^Overleg met parlement over kabinetsproblemen Mr. Van Agt stelt zijn besluit tijdelijk uit Karen Quinlan ademt spontaan VIJFLING Directe crisisdreiging thans verdwenen 1 Ford ligt voor op Reagan Ram verwondt vrouw in Leidse kinderboerderij NEW YORK (Reuter) Het Amerikaanse meisje Karen Quinlan, dat al meer dan een jaar in een diepe coma ligt en daarom kunst matig beademd werd, ademt thans op eigen kracht. Enige dagen geleden werd de ademhalings- apparatuur uitgescha keld. Volgens de be handelende artsen is Karen neurologisch dood en zij waren van mening dat het „plan tenleven" dat Karen zou leiden, niet onno dig verlengd diende te worden. De pleegouders van Karen hadden via eni ge processen de' toe stemming gekregen om de beademing te staken, zodat Karen ook klinisch zou ster ven. Volgens de artsen zou Karen nooit meer uit haar bewusteloos heid ontwaken; haar hersencellen waren naar hun mening on herstelbaar bescha-, digd. Nadat de appara tuur was afgezet bleek Karen spontaan te kunnen ademen. penburg 2 Leiden postbus 11 tel. 071-122244 Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V.. Leiden - Directeur-hoofdredacteur F J. Plug Adj. hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: J. W. C. Leune nties (excl. BTW) 0.45 per mm. Telefoontjes 4.08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 38.27: jaar 149.15: losse nummers: 50 cent Dinsdag 25 mei 1976,66e jaargang no. 20435 Hardheid 10 Deel 3 van Hardheid 10 op Ned. I om 20.08 uur. Om 19.30 uur Fats Domino en om 21.50 uur tweede samenvatting De nacht van het hart. Ned. H om 19.05 uur Geheime schatten van de Rode Zee, om 19.30 uur Zo vader, zo zoon en om 20.25 uur Baron Benjowski (2). Plaatselijk een bui In het algemeen veel bewolking met plaatselijk een regen of on weersbui. Matige tot vrij krach tige wind uit oostelijke richtin gen. Maximumtemperaturen omstreeks 16 graden. Morgen: Zon 04.31—20.43 Maan 03.15—18.09 Schev.: Hoogw.: 1.24-13.48 Laagw.: 9.12—21.41 's-Gravenzande heeft gisteren op uitbundige wijze de op 17 januari dit jaar geboren Oen Outer-vijfiing welkom geheten. In een afgeladen Westlandhal. de grote sporthal in 's-Gravenzande, wachtte vader (ge heel rechts), moeder (derde van links). Marloes, Martijn, Tessa, Rik en Ernst een grootse hulde van enkele honderden kinderen en ou deren uit 's-Gravenzande, waaraan fanfarekorpsen, majorettes en plaatselijke verenigingen deelna men. Namens de bevolking van 's-Gravenzande bood burgemees ter M. van Prooijen (tweede van links) de inmiddels wereldberoem de familie een kinderspeelkamer aan, die aan de woning zal worden gebouwd. De speelkamer wordt bekostigd uit de opbrengst van een inzamelingsactie, die men in de gemeente heeft gehouden, (foto Simon E. Smit) Pastoor Van Dijk overleden LISSE Pastoor G. J. W. van Dijk is gisteravond in het Joan nes de Deo ziekenhuis in Den Haag op 65-jarige leeftijd over leden. Pastoor Van Dijk was van 1 november 1958 tot 1 ja nuari 1969 pastoor in de paro chie van het Onbevlekte Hart van Maria in Lisse. Daarvoor was hij na zijn wijding in 1924 onder meer kapelaan in Over- veen en pastoor in Waddinx- veen. Na zijn emeritaat in 1969 woonde pastoor Van Dijk in Poeldijk. En wie zou niet Judy in huis willen hebben? U in ieder geval wel. Daarom even gauw 'n nieuwe kwartaalabonnee aanbrengen voor onze krant en we sturen Judy naar u NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Cogrant naam: adres: woonplaats: "HJUR als dank voor de moeite JUDY naar: adres woonplaats voor Ima; is zat; wa H p d e d de 2F I '^pmertijd Benelux doen D on2C correspondent) g__j'iSSEL De ministers buitenlandse zaken inale: de Benelux hebben sper pn in Brussel beslo- iick cltot invoering van de trtijd vanaf volgend n Estl"1 de drie landen- s vaipen op 3 april en g, igcnd op 25 september. jdok zal dan een uur rel S<)en vooruit êezet- De ffpr -psters namen dit besluit HarS31 EEG-verband te getreuzeld wordt met besluitvorming als ge- uitko waarvan invoering m van de zomertijd tech- gepiji niet meer mogelijk Zoals bekend Frankrijk ook al deze g Adr*rtÜd ingevoerd. Pilic Na botsing met trein naar huis gelopen (Van een onzer verslaggeef- sters) UTRECHT Een 17-jarige scholier uit Apeldoorn is gisteravond op een over weg even buiten Apel doorn in botsing gekomen met de intercity-trein Amersfoort-Enschede. Hij kwam er met een lichte verwonding, een verstuikte enkel af. In eerste instantie ontstond er nogal wat onrust, omdat wél de brommer werd ge vonden, maar de berijder was in geen velden of we gen te bekennen. Nader hand bleek dat de jonge man gewoon naar huis was gelopen. „Bloemenhove" eerst naar de rechter (Van een onzer verslaggevers) HEEMSTEDE De abortuskliniek Bloemenhove wordt nog steeds bezet door enkele honderden „rooie vrouwen". Dit ondanks de officiële toezeg ging van het kabinet vanmorgen vroeg, dat minis ter Van Agt van Justitie heeft besloten zijn beslissing over de sluiting van de kliniek uit te stellen totdat de rechtbank in Haarlem zich heeft uitgesproken over het bezwaarschrift van het bestuur van Bloemenhove tegen de inbeslagne ming vorige week dinsdag van instrumentarium van twee behandelkamers. De raadkamer van de rechtbank zal zich hierover vrijdag uitspreken. Volgens de procureur-generaal in Amsterdam, mr. J. F. Hartsuiker, die „ertussen is gesprongen" omdat de Haarlemse hoofdofficier van justitie mr. Andrea gefrustreerd werd in zijn legale ambtshan deling (de verzegeling) is het beslag nog steeds van kracht, hoewel „rooie vrouwen" vorige week dins dagavond de verzegeling van de behandelkamers hadden verbroken en de behandeling weer nor maal doorgaat. Mr. Hartsuiker zei, uiterst veront rust te zijn over deze gang van zaken. De inspecteur voor de volksgezondheid in Noord- Holland, die gisteren een gesprek heeft gehad met de drie artsen van de kliniek die de Duitse vrouw hebben behandeld die een klacht over haar behan deling bij de politie had ingediend (de directe aanleiding tot het justitieel optreden) heeft van daag daarvan verslag uitgebracht aan de hoofdin spectie voor de volksgezondheid. Intussen heeft het GPV-Kamerlid Jongeling in schriftelijke vragen aan minister Vorrink van Volksgezondheid vragen gesteld over haar rol in de Bloemenhove-affaire. Volgens uitlatingen voor de radio van het bestuurslid mevr. Goudsmit, zou minister Vorrink haar hebben aangeraden „de bezetting in de nacht van 19 op 20 mei niet meteen te beëindigen, in verband met een mogelijk optre den van de politie". De politie had die nacht een inval willen doen, maar deze werd afgelast. Minister Van Agt heeft het afgelopen weekeinde zowel thuis als op zijn departement enkele tiendui zenden handtekeningen ontvangen van mensen die hem sterkte toewensen en zijn beleid inzake de Bloemenhove-kliniek goedkeuren. iiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Zeldzaam De dierentuin van Frankfort is bezig, door middel van kruisingen, een ge slacht te kweken van praktisch stree- ploze zebra's. In het. midden een pas ge boren albino-veulen met links en rechts twee volwassen al bino-zebra's. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimtfm ALBANY (UPI) - Van de 154 afgevaar digden voor de con ventie van de republi keinse partij uit de staat New York heb ben gisteren 119 hun steun toegezegd aan president Ford. Dat gebeurde op sterke aandrang van met na me vice-president Nel son Rockefeller. Fords republikeinse te genstander Ronald Reagan kreeg de steun van achttien afgevaar digden. In het totaal genomen heeft Ford nu 717 afgevaardigden achter zich en Reagan 541. Rockefeller spoorde de afgevaardigden aan zich achter Ford te scharen omdat deze „het vertrouwen in de regering heeft her steld, de economie van het land heeft verbe terd en de vrede in de wereld nastreeft". LEIDEN Een Leidse vrouw is gistermiddag om een uur tijdens een wandeling in de kinderboerde rij in de Leidse Merenwijk aangevallen door een ram. Het dier gaf haar een enorme kopstoot, waardoor de vrouw een open wond opliep. Door de Eerste Hulpdienst is zij ter behandeling vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis. De vrouw liet achteraf weten, dat zij onverwachts door het dier was aangevallen terwijl zij een rustige wandeling door de boerderij maakte. llllllllllllimilllllllHIIIIIIIII Populair van de bevolking is er gediend en bijna de helft' positief. giro 8725 - PMW - Den Haag Sylvia Kristel heeft gisteren in Cannes de trofee in ont vangst genomen voor de populairste actrice in Japan. Dit voor haar rol in de film Emmanuelle. an onze verslaggevers) DEN HAAG De di- rekte dreiging van een |2( kabinetscrisis is sinds gisteravond laat welis waar verdwenen, maar de grote moeilijkheden mxond de kredietgarantie lllltvoor exportleveringen aan Zuid-Afrika en II rond de Bloemenhove- kliniek in Heemstede Nedizijn nog lang niet ver dwenen. Vrijdag krijgt eer|de Tweede Kamer een bet kabi- jn, nnetsoverleg over de afgeskwestie Zuid-Afrika en vol siminister Van Agt van (Justitie pleegt voortdu- ernatrend overleg met de icaan Amsterdamse procu- n grcreur-generaal mr. Hart- -0 (nsuiker en de Haarlemse hoofdofficier van justi- mr. Andreae over de agercBloemenhovekliniek. »randiyerschinende Tweede Kamer tje 'fracties voerden ook vandaag ni interne besprekingen over de enog steeds aanwezige moeilijk- Mr F. Andriessen, hoek voorzitter van de KVP-Tweede ng vi ar dig réCLAME gaat er zo'n miljard gul reclame zitten. voor zich uitgeschoven, omdat zij eerst wil weten, hoe de Verenigde Staten over mede werking aan de bouw van kerncentrales in Zuid-Afrika zullen beslissen. Aan de hand van de gegevens, die de rege ring eind deze week aan de Tweede Kamer hoopt te stu ren zal zij dan met de Tweede Kamercommissies voor econo mische en voor Buitenlandse Zaken overleg plegen. Kamerfractie, heeft opnieuw laten weten, dat zijn fractie achter zowel minister Lubbers (voor de kwestie Zuid-Afrika) als achter minister Van Agt van Justitie staat, ook de werkgevers hebben zich in de strijd geworpen. Zij vragen de regering zeer drin gend om de kredietgarantie voor de levering aan Zuid- Afrika te verlenen. Zij baseren zich daarbij onder meer op de uitspraak van de socialistische minister van Buitenlandse Za ken mr. M. v.d. Stoel, die tij dens de debatten over deze kwestie in de Tweede Kamer 12 november vorig jaar zei: „Een Nederlandse boycot te gen Zuid-Afrika zou een ge baar in de ruimte zijn, omdat een dergelijke eenzijdige boy cot in de lucht zou hangen. Het zou op geen enkele wijze betekenen, dat wij werkelijk effectief de Zuid-Afrikaanse regering onder druk zouden zetten. Ik vraag mij af, of wij dan wel op de goede weg zijn, of wij dan wel de juiste koers hebben gevolgd" Thans schijnt minister Van der Stoel, naar in politiek Den Haag verluidt, zich aan de zij de van de tegenstanders van de garantieverlening gesteld te hebben. De regering heeft deze kwestie Oud-premier P. J. S. de Jong heeft gisteravond nadrukke lijk uitgesproken, dat het be drijfsleven zijn vertrouwen in het kabinet verliest, wanneer eerder gemaakte afspraken niet worden nagekomen. Hij zei dit op een CDA-bijeen- komst in Koudekerk aan de' Rijn, erop wijzend, dat „de regering toch ook steun ver leend aan andere landen met regeringsvormen, waarmee wij het niet eens zijn". Van Agt: voortdurend overleg Den Uyl: crisis bezworen Lubbers: steun C.D.A. Uit de resultaten, die thans in het kabinet bereikt schijnen te zijn, leiden sommige politici af, dat de Zuid-Afrika-kwestie ten gunste van de christen- decmoratische ministers is verschoven. In de Tweede Ka mer schijnt nog steeds een meerderheid voor het geven van kredietgarantie te zijn.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1