,,Park Ter Leede mag niet verloren gaan" Bewoners Leidsevaart gaan B&W Voorhout wijzen SEC af "Alle verkopen onder gelijk percentage" Katwijk geeft vrachtwagens andere plaats Winkelhof mag niet meer dan 3500 m2 Zwerver brak in 65 scholen in meten ''U-1V* LEIDSE courant WOENSDAG 14 APRIL 197» WO Van onze correspondent Sassenheim „In het bestemmingsplan Noord blijft het park Ter Leede een zorgenkind. Het is weliswaar een pracht stuk natuurge bied maar in de praktijk onrendabel. Desondanks mag het park niet verloren gaan, de buitenplaats moet blijven", aldus burgemees: ter Kret gisteravond tijdens de druk bezochte informatieavond bij Cees en Ineke over het bestemmingsplan-Noord. De burgemeester zei wel moge- scheiden bouw van aangepaste woningen. Dan zou het geheel een stuk rendabeler zijn, zo liet de burge- Volgens hem zouden B&W meester weten. Wel zouden dan over park en buitenplaats wijzi- beperkingen in acht moeten gingsbevoegdheid dienen te krij- worden genomen zodat de be- gen waarbij de buitenplaats be- bouwing de sfeer van het park stemd zou kunnen worden als niet aantast, woongebouw en wellicht een be- De burgemeester deelde voorts mede dat de open plek in de Warnaarlaan niet zal worden bebouwd maar als speelterrein gereserveerd blijven. De stedebouwkundig adviseur Weiter gaf ook een korte uiteen zetting over het bestemmings plan Noord. Hij zei dat de plan nen er op gericht zijn het woon gebied zoveel mogelijk te be schermen. Hij zei: „Het wonen blijft in dit plan prevaleren. Het plan wordt doorsneden door enkele belang rijke wegen. Voorkomen moet worden dat meer verkeer er een doel gaat vinden. De huidige bedrijven kunnen worden ge handhaafd". Na de pauze werd een flink aantal vragen gesteld. Hierbij antwoordde de burge meester onder meer dat naast de Carolus Clusiuslaan aan de dorpszijde de laatste woningen van Sassenheim gebouwd gaan worden. Het zal geen hoogbouw zijn, maar wanneer en wat voor soort woningen valt nog niet te zeggen". Dat kan nog verschil lende jaren duren", zei hij. „Eerst zal het plan-Wasbeek ont wikkeld worden. Het zal een matig bouwprogramma zijn, zonder expansieneigingen". Het is de bedoeling dat er rond het oude zwembad enkele bungalows worden neergezet. Markten 32-36. Nora 29-38, rood 26-37, Le na 28—40. tros 22—33, Charmeur 3041, Calipso 40—45, overige 26—50; rozen: Ilona, Baccara, Soma, Mercedes, Golden Times, Teach In. Zwemania, Roklea, Manna 30—61; Gamette, Belinda, Lifirane, Zorina, Yellow Belinda, Esther Ofarim, Ca rol spec., Evergold, Motrea, Ge mengd 15—37; diversen: Cymbidium 1 90110. Gerbera 2441, Alstroeme- ria 2438, Lelie 4857. Geranium 180—240, St. Paulia 105—115; per bos Colville Rose Charme 310—320, Chrys. spider geel/wit 240—285, Iris ideaal 165—190, Anemoon 50-80, Lathyrus 90—100, fBrodea 150—155, Narcis 90—150, narcis koude grond 30—65" fresia: Fantasy 160—250, Bal lerina 150—225, Corona 140—195, Golden Yellow 160—180, Catalina 250-275, Blue Heaven 130-205, Au- 190-210, Gemengd 135-190, Yellow River 135—175; tulpen: lelie- bloemig: Alladin, West Point, May Time, China Pink: 150—225; parkiet: Cornet, Karei Doorman, Salmon-1 sparrot, Blondine: 175—235; overige: Bonanza, Kees Nelis, Luckey Strike, Attila. Orient Express. Rose van Li- ma, Apeldoorn. Golden Apeldoorn, Prominence, Preludium, Oxford, El- I Lustige Witwe, Yokohama, Cas- en overige: 145—225 KATWIJK-groente-13 april Was- peen pkist: A I 5,20—9,50, A II i 2,60-6,10, B I 5,40-12.30, B II 2,00-2,80, C I 7.10-9,30, C II 1,607,90; krulpeterselie 30, raapste len 19-24, prei 51-73, rabarber 1.14,-- radijs 33—35, selderie 29. Aanvoer waspeen: 244 000 kg. HAZERSWOUDE - Maandag 19 april wordt het huisvuil aan de Rijndijk in Hazerswoude met opgehaald. Dat gebeurt nu een dag later. Nico G. Berkhout legt de laatste hand aan een van zijn schilderijen. Vanaf 25 april houdt hij een expositie in ,,Het Wapen van Friesland1' aan de Hoofdstraat in Hillegom. Nico Berkhout, 61 jaar, is geboren in Hillegom en woont en werkt sinds het einde van de oorlog in Bergen. Van onze correspondent Voorhout B&W van Voorhout stellen de raad voor geen medewerking te verlenen aan de bouw van een Sociaal Educa tief Centrum aan de Leidsevaart op het terrein van de broedre- congregatie BNS, zo blijkt uit een vandaag inderhaast aan de raadsagenda toegevoegd stuk. In dit voorstel stelt het college nooit een gebouw voor ogen te hebben gestaan, waarvan de enige relatie met de broeders hierin bestaat, dat het gebouw op het terrein van de Broe derscongregatie is geprojec teerd. „Binnen het schetsplan waarop de broederscongrega tie toestemming hebben gekre gen voor de realisering van hun nieuwe huisvesting is géén ruimte gereserveerd voor een dergelijk zelfstandig ge bouw, los van de aktiviteiten 'van de broeders", aldus het college. Daarnaast is men van mening dat een peuterspeelzaal en een bibliotheek bij voorkeur in de kom van de gemeente moeten worden gerealiseerd. Ernstig bezwaar op planologische mo tieven worden aan gesleept om de raad negatief te doen oor delen. Geen rol speelt daarbij of het kruispunt Nagelbrug al dan niet beveiligd is met een verkeerslichten installatie. Naast de plaatskeuze vormen ook de financiële lasten die voor de gemeente uit dit pro ject voortvloeien een onover komelijk bezwaar". Als de be volking bereid is een forse be lastingverhoging te betalen zou dit soulaas bieden voor een eventueel nadelig exploita tiesaldo. De gemeentebegro ting 1976 biedt hier beslist geen ruimte voor", zo stelt men. Op die plaats en voor dit plan op dit ogenblik geen rea liseringskansen, is de conclu sie. Morgenavond zal de raad zich over dit onderwerp moe ten uitspreken. Die vergade ring begint om 19.30 uur. Speldagen voor jeugd Oegstgeest Van een onzer verslaggevers Oegstgeest De stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegst geest organiseert in de komen de dagen een aantal activitei ten voor de plaatselijke jeugd. Morgen worden vanaf 13.30 uur een aantal tekenfilms gedraaid in het gemeentecentrum voor kinderen van 6 tot en met 9 jaar. Toegang bedraagt 1 gul den. Om 15.30 uur wordt voor kinderen van 9 tot en met 15 jaar de film „De bende van de katten" gedraaid. Toegang be draagt eveneens 1 gulden. Woensdag 21 april wordt de zo genaamde „Ronde van Neder land" gehouden, een spel met diverse activiteiten. Het spel kan door kinderen van 6 tot en met 9 jaar gespeeld worden van 13.30 tot 15.00 uur en vanaf 15.30 tot 17.00 uur voor jongeren van 9 tot en met 15 jaar. Deelna me kost 1 gulden. Barry Hughes op jaarmarkt Lisse Van een onzer verslaggevers Lisse De Lionsclub Bollen streek gaat op vrijdag 23 en zaterdag 24 april een jaarmarkt, organiseren ten bate van gehan dicapten en bejaarden. De orga nisatoren hebben de bekende voetbaltrainer Barry Hughes be reid gevonden het doeltrappen (mikken op gaten) te verkopen. Zijn echtgenote Elles Berger zal die avonden haar spelletje! „geen ja, geen nee" presenteren.! Er zullen veel prijzen, waaron-B der een reis naar Parijs en één! naar Gotenburg (Zweden) te! De jaarmarkt wordt in de HBG-K hallen te Lisse gehouden. Vrij-» dag 23 april om twee uur zal de Nieuwzeelandse tulpenkoningin Petra de Roos officiële opening verrichten. Van een onzer verslaggevers Noordwijkerhout Een delegatie van Leidsevaartbewoners, on der leiding van de heer Jonkers, heeft vandaag een gesprek met afgevaardigden van de V.A.M. over de ernstige hinder die de bewoners ondervinden van het vuiloverslagbedrijf aan de over kant van de Leidsevaart, nabij "Piet Gijs". Leidsenhage een ei-schilder wedstrijd jureren. Drie met bloemen versierde reu- zen-eieren, bestemd voor het zie kenhuis Antoniushove en het Dienstencentrum Duivenvoorde in Leidschendam en het bejaar dentehuis "De Mantel" in Esses- teijn, moeten door het publiek met verf, lint e.d. zo goed moge lijk worden opgetuigd. De On dernemers Vereniging Leidsen hage laat Hans prijzen uitdelen aan de beste "versierders". Vier studenten van de Vrije Akademie in Den Haag zullen verder, verkleed als paashazen, gratis eieren uitdelen. De groep "Trade Mark", waarschijnlijk binnenkort in de Top 40, zorgt vanaf 1 uur voor de muzikale begeleiding. Beeldschilder exposeert Van een onzer verslaggevers Leiden Oegstgeestenaar J. C. van der Heide houdt vanaf don derdag 22 april een expositie van mediamiek ontvangen schilderijen in „Couture Exclu sief'. De heer Van der Heide, die in normale toestand niet kan schil deren, ontvangt soms beelden uit de "ruimte" die hij, automa tisch gestuurd, op het doek zet. Een groot deel van zijn veelal indrukwekkende en magisch aandoende schilderijen, waarin veel symbolen, zijn m "Couture Exclusief" aan de Maarsman- steeg in Leiden tentoongesteld. De expositie duurt tot en met 7 mei en is dagelijks, behalve op zondagen, geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De heer Jonkers, Leidsevaartbe- woner zegt: "We zien eigenlijk weinig heil in deze besprekingen omdat over twee verschillende dingen praten. Wij hebben voor al veel kritiek op het zogenaam de buitengebeuren bij het over slagbedrijf. Zij praten uitslui tend over het binnengebeuren. Met een enorme klap vallen vuilniszakken in de lege stalen wagons. Tegen de tijd dat de zakken in de wagons "belan den", zijn ze veelal stuk en wordt de fijn stof naar buiten "gedrukt". Als de besprekingen inderdaad geen concreet resul taat opleveren, dan zal het actie comité van de Leidsevaartbewo ners diverse instanties inschake len, waaronder het ministerie van volksgezondheid ert een aantal milieugroepen", zegt hij. De heer Jonkers heeft inmiddels documentatiemateriaal, waaron der een zelfopgenomen film, bij eengebracht. waaruit blijkt dat erg veel stof vrijkomt bij het storten van vuilniszakken in de wagons. De Leidsevaartbewoners willen de V.A.M. het volgende voorstel len: Tussen de stalen binten van het gebouw een spaumuur plaatsen en daarachter weer een muur met gaten. Hierdoor zou volgens het actiecomité het ge luid worden geadsorbeerd. Aan het einde van de muur zouden rubber flappen kunnen worden geplaatst, zodat zo weinig moge lijk stof naar buiten komt. Een oplossing die volgens de heer Jonkers niet meer kost dan een halve ton. De besprekingen, die worden gehouden op het gemeentehuis van Voorhout, worden bijge woond door ondere andere wet houder Heemskerk van Noord wijkerhout, die lid is van het dagelijks bestuur van het het vuilafvalbedrijf "Quin en-bol lenstreek". (Voorzitter is burge meester Bos van Katwijk en vice-voorzitter de heer Huig- sloot, momenteel loco-burge meester/wethouder van Voor hout). De heer Heemskerk: "We heb ben al verschillende maatrege len getroffen. Maatregelen, die enige tienduizenden guldens hebben gekost. De trechter is bekleed met geluiddempend ma teriaal". Verder wordt, volgens hem, extra toegezien op het vuil dat naast de wagons valt; om stank te voorkomen. Heemskerk: "Elke extra investe ring van de V.A.M. zal betaald moeten worden door de deelne mende gemeenten. Zouden wij bijvoorbeeld een extra uitgave doen van 50.000 gulden, dan wordt de prijs van 1 ton te verwerken afval een stuk ho ger". Tijdens de bijeenkomst brengt de delegatie van de V.A.M. ver slag uit van een aantal onder zoekingen naar oplossing. Wat dit in concreto betekent kon de secretaris van het vuilafvalbe drijf de heer J. A. Blokland niet zeggen. Hij is echter wel bereid te luisteren naar wat de tegen-' partij te zeggen heeft. De heer Jonkers: "Het is niet onze bedoeling om de V.A.M. hier weg te krijgen, maai- om in overleg een oplossing voor de diverse problemen te vinden. Eindelijk kunnen wij nu eens onze grieven op tafel leggen bij de V.A.M. We hebben nooit reacties gekregen op brieven die we gestuurd hebven". Van onze rechtbankverslagge- Leiden/Den Haag De Haagse politierechter heeft een 40-jarige zwerver veroordeeld tot zes maanden gevangisstraf waar van twee maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. De man had in enkele maanden tijd een grote serie inbraken gepleegd in scholen in de Rijnstreek en Leiden. "Het is ongelooflijk in hoeveel scholen U hebt ingebroken", zo consteerde de Haagse politie rechter. In de dagvaarding wa ren slechts enkele scholen welke de man bezocht, opgesomd, maar de officier had er in totaal 65 geteld. Dat betrof scholen in Bodegra ven, Boskoop, Alphen aan de Rijn, Oegstgeest, Noordwijerk- hout en Leiden. Toen uiteinde lijk de politie de man wist te arresteren, was hij in het bezit van twee forse bossen sleutels Er paste altijd wel een sleutel op een schooldeur en dan roof de de man hetgeen van zijn gading was, in het bijzonder geld. Het betrof meestal kleine bedragen, doch soms ook wel enkele honderden guldens en in Katwijk zelfs 1400 in school. Soms dreef de man de brutaliteit zover, dat hij tijdens de lesuren een school binnen ging en diefstal pleegde. Dat kwam volgens verdachte, omdat hij geen uitkering kreeg terwijl hij niet kon werken als gevolg van een hernia. Van onze correspondent LEIDERDORP Hoogstens 3.500 m2 mag het zelfbedie ningswarenhuis in Winkelhof meten. Daarnaast is er dan plaats voor een supermarkt van 1.200 m2. Een winkelcentrum waarin dit de grootste winkels zijn en waarin ook een veer tig kleinere winkels te vinden zullen zijn voldoet het beste aan de lokale functie voor Lei den. Dat is althans de mening van een drietal belangenvereni gingen van middenstanders. Hun woordvoerder, drs. P. Scholten, zette gisteravond in de vergadering van de commis sie beroep- en bezwaarschirften dit standpunt nog eens uitvoe rig uiteen. De commissie behandelde de drie bezwaarschriften die deze verenigingen hadden ingediend tegen het ontwerp-bestemmings- plan voor Winkelhof. Uit het verweer van de gemeen te, waarvoor de wethouders E. Drenth en J. Reugebrink het woord voerden, bleek dat er ei genlijk nog maar weinig te kie zen is. Althans, de wethouders deden voorkomen dat iedere wijziging van het nu ter visie gelegde bestemmingsplan vrij wel zeker zal leiden tot het te rugvallen door Matser op de in 1968 gekozen uitgangspunten voor het gebied. Daarbij komt men dan uit op een winkelcen trum in Winkelhof van 26.000 m2. De drie middenstandsverenin- gen wier bezwaarschriften de commissie beroep- en bezwaar schriften gisteravond behandel de zijn de Middenstadsver- enigng Leiderdorp, de Winke liersvereniging "De Kopermo len" en de Middenstandswerk groep regio Kamer van Koop handel Rijnland. De drie be zwaarschriften zijn vrijwel ge- li jkluiden. PVS-VOORZITTER HYLKEMA: Ei-schilderen Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - De tv- prescntator Hans van Willigen- burg zal zaterdagmiddag vanaf 14 uur in het winkelcentrum Actievoerder Jonkers woont tegenover het vuiloverslag bedrijf. (Van een onzer medewerkers) DEN HAAG/BOLLEN STREEK De voorzitter van het Produktschap voor Sierge wassen, J. J. Hylkema, heeft gisteren tijdens de openbare be stuursvergadering bekend ge maakt dat in overleg met de SER en het ministerie van land bouw is besloten om alle verko pen onder een gelijk percentage te brengen om het gevaar van ontbindendverklaring van de vakheffingsverordening weg te nemen. Dat betekent dat men aan de bloembollenhandelaren die 3 1/2% hebben betaald dus een half procent zal moeten te ruggeven. De vakheffing heeft in 1973 en 1974 rond 14.000.000.- per jaar opgele verd en dat impliceert dat men eenzevende gedeelte moet terug storten. Dat gaat om een bedrag van vier miljoen. Eenzelfde bedrag moet echter van de handel worden terugge vorderd om het ontstane tekort weer te dekken. Het tekort ont staat voor de huishouding van het PVS en niet voor het Finan cieringsfonds Algemene Vak doeleinden. Daarom zal het PVS ter dekking van het tekort een bijzondere huishoudelijke hef fing bloembollen moeten opleg gen. Die behoeft de goedkeuring van de SER. Voor wat de surplusheffingen over de jaren 1973 en 1974 be treft, zal naar een anologe op lossing worden gezocht. Voorzit ter Hylkema deelde nog mede dat momenteel tweederde van de vakheffing 1975 reeds binnen is. De meeste vakgenoten heb ben dus betaald, al hebben ve len dat gedaan met de aanteke ning dat men het onder voorbe houd doet. Met andere woorden: dat men zijn geld terugvordert als het College van Beroep uit spraken doet die dat mogelijk maken. Drs. P. Vermeulen van de Bond van Bloembollenhan delaren complementeerde het bestuur met het bereikte com promis. "U hebt ondanks alles alle koppen toch weer in één zak kunnen krijgen", zo zei hij. Van onze correspondent Katwijk In overleg met het „chauffeurscomité" (een bundeling van Katwijkse vrachtwagenchauffeurs) zal door de gemeente Katwijk het aantal parkeerplaatsen in de badplaats voor vracht wagens worden uitgebreid, zo heeft gisteren de commissie voor bestuurs- en juridische zaken besloten. Het besluit is een antwoord op het groeiende aantal klachten van Kat wij kers, die 's morgens liever niet gewekt willen worden door het warm draaien van de motoren, op een tijdstip, dat meestal nog enkele uren van de nachtrust kan worden genoten. De kwestie kwam enkele jaren miljoen gulden. geleden ook aan bod. Een par- keer-excessenverordening werd toen ingesteld om overlast te kunnen beperken. Met uitzon dering van een beperkt aantal plaatsen in de gemeente werd parkeren van 18.00 tot 07.00 uur voor vrachtauto's verboden, ten zij in het bezit van een onthef fing. In het weekend zijn deze ontheffingen ongeldig. Het aan tal klachten steeg echter weer aanzienlijk mede door de toene mende overtredingen. De politie deelt regelmatig be keuringen uit maar „de werkge vers betalen vermoedelijk de boetes" aldus een politiewoord voerder. Burgemeester C. A. voorzitter van de commis sie, stelde voor een parkeer plaats in te richten in het indus trieterrein 't Heen. Destijds kwam dit plan ook al op tafel en werd toen begroot op 3,8 „Zonde van het geld" zo rede neerde chauffeur B. Vooys, woordvoerder van het chauf feurscomité. „We zoeken plaatsje toch wel ergens op een stuk grond in de dorpskern, want na 750 km rijden gaan niet nog eens een half uur lopen naar huis." Een dergelijk par- keerveld zou behalve een conti- nubewaking daarom ook .nog een loods vragen voor de stal ling van fietsen en motoren. Bijzonder ontevreden bleken gisteren de chauffeurs over de uitzondering die er is gemaakt voor. de touringcars. Zonder eni ge ontheffing mogen deze bus sen in geheel Katwijk worden geparkeerd ter bevordering van het Katwijkse toerisme. „Maar zijn wij dan niet economisch gebonden aan Katwijk?", zo protesteerde chauffeur A van den Oever.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4