KLM wijst klachten over geluidsoverlast van de hand „Maak weg van uitrit bij sportvelden" Katwijk genoot vai] wervelende show Vijfentwintig volkstuinen in Leidschendam-Noord Minister wil Warmond niet tegemoetkomen Ds. Van Leusden met emeritaa RONDVLUCHTEN BOVEN DE BOLLENSTREEK Extra subsidie voor Dierenpark Wasse naar Schiphol/Bollenstreek De KLM kan zich nauwe lijks voorstellen dat de rondvluchten met Fokker F-27 Friendshiptoestellen, zoals die het afgelopen paas weekeinde werden uitgevoerd, de omwonenden van Schiphol wezenlijk overlast hebben bezorgd. Een woordvoerder van de KLM heeft dit desgevraagd meegedeeld naar aanleiding van de plannen van het bestuur van de Stichting Geluidshinder Schiphol om na te gaan of het mogelijk is rondvluchten boven Schiphol en in de omgeving van de luchthaven in de toekomst te verbieden. Deze rondvluchten zouden volgens de stichting vele klachten over geluidshinder hebben opgeleverd. In haar commentaar stelt de KLM bovendien, dat de rondvluchten, zoals die de afgelopen dagen boven de Bollenstreek zijn uitgevoerd, duidelijk in een behoefte voorzien. Er zijn volgens de maatschappij tweemaal zoveel vluchten gemaakt als aanvankelijk was voor zien, terwijl desondanks vele mensen moesten worden teleurgesteld, omdat de vluchten waren volgeboekt. Daarnaast stelt de KLM dat rondvluchten evenals lijn- en chartervluchten behoren tot de normale zake lijke activiteiten van een luchtvaartbedrijf. „Ter beperking van geluidsoverlast gelden voor Schiphol, evenals voor de meeste andere luchthavens, vele voorschriften, zoals onder meer nachtrestricties en speciale aan- en af vliegprocedures. Voor straal vliegtuigen kent men bovendien nog onderscheid tussen de zogenaamde geluidsgecertificeerde machi nes en machines die deze aantekening niet hebben. De Fokker F-27, waarmee de rondvluchten worden gemaakt, hebben zogenaamde schroefturbinemoto- ren, waarvan het geluid aanzienlijk onder dat van de straalvliegtuigen blijft, zelfs onder dat van de geluidsgecertificeerde machines. Een ieder die wel eens een F-27 heeft horen overvliegen, kan weten dat dit vliegtuig een van de rustigste motorgeluiden heeft. Bovendien worden de rondvluchten niet volgens een strak stramien gevlogen, waardoor het uitgesloten is dat elke vlucht steeds over een bepaald punt komt", aldus het KLM-commentaar. PAGOiA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 22 april J. Breddels uit raad Wassenaar Wassenaar In de komen de raadsvergadering komt bij de ingekomen stukken een brief aan de orde van de heer J. Breddels, lid van de raad voor de Partij van de Arbeid, waarin hij mee deelt om gezondheidsrede nen ontslag te vragen als raadslid. De heer Breddels stond bij de verkiezingen in 1974 op de lijst van Open Appèl, een formatie, die sindsdien uiteengevallen is. Hij zal in de raad worden opgevolgd door de heer H. J. Goulooze, die intussen aan de voorzitter van het centraal stembureau heeft medegedeeld deze benoe ming te aanvaarden. In de raadsvergadering van a.s. maandagavond komt het onderzoek van de geloofs brief van de heer Goulooze als eerste punt op de agen da voor. Verder komt op de agenda voor de benoeming van een opvolger van de heer Bred dels in het college voor de verlening van bijstand. Ter voorziening in deze vakatu- re is een dubbeltal opge steld van resp. de heer J. C. M. Greep en de heer H. J. Goulooze. SCHIPHOLLIJN Van een onzer verslaggevers Warmond De minister van verkeer en waterstaat heeft het Warmondse college van b. en w. meegedeeld dat er in Warmond geen sprake kan zijn van een gedeeltelijke ondertunneling van de Schiphollijn. De minister wil ook niet dat een gedeelte van het tracé verzonken in het landschap wordt aangelegd. Dit is in feite een reactie van de minister op de twee weken geleden gehouden extra raadsvergadering over de Schiphollijn. Ondanks het feit dat de minister een ondertunneling al eerder van de hand heeft gewezen, werd toen door het merendeel van de raadsleden besloten meer informatie in te winnen over een ondertunneling c.q. een verzonken aanleg van een gedeelte van het tracé. De raadsleden wensten meer informatie te hebben omtrent de motie ven van de minister om een dergelijk project zo resoluut af te wijzen. In de brief aan het college zegt de bewindsman slechts dat de kosten te hoog zijn. De meerderheid van de raad is van mening dat de mogelijkheden van een verzonken aanleg of onder tunneling te weinig zijn onderzocht. Nu de minister zich wederom zo duidelijk heeft uitgesproken, blijft er voor de gemeenteraad van Warmond nog maar „weinig" over om over te praten. De raad kan alleen nog meepraten over de kunstwerken die noodzakelijk zijn bij de aanleg van het tracé. De aanleg van de Schiphollijn komt weer aan de orde tijdens de raadsvergadering van 29 april. Piet van Leeuwen naar Italië Zoeterwoude Amateur-wiel renner Piet van Leeuwen is door de KNWU gekozen in een ploeg die morgen naar Italië vertrekt om deel te nemen aan een aantal wedstrijden. Tot het zestal dat de trip maakt behoren ook de toprenners Gerrie van Gerwen, Matje Dohmen, Piet v.d. Kruys, Hans Koot en Henk Mutsaerts die allen van de equi pe van Jan van Erp zijn. Zon dag wordt een criterium gere den en maandag start een vijf daagse étappewedstrijd waarna zaterdag en zondag nog een tweetal criteriums volgen. Van Leeuwen dankt deze uitverkie zing ongetwijfeld aan de goede resultaten die hij in het voorsei zoen heeft geboekt. In de etap- pewedstijd waarin hij vorige week in Frankrijk deelnam eindigde hij in de eindklassering als 5e. Winnaar werd ploegge noot Van Gerwen. In het afgelo pen weekeinde klasseerde hij zich in de hoofdmacht van de Ronde van Drente, werd club kampioen van Swift op de lange afstand en pakte een tiende plaats in de ronde van het Bra bantse Gerwen. RIJPWETERING - Voetbalver eniging „Rijpwetering" organi seert morgenavond weer een kaartavond in de kantine. De wedstrijden beginnen om half negen. Zoeterwoude In de ten einde lopende Paasvakantie krijgt de jeugd morgen, vrijdag, de gele genheid tot vrij zwemmen in het overdekte instructiebad van Haasbroek. De uren zijn van 9-12 uur en van 13-16 uur steeds in perioden van drie kwartier.- Wassenaar Bij het raadsbesluit tot toekenning van gemeentelijke subsidies aan de Kon. Ned. Harddraverij en Renvereniging en het Dierenpark Wassenaar resp. 40.000,- en 50.000,- per jaar is toegezegd, dat als Duindigt en het Dierenpark de toegangsprijzen zouden moeten verhogen overwogen zou worden de meer-opbrengst in de vorm van vermakelijkheidsbelasting aan beide instellingen terug te betalen in de vorm van een aanvullende subsidie. De commissie Financiën uit de raad heeft zich daarmee intussen akkoord verklaard. Aan de raad wordt nu voorgesteld aan Duindigt 35.919,- en aan het Dierenpark 15.799,- toe te kennen ter compensatie van de extra vermakelijkheidsbelasting, die een gevolg is van de verhoging van de entreeprijjzen. Schouten, de hoofdon derwijzer. Zij leerde haar man kennen die vanuit Bodegraven, ge boren in 1896, in 1921 naar Zoeterwoude kwam voor een interne betrekking op de boer derij. Via de Stomp- wijkse grasdrogerij en de steenfabriek Ouder zorg in Leiderdorp, welke beide inmiddels verdwenen zijn, kwam hij in de laatste van zijn arbeidsjaren op de tuin terecht. Hij had in middels wel zijn AOW maar dat was in de eerste jaren te weinig om van rond te kunnen komen, zo vertelt de heer Blom. Vijf kinde ren, drie dochters en twee zoons, vieren vol gende week met de 15 kleinkinderen het feest mee. ZOETERWOUDE Een fraaie erepoort, in deze buurtschap traditioneel het werk van de buren, markeert het laantje dat voert naar de Weipoortseweg 70. waar het echtpaar C. C. v. Leeuwen Heemskerk woont dat volgende week dinsdag zijn gouden huwelijksfeest viert. Aan de overzijde ligt de boerderij waar de heer Van Leeuwen in 1896 werd geboren en waar hij later het bedrijf voortzette. Nu is de boerderij alweer 20 jaar in handen van zijn zoon. Dertig jaar lang maakte de familie uitstekende Leidse kaas. „Ja. we hebben altijd hard gewerkt maar het met plezier gedaan", zegt de heer Van Leeuwen die achter zijn huis zelf nog wat vee heeft. Hij is ook nog steeds aktief met tuinieren en de grote tuin ligt alweer keurig door hemzelf gespit gereed voor het nieuwe seizoen. De gouden bruid, die in 1891 in De Zilk werd geboren, was vorig jaar ernstig ziek en wel 7 maanden in de „lappenmand Minister Westerterp ADVIES VERKEERSCOMMISSIE OEGSTGEEST: Van onze correspondent OEGSTGEEST De Verkeerscommissie zal het Oegstgeesise college van b. en w. adviseren van de nitrit bij de sportvelden aan de Hofbrouckerlaan een weg te maken met duidelijke voor rangsaanduiding en een wegmarkering. Vooral in de weekeinden, wanneer er intensief gebruik wordt gemaakt van de hockey- en tennisvelden, ontstaan er levensgevaarlijke situaties. Mede vanwe ge bet feit dat het doorgaande verkeer te weinig attent is op de uitrit. Onlangs had nog een dodelijk ongeval plaats. In een brief heeft de hockeyclub LMHC gepleit voor een duidelij ke markering van de uitrit en een parkeerverbod vlakbij de uitrit. De heer Kakebeeke (CDA) stelde gisteravond tijdens een vergadering van de ver keerscommissie voor een alge heel parkeerverbod op de Hof brouckerlaan aan de zijde van de uitrit in te stellen. Kritiek was er op het voorne men van het college een „speel- plastiek" neer te zetten op het trottoir bij de Rabobank op de hoek van de Terweeweg en de De Kempenaerstraat. Volgens de leden van de verkeerscom missie staat het speel werktuig te dicht bij de trottoirrand. Ter plaatse is intensief autoverkeer, waardoor de spelende kinderen in gevaar zullen kunnen komen. Aan de Rabobank zal worden verzocht de plastiek dichter bij het bankgebouw te mogen plaatsen. Eigenlijk wilde de ver keerscommissie liever een ande re plaats, maar de raad heeft inmiddels al het besluit geno men dat de plastiek op deze hoek moet komen. De provincie stelt drie ton be schikbaar voor verbreding van het fietspad langs de Haarlem merstraatweg tot 4 meter, zodat verkeer vice-versa mogelijk wordt. Van dit bedrag zal ook de bocht rond de Groene Kerk worden verlegd. Vooral voor de fietsende school jeugd is de huidige situatie zeer gevaarlijk. Even voorbij de Ma rine Bedrijven moet gebruik worden gemaakt van de rijweg in verband met eenrichtingsver keer op het fietspad. De drie ton van de provincie is niet toereikend voor uitvoering van de reconstructieplannen, die vier ton gaat kosten. Binnen kort zal de raad een voorstel worden gedaan een voorberei dingskrediet beschikbaar te stel len. De heer Kohlbeck (PvdA) vond het vreemd dat de provincie niet in is gegaan op het verzoek van de MEB de verkeersafwikkeling terug te draaien tot de situatie zoals deze een jaar geleden was. Toen' waren fietser en auto ook gescheiden door het gebruik van het fietspad in beide rich tingen. De bewoners van de Berlicum- straat zullen in de toekomst geen parkeeroverlast meer ken nen. Thans ondervinden zij hin der van de zogenaamde lang- parkeerders. Dit zijn degenen die per KLM-bus naar Schiphol gaan en hun auto dagenlang in de straat laten staan. Binnen kort komt een parkeerterrein aan de andere zijde van het Rijnzichtwegviaduct gereed. De rijkspolitie zal er op toezien dat dit terrein ook inderdaad door langparkeerders wordt ge bruikt. Directeur van gemeentewerken gaat met pensioen Wassenaar Op 9 juni a.s. hoopt de heer J. G. Pot, direc teur van de Dienst Gemeente werken de pensioengerechtigde leeftijd te bereiken. Aan de ge meenteraad wordt voorgesteld hem per 1 juli a.s. eervol ontslag te verlenen onder dankzegging voor het vele en belangrijke werk, dat hij gedurende een reeks van jaren in het belang van de gemeente heeft verricht. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll»>l"llll"l>»lllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllltlH Van onze correspondent Leidschendam Ds. J. van Leusden, voor ganger van de wijk Dorp van de Hervormde Gemeente in Leidschendam zal zondag 25 april in de Dorpskerk na ruim 38 jaar pastorale arbeid afscheid van zijn gemeente naren nemen. Hij begon zijn ambt in 1938 in Foudgum in Friesland. In 1944 kwam hij in Burgwerd waarna hij in oktober 1948 naar Leidschendam kwam. Ds. Van Leusden was 23 jaar scriba van de kring Voorburg van Hervormde predikanten en was 10 jaar lid van de landelijke raad voor de catechese. In Leidschendam was hij bovendien ruim 12 jaar geestelijk verzorger in het Psychia trisch Centrum „Schakenbosch" dat destijds Hulp en Heil heette. Ds. Van Leusden was verder gedurende tien jaar een van de leiders van de Rome-reizen voor katholieken en protestanten samen, die georganiseerd werden door de paters Fran ciscanen. Hij stelde zeer veel prijs op deze kontakten met zijn medechristenen. Ook door die Rome-reizen zag hij de betrekke lijkheid van veel geloofsverschillen. De echtgenote van de scheidende pastor, mevrouw A. van Leusden-van der Linden, is ruim 25 jaar presidente geweest van de Hervormde damesclub „Zusterhulp", die zich vooral verdienstelijk heeft gemaakt voor de restauratie van de eeuwen Dorpskerk aan de Delftsekade. De d; hebben door verschillende akties meer 100 duizend gulden voor de restauratie dit unieke Leidschendamse monument een weten te brengen. In deze kerk zijn aanstaande zondag diensten waarbij ds. Van Leusden voor, 's morgens om 10 uur voor de wijkgem» en 's avonds om 19 uur voor genodij Het echtpaar Van Leusden blijft in j schendam wonen. Na het afscheid veri zij weliswaar de pastorie aan de Voorl seweg maar verhuizen naar een flat as Prins Frederiklaan. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De Boraas Music School uit Zweden tijdens haar optreden in de Keukenhof. r Vijftig jaar getrouwd Ook „Excelsior" uit Noordwijk blaast haar partijtje best mee op het Tulip Time Music Festival. Volgende week woens dag is het vijftig jaar geleden dat het echt paar P. Blom-C v.d. Drift in het huwelijk- trad. Op die dag is het feest, na een H. Mis in de Christus Dienaar- kerk, in het Don Bos- cohuis. De receptie is daar van 16.30 - 17.30 uur. Deze week heelt de viering reeds plaats gevonden in en met de gemeenschap van Hui ze Emmaus waar het echtpaar alweer enige tijd woont. Het is hun zesde woning want na hun huwelijk woonden zij achtereenvolgens in de Weipoort, Dorps straat. Stompwijkse- weg. Zwetkade en Schenkelweg. Me vrouw Blom werd in 1903 geboren aan het Watertje in een huis dat tot op de dag van vandaag nog steeas een afstammeling van de familie als bewoner heeft. Voor haar huwe lijk was zij o.m. in de huishouding bij de fa milies v.d. Meer en LEIDSCHENDAM In plaats van de 27 volkstuinen die in Leidschendam moeten verdwijnen voor een ontsluitingsweg voor een daar te bouwen gezinsvervangend tehuis, willen burgemeester en wethouders in de nabijheid een complex van 55 tuinen aanleg gen variërend van 160 tot 250 vierkante meter. aangewezen terrein ligt tussen de spoorlijn Den Haag-Leiden en de toekomstige ontsluitings weg naar de algemene begraaf plaats, onder de hoogspannings masten van het Electriciteitsbe- De volkstuinen zijn in gebruik bij de gemeentelijke personeels vereniging „De Schakel". Enke le maanden geleden heeft een vertegenwoordiger van de Werkgroep Volkstuinen namens 25 gegadigden echter ook om volkstuinen gevraagd. De perso neelsvereniging is bereid samen met de werkgroep één nieuwe vereniging van volkstuinders op te richten. Het door B. en W. drijf Zuid-Holland. Vertegen woordigers van dit bedrijf heb ben al meegedeeld geen be zwaar te hebben mits de hoog spanningsmasten bereikbaar blijven en over de gehele lengte van het complex een pad van 21/2 meter vrij wordt gehouden. Verder mogen de beplantingen niet hoger dan 7 meter zijn en de opstallen niet hoger dan 2 1/2 meter. Bovendien zal het bedrijf niet aansprakelijkmogen wor den gesteld voor glasschade als gevolg van ijs dat van de hoog spanningsdraden valt. Voor het geschikt maken van de bijna 12 duizend vierkante me ter grond zal, inclusief de afras teringen, 29 duizend 600 gulden nodig zijn. Het egaliseren, ploe gen en spitten zullen de aan staande tuinders zelf de bepaling van de waarde de grond is uitgegaan van L schendam-zuid waar, voor t volkstuincomplexen, 7 guide per vierkante meter is b kend. De huurprijs zal deze zijn als in zuid, namelijk 5( i per vierkante meter, totale brengst ruim 5 1/2 duizend den. Ten laste van de geme komt dan ongeveer eenze bedrag. B. en W. willen grond, als de nieuwe vereni, rechtspersoonlijkheid h voor tien jaar verhuren met jaarlijkse aanpassing van huurprijs. Van een onzer verslaggevers KATWIJK/LISSE - Het gaat goed met het Katwijkse Tulip Time Music Festival. Ook de derde dag kan als zeer geslaagd worden be schouwd ondanks het feit dat de zon gister morgen liet afweten. Dat had mogelijk het optreden van de zeven dans- en muziekgroepen in de Keukenhof nog aantrekkelijker gemaakt. Ondanks die „tegenvaller" hebben toch weer honderden Keukenhof-bezoekers genoten van wat er door de groepen op het grasveld nabij de molen werd gepresenteerd. Onder meer de Addyville Highschoolband en de Central Highschool Choir kregen veel ap plaus van een dankbaar publiek, waarvan de meesten het maar jammer vonden dat elk optreden maar een half uur kon duren. Het programma duurde toch langer dan was ge pland omdat met de uitvoeringen pas om elf uur kon worden begonnen en niet om tien uur zoals in het programma stond vermeld. Open doekjes waren er ook voor de Zweedse folkloristische dansgroep Oerjansringen en eveneens uit Zweden de Boraas Music School. Een prachtige show werd verzorgd door de uit Joegoslavië afkomstige Folklorische Dansgroep en het Noorse Slemmestadt Ungdomskorps. B - elkaar een paar uur genieten in de Aangestoken door de ontspannen sfeer die momenteel heerst op het Tulip Time werd gistermiddag nog een extra ingelast voor de groepen die de sportzaal Cleyn Duin men wilde ook naar buiten om daar een weg te geven. Dat deed men dan ook marktplein tussen de Zeeweg en de Piet laan. Van vier uur tot half zes duurde „extraatje". En gisteravond volgde dan op hetzelfde de grote showavond, steeds een van de punten tijdens dit festival. Het weer voorgaande jaren tegengezeten maar avond was het goed uit te houden op de tribune. Heel wat majorettes-pelotons, ta korpsen en drumbands uit Katwijk, en Rijnsburg maakten er een wervelende van. Katwijk heeft zitten genieten. Jammer was het dat de Katholieke Harmonie niet kon aantreden. Ze stonden aangekondigd in het programmaboekje tijdens dit Tulip Time Festival is er een aantal leden van het tamboerkorps op Met een onderbezetting wilde men niet

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4