Regering wil rem op verpleegprijs Veronica: meer zendtijd Gewapende overval op Haagse bank ran lening Voorzitters CDA willen een lijst 'vuurtje? Bollenvluchten geprolongeerd mm Ultimatum in Libanon te Belgische honden zullen, als meneer Verberckmoes zijn zin tijgt, genummerd worden. Ei van Columbus Gedetineerde gijzelt verpleger Schoolreis afgelast om hasj gebruik Ceidóc Somo/rU Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V.. Leiden Directeur-hoofdredacteur: F. J Plug - Adj. hoofdredacteur J. J. Hallewas - Chef-redacteur: J. W. C. Leune ertenties (excl BTW) 0.45 per mm. Telefoontjes 4.08 - Klachten bezorging tel. 071-122244 (18.00 tot 19 00 uur) - Abonnementen: kwartaal 38.27; jaar 149,15. losse nummers: 50 cent Vrijdag 23 april 1976, 66e jaargang no. 20408 Mies igenaar gestolen" ,3 miljoen n arrest AMSTERDAM e Amsterdamse jlitie heeft het >rhaal Mies Bouwman met „Een mens wil" op Ned. II om 20.25 uur. Om 22.00 uur Gebrs. Hammond en om 22.50 uur Televizier met Studentenonlusten in Parijs. Ned. I om 20.30 uur Kojak. om 21.50 uur Nee. eerlijk niet en om 22.15 uur de berging van de Elwood Mead (doc.). Vrij koud Zonnige perioden, afgewisseld door buien, sommige met hagel. Matige tot krachtige wind uit noordoost tot noord, Max. temp. omstreeks 10 gra den. Morgen: Zon: 5.24—19.53 Maan 03.21—15.00 Schev. hoogw. 12.02 Laagw.:7.21-20.12 die '4 i dat n tas met 1,3 mil- en gulden uit zijn as gestolen •eemd genoeg ge- inden om hem in te houden en ider te verhoren. verdenking be aat dat de 42-jari- directeur H. de uit Zaanstad het irhaal heeft ver- nnen. Volgens de ting van de direc- is hij na een ccesvolle transac- met relaties ian fuiven. De tas et het gigantische ipitaal zou hij in jn wagen hebben •htergelaten en bij rugkeer niet meer tbben aangetrof- De hoofdstede- jke recherche is de waarheid het relaas sterk an twijfelen toen auto geen spoor i braak of eemde vingeraf- ukken bleek te rtonen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Staatssecretaris Hendriks van Volksgezondheid is geschrokken van de „veront rustend hoge" stijging van de ziekenhuistarieven. Hij heeft thans het Centraal Orgaan Ziekenhuis- tarieven (Coz) opdracht gegeven ervoor te zorgen, dat deze stijging in plaats van gemiddeld veertien gulden niet meer dan tien gulden wordt. Daar voor is volgens de staatssecretaris een scherpe kostenbewaking in de personele en materiële sector noodzakelijk. De staatssecretaris wil op korte termijn met het Coz overleg beginnen over de begrotingen. Daarin moeten de ziekenhuistaken duidelijk omschreven staan. Dit geldt voor zowel de personele als de materiële sector, zodat een beter overzicht verkre gen wordt over het doen en laten in de ziekenhui zen. Daarbij moeten ook de ziekenhuisvoorzienin gen betrokken worden. Deze moeten volgens het Coz beter in de hand gehouden worden. Ook de Nationale Ziekenhuisraad wil meewerken aan de kostenbewaking in de ziekenhuizen. „In een sector waar 190.000 mensen werken en waar ruim elf miljard gulden omgaat valt allicht nog ergens een mogelijkheid tot efficiencyverbetering te vin-, den", aldus drs. G. J. M. Horbach, direkteur van de Nationale Ziekenhuisraad. „Maar mocht de economische situatie ons dwingen ook de dienst verlening aan de patiënten in te krimpen, dan zullen regering en parlement hierover eerst een uitspraak moeten durven doen", aldus Horbach. Koomen weg bij TROS (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Theo Koomen gaat binnenkort TROS-sport verlaten om zich weer aan de schrij vende journalistiek te gaan wijden. Hij begon als journalist bij het Noordhollands Dagblad, kwam via KRO-radio in de sportreportage te recht en verhuisde tenslotte naar de TROS. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Na de eerste tv-uitzending op woensdag avond steeg het aantal leden van de VOO zover boven de 100.000, dat directeur Rob Out heeft besloten nog voor 1 mei de status van C-omroep aan te vragen. Hiervoor heeft men minimaal 100.000 leden nodig. Als C-om roep zou Veronica dezelfde zendtijd krijgen als de VPRO en (\£an een onzer verslaggevers) Den Haag Vijf gemaskerde mannen hebben gistermiddag rond kwart voor vier een gewapende overval gepleegd op de bank van de Haagse Korte Lombardstraat. De overvallers sloten de beheerder en zijn gezin, twee medewerkers en drie andere mensen, die op dat moment in het pand aanwezig waren op, in de kluis, en verdwenen spoorloos, nadat ze voor ongeveer 75.000 pilden aan sieraden en een klein geldbedrag hadden buitgemaakt. Toem de mannen binnenkwamen, waren de beheerder en diens twee medewerkers bezig twee cliënten te helpen. De overvallers Iwongen allen onder bedreiging van revolvers achter de balie op buik op de grond te gaan liggen, terwijl één van hen naar Ie woning van de beheerder, die boven het bankkantoor ligt, ging. r trof hij de vrouw van de beheerder, haar drie kinderen en vriendin die op bezoek was. Ook deze mensen werden naar leneden gevoerd. van de overige overvallers had inmiddels uit de grote kluis de bank 40 sieraden gegrepen, en bovendien had hij een voorraad sieraden ontdekt in het kantoortje van de beheerder, die listeren geveild zou worden. Met deze buit verdwenen de rovers, nadat ze alle aanwezigen in de kluis hadden opgesloten. Na ongeveer tien minuten slaagden de opgeslotenen erin zich te bevrijden. De beleenbriefjes van de sieraden zijn inmiddels teruggevonden, lodat men kan nagaan welke voorwerpen weg zijn. de EO, dit is 2 1/2 uur tv en 11 uur radio in de week. Rob Out zei te hopen, dat de aanwas van enkele duizenden na de eerste uitzending zal aan houden en dat de VOO tot ver boven de 100.000 zal stijgen, om dat hij er zeker van wil zijn bij evt ministeriële controle niet door de mand te vallen. Veroni ca telt vooral veel jeugdige le den en die tellen niet mee als ze geen gezinshoofd zijn, d.w.z. geen luisterbijdrage betalen. Krakers met kracht verwijderd De Haagse politie heeft gisteren vier volv/assenen en drie kinderen, allen afkomstig uit Suri name. verwijderd uit een woning aan de Hazebroekstraat De woning, die on langs gerenoveerd is. en die nog niet bewoond was, was rond kwart over elf gekraakt door net zevental, dat daar toe de voordeur for ceerde. De politie, die door omwonenden ge waarschuwd werd. nam de heftig te- genspartelende kra kers mee naar het politiebureau, en bracht later twee van de volwassenen en de kinderen on der in het Centraal Bureau Uitvoering Vestigingsbeleid Rijksgenoten aan de Parkstraat. Bintje vijftien cent duurder Den Haag (ANP) De meest gegeten aardappelsoort, het bintje, wordt maandag vijftien cent per kilo duurder. De maximumprijs voor een kilo verpakte bintjes wordt 1.20 (was 1.05), een kilo onverpakte bintjes gaat 1.15 (was 1) kosten. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van Economische Zaken gisteren meegedeeld. De prijsverhoging is noodzakelijk, omdat de schaarste van de aardappelen op de internationale aardappelmarkt nog verder is toegenomen. De bloedige gevechten in Beiroet, de hoofdstad van het door broeder- krijg verscheurde Libanon gaan onverminderd door. Deze linkse Moslim strijder maakt dankbaar gebruik van een korte gevechtspauze om een uiltje te knappen. BEIROET (DPA-Reuter) In de Libanese burgeroorlog hebben de extreem-linksen een ultimatum van tien dagen gesteld voor het aftreden van president Soeleiman Franjieh. Daarna willen zij een revolutionaire regering vormen wanneer aan dit ultimatum niet wordt voldaan. In Beiroet deed gisteren het gerucht de ronde dat mogelijk Franse troepen in Libanon zouden worden ingezet. De Franse ambassade in Beiroet sprak dit tegen. Er zijn gisteren in Libanon tenminste 100 doden gevallen waarmee het totaal op 18000 is gekomen. HONDS tedere eigenaar van een hond zal dan verplicht worden een nummer op diens rechterdij te laten ta toeëren. gaRSlK J4fc£» JET? Dan kan iedereen die 'n hond onverzorgd achterlaat meteen ge pakt worden. tots ter navolging? Deze practische gasaansteker, navulbaar en met regelbare vlamhoogte, is één van de „blijmakers" die u kunt verdie nen met het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonne ment. Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr. 349, Leiden. LONDEN (AFP) Waar iedereen die slapeloze nachten heeft van zijn bord of broodje rollende eieren verlangend naar uitzag is nu werkelijkheid geworden: het vierkante ei is uitgevonden... Laboranten van „Goldenlay", de grootste leverancier van eieren in Groot-Britaannië, hebben met een trots gebaar hun vinding gepresenteerd en daarbij de dierenliefhebers gerustgesteld die mochten denken dat daarvoor de legopening van de kip aangepast moet worden. Alles blijft bij het oude tot het ei in zijn normale vorm bij de consument is gekomen. Die kookt en pelt het ei en plaatst het vervolgens in een voor dit doel gemaakt plastic kubusje: het geheel gaat dan in de koelkast en zie, na twintig minuten heeft het ei de vorm van het doosje aangenomen. (Van een onzer verslaggeefsters) AMSTERDAM De rond vluchten boven de bollenvelden zullen voortgezet worden. Vlieglustigen zullen op 30 april (Koninginnedag) en de daarop volgende zaterdag en zondag (1 en 2 mei) nogmaals het luch truim kunnen kiezen. Evenals tijdens de Pasen zal 's middags vanaf 12.30 uur de rondvluchten worden gestart. De duur van de vluchten is een Tijdens het paasweekeinde be stond er grote belangstelling. Er waren 20 vluchten gepland, maar uiteindelijk werden er 45 gemaakt, met in totaal zo'n 2000 passagiers. Voor plaatsbespre ken kan men terecht bij de NLM op Schiphol, de VVV van Lisse en de KLM-kantoren in Den Haag, Rotterdam en Am sterdam. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De voorzitters van KVP, ARP, CHU en het CDA hebben een procedure ont worpen waardoor het mogelijk moet worden met één CDA-lijst de volgende landelijke verkie zingen in te gaan. De voorzit ters deden dit tijdens een gis teravond gehouden beraad in Utrecht over de brief van de gezaghebbende anti-revolutio nair prof. dr. B. Goudzwaard die onlangs liet weten onder de huidige omstandigheden weinig heil te zien in de ene CDA-kies- lijst. Volgens prof. P. Steenkamp (CDA), De Boer (ARP), Vergeer (KVP) en Van Verschuer (CHU) moet de CDA-lijst er beslist wel komen, maar deze dient wel ge loofwaardig te zijn. Om dit te bereiken zal aan een aantal voorwaarden moeten worden voldaan. Een van die punten is het gemeenschappelijk fractie- beraad over de kameragenda van KVP, ARP (regeringspartij en) en CHU (oppositie). Volgens de voorzitters laat dit de moge lijkheid open voor de kamer fracties om daarnaast afzonder lijk te vergaderen. De voorzitters achten ook over eenstemming over de voorwaar den die tijdens de laatste AR- Partijraad in een resolutie wer den neergelegd essentieel. In die resolutie werd onder meer een gezamenlijker optreden in de kamer geëist Explosie In het bezette ge bied van de Hpogten van Golan is gisteren een particuliere auto met een lading dynamiet in de lucht gevlogen. De chauffeur van de auto kwam om het leven. Storm De afgelopen twee we ken zijn in Bangladesj bij stor men tenminste 81 mensen omge komen en 600 gewond. Plaatse lijke persberichten spreken zelfs van 500 doden. Van een onzer verslaggevers ALMELO Een jonge gedetineerde in het Huis van Bewaring in Almelo heeft gisteren een ver pleger drieëneenhalf uur in gijzeling gehouden. Hij eiste honderdduizend gulden en een vluchtau to. Na precies 210 minuten werd de man over meesterd. Om kwart voor vijf 'smiddags drong de man de dokterskamer van het Huis van Bewaring binnen, waar op dat moment een andere gedetineerde werd onderzocht. De indringer bedreigde de zie kenbroeder met een geïmproviseerd steekwapen. De reeds in de behandelkamer aanwezige gevange ne wilde in eerste instantie niets te maken hebben met de handelwijze van zijn medegevangene. Het gevangenispersoneel en de districtspsychiater, dokter J. Smilde, kwamen meteen in actie. Dokter Smilde voerde gesprekken met de twee gedetineer den. Om half negen konden de psychiater en het gevangenispersoneel gebruik maken van de ver warring die bij de gijzelaar was ontstaan en konden zij de dokterskamer binnendringen. De gevangene die zijn woede over de overmeestering koelde door het interieur kapot te slaan, verwond de zich vrij ernstig aan zijn pols en moest worden overgebracht naar een ziekenhuis in Almelo. De verpleger kwam met lichte verwondingen uit de strijd. AMSTELVEEN (ANP) De schoolwerkweek in Parijs van ruim zestig mavo-3 leerlingen aan de Snellius scholengemeen schap in Amstelveen is afge last, omdat de schoolleiding en verschillende ouders moeilijk heden met de Franse autoritei ten vrezen in verband met het Volgens de rector van de scho lengemeenschap dr. B. C. Poe der, zou eenderde van de be trokken leerlingen geregeld hasj gebruiken. De rector is vooral bevreesd voor de Franse autori teiten. "Zou het reisje naar Duitsland of Engeland zijn ge gaan, dan hadden we de leerlin gen wel laten gaan", aldus de rector. De heer Poeder meent overigens, dat het druggebruik aan zijn scholengemeenschap niet afwijkt van dat aan andere scholen. ,,Dat durft u toch niet (Van een onzer verslaggevers) Den Helder „Dat durft u toch niet", was ongeveer het com mentaar van personeelsleden van een woningbouwvereniging in Den Helder, toen een van hun huurders dreigde de stortbak van zijn toilet door de ramen van hun kantoor te smijten uit gramschap dat het ding niet werd gerepareerd. En daar vloog gistermiddag in derdaad de stortbak door de ramen het kantoor in, wel voor consternatie en enige ravage zorgend maar verder geen onge lukken veroorzakend. De man was boos geworden om dat hij naar zijn mening veel Ve lang (drie weken) op een nieuw exemplaar van dit nuttige Huis houdelijk apparaat moest jwacl ten. Woensdag, het wachtel moe, had hij het kapotte exem) plaar zelf gesloopt in de hoop dat de nieuwe direkt zou ko men. De mededeling echter dat hij daarvoor een schriftelijk verzoek moest indienen, was hem te veel. Hij snelde naar zijn auto, waarin de stortbak lag en reageerde zijn agressie af met «en krachtige worp. ■Nidffc blijft hem echter be iaard, s want nu zal hij een iieuw exemplaar zelf moeten kopen en betalen.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1