WO-wiskunde verschrikkelijk moeilijk DOSR overweegt kort geding tegen KNVB VERDEDIGER: NIETS DAN GOEDS OVER FRANS H. Steeds meer meisjes trouwen vroeger Lrtsen op bres voor andelij k vestigingsbeleid i) Officier van justitie weggepromoveerd na ontdekking „smeergeld Ceidóc Soma/nt Expositie in Noordwijk MXX2ATWU Fijnzinnige j ubleuin -opvoering „Timdelerclub" Matige start van Beethoven-cyclus VTERDAG 15 MEI 1976 I.EIDSF. COURANT IPAGIIS A 7 MAASTRICHT De twaalf de en laatste dag van het pro ces tegen de 40-jarige hoofd verpleger Frans H. was ook de eerste dag waarop niets dan goeds was te horen over deze man, die donderdag tweemaal levenslange gevan genisstraf tegen zich hoorde eisen. „Vast staat, dat de ver dachte die nu voor ons staat een goed verpleger is. Een so ciaal bewogen man met een grote liefde voor zijn mede mensen, die zijn taak als een echte roeping heeft ervaren en uitgevoerd", aldus mr. J. Hermans aan het einde van zijn verrassende pleidooi De elf dagen daarvoor was Frans H. afgeschilderd als een leu genachtige, huichelende moor denaar. Frans H. is door zijn collega's uit de kliniek afgeschilderd als een koele gevoelloze bruut. „Een man die zowat de gehele dag met spuiten rondsluipt. Die er zelfs zijn eten voor liet staan om mensen te kunnen doodspuiten", zo citeerde mr. Hermans verklaringen van personeelsleden. Maar volgens mr. Hermans is het creëren van een zondebok door het personeel „een wanhopige po ging zich te bevrijden uit een noodtoestand". De verdediger citeerde uit een rapport van de reklassering, die meende dat Frans het slachtoffer was ge worden van een „hysterie-ach- tige hetze". Iedereen die schuld zou hebben aan dat, waarvan Frans verdacht wordt, kon zijn eigen schuld delgen of verkleinen door hem op Frans af te schuiven". Volgens de verdediger waren de sfeer en de organisatie in de kliniek zo slecht, dat dit zich wel moest wreken. Het artsenbestand vertoonde een schromelijk tekort en nalatig heid wat betreft bekwaamheid en taakbehartiging, hoewel dat niet voor iedere arts in gelijke mate geldt. „Hier is in bepaal de gevallen sprake van een totaal gebrek en verantwoor delijkheidsgevoel en interesse voor zieke mensen". Fel laakte de verdediger de verklaringen van het perso neel van de Luckerheidekli- niek over Frans H. „Zij spre ken onwaarheid, hun verhaal tjes zijn verzinsels, hun angst voor een misdadige verdachte is een hersenschim die beter te verklaren is door de noodsi tuatie in de kliniek, en na de arrestatie van Frans hebben zij zich dingen ingebeeld". De bekentenis van Frans H. is afgelegd in een „hypnose" toe stand. Hem is zijn bekentenis aangepraat door inspecteur J. Grachten van de rijksrecher che, en nadat Frans ontdekt had dat er „veel woorden in staan, die ik niet zo bedoeld heb", ontwaakte hij uit een bijna hypnotische onwerke lijkheid en ging hij zijn beken tenis intrekken., aldus mr. Hermans. NOORDWIJK In het Palace Hotel aan de Koningin Wilhel- mi na boulevard 3 in Noordwijk aan Zee wordt van 27 tot en met 30 mei een expositie gehouden van Franse gobelins. Gobelins zijn met de hand geweven wandtapijten, genoemd naar de Franse wolverver Gobelin die leefde in de vijftiende eeuw. Het weven van wandkleden is een zeer oude vorm van de weefkunst. Het oudste wandkleed dateert van ongeveer 1400 voor Christus en is gevonden in de grafkamer van de Egyptische koning Amenophis II. In de landen van het Midden-Oosten ligt dan ook de oorsprong van deze kleden, die door de nomaden-volken werden gebruikt om er hun tenten mee te „behangen". Door de beperkte levensduur van textiel is er van de oudste stukken niets of nauwelijks iets meer over. De oudste wandkleden zijn te vinden in Halberstadt, die vermoedelijk rond 1200 na Christus in kloosters zijn vervaardigd. In de veertiende en vijftiende eeuw ontwikkelt de tapijt-weefkunst zich voornamelijk in Frankrijk en de Zuidelijke Nederlanden, waar de Bourgondi sche vorsten er hun burchten mee bekleedden. Ook nu nog worden gobelins vervaardigd, voornamelijk in Franse ateliers. Oude handgeweven gobelins worden nog sporadisch verhan deld tegen zeer hoge prijzen. De heer IJsseldijk uit Duister- voorde in Twello is een grote liefhebber van gobelins en houdt een expositie van handgeweven tapijten die in de laatste tijd door Franse kunstenaars zijn vervaardigd. loeder van frans H. in lijft echtenis IN HAAG De 67-jarige ieder van de Kerkraadse jfverpleegkundige Frans H., idacht van poging tot vergifti- IL van haar tweede echtge- i, blijft gedetineerd in het lerdamse huis van bewaring, psychiatrische observatiekli- in Utrecht zal een tweede chiatrisch onderzoek ver en. Deze uitspraak deed •en de president van de ihtbank in Den Haag, mr. J. Blauw in het kort geding, dat Heerlense advocaat van me- Maria H. uit Kerlcrade, A. J. Hammerstein, maan- 10 mei tegen de staat der derlanden had aangespan- Hammerstein eiste vrijla- van zijn cliënte op grond het feit, dat de rechtbank laastricht die het onderzoek e zaak tegen mevrouw H. op iebruari van dit jaar schor- baarbij zou hebben verzaakt l. vette lijk voorgeschreven dngstermijn van dertig da- of wanneer een klemmende aanwezig is, van negentig vast te stellen. DEN HAAG (ANP) De Nederlandse bruid treedt op jongere leeftijd in het huwelijk dan vijf jaar geleden, ze blijft vaker na de trouwdag werken en ze heeft 't materieel beter dan voorheen. Bovendien is ze minder conventioneel geworden, ze trouwt meestal niet meer in het wit en ze wenst twee kinderen. Dit zijn enkele uitkomsten van een on derzoek, dat Felicitas BV te Leiderdorp heeft laten instellen ter gelegenheid van het bezoek aan de miljoenste bruid sinds 1957 door de hostesses van de felicitatie- dienst. De 400 geënqueteerde bruiden die wen indertijd was 46 pet. jonger dan Moest in 1971 nog zo'n 40 pet van de allen dit voorjaar in het huwelijksbootje stapten tonen weinig belangstelling politiek, maar veel voor huisinrich ting, kookrecepten en babyverzorging, terwijl ook lectuur en films volop hun belangstelling hebben. Daarentegen staan kant-en-klaar-maaltijden nogal laag geno teerd. Vijf jaar geleden gaf 55 pet van de ondervraagde bruiden op na het huwelijk te willen blijven werken; nu is dat aantal gestegen tot 69 pet Toch gaat het, on danks de wat jongere leeftijd van trou- 22 jaar en nu 57 pet de nieuwe bruid- echtparen het huwelijk uitstellen omdat sparen van hun „uitzet" betreft voor de nog geen passende woonruimte gevonden is, thans geldt dit nog maar voor 3 pet. Toch blijken in de drie grootst steden de föhn of haardroogkap behoren bij drie woonomstandigheden nog altijd achter te van de vier tot de uitrusting, waarmee blijven bij die van de rest van het land. men het huwelijk ingaat. In 1971 kon dat alleen van de cassette gezegd worden. Het aantal kerkelijke huwelijken na de gang naar het stadhuis is afgenomen van 65 pet tot 57 pet. Een grote vooruitgang valt te constateren bij de huisvesting voor jonggehuwden. Thans betrekt tweederde een huurwo ning tegen de helft in 1971, terwijl nu één op de vier nieuwe gezinnen een "huis koopt tegen één op de vijf bij het vorig onderzoek. Het aantal inwoningen is dus duidelijk teruggelopen. Rijswijkse Hollands mooiste De Rijswijkse Lucie Visser (18 jaar) is gisteren in Zandvoort gekozen tot Miss Holland 1976. Zij zal Nederland vertegenwoordigen bij de verkiezing van Miss Universe in juli in Hongkong. Lucie is van beroep fotomodel en heeft ambities als actrice. Zij wordt hier geflankeerd door de 18-jarige Nannie Nielsen uit Amsterdam (r) die tweede werd, en de 23-jarige Stefanie Flatov uit Rotterdam, die derde werd. RECHT (ANP) Het hoofd- stuur van de Koninklijke atschappij tot Bevordering Geneeskunst zal zich met it verzetten tegen een ont- kkeling waarbij plaatselijke kenfondsen als hun dat zo Itomt een eigen beleid gaan met betrekking tot de itiging van artsen in hun in. KNMG-bestuur zegt dit in commentaar op de uit- aak die de president van de htbank in Utrecht onlangs ft gedaan in een kort geding van een huisarts in Maarssen- broek tegen een Utrechts zie kenfonds. Het ziekenfonds had geweigerd met de huisarts een overeenkomst af te sluiten om dat het meende, dat het experi ment met een gezondheidscen trum in Maarssenbroek daar door minder kansen zou krij gen. Ook de rechtbankpresident vond, dat hier sprake was van „ernstig bezwaar" in de zin van de ziekenfondswet tegen de ves tiging van de huisarts en hij stelde het ziekenfonds in het gelijk. Het bestuur van de KNMG zegt, dat het het ontstaan en ontwik kelen van gezondheidscentra en groepspraktijken graag wil steu nen als daardoor andere vor men van gezondheidszorg in de eerste lijn niet onmogelijk wor den gemaakt Het is bereid, mee te werken aan het opstellen van regels en eisen waaraan een ves tigingsbeleid voor artsen zou moeten gaan voldoen. Maar het beklemtoont dat dergelijke re gels door alle ziekenfondsen moeten worden gerespecteerd. irasmusprijs voor Amnesty International HAAG (ANP) De E ras- oprijs 1976 gaat naar Amnes- kternational, de intematio- organisatie die zich inzet - or het lot van politieke ge- ngenen in de gehele wereld. 1 vens gaat de prijs naar de anse hoogleraar in de verge- kende rechtswetenschap prof. oé David, die verbonden is n de universiteit van Aix en ovence. Een en ander is giste- n door de rijksvoorlichtings- i:mst meegedeeld. De prijzen worden op 17 sep tember in de Pieterskerk in Lei den uitgereikt door Prins Bem- hard. De stichting die de prijzen toe kent, heeft hiermee, aldus de RVD, de Erasmusprijzen voor dit jaar gewijd aan de bescher ming van de rechten van de mens en aan de rechtweten- schappen. „Amnesty International, opge richt in 1961 door het Britse parlementslid Peter Benenson, wordt met de prijs bekroond op grond van de vele initiatieven en activiteiten, die deze organi satie heeft ontplooid om de ge dachte aan de onaantastbaar heid van de mensenrechten te versterken en om in de praktijk voor deze rechten op te komen, daar waar zij worden geschon den", zo wordt gezegd. De 68-jarige Prof. David krijgt de prijs voor zijn baanbrekend werk op het gebied van de ver gelijking van zowel Europese als niet-Europese rechtsstelsels. FRANSE REGERING IN MOEILIJKHEDEN Van onze correspondent Jan Drummen PARUS In Frankrijk heerst sedert enkele dagen aanzienlijke opwinding over een affaire, waaruit zal blijken dat de rechterlijke macht niet van de politieke onafhankelijk is, terwijl de regering zal pogen een zaak, waarbij grote firma's subsidies gaven voor politieke partij en, in de doofpot te stoppen. De hele affaire werd ontketend door de bekende socialistische burgemeester van Marseille, Gaston Defferre, die eigenaar is van een groot dagblad waarin hij de kat de bel heeft aangebonden. Defferre schreef over de „bevordering" van een substi tuut officier van justitie met als doel hem een voor de overheid verontrustend dossier uit handen te nemen. Enige tijd geleden had namelijk een zelfstandi ge handelaar in aardolieprodukten in Marseille een grote oliefirma er van beschuldigd akkoor den af te sluiten om de markt onder elkaar te verdelen, de kleine concurrenten uit te scha kelen en de prijzen kunstmatig op te drijven. De betrokkene Xe de beschuldigingen lanceer de, gaat zelf in handels- en andere aangelegen heden allerminst vrijuit, hetgeen uiteraard niet belet dat een onderzoek naar aanleiding van zijn klachten werd ingesteld. Een jonge substituut officier van justitie, Etien- ne Ceccaldi, die zeer links georiënteerd is, had als gevolg van dit onderzoek merkwaardige praktijken bij de grote internationale oliemaat schappijen ontdekt. Met name zou hij de bewij zen kunnen leveren dat deze firma's financiële steun verlenen aan de partijen van de rege ringsmeerderheid en in ruil daarvoor zou de regering de ogen sluiten voor de merkwaardige prijspolitiek van de betrokken maatschappijen. Ceccaldi is nu kort geleden bevorderd tot offi cier van justitie in de Noordfranse stad Hazen- broek. Volgens Gaston Defferre heeft men hem uitsluitend uit Marseille willen wegsturen om zich niet verder met de affaire van de oliemaat schappijen bezig te houden. De minister van justitie heeft daarop fel gereageerd. Hij ontkent dat men Ceccaldi wilde „wegbevorderen". Voor de televisiecamera's toonde hij het formulier waarop de betrokkene zijn kandidatuur voor de functie van officier van justitie stelt. Op de lijst van plaatsen waar hij deze post wil bekle den komt de stad Hazenbroek voor. Nu ligt Hazenbroek in Noord-Frankrijk. Een overplaatsing wordt door ieder van beneden de Loire als een verbanning en een straf aange zien. Ceccaldi heeft nu verklaard te weigeren zijn nieuwe benoeming te aanvaarden, „en wel", zo zegt hij, „wegens gezinsomstandighe den", die het hem onmogelijk maken Marseille te verlaten. Hij heeft ook te verstaan gegeven dat de door Deferre in diens krant geuite beschuldigingen met de feiten overeenkomen. Daarop heeft de minister van justitie voor het parlement verklaard dat substituut Ceccaldi zijn benoeming moet aanvaarden. Als hij dit weigert zal hij een aanmaning krijgen. Reageert hij daarop niet dan zullen overeenkomstig het statuut van de rechterlijke macht disciplinaire sancties genomen worden. Ceccaldi heeft nu gereageerd met te zeggen: „Als er sancties tegen mij genomen worden, acht ik mij van mijn beroepsverplichtingen en met name van het beroepsgeheim ontslagen en zal ik de hele affaire van het dossier over de oliemaatschappijen openbaar maken". Zonder dit met zoveel woorden te zeggen heeft hij te verstaan gegeven dat zijn overplaatsing en bevordering inderdaad een sanctie zouden zijn en dat daarmee de onafhankelijkheid van de rechterlijke macht aangetast wordt. Het syndicaat van de magistratuur dat de reputatie heeft links te zijn overweegt in Parijs een grote bijeenkomst te houden waarop de konsekwenties van de affaire openbaar worden gemaakt. Het syndicaat heeft de minister van justitie voorgesteld, Ceccaldi in Marseille te benoemen op een post die met de voorgestelde bevordering overeenkomt, hetgeen twee vliegen in een klap zou betekenen: de betreffende had eveneens naar deze functie gesolliciteerd, ter wijl er daarvoor geen andere kandidaat te vinden zou zijn. Een overplaatsing of wegbevordering zou vol gens juristen niet nodig zijn. De affaire heeft uiteraard een sterk politieke kleur gekregen. De oppositie is blijkbaar van zins de zaak zoveel mogelijk uit te buiten. Het communistische blad l'Humanité schreef donderdag dat de rechterlij ke macht niet meer van de politieke onafhanke lijk is en dat de partijen die de regering steunen, door de grote internationale oliemaat schappijen gesubsidieerd worden. [an onze onderwijsredactie) HAAG Hadden woens- en donderdag de havo-eind- lenkandidaten het nogal te verduren, gisteren was vooral voor de leerlingen het VWO, het mavo en het een „warm" dagje. Koplo- in de mentale uitputtings waren ongetwijfeld de [frers, die op een „verschrik- lijk moeilijk" examen wis- ande-2 werden getracteerd. tte kwalifikatie tussen aanha- ifstekens komt niet van de gingen, maar van een leraar. e - "arm" kregen het ook de -Fmaak" 1€es^ Ito-kandidaten, voor iwe >em t gisteren tevens de laatste Umendag was. Zij besloten de w tamenmarathon met natuur- M tode-mechanica, waarover een EGO ?tr na afloop opmerkte: „Met 1 examen zou menige mavo-4 Jerling moeite hebben gehad", twee verplichte opgaven r. 214, *oor het Ito waren volgens deze leraar goed te maken, ook al school in de eerste een addertje onder het gras. Maar de keuze van drie uit de zes andere on derwerpen was bijzonder moei lijk volgens hem. Zij gingen over hydrostatica, elektro, ge luid, statica, thermodynamica en optica. Vooral de opgave voor elektro vereiste nogal wat routine en was niet eenvoudig. Over de opgave geluid merkte deze leraar op dat opnieuw, zoals reeds eerder golven iden tiek werden beschouwd aan tril lingen, hetgeen niet juist is. Sta tica was redelijk goed te maken, thermodynamica vereiste veel praktische kennis en leverde daarom nogal problemen op. De optica was heel erg pittig en vereiste veel ervaring. De mavo-kandidaten kregen gis teren te maken met handelsken nis en natuur- en scheikunde. Voor mavo-4 boden de ogaven voor handelskennis veel afwis- er werd veel inzicht gevraagd, voor mavo-3 was pittig. Som 32 De twee uren, die voor dit exa- had lastige punten. Er is een men stonden .waren aan de tendens om steeds meer te vra- krappe kant, mede in verband gen naar verklaringen en dat is met opgave 6 die veel reken- juist het zwakke punt bij veel werk met zich meebracht In- mavo-3 leerlingen, druk van de kandidaten: niet afwisseling, Havo Veel moeilijker dan handelsken nis was het examen natuur- en seling. Zoals al enkele jaren het scheikunde voor de beide mavo- havo-kandidaten hadden hoee eisen De ooeaven waren v00r Nederlands opstel de keuze DoSens de' telSf/en en tussen de uitwerking van een koed te maken. Alleen vraag 7 van tien onderwerpen. Op dracht a verschafteleuk mate riaal en liet voldoende kans op een eigen visie. Van de tien verhaal onderwerpen zullen afdelingen. Voor mavo-4 was vooral de ster-reclame, het be roepsvoetbal en de fiets wel door velen zijn gekozen, gave 1, 4 en 5. ïn som 5 was Natuurkunde voor havo, dat 's sprake van een hefboom en dat middags aan de orde was, viel kelijk. Maar opgave 5, het bij- geeft altijd weer moeilijkheden mee. Vier opgaven, waarvan ei- werken van een debiteurenboek, bij het bepalen van de arm. genlijk alleen nummer 2 (lucht- leverde veel hoofdbrekens op, Het natuur- en scheikundewerk druk) wat moeilijkheden ople- geval is, waren in vier van de zes opgaven vragen over het het examen in zijn totaliteit economische leven opgenomen, moeilijk, in het bijzonder de op- Opgave 3, een journaalpost van een kasbankboek, was gemak- verde. De eerste opgave, over een vertikaal omhoog geworpen kogel, was gemakkelijk. Ook op gave 3, over weerstanden, die in serie zijn aaneengesloten op een spanningsbron, bevatte ook no gal wat elementaire dingen. Op gave 4, over een radioactieve isotoop, was eigenlijk niet veel meer dan een invuloefening. Vwo De vwo'ers hebben, zoals ge zegd, in de ochtenduren zitten zwoegen op een erg moeilijk examen wiskunde 2. Vooral de laatste onderdelen van opgave 1 heeft menigeen verschrikkelijk veel hoofdbrekens gekost Aan de school die wij om commen taar vroegen, klaagde de leraar al even hard als de kandidaten. Hij vroeg zich af of lb wel tot het programma wiskunde voor vwo mocht worden gerekend. Greep houden op afluisteren WIE ZICH AFVRAAGT of gegevens over het telefonisch afluisteren door de politie en de BVD in de openbaarheid moeten komen, dient te bedenken dat daarbij twee belangen met elkaar concurreren. Het voorkómen van misdaden en staatsgevaarlijke activiteiten enerzijds. En het voorkómen van onnodige inbreuk op de privacy anderzijds. Het eerste belang is gediend met een zo strikt mogelijke geheimhouding. Naarmate over het afluisteren meer bekend is, kunnen misdadigers en spionnen er zich beter tegen wapenen. Als alles bekend is, heeft afluisteren geen zin meer. Bescherming van de persoonlijke levenssfeer in ons land is gediend met een zo groot mogelijke openbaarheid. Afluis teren betekent immers een ernstige inbreuk op de privacy. Het schenden daarvan moet daarom voortdurend en nauw lettend getoetst worden op zijn nut. In een democratische samenleving moet die controle in handen zijn van de gemeenschap. DÉ TWEE BELANGEN tegen elkaar afwegend moet de conclusie zijn dat de cijfers over de frequentie van het afluisteren in de openbaarheid moeten komen. Uitgesplitst naar die gevallen waarin het afluisteren terecht is gebleken, en die waarin het luistervink spelen achteraf bezien onnodig was. Het beschikbaar stellen van die cijfers stelt de gemeen schap immers in staat greep te houden op het afluisteren zonder dat het werk van politie en BVD grote schade wordt toegebracht. LEIDEN „De Timdelerclub" bestaat dit jaar vijftig jaar. Ter gelegenheid van dit heugelijke feit had men een stuk uit de oude doos opgediept: „De vlag op de toren", geschreven door Pieter van der Does (Piet Couwenhoven), die ook jarenlang heeft geregis seerd voor de club. „De vlag op de toren" is een historisch blijspel, een genre dat vooral vroeger veel door de jubilerende vereniging beoefend werd. Dramatisch en inhoudelijk stelde dit bhjspel geen al te hoge eisen aan spelers en regisseur. Grote emoties komen er niet in voor; ook zitten er geen grote problemen in op het gebied van timing, regie van grotere groepen en enscenering. Zodoende konden de spelers het goed aan. Een ieder maakte van zijn rol een mooie creatie, zonder al te uitbundig te worden. Gewoonlijk meer ingeto gen en gedistingeerd, behalve daar waar de rol vereiste dat er door die laag heen werd gebroken. Ook de dialoog was meer gericht op fijnzinnigheid en kleine grapjes door middel van stembuiging of commentaar in houding en kleine mimiek, dan op grote woorden en dolle grollen. Daaraan werd uitstekend voldaan. Een keurige voorstelling kortom. Tenslot te werden er enige mensen gehuldigd door het Nederlands Centrum voor Amateurtoneel sectie Zuid-Holland vanwege hun trouw en inzet voor „de Timdelerclub". Het waren Agnes Ouwekerk-v.d. Blij, Riet Krispijn-de Wolf en mevrouw van Kampen. De vereniging tenslotte kreeg de kristallen bol. Paul van der Plank LEIDEN Het idee van een Beethoven-cyclus is niet nieuw, maar op zich heel goed. Wat zijn dan de eisen waaraan zo'n Beethoven- concert moet voldoen? In de eerste plaats is kenmerkend voor deze muziek uit de vroege Romantiek de doorlopende spaningsboog, die het geheel tot een eenheid maakt. Verder wordt van het uih'oerende gezelschap nogal veel solistisch detailwerk gevraagd, en dat vergt techniek. Nu gaat het wat ver om te beweren dat het daaraan ontbreekt bij het Amsterdams Philharmonisch Orkest, dat gister avond de cyclus begon met de ouverture Egmont, het Vioolconcert in D, en de Symfonie nr 5, maar het leek er wel een beetje op. De ouverture miste de hierboven genoemde spanning, en werd oppervlakkig doorgenomen zonder enige diepgang. De volgens het programmablaadje „strenge toon va de langzame inleiding" was eerder ruw door het overheersen van de vrij schrille klank van de eerste violen, waardoor ook het tegenwicht van de blazers te gering was. Het werd er niet beter op toen Josep Suk op het podium kwam om Beethovens vioolconcert te spelen. Hij toonde weinig beheersing van het stuk door slordige loopjes met telkens dezelfde missers, schokkerig wisselend tempo, onzuiver intoneren en een iele toon. De momenten dat er echt muziek uitkwam waren zeldzaam, en dat gold ook alweer voor het orkest dat op hetzelfde niveau meedeed. Pas bij de vijfde symfonie kwam er een beetje schot in de zaak. Kennelijk voelt het orkest zich meer verwant met deze heroïsche muziek dan met het fijnzinniger vioolconcert. Opvallend goed waren de cello's en contrabassen die in geconcentreerd samenspel prachtig stormachtig geweld opriepen. Jammer dat daarentegen de hoornblazers een akelige verkouden klank voortbrachten, terwijl ze ook ongelijk inzetten. Andere solistische partijtjes leden ook aan dit laatste euvel, zodat het toch af en toe rommelde. Hopelijk wordt volgende week het tweede concert in de Beethoven-cyclus beter. PAULA KONING ROELOFARENDSVEEN Bij voetbalvereniging DOSR is met grote verslagenheid gereageerd op het besluit van het sectiebe- stuur van de KNVB om de ver eniging alsnog een beslissings wedstrijd te laten spelen om het kampioenschap in de eerste klasse van de Leidse en Goudse voetbalbond. DOSR was op grond van de onderlinge regle menten van de Leidse en Goud se voetbalbond zondag al kam pioen geworden doordat de ver eniging een beter doelgemiddel- de had dan haar naaste concur rent Oudewater. Het protest van Oudewater, waarin werd gesteld dat de on derlinge reglementen van de voetbalbonden afwijken van de heersende KNVB-regels, die in dit soort gevallen beslissings wedstrijden voorschrijven, werd gisteren door het sectiebestuur in Zeist toegewezen. Het sectie- bestuur het evenwel aantekenen dat het de houding van Oude water hoogst onsportief vond, omdat de vereniging reeds lang van de onderlinge regeling op de hoogte was. Het DOSR-bestuur weet nog niet welke stappen het gaat on dernemen. Voorzitter van Duy- keren: „De wedstrijd tegen VTL, die zondag zou worden gespeeld om uit te maken welke Leidse ploeg zou promoveren gaat in ieder geval niet door. We overwegen heel ernstig via een kort geding een beroep te doen op de burgerrechter. Het is een bijzonder ondemocratisch be sluit, dat we beslist niet zomaar over onze kant laten gaan." Van Duykeren wees er ook nog op dat de vereniging contact zoelrt met „Floreant" die evenals DOSR door het KNVB-besluit ernstig is gedupeerd.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 7