komt han den tekort Exclusief aanbod voor 1539snelle; beslissers! 195- M9.- 868.50 '650.- mmn District zit in maag met record Arkesteyn Peek&Cloppenburg -P Kombinatie 76: ook vanDiekHolthaus. OPKOMST BILJARTER GEEFT PROBLEMEN Kombinatie '76: Gabardine blazer. Wol/polyester. Marine. 179.- Broek met jukstuk. Wol/polyester. In beige, grijs en blauw. 7Q50 LhlDSEC OURAN1 DONDERDAG 8 APR1. ii. Het pak76. Bij P&C. Dick Holthaus ontwerpt voor de Personality Collection: Het pak '76 met ticketzakje en sierstiksels. Het pak '76 in composé. Wol/polyester. Kenmerkend voor dit pak zijn de In grijze ruit en pied de poule, opgesneden revers. Raf blauw. ^QD Kenmerkend voor dit pak is het M yO»" afwijkende dessin van het vest. een Personeels advertentie helpt beslist. Bal 071 —122244 DEN HAAG Hoe paradoxaal het ook klinkt, niet iedereen is even gelukkig met het fantastische resultaat dat de jeugdige biljarter Aad Arkesteyn het afgelopen weekend behaalde. Legden zijn me definalisten in de extra klasse libre klein biljart zich noodgedwongen neer bij Arkesteyns over macht, van de zijde van het districtsbestuur van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond valt misschien nog wel enige oppositie te verwachten. Want alhoewel het niet ronduit gezegd wordt, zit men toch wel een beetje in zijn maag met de resultaten van de jonge vedette die in de desbe treffende klasse het hoogst algemeen gemiddelde van 34.50 op 90.74 bracht en de hoogste serie van 314 tot de maximale 350 caramboles. „Je kunt je afvragen" zo stelt districtsvoorzitter Van de Valk, „of wij niet van tevoren door de vereniging van Arkes teyn ingelicht hadden moeten worden dat deze jongen zo enorm snel vooruit is gegaan. Wat hier gepresteerd werd is natuurlijk iets fenomenaals en op een dergelijk zeldzaam ta lent moet je trots zijn". Blijft natuurlijk nog wel het gegeven dat het resultaat van Arkesteyn in de extra klasse, waar het gemiddelde zo'n bee tje schommelt tussen de 11.00 en 25.00, in geen jaren verbe terd zal worden. Van de Valk: „Dit punt zal ongetwijfeld in de eerstkomende bestuursver gadering aan de orde komen. Misschien zullen er dan tevens maatregelen worden genomen. Wat die dan inhouden kan ik nu nog niet zeggen, maar het zou bijvoorbeeld mogelijk kunnen zijn dat men de aller beste resultaten met in die boeken bijschrijft om zo het gemiddelde te drukken. Iets zinnigs kan ik eigenlijk nog niet zeggen. Dit wordt in een vergadering met negen man behandeld en iedereen heeft een stem. Daarom zou het on verstandig zijn bij voorbaat al uitspraken te doen. Het is een situatie waar eigenlijk nie mand goed raad mee weet". Explosie Ook Aad Arkesteyn zelf had, alhoewel hij zichzelf wel rea liseerde tot de favorieten te horen, een dergelijke explosie niet verwacht. „In de voorronde speelde ik met een moyenne van onge veer 32. Dat ligt dan wel al iets hoger maar zo ver is het toch ook weer niet van de 25.00 af'. De heer Van de Valk: „Hoe vaak gebeurt het niet dat ie mand in de wedstrijd zelf ge middeld tien punten lager speelt?" Arkesteyn: „Officieel had ik in de overgansklasse uit mogen komen. Maar ja, de finales daarin worden op een weekend eind mei verspeeld. En juist dan heb ik weer les op Papendal. En dan kan ik wel in Den Haag blijven, maar dan mis ik tien uur les. Tony Schrauwen is toch een wereld beroemd speler. Als je de kans krijgt om van hem iets te leren mag je die gelegenheid niet voorbij laten gaan". Indirect ziet Arkesteyn zijn snelle voor uitgang als een gevolg van de eerste lessen die hij onlangs van de Belg kreeg. „Hij heeft me op een aantal kleine din gen gewezen. Daarom ben ik het libre op een andere manier gaan spelen. En het resultaat is er naar". Hardhandig Nu het district op haast hard handige wijze is geconfron teerd met de vooruitgang van Arkesteyn, lijkt het erop dat men oppast zich geen tweede keer te vergissen. Voorzitter Van de Valk: „Toen de finales bezig waren en we zagen welke kant het uitging, stonden we voor het blok. En inderdaad, op zo'n moment vang je hier en daar wel wat commentaar van andere spe lers en omstanders op. Nog maals, wij hadden ons niet gerealiseerd wat er kon gebeu ren. In oktober speelde die jongen nog tussen de 18 en de 20". Simpel commentaar van het bondburo: „Het is een zaak van het district hoe hoog ze iemand laten spelen". En na enig gezoek in een aantal pa pieren: „In ieder geval is hij wel vooruitgegaan. Bij ons staat als moyenne van een half jaar geleden nog 14.14 als off- cieel genoteerd". Het zijn maar droge cijfers. Maar een duidelijker voor beeld van de snel rijzende ster van Aad Arkesteyn is niet te geven. PAUL HOVIUS Door op het juiste moment direkt toe te slaan, wisten de inkopers van Vroom Dreesmann extra voordelig beslag te leggen op een partij eerste klas boxsprings en kamerbreed tapijt. Beide merken met een klinkende naam! Omdat uw warenhuis zonder dralen ineens inkocht, kunnen 1539 Nederlanders nu van een geweldig voordeel profiteren! Wie het eerst komt... VROOMS DREESMANN "Excellent" tapijt van Parade. 100% Scheerwol, 100% kwaliteit! In twee fraaie berber kleurstellingen.400cm. breed. Adviesprijs Parade 195.- Bij Vroom Dreesmann per meter 149.- Norma boxspring met verende zijkanten en zwenkwielen. Inklusief: Draka polyether matras goedgekeurd door de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Kerndikte 13 cm. Dubbelzijdig doorgestikt. Luxe goudkleurige overtrek. 1-persoons 80/190 van 465.- voor 350.- 1-persoons 90/200 van 570.- voor 425.- 2-persoons 140/200 van 868.50 voor 650.- Bijpassende losse achterwand met kastjes in mahonie 570.-

Leidse Courant | 1976 | | pagina 14