Maatschappelijk werkers Midden-Rijnland willen ontslagaanvrage intrekken WARMONDS HUIS VERNIELD DOOR GASEXPLOSIE Sprankelend jubileum ROMMELMARKT IN VOORHOUT iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ V olksuniversiteit bestaat vijf jaar EXCUUS'j Halve ton voor opknap parochiehuis Voorhout Van onze correspondent' Noordwijk Een jongi man uit Wassenaar maakt bij de politie melding, d; zijn auto, een zogenaam „lelijk eendje" van d straat was gestolen. Zoal gebruikelijk werd het si( nalement van het wagentj per politietelex versprei en de volgende dag kwaï er bericht van de rijkspoli tie te Oegstgeest, dat d Citroen in een sloot bij d rijksweg was aangetroffei Bij een door de recherch ter plaatse ingesteld ondei zoek rezen al spoedig twi fels over de waarheid vai het verhaal van de aang< ver. Deze werd nog een flink aan de tand gevoel en toen kwam de aap u de mouw. De Wassenaars jongeman bekende de aut zelf in elkaar te hebbe gereden en de aangifte t hebben verzonnen om ee excuus te hebben voor z' ouders. Bollenkwekers samen in corso Noordwijk In de giste avond in het „Hof van Ho land" gehouden ledenvei gadering van de Koninkli ke Algemene Verenigin voor Bloembollencultuu afdeling Noordwijk, heel voorzitter P. J. van Wei meegedeeld dat de Noon wijkse kwekers samen m< de KAVB-afdelingen Wa mond en Wassenaar m< een wagen zullen deelm men aan het bloemencorst In deze goed bezochte vei gadering hield de heer I de Rooy, verbonden aa het Laboratorium voo Bloembollenonderzoek Lisse een causerie ove" „Grondontsmetten, buite en in de kas, waarmee e hoe? In zijn betoog spra! De Rooy de taal van d vakgenoten en dit maakt zijn deskundig referai glashelder, instructief e boeiend. Hans Aartse beste filmer Noordwijk Hans Aarts is winnaar geworden va; de jaarlijkse wedstrijd va de Noordwijkse Filmclut Van de twaalf inzendinge bleek zijn creatie „De bon schuit herleeft" de jury h< meest aan te spreken. De tweede prijs werd wonnen door Hans van E) ken met „Safari" een faro liefilmpje. ALS. OOK VAN EERDEN TERUG MAG KOMEN Leiderdorp start onderzoek naar winkelbehoefte Van onze correspondent Leiderdorp Deze week start in Leiderdorp een on derzoek onder 550 huishou dens naar de winkelbe hoefte. Deze enquete moet b. en w. en de projectont wikkelaar van winkel-Hof inzicht geven in soort win kels dat de bevolking graag in Winkelhof zal zien. Daarnaast pogen b. en w. meer te weten te komen over het bezoek vanuit Lei derdorp aan de weekmarkt. Ook wil men achterhalen op welke wijze de bezoe kers straks naar Winkelhof zullen komen. Ongeveer 25 vrijwilligsters zullen de vragenformulie ren verspreiden over de 550 door het lot bepaalde huis houdens. (tien procent van de Leiderdorpse huishou dens). Deze groep is repre sentatief voor de Leider- dorpse bevolking. De vrij willigsters (leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen) zullen de formulieren na enkele da gen weer ophalen. De en quete is overigens anoniem. Akkoord over financiën Lindehoeve Voorschoten De com missie jeugdzaken besloot gisteravond de financiële rapporten van de Stichting „De Lindehoeve" te aan vaarden en de gemeente te adviseren de subsidies te verlenen. De commissie meent wel dat in het evaluatierapport uitgebracht door de Stich ting „De Lindehoeve" te weinig ingegaan wordt op de inhoudelijkheid van het jongerencentrum en al het werk dat naast het barge- beuren geschiedt. De commissie betreurt dat zolaat ingegrepen werd door het stichtingsbestuur nadat verschillen in de ba- romzetten waren geconsta teerd. De Stichting „De Lindehoeve" zit in vergelij king met het georganiseer de jeugdwerk ruim in de financiële middelen, maar de algemene indruk bestaat dat de financiën op de juis-, te wijze worden besteed. Van onze correspondent LEIDERDORP De ongeveer tweehonderd cliënten van de afdeling maatschappelijk werk van de Stichting Midden-Rijn land zijn de echte slachtoffers van het conflict bij deze Stich ting. Dat bleek gisteravond dui delijk tijdens de bijeenkomst in de Scheppingskerk die acht maatschappelijk werkers had den belegd. Velen van de onge veer zeventig aanwezigen ge loofden niet dat andere maat schappelijk werkers snel en goed de rol van de acht, die inmiddels hun ontslag hebben genomen, als hulpverlener kun nen overnemen. De aanwezige bestuursleden spraken deze conclusie niet tegen. „Ter wille van de mensen waar voor "wij werken", zo verklaarde maatschappelijk werker W. den Heeten aan het slot van de bij eenkomst, „zijn wij als groep van acht maatschappelijk wer kers bereid onze ontslagaanvra ge in te trekken maar dan wel op voorwaarde dat het bestuur de ontslagaanvrage voor staf- functionairs C. van Eerden .in trekt." Een andere voorwaarde die Den Heeten stelde was dat een op 7 maart door de groep van acht uitgewerkte visie op de structuur van de Stichting on derwerp van gesprek zou moe ten zijn met het bestuur. Den Heeten verklaarde, namens de groep van acht maatschappelijk werkers, ook bereid te zijn bin nen de Stichting aan het werk te blijven als het bestuur zou aftreden. De aanwezige bestuursleden, bij monde van voorzitter H. M. G. Wishaupt, zagen in het aanbod van de groep maatschappelijk werkers geen enkele aanleiding om terug te komen op hun eer der ingenomen standpunt Daar in zijn zij van mening dat er voor de staffunctionaris maat schappelijk werk C. van Eerden binnen de Stichting geen plaats is. Als argument hiervoor voert het bestuur aan het botsen van de persoonlijkheden van Van Eerden en van directeur Ter Laak. Het beroep dat de in de zaal van de Scheppingskerk aanwezige cliënten van de Stichting zowel bestuur als maatschappelijk werkers deden om vooral toch ook aan hun belangen te denken hielp niet. Maatschappelijk wer kers èn bestuur bleven, ieder om andere redenen, op hun eer der ingenomen standpunt staan. Pogingen-vanuit de zaal om in ieder geval een gesprek tussen de twee partijen weer op gang te brengen lijken op niets te zullen uitlopen. Gisteravond leek dat vooral te komen door, wat men zou kunnen noemen, het-gelijk-willen-hebben van het bestuur. Voor de cliënten van de afdeling maatschappelijk werk (die de maatschappelijk werkers be schouwen als hun „werkge vers") was deze bijeenkomst be doeld om een behoorlijk beeld te krijgen van het conflict bij de Stichting. Officieel weten zij tot dusver nog van niets. „Dit kan tekenend zijn voor het belang dat het bestuur aan de cliënten hecht", opperde iemand in de zaal. Het ontslag van Van Eerden èn de weigering van het bestuur over een geheel nieuwe struc tuur voor de gehele stichting te praten blijven, zo stelde de groep-van-acht gisteravond, het grootste breekpunt. Volgens de groep gaat het in het conflict tussen Van Eerden en de directeur Ter Laak (wat voor het bestuur reden was Van Eer den te ontslaan) niet zozeer om functionele problemen doch veel meer om persoonlijke kwesties tussen die twee. Het botsen van beide karakters mag, zo meent de groep (die nadrukkelijk stelde niet als vol gelingen achter Van Eerden aan te lopen doch een eigen mening te hebben hetgeen gister avond enige malen duidelijk bleek), geen reden zijn om Van Eerden op straat te zetten. „Vooral ook niet omdat hij voor het overgrote deel van de maat schappelijk werkers de noodza kelijke vertrouwensman is. Als verbindingsman met bestuur en directie is hij voor hen zelfs onmisbaar. De groep van acht beschuldigt het bestuur (en toonde dat soms ook aan) er van in een aantal gevallen (opzette lijk?) verkeerde informatie te hebben verstrekt De groep verwerpt het verwijt dat hij de gemeenten heeft ge passeerd door zich rechtstreeks met het conflict tot de minister te wenden. De gerezen proble men waren volgens de groep al in december 1975 aan de ge meenten voorgelegd toen de stichtingsraad bijeen kwam. „Dat daarbij slechts twee of drie gemeentebesturen als offi ciële deelnemers in de Stichting aanwezig waren, is hun zaak." Niet duidelijk is inmiddels wat de groep-van-acht voor heeft met de nieuwe bijeenkomst die hij gisteravond belegde. Tijdens deze bijeenkomst (op woensdag 28 april, zou met name het be stuur moeten reageren op het (overigens vrijwel niet verander de) voorstel van de groep. Stukgetrokken leiding lag pal onder wegdek Van onze correspondente Warmond Een gasexplosie heeft gisteren in Warmond een enorme ravage aangericht in de woning van de familie Kok aan de Heren gracht. Op het moment van de explosie bevond zich niemand in het huis. Wel werd een voor bijganger licht gewond toen hij door de enor me luchtdruk tegen de grond werd gesmakt Een eerste onderzoek heeft uitgewezen dat de oorzaak van de explosie moet worden gezocht bij werkzaamheden aan de riolering in de Herengracht waarbij de grijper van een drag line de verbinding met de gasmeter in de woning heeft stukgetrokken. Het gas kreeg toen vrij spel en is vermoedelijk door de waakvlam van de geiser tot ontploffing geko men. De schade is zeer groot De binnenmuren van het huis werden ontzet, de inboedel is vrijwel geheel verwoest en waarschijnlijk is er ook belangrijke schade aan het dak van het niet meer zo jonge huis. Door het kordate optreden van omwonenden brandde het huis van de fam. Kok niet geheel uit Met schuimblussers van een aangrenzende jachtwerf en een garage werd het eerst de brand bestreen. De hee Koopers, die lid van de vrijwillige brandweei en slechts een paar huizen van dè geexplodeer de woning af woont haalde direkt de brand weerwagen en begon met het nablussen vai o.a. de plafonds en zoldering. Volgens de heer Kok is de schade aan d< inboedel alleen al meer dan 10.000,-. Het gezii Kok heeft tijdelijk onderdak gevonden in eei leegstaande caravan op de camping van Kerk vliet Experts zullen vandaag een onderzoel instellen. Er zijn nog al wat vragen gerezen over hel feit dat de gasleiding zich hoegenaamd boven gronds bevond i.p.v. de voorgeschreven 50 i 60 cm ondergronds. De werknemers van de fa. Schouls hadden de leiding bij het eigenlijke graafwerk wel ontzien maar toen de machinist van de dragline nog even een hoopje vuil langs de stoeprand op wilde ruimen ging het mis en werd de leiding meegenomen. Dat het in korte tijd bijzonder warm in de woning is geworden bewijzen de gesmolten keukenklok en de verse eieren van eigen kip pen die gekookt op de tafel lagen. IIIIIIIIIIIIIIIIUIIIUIIIUIIIIU IIIIIIIIUIUIIIII IIIIIIUUIU1IIUIIIII lUlllllUllIHlUUIIIIUillllllllllllll IIUIIIIIIUlllllllllllllUIIUIIIIHIIUIUUIIUllUUUIUlIUUUlU lUlllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllll Van onze correspondent SASSENHEIM Het jubileumconcert van de muziekschool Bloembollenstreek, gisteravond in het gereformeerd kerkgebouw in Sassenheim is een ware happening geworden. Er waren solo's op electronisch- en kerkorgel en piano, met werk jes van Telemann, Bach, Beethoven. Ook blok- en dwarsfluitsolo's en duetten, al dan niet met piano begeleiding, waarbij werkjes van Handel, Beetho ven, Blavet etc. werden gespeeld. Alles met veel enthousiasme gebracht, wat ook gezegd moet wor den van een accordeon-solo en trio met o.a. een "Sonatine" en "'andante" van Bernau, een wals en polka. Verder was er tweemaal een ensemble. waarvan het éne het "Allegro" uit "La Pastorella van Vivaldi speelde en het andere' (de familie Heikens) met meer populaire muziek kwam. Ge noemd moet worden een gitaar-kwartet dat ver dienstelijke werkjes speelde van P.A. Attaigant. Een speciaal voor de gelegenheid samengesteld jeugd-harmonie orkest, bestaande uut leden van de 10 aangesloten harmonie- en fanfare-orkesten, speelde "El Paso Moro Gitano" van Kees Vlak en "Instant Concert" van H. Walters. Het concert dat de moeite van het bijwonen waard was, en waarvoor grote belangstelling bestond, werd besloten met een jubileum-lied van Marten Terpstra. Van onze correspondente VOORHOUT Gestimuleerd door het sukses van vorig jaar bereidt de „Jeugdraad Voor hout" opnieuw een rommel markt voor. Zaterdag 24 april zal het kerkplein in het cen trum van het dorp weer een compleet „Waterlooplein" zijn waarop weer naar hartelust kan worden „gesjacherd" om de meest uiteenlopende artikelen. Motor achter de hele organisatie Bram Montanus heeft niet over medewerking te klagen. „Ik heb er momenteel 42, die zich het vuur uit de sloffen lopen om de hele „handel" op te halen. Heel de burgerij werkt mee, straat voor straat wordt afgestroopt en in de opslagruimte, de oude bakkerij van de B.N.S. staan de meest uiteenlopende artikelen bijeen. Ludiek, antiek, gebruiks voorwerpen en speelgoed, elek trische spullen, meubels en tweede hands auto's" zo zegt hij. De netto-opbrengst van dit ge beuren komt ten bate van de Voorhoutse jeugd. De maatschappelijk werkers geven tekst en uitleg Van onze correspondente Voorhout De Voorhoutse Volksuniversiteit viert dezer dagen haar eerste lustrum. De vijf jaar geleden ais pottenbak kersclubje begonnen vereniging is inmiddels uitgegroeid tot een volksuniversiteit met ruim 600 cursisten. De volksuniversiteit of kortweg VU houdt zich voornamelijk be zig met het organiseren van cur sussen, concerten en lezingen, die voor iedereen toegankelijk zijn. Ook zijn de cursussen veel- ment zijn de talencursussen die al afgestemd op bepaalde groe pen mensen als bijvoorbeeld kinderen, bejaarden, huismoe ders en ambtenaren. De meest geliefde cursussen op het mo- zijn toegespitst op het aanleren van een goede spreekvaardig heid. Ten overvloede misschien: alle lessen worden gegeven door bevoegde léerkrachten. Lustrumfeest peuterspeelzaal Stompwijk STOMPWIJK Morgen vieren de Stompwijkse peuters feest. Hun peuterspeelzaal bestaat dan 5 jaar. Het is de bedoeling dat vooral de moeders in de feestviering worden betrokken. Om negen uur krijgen de klei nen een poppenkastvoorstel ling. Inmiddels gaan de moeders aan de slag om drie platte boeren karren op te tuigen met span doeken. Thuis zijn dan andere moeders weer bezig poffertjes te bakken. Om tien uur vertrekt het gezelschap naar het dorps huis om daar die lekkernij te nuttigen. Om 11 uur komt een draaiorgel de feestvreugde vergroten. Kin dertjes, moeders en leidsters gaan dan op de kar en er wordt een toertje door het dorp ge maakt. Van een onzer verslaggevers VOORHOUT Het college van burgemeester en wethouders van Voorhout stelt de raad voor in haar vergadering van donderdag 15 april akkoord te gaan met het verlenen van een krediet groot 50 duizend gulden ten behoeve van de verbouwing van het parochiehuis. Met deze verbouwing is in totaal een be drag van rond de 100 duizend gulden gemoeid. De overige 50 duizend gulden is reeds via twee kerkeveilingen bijeenge bracht. Het gemeentebestuur overweegt bovendien zich garant te stellen voor een door de sportvereni ging Foreholte aan te gane geld lening voor een bedrag van 150 duizend gulden met de Rabo bank. De sportvereniging wil het bedrag gebruiken ter finan ciering van de kosten van de bouw van een nieuwe kleedgele genheid. De raad is eerder dit jaar al akkoord gegaan met een subsidie van 100 duizend gulden C.A.M. v. Leeuwen.. nieuw raadslid voor de bouw van deze klee druimten. Het college stelt de raad tevens voor akkoord te gaan met het beschikbaarstellen van een kre diet van 20 duizend gulden voor de inrichting van een vergader ruimte in het souterrain van het gemeentehuis. Daar alle ver trekken in het gemeentehuis vrijwel constant bezet zijn is de behoefte aan zo'n ruimte in de loop der jaren groter geworden. Wanneer de raad ermee instemt wil de gemeente een krediet van 45 honderd gulden beschikbaar stellen ten behoeve van de ver betering van de verkeersveilig heid in de bocht bij het bezines- tation aan de Leidsevaart. In samenwerking met Sassenheim- se rijkspolitie is de rijkspolitie te Voorhout tot de conclusie ge komen dat een verbetering van de belijning en bebakening de onveiligheid op dit traject aan zienlijk zal doen afnemen. In de vergadering van volgende week donderdag zullen evenwel allereerst de geloofsbrieven van het nieuw te installeren raadslid C.A.M. van Leeuwen worden onderzocht. De heer Van Leeu wen zal de open plaats in de raad, die was ontstaan na het vertrek van raadslid Van Vliet, opvullen.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4