Richard Dunn iad in vijfde onde genoeg slaag gehad Drie dingen die u moet weten bij de aanschaf Ja.., slimme moeders kopen bijCM! Ali kocht zelf plaatskaarten 14? 152-167 15; 18; ERELUST MUHAMMAD ALI he Greatest maakte korte metten Ton Sijbrands opent Go-toernooi Extra tip voor slimme moeders: ■vA INSDAG 25 MEI 1976 LEIDSE COURANT Miinchen - Muhammad Ali verdedigde tegen Richard Dunn voor de zestiende maal in zijn carrière de wereldtitel in het zwaargewicht met succes. De 34-jarige Muhammad Ali, werd op 25 februari 1964 in Miami Beach door een overwinning met knock out in de zevende ronde tegen Sonny Liston voor de eerste maal wereldkampioen. In juni 1967 werd hij van de titel vervallen verklaard omdat hij weigerde dienst te nemen in het Amerikaanse leger. Na een inactiviteit van vier jaar stond hij op 8 maart 1971 in New York voor het eerst weer in de ring. Hij verloor op punten van Joe Frazier, in een gevecht waarin de wereldtitel niet op het spel stond. Muhammad Ali heroverde het wereldkam pioenschap op 30 oktober 1974 toen hij in Kinsjassa door k.o. in de achtste ronde George Foreman onttroonde. De titelgevechten van Ali zijn: 25.2.64, Miami Beach, winnaar k.o. 7e ronde over Sonny Liston 25.5.65, Lewiston, winnaar k.o. Ie ronde over Sonny Liston 22.11.65, Las Vegas, winnaar k.o. 12e ronde over Floyd Patterson 29.3.66, Toronto, winnaar op punten over Geor ge Chuvalo 21.5.66, Londen, winnaar interventie 6e ronde over Henry Cooper. 6.8.66, Londen, winnaar k.o. 3e ronde over Brian Londen 10.9.66, Frankfurt, winnaar k.o. 12e ronde over Karl Mildenberger 14.11.66, Houston, winnaar k.o. 3e ronde over Cleveland Williams 6.2.67, Houston, winnaar op punten over Ernie Terrell 22.3.67, New York, winnaar k.o. 7e ronde over Zora Folley 30.10.74, Kinsjassa, winnaar k.o. 8e ronde over George Foreman 24.3.75, Cleveland, winnaar k.o. 15e ronde over Chuck Wepner 16.5.75, Las Vegas, winnaar k.o. He ronde over Ron Lyle 1.7.75, Koeala Loempoer, winnaar op punten over Joe Bugner 1.10.75, Manilla, winnaar k.o. 14e ronde over Joe Frazier 20.2.76, San Juan, winnaar k.o. 5e ronde over Jean-Pierre Coopman 30.4.76, Landover, winnaar op punten over Jim my Young 25.5.76, Miinchen, winnaar interventie 5e ronde over Richard Dunn. UNCHEN Scheidsrechter Herbert ioniser maakte in de vijfde ronde het baar waarmee hij aangaf dat hij de rijd tussen Muhammed Ali en de En- lsman Richard Dunn ais geëindigd (schouwde. De Duitse ringieider acht- de afstraffing voldoende. Vijfmaal Dunn reeds neergegaan. In de nach- •lijke uren toch nog tienduizend ijkers in de Olympiahal had Mu- ïmed Ali wederom een aanval op kroon afgeslagen; rigoureus, mee- jgenloos, klasserijk. I de Olympiahal te Miinchen had het publiek al jige teleurstellingen moeten slikken. De Ameri- zwaargewicht Rodney Bobick had in een- bijpartij in de derde ronde met k.o. gewonnen van de Duitser Hartmut Sasse, in wie vele Duitsers een potentiële kandidaat voor de Europese titel zagen. Duane Bobick (VS)boekte voorts zijn zesen dertigste zege in successie door de Britse zwaarge wicht Bunny Johnson in de negende ronde tot opgeven te dwingen. Verder versloeg de Engelse middengewicht Alan Minter de Westduitser Frank Reiche door interventie van de scheidsrechter in de achtste ronde en bokste alleen de Nigeriaanse zwaargewicht Ekwelum de volle partij tegen de Brit Tony Moore, die op punten verloor. Twee Duitse nederlagen, partijen die voor de limiet eindigden. De kijkers hadden het er moeilijk mee. Maar het klapstuk moest nog komen, ver na middernacht Het gebruikelijke ceremonieel. Ali dansend in de ring. „Dat is geen show. Ik voel dan hoe het canvas is, en waar de zwakkere plekken zitten", zei Ali later. Richard Dunn heeft het ook gevoeld. Hij was geen partij voor Ali die door vijftien verschillende soorten vitaminepillen te slikken zijn ideale gewicht van honderd kilo had bereikt. Dunn woog 94 kilo. Dunn, die tevoren nog had geroepen dat Ali te verslaan is „omdat hij lichamelijk steeds verder achteruit gaat", on dervond dat hij zich gruwelijk vergist had. Geen kans Geconcentreerd en bijzonder agressief ging Ali hem te lijf. De roodharige, rechtsvoorstaande En gelsman raakte Ali weliswaar enige malen in het begin Ali: „Hij deed me waarachtig pijn" maar bleek niet opgewassen tegen de flitsende rechtsen die Ali constant door en over de verdedi ging van de Brit plaatste. Dunn (31), tegen Ali 34, had geen enkele kans. Miinchen Muhammed Ali toonde zich gul. Hij betaalde 17.500 dollar (ruim 43.000 gul den) van de beurs van 125.000 dollar van Dunn toen bekend werd dat het Westduitse syndi caat dat de wedstrijd organi seerde dit bedrag niet bijeen kon brengen. Ali's beurs van 1.5 miljoen dollar (bijna 4 miljoen gulden) was gegarandeerd door de rechtstreekse televisie-uit zending naar de Verenigde Sta ten. Het was echter geen „liefde werk" van de kampioen. Hij deed het alleen om het gevecht te redden. Om te voorkomen dat hij voor een half lege hal zou moeten boksen kocht Ali ook nog tweeduizend plaatsen a rai- son van 125 gulden, die verdeeld werden onder Amerikaanse mi litairen, die in de omgeving van München gelegerd zijn. De organisatoren, die zaterdag de toegangsprijzen al met de helft verlaagd hadden omdat nog niet de helft van de plaat sen verkocht was, deden kort voor de aanvang van het titelge vecht kaarten, die aanvankelijk duizend gulden hadden moeten opbrengen voor 25 gulden van de hand. AMSTERDAM Oud-wereldkampioen dammen Ton Sij brands zal op Hemelvaartsdag de opening verrichten van het vijfde internationale Go-toernooi dat van 27 tot en met 30 mei in de Amsterdamse Sporthal Oost gehouden zal worden. Dit door de Amsterdamse Go-club georganiseerde toernooi is in de loop der jaren uitgegroeid tot een van Europa's grootste en sterkst bezette Go-toernooien. Onder de deelne- mers in totaal komen 150 spelers in actie bevinden zich de Europese kampioen Jürgen Mattern (Berlijn), de Nederlandse kampioen en winnaar van vorig jaar Max Rebattu jr., de Engelse titelhouder Paul Prescott, de veel vuldige kampioen van Frankrijk, Patrick Merissert en enkele sterke vertegenwoordigers uit Japan, waar het reeds vierduizend jaar bestaande Go-spel momenteel negen mil joen beoefenaars telt Tot de negentig Nederlandse spelers behoren verder Cas Muller die onlangs in Leiden het kandidaten Go-toernooi op zijn naam schreef en de vijftienjarige Ronald Schlemper uit Voorhout In de vierde ronde joeg Ali zijn uitdager driemaal met een rechtse naar het canvas. De derde keer werd Dunn door de gong gered. Even kon Ali het niet laten een show weg te geven, in het begin van de vijfde ronde. Met gebaren maakte hij Dunn duidelijk dat het was afgelopen met hem. Ali hield woord. Hij flitste met zijn rechtse nog eens naar Dunn die neerging en verdwaae armen van scheidsrechter Thomser die meteen de strijd staakte, daarmee Dunn een zekere k.o. besparend. Het was Ali's vierenvijftigste gevecht als prof. De ex-parachutist Richard Dunn was wel eens ele armen van scheidsrechter Thomser die meteen de strijd staakte, daarmee Dunn een zekere k.o. besparend. Het was Ali's vierenvijftigste gevecht als prof. De ex-parachutist Richard Dunn was wel eens eleganter naar beneden gekomen dan ditmaal als bokser. Arsenal in jeugdtoernooi van RVC (Van onze sportredactie) DEN HAAG RVC dient zich het komende weekeinde aan met een gToots internationaal jeugdtoernooi voor spelers t/m 19 jaar. Vrijdagavond is de offi ciële opening om 19 uur. De Rijswijkse burgemeester, mr. J. H. Grosheide, komt voor dit doel op bezoek. De deelnemers zijn: Arsenal (Engeland), St Tropez (Fran krijk), FC Bern (Zwitserland), Lierse SK (België), Feyenoord, Excelsior, MW en RVC. Het programma voor vrijdag: 19.30 uur: Excelsior—St Tropez en MW—FC Bem. 20.30 uur: RVC—Arsenal. Zaterdag om 12.30 uur gaat de strijd verder met als beginduel Feyenoord- Lierse SK. Zondag is de laatste toernooidag, aanvang 13 uur. Op de openingsavond verleent het Tamboer en Pijperkorps Christina met majorettes mede werking. SPORTWERELD DORTMUND - Willy - de eend Lippens, de Nederland se linksbuiten van Rot Weiss Essen heeft een tweejarig con tract voor de Duitse tweededivi- sieclub Borussia Dortmund on dertekend. De afkoopsom, die Borussia voor de 30-jarige spe ler moet betalen, bedraagt slechts 50.000 mark. irqn 'Z1)67£1WM 1/10 fl 1 n fT* Dingen die upas merkt als ze fT 4&1M 11 ■mH^HlllS?0 het water in-en-uit geweest zyn. Dan blijkt ^9 dat Lycra absoluut niet krimpt (1), maar óók r Dingen die u pas merkt als ze het water in-en-uit geweest zyn. Dan blijkt dat Lycra absoluut niet krimpt (1), maar óók dat het niet uit kan rekken (2). Bovendien is het erg praktisch als 't in 'n oogwenk droog wordt (3), als ze uit 't water komen. Dat zyn de eigenschappen van Lycra. En dan kunt u ten slotte gaan kiezen uit 'n heleboel leuke, grappige modelletjes en dessins. Maar dat CjJt is tócA voiAdellytA.! Sneldrogende, superrekbare Strandjurkje met kuiltje. 'n Schuin streepje staat pittig jongenszwembroek in Lycra Katoenen trikot in marine op zo'n smetteloos witte of streep. 152-176 O met biesjes in rood en wit vuurrode bikini van perfekt A- 122-146 -g A aansluitende Lycra.- Het allernieuwste model! Bikini met rondje in rood-witte of marine-witte streep van de meest ideale Lycra- kwaliteit. 128-140 a

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17