Voorhouts college wil niets weten van dure SEC-plannen Drie miljoen schade b»j brand in conservenfabriek COLUMBIA- BAD GAAT DICHT Lintje voor huisknecht Externe commissie voor begeleiding conflict bij Midden Rijnland Leidschendamse verkeerslichten raken van streek MARKTEN Wethouder nu burgemeester Vier maanden geëist tegen Voorschotense boekhouder Manege Liethorp toch ondergebracht in een stichting PAGI.NA 4 V» Oj-nioiyiiu i nrriiL ibit ONDANKS AANDRINGEN VANUIT BEVOLKING: (Van een onzer verslaggevers) VOORHOUT „De plannen om te komen tot een Sociaal Educatief Centrum in Voorhout dreigen in de doofpot te worden gestopt door het college van burgemeester en wethouders." Dat is de mening van de huisvestingscommissie, samengesteld uit vertegenwoordigers van de Volksuniversi teit, Peuterspeelgroep, Openbare biblio theek en de broederscongregatie B.N.S. Deze vier groeperingen kwamen vorig jaar voor het eerst bij elkaar om te praten over een onderkomen op het terrein van de B.N.S. De plannen en een ontwerp voor deze gezamenlijke accommodatie zijn inmiddels gereed. De kosten van het optrekje worden geraamd op één miljoen gulden. „Dit bedrag lijkt de aanvankelijk getoonde animo van het college sterk te bekoelen", aldus de huisvestingscommissie. De commissie is van mening dat het plan bij het college onder tafel dreigt te verdwijnen, zonder dat de gemeenteraad de kans heeft gehad, goed geïnfor meerd en gedocumenteerd in in een openbaar debat haar mening hierover uit te spreken, organiseert de huisvestingscommissie in de komende weken een handtekeningenactie om te voorkomen dat het plan inderdaad in de doofpot wordt gestopt. Tevens wordt aanstaande maandag in de B.N.S. een hearing gehouden voor de Voorhoutse bevolking over de laatste ontwikkelingen in deze zaak. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Volgens de heer J. G. Huigsloot, loco-burgemeester is de bouw van een centrum als de huisvestingscom missie zich voorstelt, inderdaad van de baan en van. tafel verdwenen. „Het college is van mening dat de geplande nieuwbouw op het B.N.S.-terrein zeer zeker voor de peuterspeelgroep te excentrisch ligt en verder zijn de kosten naar mijn mening te hoog", aldus de politieke bestuurder van Voorhout. „Maar", zo ver volgt hij. „we zoeken naar andere mogelijkheden in Voorhout. Zo zouden er bijvoorbeeld mogelijkheden kunnen ontstaan bij het nieuw te bouwen bejaarden huis". Volgens de huisvestingscommissie werd door het- college het volgende gesuggereerd: „De peuterspeel groep in de kantine van Foreholte, het parochiehuis en in de vrijkomende lokalen in de kleuterschool: voor de bibliotheek zou mogelijk onderdak gevonden kunnen worden in het nieuwe St. Agnes bejaarden huis en voor de Volksuniversiteit in een bollen schuur aldus leden van de commissie, die geenszins van plan zijn de zaken te laten rusten. Zij zijn van mening dat de rijksoverheid zich achter dergelijke gecombineerde voorzieningen stelt. Ze willen een einde maken aan de gebrekkige behuizingen van Volksuniversiteit, peuterspeelzaal en bibliotheek. De mogelijkheden liggen er nu de B.N.S. grond beschik baar heeft gesteld. „Laten we die kans grijpen", aldus de commissie. De heer J. M. Lodewijks uit Wassenaar ontvangt hier uit handen van Wassenaars burgemeester Staab en ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Hij was dezer dagen veertig jaar in dienst als chauffeur en huisknecht bij mevrouw A. van Dusseldorp-Ruys. Met het uitreiken van deze medaille kwam een einde aan de loopbaan van de heer Lodewijks, die vorig jaar al de pensioengerechtigde leeftijd bereikte. De enorme rookontwikkeling maakte het de brandweerkorpsen bijzonder moeilijk het vuur te bestrijden. Van een onzer verslagge vers TER AAR Waarschijn lijk als gevolg van kort sluiting heeft gisteren een felle brand gewoed in de conservenfabriek van C. N. v.d. Pijl b.v. aan de Beyerenstraat in Ter Aar. Het magazijn en de werkplaats gingen verzekerd. «W verloren. De De brand werd aanvankelijk be- schade aan geDOUWen streden door de bedrijfsbrand- WOrdt geschat op ruim weer, die later assistentie kreeg een miljoen gulden ter- van de korpsen uit Ter Aar en wijl nog eens voor een Alphen aan den Rijn. Door de hprirap- van circa twee enorme rookontwikkeling en de bedrag van circa twee hltte Iukte het de beide miljoen gulden aan goe- korpsen aanvankelijk niet om deren 1S^ verbrand. Het de brand efficiënt te bestrijden. bedrijf is tegen brand Tot gistermiddag vier uur is men bezig geweest het vuur te bedwingen en tot laat in de avond zijn er nablussingswerk- zaamheden verricht De technische recherche heeft vandaag een onderzoek inge steld naar de oorzaak van de brand. Volgens ooggetuigen is vlak voor de brand in het maga zijn het licht uitgevallen en heeft men ook een explosie ge hoord. De brand heeft een grote partij conserven verwoest, die in het magazijn stonden opgeslagen. In de werkplaats gingen een vrachtauto en een aantal machi-1 nes verloren. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor.1 De directie van het bedrijf1 hoopt zo snel mogelijk van start1 te kunnen gaan met de herbouw van magazijn en werkplaats. SUGGESTIE LEIDERDORPSE RAAD: (Van onze correspondent) LEIDERDORP „Van stagnatie in de dienstverlening door de Stichting Midden Rijnland is geen sprake. De maatschappelijk werkers die ontslag hebben genomen zijn inmiddels vervangen. De cliënten van de Stichting hebben dus niet te lijden onder het conflict". Met deze uitspraak probeerde wethouder J. Reugebrink giste ren onrustgevoelens bij het Pv- dA-raadslid A. M. Willems weg te halen. Deze vreesde namelijk dat vooral de mensen die voor hulp bij de Stichting aanklop pen het slachtoffer zouden zijn van het conflict bij de Stichting Midden Rijnland. Vooral nu, als gevolg van het mislukken van de bemiddelingspoging door de vijf wethouders onder leiding van Reugebrink, het overgrote deel van de maatschappelijk werkers bij de Stichting ontslag heeft genomen. Minder zeker toonde Reuge brink zich toen het PvdA-raad- slid de mogelijkheid opperde dat er misschien nog meer maatschappelijk werkers zou den vertrekken. „Ik weet niet wat de gevolgen daarvan zullen zijn. Ook niet of de Stichting onmiddellijk in de vrijkomende plaatsen nieuwe medewerkers kan benoemen", aldus Reuge brink die erbij vertelde dat er op dit moment nog geen sprake zou zijn van verdere ontslagen. De suggestie van de PvdA'er Willems om een externe begelei dingscommissie in het leven te roepen die de noodzakelijke ver anderingen in opzet en organi satie van de Stichting moet be vorderen, wees de wethouder niet onmiddellijk af. Hij zei de suggestie van het raadslid wel ter sprake te willen brengen binnen het stichtings bestuur. Reugebrink ging niet in op vra gen uit de raad over de zetel vastheid van het bestuur van de Stichting Midden Rijnland. Met name PPR-raadslid J. A. M. Gordijn vond het merkwaardig dat na dit conflict er alleen maatschappelijk werkers zijn opgestapt. „De bestuurders zijn blijven zitten. Daarom heb ik eerlijk gezegd ook niet zo veel vertrouwen in de mogelijkheden om tot een nieuwe opzet en organisatie van de Stichting te komen. Naar mijn mening is het huidige bestuur te veel ver groeid met de bestaande situatie om daadwerkelijk open te staan voor veranderingen", aldus Gor dijn. Van onze correspondent LEIDSCHENDAM „Wie door rood licht rijdt is, behalve na tuurlijk strafbaar, ook verant woordelijk voor het minder goed functioneren van de ver keerslichten. Deze werken na melijk veelal op het verkeers aanbod. Als de verkeersdeelne mer zich eerst aanbiedt, echter niet op groen licht wacht maar even later doorrijdt, springt na hem het licht toch op groen en bestaat de mogelijkheid dat an der verkeer rood licht vindt op een voor hem of haar leeg kruispunt wat ook weer frus trerend werkt". Dit is het antwoord van hoofd inspecteur E. J. Jansen van de Leidschendamse gemeentepoli tie op de vele klachten over het functioneren van de tientallen verkeerslichten in Leidschen- dam-noord en het veelvuldig door ropd licht rijden wat deze week o.a. werd gesignaleerd door de plaatselijke afdeling van D'66. Hoofdschuldige is vol gens velen de in Freddie's Hoe ve geplaatste processor, de twee ton kostende machine die voor een goede voortgang van het verkeer in noord zou moeten zorgen. De machine werd vorige week door CDA-fraktievoorzit- ter C. H. de Ruijter „waarde loos" genoemd en „een bron van irritatie". Op uitnodiging van wethouder H. L. van Dongen heeft de commissie openbare werken de processor, een com puter die totnutoe alleen aan middelgrote en grote plaatsen is geleverd, bekeken waarbij de leverancier, de Haarlemse NV Nederland, een toelichting heefl gegeven. Hoewel het instrument al ruin- 5 weken werkt verkeert ze noj steeds in het experimenteersta dium, een toestand die volgeni de heer Jansen nog wel twet maanden kan duren. „Er is overigens begrijpelijke, irritati» maar over twee maanden kun nen hopelijk alle wen en wor den ingevoerd". Rijnsbure-Bloemen (resp. aanvoer en ge middelde prijs) 7 april Alstroemeria 1033 0.797. Amaryllis 10040 0.260, Anemo nen 93460 0,090. Anemonen 245 0.900. An- iers Am. 21720 0,287, Anthunum 1529 2.558. Blauwe Druifjes 1545 1,092, Calla 132 0,892, CHrys. Gepl. Jr. C. 1800 0,^59, Chrys. tros Jr. C. 15119 2.110, Freesia 24045 1,420, Gerbcra 16258 0,346, Glad. Nanus 30 0,620, Hyacinthen 4889 .013, Hyacinthen met bol 8856 0,669, Iris 9731 1,588, Ixia 947 2,172, Lelie Uk Kas 30870 0,497, Narcis Kas 6330 1,206, Narcis Carlton K 29290 1,381, Orchi deeën 2289 0,513, Rozen Grootbl. 5220 0,402, Rozen Kleinbl. 244670 0 180, Seringen 1180 0.471. Snijgroen 320 1 !5. Tulpen 112308 1,758, Apeldoorn Kas 7519 1,711, Lust. Witwe Kas 13655 1.66 Prominence Kas 18106 1,724, Brilliant S .r 3780 0,663, Tul pen Koude Gr. 45 1,506, 2e soort per bos 4187 0,547, Tulp met bol 1200 0,360, 2e soort per stuk 17290 0,153, Narcis koude Gr. 147586 0,488, Anjers tros 3300 0,236, Rozen Baccara 7860 0,395, Rozen Sonja 17640 0,248, Protea IMP 1,195 1,105,00, Div. Bad- soorten, IMP 1,645 5.788,75, Div. Snijbl. IMP 3,977 1.521.00, Begonia 1,188 228,00, St. Paulea 1,116 392,80 Div. Potplanten 2,435 930,30, Gladiolen-ardent 0,475 4.608,90, GLAD.-Eurovision 0,486 4.677,50, Glad.- Moliere 0,290 72,50, Gl. - R. Friendship 0,384 134,50, Gl. - Spie Span 0,259 5.249,20, Glad. - Wild Rose 0,360 144,00, Gl. - W. Friendship 0,165 976,90, Gl. -Peter Pears 0,341 4.208,60, Gladiolen 0,355 1.018,40, Anjer -Tr. -Pink 0,355 3.622,00, Anjer - Tr. -Yellow 0,504 478,80, Anjer - Tr. -Violet 0,300 5.631,00, Anjer -Tr. - White 0,329 922,00, Anjer - Tr. -Mix 0,400 3on nn Loco-burgemeester C. Euser van Rhoon hangt de heer Temminck de ambtsketen om. Mevrouw Temminck kijkt trots toe. Van onze correspondent Rhoon/Oegstgeest Enkele honderden belang stellenden waren gisterenmiddag in het Her vormd Centrum te Rhoon getuige van de instal latie van burgemeester J. E. Temminck, oud wethouder van Oegstgeest. Onder hen het colle ge van b. en w. van Oegstgeest, de voorganger van de heer Temminck thans burgemeester van Woerden, de heer J. Bos alsmede de eerste burger van Rotterdam A. v.d. Louw. Na voorlezing van het koninklijk besluit over handigde de loco-burgemeester van Rhoon, wethouder C. Euser, de nieuwbenoemde bur gervader de ambtsketen en de voorzittersha mer. Burgemeester Temminck dankte in zijn maidenspeech voor zijn benoeming. "De eerste kennismaking met het gemeentèbe- stuur van Rhoon is voortreffelijk geweest", aldus de heer Temminck, "ik wil hier beslist met optreden als een solist, samenwerking is het beste". Volgde nog een groot aantal sprekers, onder andere de heer J. J. J. Struylaart (namens de raad), alsmede de heer J. D. Nederlof (gmeente- secretaris). Laatstgenoemde haakte in op een mededeling van de heer Temminck dat deze er flink tegenaan zal gaan. In dit verband herinnerde spreker zich een opmerking van burgemeester Vonhoff: "Het in bedwang hou den van burgemeesters lijkt öp het in bedwang houden van kikkers op een open kruiwagen". Na een korte pauze werd onder meer het woord gevoerd door de burgemeesters jhr. T. A. J. van Eysinga (Oegstgeest) en J. Bos (Woerden), de CDA-fractievoorzitter uit Oegstgeest drs. P. van Veen, de voorzitter van de WD Oegstgeest J. de Boer, de burgemeester van Poortugaal N. Hesseler en ds. J. Kroeze, voorzitter van de Raad van Kerken. Na afloop werd uitvoerig gerecipieerd. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG/VOORSCHOTEN Vier maanden gevangenis straf, waarvan een maand voor waardelijk, heeft dinsdag de of ficier van justitie bij de recht bank in Den Haag, mr. E. van der Schans, geëist tegen de 42- jarige S.P.S. uit Voorschoten. De boekhouder zou zijn vroege re werkgever, eigenaar van een zaak in huishoudelijke appara tuur, voor een bedrag van min stens 18 mille hebben bena deeld. Hij zou dit hebben gedaan door iedere maand 2.000 minder aan lonen uit te betalen en in eigen zak te steken. De eigenaren van het bedrijf deelden op de rechtszitting mee, dat verdachte vanwege ziekte, de loonzakjes en administratie thuis deed. Zijn vrouw kwam dan in Leiden het benodigde geld halen. Men had op een ochtend haar ruim 4800 mee gegeven. Toen de loonzakjes werden gebracht, bleek er pre cies tweeduizend gulden en een cent te weinig in te zitten. Direct daarop vond een bespreking plaats met verdachte, die echter niets opleverde. Verdachte zou hebben gezegd, dat hij in «en afzonderlijke enveloppe twee duizend gulden had gedaan, doch getuigen ontkenden dat. De boekhouder verklaarde wel met medeweten van de eigenaar een dubbele boekhouding te hebben gevoerd, maar met als enig doel „de zwarte kas te spekken". Volgens zijn baas, de heer G. L. Palm uit Voorscho ten, als getuige gehoord, stond deze verklaring van de boek houder gelijk met chantage. „Als ik wil knoeien, kan ik dat wel alleen", aldus de heer Palm. De raadsman van S. mr. Hamer bepleitte vrijspraak, omdat zijns inziens in deze zaak geen be wijsmateriaal aanwezig is. Uit spraak 20 april. Van onze correspondent LEIDERDORP Een stichting waarin de gemeente deelneemt zal de nieuwe manege voor de ruitersportvereniging Liethorp gaan beheren. Hiertoe besloot gisteravond de raad na een ruim twee- uur durende discussie. Een belangrijke minderheid in de raad wil dat de vereniging zelf het beheer van de manege op zich neemt.'. Door het stellen van nadere ei- vijf honderd lesuren te draaien sen aan de gronduitgifte en de zal men quitte kunnen draaien, te verlenen subsidies kan de Het gevaar is niet denkbeeldig gemeente voldoende invloed uit- dat, nu de manege in een stich- oefenen op het beleid van de ting wordt ondergebracht, de vereniging, zo meent deze derheid. gemeente straks voor de aan-1 zienlijke exploitatietekorten zal De stichtingskosten van de ma- moeten opdraaien Op het be- nege mogen, zo stelde de raad, leid kan hiji dan slechts vanuit i 750.000 gaan bedragen. Hier- een minderheidsbelang invloed van zal de gemeente de helft uitoefenen, voor zijn rekening nemen ter- De raad stelde gisteravond wel wijl deze een bedrag van als eis dat hij de statuten van 187.500 aan de stichting zal de nog op te richten stichting lenen. wil goedkeuren. Er zal naar alle waarschijnlijk- Het zit er overigens in dat gede- heid, zo viel gisteravond uit de puteerde staten het besluit van woorden van de wethouder voor de raad niet goed zullen keuren, sportzaken. D.W. Tichler, op te PCG'er J. W Hekkelman wees maken gedurende langere tijd de raad op de opvattingen die een tekort in de exploitatie van bij g.s. op deze vorm van deel de manege zijn. De wethouder neming van de gemeente en verklaarde zich bereid dit tekort subsidieverlening leven, door de gemeente te laten dek- Een ter zake deskundige bleek ken. Bij eerdere studies van het het later met Hekkelman eens. verificatiebureau kwam dit tot afwijzing van het raadsbesluit is de cnclusie dat een jaarlijks ex- waarschijnlijk waardoor de rui- ploitatie-tekort van ruim tersportvereniging nog langer 100.000 er dik in zit. Alleen als zal moeten wachten op een ma- men er in slaagt wekelijks zo'n nege. Van een onzer verslaggevers Voorhout In Voorhout kan er de komende zomermaanden niet meer gezwommen worden. De stichting tot bevordering van het zwemonderricht heeft namelijk besloten het Colum- biabad in deze plaats voor het seizoen 1976 niet meer te huren. Directe aanleiding zijn de sterk gestegen kosten van huur en lonen en de vermindering van de belangstelling. De abonnementsverkoop, het leeuwendeel van de inkomsten van de stichting, liep de afgelopen jaren sterk terug. Vorig seizoen werden er zelfs bijna 15 minder kaarten verkocht. Volgens een woordvoerder van de stichting is de sluiting van het bad ook een logisch gevolg van het feit dat rondom Voorhout veel betere zwembaden zijn gesitueerd. Men zegt te beseffen dat de sluiting in Voorhout hard zal aankomen temeer daar de Voorhoutse zwemvereniging voor haar trai ningen gedeeltelijk op het Columbiabad is aangewezen. Een stap terug is er echter niet meer. Ook de gemeente, zo heeft de stichting laten weten, ziet geen heil in een verdere exploitatie van het zwembad. Voorhouters die tot nu toe van het Columbiabad gebruik maakten wordt aangeraden voortaan te gaan zwemmen in Noordwijkerhout.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4