Woningtoewi j zing taak corporaties iQ'C Raadscommissie akkoord met afstand Zijlpoort MEER PARKEERPLAATSEN BIJ GROENOORDHAL Stichting Leidse Binnenstad krijgt subsidie Jloemen voor winnaars ™\hoolvolleybalwedstrijden ONZEKERHEID OVER BOUW SOCIAAL EDUCATIEF CENTRUM 4 Bestuur peuterspeelzaal wil oude telefooncentrale 20 "li Parzifl Is hisl Ccjrj tot Ri 0 (S)l ""bt concert ,Sempre escendo" film IeN Gisteravond speel- muziekgezelschap „Sehi- escendo" in de Marekerk [bruikeiijke voorjaarscon- ie leiding was in handen ree dirigenten: Bastiaan ?rt stond voor het orkest, lis van Wijngaarden voor ir (of. zoals het program- uitdrukte: het „choir"). ien werd met het Concer- Kirjosso nr. 17 van Handel, dit een ogenschijnlijk idig werk is, bleek het empre" een te moeilijke te zijn. Zeer hoorbaar it vooral in de solopassa- menig amateur beter inen spelen. Een ander (ijk element was dat de tenten onzorgvuldig ge- waren, zodat de klank urend onzuiver over- alle delen, want de it gaf geen gelegenheid stemmen. Na deze niet zo Uil.,,,'ee opening konden U,,UUC„ nnor Seele erhebt den Her- ran Heinrich Schütz, een iende-eeuws vocaal werk. g van compositie, niet itvoering. Hoewel hier sch tamelijk goed gezon- trd, sprong toch geen mu- vonk van ontroering over, alles vlak klonk, expres- Wanneer het koor iets ivorming zou doen en ir kan zich permitteren et te doen zou de zo dieptewerking er al If' in gaan doorklinken; ef het maar aan de opper- ah ps dg kan dit niet n Om n van de blazersgroep die Be pauze nog Gounod's Symphonie pour instru- a vents" ten gehore Hier was geen sprake ichtmatig muziek maken, werd er pittig gemusi- Het tempo van dit stuk ook in de snelle delen it rolgehouden zonder jacht- (23.1 rommelig te worden, een staaltje van samenspel, ee hadden we dan helaas t hoogtepunt van dit con- eleefd, want De Sympho- 83 van Joseph Haydn tot ond weer op hetzelfde ni ls het openingswerk. t al een mat concert, dat Avptveinig luistergenot ver- en ook niet de indruk van groot spelgenot. 1 Paula Koning Van een onzer verslaggevers LEIDEN De gemeenteraadscommissie voor ruimtelijke ordening is gisteravond met de stemmen van de PPR en de PSP tegen akkoord gegaan met het voorstel van burge meester en wethouders de Leidse Zijlpoort in erfpacht uit te geven aan de Brusselse onroerend goedbaron J. Melkert, op voorwaarde dat deze de poort zal restaureren overeen komstig de voorwaarden van de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg. Met de restauratie zal een bedrag van 8 ton gemoeid zijn. Hoewel de WD-vertegen- woordigers zeiden het te be treuren dat de gemeente noodgedwongen moet over gaan tot het afstand doen van gemeentelijke monumen ten, gingen zij toch akkoord omdat er nu eindelijk eens iets aan de restauratie van de Zijlpoort zal kunnen ge beuren. Ook het CDA-raad- slid Ham stelde bijzonder verheugd te zijn met deze oplossing. Wethouder Waal wees op het tijdelijk karak ter van de erfpacht: „We blij ven er op langere termijn voldoende greep op houden", zo stelde de Waal. LEIDEN Tussen de Groe- noordhal en de toekomstige Gooimeerlaan (een verbin ding tussen de Willem de Zwijgerlaan en de Keltel- meerlaan in de Merenwijk) zal een parkeerterrein wor den aangelegd. De parkeer plaatsen zijn bedoeld voor bezoekers van de in aan bouw zijnde runderhal, de naburige volkstuinen en de aangrenzende korfbalvelden. In tegenstelling tot de par keerplaatsen op het Groe- noordhalterrein zal voor deze nieuwe parkeergelegenheid niet hoeven te worden be taald. Om te voorkomen dat een zelfde grijze stenenmassa ontstaat als op het voorter rein zullen op initiatief van het CDA-raadslid Van Zijp de nodige bomen tussen de parkeerhavens worden ge- LEIDEN De gemeente Leiden zal de Stichting Leidse Binnenstad naar alle waarschijnlijkheid 15.000 gulden subsi die geven. Het bedrag moet gezien worden als een aanloop subsidie. De gemeenteraadscommissie voor ruimtelijke orde ning ging gisteravond akkoord met deze vorm van steun. Tegen verklaarden zich de PSP en de PPR. Laurens Beijen (PPR) vond en vervolgens om subsidie het geven van financiële steun aan deze stichting meer op de weg liggen van de Kamer van Koophandel. In een vorm van steunverle ning aan deze stichting vond het PPR-raadslid een dis kwalificatie van het werk van de adviesraad voor de binnenstad besloten liggen. Het PSP-raadslid Anne van de Zande toonde zich ook een tegenstander. „Iedereen kan wel een nota schrijven vragen", zo was haar redene ring. WD en CDA dachten er dui delijk anders over. De chris ten-democraat Ham vond de Stichting Leidse Binnenstad in tegenstelling tot Bergen zeker geen puur economi sche club. Ook wethouder Waal vond subsidiëring op zijn plaats. Hij zei de totstandkoming van dit soort stichtingen die belangen bundelen toe te jui chen. FEDERATIE OVER VOORSTEL BUREAU HUISVESTING: (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De Federatie van in Leiden en omstreken gevestigde woningbouwverenigin gen heeft bij de leden van de gemeenteraad ernstig geprotesteerd tegen het voorstel van bureau huisvesting de woningbouwverenigin gen de toewijzingsbevoegdheid voor een be paalde categorie woningen te ontnemen. „Het voorstel mist elke logica", aldus de federatie in een brief aan de gemeenteraad. Volgens een onlangs uitgebracht ambtelijk voorstel woonruimteverdeling 1976 zou het bu reau huisvesting de volledige bevoegdheid moe ten krijgen voor honderd procent alle woningen tussen 80,- en 300,- toe te wijzen. Thans wijst de woningbouwverenigingen 25% van de wonin gen toe en het bureau huisvesting 75%. De federatie wijst erop dat zij beter toegerust is om woningen toe te wijzen. „Wij kunnen onze verantwoordelijkheid niet uit handen geven. Aan de gemeentelijke overheid is in de Woon- ruimtewet 1947 slechts een controlerende taak toebedeeld", aldus de federatie. Tenslotte wijst de federatie erop dat in het voorstel herhaaldelijk gewag wordt gemaakt van de nooodzakelijkheid van een goede sa menwerking tussen de woningbouwverenigin gen en het bureau huisvesting. „Naar onze mening zal de samenwerking op basis van dit voorstel slechts éénrichtingsverkeer zijn. Indien dit voorstel wordt aangenomen, zullen wij ons dan ook diepgaand moeten beraden of een dergelijke samenwerking voor ons nog wel zin heeft". Zij verzoekt de gemeenteraad dan ook dringend het voorstel van bureau Huisvesting niet te aanvaarden. afgf te zi die fli •fhed jongens Al-team van het Fio- jbbel -college uit Lisse (zie foto Oek's gisteren winnaar gewor- van het schoolvolleybalkam- r ÖJnschap, dat in de Lissese tben|f1hal werd gehouden. Bij de van s'es betaalde het Al-team van lee g college Leeuwenhorst (zie geste? techts) de eerste prijs. Acht- :chter de 6 honderdzesentwintig leerlingen van scholen uit de Bollenstreek hebben deelgenomen aan de wedstrijden, die door het Fioretti- college in samenwerking met de Lissese volleybalvereniging Lius- na werden georganiseerd. De prijzen werden uitgereikt door loco-burgemeester Huigsloot van Voorhout. Koninginnedag in Wassenaar WASSENAAR - De Oranjever- 's Middags verzorgt het Wasse- eniging „Koningin Wilhelmina" "aars Sportcontact *n zeer ge- heeft het programma voor de ^neeri sportprogramma op viering van de Koninginnedag versehtUende plaatsen in de op 30 april gereed. Op de voor- sportha voHeybal ballet ludo avond van het feest, donderdag- £?™"ast;ek en basketbal, op het avond 29 april om acht unr is &evitenterrein hockey en zaal- er voor de jeugd in de sporthal °P ket Blauw Zwart-ter- rem voetbal en atletiek, op het Wassenaar-terrein in Kerkehout Vrijdagmorgen zijn er twee honkbal. Al deze sportgebeurte- feestprogramma's voor de jeugd nissen zullen vrij toegankelijk in de sporthal, terwijl in Kerke- fijn. 's Avonds is er de muzika- hout schoolsportwedstrijden 'e stertocht met fakkels en lam- voor het voortgezet onderwijs pionnen naar het raadhuis, plaats zullen vinden. Nieuw is waar om negen uur de feestdag een wandelmars, die 's middags besloten wordt met een taptoe. 2 uur begint bij het Dorpscen- Nadere bijzonderheden worden trum in de Schoolstraat. nog bekend gemaakt. Mevrouw Keemink biedt loco-burgemeester Huigsloot het paasei aan. Voorhouts college knullig" beleid verweten (Van onze correspondent) VOORHOUT De bouw van een Sociaal Educatief Centrum in Voorhout bleek gisteravond voor de gemeenteraad een uitermate heet hangijzer. Het raadslid mevr. Ada Wijling-Schellingerhout verweet het college „een weinig doortastend, knullig en hoogst twijfelachtig beleid", waarmee zij met name het collegevoorstel om maar af te zien van de bouw van het SEC-gebouw karakteri seerde. Zij meende dat met het voorstel van de raad een „Salo- mons-oordeel" werd gevraagd. Voorafgaande aan de gister avond gehouden raadsvergade ring bood mevr. M. C. Keemink- Grootendorst namens de huis vestingscommissie SEC burge meester J. G. Huigsloot een paa sei aan. In het ei waren bijna duizend handtekeningen ver gaard, het resultaat van een ac tie onder de bevolking om de bouw van het centrum te be werkstelligen. Het college had in het raads voorstel geschreven, dat men nooit had begrepen dat het om een apart gebouw ging. Het raadslid mevr. Ada wijnng- Schellingerhout verweet daar om het college, dat men wel degelijk goed op de hoogte had kunnen zijn van de plannen om dat men voldoende was geïnfor meerd. Het raadslid De Gruyter (WD) zag liever af van de bouw van een nieuw SEC-pand en gaf de voorkeur aan huisvesting in het oude gebouw van „Huize Ag nes", dat gaat verhuizen naar een nieuw pand. Het aantal op gehaalde handtekeningen voor de bouw van het centrum werd Na hoorzitting Geen woonwagen kampje aan de Papelaan Van onze correspondent VOORSCHOTEN Na een ge sprek met de bwoners van de Donklaan en omgeving hebben de wethouders Eveleens en Marselis besloten het raads voorstel tot het aanwijzen van een terrein aan de Papelaan tot woonwagenkamp terug te ne men voor nader overleg in com missoriaal verband. Na het bekend worden van de door de commissies goed ge keurde lokatie van een woonwa genkamp is de buurtvereniging "Recht door Recht" (Donklaan e.o.) tot actie gekomen. Huis aan huis werden handtekeningen verzameld en de buurtvereni ging kreeg de steun van de ge vestigde industrie. Op verzoek van de buurtvereniging zijn de twee aanwezige wethouders gis teravond met de buurtbewoners gaan praten. Ieder kreeg de ge legenheid om stoom af te bla zen. Buurt- en bedrijven zien de noodzaak niet in van vestiging van een woonwagenkamp in het natuurgebied. De beide wethou ders hadden begrip voor de be zwaren van de buurtvereniging dat deze niet eerst gehoord is. De buurtvereniging is een actief draaiende vereniging, waarbij alle bewoners zijn aangesloten. De lokatie van het woonwagen kamp is thans weer volkomen door zijn WD-collega Dirkse met een schouderophalen afge daan. „Het aantal zegt niets". De heer Borst (CCP) vond het wat vreemd dat het college niet eerder de planologische bezwa ren naar voren had gebracht. „Het college stelt thans planolo gische bezwaren voor financië le", meende hij. Volgende week zal de raad opnieuw over de bouw van het SEC vergaderen. De raad ging akkoord met het voorstel 36.500 gulden krediet te verlenen voor de ontsluiting van het sport- en recreatiepark en 4.500 gulden voor de verbetering van de verkeerssituatie bij het benzinestation aan de Leidse- vaart. Voor de inrichting van een ver gaderruimte in het souterrain van het gemeentehuis werd 20.000 gulden vrijgemaakt, ter wijl 50 mille aan subsidie werd gevoteerd als een bijdrage in de kosten van een verbouwing van het Parochiehuis. Oegstgeestse brandweer krijgt drie mille om feest te vieren (Van onze correspondent) OEGSTGEEST De Vrijwilli ge Brandweer krijgt voor de viering van het vierde lustrum een subsidie van 3000,-. Tij dens de raadsvergadering toon de de VVD-fractie zich tegen stander van deze subsidieverle ning, maar verlangde geen stemming. De CDA en de Pv dA/PPR vonden het subsidiebe drag eigenlijk ook te hoog, maar de sympathie voor de spuitgasten won het bij hen. De heer Boesjes (PvdA) gaf het college in overweging of in de passages aan de De Kampenaer- straat en de Lange Voort politie ke propaganda mag worden ge maakt. Tevens kaartte hij het verlenen van gegevens uit de burgerlijke stand aan. Met na me het verstrekken van gege vens over de godsdienst van wil lekeurig welke Oegstgeestenaar vond hij een bezwaar, omdat hiermee wel eens elders discri minerend" zou kunnen worden opgetreden. Tijdens de rondvraag stelde de heer Kohlbeck (PvdA) de verho ging van de tarieven van gas en licht van de Stedelijke Licht Fabrieken in Leiden aan de or de. Volgens hem zijn vele Oegst- geestenaren in moeilijkheden gekomen doordat de rekening vanwege een te hoge schatting van standen ineens een fiks be drag vermeldt dat voor sommi gen het dubbele is van wat zij vorig jaar betaalden. C. van Belle (PvdA) tot Uithouder gekozen pen I O IEGSTGEEST HEEFT ^SPIEGELINGSCOLLEGE Van onze correspondent ISTGEEST - Voor het ROS^t 'n ha*1" geschiedenis heeft •tgeest een socialist als ouder. Tijdens de raads- adering werd gisteravond heer O. C. van Belle met :ne stemmen gekozen als ilger van wethouder Tem- :k (WD). Hiermee heeft •tgeest ook een afspiege- 41ege waarmee aan de van alle fracties is vol- avonU 4valjheer Kohlbeck (PvdA) stelde ïtisch» wel een voorstander van het programcollege te zijn, maar hij achtte dit thans niet opportuun in Oegstgeest. „Onze wethouder zal zich loyaal naar twee kanten opstellen, naar de raad en het college." De heer Van Veen' (CDA) sprak de wens uit dat de houding van de wethouder „in intergemeentelijke zaken niet te kort zal doen aan het belang van de gemeente." Ook burge meester Van Eysinga was blij met zijn nieuwe wethouder. „Er is ondanks de verschillen van mening, al een band gegroeid." Het Oegstgeestse college weer compleet. Links de nieuwe wethouder 0. C. van Belle. Grofsmederij: dividend gepasseerd klijke Nederlandsche Grofsme derij (KNG) stelt voor het divi-^ dend opnieuw te passeren. Het* boekjaar 1975 werd afgesloten met een verlies van 162.137 (v.j. 76.093 verlies), aldus het ZOETERWOUDE NV Konin- bedrijf. (Van onze correspondent) ROELOFARENDSVEEN/OU- DE WETERING - Het ziet er niet naar uit, dat het gemeen tebestuur van Alkemade op korte termijn niet kan vol doen aan de wensen van het bestuur van de peuterspeel zaal „de Mammoet" in Roelo- farensveen, ten aanzien van de huisvesting van de peuter speelzaal. Momenteel is de ruim drie jaar draaiende peu terspeelzaal ghehuisvest in een gebouwtje, dat eigendom is van de plaatselijke NKV- centrale. Sinds enige tijd ech ter zoekt het peuterspeelzaal- bestuur naar een ander onder komen voor de peuters, die in leeftijd variëren van 2 1/2 tot 4 jaar. De peuterspeelzaal is een bee tje uit zijn jasje gegroeid. Mo menteel bezoeken ruim 75 peu ters één of meer ochtenden de peuterspeelzaal en de belang stelling is zo groot, dat er een wachtlijst ingevoerd moest worden. Het gebouwtje van het NKV was een goede ruim te om te beginnen, maar lang zamerhand beginnen zich de nadelen van de kleine behui zing te doen gevoelen, fcr zijn onvoldoende opbergplaatsen voor het speelgoed en ook voor de kinderen zelf is er niet zoveel ruimte, om optimaal te kunnen spelen. Dé oplossing voor de huisves tingsproblemen is volgens het bestuur van de „Mammoet" het gebouw in de Narcisstraat in Roelofarensveen, dat vroe ger als telefooncentrale is ge bruikt. Met de nodige verbou wing zou dit gebouw naar zijn mening voor de peuters ideaal zijn. B en W van Alkemade hebben echter op grond van een ambtelijk advies over de verbouwing dit plan in princi pe afgewezen. De kosten van verbouw zouden meer dan 20.000 gaan bedragen, die volledig uit de gemeentekas betaald zouden moeten wor den. Volgens B en W komt er voor de peuterspeelplaats een geschikte ruimte vrij, als de nieuw te bouwen kleuter school bij „de Schakel" in Ou de Wetering gereed komt. De dan vrijkomende houtbouw bij de kleuterschool „de Ma- riëngaard" kan door de peu terspeelzaal „de Mammoet" als onderkomen kunnen wor den gebruikt. Aangezien dat pas in juli 1977 mogelijk is, is de afdeling on derwijs van de gemeente Alke made nog met een onderzoek bezig of een deel van de oude Nieuwe Weteringse kleuter school, als tijdelijk, of als ver vangend onderkomen geschikt zijzou zijn. Het peuterspeel- zaalbestuur is hier al over ge polst door de onderwijs-afde- ling. De voorkeur van het bestuur blijkt echter toch uit te gaan naar de verbouwing van de telefooncentrale. Oude Wete ring is een tweede keus, omdat de houtbouw van Mariëngaard nog geen permanent gebouw betekent en het streven van het bestuur is er juist op ge richt, om een echt permanent gebouw op poten te zetten. Het bestuur van de peuterspeel zaal heeft daarom een gesprek met B en W van Alkemade aangevraagd, om alsnog te proberen het college over te halen voor de verbouwing van de oude telefooncentrale te kiezen. Dit gesprek zal over ongeveer drie weken plaats vinden.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 3