m .Meerburg" brengt met wijkfeest vier lille bijeen «oor clubhuis Strandtenten Wassenaarse Slag ten dode opgeschreven „Mireille": een vrolijk niemendalletje Ruig werk van Ten Hoope in „De Bink Studentenkamers uitgebrand \G Record-aantal brakken in Groenoordhal Burgerlijke stand Geslaagde uitvoering Leids Kamerkoor MAANDAG 24 MEI 1976 TWTlliDEN Een felle uitslaande brand heeft '■'^■ondag in de namiddag aan de Hooigracht snkcle studentenkamers in de as gelegd. lent 0014; kamers iagen op de bovenste etage van het pand Hooigracht 18a, waar op de begane et nfef«'jSrond bet loodgietersbedrijf Zwart is geves- tigd. De firma Zwart, die ter plaatse ook een winkel in sanitair heeft, heeft de woonetages verhuurd aan meisjes studenten, t brand, die volgens de brandweer vermoede lijk door kortsluiting in een koelkast is ont- staan, sloeg binnen korte tijd uit het dak. Het kostte de brandweer een klein half uur het vuur te blussen. Het verkeer op de Hooi gracht moest hiervoor worden omgeleid. Behalve de uitgebrande kamers hebben nog enkele kamers op de bovenste etage flinke waterschade opgelopen. Een nauwkeurig be drag van de schade kon gisteravond echter nog niet genoemd worden. De bewoonsters waren tijdens de brand niet aanwezig, zodat zich geen persoonlijke ongevallen hebben voorgedaan. Actie voor tijdelijke fietsverbinding LEIDEN „Het is onmogelijk, dat het Leidse gemeentebestuur geen tijdelijke oplossing heeft om de fietsverbinding Haagse Schouwweg Endegeester- straatweg te herstellen". Dit schrijft de werkgroep Fiets- ENWB in een brief aan het Leidse gemeentebestuur. De werkgroep voert aan, dat de bewuste fietsverbinding via het universiteitsterrein na jarenlang aandringen thans bijna gereed is, maar dat het college de ver binding wil afsluiten totdat er voldoende beveiliging door ver keerslichten is aangebracht. De werkgroep verwachtte dat deze installatie aan het eind van deze maand zou zijn aangebracht. „Met verbijstering", schrijft de werkgroep, „hebben we kennis genomen van het besluit om de aanleg van verkeerslichten uit te stellen teneinde voor dit pro ject subsidie aan te vragen". Men vreest dat de aanleg hier door op de lange baan gescho ven wordt en vraagt daarom tenminste een tijdelijke oplos sing te treffen. kleutertjt vlucht >lauwen van d» lisabetl "■^"DEN Het wijkfeest dat zaterdag voor de zesde maal in •burg werd gehouden is een onovertroffen succes geworden, ie maat. dankzij het goede weer konden de organisatoren zich 30 Nws. eugen in een druk bezochte fancy fair die 's middags en r2°24i535Sfonds na de kinder°Ptocht werd gehouden, het oog Haag r het sla) wat mensen deden de 22 Is aan op het feestterrein, kon er schieten, hengelen, n gooien maar er waren -—andere attracties, zoals een jij n |-zegger, die veel belangstel- "■■■trok. otste klapper was echter het urebank. van avontuur, dat met de 02 (S) pmelmarkt voor het belang- Radiojoiste deel zorgde van de totale 23.92 (Sfo opbrengst die de 4.000 gul- idlojourij gaat overtreffen. ie komen in de kas van het iwfonds voor een nieuw club- en buurthuis aan de Zaanstraat Het is de bedoeling dat een per manent onderkomen hier in de toekomst de tijdelijke houten keet die Meerburg vorig jaar april in gebruik kon nemen gaat vervangen. De bouwfondspot begon na de inrichting van dit gebouw aar dig leeg te raken. De organisato ren toonden zich na afloop van de fancy fair bijzonder tevreden over deze nieuwe injectie voor een nieuw clubhuis in Meer burg. De majorettes van muziekvereniging „Concordia' wijk. maken hun rondgang door de De keuring van de honden. de gé ltjJd ^EIDEN De Basset A'rte- in ')e^ien Normand Ambre des Jo- onderjjs Vagabonds heeft zaterdag- ie vajpiddag de kampioenschaps- maak^iubmatch van de Nederland- en bBe Brakkenclub, die gehouden iwerd in de Groenoordhal in 'e "beiden, gewonnen. Voor de match was een record aantal ie fill KRO, bloedhonden en Bassethonden ingeschreven. Er waren 41 bloedhonden en 101 Bassethonden ingeschre ven; records op het Europese continent. De honden werden gekeurd door het Engelse cht- paar Ickeringill en door de Nederlander C. C. van Saar- loos. De wedstrijden werden door ongeveer 500 bezoekers gevolgd. Uitslagen kampioensclubmat- ch: 1. Basset Artésien Nor mand, Ambre des Jolis Vaga bonds; 2. Bassethound, No blesse van Hollandheim; Bloedhond, Barsheen Pirates Pernant. Uitslagen clubmatch (inschrij ving onder de 30): 1. Basset Bleu de Cascogne, Jidi; 2. Bas set Griffon Vendéen (klein slag) Loy du Val d' Orbieu en nget\4 icatief ileek f unen] jpaatj Kakofonia van LST LEIDEN Het Leidsch Studen ten Toneel brengt dinsdag 25 mei in de toneelzaal van de sociëteit Minerva de première van de produktie „Kakofonia". „Kakofonia" is ontstaan uit de kluchten van A. P. Tsjechow „Het Jubileum" en „Een tragi cus tegen wil en dank". Het LST heeft getracht een programma te maken waarin het uit de hand lopen van situaties en de menselijke reactie daarop cen traal staan. De première begint om half negen. Derde Wereld markt" op Stadhuisplein LEIDEN Onder het motto „onze wereld en die van ande ren" vond zaterdag op het Stad huisplein in Leiden een mani festatie plaats gericht op voor lichting over met name onze relatie tot de Derde Wereld. Samen met de wereldwinkel Leiden, die in een aantal stands haar produkten uit de ontwikke lingslanden van de Steenstraat naar het Stadhuisplein hadden verplaatst, verschafte een groot aantal steuncomité's en actie groepen uit de stad informatie aan het winkelend publiek. Zo waren er stands van Amnes tie International, het Chili-comi- té, Spanje-comité en Angola-co- mité, de Brede Vietnam Bewe ging Leiden, de Dekenale werk groep voor Missie, Ontwikke lingssamenwerking en Vrede en van Terre des Hommes. Echter ook groepen gericht op proble men in eigen land waren aanwe zig, zoals de vereniging milieu defensie en de bond van dienst plichtige militairen en dienst weigeraars. KORTWEG LEIDEN Bewegingstheater „Bewth" geeft op 25 en 26 mei voorstellingen in de Pieterskerk. De voorstellingen beginnen om negen uur. „Bewth" zou vandaag haar laat ste voorstelling geven. De be langstelling voor de toneel/mime groep is evenwel dermate groot dat de Amsterdamse groep be sloot nog enige dagen in Leiden te blijven. LEIDEN De jongerenclub van de PvdA, FJG, houdt dins dag 25 mei een praatavond op Rapenburg 102 om half acht. Op de avond komen o.m. vragen over politiek aan de orde. De Leidse afdeling van de FJG wil zich vooral richten tot werkende jongeren en scholieren. Inlich tingen bij Pieter Maessen, Ra penburg 102, tel. 134558. l Ceylan; Patrick A. C. Hillebrand. j en A. P. Engel; Drilt A. I. G. Admiraal Anna Elisabeth dr. v. C gen; Demis Daniel zn. Krijgsman, Robertus J J. M Edelaar e- zn v R B. B. v dr v. A F. M. Berbè e 1. J. F Eijck W S. Schaap; r. T. F. T. M Geur 25 jan 1908 I0 nov 1897 gehuwd der; M. A. Beek geb. Slingerland gi 1924 man; G. A. Copier geb 5 leb 1916 R. J. de Jong geb. 2 okt 1887 man; M. H. de Jong geb. 28 aug 1956 man; P. de Graal geb. 9 jul 1913 man; W. E. Redegeld geb 25 leb 1904 echtgenote van: A. S. Buskens geb. 10 mrt 1894 l. Teeuw geb. 23 aug 1931 man Gahuwd: M. W Lagerweij en B. E. van Bur LEIDEN De toneelvereniging „Tot Ieders Genoegen" trotseerde zaterdagavond warm weer, voetbal en andere activiteiten met de opvoering van „Mireille", een blijspel in vier bedrijven, geschreven door Frans Hijdra. Het door zijn losse tafels en stoeltjes vooral op gezelligheid gerichte St. Antonius Clubhuis was redelijk goed gevuld en na een dankwoord van de voorzitter aan de aanwezigen voor hun komt, ontwikkelde zich een spel vol verwikkelingen, vrou wen, pyjama's en kamerjassen, dubbele wiskeys en ont vluchtingen via de brandtrap. Toen alle leed geleden was, trok Ted (Gé van Haaren, als een soort Van Dusschoten) opnieuw bij zijn vrouw Susan (Alie Zeilstra) in, kreeg Pieter (Gerben Rijpma) toch zijn Vicky (Lies Beekman), vonden Mireille en Betty (Corry van Doorn en Odile de Koning) de daklozen onderdak in de oude zolderetage van Ted; Barry (Wim Beekman) bakte weer pizza's in zijn eethuisje, de rijke Tante Milly (Mijni Boom) kon ten gevolge van de spanningen wel weer opnieuw aan de modderbaden en de taxichauffeur (Herman Müller) zat met zijn volgende vrachtje, als hij tenminste inmiddels niet overleden was aan de vermoeienissen van het koffers de trap op sjouwen. Ik vermoed dat „Tot ieders genoegen" het vooral van het genoegen moet hebben. Dat men dan niet erg aan type-cas ting kan doen (misschien een kleine spelerskern), dat men dan geen hoogdravende stukken speelt en niet bol staat van pretenties, dat men van rollen geen grote creaties maakt, het zij alles gerechtvaardigd, als men maar met plezier bezig Paul van der Plank LEIDEN Het Leids Kamerkoor bood zaterdagavond in de Lokhorstkerk een programma aan dat sterk verschilde van vorige keren. In samenwerking met de sopraan Lucia Kerstens en de pianist Huib Kerstens bracht het enkel „nieuwe" muziek ten gehore. Franz Liszt was de oudste componist, die op het programma stond, maar hij paste muzikaal heel goed in dit concert met zijn piano werk „Umstern". Lucia Kerstens houdt zich intensief bezig met de liedkunst van deze tijd, en zij toonde dan ook een grote beheersing van het genre met haar vertolking van liederen van Erik Satie, Alban Berg, Charles Ives en Olivier Messiaen. Haar stem is technisch tot veel in staat, en heeft een krachtige warme klank. Met haar man aan de piano heeft ze het ook wel getroffen; uit hun samenspel klinkt een geweldige affini teit tot moderne muziek en dit is vooral ook merkbaar in de doordachte interpretaties. De soms moeilijk te doorgrond en werken worden helder, zonder overdreven of overbodige expressie, maar toch - misschien juist daardoor - zeer indringend uiteengezet. Ditzelfde geldt voor het werk dat Huib Kerstens alleen op de vleugel speelde. Jammer dat het instrument niet zo mooi klinkt: er zitten nogal blikkerige tonen bij. Deze kennis van zaken en daarmee ook het interpretatiever mogen waren bij het koor in duidelijk mindere mate aanwe zig, hetgeen heel begrijpelijk is. De moeilijke „Quatrains Valaisans" van Darius Milhaud om mee te beginnen, dat is een hele opgaaf. Aarzelende inzetten en onzuiverheden toon den wel aan dat men er moeite mee had; maar tegelijkertijd hadden wij bewondering voor de discipüne en inzet, waarmee de koorleden onder leiding van Ton Beckers deze liederen tot een goed eind brachten. Met de „Six Chansons" van Paul Hindemith kwamen ze trouwens goed op dreef: vooral „Un Cygne" en het snelle „Puisque tout passe" demonstreerden dat het koor heel wat kan. Daarom hopen we dat dit genre op het programma van het Leids Kamerkoor blijft, en we zijn van mening dat ze dan hierin een hoge graad van perfectie zullen bereiken. PAULA KONING 99 LEIDEN De in Bussum wonende schilder-teke naar Bob ten Hoope exposeert tot 26 juni in het tentoonstellingszaaltje van Drukkerij De Bink aan de Rooseveltstraat een groot aantal van zijn werken. Het aantal getuigt m.i. van een grote productiviteit, die echter aan de artisticiteit wel soms enigermate afbreuk doet. Zijn toets is wat ruig (niet alleen) maar dikwijls ook wat rauw, of het motief in een vloek en een zucht op de doek of op het papier is gebracht. Maar goed, dat is de eigen persoonlijke methode van de kunstenaar. Overigens is er ook werk bij dat die indruk niet wekt. Aan de andere kant imponeert hij door een frappant kleurgevoel, dat over het algemeen fris en vrolijk aandoet. Goede voorbeel den daarvan zijn. o.m. „Stilleven met paprika" en „Rijpende druiven", prachtig gecomponeerd en heel mooi van kleur. Subtiel is een portretje „Joyce", „Café du Vercors" daarentegen is wel sterk in het schetsmatige geble ven. Veel tekeningen uit Frankrijk tonen zulke verschillen, soms wat erg „uit de losse hand", anderzijds ook weer heel mooi. Ook in de tekeningen toont Ten Hoope een grote vlotheid, hetgeen ook weer niet hoeft te betekenen dat ze niet aantrekkelijk zouden zijn. In portretstu dies als „Madeleine" en „Mireille" valt bijvoor beeld een grote innigheid op. Fysiek raak getroffen is „Televisiekijken" door de voortreffelijk getroffen aandacht, die van de per sonen uitstraalt. Datzelfde kan ook gezegd worden van het fraaien „Les Amoureux" Tenslotte wil ik - onder het vele - nog bijzonder wijzen op een tweetal heel mooie schilderijen. „Landschap bij Hostum" Hostun" „Zonnebloe men", die de artisticiteit van ten Hoope ten volle bewijzen. W. PRINS aviljoenhouder Rooijakkers: 99 ASSENAAR „Als er in Wassenaar geen telaccommodaties voor toeristen komen, 1 staat er hier op Wassenaarse Slag over 1 paar jaar geen enkele strandtent meer. kunnen de mensen hier alleen nog >otje baaien en zand happen. De klanten, e wij nodig hebben om de zaak draaiende houden, die komen hier niet. Ik bedoel Jj voorbeeld de Duiters, die veertien dagen ikantie komen houden. Voor die mensen i er in Wassenaar niet eens onderdak. Op e manier gaan we hier langzaam dood". sombere klanken komen uit de mond de heer J. L. E. Rooijakkers, strandtent- ider op Wassenaarse Slag. Samen met jn familie runt hij twee van de drie op strand aanwezige paviljoens. :ele jaren terug stonden er nog vijf, maar dalende omzetten verdwenen er inmid- tls al twee. Maar mogelijk verdwijnen er want het is voor een strandtenthouder Wassenaar niet gemakkelijk meer om het hoofd boven het zilte zeewater te houden. De horeca maakt er slechte tijden door. Vorig jaar nog verloor Wassenaarse Slag ook haar van oudsher beroemde „zeebad". Door het sterk teruglopende bezoekersaan tal was het voor de eigenaresse, die tevens hotel Duinoord exploiteert, niet langer fi nancieel verantwoord om er een vol seizoen duur personeel neer te zetten. Het prachtig in de duinrand verscholen zonneterras, waar vroeger de „betere" kringen hun strandver- pozing zochten en konden beschikken over een eigen badhokje, ligt er nu triest bij. Prikkeldraad is aangebracht om bezoekers af te schrikken, en wie toch de moeite neemt om een kijkje in het oude bad te nemen, wordt geconfronteerd met afgebladderde verf en een kaal stenen terras, waar tegels al de eerste verschijnselen van verzakking beginnen te vertonen. Wa^ er met het dichte zeebad gaat gebeuren is onduidelijk. De eigenaresse zwijgt in alle talen. Maar voorlo pig vormt het halfvervallen zeebad een aller- Geweldig Dagj' lesmensen Volgens strandtenthouder Rooijakkers, die al ruim veertig jaar op Wassenaarse Slag „meedraait" ziet de toekomst er niet bepaald gunstig uit: „Het hele probleem is, dat je klanten van vroeger nu allemaal zoveel geld hebben, dat ze allemaal een eigen caravan heben of een boot. Die komen heus niet meer naar het Wassenaarse strand toe. Dat waren de klanten van wie je het moest hebben. De mensen die nu naar Wassenaar komen zijn dagjesmensen met een wagen volgeladen met flessen drank. Ze huren hoogstens een scherm van je voor twee gulden per dag. De rest nemen ze zelf mee. Het klinkt pessimistisch, maar ik geloof dat de tegenwoordige mens nog het liefst met zijn auto tot vlak aan het water zou wihv-n rijden, zodat hij alles bij de hand heeft" „Veel mensen denken dat de gemeente niet genoeg voor ons doet, maar dat wil Ik ten stelligste bestrijden. Het is geweldig wat ze voor ons doen. Iedere moren wordt hier het strand schoongemaakt door de reiniging. De pachten hier zijn erg laag. We betalen acht honderd gulden voor een heel seizoen voor één tent. In Scheveningen moet je een dui zenden guldens aan pacht betalen. Neen, het zit 'm niet in het beleid van de gemeente. Het zijn gewoon de mensen, die hier komen. Wij zien hier geen vakantiegangers. Vroeger kwamen hier veel Rotterdammers. Je ziet er geen één meer. Duinrell lijkt een goede trekpleister vor de vakantieganger. Dat is het ook, maar dat is zo vreselijk goed geaccommodeerd met legio speelgelegenhe- den voor kinderen, dat men daar gewoon de hele dag doorbrengt" Naaktstrand De heer Rooijakkers beoordeelt het beleid van de gemeente Wassenaar positief. Toch was het nog vorige week de Wassenaare raad, die zich uitsprak tegen uitbreiding van het Scheveningse naaktstrand op Wasse naars grondgebied. De heer Rooijakkers: „Ach, dat naaktstrand. Wat moeten wij daarmee? De mensen, die daar naartoe gaan, zijn leggers, geen verteerders. Ik zie daar geen enkel voordeel voor ons inzitten. Dat is net zoiets als met de uitbrei ding van het parkeerterrein hier. Dat werd uiteindelijk door de raad tegengehouden. Maar daar hadden wij toch nauwelijks iets aan gehad, want als het parkeerterrein nu vol staat, dan komen wij ook heus handen tekort. Het gaat juist om de geregelde loop in je zaak, ook met slechter weer, en om de mensen die veel verteren. Die zie je niet meer. Als ze mij om een oplossing vragen. dan weet ik het ook niet. Wij strandtenthou ders zijn gewoon een uitstervend ras. We beoefenen hier in feite een hobby, want iets overhouden doen we niet". Een woordvoerder van de gemeente zegt over het beleid inzake het Wassenaarse strand: „De gemeente voelt er niets voor om een toeristische trekpleister te worden. Men heeft er in het gemeentebestuur geen enkele behoefte aan om hier een Scheveningen- ol Noordwijk-ontwikkeling door te maken. Men houdt het hier liever rustig. Ach, en wat die strandtenthouders betreft, die zijn natuurlijk nooit tevreden. Als ze een keer een goed seizoen doormaken, dan hoor je ze niet. Ik zie ze nog niet zo snel verdwijnen. En al gaan ze weg, heus dan is er altijd wel weer een ander, die er z'n brood wil verdienen". AD KUYPER

Leidse Courant | 1976 | | pagina 3