loda JC liep zichzelf in omeloze werkdrift voorbij MICHELS WIL NIET IN NEDERLAND WERKEN EKERFINALE EEN VAN OPWINDENDSTE VAN ALLE JAREN Lof van Cupwinnaar voor tegenstander Badmintonploeg promoveerde naar poule A Linder viel voor AZ '67 af Tweede winst volleyballers 13 Lotto-spelers sleepten vorig jaar het half miljoen in de wacht. Voor 7 kwartjes kunt u zondag óók rijk worden. WDERDAG 8 APRIL 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 15 Jan van Beveren, die weer een opvallende rol speelde, heft met genoegen het loodzware gevaarte dat de KNVB-beker heet. Links Adri van Kraay met het deksel van de cup. i De winhende treffer in beeld. Ralf Edstrom heeft zich fraai vrij gelopen en tegen zijn inzet zal doelman Geilman geen verweer hebben. den. Het was niet eens van evi dent belang dat Van der Kuijlen door Broeks en Edström door Pfeiffer konsekwent werd ge schaduwd. Door de tomeloze in zet van Roda werd PSV volledig de gelegenheid ontnomen de wedstrijd naar zich toe te trek- ken. Maar Roda liep zichzelf wel voorbij. Onvoldoende De technische kwaliteiten wa ren onvoldoende voor het tem- ^po dat de Limburgers ontwik kelden. Rustig laten uitwoeden en dan toeslaan, moet PSV ge dacht hebben. Maar Roda bleef stormen, vocht voor elke duim breed grond, wierp zich onver vaard, voor de tegenstander en schuwde gevaar voor zichzelf en de PSV'ers niet. Dat noopte de goede leidende Henk Pijper tot het geven van de gele kaart aan Broeks die Willie van de Kerkhof in zijn geestdriftig spel beetpakte. Pijp er moet dit geel na zeventien minuten al, meer als olie op de golven hebben beschouwd want voor het overige leidde hij naar de geest van de wedstrijd en minder naar de letter. De geest, die inherent is aan een pure bekereindstrijd, geschoeid op Engelse leest, met alle onver wachte en onvermoede momen ten vandien. Zoals die wonderbaarlijke red ding toen doelman Geilman uit een schot van Willie van der Kuijlen de bal tegen de paal zag spatten en vervolgens het leer tegen de hak van zijn schoen kreeg waardoor het uit het doel sprong. Het spreekwoordelijke geluk van de goede doelman die Geilman was. PSVs trainer Kees Rijvers was nog vol vertrouwen in zijn man schappen in de rust. Bijna roe keloos zette hij na de rust in de tweede helft Lubse, als gebrui kelijk, in voor Dahlqvist en even later, nadat bij Roda Vermeulen was gewisseld voor Toonstra, gebruikte rijvers zijn tweede man, Deacy voor Willie van de Kerkhof, eveneens een bij ,SV normale wissel. Roda intussen bleef door hyperfel spel de op techniek berustende opzet van PSV ontregelen. De Limburgers kregen kansen, schoten van Vermeulen enDe Wit moest Van Beveren op zijn vuisten nemen. Geen schoten noch kopballen echter van Dick Nanninga, die de zwakke stee was bij Roda, dat in de defensie en in midden velder Advocaat de sterkste troeven had. En naarmate de strijd vorderde ook het fortuin aan zijn zijde kreeg: het schot van Deacy dat tegen het been van Geilman spatte, de kopbal van Edström die pal over de lat suisde, de rush van Deacy die net achter de paal in het zijnet smoorde. Kansen voor PSV in de laatste fase van de strijd toen de ploeg eindelijk de slag op conditie leek te gaan winnen. Maar er was een verlenging nodig waar in Roda weer alle registers opentrok en de straaljagersnelle Jo Körver door Jacobs achter de hand was gehouden. Nannin ga botste in die verlenging al gauw tegen Stevens op. Beiden J°^e. B,eus,ek?m. en Rob de Ridder haf den een groot aandeel in de promotie van het Nederlands badmintonteam naar de A-poule. DUBLIN De Nederlandse badmintonploeg is gepromo veerd naar de A-groep van het Europese landenkampioen- schap. Nederland won gister avond in Dublin de promotie wedstrijd tegen West Duits land, laatste uit groep A, met 3-2. Twee jaar geleden, bij de wed strijden in Wenen, eindigde Ne derland als vijfde en laatste in de A-groep, achter West Duits land en degradeerde. De Nederlandse overwinning is voor alles te danken aan de dames. De drie partijen waarin de dames Joke van Beusekom en Marjan Luesken aan bod kwamen, werden gewonnen. De sleutelwedstrijd was het dames dubbelspel waarin Joke van Beusekom en Marjan Luesken na een verloren eerste game met minimaal verschil (17—16) de tweede wonnen en ook in de derde- en beslissende slechts met klein verschil het sterkste bleken, 15—12. De gedetailleerde uitslagen van Ne derland-West Duitsland zijn: Joke van Beusekom-Eva-Maria Kranz 5-11 11-2. 11-2- Rob Ridder-Mi- chael Schnaase 10—15, 12—15; Joke van Beusekom/Marjan Luesken-Ma- rie-Luise Zizman/Brigitte Steden 8—15, 17—16,1512; Guus de Vogel/- Clemens Wortel-Ronald Maywald/- Willi Braun 1—15, 5—15; Rob Ridde r/Marjan Luesken-Wolfgang Bocho- w/Mane-Luise Zizman 15—8, 15—7. Nederland was winnaar gewor den van de B-groep door van Rusland met 4—1 te winnen. De gedetailleerde uitslagen van Ne derland-Rusland zijn: Joke van Beu sekom - Vonarejeja 11—6, 7—11, 11—6; Wortel - Skripko 8—15, 12—15; Joke van Beusekom/Marjan Lues- ken-Tsjevgenko/Litvintsjeva 15—4, 15—8, Rob en Piet Ridder-Skrip- ko/Sjvatsjko 15—12, 18—13; Marjan Luesken/Rob -Ridder-Tsjevgenko/Sj- vatsiko 158.15—7. Denemarken heeft de Europese titel voor landenploegen ver overd. In het beslissende duel werd Engeland met 3—2 versla gen. Hoewel de individuele wedstrij den pas vandaag beginnen, heeft Rob Ridder gisteren al de tweede ronde van het heren en kelspel bereikt. Hij won met 152 en 150 van de Belg Do minique Kaiser. Ridder was in een kwartier klaar. Het duel werd op verzoek van Ridder eerder gespeeld omdat hij van daag een examen moet afleg gen. (Van onze sportredactie) ALKMAAR Rinus Michels naar AZ'67? Voor vele Alkmaarse supporters en ook voor diverse kopstukken van de Alkmaarse eredivisieclub een wens. Immers, hij lijkt tot op heden de meest geschikte trainer om AZ naar de top van het vaderlandse voetbal te brengen. Maar waarschijnlijk zal de roep om Michels voor AZ een wens blijven, nu de ex-Barcelonatrainer te kennen heeft gegeven het volgende seizoen niet bij een Nederlandse club te willen werken. In AVRO's Televizier verklaarde Michels dat hij het moreel gezien niet kan verantwoorden om in Nederland te blijven werken, omdat Ajax ook voor het volgende seizoen op hem had gerekend. Op de vraag of er een mogelijkheid bestaat dat hij volgend seizoen weer voor Barcelona zal werken wilde Michels niet ontkennend antwoorden. Wel vond hij dat eerst de problemen binnen het bestuur van Barcelona opgelost moesten worden, daarna kan pas over een trainer gepraat worden. Een tweede keus van AZ'bï het aantrekken van de in Zwitserland werkzame Kurt Linder zal ook niet in vervulling kunnen gaan. De oud-PSV-trainer heeft namelijk zijn contract met de Zwitserse club Young Boys met twee jaar verlengd. Daardoor wordt de spoeling voor AZ wat betreft het aantrekken van een vrije toptrai- ner zeer dun. Maar wie weet, misschien wil Hennes Weisweiler wel naar de Kaasstad komen. Turnsters in trainingskamp DEN HAAG - De Nederlandse tumselectie (dames) zal vóór de Olympische kwalificatiewed strijden in Hamburg op 30 april, 1 en 2 mei, twee weken in trai ningskamp gaan. De selectie verblijft van 13 t/m 25 april op het nationale sportcentrum Pa pendal. Tijdens de Paasdagen hebben de turnsters vrijaf. Het komende weekeinde komt Nederland in Utrecht uit tegen Hongarije. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll TEL AVTV De Nederlandse heren volleybalploeg heeft ook zijn tweede wedstrijd in het toernooi om het Westeuropees I kampioenschap (Lentebeker) ge wonnen. Nederland versloeg in de kibboets Dalia de Israëlische jeugdploeg met 30. De setstan den waren 15r-6 155 156. Net als Nederland op dinsdag deed, won Frankrijk woensdag van Schotland. De beslissende wedstrijd uit groep 4 gaat der halve tussen Nederland en Frankrijk, die de rangschikking in die groep aanvoeren met ie der vier punten. Nederlaag voor Kinzo HAARLEM - Basketbalkam- pioen Kinzo heeft gisteravond een inhaalwedstrijd voor de competitie tegen Buitoni in Haarlem verloren met 93103. gingen tegen de grond. Stevens: „ik zag niets meer. De dokter kwam erbij en vroeg direkt of ik misselijk was. Dat was niet zo. Ik zal dus alleen een flinke buil op m'n hoofd overhouden en geen lichte hersenschud ding". Tomeloos Dit voorval typeert wel de to meloze inzet die Roda bleef de monstreren. En toen viel de be slissing. Van der Kuijlen vuur de, maar de bal ketste weg van een speler en sprong naar Ralf Edström die meteen links uit haalde. Zo snel dat Geilman te laat naar de hoek ging en de kogel alleen nog maar kon aan tippen Dat wonderlijke, enthousiaste Limburgse publiek was niet eens met stomheid geslagen door die treffer, maar barstte fanatiek los in nog daverender aanmoedigingen. Het had geen zin meer. Roda was doodop. Van der Lem zond nog een schot in dat Van Beveren weer magnifiek tot hoekschop ver werkte. Daaruit liet Van der Lem de bal bijna rechtstreeks in het doel draaien maar weer was Van Beveren erbij. Deze inspanning moest Van der Lem bekopen met een krampaanval. Niet alleen hij maar geheel Ro da had zich letterlijk leegge- vochten. Een geweldige cupfigh- ter die het gebrek aan kwaliteit ten opzichte van PSV had geni velleerd met enorme werkdrift. PSV moest daardoor ook tot de bodem gaan om het eerste doel, waarnaar de ploeg streefde, de door minister Van Doorn uitge reikte beker, in te palmen. Maar unaniem was deze mening van de PSV'ers: „Als wij kam pioen mochten worden of mis schien de Europa Cup winnen kunnen we Roda JC met een gerust hart deelneming aan het Europese toernooi voor beker winnaars toevertrouwen". Een welgemeend compliment van de winnaar voor de tegen stander die er in grote mate toe heeft bijgedragen dat de beker finale anno 1976 de geschiedenis in zal gaan als een van de op windendste, en slopendste. En dan is schoonheid daaraan meestal niet gepaard, zoals ook ditmaal hoe verheugd PSV met de beker was verwoordde Adri van Kraay: „We dachten Roda te laten komen maar die man nen kwamen zelf al. We hadden geluk dat ze niet tot scoren kon den komen. Voor ons kan het seizoen 19751976 al niet meer kapot". HERMAN VAN BERGEM Scoreverloop: 102. Edström 1—0; Scheidsrechter: Pijper; Toeschou wers: 35.000. RODA JC: Geilman; De Wit. Ziegler, Pfeiffer (Körver), Blatter; Advocaat, Broeks, Meuser; Van der Lem, Nan ninga, Vermeulen (Toonstra). PSV: Van Beveren; Van Kraay; Krijgh, Poortvliet, Deykers; Willy van de Kerkhof, Stevens, Van der Kuylen; René van de Kerkhof (Dea cy) Edström, Dahlqvist (Lubse). Boksduel DunnMoham med Ali LONDEN De 31-jarige Britse bokser in het zwaargewicht Ri chard Dunn, die dinsdagavond in Londen de Europese kam pioen Bernd August uit West- Duitsland versloeg, komt in mei in München uit tegen wereld- kampioen Mohammed Ali. Peloquin terug HAARLEM Roy Peloquin, de Amerikaanse werper van de Haarlemse honkbalvereniging Aktie '68 heeft besloten terug te keren naar de Verenigde Staten. Hij was aanvankelijk van plan zich definitief in Nederland te vestigen, maar een aanbieding van een aantrekkelijke baan deed hem besluiten terug te gaan naar zijn vaderland. RIO DE JANEIRO Het dage lijks bestuur van de FIFA heeft in Rio de Janeiro besloten Rho- desië weer toe te laten tot de Haal meteen een formulier bi j uw club of winkdien TERDAM Bert Jacobs, rainer van Roda JC, had de verlenging nog een letje bewaard, Jo Körver, inkervleugelspeler die zo is als een formule een-race- n. Hij moest de man zijn zijn moegestreden ploeg één van zijn formidabele »n de beker zou bezorgen, prver kwam eenmaal in de t van PSVs Jan van Beve- hij sleepte er niet uit dan een hoekschop in de kwartier van de ex- ;eltijd, waarin Ralf Ed- i in het eerste part zijn i de zege bracht in deze fhte bekerfinale die gister- 1 in het Feyenoordstadion *33.000 bezoekers, van wie D uit Limburg en Brabant, opgevoerd. idstrijd die geen schoon tal bracht maar wel een I felle strijd die tot het k open bleef door de onver- lijkheid van Roda dat op ïdvlees liep, maar weiger- te laten overspelen, j kon geen speler van de burgse finaledebutant de ze- an PSV aanvechten. Geme- naar het aantal kansen had zelfs meer tot de verbeel- sprekende cijfers moeten jken. Die kansen ontston- echter pas in het laatste I uur van de normale speel- I oen de bikkelharde en tota- I zet bij-Roda en één van de i*n van het gehele veld, had 1 tevoren gezegd: „We zullen ■i inzet en keihard werken achterstand in techniek ■en compenseren". H/ewerkt heeft Roda, onge- Hpk. Op de tribunes baadden Pï.OOO Limburgse supporters mperst genot toen hun ploeg hard losbarstte als het 'cmpaorkest dat onverdroten mburgse strijdliederen de bit- lucht inzond. Welk een litlust, felheid en volkomen eren van de grote naam van egenstander. Het toch waar- niet muisstille Eindhovfense liek werd volkomen over- id door het donderende ge- de Limburgers, die de n smeerden met liters bier. ser vuurde tweemaal ont- end hard en Van Beveren, in prachtige vorm stak, -st al gauw reddend optre- ICELONA Hennes Weis- er zal vandaag laten weten lij trainer wordt van FC „Twee dagen bedenktijd" it Weisweiler gevraagd na gesprek met de voorzitter FC Köln, Peter Weiland, in huis in Spanje. Weisweiler it eind vorige week bij Bar na ontslag genomen. Daar- heeft de voormalige oefen- :r van Borussia Monchen- ich enige dagen aan de Brava doorgebracht. :iler staat in de belang- bij nog vier bundesliga- en twee Spaanse vereni- Zuid-Afrika wordt nog lis uit de Internationale albond geweerd. Het be- t moet door de FIFA-verga- ng, die tijdens de Olympi- i spelen in Montreal wordt Duden, worden hekrarhtigd. ISSEL Club Brugge heeft itrijd om het Belgische kam- inschap al „beslist". Gister- nd haalde de lijstaanvoerder rtuigend uit tegen KV Me len. 5-1. lagen: Lokeren - RWDM 1-1, lerlecht - Beveren 4-0, Ant- p - Beerschot 1-3, Brugge - iMechelen 5-1, RAC Meche- r Cerkel Brugge 1-1, Oosten- I Lierse 2-1, Standard - La jviere 2-2, Berchem - Ware- I 0-1, Charleroi - FC Luik J stand aan kop is: 1. FC fege 32-48, 2. Lokeren 32-42, Jnderlecht 31-40, 4. RWDM Beerschot 31-38, 6. Beveren paregem 31-37. NDEN Voor de eerste di- fe van de Engelse League zijn teravond de volgende wed- flden gespeeld: Everton - Sto- iCity 2-1, Ipswich Town - hchester City 2-1. Newcastle ited - Birmingham City 4-0. [RIJN Italië heeft in Turijn vriendschappelijke wed- d tegen Portugal gewonnen [3-1. Vlak voor rust zagen ^0 toeschouwers de Italiaan- ;_>elmaker Antognoni het eer- doelpunt maken. Na de her- [bng speelde Italië ongewoon en direct, wat doelpunten everde van Graziani (62e mi- pt) en Pulici (72e minuut), pjgal, dat in spits Jordao ^sterkste speler had, scoorde [en minuten voor het einde n door Frapuitc

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15