Kr I SPORTIEVE WRAAKTOCHT DOSR Bröring verliest weddenschap Morgen finale Zilveren Molen uvs Tweede voor Leidse dames-selectie ZEGE AJAX OP HILVERSUM „Wij zijn al gepromoveerd" bekert Lisse naar 3-1 verlies BLESSURE KARSTENS VALT MEE Nederlaag Quick Boys Successen VC Merenwij DOSR-voorzitter Van Duykeren fa NOORDWIJK KLOPT ZWARTWIT '28, MAAR: LEIDSE COURANT e Mui boer, (Van onze sportredactie) BOSKOOP „Als de KNVB consequent is, zijn wij nu al gepromoveerd". Dit stelde DOSR-voor- zitter Van Duykeren na afloop van het beslis singsduel tussen zijn vereniging en Oudewater. In de catacomben van het Floreant-complex, ter wijl de spelers van DOSR hun zege nog bezongen, wees de praeses er met nadruk op, dat hij zich „onfatsoenlijk en onrechtvaardig" behandeld voelde: „Het sectiebestuur heeft de onderlinge afspraken van tafel geveegd. Dan moeten ze nu óók de reglementen van de KNVB toepassen. Welnu, wij zijn kampioen en dus gepromoveerd. Dan moeten er maar twee Leidse clubs naar de vierde klasse. Wij leggen dan ook het zwaarste gewicht op deze wedstrijd en spelen tegen VTL opnieuw onder protest. We zijn nu partij in het geding en ze zullen ons leren kennen ook". Na deze uitval („Sorry hoor, maar ik vind het gewoon een grof schandaal. Ik moest het even kwijt") stortte ook voorzitter Van Duykeren zich in het feestgedruis. Lang kan DOSR echter nog niet feestvieren, want aanstaande donderdag staat al het duel tegen VTL op het programma. De heer Dusée, vice-voorzitter van de afdeling Leiden drong er bij DOSR op aan om de wedstrijd zo snel mogelijk te spelen. DOSR wil wel weer in Leiden spelen, maar het LFC-terrein is op Hemel vaartsdag bezet. Het beslissingsduel om de „Goudse" promotie- plaats is intussen wel vastgesteld. Oudewater en Floreant zullen elkaar ook donderdag a.s. bekam pen en wel op het Nieuwerkerkterrein; aanvang 2.30 uur. Schril contrast: Wim van der Horst grijpt uit pure wanhoop naar zijn hoofd. Via het been van de Oudewater-speler is een kopstoot van Theo Akerboom in het doel beland Jan Broesterhuizen in een verbeten duel met Oudewater-aanvij Arie Vlasman. Op de achtergrond Ger Rietbroek (Van onze sportredactie) BOSKOOP Gerechtigheid. Het woord lag in veel DOSR-monden. Slechts enkele seconden voor het einde van de beslis singswedstrijd tegen Oudewater werd de sportieve wraaktocht van de Veense man schappen voltooid. Oudewater, dat succes vol tegen het reeds eerder behaalde kam pioenschap van DOSR (volgens onderlinge afspraken zou het doelsaldo beslissend zijn) bij de KNVB had geprotesteerd, had zich de woede van heel Roelofarendsveen op de hals gehaald en moest in het extra duel boeten voor zijn „onsportieve" daad. De straf, verbonden aan de collectieve wraak, was een 1-2 nederlaag. Theo Akerboom was het, die het vonnis mocht vol trekken. Hoog opspringend verlengde de voorstopper een voorzet van rechtsback Leo de Jong. In veler ogen werd zijn kopstoot door een Oudewater-been (van Wim van der Horst) in eigen doel gewerkt Theo zelf, dolgelukkig na afloop: „Ik kon niet zien of iemand de bal nog aanraakte. Het was zo'n verwar rende situatie. Ik zag die voorzet aankomen en ging gewoon de lucht in". Datzelfde deed direct daarop de grote schare DOSR-supporters onder de 2500 toeschouwers. Het van spanning (en hitte) zinderende kampioens duel kreeg daarmee een sensationele apotheose. Een slot, dat eigenlijk ook nog verrassend was. Immers, het zag er in die tweede fase helemaal niet naar uit dat het voor DOSR zo goed zou gaan aflopen. De Veenders hadden vlak voor rust een verbeten vech tend Oudewater langszij zien komerf en kregen het daarop nog knap benauwd. Het middenveld (met name Pim van der Meer en Ger Rietbroek) kwam niet meer uit de verf en ook de aanval werd door een felle mandekking stevig aan banden gelegd. Het gevolg was wel, dat Oudewater de Veense defensie lange tijd onder druk zette, een last die het gelegen heidsduo Sanders/Akerboom soms nauwelijks aan kon. Zo schoot Gerard Vlasman via de vuist van Jan Koek rakelings over; kon Jan Scheerders samen met Corrie Vlasman geen gebruik maken van mistrappen van Theo Akerboom; en stelde Jan Scheerders (Leo de Jong verspeelde de bal) Mans Lalau in staat om te scoren. Gelukkig voor DOSR kwam het niet zover. Met name trainer Jan Kerkvliet was opgelucht, dat zijn verdediging door die moeilijke periode heen was gekomen: „Vooral Ton Sanders was hypernerveus. Daarbij komt, dat Rob Schouten er niet bij was. Hij is gewoon thuisgebleven. De spanning is hem te groot geworden. Met zijn studie had hij het ook nog al druk. Daarom kon hij deze week niet trainen, maar ik had hem er wel bij willen hebben. Toen heb ik Theo Akerboom uit het tweede gehaald. Vanwege zijn onervarenheid heb ik Ruud Rietbroek pas later inge zet'en ook met het oog op een eventuele verlenging". Die extra tijd kwam er tenslotte niet, mede juist door de nieuwe impulsen, die de talentrijke Ruud Riet broek de verlamde aanval gaf. DOSR had zich dit alles niettemin kunnen besparen, als de ploeg voor rust doeltreffender was opgetreden. Het had Oudewater toen volkomen in de tang („We starten altijd matig", aldus trainer Jan Koster). Voor al Pim van der Meer excelleerde op het middenveld en Oudewater greep nogal eens te fors in om de Veender af te stoppen. Dit kostte Mans Lalau dan ook een officiële waarschuwing van de goed leidende scheidsrechter Hans Ebben uit Den Haag. Het kon dezelfde Pim van der Meer allemaal niet beletten om het openingsdoelpunt te scoren. Na een half uur spélen schoot hij uit een vrije trap van Martin Hoogenboom via het lichaam van Wim van der Horst raak. De uitblinkende doelman Feike Achterberg was daardoor een geslagen man. DOSR veroverde zich nog enkele goede schietkansen, maar vooral Hennie van Berkel was daarbij niet gelukkig. Tegen het einde van de langdurige (het spel tien minuten onderbroken, toen Wim Verkerk een botsing met de paal een hoofdwond opliep) t helft beet Oudewater terug. Balverlies van Pir der Meer op het middenveld was de inleiding gelijkmaker. De snelle tegenstoot mondde uit ii voorzet van Gerard Heemskerk (de gevaarlijkste"" van Oudewater) naar rechts, waar Jan Scheei gereed stond om in de verste hoek te schiet^" ver voor Jan Koek (die ondanks zijn verhu DOSR blijft spelen. Ondanks een betere tweede helft, moest Oudev" DOSR tenslotte toch de winst laten. „Wel verdij vond Jan Koster na afloop, „DOSR was ovejchte algemeen iets beter, hoewel er natuurlijk een ge^eni factor in zit". In zijn vooruit blik naar de volqnair beslissingswedstrijd tegen VTL sloot ook Jan r vliet toevallige omstandigheden op: „We prolye p gewoon door te gaan. Maar wat nu OudewaLatie overkomen, kan ons tegen VTL ook gebeuren". ,est ROEN VAN DER G%en I 'PM PircHI >g tk <ste heei ichietA I huizirAB (Van onze sportredactie NOORDWIJK De weddenschap van Ruud Bröring maakte het, vrij zouteloze treffen tussen Noordwijk en Zwart Wit '28 uiteindelijk toch nog tot een aantrekkelijke. De „Brö" zou, zo werd voor het seizoen met enige supporters overeengekomen, ten minste dertien maal moeten scoren wilde hij als „winnaar" uit de strijd komen. Twaalf doelpunten had Bröring in de voorgaande vijfentwintig competi tiewedstrijden al laten aantekenen, de dertiende zou in het laatste duel tegen Zwart Wit moeten worden gescoord. Het doelpunt dat „niet kon uit blijven" bleef zaterdag op het zonnige Noordwijk-terrein wel uit. De, naarmate de speeltijd verstreek steeds actiever wor dende rossige topscorer, wilde wel, maar slaagde niet. Zo vond hij, vijf minuten voor tijd de winnende 2—1 score was inmid dels bereikt liou -its Jan Willem Bogers uiei ocreid de bal voor een leeg doel over te spelen, terwijl een, tien secon den voor tijd, door Ruud "Brö ring gescoorde goal wegens hands moest worden afgekeurd wijk. De rood witten kwamen evenwel niet eenvoudig aan die 2—1 overwinning. Niet omdat het Rotterdamse Zwart Wit nu zo'n sterke partij vertolkte, maar wel omdat het gebrek aan motivatie bij Noordwijk, dat de komende twee weken met IJs- selmeervogels gaat uitmaken wie zich zaterdag-kampioen van Nederland mag noemen, flit send voetbal volledig uitsloot. Zelfs leken de roodwitten tegen een tenminste nog enigszins ge motiveerd Zwart Wit met de tweede nederlaag van het sei zoen (slechts bij Harkemase Boys werd verloren) te worden geconfronteerd. De Rotterdamse elf keek het aardige veldspel van Noordwijk (kansen voor de na rust gewis selde Arie Weyers) even aan en sloeg vervolgens toe op een mo ment dat de Noordwijkse verde diging alle defensieve principes overboord had gegooid. Aan voerder Frans Steur speelde Ni co Faber aan die vervolgens de vrijstaande Nico Walinga in po sitie bracht: 01. Noordwijk ontsnapte na de her vatting aan een tweede doelpunt toen doelman Constant Smit een kopbal van Faber bijna ver keerd beoordeelde, maar ging vervolgens toch maar op zoek naar de, wel verdiende gelijk maker. Jaap van Kesteren, de speler die ook het kampioens- doelpunt tegen DOVO voor zijn rekening nam, vond die „1—1" in de negentiende minuut. Ben Barten stuurde Bogers weg en Van Kesteren kon inschieten. De bij vlagen „ouderwets" sole rende Bogers verzorgde ook de voorbereiding van de tweede, winnende treffer. Ben Barten was het die de fraaie aanval met een diagonaal schot afrondde: 2-1. Ruud Bröring (rechts)- scoort zijn dertiende treffer. Een „ongeldige" evenwel. Scheidsrechter Keizer uit Alphen zal besluiten dat de „Brö" strafbaar hands heeft gemaakt. De weddenschap is verloren Noordwijk De liesblessure, die amateur-interna tional Kees Karstens van Noordwijk zaterdag bui ten het veld hield, lijkt minder ernstig dan ver wacht. Een consult bij dokter Strikwerda heeft Karstens weer hoop gegeven. De kleine middenvel der: "Er is een aanhechting bijna los gekomen van het bot. Maar Strikwerda zegt dat die blessure niet zo ernstig hoeft te zijn. Daarom begin ik komende week ook weer met een lichte looptraining. Mis schien ben ik er dan bij de tweede wedstrijd tegen IJsselmeervogels zelfs weer helemaal bij. Dat zou voor mij een geweldige meevaller betekenen. Zeil had ik me er al bij neergelegd dat ik zou moeten worden geopereerd. En dan was ik wel een half jaar kwijt geweest..." Naast Karstens, Constant Smit en Hans Westgeest zullen ook Ben Barten en Cor Vreugdenhil vol gend seizoen niet meer in het eerste team van Noordwijk uitkomen. Barten kan door drukke werkzaamheden niet voldoende tijd meer vrijma ken; Vreugdenhil speelt volgend seizoen voor het naar de tweede klasse gepromoveerde Rijnsburgse Boys. LEIDEN De finale van het door LFC georganiseer de „Zilveren Molentoemooi" tussen RCL en Katwijk zal morgenavond op het LFC-terrein gespeeld wor den. De aanvang is acht uur. De wedstrijd zal worden geleid door de Leidse scheidsrechter Van der Leek, geassisteerd door de heren Crouwel en Honsbeek. Voor Wim Crouwel betekent deze finale tevens een afscheidswedstrijd. Wethouder Tesselaar zal na afloop in de kantine van LFC de „Zilveren Molen" uitreiken. Van onze sportredactie LEIDEN Quick Boys heeft de competitie in de eerste klasse afgesloten met een 0—1 nederlaag tegen De Zwervers. In deze gelijkopgaande wedstrijd zon der hoogtepunten kwam Quick Boys enigszins gehan dicapt aan de start door het ontbreken van Jaap Zwart en Leo Hoek. Desondanks verwierf de equipe van trainer Ger Persdijk zich in de eerste periode de beste kansen om de dubbelblanke stand te doorbrekeh. Met name Teun van der Plas en Hans van Duyn waren dicht bij een openingstreffer. Junior Wim van Duyn, als invaller in de tweede helft in het veld gekomen, leek Quick Boys in de tweede rondgang ook inderdaad naar de zege te leiden. Zijn schot belandde echter op de lat De Zwervers doorbrak het evenwichtige karakter van de wedstrijd halverwege de tweede helft Het was invaller Essing, die bij de scrimmage voor het doel van Arend van den Oever de juiste richting vond. Quick Boys probeerde in de resterende speeltijd nog van alles om deze achterstand ongedaan te maken, zonder succes echter. Op Hemelvaartsdag speelt Quick Boys het bekerduel tegen ZOB. Theo van Seggelen (rechts) scoort hier niet. Lisse-doelman Jan Zonneveld i De UVS'er verzorgde overigens wel het eerste doelpunt voor zijn ploeg. Van onze sportredactie LEIDEN - UVS heeft zich giste ren op eigen veld geplaatst voor de zesde ronde van de KNVB-be- ker. Derdeklasser Lisse moest in de Kikkerpolder duidelijk zijn meerdere erkennen in de Leidse hoofdklasser: 3-1. Met name in de eerste helft toonde UVS zich de betere ploeg. Met invallers voor Jan Verver en Frits van der Heiden (Theo van Seggelen en regionaal Paul van Goozen) werd het initiatief gepakt en een verdiende voorsprong genomen. Het in die fase verde digend ingestelde Lisse moest eerst Van Seggelen (na een afgestuite vrije schop van Arie Lagendijk) en vervolgens Paul van Goozen, na een voorzet van de doorgebro ken Piet van Putten, vrije doortocht verle nen naar het doel van Jan Zonneveld: 2-0. Na de hervatting toonden de Lissenaren in dit bij vlagen wat forse duel meer initiatief. Al in de tweede minuut met succes. Kop- Opnieuw Van Goozen besliste de strijd even later definitief. Een fou te terugspeelbal van Hans Verschu ren werd attent afgestraft. UVS wisselde vervolgens nog La gendijk en Cees Duprie uit voor talent Jan Klein en Henk Zandber gen en speelde de partij eenvoudig uit. LEIDEN De Leidse dames-selectie heeft de krachtmeting Mb de teams van de afdeling Den Haag, Gouda, Rotterdac^J Dordrecht, zaterdag in Pernis uitstekend doorstaan. De verras goed voetballende Leidse dames kwamen tijdens de district!^ pioenschappen van West II tot een uitstekende tweede plaats positie die nog nooit eerder werd bereikt. De eerste plek bleek zaterdag opnieuw gereserveerd vooi Haagse selectie. Hetzelfde Haagse elftal dat Leiden in de besli de wedstrijd met 1-0 voor bleef door een verdedigingsfout val (beter spelende) Leidse team attent af te straffen. Ook tegen Rotterdam kwam "Leiden", ondanks beter veldspel) tot scoren. Het bleef, ook al omdat KRV-doelvrouwe An Keur betrouwbaar speelde, 0-0. 'an c Dordrecht leverde de Leidse selectie aanzienlijk minder probity op. Ciska van Egmond van Weteringse Girls scoorde tweerTere! 2-0. Ook Gouda werd door het gemotiveerd spelende Leidse tje z< dat inmiddels Anneke van de Panne en Wilma Filippo gebles^an, had zien uitvallen, geklopt. Met een magnifieke goal zorgde(,eff Mary van der Meer voor de 1-0 overwinning. d< Dat de lof van trainer Frits Massee ("Propaganda voorfe V; damesvoetbal") na afloop niet overdreven bleek, werd dui(JVai toen de selectie van het District West II werd bekend gem^hj Ciska van Egmond en Marion de Groot van de Weteringse |me en Wil Duprie van SJZ veroverden een plaats in de selectie! 0' het district dat'op twaalf juni in Zeist naar het nationale kampje schap voor districten gaat. de i In de eindstand, zaterdag, bleef Den Haag (4-7) Leiden (4-5) jftc punten voor. fl v loei HILVERSUM Het Leidse Ajax heeft de eei overwinning van het seizoen binnen. De Leidse keters, die vorige week tegen Victoria al debuteerden in de overgangsklasse, versloegen gis ren het sterke Hilversum op het eigen, bijzoi fraaie terrein. Na een verloren toss werd Ajax wickets voor 25 runs, Ton El als eerste op de mat gezet. Waar ring °P 3 voor 51. Erik Spr direct een succesvol partner- (een perfecte ingooi) en wiel ship werd opgebouwd. Rens de keeper Willem Molenaar (i Graaf (32 en topscorer) en Jan vangen) steunden de Ajax-; Wolter IJssel de Schepper (20) val voortreffelijk. Alleen Hil zorgden voor een goede ope- sums laatste man Moonen le' ning. Ton Eldering en Frans de Leidenaars nog de Woortman - 12 en 21 runs - problemen op. Maar met brachten de score op 80 voor buterende slowbowler M vier wickets. Na de lunch ging ^an Taalman Kip werd ot het aanzienlijk minder, maar moeilijkheid uit de weg toch slaagden Frans Houben ruimd. Hilversum all out (15), Ernst Oudshoorn (15) en Frits de Jongh er nog in Ajax naar een acceptabele 141 voor 9 te tillen. runs en dus een 5-1 scj voor Ajax. Op hemelvaartsdag komt Aj tegen kampioenspretendent K Frits de Jongh kwam tot vier viten 'n het veld. LEIDEN Een In recreatief verband, onder auspiciën vai samenwerkende buurtstichtingen Zijl- en Slaaghwijk, spele groep volleyballers, heeft gedurende de afgelopen maanden I succes deelgenomen in de vierde klasse heren van de Randsf" Volleybal-competitie. Deze competitie wordt jaarlijks georganiseerd voor in recre; li verband spelende clubs uit diverse plaatsen in de Randstad. Merenwijk is in deze competitie na spannende strijd met medekfVj loper VC Krimpen op de tweede plaats geëindigd. Afgelo; zaterdag werd ter afsluiting van het seizoen een toernooi in te Rotterdamse Energiehal georganiseerd, waaraan in totaal 38 uli mes- en herenteams in diverse klassen werd deelgenomen. 0 Na afloop van dit toernooi mocht aanvoerder Theo Kortekaas sn VC Merenwijk uit handen van wethouder Tesselaar, welke als j p. van Randstad Volleybal de prijzen uitreikte, bekers in ontvar j nemen voor de tweede plaatsen die VC Merenwijk in de compet en op het slottoernooi behaalde. Stadgenoot ABC werd tweede de heren derde klasse.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 16