RVC: Geen paniek St. Etienne beschouwt kleine voorsprong als groot voordeel Na bekend worden strafprocedure De Valkeniers en PDK achtten onschuld bewezen \F MULLER: TEGEN REAL DE VIJFTIG VOL" Veel blessures bij Eintracht Frankfurt ASTERIXJOKER VAN FC BRUGGE Opstellingen CONTRACT CRUYFF MET CLAUSULE Komst Bjekovic naar AZ onzeker WOENSDAG 14 APRIL 1976 LEIDSE COURANT Nico de Doelder Kareijansen RIJSWIJK Het bekend worden van de strafproce dure die de KNVB heeft aangespannen, is bij RVC geen aanleiding voor paniek geweest. De Rijswijkse bestuurders reageerden gisteren uiterst koel en ont hielden zich voor de rest van elk commentaar. „Tot de zaak helemaal is afgehandeld", aldus voorzitter Strik die destijds tijdens het onderzoek van de commissie Van Rijn meestal het woord deed. De praeses nam gisteren na een telefoontje met Zeist zwijgzaam kennis van de inhoud van de brief (het wachten is op de paraaf van Mr. Brokx voorzitter van de bijzondere strafkamer) die door stagnatie op het bondsbureau in Zeist nog niet is gearriveerd bij RVC. En heeft zich voorgenomen zwijgzaam te blij ven tot de gehele procedure met onder andere de verschijning voor de bijzondere strafkamer met aan het hoofd Mr. Brokx, is afgehandeld. Heftige reacties in de club ble ven niet achterwege. Het aan spannen van de strafzaak op beschuldiging van overtreding van sommige reglementen was het onderwerp van gesprek bin nen de selectie van het eerste team dat gisteren trainde in het Prinses Irene Sportpark. Rene Duister pas hersteld van een hardnekkige gnep reageerde verontwaardigd: „Volgens mij zijn de beschuldigingen geba seerd op praatjes verspreid door spelers die weg zijn gegaan bij RVC. Praatjes ontstaan om dat er nu meerdere spelers zijn die uit Rotterdam komen. Dan bedoelt men de reiskostenver goeding. Allemaal onzin. Ik bij voorbeeld moet er nog geld bij leggen. Eerlijk". Rene Duister, inderdaad Rotterdammer wees heftig op de nadelige invloed van de ten laste legging. „Ik vind het een beejte onrechtvaar dig. Nu komen we weer negatief in het nieuws. Juist nu er zulke belangrijke wedstrijden voor de boeg staan. Zo'n zaak vreet na tuurlijk toch altijd wel iets". En daarna verwonderd: „Ik ben toch beneiwd hoe de KNVB er aan komt". Vrijspraak Voorzitter Strik-is zwijgzaam, is afgehandeld". Karei Jansen die zijn hart heeft verpand aan de club die hij tien jaar traonde, reageerde over eenkomstig. Het lid van ver- dienst: „Ik heb me niet zo druk bezig gehouden met de kwestie, maar het is logisch dat ik het wel en wee van de club wel volg. Als deze zaak nu weer in een onderzoek uitmondt, be treur ik dat in hogermate". De voormalige trainer wees mon ter op de mogelijkheid van vrij spraak, waartoe de bijzondere strafkamer inderdaad kan be sluiten. „Ik geloof erin dat het ertoe zal leiden dat RVC van alle blaam wordt gezuiverd". Karei Jansen gaat er vanuit dat zijn kennis vergaard bij de WCS niet no dig zal zijn om RVC bij te staaan. „Het bestuur is mans genoeg deze zaak zelf aan te kunnen". De reglementenkenner twijfelt er ook met aan, dat de strafzaak geen enekele weerslag zal hebben op het verenigingsle ven. „RVC is een kerngezonde club met betrouwbare mensen die hebben gewerkt met voor deze tijd gebruikelijke normen. Ik geloof erin en hoop dat RVC zich niet teveel zorgen hoeft te ,Tot de zaak helemaal maken": KEES KOOMAN Den Haag De reactie van PDK en De Valke niers, twee verenigingen die destijds eveneens voor de commissie Van Rijn moesten verschijnen, op het feit dat RVC door de KNVB in staat van beschuldiging was gesteld, was gisteravond vrij wel identiek: beide secretarissen toonden zich uitermate verrast. Daar men in de afgelopen maanden taal noch teken van de KNVB had vernomen werd min of meer aangenomen dat de zaak niets had opgeleverd of in de doofpot was gestopt. De heer Janzing van De Valkeniers: „Eerlijk ge zegd kijk ik ervan op dat ik nog iets over deze zaak verneem. Maar De Valkeniers heeft in ieder geval niets van de KNVB gehoord. Ik heb ook geen idee wat zij ons zouden moeten vertellen. Ik heb het al meer gezegd, maar bij De Valkeniers is er echt niets aan de hand. Ik zou eenvoudig niet weten waarom men maatregelen tegen ons zou nemen". En de heer Tavecchio van PDK: „Het verbaast mij dat er toch nog iets uit is gekomen. Ik ben zeer verrast. Het bewijst volgens mij wel dat er iets aan de hand is. Als er niets loos zou zijn, zou men dit toch niet doen. Daar wij geen bericht hebben gekregen ben ik geneigd te zeggen dat men ons niet schuldig heeft bevonden. Ik had ook niets anders verwacht In ieder geval heb ik wel van deze affaire geleerd dat het verkeerd is om te snel een oordeel te vellen, althans dat uit te spreken. Als Leo KI oor en Dick van den Toorn morgen overschrijving aan zouden vragen naar de FC Ukkepuk dan denk je ook bij jezelf, zou daar soms...? Maar je mag het niet hardop zeggen. Nu nog ondervinden wij schade van het feit dat wij voor de commissie moesten verschijnen. Iedere vereniging doet extra hard zijn best om tegen 'ons te winnen. Alleen al omdat je destijds voor moes' komen is er een smet op de naam van de vereni ging geworpen. Wij hebben er veel last van g *had er wordt nu te negatief over ons geoordeeld SURPRISE Ook Koos van Dullemen, een van de spelers die destijds door zijn uitspraken mede aanleiding was tot deze affaire, bescbowde de huidige ont wikkelingen als een grote surprise. „Ik heb in ieder geval niets gehoord en ik ver wacht ook niet dat dat gebeurt Het verbaast mij wel dat men toch nog op deze zaak doorgaat Iedereen die een beetje in de voetbalwereld is ingevoerd weet precies wat er aan de hand is. Ook in Brabant en in Limburg wordt zwaar betaald. En dan moeten ze net alles hier in het westen overhoop halen. Ik vind het maar spijkers op laag water zoeken. Het liefst blijf ik er dan ook maar met mijn handen vanaf'. Het kortst was nog de reactie van Nico de Doelder, afdelingsvoorzitter „Ik weet van niets, dit is een zaak van de KNVB. En zolang ik de dossiers niet bestudeerd heb, is het voor mij zeer moeilijk, zo niet onmogelijk om een oordeel te geven". De Valkeniers en PDK halen opgelucht adem. Het zou echter verbazingwekkend zijn als het laatste woord al gesproken was. PAUL HOVTUS München München, de gigantische hoofdstad van Zuid Duitsland, is in de stemming voor de absolute voetbaltopper van dit seizoen, de tweede halve finale-wedstrijd tussen de vaak verguisde sterren van Bayern München en de grillige vedetten van de „Koninklijke" uit Madrid. Ondanks een mislukt competitieseizoen de ploeg is reeds lang uitgeschakeld voor de Duitse titel staat Bayern op de drempel van de Europa Cupfinale in Glasgow. Zeker na het gunstige resultaat in het eerste duel (j—1) in Madrid. Niet alleen de Duitse supporters, gistermiddag waren er 1500 getuige van een lichte training van Bayern, zijn van het succes overtuigd, maar ook de spelers. Doelman Sep Maier zei na de training: „We gaan winnen. Real Madrid krijgt niets te vertellen". Goalgetter Gert Muller heeft al evenzeer veel zelfvertrouwen. Duitslands meest produktieve spitsspeler heeft tot nu toe 49 doelpunten gescoord in Europa Cupwedstrijden. „Ik ga tegen Real Madrid de vijftig volmaken", zei Muller, „en mocht dat niet lukken dan zijn we met 0—0 ook in de finale." Zelfs de altijd rustige en flegmatieke libero Franz Beckenbauer, die zich voor belangrijke wedstrijden nooit te buiten gaat aan „gespierde" uitspraken, liet zich gisteren optimistisch uit Bec kenbauer zei zeer verrassend: „Real is een gemakkelijker tegen stander dan bijvoorbeeld Kaiserslautem. Vap die club verloren we weliswaar zaterdag met 4—3, maar bij ons is het traditie dat we van clubs met een grote naam in eigen stadion altijd winnen." Real Madrid acht zich echter nog lang niet uitgeschakeld. De Joegoslavische trainer Milan Miljanic vertelde gisteren dat zijn ploeg in de tweede wedstrijd'sterker zal zijn dan in de eerste. „Nu kunnen we met Paul Breitner spelen. Als Breitner mees peelt lopen de combinaties bij ons veel sneller. Bovendien kan ik ook weer beschikken over Pirri en die brengt meer routine in de ploeg." FRANKFORT - Trainer Die trich Weise van Eintracht Frankfurt is gisteren met een handjevol geblesseerden in de selectie naar Londen afge reisd voor de tweede wed strijd in de halve finales van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars, die vandaag tegen West Ham Uni ted wordt gespeeld. Aanvoerder Jürgen Grabows- ki trainde maandag niet mee maar liet zijn zaterdag in het duel met HSV opgelopen bles sure in een ziekenhuis behan delen. Masseur Katzemeier was bij Eintracht de „bezige bij". De andere geblesseerden, dié de reis van de Main naar de Theems meemaakten, zijn Neuberger, Simons, Kraus, Körbel en doelman dr. Kunter. Ondanks de zorgen is het ge loof in eigen kunnen bij Ein tracht, dat de eerste wedstrijd met 2—1 won. groot. „Zater dag tegen Hamburg hebben we bewezen dat we wilskrach tig kunnen reageren op tegen slagen", meende Grabowski. En hij beloofde: „Onze inzet zal in Londen zo mogelijk nog feller zijn". Bernd Nickel voegde er aan toe: „We zullen de voorsprong met hand en tand verdedigen". BRUGGE Veertien dagen geleden, toen FC Brugge in Hamburg tegen de „Sportverein" in de eerste wedstrijd voor de halve finales van het UEFA Cuptoernooi een gelijkspel (1—1) behaalde zat hij nog met een ontevreden gezicht op de reservebank. Vandaag zal trainer Ernst Happel van de Belgi sche lijstaanvoerder vermoedelijk zijn joker inzetten: de 19-ja- rige aanvaller Dirk Hinderyckx. Deze jongeman, die ook wel .Asterix" (naar de stripheld) wordt genoemd, geldt in Brugge ïls een groot talent. Happels collega Kuno Klötzer heeft geen geheime wapens in petto. Hij hinkt nog op drie gedachten: de UEFAcup, het nationale kampioenschap en de „DFB-Pokal". Doelman Rudi Kargus, die net als Sepp Maier graag een broek draagt die tot de knieën reikt, zei gisteren voor het vertrek uit Hamburg: „We hebben ons zelden zo goed op een wedstrijd voorbereid als deze keer". Maar de statistiek spreekt in het voordeel van de Belgen: de tien thuiswedstrijden voor Europa Cuptoernooien, die in de historie van FC Brugge werden gespeeld, eindigden alle in overwinningen. Doelcijfers: 292 „En bovendien", zo weet Happel te melden „zorgen onze 31.000 supporters voor een hels spektakel. Zoiets moet men niet onderschatten." Bernabeu dreigde met boycot MÜNCHEN Na de inciden ten aan het einde van de eer ste halve finalewedstrijd in het toernooi om de Europa Cup I tussen Real Madrid en Bayern München wacht de Spaanse kampioenspioeg een fikse straf. Don Santiago Ber nabeu, de grote baas van Real Madrid, heeft tegen een even tuele straf nu reeds geprotes teerd. Hij dreigde met een boycot als zijn club een zware straf krijgt. Bernabeu zei: „Als wij gestraft worden voor de daden van één dronken supporter, zal mijn club voorlopig niet meer aan Europa Cupwed strijden deelnemen." PSV: Van Beveren (1) Krijgh U0) Van Kraaj (9) Stevens (3) Dejkers 2 W. v.d. Kerkhof (8) Poortvliet (5) V.d Kuylen 11) R. v.d. Kerkhof (7) Lubse (6) Edström (4) Rocheteau (7) H. Revelü (9) P. Revelli (11) Larque (8) Bathenay (6) Synaeghel (10) Janvion (2) Piazza (4) Lopez (41 Farison (3) Curkovic (1) St. Etienne Geen beeld van massale paniek, maar trainingsmo ment van St. Etien ne. Trainer Herbin. op de rug gezien, liet zijn ploeg nog een keer zwoegen. Voor het grote werk van vanavond. EINDHOVEN Hoewel de Fransen beseffen dat de marge van 1—0, dank zij een door Jean Michel Larque zo schitterend genomen vrije trap, be paald magertjes mag worden genoemd, is de formatie van St. Etienne met een toch niet al te zeer aangetast zelfvertrouwen in Nederland1 aan gekomen. Om vanavond de tweede wedstrijd tegen PSV in de halve finale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen te spelen. Zelfs de blessures waarmee de meervoudi ge titelhouder van Frankrijk kampt, weerhouden de pupillen van Robert Herbin er niet van rede lijk optimistisch het gevecht in Eindhoven tege moet te zien. St. Etienne baseert dat, gezien de eerste wedstrijd toch wat opvallende, gevoel voor eigen waarde op twee factoren. Allereerst is het ook St. Etienne niet ontgaan dat zelfs PSV momenteel moeite heeft met het fabrice ren van de nodige doelpunten, die vanavond uite raard moeten vallen wil de equipe van Kees Rijvers de halve eindstrijd overleven. En daar naast hecht de Franse ploeg er toch wel grote waarde aan dat de Eindhovenaren in de eerste ontmoeting van veertien dagen geleden ondanks een indrukwekkende tweede helft verzuimde de treffer te produceren, die het karwei in het eigen stadion zoveel lichter had kunnen maken. Stimulans Vandaar wellicht ook dat oefenmeester Herbin zelf de wat cryptische uitspraak lanceerde dat een voorsprong van 1-0 voor zijn ploeg wel eens beter zou kunnen zijn dan 31. Een merkwaardi ge mening, maar wellicht toch wat begrijpelijker voor wie bedenkt dat de Fransen juist aan het uitblijven van die tegentreffer een fikse stimu lans ontlenen en nu in elk geval niet de fout zullen maken zelfverzekerd te worden. Een van de spelers, die vanavond ongetwijfeld veelvuldig in de beeld zal verschijnen om duidelijk te maken dat St. Etienne daadwerkelijk kan steu nen op een hechte defensie is Ivan Curkovic, de Joegoslavische doelman die in Frankrijk bewees een zeer degelijke sluitpost te kunnen zijn. Curko vic is zeer monter gestemd, beseft dat hij veel werk zal krijgen, maar lijkt dat ftiet erg te vinden. „Als je veel te doen hebt, kan je ook lekker groeien tijdens de wedstrijd. Eigenlijk maakt het voor ons niet zoveel uit of we nu met 10 of met 20 voorstaan. We zullen hoe dan ook het accent op de verdediging moeten leggen, want als je PSV de ruimte geeft, ben je volgens mij kansloos. Nu zullen ze ons de ruimte moeten geven. Ze moeten immers risico's nemen. En dan zit er altijd een doelpunt voor ons in. PSV heeft trouwens de laatste wedstrijden erg veel moeite met ploegen die bijna niet aanvallen en ik zie dan ook wel degelijk kansen voor ons. Ik heb zelfs het idee dat PSV zich in een uitwedstrijd net zo goed op zijn gemak voelt omdat het dan met lange ballen snelle buitenspelers aan het werk kan zetten. En omdat onze aanvallers er veertien dagen geleden toch ook regelmatig in slaagden PSV in paniek te brengen, zie ik zeker mogelijkheden om dat nu weer voor elkaar te krijgen". Dominique Bathenay, evenals Christian Syneghel en Dominique Rocheteau, de lieveling van het Franse publiek geblesseerd in Nederland gearri veerd, is van mening dat een doelpunt voor St. Etienne voldoende zal zijn. „Dan moet PSV di'ie maal scoren en dat is een opgave die tegen een van de beste vier clubs van Europa erg moeilijk te verwezenlijken is". Bathenaj heeft zijn optimis me vooral opgedaan dankzij de videobeelden van PSV tegen Hajduk Split uit de vorige ronde toen de brigade van Rijvers niet over geluk te klagCn had. Bathena>: „Split heeft in de kwartfinale een hele serie kansen gehad om PSV te wippen daarom geloof ik er in dat we naar Glasgow gaan als we één keer sucees hebben". Figurant Rechtsback Gerard Janvion, de man voor moeilij ke opdrachten in de ploeg van „Robbie Herbin", hoopt vooral dat hij zich beter kan presenteren dan op de laatste dag van maart. Hij wist toen nauwelijks waar hij het zoeken moest, omdat vooral René van de Kerkhof hem steeds nadruk kelijker de rol van figurant opdrong. Janvion afkomstig uit Martinique, die in de vorige ronde notabene Oleg Blochin devalueerde tot een middelmatige voetballer, heeft daar overigens we] zo'n geliefde* manier van aanvallen op dwingt je in de achterhoede attent te blijven terwijl je ng nlijk toch geen VaotC m«n hebt om te schaduwen Dat maakt het allemaal erto mo lijk. Veertien dagen geleden pr 1 eerde ik o kwl zoal. ik graag doe, regelmatig naar voren e baar- maar »oen werd ik con. tant gepasseerd waarna die snélle Rene van de Kerkhof vi in de tw ed helft steeds als een haa. vando r kon gaar V 1 gen. mij kunnen we ons in Eindhoven b tcf het &pel van PSV instellen Toch vind ik PSV eo stuk g vaarlijker dan Kio vooral met Edstföm en de broer. Van de Kerkhof moe* jl eonstant oppa.oin. Fn onditioneel is d'c pl ég onder mélt erg goed' Robert H rt m liét d or hem- r n dat de snif p dagen dié ijn ploeg »dn de Franse bond mo ht opnemén san hem be. a hterw/ge hadden m bCC blijven „Natuurlijk is he*t prettig dat ïldCTcerv achter je taat, maar ik gel of foch dat we b tti normaal hadden kunnen spelen voor de omp ti tie. Dat had onk misschien net al. PSV e'en f twee punten kunnen kOste*n maar de kan. dat w beter in ons ritme waren gé woest wa. dan bi tr geweest'Waarmee hij toegaf toch voor de uitsla PSV St Ftienne te vrizen. Willem Pfeiffer BARCELONA Johan Cruyff heeft gisteren in Barcelona zijn handtekening gezet onder het contract dat hem voor nog een jaar zal binden aan FC Barcelona. Dit gebeurde in de perska mer van het Nou Campstadion, kort voor het vertrek van de ploeg naar Liverpool, waar vandaag de tweede wedstrijd voor de halve finales van het UEFA Cuptoernooi wordt gespeeld. Liverpool kan bogen op een voorsprong van 1—0. In het nieuwe contract van Cruyff is een clausule opgenomen waarin staat dat de Nederlander niet voor een andere Spaanse club mag tekenen, indien hij besluit na afloop van het contract met bij Barcelona te blijven. „Ik heb me voor niet langer dan één jaar willen binden omdat ik de eer aan mezelf wil houden, zodra ik merk dat mijn prestaties minder worden", verklaarde Cruyff gistermiddag. Veel belangstelling voor de handtekening van Johan Cruijff onder het contract dat een bijzondere clausule bevat. (Van onze sportredactie ALKMAAR Nenad Bjekovic, de spits van het Joegosla\ ische Partizan Belgrado, die drie weken geleden een contract tekende bij AZ '67, komt wellicht niet naar Alkmaar. Bjekovic heeft eind vorige week een dermate lucratief aanbod gekregen van Borussia München Gladbach (een half miljoen in een periode van twee jaar) dat zijn komst naar Alkmaar onzeker is geworden. In het Alkmaarse kamp gaat iedereen er overigens blindehng van uit dat Bjekovic foch komt Fen woordvoerder meldde gis*erav nd „Het contract van Bjekovic ligt bij on. in de klu's We we en d hij ook vanuit We^t Duitsland benaderd is maar hij heeft relf voorkeur gegeven aan een Nederlandse club Omdat he ontr al getekend is hebben wij geen enkele reden m te verond dat Biekovi niet naar A7 k mt

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15