n uit uwwisp 2690.- f r r L "Tjl VENDOMATIC DIEPVRIESKAST Destreepjes stmnergeldeurdop. I De ene tas is de andere niet... 18?5 V. Mannequinpop zoekt vriendin. VROOMS DREESM AN PAGINA 16 LEIDSE COURANT De Amerikaan Creed Taylor zou je met recht een soort „wonderboy" van de jazz kun nen noemen. Hij is 46 jaar oud en beheert een eigen platen- produktiemaatschappij die onder drie verschillende la bels op het ogenblik bezig is een honderdtal LP's de we reld in te zenden. Platen waarvan een aantal op de bestsellerlijsten terecht ko men en dat is voor jazz-mu- ziek nog altijd een uitzonder lijke zaak. Maar Creed Taylor heeft dan ook een eigen filoso fie achter de muziek die hij persoonlijk produceert. De se rie LP's die in Nederland door Dureco op de markt worden gebracht hebben één noemer: „Fire into music". Een symbo lische naam, want Taylor stelt zich op het standpunt dat de dooie jazz-scène een beetje vuur ingeblazen moest worden. Jazz, aldus Taylor, was teveel een hoge Kunst vorm waar liefhebbers lyrisch van werden, maar waar ver der geen hond belangstelling voor had. Dus injecteerde hij achter de schennen van zijn studio de jazz-muziek met een vleug „soul" en een spuitje „rock". Resultaat: Een soort jazz dat dicht tegen de moder ne popmuziek aanleunt, voor de rechtzinnigen onder de Wa re Liefhebbers soms mis schien een moeilijk .te verte ren zaak, maar in elk geval een garantie voor succes. Voor de musici zelf een niet te versmaden taktiek, want zij blijven tenminste aan het werk en het is natuurlijk niet niks dat bijvoorbeeld een fluittist als Hubert Laws al een zevental LP's voor Creed Taylor heeft opgenomen. Taylor-stal Creed Taylor studeerde psy chologie (en misschien is dat wel de reden van zijn kijk op jazz en publiek), trok daarna als trompettist naar New York om zo z'n brood te verdienen. Het bleek al gauw dat Taylor voor het beleg op z'n brood beter achter het podium kon blijven, want als producent van platen zat er meer voor hem in. Voor ABC Paramount zette hij groten als Oliver Nel son, Gil Evans en Quincey Jo nes in de groeven, daarna nam hij de produktieleiding over bij het bekende jazz-label Ver ve, dat Norman Granz ooit had opgezet, en juist daar bleek Taylors grote gevoel voor marktwaarde van muziek en de smaak van het publiek. Taylor stuurde een aantal mu sici zeer bewust zekere, laten we maar zeggen populaire richtingen uit en zijn ideeën waren mede-bepalend voor grote successen als van Wes Montgomery die met z'n gitaar opeens op de bestsellerlijsten terecht kwam al dan niet bege leid door een geraffineerd gearrangeerd groot orkest, en organist Jimmy Smith. De mensen uit de Tayloretal ver- jazzten populaire melodieën, brokstukken klassieke muziek en schoten raak. „Ik haal het niveau van de jazz niet naar beneden," verzekerde Taylor trots. „Via mijn benadering haal ik de pop-muziek omhoog." Een standpunt dat een aantal in kleine kringetjes ploeteren de musici hem in dank afnam. Vandaar dat Creed Taylor in 1967 voor z'n eigen platenmerk CTI (Creed Taylor Inc.) me teen een rij gegadigden achter zich had staan: Freddy Hub bard, die eens een briljante belofte bij Blakey's Jazz-Mes- sengers was maar vergeten dreigde te worden, Stanley Turrentine en Herbie Han cock, altijd al mode-gevoelig in de muziek, en jazz-Brazilia- nen als Jobim, Astrud Gilber- to en Deodato. Voorproefje Dureco presenteert het „Vuur- in-de-muziek" werk van Tay lor via een „sampler-LP" met nummers van uiterst verschil lend geaarde langspelers uit het repertoire van de labels CTI (jazz), Kudu en Salvation (meer soul en rock). Op die LP staan o.a. Chet Baker, weer helemaal terug en eigenlijk de minst modegevoelige onder de Taylor-musici, soul-blues zan geres Esther Philips, Grover Washington die de soul-zijde kist op z'n sax, pianist Bob James, eerst nog een free jazz- adept maar inmiddels eieren voor z'n geld kiezend in een „link" gearrangeerd werkje als „Take me to the Mardi Gras" en Hubert Laws De plaat kost 17,90 nummer ZML 801 en levert een ideaal voorporefje bij de honderd LP's die Taylor op de nieuwe jazz-fan afstuurt Blakey in Rijswijk Drummer Art Blakey, wiens Mohammedaanse naam tegen woordig Abdullah Ibn Buhai- na luidt maakt een toernee door Nederland met zijn Jazz Messengers. Blakey is on danks de 57 jaren die hij telt nog altijd een drummer van formaat Z'n Messengere tim meren misschierf niet meer zo aan de weg als ze ooit gedaan hebben met mensen als Hora ce Silver, Freddie Hubbard, Johnny Griffin, maar het blijft een oprecht verheugende zaak dat ze Nederland aandoen. Op 2 juni Blakey in Rijswijk in de Kleine Schouwburg, Karmo zijnstraat numero 2. Een deel van dat concert wordt recht streeks uitgezonden door de AVRO in „Jazzspectrum-Live" van Paul van Schaik en Tim BrtanVsmo On 4 i.mi -Kn P1~ DINSDAG 25 MEI 19pir> .v Voor r- 7308 Royale 260 liter (bruto) kast. Natuurlijk voorzien van invriesschakelaar en kontroleverlichting. Minimaal vloeroppervlak. Uitgekiend ventilatiesysteem. Kemakeur. 5 jaar garantie op de kompressor en 1 jaar op de thermostaat. Gespreide betaling mogelijk. 175.-aan voor f. 175.- aan diepvriesartikelen van IGLO of OLA uihoeken. Uw warenhuis weet er het|fijne van. Dit aanbod geldt t/m 5 juni a.s. Schitterende, in massief grenen uitgevoerde keuken, waar van alles op en aan zit waardoor u het koken makkelijk gemaakt wordt. Indeling: royale servieskast, serie onderkasten van 90 cm hoog, praktisch donkergroen struktuur werkblad met inbouwaanrecht van eerste kwaliteit roestvrij staal, bak met afdruipgedeelte en een roestvrij stalen gas-inbouw kookplaat. Ruime onderkasten met elektrische oven, merk 'Vendomatic' en ingebouwde afvalemmer. Veel bergruimte boven en een Vendomatic wasemafzuiger. Na dat alles is de prijs de vriendelijkheid zelve. •Gespreide betaling is makkelijk te regelen. We hebben de prijzen aangepast aan het formaat van de kamera's. Agfa Pocket 3000 met sensor ontspanner voor trillingvrije beelden met programmasluiter voor altijd goed belichte beelden. automatische flitsinstelling. kompleet met flitsblokje, kleuren fotofilm en draagketting. Nu kompleet van 179,- Agfa Pocket4000 vol-elektronische, automatische belichtings regeling ook bij zeer snelle bewegingen. Ideaal bij sportopnamen! Exclusief voor Vroom Dreesmann: baddoeken, washandjes, gastendoekjes en badlakens doen allemaal mee met de vrolijke streepjesmode. De kleuren zijn: oranje, groen, bruin, blauw en rood. Geweven van de beste katoenen garens en prima drogend. Baddoek. 50 x 100 cm. Badlaken met Badlaken 75x140 cm. In de kleuren rood - blauw. 100% Katoen. Prima drogend. Kleur- en wasecht Meerkleurig streepdessin. Royale maat: 90 x 150 cm. Extra zware kwalieit. Inpakken en wegwezen. Daar is deze praktisch linnen tas helemaal voor gemaakt. Folkloristisch aksent voor de fleur en de kleur! Fijne vrijetijdstas met vrolijk folkloristisch tintje. Linnen Is het materiaal. De kleur is ecru. Sportlef leren polstasje enveloppe model. Voorvak met slot. Royaal binnenvak met nylon rits. Sonja heet ze. Ze is 70 cm lang, heeft was- en kambaar haar en wacht op ee aardige vriendin. Kleurig katoen om het zelf te doen. Voor de enthousiaste doe-het- zelfsters is het nog best moeilijk te kiezen uit al die modieuze stofjes van 100% katoen. Opvallend verschijnsel: de positief- negatief dessinering in diverse kleuren en bloemetjes-, nopjes-, streepjesdessins. De kleuren zijn rood, frisgroen, oranje, lila e Tja, en dan die prijs! 90 Cm breed, p.mtr. key en z'n Messengere te gast in Groningen waar twee dagen lang een jazz-marathon plaats vindt(jazz-gekken die er een reis voor over hebben: Andere gasten zijn Cecil Taylor, Ar chie Shepp, Willem Breuker Kollektief, Elvin Jones en o.a. het Instant Composers Pool Tentet Inlichtingen 050—131044). Breda-Oude-Stijl Voor de Oude Stijl-rakkers on der de jazz-mensen nog even snel: Op 27 tot en met 30 mei baret het weer los in Breda. Dat wil zeggen het Zesde In ternationale Oude Stijl Jazz Festival, met groepen uit zo'n tien verschillende landen. Op merkelijke gasten: Het Classic Jazz Collegium uit Tsjechoslo- wakije, de Hongaarse Benkó Dixieland Band, Hermann's Feuerwehr Kapelle uit West- Duitsland, geïnspireerd door de beroemde Firehouse Five uit de States, en onder de bij na ontelbare Nederlandse deelnemers natuurlijk de on volprezen Animal Crackers uit Amsterdam. De VW van Bre da weet er alles van, want zoals gebruikelijk doet de hele stad weer mee. Jazzkroegen- tochten, streetparades, nacht concerten, een kerkdienst met gospel-zang van Marie France Anglade, het jazz-concours in het Turfschip, en een jazz- markt op zaterdag op de Grote Markt, een jazz-camaval dat elk jaar duizenden op Bredase benen brengt. Liefhebbers vóór. RFPT .TANSWjA* Het wagenpark van de Rolling Stones die be zig zijn aan een we reldwijde toernee, strandde gisteravond voortijdig in Den Haag, waar de Stones het ko mende weekeinde in het Zuiderpark zullen optreden. Een van de acht aanhangwagens waarin zich onder meer de onderdelen bevinden van het gi gantische podium, zak te door zijn enorme ge wicht (vijtien ton) vlak voor de ingang van het Zuiderpark door de berm. Met een kraan wagen werd tot twee maal toe vergeefs ge probeerd het gevaarte op te lichten. Men be sloot toen maar de wa gen voor de helft te lossen waarna het vlot lossen waarna het vlot f trekken geen proble- P*^. men meer opleverde.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 16