Bloemisterij wil ruim 5 miljoen voor reclame en voorlichting Wassenaar verkoopt bouwgrond voor bej aardenwoningen Flats in plan Berkhout krijgen andere plaats )6 Provincie tegen bouw van motel aan Hoge Rijndijk Opbrengst bazar valt Harmonie Katwijk tegen Tweede verpleeg- kundigenschool in Leidschendam PAGINA 4 ui:.!D6& CoüaANÏ Van een onzer verslaggevers Lisse Het bestuur van de vereniging ,De Nederlandse Bloemisterij" is van plan bij het Produktschap voor Siergewassen een verzoek in te dienen ruim vijf miljoen gulden uit de heffingen te bestemmen voor de in 1976 te voeren onpersoonlijke reklame en voorlichting in het binnen- en buiten land ter stimulering van de afzet. Dit voorstel zal op 18 mei a.s. met de leden besproken worden tijdens een algemene ver gadering in het Laboratorium voor Bloem- bollenonderzoek in Lisse. De vijf miljoen, aanzienlijk meer dan vorig jaar, is volgens het bestuur pure noodzaak omdat er een toenemende bloemisterijpro- duktie is met als gevolg dat ook de uitgaven voor afzetbevorderende aktiviteiten zo mo gelijk worden vergroot. Tijdens deze vergadering zal ook ter sprake worden gebracht het verzoek dat aan het PVS zal worden gericht om uit de omzethef- fing algemene vakdoeleinden bloemkwekerij produkten ƒ2.524.500,- te bestemmen ten behoeve van het in 1977 te verrichten bloe misterij-onderzoek door onder meer het La boratorium voor Bloembollenonderzoek in Lisse. Het laboratorium staat genoteerd voor een voorlopig subsidiëring van 190.000. Rijbewijs kwijt na dronken rijden Van onze rechtbankverslagge ver DEN HAAG/LEIDEN Twee weken gevangenisstraf voor waardelijk met twee jaren proeftijd, een boete van 500 gul den en intrekking van het rijbe wijs. Dat was de straf die een 21-jarige studente uit Leiden gisteren door de Haagse politie rechter kreeg opgelegd. Enige tijd geleden was de jonge dame diep na middernacht met haar auto van Leiden naar Was senaar gereden. Dat gebeurde zodanig dat een politieauto haar aanhield. De bestuurster bleek onder invloed van alcohol te verkeren en niet zo weinig ook: de bloedproef wees een promila- ge aan van 2,43. „Dat is een hoeveelheid, waar voor aan mannen stevige straf fen worden opgelegd", oordeel de de politierechter. Volgens verdachte was het die nacht wat uit de hand gelopen en had zij aanvankelijk niet de bedoeling meer gehad nog zelf naar huis te rijden. De officier van justitie had aanvankelijk twee weken gevangenisstraf geëist, maar de rechter vond gezien de wacht tijd voor gevangenissen een flin ke geldboete beter. Marijkeschool in De Visserschool Van onze correspondent Noordwijk De Dr. J. Th. de Visserschool aan de Huis ter Duinstraat in Noordwijk blijft zijn nut bwijzen. Nadat in het afgelopen jaar van het gebouw gebruik werd gemaakt door de peuterspeelzaalvereniging, het dienstencentrum bejaarden, de zondagsschool vereniging van de Hervormde Gemeente en voor de opslag van oud school- meubilair zijn er nu plannen om er een deel van de Prinses Ma rijkeschool onder te brengen. - Waarschijnlijk zal de Prinses Marijkeschool de gehele bene denverdieping van de Dr. J. Th. Visserschool gaan gebruiken. Een en ander houdt verband met de uitbreiding van de Prin ses Marijkeschool. WASSENAAR De gemeenteraad heeft gister avond na een vrij uitvoerige discussie met twee stemmen van „Werkend Wassenaar" tegen besloten in te stemmen met de verkoop van gemeentelijke bouwgrond aan de Hillenaarlaan aan de Wassenaarsche Bouwvereeniging voor de bouw van 40 50 bejaardenwoningen. Waaronder enkele woningen, aangepast aan de behoeften van gehandicapten. De bewuste grond is jarenlang bestemd geweest voor de bouw van koopwoningen voor Wassenaar- se gegadigden. Daarvoor werden plannen ontwik keld door een Wassenaars architectenbureau. De raad stelde zich echter op het standpunt, dat de bouw van deze woningen pas gerealiseerd zou kunnen worden als de woonschepen uit de aan grenzende „Princehaven" verwijderd zouden zijn. In december 1975, bij de behandeling van de begrotingen voor 1976, aanvaardde de gemeente raad met algemene stemmen een motie, waarin werd uitgesproken dat de betrokken grond be stemd zou moeten worden voor de bouw van bejaardenwoningen, waarin aan de gemeente een grote behoefte wordt gevoeld. Het architectenbu reau, dat voor de Wassenaarse gegadigden de plannen voorbereidde, stelde daarop het gemeente bestuur aansprakelijk voor de kosten die het tot dan toe had gemaakt. Twee sprekers, de heer J. C. M. Greep van de Partij van de Arbeid en de heer A. C. Duijvestijn van Werkend Wassenaar plaatsen een aantal kriti sche kanttekeningen bij het voorstel van burge meester en wethouders, en vroegen de aandacht voor de aanspraken van het architectenbureau. Is het mogelijk dit bureau alsnog bij de uitwerking van de nieuwe plannen in te schakelen? Kan het bureau misschien bij een volgend project inge schakeld worden? In de discussie werd ook betrokken de vraag waarom de Wassenaarsche Bouwvereeniging bij de verwezenlijking van het project betrokken wordt en niet de andere bouwvereniging, Willi- brord. De heer Duijvestijn drong er op aan het voorstel terug te nemen en het eerst ter sprake te brengen in enkele raadscommissies. Wethouder Mr. G. C. van Dijk antwoordde op deze kritiek, dat burgemester en wethouders zich ge houden voelden de motie van de gemeenteraad uit te voeren: zo snel mogelijk te komen tot de bouw van bejaardenwoningen op het bewuste terrein. De kosten die het architectenbureau gemaakt heeft zijn gemaakt ten behoeve van de adspirant-bou- wers. Inschakeling van het bureau bij de uitwerk ing van de nieuwe plannen is niet goed mogelijk omdat de Wassenaarse Bouwvereeniging, gebruik makend van de ervaringen opgedaan bij het be jaardencomplex aan de Dokter Weederlaan al een plan heeft laten maken. Overigens zijn burgemees ter en wethouders altijd bereid tot een gesprek met het architectenbureau. De raad hield zich verder bezig met de toekomsti ge organisatievorm van de Gemeentelijke Genees kundige en Gezondheidsdienst. Toen in 1974 de directeur van de gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst, dokter C. A. Eindhoven de pensioengerechtigde leeftijd bereikt werd besloten zijn dienstverband voor halve dagen te verlengen tot 1 november 1976 in afwachting van de regiona le ontwikkelingen onder meer op het gebied van het ambulancevervoer. De gemeente was intussen al toegetreden tot de gemeenschappelijke school- artsendienst in de kring Katwijk. Nu het zich laat aanzien dat de regionale organisa tie van het ambulancevervoer nog geruime tijd in beslag zal nemen zijn burgemeester en wethouders van mening dat het voorlopig aanbeveling verdient de gemeentelijke geneeskundige en gezondheids dienst voorlopig in de huidige vorm te laten voortbestaan, ook al met het oog op de toenemen de werkzaamheden die de g.g. en g.d. te verrichten heeft ten behoeve van de sociale dienst. De bedoe ling is een arts aan te trekken die vanaf 1 november 1976 gedurende 5 halve dagen per week als directeur van de g.g. en g.d. zal optreden. Op vragen uit de raad of er toch geen plaats is voor een full-time-functionaris antwoordde wethouder A. J. M. van der Klaauw ontkennend. De scheiden de directeur, dokter Eindhoven, heeft zich bereid verklaard zijn opvolger zo nodig van advies te dienen. De gemeenteraad ging stilzwijgend akkoord met een verhoging van de subsidies aan Dierenpark Wassenaar en Renbaan Duindigt. Eervol ontslag werd verleend aan de heer J. G. Pot, aldus directeur van de dienst gemeentewerken per 1 juli a.s. De raad nam tenslotte afscheid van de heer J. Breddels, die om gezondheidsredenen zijn raad slidmaatschap beëindigt. De heer Breddels werd nemans de raad toegesproken door Mr. A. van Vuure en door burgemeester Mr. K. Staab. De geloofsbrief van zijn opvolger, de heer H. J. Goulooze werd in orde bevonden en in dé eerstvol gende vergadering zal hij geinstalleerd worden. DINSDAG 27 april IMVtP^" Na kritiek omwonenden: PLAS-VERBOD Nu de toeristenstroom weer nadert heeft de directie van het Postiljon Motel in Arnhem, wijs geworden door ervaringen in het verleden, een plas-vefbodsbord neergezet om mensen met hoge nood er van te weerhouden de net opkomende bollen nat te maken. Bij deze jongeman was de nood zo hoog gestegen dat hij het verbod aan zijn laars lapte. (Van een onzer verslaggevers) LISSE In het plan voor het gebied tussen de Julianastraat, Nassaustraat, Wilhelminastraat en Heereweg, deel uitmakend van het bestemmingsplan Cen trum, zijn enkele belangrijke wijzigingen aangebracht Op het eerste concept werd met name door omwonenden nogal wat kritiek geleverd vanwege de vlak tegen de Nassaustraat ge plande hoogbouw. Bewoners voerden tijdens een in februari gehouden hoorzitting over dit eerste concept aan dat door de flats (drie lagen met een goot- hoogte van ongeveer 8 meter) de waarde van de omliggende wo ningen aanzienlijk zou vermin deren. De flats zijn nu gepland aan de binnenkant van het te bebou wen gebied, dat ongeveer 1,2 hectare groot is. Op een afstand van circa 22 meter worden even wijdig aan de Nassaustraéf een gezinswoningen gebouwd met direct daarachter de flats. In het plan is een stuk grond ter grootte van 700 vierkante meter vrijgehouden voor even tuele uitbreiding van het tref centrum van de Gerformeerde Kerk. Voorts zullen 52" 'eengezinswo ningen (premiekoopwoningen) worden gebouwd, die rond de 100.000 gulden gaan kosten. Ver der worden 36 appartementen voor onder meer alleenstaanden gebouwd en vier woningen in de vrije sector. De prijzen v^n de appartementen komen rond 80.000 gulden te liggen. Als geen bezwaren worden ingediend kan waarschijnlijk nog dit jaar be gonnen worden met de uitvoe ring van de plannen en kunnen de woningen die in fasen wor den gebouwd, in 1978 zijn opge leverd. Op het stuk land waar de wo ningen gebouwd moeten wor den, staan nu nog steeds enkele grote bollenschuren. De grond is een paar jaar geleden aange kocht door een projectontwikke laar de bouwmaatschappij B.A.M. (Bataafse Aannemings maatschappij). De woningen worden ongeveer 10 meter lang en 4,5 meter breed (Zogenaamde tuinkamer type). Hierin kunnen echter nog allerlei veranderingen worden aangebracht. Tussen de diverse gebouwen wordt een speelgele- genheid gecreëerd. Secretaris Broersen van de ge meente Lisse acht het zeer wen selijk dat dit ongeveer 10.000.000 gulden kostende project wordt gerealiseerd. Hij zegt dat op de ze wijze de inwoners van Lisse de mogelijkheid wordt geboden om een eigen huis te kopen: „Er zijn veel mensen die uitzien naar een eigen woning, omdat de huren maar blijven stijgen. Voor het plan „Berkhout", dat 46 premiekoopwoningen omvat, hebben zich al 370 personen als potentiële kopers aangemeld." Van onze correspondent ZOETERWOUDE G.S. hebben hun goedkeuring onthouden aan de bouw van een motel zoals dit is opgenomen in het bestemmings plan Hoge Rijndijk Oost. Dit omvat het gebied dat globaal wordt begrensd door de Hoge Rijndijk, de Ommedijksweg, de singel die de scheiding vormt tussen het industriegebied en de woonwjk en de Servatiusstraat Volgens Gedeputeerde Staten zou de realisering van een motel leiden tot verstedelijking welke ongewenst is. Daarentegen menen B. en W. van Zoeterwoude dat er in verband met de nabijheid van een industriegebied niet alleen behoefte bestaat aan een café restaurant (waaraan G.S. wel willen meewer ken) maar zeker ook aan logiesaccommodatie. Op het industrieter- remzijn verschillende internationale bedrijven gevestigd. Bovendien is in de omgeving van de Grote Polder geen motel aanwezig. Het college stelt dan ook aan de raad voor om tegen het besluit van G.S. beroep aan te tekenen. Als plaats voor het motel was grond gereserveerd in de hoek Hoge Rijndijk-Ommedijkseweg tegenover het Heineken-complex. Kerkeveiling in Sassenheim Van onze correspondent Sassenheim Bij "Cees &i Ine ke" in Sassenheim is in aanwe zigheid van burgemeester Kret gisteravond de traditionele kerkveiling van de St. Pancra- tius Parochie van start gegaan. Afslager Piet van Dijk en vei lingmeester Jan Kuipers lieten gisteren al tegen flinke prijzen verscheidene zaken van de hand gaan. Zo bracht een gouden tientje het mooie bedrag van 340 gulden op. De veiling wordt vanavond voortgezet Na aanrijding in Rijnsburg: Maand hechtenis en twee jaar ontzegging Van onze rechtbankverslagge ver DEN HAAG-VOORHOUT - De Haagse rechtbank heeft gisteren een 20-jarige verkoper uit Voor hout veroordeeld tot een maand gevangenisstraf en twee jaar in trekking van het rijbewijs, waarvan de helft voorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaar. De jongeman was beschuldigd van het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Op de Sandtlaan in Rijnsburg had hij door onvoldoende rechts te houden een aanrijding ver oorzaakt. Drie mensen liepen daarbij zware verwondingen op. Verdachte zou binnen de be bouwde kom met een snelheid van bijna 100 km hebben gere den, waardoor het hem niet meer mogelijk was zijn auto op de rechter weghelft te houden. Van onze correspondent Katwijk De opbrengst en vooral de opkomst bij de bazar van de „Harmonie Katwijk" is wat tegengevallen. Zaterdag jl. stonden de deuren van het Parochiehuis in Katwijk a.d. Rijn vanaf 14.00 uur tot 's avonds 10.30 wijd open voor deze bazar. Het rad van avontuur draaide wel veelvuldig, maar kon geen topopbengsten laten noteren. Na een weekend nauwkeurig tellen kon gisteren voorzitter Bert van Dijk meedelen, dat de eindopbrengst 2422,— bedroeg. Er moet echter gerekend worden op een kleine 1600,— onkosten, zodat de „uniform-pot", die op 1 november a.s., (de dag van het 80-jarig bestaan van de Harmonie) wordt omgekeerd voor nieuwe kledij, slechts ƒ800,— dikker is geworden. Pessimisme is door deze tegenvaller niet te bespeuren bij de Harmonie. Hoewel de plannen nog moeten worden uitgewerkt, denkt het bestuur al aan een collecte, terwijl tevens wordt overwogen om het bedrijfsle ven te benaderen. „Die uniformen moeten er komen op 1 novem ber" zo zegt voorzitter van Dijk. Een stevige eerste aanbetaling is inmiddels al voorradig. Vorige week werd namelijk de jubileum- loterij afgesloten met een opbrengst, na aftrek van prijzengeld, van 4000,—. De hoofdprijs (portable t.v.) viel op no. 3697. KORTWEG De 19-jarige Miss Blackpool (in het dagelijks leven gewoon Ann Dunsford) vrqlijkt hier een anders uiterst saai plaatje op van drie puike voetballen die zijn uitverkoren om zaterdag be trapt te worden door de snelle voeten van de teams van Man chester United en Southamp ton. Dan wordt in het Londense Wembley sta dion de jaarlijk se Cup Final ge speeld. Haar taak blijft ech ter beperkt tot die rand? Rand versiering, want een wchte scheidsrechter zal zaterdag uit- maken welke bal van deze top drie werkelijk in het veld komt en welke als re serve dienst zul len doen. Lisse De VW Lisse organi seert op zondag 2 mei van 9.00 tot 13.00 uur een wandeltocht langs de mozaïeken. Belangstel lenden kunnen zich laten in schrijven bij het VW Lisse. Noordwijk Het trapveldje aan het Gruenepad in Noord- wijk zal worden geasfalteerd. Het stukje speelplaats is bij droog weer een mulle zandvlak te en bij nat weer een modder poel. B en W stellen de raad voor ruim 26.000 te voteren» om daar iets aan te doen. Lisse De recreatiecommissie van het gemeenschapscentrum De Poel organiseert op 7 mei weer een bridge-drive in 't Poel- huys. Aanvang 20.00 uur. Wassenaar De accordeonver eniging DVS uit Wassenaar geeft a.s. zaterdagavond een uit voering in het Jeroenhuis. Vóór de pauze treedt het jeugdorkest van DVS op, na de pauze het seniorenorkest. Leden van DVS voeren daarna ook nog een klucht op. Wassenaar De jaarvergade ring van het Wassenaarse Nuts- departement zal worden gehou den op 11 mei in het Astrathea- ter in de Langstraat. Noordwijk De stichting Or- ?elcentrum organiseert vrijdag 1 mei een koor-orgelconcert in de Grote Kerk in Noordwijk- Binnea Medewerking verlenen de Nederlands Bachvereniging en de organist Charles de Wolff. Voorschoten Evenals voor gaande jaren zal ook dit jaar, op de avond van de 4e mei, in Voorschoten de herdenking plaatsvinden van de tijdens de oorlog en bezetting gevallenen. De plechtigheden beginnen om 18.00 uur met het halfstok hei- sen van de nationale vlag van alle openbare en particuliere ge bouwen en worden om 20.02 uur afgesloten met een kransleg- ging. Leiderdorp De raadsvergade ring die op maandag 3 mei in Leiderdorp zou worden gehou den is verschoven naar 10 mei. In deze vergadering komt de beleidsplanning aan de orde. Wassenaar Van 1 tot 13 mei organiseert de Wassenaars gale rie bibliotheek een tentoonstel ling van werken van leden van „Ars Aemula Naturae". De ex positie is elke woensdag en vrij dag geopend van 10.00 tot 12.30 uur, 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Op de zater dagen van 10.00 tot 13.00 uur, op de maandagen van 14.00 tot 17.00 uur en i9.00 en 21.00 uur, op de dinsdagen van 10.00 töt 12.30 uur en 14.00 tot 17.00 uur. Op de donderdagen is de expo sitie de gehele dag gesloten. Wassenaar Op woensdag 5 mei van 16.30 tot 17.00 uur orga niseert de Wassenaars openbare discotheek de laatste ruilbeurs voor grammofoonplaten dan dit seizoen. Tevens organiseert de openbare discotheek begin juni een avond voor amateurmusici. Deelnemers kunnen zich aan melden op het adres Luifelbaan 1 in Wassenaar. Leidschendam De Stichting „Het Nationaal Rheuma Fonds" organiseert op vrijdag 7 mei wederom een creatieve dag voor de Leidschendamse Sociëteit voor Lichamelijk Gehandicap ten. De „dag" wordt gehouden in het Dienstencentrum, Duiven voorden in Leidschendam vanaf 10.30 uur. Op het programma staat onder meer papierknip pen. LEIDSCHENDAM De Stich ting Middelbare Beroepsoplei ding Verpleegkundigen Den Haag die sinds vorig jaar augus tus de Heuvelzijdeschool in huur heeft, heeft het gemeente bestuur in verband met de toe name van het aantal leerlingen om meer ruimte gevraagd en dan liefst de in de nabijheid gelegen LOM-school die half juli leegkomt. I Het gebouw zou oorspronkelijk verplaatst worden naar de wijk Duivenvoorde waarbij een aula zou worden gebouwd. De in specteur voor het onderwijs heeft echter, op onderwijskundi ge gronden, bezwaren tegen de ze oplossing. Burgemeester en wethouder willen nu de leegko mende LOM-school aan de Heu- velweg voor een periode van 4 jaar aan de stichting verhuren en in Duivenvoorde een semi permanent schoolgebouw inclu sief aula bouwen. De kosten van aankoop zouden lager zijn dan verplaatsing van de LOM-school plus nieuwe aula. De stichting voor opleiding van verpleegkun digen die van plan was slechts hoogstens twee jaar in Leid schendam te blijven zal blijkens het voorstel tot verhuur voorlo pig vier jaar blijven. Zoals be kend bestaan er plannen die drie opleidingsscholen van de Stichting Vronestein in één ge bouw in Voorschoten onder te brengen. De huurprijs van beide scholen van 100.000,- per jaar zal regelmatig worden aange past. Nog in de vergadering van 10 mei zal de gemeenteraad een uitspraak over de plannen doen en de nodige kredieten beschik baar stellen. Goed resultaat inzamelingen in Rijnsburg Van onze correspondente RIJNSWBURG Een tweetal onlangs in Rijnsburg gehouden inzamelingsacties hebben voor twee goede doelen een behoor lijk resultaat opgebracht. Tij dens de hartweek werd een to taal bedrag van 6300 gulden in gezameld. De actie „Geef Max de Zak", de inzameling van gedragen textiel door Neerlands grootste mop pentapper Max Tailleur, bracht in Rijnsburg 4500 kg textiel op. Rioolproject in het Langeveld Van onze correspondent Noordwijk Onder voorwaar de dat het rijk in het kader van de aanvullende werkgelegen heid een subsidie van 850.000 fcekent, hebben B en W van lyjordwijk de raad voorgesteld ifen krediet van 1.760.000 te voteren voor de aanleg van een rioolstelsel in het Langeveld. Het betreft hier een transport iool van de Langevelderslag tot aan de bestaande riolering nabij het Duinpark. In totaal zullen rond zeshonderd gebouwen, waaronder 570 zomerhuisjes, van de riolering kunnen profite- - Tv-opnamen in Cleyburch Van een onzer verslaggevers Noordwijk De KRO neemt woensdag 5 mei in de Cley burch in Noordwijk het televi sieprogramma "Bij ons in.„ de Bollenstreek" op. Aan dit pro gramma, dat zaterdagavond 15 mei om 21.20 via Nederland 2 wordt uitgezonden werken on der andere mee: Herman Em- mink, Barbra en Bas, Euson, Rita Hovink, Jacco van Renessc en Henny May. "Bij ons in.- de Bollenstreek" wordt gepresen teerd door Pierre van Ostade. De muzikale leiding heeft Ton- nyEijk. Nieuwe burgers Oegstgeest verwelkomd Van onze correspondent OEGSTGEEST In aanwezig heid van het voltallige gemeen tebestuur van Oegstgeest wer den gisteravond in de aula van het Rijnlands Lyceum aan de Apollolaan de nieuwkomers in deze gemeente verwelkomd. Na een inleidend woord van burgemeester Van Eysinga en de wethouders Thorn (CDA), Gemlich Meyling (WD) en Van Belle (PvdA) werd er in cineac- vorm een doorlopende dia-voor stelling gegeven, waarin alle fa cetten van de Oegstgeester ge meenschap de revue passeer den. In de hal van de aula was een informatiemarkt ingericht door de verschillende verenigingen en politieke partijen in Oegst geest. Naast KVG, NKV, UW en het Rode Kruis was het ook de KRO, die via de leden van de diocesane contactcommissie naar buiten trad. Boete voor doorrijden na ongeval Van onze rechtbankverslagge ver Sassenheim Een 31-jarige au tobestuurder uit Sassenheim is gisteren door de Haagse recht bank veroordeeld tot een boete van 350 gulden. Bovendien kreeg hij een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. De man stond terecht voor hel doorrijden na een aanrijding.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4