t nderlecht hoopt op een Densenbrink in topvorm omst Malatinsky naar C Den Haag is zeker I ft^uivelLaiid Hennie Kuiper dicht bij de leiderstrui ritse titel bij iverpool halfboter 1ST HAM UNITED NIET BANG VOOR BRUSSELSE FINALE OPSTELLINGEN CUPFINALE SPORTWERELD Ellen van der Helm en Deken nieuwe tafeltenniscoaches? PIKEUR GOES NAAR FINALE VAN AMATEURS JURION WACHT LEVENSLANGE SCHORSING Stelt u prijs op een onpartijdig verzekeringsadvies? neiENSDAG 5 mei 1976 PAGINA 13 5EL Zowel het „thuis- de" Anderlecht als de En- bekerwinnaar West Ham I kan vanavond in het stadion in Brussel wel- t op volle oorlogssterk te aantreden in de finale van het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars. Ander lecht zal libero Erwin Vanden- daele moeten missen. West Ham United arriveerde gisteren in de Belgische hoofdstad zonder middenvelder Billy Bonds, die wegens familie-omstandighe den in Engeland achterbleef. Misschien komt Bonds vandaag Daarentegen kan de ploeg, die in de kwartfinales FC Den Haag uitschakelde, wel beschikken over spitsspeler Alan Taylor. Deze schutter was vier weken uitgeschakeld door een knie blessure, maar hij heeft na zijn herstel al weer drie wedstrijden met redelijk succes gespeeld. Voor West Ham United scheelt dit veel. Taylor is voor de Engel se ploeg, die elf jaar geleden door een 2—0 zege op 1800 Mun- chen de Europa Cup II won, bijna net zo belangrijk als Rob Rensenbrink, de Nederlandse vedette, voor Anderlecht open wedstrijd waarin wij zeker niet kansloos zijn". Niet erg goed Anderlecht heeft zich op de Eu ropese bekerfinale niet zo erg goed voorbereid. De meeste spelers hebben bij voorbeeld nog nooit onder het kunstlicht van het Heizelstadion gespeeld. Doelman Jan Ruiter „Ik had wel graag geoefend onder het licht in het stadion, maar nie mand vond dat nodig". Anderlecht is optimistisch over de gpede afloop. De meeste spe lers wezen in de richting van Rob Rensenbrink. „In de inter land tegen België heeft Rob la ten zien dat hij geweldig in vorm is. Als hij zo goed speelt tegen West Ham United winnen wij de Europa Cup. Trouwens het is traditie in de Europese bekertoernooien dat de ploegen die in eigen land in de finales spelen ook winnen. Ik denk aan Inter Milan. Ajax en ook aan West Ham United elf jaar gele den", aldus Anderlechts secreta ris Arm and Schelfhaut gisteren. Gunstig Rensenbrink is een belangrijke schakel in de formatie van Anderlecht. Van wordt veel verwacht. De Brusselse club van trainer Hans Croon kan rekenen op de steun van 52.000 toeschouwers, 8000 Engelsen zullen West Ham aanmoedigen. John Lyall, de manager van West Ham, gelooft ondanks het terreinvoordeel voor de Belgische tegenstander in een gunstig resultaat. Lyall: „We hebben de omstan digheden niet mee, maar dat maakt ons niet zo veel uit. Wij zijn gewend onder moeilijke omstandigheden te spelen. Bij voorbeeld in Den Haag. Even leken we daar onder de voet te worden gelopen, maar we kwa men sterk terug". John Lyall zei over Anderlecht: „Ik heb Anderlecht leren ken nen als een sterke en op aanval len ingestelde ploeg. Wij zijn dat ook. Daarom verwacht ik een ANDERLECHT Ruiter Lomme Van Binst Broos Thissen Van der Eist Coeck Dockx Ressel Haan Rensenbrink Robson Brooking Jennings Paddon Alan Taylor Macdowell Tommy Taylor Bonds Lampard Coleman WEST HAM UNITED MURCIA Voor de start van de zevende etappe had het er alle schijn van dat de korte rit van Cartagena naar Murcia over slechts 136 kilometer, in een nieuwe massaprint zou eindigen. Het zag er niet naar uit dat er iets bijzonders zou gebeuren en zeker niet dat de leiderstrui van eigenaar zou verwisselen. HAAG FC Den Haag heeft zekerheid. Gisteren kwam ficiële bevestiging uit Praag dat Anton Malatinsky toestem- heeft de komende twee seizoenen in Nederland te werken, zitter Herman Choufoer van FC Den Haag vernam dit tige bericht telefonisch, nadat de termijn waarbinnen uitsluit- rerd verwacht eind april afgelopen vrijdag was verlopen, had Choufoer niet verbaasd. „In Tsjechoslowakije gaat dat ante a"emaa' 20 soepel als hier", vertelde de praeses van FC Den L „Dat hadden we inderdaad al aan den lijve ondervonden iet contracteren van Jezek." 6-jarige Anton Malatinsky, )g trainer van Spartak Tr- ères i zal in ieder geval twee in het Zuiderpark werk- zijn. „We hebben een optie een derde seizoen, maar de e heid dat zo'n verlenging er op daad komt als beide en dat willen bestaat at; aldus Choufoer, die eraan egde tevreden te zijn dat insky nu zeker komt. insky, die op voorspraak faclav Jezek (bondscoach ren Tsjechoslowakije) met FC Ie laag in contact kwam. zal mei, begin juni in Den Y' een kijkje komen nemen. >als De mogelijkheid bestaat dat hij zijn nieuwe ploeg dan nog één of twee wedstrijden in de com petitie ziet spelen. Malatinsky, die lid is van de Tsjechoslo- waakse trainersraad (een li chaam dat de bondscoach van advies dient inzake het nationa le elftal) en uit hoofde van die functie ook te maken heeft met het eventueel bereiken van de eindronde in Joegoslavië van de landenploeg, heeft bij Spartak een contract tot eind juni. Zijn huidige ploeg staat achtste op de Tsjechoslowaakse ranglijst, drie punten achter de leider, zodat er noe kansen bestaan op Europees voetbal volgend sei zoen. Er moeten nog zes compe titieronden worden afgewerkt Malatinsky zal bij kwalificatie van Tsjechoslowakije in ieder geval aanwezig zijn als de eind ronde van het Europees kam pioenschap in Joegoslavië wordt gehouden. De Tsjechen wonnen het eerste duel tegen Rusland met 2—0, zodat de vooruitzich ten dat deze ploeg evenals Ne derland erbij is redelijk gunstig zijn. Ingenomen Anton Malatinsky verklaarde gisteravond ingenomen te zijn met de toestemming, waarvan hij gistermiddag op de hoogte werd gesteld. „Ik heb het eigen lijk steeds geweten dat bet wel rond zou komen", vertelde hij. „Ik kan natuurlijk nu nog niet zeggen dat ik erg blij ben bij FC Den Haag te kunnen wer ken, omdat ik nog niet weet hoe het zal gaan", vervolgde Mala tinsky realistisch. „Maar het trekt me erg aan. Ik kan in Nederland als trainer veel le ren", besloot hij bescheiden. Anton Malatinsky, die de laatste weken slechts de resultaten van FC Den Haag heeft vernomen zonder verder op de hoogte te zijn van details, vroeg deze krant belangstellend of FC Den Haag komend weekeinde uit of thuis tegen Feyenoord moet spe len. Na het antwoord verklaarde hij: „Dan moet er een verras sing in kunnen zitten voor FC Den Haag". Zonder Thie De nieuwe ploeg van Malatins ky zal komend weekeinde over igens vrijwel zeker zonder Ton Thie moeten uitkomen. Thie had maandagmiddag bij een voorzichtige training tijdens loopoefeningen vrijwel geen last van zijn liesblessure, maar Zo zal Anton Malatinsky vanaf komend seizoen in het Zuiderpark te zien zijn. Gisteren kreeg hij toestemming om in Nederland te werken. Een onbetekenend colletje van derde categorie, dat 37 kilome ter voor het einde voor het pelo ton opdoemde, zorgde echter voor een verrassende ontkno ping. Aan het einde van de rit in Murcia werd Joaquim Agos- tinho in de leiderstrui gehesen. De Portugees, die twaalfde was geworden in de 33 man sterke kopgroep waarin overigens alle favorieten kreeg daarmee een beloning voor zijn harde werken. Met de verrassend sterk rijdende Fedor den Hertog had Agostinho, die maandag al zijn uitstekende vorm bewees door een zege in de tijdrit, de wedstrijd levendig gemaakt door een aantal demarrages. Het peloton, waarin de Ti-Ra- leigh-ploeg opnieuw een sterke indruk maakte, moest hen ver schillende malen terughalen. Door het hoge tempo dat op het colletje werd ontwikkeld scheurde het peloton in tweeën. In het achterste stuk bevond zich ook Günther Haritz, de Duitse baanrenner uit de ploeg van Peter Post, die vanaf zater dag zo verrassend de leiderstrui had gedragen. Haritz kwam op ruim vier minuten van etappe- winnaar Ferdi van den Haute binnen. In de komende dagen zal er voor hem alleen nog een knechtenrol zijn. Ferdi van den Haute won de etappe door een flitsende de marrage in de laatste kilometer. af. De kopmannen van Ti-Raleigh (Kuiper en Thurau) en Frisol (Priem) doen het uitstekend. Thurau staat op de tweede plaats met twaalf seconden ach terstand, Kuiper is vierde met een seconde meer en Priem, die dinsdag fraai op de derde plaats beslag legde, gaat steeds beter rijden en staat twaalfde. De uitslag van de zevende rit is: 1. Ferdi van den Haute (BeL) 136 kilo meter van Cartagena naar Murcia in Cees Priem (Ned) z.t. 4. Hennie Kui per (Ned) z.C, 5. Jose de Cauwer (Bel), 6. Herman van Springel (Bel), 7 Jean-Pierre Baert (Bel), 8. Gerrie Knetemann (Ned), 9. Willy Vanneste (Bel). 10. Dietnch Thurau (Wdl), 11. Julien Andiano (Spa), 12. Joaquim Agostinho (Port), 13. carlos Cuylle (Bel), 14 Jose Antonio Gonzales-Li nares (Spa). 15 Joseph Fuchs (Zwi). 25. Fedor den Hertog (Ned), 33. Bert Pronk (Ned) allen dezelfde tijd als Elorriaga; op 4 mm. en 12 sec.: 37. Jan van Katwijk (Ned), 38. Jan Aling (Ned), 45. Günther Haritz (Wdl), 46. Aad van den Hoek (Ned), 55. Gerben Karstens (Ned). 64. Ko Hoogendoorn (Ned), 70. Henk Prinsen (Ned), 71. Theo Smit (Ned), 72. Gerard Tabak (Ned) allen dezelfde tijd als Jan van Katwijk. Algemeen Klassement 1. Joaquim Agostinho 29.44.45, 2. op 12 sec. Dietrich Thurau, 3. Jesus Manzaneque z.t, 4. op 13 sec. Hennie Kuiper, 5. op 25 sec. Gerrie Knete mann, 6. op 27 sec. Javier Elorriaga. 7. op 28 sec. Joseph Fuchs, 8. op 35 sec. Luis Ocana, 9. op 38 sec. Bert Pronk. 10. op 39 sec. Agustin Ta ma mes, 11. op 40 sec. Ferdi van den Haute, 12. op 45 sec. Cees Priem, 13. Jose Antonio Gonzales-Linares z.t., 14 op 55 sec. Jose Pessarodona, 15. OP 1. min. en 10 sec. Gonzalo Aja. 30 op 5.53 Aad van den Hoek. 33 op 6.00 Hoogendoorn, 43. op 7.24 Gerben Karstens, 44. op 14.45 Fedor den Hertog, 47. op 16.25 Jan ran Katwijk, 53. op 22.37 Theo Smit. 54 op 23.43 Henk Prinsen, 57. op 24.48 Jan Aling, 65. op 2735 Gerard Ta bak. zoara er met de bal werd ge traind bleek dat de verwonding nog geenszins volledig is gene zen. Het moet dan ook zeer twijfelachtig worden geacht of Thie er bij zal zijn. Inmiddels heeft FC Den Haag vrijwel alle contracten geregeld. Nadat Kila, Van Leeuwen en Perazic hun verbintenis verleng den kwam ook Rob Ouwehand tot overeenstemming. Van de eerste elftalselectie moet nu al leen nog worden gesproken met Mansveld, Van Vliet, De Calu- wé, Jol en Swanenburg. Inmid dels heeft de Haagse FC zich wel verzekerd van de diensten van de zeventienjarige Luxem burgse jeugdinternational Jean Noël, die een eenjarig contract zal tekenen. Ook met de één jaar oudere Noor Ton Kristen- sen zijn de onderhandelingen vrijwel rond. „Het ziet er naar uit", verklaarde manager Fred van Hal gisteren, „dat we beide talenten begin juli bij de eerste trainingen zullen kunnen be groeten". Beide jeugdige buiten landers zijn vleugelaanvaller, maar FC Den Haag blijft toch op zoek naar een volwaardige rechterspits. Namen worden nog niet genoemd om een even tuele verkoopprijs niet op te jagen. FRANK WERKMAN riaga (Spa) 3.20.18 (4 s LIEBREGTS WIL NAAR DE TOUR MURCIA Ploegleider Piet Liebregts van de Ne derlandse Frisolploeg, die in de ronde van Spanje al drie etappe-overwinningen (Gilson en Smit 2) heeft geboekt zal vandaag zijn directeur Nico de Vries ad viseren om in de Tour de France te starten. Nico de Vries heeft het laatste woord. Frisol zal in elk geval aan de tour deel nemen als er een tweede sponsor wordt gevonden. Gebeurt dat niet, dan staat Frisol geheel alleen voor de hoge inschrijfkosten. Lie bregts zal De Vries mede delen dat het de gok waard iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimifiiiiiniiiin Piet de Visser definitief weg bij NEC "ERHAMPTON - Liverpool is gisteren voor de negende keer voetbalkampioen geworden. Dat is een Engels record. Het (8 titels) werd tot gisteren gedeeld met Arsenal. In Wolver- on werd mét 3-1 gewonnen van Wolverhampton Wanderers, ior dit resultaat degradeerde naar de tweede divisie. Bij de eek de ploeg uit Liverpool nog tegen een achterstand van ooi had aan een gelijk- it 2-2 genoeg gehad om de ïn Derby County over te i. Indien Wolverhampton Dgere remise dan 2-2 of verwinning had bereikt, |ueens Park Rangers uit n de nieuwe Engelse kam- geworden. ooi is daarmee de vierde n Europa, die het lands- Denschap veroverde. Eer- in Club Brugge de Belgi- Jeunesse d' Esch de Lu- irgse en Glasgow Rangers lotse titel. Engelse eerste divisie wer- 1. Liverpool 42 gespeeld 60 punten 2. Queens Park Rangers 42-59 3. Manchester United 42-56 4-. Derby County 42-53 5. Leeds United 42-51 6. Ipswich Town 42-46 7. Leicester City 42-45 8. Manchester City 42-43 9. Tottenham Hotspur 42-43 10. Norwich City 42-42 11. Everton 42-42 12. Stoke City 42-41 13. Middles bo rough 42-40 14. Coventry City 42-40 15. Newcastle United 42-39 16. Aston Villa 42-39 17. Arsenal 42-36 18. West Ham United 42-36 19. Birmingham City 42-33 20. Wolverhampton Wanderers 42-30 21. Burnley 42-28 22. Sheffield United 42-22. heeft zich gisteravond als eerste geplaatst voor de finale van het toernooi om de Westduitse voet balbeker. Kaiserslautern won op eigen terrein met 4-2 van Hertha BSC Berlijn. De tegen stander is nog niet bekend. In Hamburg speelden HSV en Bayern Mïinchen namelijk na verlenging met 2-2 gelijk, zodat beide ploegen elkaar in Mun- chen opnieuw ontmoeten. MADRID Madrid is gister avond in de achtste finales van het Spaanse bekertoernooi uit geschakeld door de tweede divi sieclub Tenerife. Real verloor de uitwedstrijd met 2-0 na een zege in de eerste wedstrijd met slechts 1-0. DUNDEE Door een gelijkspel (0-Q) tegen kampioen Glasgow Rangers heeft Dundee United zich gehandhaafd in de Schotse eerste divisie. Manchester United-Man- r City 2-0. zó uit de koelkast gaat \t gesmeerd Half zo vet als roomboter Voor tafelgebruik. In handige kuipjes. 1 Smeerzacht uit de koelkast. AKEN Johan Heins zal waar schijnlijk ontbreken in het CHIO in Aken dat als kwalifika- tie voor Montreal wordt be schouwd. Hij is geblesseerd. Diks of Mooy vervangt hem. LE GRAU DU ROI-VoUebregt en Wilton eindigden in de derde race van de strijd om de Euro pese Finnjollentitel als 27e en 34e. Boelasjov werd winnaar. (Van on2e sportredactie) UTRECHT De afmelding van de beide bondscoaches, eind vorige week, heeft de Nederlandse tafeltennisbond niet in paniek gebracht. Het vertrek van Frans Schools (drukke werkzaamheden) lag allang voor de hand en ook de snelle opgave van de heren- coach Peter van Straalen, die pas een jaar de leiding had, kwam (hij maakte promotie in zijn maatschappelijke carrière) niet als donderslag bij heldere hemel. Vandaar het nuchtere commentaar van voorzitter Douwe de Vries.: .Omdat het seizoen nu stil ligt, is het probleem niet urgent Wel willen wij het zo snel mogelijk oplossen. Er zijn nog geen kandida ten. We weten trouwens ook nog niet of we op dezelfde wijze voortgaan, met parttime coaches". Wel is vrijwel zeker, dat de voor de hand liggende oplossing - de come back van Dusan Tigerman, de ex-coach die tegenwoordig alleen nog de jeugd onder zijn hoede heeft, - niet zal worden toegepast De bond wil dat liever niet. Douwe de Vries wil nog geen namen noemen, maar voorkeur bestaat er zeker. Het moet geen verbazing wekken als binnenkort Ellen van der Helm de echtgenote van de negenvoudige kampioen en Carel Deken worden aangetrokken. De spelersgroep heeft voor deze namen al de voorkeur laten blijken. Het probleem met Deken (die heren-coach zou moeten worden) is dat hij nog voor een jaar onder contract staat bij Tempo Team, een taak die hij liever niet wil opgeven. De oplossing ligt in een dubbele functie, maar daarvoor is de bond weer niet zo geporteerd. Douwe de Vries: „We zullen het probleem zo snel mogelijk oplossen". ENGHIEN De Haagse pikeur Chris Goes met Higgins heeft zich dinsdag op de baan van Eng- hien (Fra) geplaatst voor de finale van de strijd om het wereldkampioenschap voor amateurrij ders, die vrijdagavond in Vincennes wordt gehou den. Goes eindigde in de eerste serie als vijfde. Hij had lang ingesloten gezeten en ging als twaalf de de laatste bocht in. Dankzij een sterke finish kon hij zich nog tot de vijfde positie opwerken. In de tweede serie werden twee andere Nederland se deelnemers uitgeschakeld. Gerard van der Wal (Nootdorp) werd met Jheronymus achtste. Jan Onrust (flpendam) kwam in deze serie met Loco-" motief niet verder dan de negende plaats, na aanvankelijk in kansrijke positie te hebben gele gen. Illllll NIJMEGEN Piet de Visser zal aan het einde van dit seizoen definitief zijn functie als trainer van NEC neerleggen. Gistermid dag nam hij in Nijmegen deze beslissing, die al enige tijd gele den werd verwacht Vermoedelijk zal De Visser, die ook onder meer trainer was van De Graafschap, naar RWD Mo lenbeek gaan. Hij heeft echter ook een aanbieding van een Franse club. De opvolger van De Visser bij NEC wordt waar schijnlijk Hans Croon, de huidi ge oefenmees ter van Ander lecht Croon wil pas een beslis sing nemen na vanavond als zijn ploeg de eindstrijd van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars tegen West Ham United achter de rug heeft (Van onze correspondent) vrijwel zeker degradatie uit de hoogste afdeling BRUSSEL De controle-commissie van de Belgi- van het Belgische voetbal met zich meebrengen sche voetbalbond is er gisteren na een viereneen- alsmede een levenslange schorsing voor trainer Jef. half uur durende vergadering niet in geslaagd een Jurion, die op zijn eigen houtje en zonder medewe- straf vast te stellen voor de voetbalclub La Louvie- ten van het bestuur van La Louviere heeft gehan- re uit de hoogste Belgische voetbalafdeling uit de deld bij de omkoping van een tweetal tegenstan- gelijknamige stad in Wallonië, die in een omko- ders. Twee voetballers die bij de zaak betrokken pingsschandaal is betrokken. De strafmaat zal nu zouden zijn, krijgen vermoedelijk een of twee jaar a.s. maandag worden vastgesteld. De straf zal schorsing. ADVERTENTIE. Onpartijdige verzekeringsadviseurs bestaan wel degelijk. Zij treden niet op 'namens een bepaalde maatschappij', maar zijn volkomen onafhankelijk en helpen u aan de verzekering die nodig heeft. U vindt ze waar u zo'n ronde sticker op deur of ruit ziet. Stap er eens binnen. (publikatie van Delta-Lloyd. die vindt dat u geen verzekeringen moet sluiten zonder onparti/dig advies vooral)

Leidse Courant | 1976 | | pagina 13