Syrië gereed Libanon binnen te dringen Judy zoekt kennismaking )p grote schaal vervalsing van Eurocheques Ex-gegijzelden teleurgesteld in Van Agt MISBRUIK MOBILOFOON ONMOGELIJK MAKEN ^eron voor rechter RVC door KNVB gedagvaard: amateurregels overtreden Secretaressen moeten boekje over hun baas open doen £cidóe (Bo ,n Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N V.. Leiden - Directeur-hoofdredacteur: F. J. Plug - Adj. hoofdredacteur. J. J. Hallewas - Chef-redacteur: J. W. C. Leune dvertenties (excl BTW) 0.45 per mm Telefoontjes 4.08 - Klachten bezorging: tel 071-122244(18.00 tot 19 00 uur) - Abonnementen: kwartaal 38.27; jaar 149.15; losse nummers: 50 cent Dinsdag 13 april 1976, 66e jaargang no. 20400 Naar niets Op weg naar niets, reportage over opvapg Surinamers op Ned. I om 21.50 uur. Om 19.45 uur Father Brown en om 20.40 uur Peter Faber in „Voor een briefkaart". Ned. II om 19.05 uur Geheime schatten Rode Zee, om 20.25 uur De gebrs. Lautensack en om 22.10 uur Hier en nu met onder- wijsbezuiniging. Droog en vrij zonnig Droog en vrij zonnig weer, maar tijdelijk ook wolkenvelden. Zwakke tot matige oostelijke wind. Maximum temperaturen van 10 tot 16 graden. Morgen Zon: 5.4619.36. Maan: 20.01—05.30. Schev. hoogw.: vm 2.43—15.04. Laagw.: 10.41—23.05. UENOS AIRES De afge- tte Argentijnse president aria Estella Peron zal door d militaire rechtbank wor- en berecht wegens economi- be misdrijven tegen de aat. Een datum voor het roces is nog niet vastge- «ld. Mevrouw Peron is nu ider huisarrest in een va- intie-oord in Zuid-Argenti- voornaamste beschuldiging die tegen mevrouw Peron zal worden ingebracht is dat zij in juli van het vorig jaar 850.000 dollar aan de schatkist onttrok om er priveschul- den mee te betalen. De officiële ver klaring later was dat de onderteke ning van de cheque door de presi dent een ambtelijke vergissing was. Een rechter accepteerde deze lezing na een onderzoek op verdenking van corruptie ingebracht door politici van de oppositie. De rechter is vorige week door de nieuwe militaire machthebbers ont slagen, omdat zij ontevreden zijn over zijn vonnis. Liefde Het ooievaarsnest op de hervormde kerk in Drongelen is sinds het afgelopen weekeinde weer bevolkt. Als eer ste streek het ooie vaarsvrouwtje neer, waarna ze al gauw be zoek kreeg van twee mannetjes. De laat- staangekomene koos al weer snel het luch truim. Heel Drongelen wacht nu gespannen op een mogelijke ge zinsuitbreiding van het ooievaarspaar. (Van onze sportredactie) RIJSWIJK Het bestuur van RVC en enkele spelers zullen zich voor de bijzondere strafka mer van de KNVB moeten verantwoorden voor het overtreden van de amateurregels. Het bestuur van de Rijswijkse voetbalvereniging heeft vandaag een brief ontvangen, waarin het in staat van beschuldiging wordt gesteld. De voor de Haagse amateurwereld unieke straf procedure vloeit voort uit het uitgebreide on derzoek dat door de commissie-Van Rijn vorig jaar werd ingezet Dit college kwam tot de conclusie dat RVC de amateur-reglementen, met name op het gebied van de administratie had overtreden. De commissie viel over de post reiskostenvergoeding en werd gesteund door het bondsbestuur vap de KNVB dat de zaak doorverwees naar de commissie van amateuris me, die tenslotte het vonnis velde over RVC. Binnen veertien dagen zullen de club en enkele spelers voor de bijzondere strafkamer moeten verschijnen. Voor verder nieuws zie sportpagi- Voor PSV Kanaal over LONDEN (ANP) Vijf En gelse voetballiefhebbers ver trokken vandaag uit Londen naar de Franse Kanaalkast Doel van de reis is het bekij ken van de voetbalwedstrijd tussen PSV en St Etienne op de Franse televisie. Ook veertien dagen geleden sta ken de vijf Britten bet Ka naal over. Toen waren zij getuige van de eerste wed strijd tussen de Nederlandse en de Franse kampioens- ploeg. mn BEIROET De Syrische president Hafez al-Assad heeft gisteravond verklaard dat zijn land gereedstaat Li banon binnen te trekken om de onderdrukten daar te hel pen, ongeacht hun gods dienstige overtuiging. In een toespraak in de Syrische hoofdstad Damascus zei As sad voorstander te zijn voor de beëindiging van de ge vechten en tegen uitbreiding en aanmoediging van de Li banese strijd. Assad viel degenen in Libanon aan die per se willen vechten en een zaak maken van religie, vooruitgang en reactie. Syrië is tegen een militaire oplossing van de crisis. De opmer kingen van Assad zijn vermoedelijk gericht tegen linkse elementen die worden aangevoerd door de leider van de progressieve socialisten, Ke- mal Joemblatt. Inmiddels blijkt dat Syrië al troepen naar Libanon heeft gestuurd. Het gebied rond het Libanese plaatsje Deit Zanoun, tien kilometer van de grens van Syrië wordt bezet door Syrische militairen en tanks. De troepen houden toezicht op de be langrijkste verkeersweg in het grens gebied. Yasser Arafat, voorzitter van de Pa lestijnse bevrijdingsorganisatie PLO, heeft Egypte ervan op de hoogte gesteld dat er plannen zijn hem te vervangen door de pro-Syrische commandoleider Zo Zoeheir Moh- sen. Volgens het persbureau voor het Midden-Oosten, Mena, zou Egypte tegen het vervangen van Arafat zijn, Egypte zou niet gedogen dat het Palestijnse verzet in Libanon wordt- geliquideerd. President Franjieh van Libanon, op wiens hardnekkige weigering af te treden de politieke en militaire crisis zich de afgelopen weken had toege spitst, lijkt bereid thans heen te gaan. Hij zou dit hebben medege deeld aan de voornaamste leiders van het rechtse kamp in Libanon. Franjieh zal binnen vijf dagen het document over de grondswetswijzij- ziging is het mogelijk dat Franjieh zijn ambtstermijn van zes jaar niet uitzit. Wie de opvoler van Franjieh wordt is met geen mogelijkheid te voorspellen. 0\N Het complete systeem van de Eurobankcheques dreigt een te storten. Dit is het gevolg van een vervalsing op grote ihaal, waarachter de Westduitse politie de mafia vermoedt ingezien in dit geval de oplichterijen catostrofale omvang reigen aan te nemen, koestert de politie nog de stille hoop, dat tt een- kleinere bende is. Maar in elk geval staat het vast dat er Italianen er bij betrokken zijn. ij een onderzoek van de meeste Westduitse banken bleek, dat bende op zulk een geraffineerde wijze chequekaarten heeft igedrukt, dat ze als twee druppels water op echte lijken, e presenteren deze bij banken en incasseren dan op gestolen ïeques de landelijk vastgestelde maximale bedragen. In de Duitse aktijk behoeft men volgens dit systeem jgeen pas te laten zien, aar de banken overwegen als eerste tegenmaatregel deze identifi- itie weer in te voeren. (imiddels hebben zij voor 1977 al een nieuwe chequekaart ontwor- len, waarvan het watermerk nagenoeg onvervalsbaar is. Mogelijk Dmt deze kaart eerder in roulatie. Met de nagemaakte chequekaar- n kunnen de gangsters bij 170.000 banken in Europa geld icasseren. Tot nu toe beperkten zij hun werkterrein voornamelijk it Frankrijk, Italië en Spanje, waar zij in korte tijd een half liljoen opnamen. Een olijk plaatje uit een Scheveningen, dat zich net als de andere toeristische trekpleis ters in ons land weer opmaakt voor het zo merseizoen. gesterkt door de plotseling ver schenen lentezon. Weliswaar is het voor echte badkledij nog wat al te fris, maar voor sommige mensen, zoals deze vijf wat wonderlijk uitgedoste dames, blijkt dat geen beletsel te zijn om al vast een voorproefje te nemen op de mooie dagen die hopelijk gaan komen. Als het ongeduld van dit vijftal een algemeen ver schijnsel is, kan het wel 'ns druk worden aan de kust en in de bollenstreek, de ko mende paasdagen. Palestijnse vrouwen voor de stembus Arabische vrouwen hebben gisteren voor het eerst mogen deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezingen op de door Israël bezette westelijke Jordaanoever. In hun enthousiasme konden ze nauwelijks wachten tot de hekken van de stembureaus opengingen. De verkiezingen hebben meer successen voor de nationalistische Palestijnen opgeleverd dan Israël had verwacht. Alleen in Bethlehem werd de gematigde en pro-Hoessein burgemeester Elias Freij herkozen. De nu gekozenen zijn over het algemeen ook jonger dan de vorige raadsleden. DEN HAAG (ANP) De ex-gegijzelden van de vorig jaar december in Wijster gekaapte trein zijn zeer teleurgesteld in minister Van Agt van justitie. Zij menen dat hij geen opening van zaken wil geven in de door de overheid gemaakte fouten tijdens het kapingsdrama en dat hij een echte dialoog met de ex-gegijzelden uit de weg gaat. Op het ministerie van justitie voerde een delegatie van hen gisteren een twee en een half uur durend gesprek met de bewindsman. Na afloop daarvan zei de ex-gegijzelde H. Prins namens de delegatie: „Er zijn geen duidelijke antwoorden gegeven, er is geen klaarheid in bepaalde zaken gebracht en er waren veel teveel vaagheden. We zijn met een kluitje in het riet gestuurd, maar we hebben gelukkig enkele kluitjes terug kunnen gooien". Zijn lotgenoot van destijds de heer G. Vaders zei dat de gerezen communicatie-stoornissen en interpretatieverschillen over de juist heid van tal van feiten tijdens de kaping, niet zijn opgelost. „We zijn gewoon gestrand. De bespreking is uitermate slecht verlopen in een welles-nietes-sfeertje en daar is niemand mee gediend", vond ook de ex-gegijzelde R. de Groot. Volgens de passagiers van de gekaapte trein staan in het verslag van minister Van Agt over de gebeurtenissen in totaal 90 onjuistheden. Zij vinden opheldering hiervan vooral noodzakelijk om te voorkomen dat bij eventuele nieuwe kapingen dezelfde fouten worden gemaakt ERKLIKKERTJE ngeveer 10.000 secretaressen van ote ondernemingen worden uit- enodigd de illegale praktijken van baas te onthullen. T axi-structuurcommissie: (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Voor taxi's zou het zogenaamde duplexmobilofoonsysteem moeten worden ingevoerd, omdat dit het enige systeem is om het misbruik van de mobilofoon (kletsen met of te hulp roepen van collega's) te voorko men. Alle andere middelen blijken te hebben gefaald. Tot deze conclusie komt de taxi-structuurcommis- Jöt doet denken aan Senator Mc Carthy's heksenjacht destijds toen ook iedereen verklikkertje toochf spelen. sie in Rotterdam, die in opdracht van de gemeente heeft onderzocht hoe het taxi-bestel kan worden verbeterd. De commissie meent, dat Rotterdam met de drie andere grote steden de minister van Verkeer en Waterstaat moet verzoeken dit systeem (waarbij de chauffeur wel met de centrale kan spreken, maar niet kan meeluisteren naar gesprek ken met anderen) in te voeren. De commissie waarschuwt er voor, dat de PTT wel bezwaren zal aanvoeren, maar zij vindt, dat, gezien de grote belangen die nu in het geding zijn, er nog eens een poging móet worden gedaan de PTT tot andere gedachten te brengen. BERICHT VOOR ONZE ADVERTEERDERS In verband met Goede Vrijdag en Pasen is het sluitings tijdstip voor het aannemen van advertentieopdrachten als onderstaande gewijzigd. Voor onze edities van ZATERDAG 17 APRIL EN DINSDAG 20 APRIL geldt als uiterste inleveringstermijn vrijdag 16 april 's morgens 10.00 uur. RUSSEN WEG Egypte staat op het punt vijf Russische des kundigen de deur te wijzen, die werkzaam zijn op een staalfa briek. Zij zouden niet regelma tig op het werk verschijnen. WIJNVEILING In de Ameri kaanse stad New Orleans wordt op 27 mei de grootste wijnvei ling gehouden die ooit heeft plaats gevonden. Het gaat om 18.000 flessen, waaronder een ongekende collectie Chateau La- fite Rothschild. In de oorlog wa ren de flessen verstopt achter een valse muur in een cave. Onder de wijnen is een Madeira uit 1804, terwijl alle jaren sedert 1806 zijn vertegenwoordigd. NEW YORK (AP) Ongeveer 10.000 secretares sen van de beken- ste Amerikaanse ondernemingen zullen eerstdaags een brief krijgen waarin wordt ge vraagd bekend te maken of bun cbefs deelnemen aan illegale aa kenpraktijken, al dus meldde de New York Times. De actie gaat uit van de Volkscom missie voor het 200-jarig bestaan van de V.S.," die een radikale tegenhangster is van de officiële Amerikaanse commissie voor het eeuwfeest. Het aanbod is gedaan aan secretaressen van hoge functionarissen en als die concrete bewijzen kunnen leveren die leiden tot arresta tie, vervolging, het schuldig bevinden en het straffen" van hun baas, dan kunnen zij daarvoor een premie krijgen van ruim 60.000 gulden. En wie zou niet Judy in huis willen hebben? li in ieder geval wel. Daarom even gauw 'n nieuwe kwartaalabonnee aanbrengen voor onze krant en we sturen Judy naar u Vakbeweging wil actie tegen vervuiling Rijn UTRECHT (ANP) De Federa tie Nederlandse Vakbeweging zal het initiatief nemen om in het kader van het Europees ver bond van vakverenigingen de mogelijkheden te onderzoeken voor een gezamenlijke vak bondsactie tegen de vervuiling van de Rijn als de betrokken regeringen daarover geen ak koord kunnen bereiken. Dat is afgesproken tijdens een bezoek dat de voorzitter en de internationaal secretaris van de Franse vakcentrale CFDT aan de FNV hebben gebracht. Het op 1 april tussen de regerin gen bereikte akkoord over het schoonhouden van de Rijn heeft alleen betrekking op de lozing van chemisch afval. De lozing van zout, met name door de Franse kalimijnen, blijft nog een belangrijk knelpunt Het overleg daarover zal in mei wor den voortgezet. naam: i adres: woonplaats: STUUR als dank voor de moeite JUDY naar:

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1