Slechts geringe nieuwbouw mogelijk in Zoeterwoude-Zuid Voorschoten haalt historie van stal OORKONDE VOOR PLANTSOENENDIENST IN WASSENAAR Speciale raad Leiderdorp over beleidsplannen JAAR GEËIST VOOR HANDEL IN DRUGS MEUBELEN KOPEN CONTANT BETALEN 10% KORTING LINKANTO JUNGLEHUIS VOOR KROKODILLEN De Bijenkorf viert lustrum „The Sadista in het LAK-theater Van onze correspondent Zoeterwoude In opdracht van hei gemeentebestuur van Zoeterwoude heeft „Stad en Landschap" het ontwerp-be- stemmingsplan „Dorp-Zuid" vervaardigd. Het plan omvat het zuidelijk gedeelte van de kern van Zoeterwoude, glo baal begrensd door de Dorps straat (met uitzondering van de bebouwing aan deze straat zelf) de Dr. Kortmannstraat, Zwetkade, en het Watertje in- cl. een strook ten oosten hier van. Het plan beoogt het bestaande karakter van het gebied te handhaven door behoud en versterking van de woonfunk- tie en door het geven van on bebouwde bestemmingen aan een groot deel van de aanwezi ge open ruimten. In het gebied is nieuwbouw van slechts en- kele verspreide woningen mo gelijk, alsmede een afronding van enkele bestaande bedrij ven en openbare voorzienin- streekplan Rijnstreek West ge dacht is aan de westzijde van de geprojekteerde Secundaire weg 17 en aan de Zuidzijde tot aan het ontworpen tracé van Rijksweg 11 heeft het plan Dorp-Zuid hierin geen funktie te vervullen. Het is gewenst dat de oorspronkelijke dorps kern in de toekomst zal blijven fungeren als centrum. Hier voor zal in het noordelijk ge bied ter weerszijden van de Dorpsstraat een bepaalde uit breiding van het voorzienin genpakket noodzakelijk zijn. Tevens is een voorwaarde dat de aantrekkelijke elementen in het gebied in stand blijven. De elementen zijn: a. in het algemeen het rustige en dorp se karakter; b. het Watertje met zijn interessante en klein schalige bebouwing aan de westzijde, en openheid naar het landelijk gebied aan de oostzijde; c. de groene ruimte ten zuiden van de N.H. kerk, tezamen met het water van de Korte Miening en de reeds aanwezige opgaande beplan ting langs de Dr. Kortmann straat. Het beleid is er op gericht, verdere toename van de be drijfsmatige voorzieningen het plangebied te weren, woonfunktie hier te consoli ren en de kwaliteit van woonomgeving te bewak Hierdoor kan worden voorl men, dat voor het karak waardevolle bebouwing vei ren gaat en er uit verkee overwegingen problemen 01 staan. Een aantal gronden bouwwerken in het gebi heeft volgens het ontwerp-pl een nieuwe bestemming. D geldt met name voor het ov grote deel van de winkelpj den aan het Watertje. Als bij het van kracht worden v het plan in gebruik zijn op e wijze of tot een doel striji hiermede, dan mogen zij deze wijze of tot dit doel gebruik blijven. Het aanbrt gen van veranderingen, ten minder strijdig Kortweg Wassenaar Organist Hans van Nieuwkoop en blokfluit- speelster Hans van der Slooten- Verkade geven zondag 25 april een kerkconcert in de Dorps kerk in Wassenaar. Aanvang 19.00 uur. Op het programma staan onder meer werken van J. S. Bach, C. Ph. E. Bach, Krebs en Telemann. Voor verzorging oorlogsbegraafplaats (Van onze correspondent) WASSENAAR De Oorlogsgravenstichting belast met de verzorging van oorlogsgraven op vele honderden kerkhoven in en buiten Nederland kent ieder jaar een oorkonde toe aan de verzorgers van oorlogsgraven. Voor wat 1975 betreft is deze oorkonde toegekend aan de ploeg Zuid van de gemeentelijke plantsoenendienst van Wassenaar, die de zorg heeft over de ongeveer 60 graven op de oorlogsbegraafplaats „Het Lange Duin" aan de Schouwweg. In tegenwoordigheid van burge meester mr. K. Staab en van de chef van de plantsoenendienst, de heer A. Vaandrager, is deze oorkonde door de heer D. A. M. Lucbsinger, plaatsvervangend directeur van de stichting, over handigd aan de heer G. Pelt, opzichter van de ploeg. De heer Luchsinger liet aan de overhandiging van de oorkonde een toespraak vooraf gaan waarin hij iets vertelde over het werk van de Oorlogsgraven stichting. Deze particuliere stichting, kort na de bevrijding in het leven geroepen, werd door de overheid belast met de inrichting en verzorging van oorlogsgraven. Voor de uitvoe ring van die taak deed de stich ting een beroep op de gemeente besturen. De heer Luchsinger dankte de leden van de ploeg Zuid van de plantsoenendienst voor de uitstekende en toegewij de verzorging van de graven aan de Schouwweg en overhan digde de oorkonde aan opzich ter Pelt Burgemeester Staab sprak een dankwoord tot de heer Luchsin ger en tot de mannen van de plantsoenendienst en memoreer de o.m. dat het fraaie terrein aan de Schouwweg door de ei genaren om niet aan de gemeen te in bruikleen is afgestaan tot het moment waarop de gemeen te zal beschikken over een alge mene begraafplaatst. Wassenaar Hanneke Schuite- ma en Louis Vorkink houden vanaf 22 april tot en met 9 mei een expositie in Galerie „Ja" aan de Prinsenweg/Zanderij- laan in Wassenaar. Hanneke Schuitema stelt ceramische kleinplastieken ten toon en Louis Vorkink exposeert schil derijen. De Galerie is van woensdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur geopend en tevens op woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De ten toonstelling wordt 21 april om 20.30 uur door de Amsterdamse couturier Frans Molenaar geo pend. Oegstgeest De schoolsport dag Oegstgeest zal dit jaar wor den gehouden op dinsdag 18 mei. De derde en vierde klassen van de basisscholen kunnen deelnemen aan de onderdelen werpbal, hindernisbaan, kegelen en balwerpen. Voor de vijfde en- zesde klassen zijn de onderdelen slagbal, hindernisbaan, ver springen en doelschieten. Burgerlijke stand LEIOEN - Geboren: Helene Louise Maria dr v F Kleer en J M E. Velu. Orkun zn v M. Seyhan on E A. Türemis, Daniël Cornells zr. v F Noort en C. E. M van Hoogdalem. Rene Petrus Johannes zr. v R P M Pieterse en PPM van der Eist. Rogier Fredo zn v E M San Giorgi en A M 1 de Windt, Raymond A° Kuiper. Catherine Elisabeth Suzanna dr v C D van der Laan en H. C Fakkel Gehuwd: J H Lugthart en P A. M. Langeveld Overleden: A Pronk geb. 27 dec 1904 man. A van der Lans geb 9 nov 1903 vrouw. J. Hoogeboom geb. 7 nov 1898 man, H Filemon, geb 22 jan 1886 gehuwd geweest met W. van (Van onze correspondent) LEIDERDORP Maandag 3 mei zal er in Leiderdorp een speciale raadsvergadering plaats vinden. In deze vergade ring zal de raad het concept-be leidsplan voor de jaren 1976- 1979 bespreken. In eerdere, daaraan gewijde raadsvergade ringen, had de raad al prioritei ten aan de verschillende be leidsdoelstellingen gegeven. Ook bepaalde hij al in welke' mate de verschillende uit te voe ren projecten zullen bijdragen aan de verwerkelijking van deze doelstellingen. Wat in de komende vergadering aan de orde komt is een met behulp van een computer ver vaardigd overzicht waarin alle door de raad geuite verlangens in de gewenste volgorde zijn gezet. Bij deze opstelling heeft men rekening gehouden met de Tegen Leidse automonteur Van onze rechtbankverslaggever DEN HAAG/LEIDEN „Je vraagt je soms af waar het met de hedendaagse mensheid naar toe moet", aldus verzuchtte de presi dent van de Haagse rechtbank, toen hij een 50-jarige Leidse automonteur voor zich kreeg die ter aanvulling van zijn WW-uitke- ring het in de handel van verdovende middelen had gezocht en gevonden en daarvan ook zijn meisje eveneens ruimschoots in de sociale uitkering liet meegenieten. De eis luidde een jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Het omgaan met verdovende tegen 25 gulden per tiende gram middelen bleef voor de vriendin in Leiden, van de automonteur niet zonder Dat was, omdat hij aan de WW- gevolgen. Het meisje was half uitkering niet genoeg had. „En bewusteloos het huis van bewa- de sociale dienst betaalde bo ring binnengebracht. Zeven da- vendien uw kamerhuur en zie- gen lag ze in een coma. Nadat kenfonds", wist de officier, zij een tijdje in de gevangenis Volgens verdachte had hij de had doorgebracht als gevolg verdovende middelen gekocht in van haar aandeel in de genoem- hoofdzaak voor Ankie. „Waar de handel, stond dan nu haar door mede door Uw schuld het vriend terecht. meisje tengronde werd gericht", Toen hij werd gearresteerd had verweet de officier. „U had haar de Leidse politie te kennen ge- beter naar een ziekenhuis of geven, de centrale figuur in de inrichting kunnen brengen", handel in verdovende middelen Verdachte is reeds 20 jaar ver in handen te hebben. Hij kocht slaafd aan verdovende midde- voor duizenden guldens aan len, de laatste 5 jaar aan het heroïne en andere hard-drugs in zware spul. Amsterdam en verhandelde die Vonnis op 27 april. ADVERTENTIE Ook U kunt gebruik maken van onze unieke regeling De tijd is voorbij, dat U maar lukraak ergens meubelen koopt van dubieuze kwaliteit of voor veel te hoge prijzen. De enorme kostenbesparing vindt U meteen beloond in een voor U spectaculair prijsverschil, en... in een veel eerlijker voorlichting, die U alleen van een consumentenorganisatie kunt venvachten. Het meubel van Uw keuze wordt dan opeens veel en veel voordeliger. Vragen kosf niets en van vragen word je wi|s. Laat zien dat U bij de tijd bent. Even bellen of schrijven en U krijgt een uitvoerige informatie. CONSUMENTEN ORGANISATIE Tel. 071-133914 Hooigracht 67, Leiden, Antwoordno. 87 (Portvri|) Wassenaar In het Dierenpark Wassenaar heeft het junglehuis een flinke uitbreiding ondergaan met de bouw van een speciaal krokodillen-verblijf. De krokodillen hebben nu de ruimte; hun nieuwe verblijf meet 25 bij 14 meter en heelt een inhoud van 75 m3 water. Het transport van de 34 kna pen van het oude naar het nieuwe verblijf vereiste wel enig denkwerk vooraf. Men neemt nu eenmaal niet onge straft een krokodil onder de arm! De oplossing werd ge vonden door een gigantische transport-kist van sterk gaas te ontwerpen; een langwerpi ge, rechthoekig soort van „fuik", met aan beide uiteind en een klep, die mechanisch kon worden gesloten, zodra een krokodil er in gezwommen was. Zodra dit het geval was, moesten 8 man er aan te pas komen om de kist uit het wa ter te tillen en hem op een electrisch transportwagentje te plaatsen, waarmee de over brenging naar het nieuwe ver blijf geschiedde. Dit alles moest dus 34 keer herhaald worden. Maar het karwei werd vlot geklaard en nu verheugen 13 soorten van Li totaal 53 kroko dillen (de kolonie is intussen met 19 stuks uitgebreid) zich in een nieuw en ruim verblijf. De ploeg die onderscheiden werd In galerie Van der Vlist in Leiden exposeert momen teel de in Den Haag gebo ren Adrian Stahlecker een aantal van zijn werkstuk ken. Op de foto een teke ning van de bekende aktri- ce Mary Dresselhuys, een van de creaties van Stahlec ker. De expositie is geo pend tot 1 mei, dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op donder dag tot 21.00 uur. LEIDEN Op maandag 26 april treedt de Engel se rock/cabaretgroep „The Sadista Sisters" op in het theater van het Leids Academisch Kunstcen trum, Levendaal 150, derde verdieping. De toe gangsprijs voor de om kwart over acht beginnen de voorstelling, die in georganiseerd door het Leids Academisch Kunstcentrum en de Leidse Schouwburg, bedraagt vijf gulden, voor leden van het L.A.K. en houders van een cultureel Jongeren paspoort drie gulden en vijftig cent. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal of telefonisch te reserve ren op nummer 071-124890. „The Sadista Sisters", die vorig jaar september slechts een dag in Nederland waren om op te treden tijdens het vrouwenfestival in „De Lanta ren" in Rotterdam en daar het grootste succes van het hele festival bleken te zijn, komen nu een uitgebreidere toernee naar Nederland. De groep bestaat uit vijf meisjes, die zi theater-spelen en de teksten en muziek vooi songs schrijven. Zij worden begeleid door viermansgroep, bestaande uit een pianist, een rist, een bassist en een drummer. De m varieert van ruige rock tot prachtige melod nummers, gebracht in een bijzonder snel verb de show. Hoewel man en vrouw door „The Sa Sisters" in de tang worden genomen, gebeui steeds door de ogen van een vrouw. Volger „Daily Mail" is de groep „het meest schaamt immorele, wrede en schokkende damesi schap". Van „The Sadista Sisters" is zojuil eerste elpee verschenen. Deze is ook op de N landse markt verkrijgbaar. Van onze correspondent VOORSCHOTEN Onder voorzitterschap van wethouder L. L. Marselis is opgericht de stuurgroep „Dorpscentrum". Die kleine groep Voorschotena ren wil trachten de aandacht te vestigen op het mooie histori sche centrum van een van de oudste dorpen in de Randstad Holland. Vooral de laatste ja ren nadat o.a. de Voorstraat tot monument werd verklaard heeft het centrum de bijzondere aandacht gekregen van de ge meentelijke overheid. Hoewel nog enige panden op restaura tie wachten zijn andere panden met overheidssubsidie weer hersteld in de oorspronkelijke vorm. Gebruik makend van het thans aanwezige nostalgische verlan gen wil de stuurgroep het oud ste deel van Voorschoten weer echt het centrum maken van de wijde omgeving zoals het in voorgaande eeuwen fungeerde. Met ingang van de maand mei zal er wekelijks een zgn. lang- weekeind-gebeuren plaats vin den in het centrum. De mobiele muziektent zal een vaste staan plaats krijgen op de Voorstraat en in de weekeinden gebruikt worden door de beide Voorscho- tense muziekverenigingen en eventuele gasten. Rondom de •muziektent zullen er tal van ak- tiviteiten zijn. Enkele daarvan staan reeds nu al vast zoals „Paard kiezen", weekeind-ten toonstelling Voorschotense Kunstkring, expositie Creatief Centrum, paardenma beiaardbespeling, Toonscn '76, Vlaamse week in saml werking met het Belgis! Schoten, sportreal, toneelvo stellingen, geraniummarkt, ro melmarkt en verenigingmarkl Een onofficiële start beleeft I centrum al met de festiviteil rondom de koninginnedag. I week daarna krijgt de jeu extra aandacht en mag in vorm van de bekende Ams| damse ruilbeurs voor de kini ren hun eigen snuisterijen I verloop aanbieden op de ta toirs van de Voorstraat zatera van 10 tot 13 uur. Ook zijn er plannen tot beziel ging van de historische dorps ren in vergevorderd stadii van voorbereiding, even rondleidingen langs de hist< sche panden in het centrum, stuurgroep rekent op de me werking van alle vereniginj en de plaatselijke middensti onder het motto: enige maanc feest om het eeuwenoude c trum ook nu weer een pla van handel en wandel te la zijn". Van onze correspondent LISSE Deze maand is het vijf jaar geleden, dat een aanta Lissese ouders de speeltuinvereniging De Bijenkorf oprichtten Het betrof hier een vereniging voornamelijk voor de kinderei wonende in de zogenaamde „Wilhelmina-buurt". (beperkte) financiële armslag van de gemeente. Realisering van de doelstellingen zal derhal ve verspreid over de jaren waarvoor dit beleidsplan geldt plaats vinden. Ook hiervoor heeft de computer een aantal berekeningen uitgevoerd. Mede hierdoor krijgen de raadsleden een goed inzicht in de mogelijk heden èn onmogelijkheden van de gemeente. Een definitieve keuze van de projecten en de vaststelling van het beleidsplan 1976-1979 be hoort mede daardoor tot de mo gelijkheden. Deze speciale raadsvergadering is openbaar en begint om 20.00 uur. Oegstgeest In de aula van het Rijnlands lyceum wordt 26 april een burgeravond gehouden. Voor de pauze wordt het ge meentebestuur aan de aanwezi gen voorgesteld en na de pauze wordt een diaserie over Oegst geest vertoond. Eerst op 15 mei aanstaande zal men dit eerste lustrum herden ken, omdat op die dag ook het verenigingsgebouw 5 jaar be staat. Een gebouw dat nimmer officieel geopend is, omdat het bestuur vindt dat de gelden die dergelijke openingen ver gen beter besteed kunnen wor den aan de kinderen. Het be stuur stelt zich voor, om op deze dag vele festiviteiten te doen plaatsvinden, waarvan de meeste in de speeltuin. De speeltuin is de gehele da geopend en men kan er ooi de hele dag doorbengen, war eten en drinken zal er ooi verstrekt worden. De dag star met een optocht door d buurt, indien mogelijk vooral gegaan door bijvoorbeeld eei muziekkorps. Als de kinderei onder de middag de „warm hap" tot zich nemen, zullen zi worden vermaakt door de tc neelgroep van De Bijenkorf.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4