinding geheel zal zijn voltooid. Aan de gemeenteraad wordt een krediet ge vraagd van ƒ817.329,- voor de aanleg van het laatste gedeelte en wel tussen de Northgodreef-Binnen en de Northgo- dreef-Zee Als deze verbinding gereali seerd is, zal de nieuwe toegangsweg tot het noordelijk deel van de badplaats een feit zijn. Zij geeft dan een recht streekse verbinding tussen de Gooweg (nabij De Nachtegaal) en het grote par keerterrein aan het Wantveld. In vroegere studies en rapporten werd gesteld, dat deze noordelijke tangent de baan Van de Mortel straat-Van Panhuysstraat-Quarles van Ufford- straat zou moeten gaan vervangen. Laatstgenoem de route zou dan de functie krijgen van centrum tangent. Op deze gedachte blijkt men te zijn teruggekomen. Men ziet de Northgodreef thans meer als een ontlastende, tweede tangent, speciaal op de sei- zoendagen en voor het uit noordelijke richting komende verkeer. Door middel van verkeersbor den, onder meer aan de Gooweg wil men trachten :ijn een dergelijke spreiding te bereiken. IJsbal aan een rijbaan van 7 meter breedte. amp De voltooiing van de Northgodreef b.ou£ enkele problemen met zich mee. Zo zal 1UU" sing moeten worden gevonden voor d<^ met de Duinweg. B. en W. willen zich 10 sa niet uitspreken over de vraag of daar eel slichtinstallatie zal moeten worden geplas Ingewikkelder nog is het creëren van ee:00 route. Bij de ontwikkeling van Boerenbi.ïrs, een dergelijke route geen rekening }oek Daarom wil men voor het gedeelte Nort^ fi€ Binnen de fietsersroute laten lopen over <?s^s van Beierenlaan en de Van Struykstra^oud? Duinwetering komt dan een oversteek a" fietspad dat aan de zuidzijde van de Nor^™. (Grashoek) zal worden aangelegd. Langs frabl! godreef-Zee kan alleen ten noorden van dan een fietspad worden gecreëerd, zodat bij10" weg voor het fietsverkeer oost-west een e>10 0 steek moet komen. 'P dl jescto De aanleg van een fietsersroute geheelie n noordzijde van de Northgodreef zou weften, meer gelukkige oplossing zijn geweest, .ulpei echter geen haalbare kaart. Ook ligt de i^rocu weer ongunstig ten aanzien van het wotfatui De Grashoek. ;aalw De meningen van de commissies zijn verdjat li van verkeer en ook die van financiën zijngens met het voorstel, maar de leden van de ciMaar van openbare werken hebben hun meningyisee; houden. thuis LEIDSCHENDAM Het in november vorig jaar opgerichte „aktiecomité kabel-tv Leidschendam" is dezer dagen ontbonden zonder dat bij het overleg tussen de gemeente, de woningbouwver enigingen en het comité enig resultaat is bereikt. De uit zes leden bestaande aktiegroep was uit een enquête onder 600 leden van woningbouwverenigingen gebleken dat 80% het duidelijk oneens was met de gang van zaken rond de in Leidschen dam nu bijna voltooide aanleg van kabeltelevisie. In een onlangs gehouden gesprek tussen wethouder H. J. Bunnik, enkele raadsle den, bestuursleden van woningbouwverenigingen, vertegenwoordi gers van het lichtbedrijf en de aktiegroep zijn alle bezwaren nog eens doorgelicht. „Hoewel wij ons eigenlijke doel niet hebben bereikt is toch gebleken dat de betrokken instanties in zekere zin hebben gefaald. Misschien hebben wij voor andere dingen duidelijk l gemaakt die voorkomen moeten worden", zegt men bij de aktie- groep die voornamelijk bezwaar maakte tegen het verplichte karakter van de aansluiting. j Het comité noemde de honderd gulden die betaald moeten worden als men zich niet onmiddellijk aanmeldt een dwangmaatregel evenals het feit dat men bij niet-aansluiting zonder signalen komt te zitten. Zonder een alternatief kan men volgens het comité niet van een vrijwillige keuze spreken. ZOETERWOUDE De toch al niet geringe sportaccommodaties in Zoeterwoude worden deze week uitgebreid met vier tennisba nen. Twee hiervan zijn tot stand gekomen aan de Hoge Rijndijk en vormen de eerste banen van de tennisvereniging „Meerburg" en zullen morgenavond om zeven uur officieel in gebruik worden gesteld. Het jonge bestuur van de vereniging zegt daarover: „Dit is dan de start van, hopelijk, een riant tennispark aan de Hoge Rijndijk". Na afloop van het officiële gebeuren worden de genodigden ontvangen in de Bernardusschool. De Zoeterwoudse Tennisclub bezit reeds twee banen in het sportcomplex in het dorp en nam vorig jaar een prachtig clubhuis in gebruik. Donderdag, Hemel vaartsdag, om 4 uur zullen de banen 3 en 4 door wethouder P. de Jong worden geopend. Van 3-4 uur zullen de drumband VIOS en de Sint Jans Fanfare, vergezeld van de jeugdleden van de tennisclub, een rondgang maken door het dorp waarbij de kinderen tot 12 jaar worden uitgenodigd deel te nemen aan een ballonwedstrijd om 4 uur op het parkeerterrein bij het zwembad. Hieraan zijn leuke prijzen verbonden. Voor S.J.Z. liggen twee nieuwe velden ingezaaid welke in de komende maanden speelklaar zullen worden gemaakt voor het nieuwe seizoen terwijl w. „Meerburg" zijn derde veld in gebruik gaat nemen. ,Adegeest" wint zangconcours VOORSCHOTEN Het 52 leden tellende bejaardenkoor „Ade- geest" heeft deelgenomen aan het zangconcours in Beekbergen. Tijdens dit'landelijke concours behaalde het koor een 1ste prijs met 311 punten in de op één na hoogste afdeling. Het koor zong psalm 27 en Avondlied van Silcher. Het koor staat onder leiding van de heer C. van der Keur met aan de piano Zr. Rosarion O. P. Het oudste koorlid, mevrouw M. van der Wel (93 jaar) kreeg uit handen van de voorzitter van de concourscommissie J. Boerman de zilveren legpenning van de stad Apeldoorn uitgereikt omdat zij de oudste aktieve zangeres van het concours was. Al enige jaren achtereen ziet het koor van het bejaardentehuis Adegeest kans om een eerste prijs weg te slepen uit dit bekende landelijke concours. Er was ook dit jaar weer een beetje rekening gehouden met een goede afloop en zo kregen de koorleden een hele dagtocht aangeboden, een en ander in samenwerking met de U.V.V. Grote verontwaardiging bij bedrijven (Van onze correspondent) LEIDSCHENDAM - Het besluit om de Leidseka- de en het overige gedeelte van de Oostvlietweg tot B-weg te verklaren waardoor voertuigen zwaarder dan 2,4 ton en breder dan 2 meter 20, deze wegen zonder ontheffing niet mogen gebrui ken heeft bij het twaalftal daar gevestigde bedrij ven grote verontwaardiging verwekt. Nico de Korte van het kraanwagen- en intern transportbedrijf aan de Leidsekade zegt gistermor gen al kontakt met zijn advocaat te hebben opge nomen omdat hij weigert zich bij het besluit neer te leggen. Volgens de gemeente is het vernielen van de betegelde kade de reden van het besluit maar, zegt De Korte, daaraan zijn de bewoners van de Leidsekade die zich niets van het daar geldende parkeerverbod aantrekken de schuld. „Bij naleving van het parkeerverbod is er niks aan de hand. Er wordt door het vrachtverkeer keurig netjes gereden. Die kade is alleen vernield door een vrachtwagen van buiten de gemeente. Die jongen had 'n kwartier staan wachten tot een geparkeerde auto werd weggehaald. Toen dat niet gebeurde moest hij wel over het voetpad. Trou wens het vrachtverkeer is al minder dan het ooit is geweest, ik kan het weten want ik woon hier al vanaf mijn zesde jaar. Er is jarenlang een intensief zandtransport geweest. Al het zand voor de wijken in noord is hier aangevoerd, dat was wel wat anders, maar toen hoorde je niets". De heer De Korte wijst er verder op dat als hij 'ns ooit zijn bedrijf zou willen verkopen het, door de ligging aan een B-weg, zeker een ton minder waard zal zijn. De bedrijven zijn bovendien kwaad omdat er totaal geen overleg is geweest. Het besluit werd vorige week vrijdag bekend en ging maandag al in, zij het dat later zou worden aangegeven hoe men in beroep kan gaan. „De wethouder praat wel veel met aktiecomités maar het zou fideel zijn geweest als hij ook eens met ons had gepraat," zegt De Korte. Ontheffing De heer A. A. van Zeist, die aan de Leidseweg een pompstation en busbedrijf exploiteert noemt het vragen om ontheffing voor bezoekende firma's „een ondoenlijke zaak". „Er zijn toeleveringsbe drijven, voor olie en gas bijvoorbeeld, die voor bestellingen een expeditiebedrijf of bode inschake len, dat is vandaag Gerritje en morgen Pietje, waarvoor wij dan ontheffing moeten aanvragen. Wij weten echter gewoon niet wie er komt. Boven dien is het de vraag of klanten die komen tanken ontheffing krijgen om nog maar te zwijgen van toevallige klanten". Ook volgens Van Zeist zou naleving van het parkeerverbod de moeilijkheden oplossen, „of verhoging van het voetpad langs de Vliet". Aan de huizenkant is op verzoek van de bewoners een trottoir gemaakt dat door later geplaatste, overigens nog lege, bloembakken te smal is voor kinderwagens. „Moeders met kinderwagens moe ten nu over de rijweg, waarom daar niet op korte afstand paaltjes neergezet," vraagt een door zoveel onbegrip duidelijk geïrriteerde Van Zeist. Volgens de bedrijven is het bovendien een onmogelijke zaak langs een laad- en losplaats voor schepen een weg tot B-weg te verklaren. „Ik voorzie dat ieder bedrijf last van deze maatregel krijgt, die zware vrachtwagens blijven toch komen", zegt Van Zeist. "N NOORDWIJK De kerkvoogdij van de hervormde gemeenl^-^ het noodzakelijk het vroegere portaal aan de zuidzijde Grote Kerk te herbouwen. Verwonderlijk is dat niet. begin af was het al duidelijk, dat de huidige ingang on< toren van het gerestaureerde kerkgebouw bij een westej praktisch niet te gebruiken is. Het is daar een trekgat i de deur niet dicht blijft, tocht men de kerk uit. k y De kerkvoogdij vraagt voor de bouw van het zuiderportaK/ gelijk subsidiepercentage als destijds is verstrekt bij de resta'Y van de Grote Kerk. Men raamt de totale kosten op 332.691 gemeente subsidieerde bij de restauratie tot 37,5%, waarvan terug kreeg via het gemeentefonds. Zou zij op dezelfde He bijdragen dan zou de herbouw van het zuiderportaal vqhtv gemeente komen op een subsidiebedrag van 124.762.-. Hjolei krijgt men 99.810,- uit het gemeentefonds terug, terwijl 2|gge ten laste van de gemeente zelf zou komen. ve B. en W. willen niet meer dan de normale subsidie (30%) iefd vooruitzicht stellen. n d Een jeans, als om het lijf gegoten. Voor wie de lijn het liefste is. Geknipt voor Frank Jean. Slank, snel en spannend. Met zes geraffineerde stik- naden van voren. En een roekeloos riempje met gesp, aan de achterkant. Elke bloese of ieder T-shirt kan er-in of er over. Een jeans, om lang bij stil te staan. Dus, aktie! Jezelf zijn. RIJNSBURG Bloemenveiling Flora in Rijnsburg heeft boeken over 1975 afgesloten met een batig saldo van meer 525 duizend gulden. De winst over 1975 is aanzienlijk lager die van 1974 toen het bedrijf ruim 610.000 gulden winst maa De netto-veilingprovisie voor leden bedraagt over het eerste jaar van 1975 3,75% en over de tweede helft 4,25 De on van bloemenveiling Flora steeg van 104.592.000 in 1974 n 126.479.000 over 1975. Het aantal leden nam in 1975 met 41 Een en ander zal aan de leden tijdens de algemene ledenverg. ring, die 3 juni om 7.30 uur in een van de zalen van veilinggebouw wordt gehouden, worden meegedeeld. Op de age: staan onder meer bestuursverkiezingen. De heer W. Bouwmai wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd niet m herkiesbaar. De heer P. van Delft is herkiesbaar. Kandidaten v de functie van de heer Bouwman zijn: A. v. Delft, C. Lindh en S. J. v.d. Meij.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4