Deze week al tennissen op banen IJsclub c Drie maanden geëist tegen pseudo-regisseur Zware celstraffen geëist tegen Leidse inbrekers KATWIJK KRIJGT ER EEN PARK BIJ Voorschoten wil zich niet onttrekken aan decentralisatie woonwagenkampen NIEUWE R.K. BASISSCHOOL DUIVENVOORDE INITIATIEF VOND ENTHOUSIAST ONTHAAL Langs Uitwateringskanaal Burggravenlaan in Katwijk krijgt riolering CORRESPONDENT(E) umuiüoüj COuiiAis i' PAGINAf0^ M—i^— HAGENAAR ZETTE ROELOFARENDSVEEN OP STELTEN DEN HAAG/ROELOFARENDSVEEN - „Deze man heeft met zijn ongelooflijke verhalen over een TROS-televisie kersts how roet als speciale attractie Vader Abraham vergezeld van Mieke, heel Roe- lofarendsveen op stelten gezet. Veel goedgelovige middenstanders, onder wie de plaatselijke kapper en de drukker, zijn voor duizenden guldens benadeeld. Ik eis wegens oplichting drie maanden cel." Aldus de officier van justitie bij de recht bank in Den Haag, mr. J. van der Brug gen, gisteren in zijn requisitoir tegen de niet verschenen verdachte, de 51-jarige M.B. uit Den Haag. De president, mr. C. Stolk, las bij aanvang van de zitting een brief van de verdachte voor, waaruit bleek dat hij als regisseur inmiddels fail liet is verklaard en waarin hij verzocht wegens verblijf in het buitenland later terecht te mogen staan. Dit verzoek werd afgewezen. Als TROS-regisseur Van den Bos- schaerdt vervoegde B. zich in de kersttijd bij de rijkspolitie in Roelofarendsveen met het verzoek hem terwille te zijn bij het soepel verlopen' van zijn kerstshow op maandag 22 december in de veiling hal. Tweeduizend toegangskaarten voor de prijs van 10 en 250 raambiljetten waren toen reeds gedrukt Het plaatselijk advertentieblaadje had veel reclame ge maakt en de kapper had voor een 12-jari- ge dorpsschone, die bij de opnamen als stand-in voor Mieke zou mogen fungeren, voor 400 een blonde pruik geleverd. Het kinderkoor repeteerde dagelijks om bij de opnamen een goed figuur te slaan. Ook had de TROS-regisseur een 18-jarig meisje weten te bewegen haar baantje op te geven en bij hem als script-girl in dienst te treden. „Zij wacht nu nog met de andere gedupeerden op haar geld," aldus rechtbankpresident mr. C. Stolk. De rijkspolitie typeerde de regisseur als een „sjofele figuur" en vroeg inlichtingen in Den Haag en bij de TROS. In Hilver sum had men nooit van een Van den Bosschaerdt gehoord. Wel bij de politie. Daar bleek dat B. reeds eerder was veroordeeld wegens oplichting en flesse- trekkerij en nog in een proeftijd van zijn laatste veroordeling liep. Uitspraak 18 mei. Julianabrug volgende week afgesloten Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN Volgende week vrijdag komen de omvangrijke re constructiewerkzaamheden rond de Lijsterlaan/Willem de Zwijgerlaan/Prins Bern- hardlaan gereed. Voor de automobilisten zal dat ech ter nog een moeilijk weekje worden. Vanaf maandag is de Julianabrug, waaronder de afrit een fiets- en een voetgangerstunnel aange legd wordt, ook afgesloten voor het verkeer richting Leiden. Alleen fietsers en voetgangers kunnen die week van de brug gebruik maken. Al het overige ver keer zal zijn weg moeten zoeken door het centrum van Alphen of via Gouw- sluis. Met de werkzaamheden bij het kruispunt Lijsterlaan/- Willem de Zwijgerlaan hoopt men ook volgende week gereed te komen. Daarna is het grootste leed voor de automobilisten ge leden, alleen zijn er nog werkzaamheden aan de Prins Bernhardlaan die verbreed wordt. Van onze rechtbankverslaggever DEN HAAG/LEIDEN - De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft zware gevangenisstraffen geëist tegen twee Leidenaars die begin van Verdachten bleken 'hun' waar goed te zijn kwijt geraakt. Voor heling stonden gisteren een 37-jarige barkeeper, een 41-jarige droger en een 49-jarige lasser terecht. Tegen de barkeeper eiste de officier zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. De Aiï ;Aa. inKiiniru»uü„„ andere twee helers hoorden 250.- boete en dit jaar enkele inbraken hebben ge- voorwaardelijk een week gevangenisstraf tegen pleegd. Tegen een 23-jange beroeplo- zich eisen. ze Leidenaar eiste hij negen maanden Vervolgens stonden een 19-jarige straatmaker en tegen een 19-jarige lasser uit Lei den zeven maanden gevangenisstraf. en een 20-jarige lasser terecht. Zij hadden het inbrekersduo bijgestaan. De straatmaker ver leende medewerking bij de inbraak in de ge- Het duo had onder meer twee kleurentelevisies noemde bar en een inbraak in een meubelzaak gestolen uit de magazijnen aan de Vestestraat. aan de Herengracht. Tegen hem eiste de offi- Eerder waren de Leidenaars illegaal de bar T.a cier negen maanden gevangenisstraf Disco Lois' aan het Wagnerplein biftnengeko- twee maanden voorwaardelijk. De 20-jarige las- men. Hier werden onder meer twee platenspe- ser hoorde vijf maanden gevangenisstraf waar- Iers, een cassette recorder, een versterker, een van twee maanden voorwaardelijk tegen zich koffiezetapparaat, twee stofzuigers en een grill eisen. De rechtbank zal over veertien dagen weggehaald. vonnis wijzen. Slooppanden in Katwijk a/d Rijn tegen de grond Van onze correspondent KATWIJK In het kader van de sanering van Katwijk a.d. Rijn worden weer enkele pan den met de grond gelijk ge maakt Op het programma staan nu de woningen Veer- einde 1 en 3 en Rijnstraat 91. In Katwijk aan Zee wordt de reeks van slopingen voortgezet met de afbraak van de huizen Stationstraat 5-7, Torenstraat 3-5-7, Hoogstraat 5, Zuidstraat 117-119-119A, Oostpad 12A en 12B en Westpad 13. Het politiebureau in de Voor straat 'wordt in afwachting van de bouw van het nieuwe bureau in de Piet Heinlaan uitgebreid met een „directiekeet", die een plaatsje in de tuin zal krijgen. Deze tijdelijke voorziening is be doeld voor de afdeling Verkeer en Wijkagenten van de gemeen tepolitie. Aangezien de huurkos ten van een dergelijke keet reeds binnen enkele jaren de aanschafkosten overtreffen is tot aankoop van deze extra kan toorruimte besloten. Van onze correspondent NOORD WIJK Aan het tennisbanen complex van de Noordwijkse IJsclub wordt de laatste hand gelegd. Vrijdag a.s. zullen de dames en heren tennissers voor het eerst tegen elkaar uitkomen. Het initiatief van de bijna 75-jarige Noordwijkse IJsclub om op de Jhr. Ge vers-ijsbaan de tennissport mogelijk te maken, blijkt geweldig te zijn aangesla gen. Dacht men aanvankelijk nog met schroom aan het inrichten van een twee tal banen, de tennisliefhebbers uit Noord- wijk en omgeving gaven in zo'n grote getale gehoor aan de oproep dat het bestuur besloot geen twee, maar drie banen aan te leggen. Dat maakte de uitvoering trouwens voordeliger. Inmid dels is ook de contribuantenlimiet (240) voor de drie banen overschreden en is een wachtlijst aangelegd, waarop reeds 40 50 namen voorkomen. Het nieuwe tenniscomplex ligt ideaal, midden in de bosschages van „Leeuwen horst" en biedt vele mogelijkheden tot afslanken. Behalve de banen zullen vrij dag a.s. ook het vierde trainingsveld en de beide oefenmuren gereed zijn. Voor de kinderen van de speelsters en spelers zijn er verschillene speelattributen, zoals skelters, een schommel, en dergelijke, terwijl een zelfbedieningsbuffet mogelijk heden biedt om de dorst te lessen. Uite raard zijn er ook kleed- en wasgelegenhe den op het complex aanwezig. Voor het parkeren van auto's is er voldoende ruimte. Het bestuur van de Noordwijkse IJsclub streeft er naar steeds iemand op de baan te hebben voor het houden van toezicht. Men zoekt echter nog enkele assistenten, die willen helpen.Men kan zich opgeven op tel. 13744. Op veler verzoek zal er ook tennisles worden gegeven en wel op dinsdag- en vrijdagmorgen van acht tot twaalf uur. De kosten bedragen ƒ24,- per uur, het geen per vier tennissers neerkomt op 6,- per persoon per uur. Geïnteresseerden in deze lessen kunnen contact opnemen met de trainster mej. Ineke van der Meer, Voorstraat 23, tel. 12010. De heer A. de Vries heeft zich bereid verklaard op woensdagmiddag enige jeugdgroepen les te geven. Op de banen kunnen de leden-contri buanten van de N.IJ.C. zoveel tennissen als zij willen. De mogelijkheid tot baan- bespreken is ingevoerd, maar in principe tot maximaal twee uur per week, waar van slechts één uur in het weekeinde. De besprekingsroosters worden in de hal van het clubgebouw opgehangen. Het ligt in de bedoeling om de banen in de loop van de maand mei officieel te openen. [ADVERTENTIES] Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Christian Rudolf, zv R C M Róling en M H. Riebeek; Michaèla Johanna, dv J. J. Herruer en J. M. W Wijfje: Elvira, dv H. J A. Akerboom en M Blans- jaar; Martijn Edward, zv H. J. van der Ven en G. de Jong, Daniël, zv J. E. Koper en A. C J van Vuuren; Ilse, dv H. C. Roos en M W. Noordermeer; Daruëlle Maria, dv W. Theil en M. L. Terostra; Sander Vincent, zv J. Sakkee en A. J. C. Pinkse. Overleden- H. de Heiden, geb. 10 jan. 1889, geb. 10 juli 1886, gehuwd geweest met J de Jong; A Beij. geb. 11 juni 1905. man; A. J van Gogh, geb. 29 jan. 1893, gehuwd geweest met J. H. A. Logemann; B Willemse. geb. 22 apr. 1976, zoon; W. de Mooij, geb. 3 juni 1912, gehuwd geweest met P. Heemskerk: A. M. de Berg, geb. 9 apr. 1897, gehuwd geweest met A. Schutte; H. Disseveld, geb. 23 nov. 1897, man; L. van der Plas, geb. 20 seDL 1923. H. J. Willemse. geb. 23 aug. 19: enendijk, geb. 17 j 7 juli 1890, gehuwd geweest met S. van der Zee; W. van Meegen, geb. 29 sept. 1910, man. Gehuwd: H. F. Kleefstra en M. B. de Marche- Veilingen n D. Roorda; M. J Rosier, geb. kg. Katwijk 4 mei. groenten Waspeen p. kist; A I 5.80 - 10.70; A II 2.60 - 8 50; B I 11.50 - 17.10; B II 2.00 - 6.80: C I 6.10 11.00: C II 5.70 - 9.80; brcekpeen 3.50 7.20; Bos-uien 45; Peterselie 23. postelein 79; Prei 44 - 74; rabarber 63 75; spinazie 29 41; aanvoer waspeen 150.000 Diamanten trouw De heer en mevrouw Van den Berg-Van Kampen uit Noordwijk vieren aanstaande dins dag hun diamanten hu welijksfeest. Vele Noordwijkers kennen de bruid (86) als „Tante Klaar". Dat komt omdat zij bijna een kwart eeuw als baker fun geerde. Haar reputatie op dit gebied reikte tot ver over de gemeente grenzen. Tien jaar was mevrouw Van den Berg penving- meesteresse van de Katholieke Bejaarden- bond. Uit handen van pastoor Van den Bosch ontving zij hiervoor het gouden erekruis van de parochie Sint Jeroen. Ook de bruidegom (90) heeft deze onderschei- dienst verbonden was, echtpaar Van den Berg plechtige herdenking ding en wel wegens werd aan hem het pau- in kamer 211 van Huize plaatsvinden. Daarna zijn 50-jarig lidmaat- selijk goud „Bene Me- Jeroen van een welver- wordt dit bijzondere schap van de orde- renti" toegekend. Tot diende rust. feest met de kinderen, dienst „Eerbied in zijn 79ste jaar werkte Op de trouwdag zal in kleinkinderen en ach- Gods Huis". Toen hij de bruidegom in het de huiskapel van het terkleinkinderen ge- veertig jaar aan deze land. Thans geniet het bejaardencentrum een vierd. Van onze correspondent Katwijk Langs het Uitwateringskanaal tussen de Noordwijkerweg en de Provinciale weg wordt binnenkort begonnen met de aanleg van een park. In bet plan zijn onder meer een trapveld en enkele speelweiden opgenomen. Verder komt er ruimte voor banken, picknick-tafels en allerlei speel werktuigen. Het park is bedoeld voor de bewoners van de wijk „Cleijn Duin" en de toekomstige wijk „Schutters- wei". Vanuit „Cleijn Duin" is dit gebied te berei ken via het viaduct bij de brug over het Uitwate ringskanaal. De wijken zullen worden verbonden door een fietspad, dat dit park zal doorkruisen. Bromfietsen zullen, zo stelt het Katwijkse college van B en W zich voor, geen gebruik mogen maken van dit pad. Bij de ingang van het langgerekte park aan de Noordwijkerweg komen een aantal parkeerplaat sen. Met de aanleg van dit recreatiepark vervolgt de gemeente Katwijk de realisering van groenstro ken en wandelgebieden tussen de bebouwing en het Üitwateringskanaal. Aan de noordzijde van dit kanaal is de wijk „Hoornes" al volledig voorzien van een dergelijke parkstrook. De kosten van de aanleg van dit park in Katwijk a.d. Rijn worden beraamd op een bedrag van 315.000. Morgenavond zal de raad worden ge vraagd dit bedrag te reserveren ten laste van het fonds stadsuitbreiding. Van onze corres pondent KATWIJK - Het verpleegtehuis „De Wilbert" aan de Owerrijn loost zijn afvalwater nog steeds op de Oude Rijn. Aan deze on gewenste situatie wordt een einde ge maakt door de aan leg van riolering van vanaf de Burg gravenlaan tot aan de Vliet. Ook de woonhuizen zullen vanzelfsprekend worden aangeslo ten. Een bedrag van 250.000,— is gemoeid met deze aanleg. In het stadsvernieu wingsgebied „De Noord" worden, rover dit nog niet gebeurd is. alle riolen vervangen. Deze vervanging gaat vooraf aan de geplande herinrichting van straten in dit gebied, die in de zomer van 1977 zal worden gerealiseerd. De totale kosten van deze rioleringswerkzaamhe- den worden begroot op 1.525.000,- VOORSCHOTEN De commissie voor welzijn en onderwijs uit {le Voorschotense gemeenteraad is eensgezind in de mening dat Voorschoten zich niet kan onttrekken aan de decentralisatie van de woonwagenkampen. Deze mening houdt wel in dat Voorschoten dan ook daadwerkelijk moet meewer ken tot het vinden van een gelegenheid binnen de gemeentegrenzen voor een klein woonwagenkamp. De eerste stappen om te komen tot een woonwa genkamp in de omgeving van de Papelaan zijn volkomen mislukt. Achteraf bezien zijn er tal van fouten gemaakt, waaronder het niet informeren van de buurtvereniging „Recht door Recht" en het gemis aan historische achtergronden ten aanzien van de plaats. Gisteravond verzocht wethouder Marselis de commissieleden zich uit te spreken voor de volgende stappen om het probleem op te lossen. Alle commissieleden deden dat zeer uitvoe rig, maar iedere discussie verzandde steeds in de vraag: „In welk deel van Voorschoten kan het dan wel? Tenslotte werd besloten de hele problema tiek rondom het woonwagenkampje niet te over haasten. Allereerst zal de bevolking nader geinfor- meerd moeten worden met de totale problematiek. Gesprekken met buurtgemeenten moeten op gang komen en binnen enige maanden moeten gegevens bekend zijn van reeds bestaande kleine woonwa genkampjes. Het beschikbaar stellen van een krediet voor een onderwijskundige en logopedische hulp voor het kleuter- en lageronderwijs werd weer verdaagd. Wethouder Marselis heeft een eerste gesprek ge voerd met de gemeenten Leiderdorp, Oegstgeest, Zoeterwoude en Wassenaar om te komen tot een samenwerkingsregeling. Op lange termijn kan er iets tot stand komen, want alle gemeenten zijn te klein om een volledige schoolbegeleidings- en ad viesdienst samen te stellen. Aansluiting bij Den Haag of Leiden is voor Voorschoten niet mogelijk, omdat deze gemeenten geen ruimte hebben. De verkoop van het pand Molenlaan 3 (atelier Schrofer) aan de huidige gebruikster verkreeg nog niet direkt de goedkeuring van de commissie. Die goedkeuring zal afhangen van de verkoopvoor waarden. De commissie wil uitdrukkelijk vermeld zien de plicht om op korte termijn tot restauratie van het historische pand over te gaan. De redactie van de Leidse Courant vraagt een in de gemeenten Leiderdorp en Noordwijkerhout. Inlichtingen: Redactie Leidse Courant, Kort Rapen burg 2. Leiden. Tel. 071-122.244. BOLS ADVOKAAT 5?5 WHISKY JOHN HAIG géén M9S maar: 12?5 COGNAC COURVOISIER 9één_22r75* maar; 19?5 LEIDSCHENDAM Aan de Graaf Willem de Rijkelaan in de wi Duivenvoorde zal naast de tramlus van HTM-lijn 6 een semi-perm nent gebouw verrijzen voor de rk. basisschool „Duivenvoorde". T voor enkele maanden lag het in de bedoeling de variël-LOM-scho aan de Heuvelweg te bestemmen voor de „Duivenvoorde"-scho waarbij, bij verplaatsing, tevens een aula zou worden gebouw De eerlingen van de LOM-school „De Vliethorst" verhuizen, zoa bekend, bij de aanvang van het volgende schoolseizoen naar nieuwe school aan de Prinses Carolinalaan. De Stichting R.K. Schoolbestuur had voor de verplaatsing school een bouwplan en begroting voorgelegd aan de inspectie vcx het onderwijs. De kosten werden geraamd op ruim 930 duizel gulden. Gelet op de toekomstige ontwikkelingen in het onderwi en ook op de vorm van het onderwijs aan de Duivenvoordescho was de inspecteur in eerste instantie niet erg enthousiast over d plan. E Toevallig had intussen de Stichting Beroepsopleiding Verpleegku digen, die vorig jaar de Heuvelzijdeschool heeft gehuurd, h< gemeentebestuur om meer schoolruimte gevraagd. De stichtir overweegt weliswaar ergens in de omgeving van Den Haag, gedad wordt aan Voorschoten, een complex te bouwen voor de dr soorten onderwijs in verpleegkunde die zij geeft, maar de realis ring daarvan zal nog wel minstens vier jaar duren. Burgemeest en wethouders zagen toen een mooie kans de LOM-school aan stichting opleiding verpleegkundigen te verhuren en in Duivenvoo de een nieuw gebouw op te richten. De firma Salon- en Wagenbou BV te Montfoort zal nu een semi-permanent schoolgebouw neerzf ten waarvan alle kosten 854 duizend 500 gulden zullen bedrage Ook deze school zal bij de aanvang van het schooljaar 1976/19' gereed kunnen zijn. De gemeenteraad krijgt aanstaande maandagavond behalve ov< dit voorstel ook te beslissen over de verhuur, voor 100 duizel gulden per jaar, van de Heuvelzijde- en de voormalige LOM-sch<*W aan de Stichting Beroepsopleiding Verpleegkundigen te Voorburg.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4