klein-dierenpark Katwijkse bejaarden kunnen niet in oude bibliotheek Koudekerk heeft E Nieuwe Wetering voor deel in as Kulturele weken Wassenaar beginnen met expositie van 28 beroepskunstenaars Veerti m jarige ambtenaren Minister Lubbers bij oprichting CDA-Voorhout Cultureel centrum Van onze correspondent Nieuwe Wetering Een verkoold tapijt en een verkoold plafond waren zaterdag de stille getuigen van een verradelijke smeulbrand, die het cultureel centrum in Nieuwe Wetering in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft getroffen. Toen zaterdagochtend de brand werd ontdekt had de brandweer van Alkemade nog ruim 11/2 uur nodig om het vuur onder de knie te krijgen. De brandweer van Roelofa- rendsveen en Oude Wetering kon vanwege de dichte rookont wikkeling de vuurhaard moei lijk bereiken. Er was perslucht voor nodig om de brandweerlie den tegen rookvergiftiging te beschermen. De oorzaak van de brand is volgens een woordvoerder van de brandweer waarschijnlijk smeulende sigaretten, die zijn blijven liggen na een feestje, dat op vrijdagavond in het centrum was gevierd. De schade van de brand, die met name het bar-ge- deelte van het cultureel centrum heeft vernield, valt nog niet te schatten. De nieuwe beheerder van het centrum, die op de och tend van de brand de scepter zou overnemen, zal in ieder ge val een gevoelig exploitatiever lies lijden. Sassenheimse veehouderij in moeilijkheden Van onze correspondent Sassenheim De laatste be woners van de Boslaan verlie ten afgelopen zaterdag hun huizen, die binnenkort wor den gesloopt. Ook de veehou derij van de heer G. Molenaar zal moeten verdwijnen De veehouder, die vanaf zijn geboorte in de Boslaan heeft gewoond, weet nog steeds niet waar hij met zijn zestig melk koeien naar toe moet Met zijn zoon ziet hij de nabije toe komst somber in. Zo moet er elke dag op en neer naar de stallen, die eigenlijk niet zon der toezicht kunnen, worden gegaan. Ook weten vader en zoon Molenaar niet waar ze met de hooioogst van juli naar toe moeten Damtitel kan Chiel Hamers bijna niet meer ontgaan Van onze correspondent HAZERSWOUDE - Chiel Ha mers, van de Hazerswoudse damvereniging Samen Sterk, kan het aspirantenkampioen schap van de Leidse Districts Dam Bönd vrijwel niet meer ontgaan. Met nog twee wed strijden te gaan heeft hij na zeven gespeelde partijen twaalf winstpunten. En daar bij heeft hij dan twee punten voorsprong op zijn eigen, broertje Erwin, die met tien punten uit zeven ontmoetingen de tweede plaats bezet. Aad van Velzen van het Wasse- naarse Dam Genootschap staat derde met negen uit ze ven. In de zevende ronde van het toernooi versloeg Jos Stol wijk (Samen Sterk) zijn club genoot Wibo Speckling en bond Chiel Hamers de WDG- er Aad van Velzen aan zijn zegekar. Cees de Gelder, ook van Samen Sterk, zegevierde over Wassenaarder Ron de Ruiter. Laszlo Nanai nieuwe trainer Lisser Boys Van onze correspondent LISSE Voetbalvereniging Lisser Boys heeft weer een nieuwe trainer. Het is de heer Laszlo Nanai, Hongaar van ge boorte, maar reeds bijna twin tig jaar woonachtig in Neder land. De heer Nanai is 39 jaar. Hij heeft het C-diploma voor voet baltrainers. Ongeveer zeven jaar trainde hij Schoten en EDO. Daarna kwam hij drie jaar bij Bloemendaal. De afgelo pen twee seizoenen had de heer Nanai de zondag tweedeklasser Zandvoortmeeuwen onder zijn hoede. Lisser Boys kwam eind oktober vorig jaar zonder trainer te zit ten, toen de heer W. Nieuwen- huys overleed. Op dat moment kon niet in de vacature worden voorzien. Oud-speler Leen Broekhuizen werd bereid gevon den het eerste elftal zolang te trainen. Voor de training van de jeugd is de heer Theo Bijwaard uit Nieuw-Vennep gecontracteerd. Hij trainde het afgelopen sei zoen de keepers van Lisser Boys. Bollenstreek kabouters Van onze correspondent LISSE Tweehonderd vijf tig kinderen hebben afgelopen za terdag in de HBG-hallen deelge nomen aan de spelen, die Scou ting Bollenstreek organiseerde. De kaboutergroepen van Lisse, Hillegom, Sassenheim, Noord- wijkerhout en Noordwijk waren in de HBG-hallen uitgenodigd met hun leiders en leidsters om spelletjes te leren, die men later, terug in het eigen scouting-honk opnieuw kan spelen. Voorjaarsconcert DVS had veel vaart WASSENAAR In het Jeroenhuis heeft de accordeonvereni ging DVS zaterdag avond haar voor jaarsconcert gegeven, vyaarvoor veel be langstelling bestond. Voorzitter Th. t C. Knijnenburg verwel komde bij het begin van de avond wet- houder A. J. M. van der Klaauw en zijn echtgenote, die na mens het gemeente bestuur van hun be langstelling blijk ga ven. Het concert onderbroken voor de huldiging van Kees van Beelen, die 10 jaar onafgebroken lid is bestond uit drie delen. Begon- nenwerd met een 6-tal leerlingen, die pas les hebben. Daar na volgde het jeug dorkest van iets meer gevorderde leerlin gen en tenslotte het A-orkest van de se nioren. Dirigent G. L. de Zwart blijkt een voorstander te zijn van goed in het ge hoor liggende muziek en het op die basis samengestelde pro gramma werd met veel vaart en enthou siasme uitgevoerd. Er volgde na de pau ze waarin loten voor een tombola werden verkocht een klucht in één be drijf „De verrassing" gespee'd door eigen leden onder regie van Rinus Kiers en me vrouw K. Kiers—Wit- teman, waaraan de zaal veel plezier be leefde En daarna was h t nog niet af- gelope op muziek van „lJe Varianten" kon er nog gedanst worden. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllll Het bestuur van de Kulturele Kern Wassenaar, vergaderend over de komende kulturele weken. Met pijp en donkere bril voorzitter Albert Vogel en links van hem mevrouw Yoka Hoogeveer^van der Leest, die na 5 jaar na de kulturele weken hun funkties zullen neerleggen om plaats te maken voor anderen. Van onze correspondent WASSENAAR De kulturele weken 1976 in Wassenaar, voorbe reid door de Kulturele Kern Wassenaar, zullen op woensdag 12 mei a.s. te 20.30 uur in galerie „JA" in het Sportfondsenbad officieel geopend worden door burgemeester mr. K. Staab. Het is de derde keer dat een dergelijke manifestatie wordt gehouden en ook nu weer is de Kulturele Kern er in geslaagd een gevarieerd programma sa men te stellen waarin zowel de. amateuristische als de beroeps- kunstbeoefening een plaats heeft gekregen. In de Galerie „JA" beginnen de weken met een tentoonsteling van werken van 28 beroeps beeldende kunst enaars uit Wassenaar. De expo santen zijn: Klaas van Biezen, Rob Blöte, Bonies, Marg van Bork-van Dijk, De Brauw, Jan Buzeman, Paul Citroen, Hans Eschauzier.. Mien Frowein, A.C. Gelauff, Bart de Graaf, Max Koot, Riek Meijer, Uschi Muller, Maud Muller Massis, Marie An ne Otte-Schuffelen, Ingeborg Reiler, Kees van Roemburg, Sierk Schroder, Henneke Schui- tema, Jozef Smoijders, Jan Ste- geman, Louis Vorkink, Selma Weerenbeck, Lies Wiegman, Ca therine van Wijk en de gast vrouwen en de gastheer van de galerie: Alexandra en Joop. Zoals men ziet: een bekende reeks namen, die allerlei vor men van kunst vertegenwoordi gen en borg staan voor een inte ressante en veelzijdige expositie. De tentoonstelling in galerie „Ja" is voor het publiek geo pend van woensdag tot en met zondag telkens van 10 tot 17 uur en bovendien woensdagavond van 20 tot 22 uur. Op vrijdag 14 mei volgen twee andere evenementen in de serie: in de Dorpskerk te 20.15 uur een concert door het Wassenaars Vocaal ensemble onder leiding van Rien Calis, het blokfluiten- semble" onder leiding van Marti- ne Telkamp, de solisten Ingrid en Henriëtte Hagg en Tineke Jongeneel, fluit en Karei Scho thorst, clavecimbel en verder de dansgroep van de pedagogische akademie Mariahoeve. Dezelfde avond in het Jeroenhuis een to neelavond door Incognitoe en de C J V-toneelgroep samen, die het toneelspel „Zachtjes met de deuren" ODvoeren. (Van onze correspondente) Koudekerk aan de Rijn Aan de Den Tollstraat werd zaterdag een klein-dierenpark ingericht. Door de gemeenteraadsleden werden onder lei ding van burgemeester G. Swaan de laatste werkzaamheden, het plaatsen van een hek rond het terrein, verricht. Ter gelegenheid van het openen van het dieren park was door de ondernemersvereniging „Rijn- post" een parachute-spring-demonstratie georga niseerd. Ónder grote publieke belangstelling sprongen de parachutisten Wim Velthuizen en Jan van der Krieke van de para-club „Icarus" midden in het mini-dierenpark. Frans Boom landde op een schuurtje in de nieuwbouw. Na dit grootse evenement werd aan burgemees ter en mevrouw Swaan een haar met een rode zakdoek om de nek aangeboden door de ondeiT nemingsvereniging. Vooralsnog zullen in dél klein-dierenpark in Koudekerk twee ChinesT hangbuikzwijntjes, Adam en Eva, een toompjl (één haan en drie hennen), wat konijnen, ee« schaap en de bokken Handrik en Harry verblij ven. Het kleine zwarte boekje Dirk kwam oof met zijn verzorgers een kijkje nemen. Het diertjf' 9r is nog te klein en omdat het zijn moeder verloreit heeft, wordt het nu nog om de drie uur met dt fles gevoed. Over een half jaar zal het zich bi)!*} de andere dieren aan de Den Tollstraat voegen De heer Van der Voort neemt de verzorging vajDV de dieren op zich. E] De parachutespring-demonstratie trok veei belangstelling. „Artemis" wint mozaiekwed- strijd Het mozaiek van „Arte- mis" een gestoken pie rement, heeft de eerste prijs gewonnen van de mozaiekwedstrijd in Lisse. Tijdens een fees telijke bijeenkomst in „De Beurs" werd de leden van deze socië teit afgelopen zaterdag muzikaal hulde ge bracht, waarna VW- voorzitter Van der Kroft de winnaarsbeker en de wisselbeker aan de heer B v.d. Wal uitreik te. De tweede prijs ging naar de heer Kor- tekaas, Gladiolenstraat 21 en de derde prijs was voor Duivenboo- den, Joz. Israelstraat 53. Van onze correspondent HAZERSWOUDE De verordening die d,e bezoldiging van de ambtenaren van de gemeente Hazerswoude regelt, spreekt nog over veertienjarige ambtenaren. PPR-raad- slid George Nieuwendijk vond tijdens de raadsvergadering dat het eigenlijk wel wat gek is in deze tijd, nu iedereen toch wordt geacht tien jaar dagonderwijs te volgen. Burgemeester J. ten Heuvelhof, die toch jaren voorzitter was vein de Nederlands Christen Bond Van Overheidspersoneel, was het niet opgevallen. En vele anderen in de kringen van de vakbonden bepaald ock niet. Want., een modelverordening van de landelijke bonden stond voorbeeld voor de Hazerswoudse. Uit de kringen van het gemeentebestuur van dit dorp wil men de bonden dan ook wel wijzen op het van de 14-jarigen in de verordening. Overi gens: de verordening werd door de voltalli ge raad wél vastgesteld. Inclusief het arti kel waarin over die 14-jarigen wordt -ge sproken. Want het doen verwijderen van deze regelen zou in het Hazerswoude wat te veel administratieve rompslomp tot ge volg hebben. En dat behoefde van de raadsleden nu ook weer niet... Van een onzer verslaggevers VOORHOUT/ROELEFA- RENDSVEEN Minister Lub bers van economische zaken zal woensdag 19 mei de" t>prich- tingsvergaderung van het Christen Democratisch Appèl in Voorhout inleiden. De op richtingsvergadering wordt ge houden in het parochiehuis aan de Herenstraat en begint om kwart over acht. Het CDA heeft sinds zes jaar een voorloper in de Combinatie Christelijke Partijen, een fede ratie van KVP, ARP en CHU, die met vijf zetels in de gemeen teraad is vertege woordigd. De oprichting van een CDA-Voor- hout is een initiatief van de CCP-partners. Men wil evenwel voorkomen dat het een optel som van de KVP. ARP en CHU wordt. De afdeling staat open voor iedereen, ook waar het om bestuursfuncties gaat. Het CDA-Voorhout wil door middel van hoorzittingen een in ventarisatie maken van verlan gens onder de bevolking van Voorhout. Aan de hand daarvan zal een verkiezingsprogramma worden opgesteld. Het Tweede Kamerlid voor de Partij van de Arbeid, Arie van der Hek, zal aanstaande vrijdag spreken in Roelofarendsveen. De bijeenkomst wordt belegd door de infogroep van jongeren- sociëteit „Our House", Progres sief Alkemade en de PvdA-Al- kemade/Leimuiden in café Heemkerk aan de Langeweg. De heer Van der Hek zal spreken over een aantal actuele politieke zaken, waarna ruimschoots ge legenheid zal zijn voor discussie. De bijeenkomst begint om acht uur. Leidenaar geridderd Van een onzer verslaggevers I Katwijk Directeur G. C. Th Van Dorp van de Chemisch» Industrie Katwijk is ter gele genheid van zijn 40-jarig» dienst jubileum benoemd to Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De versierselen beha rende bij deze koninklijke on- derscheiding zijn hem van morgen opgespeld door burge meester Bos van Katwijk. Dj v heer Van Dorp woont in Lei g den. Uitbreding Warmondse bootjeshaven weer wat uitgebreid. Er len palen in het water wordel geslagen en er zullen vergun ningen worden afgegeven aaij diegene die aldaar een li|C plaats voor hun boot hebben Op de speelweide zullen bor den woden geplaatst waarof^ passanten voor een vrije plaats worden naar elders in de De rond de de worden verwijderd. Als d genaren dat binnen een paalde termijn niet zelf zal het bestuur dit voor ning van de eigenaar uitvoeren. Opknapkosten meer dan een miljoen gulden De gemeenteraadsleden aan het werk. Van onze correspondent KATWIJK De toewijzing van het vroegere bibliotheekgebouw in de Voorstraat aan de 600 leden tellende „Algemene Bond van Bejaarden" is op losse schroeven komen te staan. Hoe wel in eerste instantie werd aangeno men dat met een verfbeurt het gebouw voor het bejaardenwerk geschikt kon worden gemaakt, is nu komen vast te staan dat het gebouw voor ruim een miljoen gulden moet worden opge knapt De commissie voor sociale zaken en volksgezondheid is geschrokken van dit bedrag en plaatste vraagtekens bij het handhaven van dit gebouw. De hoge verbouwingskosten ontstaan met name door de noodzakelijke werkzaamheden aan het dak en de zolder, de aanleg van centrale verwarming en een uitbreiding van de sanitaire voorzieningen. Tevens zal na de sloop van de panden ten westen van het bibliotheekgebouw (aan de Dwarstraat) de buitenmuur moeten worden hersteld. De aanstelling van een bejaardenrpo- jectleider laat nog steeds op zich wach ten. Na ruim een jaar is nog geen kandidaat gevonden, die voldoet aan de door het Ministerie van CRM gestelde normen. Bij aanstelling van een project leider met mindere opleidingskwalitei ten zou de 80% salaris-subsidie van' CRM vervallen. In dat geval zal voor 100% de gemeentekas moeten worden aangesproken. Het ministerie verbindt tevens aan de subsidieverlening de eis dat de bejaar denprojectleider, die belast zal worden met de coördinering van de plaatselijke activiteiten, het onderzoek naar de be hoeften en stimulering van het bejaar denwerk, onafhankelijk zal staan van een bepaalde levensbeschuwing. Dit is vooralsnog in strijd met art. 2, lid 1 van de statuten van de stichting „Bejaar denwerk Katwijk". Afgezien daarvan zal het bestuur van de stichting onget wijfeld de voorkeur geven aan een christelijk georiënteerde functionaris.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4