Malatinsky beminnelijk streng' Geen gesprek over tenniscompetitie JOHAN CRUYFF DE GROTE WINNAAR EIND APRIL VALT BESLISSING Bayern Miinchen „KUIP" WEER grote favoriet UITVERKOCHT WISSELEND SUCCES TAFELTENNISSERS ^ZATERDAG 3 APRIL 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 9 Toto/lotto t tONDEN Bayern München is bij de Engelse bookmakers duidelijk favoriet voor liet winnen van de Europese beker voor landskampioenen. De Westduitsers staan genoteerd op zes te gen vier, hetgeen wil zeggen, dat men bij een inzet van vier Engelse ponden zes pond ontvangt, wanneer Bayern de beker inder daad zou winnen. Real Madrid staat, on danks het gelijke spel op de tweede plaats (Jl—4), PSV is derde (3—1) en St.. Etienne vierde (9—2). Èintracht Frankfurt (WDL) is favoriet vcfor de Europese beker voor bekerwinnaars en Liverpool (Eng) voor de UEFA-cup. De note ringen voor beide ploegen zijn respectieve lijk 64 en 11—10. Aad Arkesteijn in glansrol (Van onze biljartmedewerker) DEN HAAG De finale om het distrikts- kampioenschap libre klein extra klasse laat na drie ronden de jeugdige Aad Arkesteijn zien in een glansrol. Achtereenvolgens maakte hij zijn drie partijen van 350 caram boles uit in respektievelijk 4, 3 en 4 beurten en liet kansloos de routiné's Henk Devilee, André Kemper en titelverdediger Fons Kennis. Na drie ronden is de stand Arkesteijn 6 matchpunten, moyenne 95.45 en hoogste se rie 315; Gelderblom 6/26.92/149; v. Stralen 4/25.23/113; Devilee 4/20.72/104; Voois sr. 4/18.01/108; Kemper 0/13.92/84; Kennis 0/11.39/112; Overeijnder 0/10.89/51. Vanavond om zeven uur en zondagmiddag om twaalf uur worden de wedstrijden voort gezet in biljartzaal Samonda aan het Willem Dreespark. Sportwereld ^EDINBURGH De voor gisteren vastge stelde wedstrijden in het internationale hoc- jieytoeraooi te Edinburgh, waarin ook Ne derland uitkomt, zijn wegens de hevige sneeuwval afgelast. J5EN HAAG De zwemploegen die op 18 en 19 april zullen deelnemen aan internatio nale wedstrijden in Leeds (Eng) zijn als volgt samengesteld: Dames: Enith Brigitha, Paula van Eijk, Corrianne Heymans, Wijda Mazereeuw en Jose Damen. Heren: André in 't Veld, Frans Kriger, Rob spijkerman, Robin Woutering en Ruud Pijp- Dodelijk ongeluk op Nürnburgring ADENAU Tijdens de eerste training voor de 300 kilometer race, die vandaag op de Nürburgring wordt gehouden, is gisteren op het circuit de 22-jarige Zwitserse coureur Alex Wittwer verongelukt. Wittwer, die in de formule-3 race zou star ten, stortte met zijn March in een 50 meter diepe afgrond. In het ziekenhuis van Ade- pau, waarheen hij werd overgebracht, kon slechts geconstateerd worden dat hij was overleden. Baancommissarissen, die getuige, waren van het ongeluk, verklaarden dat Wittwer een stuurfout had gemaakt, waar door hij met zijn wagen van de weg was geraakt ÏÏGGS WEER BEZIG LOS ANGELES Bobby Riggs is weer bezig. De 58-jarige voormalige internationa le tennisspeler neemt het weer op tegen een sportvrouw die wil bewijzen dat zij de gelijke is van een man. Riggs gaat dit keer autoracen. Zijn tegen standster is de 35-jarige Shirley „Cha Cha" Itfjjdowney. Riggs en Shirley zullen op 9 mei gaan racen in Ontario. Riggs, die geen enke- le ervaring in race-automobielen heeft, is er niettemin van overtuigd dat hij de wedstrijd zal winnen. Riggs zei: „Ik weet zeker dat ik niet verlies. Vrouwen in de sport zijn nu e'ènmaal bar slecht". In het verleden daagde Riggs verschillende tennisspeelsters uit. Van de Australische Margaret Court won hij, maar zijn Ameri kaanse landgenote Billie Jean King bereidde zich goed voor en liet zich niet door de veteraan verschalken. DEN HAAG Het was een montere Her man Choufoer die gisteravond terugkeerde uit Praag waar hij besprekingen had ge voerd met Anton Malatinsky en Tsjechische autoriteiten over een contract als trainer bij FC Den Haag. Nauwelijks vermoeid van de reis en de urenlange gesprekken meldde de voorzitter betaald voetbal van FC Den Haag dat zijn indruk over de kansen van de komst van Malatinsky naar Nederland uiterst gunstig was. „Eind april valt de definitieve beslissing", aldus Choufoer, „na dat allerlei instanties in Tsjechoslowakijke zich over de zaak hebben gebogen. Maar als het aan Malatinsky zelf had gelegen en ik had gisteren een contract bij me gehad was het in Praag al getekend." Vóór Anton Malatinsky zich daadwerkelijk in het Zuiderpark kan presenteren als opvol ger van Vujadin Boskov moeten er echter nog vele formaliteiten worden vervuld. Malatinsky geeft aanwijzingen op de training en dd club in het buitenland waar hij wil gaan werken." Herman Choufoer heeft gisteren in Praag twee uur met Anton Malatinsky gesproken. Bij een groot gedeelte daarvan was Vaclav Jezek, bemiddelaar, ex-trainer van FC Den Haag en tegenwoordig bondscoach van de Tsjechen, aanwezig. Jezek heeft de afgelopen weken zeer inten sief contact gehad met Malatinsky. „Het is me gebleken dat Malatinsky zeer goed op de hoogte was van de structuur van FC Den Haag en de positie van de club in het totale voetbal in Nederland", aldus Choufoer. Met die wetenschap maakte Malatinsky de in druk erg graag bij ons te willen werken. Hij heeft voor zichzelf al besloten naar Den Haag te komen. Het wachten is alleen op de toestemming van de verschillende instan ties. Wat betreft de financiële kant van de zaak is de basis voor een akkoord gelegd." FC Den Haag stuurt met Anton Malatinsky aan op een tweejarig contract met een optie voor een derde jaar. Hoewel het officieel slechts mogelijk is volgens de regels van het bureau Prago Sport een verbintenis aan te gaan voor een jaar - slechts voor zo'n perio de kan het Tsjechische overheidsbureau for meel toestemming geven - lijkt het waar schijnlijk dat Malatinsky en FC Den Haag in ieder geval twee jaar met elkaar in zee gaan. Gunstig De 56-jarige Anton Malatinsky, die tot eind van dit seizoen Spartak Trnava onder zijn hoede heeft, maakte gisteren op Herman Choufoer een uiterst gunstige indruk. „Hij is doordrenkt van voetbal", vertelde de voorzitter van FC Den Haag. „Ik kreeg de indruk dat hij een man is die routine en discipline in het Zuiderpark brengt. Hij is Herman Choufoer discipline en routine bovendien, heb ik begrepen, geporteerd van aanvallend, gestructureerd voetbal. Samen vattend zou ik hem willen omschrijven als beminnelijk streng." Voorlopig rest FC Den Haag slechts afwach ten. Intussen is de papieren molen gaan draaien en de kaarten liggen gunstig. „De conclusie van alle besprekingen met Tsjechi sche autoriteiten is dat er een grote dosis bereidheid bestaat medewerking te verlenen aan de komst van Malatinsky naar Den Haag", meende een optimistische voorzitter Choufoer gisteravond. FRANK WERKMAN Anton Malatinsky langs de lijn bij een wedstrijd van Spartak Trnava. Daarbij zal het Tsjechische overheidsbureau Prago Sport een grote vinger in de pap hebben. Deze instantie neemt de uiteindelij ke beslissing, maar pas nadat alle facetten van een vertrek zijn bekeken. Choufoer: „Prago Sport is het lichaam waar tegen woordig de coördinatie ligt voor er toestem ming wordt gegeven aan iemand uit de sport om naar het buitenland te gaan. Daarbij is het nu zelfs zo dat dit bureau op de hoogte moet zijn van ge naakte financiële afspra ken tussen bijvoorbeeld een voetbaltrainer (Van onze sportcorrespondent) ROTTERDAM Voor de eerste maal dit seizoen is morgen het stadion Feyenoord voor de wedstrijd Feyenoord—Ajax uitver kocht. Het Rotterdamse legioen heeft ken nelijk weer vertrouwen gekregen in de kuipformatie die de laatste maanden voor niet meer dan gemiddeld 25.000 toeschou wers haar wedstrijden speelde. In het elftal van Feyenoord neemt Willy Kreuz de plaats in van de geschorste Willem van Hanegem, wiens contract over enkele maanden afloopt en die via Inter Football probeert zijn laatste voetbaljaren in het buitenland te slijten. Het gemeentebestuur van Rotterdam heeft gisteren besloten de onderhandelingen met Sparta over een eventuele overname van het Spartacomplex, te openen. Sparta biedt zijn Nico Jansen loopt in het trainingskamp te Zeist accommodatie voor een bedrag van vier achter trainer Zonderland. Morgen zal het hem Ook Ajax bereidde zich intensief op het duel in Rotterdam voor. Tijdens de training van links miljoen gulden te koop aan teneinde uit de niet zo gemakkelijk vallen zoveel ballen in naar rechts Suurbier, Ling, Brokamp, Arnesen, Krol en Stuy. financiële problemen te komen. net te krijgen. PRAAG Tijdens de Europese tafeltennis kampioenschappen in Praag zijn gisteren in het herenenkelspel Nico van Slobbe, in het gemengd dubbelspel Nico van Slobbe en Ma rian van der Vilet en in het damesdubbel. Marian van der Vliet, die met de Francalse Yveline Leder speelde, in de eerste ronde uitgeschakeld. Bert van der Helm en Sonja Hgltzel versloegen in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel het Belgische duo Norbert van der Walle/Marie- France Germiat en bereikten de derde ronde door een overwinning in vier games op de Joegoslavische combinatie Zoran Kalinic en Dubravka Fabri. Bert van der Helm en Sonja Heltzel verloren in de derde ronde van het gemengd dubbelspel van de als eerste geplaat ste Tsjechische combinatie Milan Orlowski/llona Uhlikovamet 13-21,18-21 en 16-21. Oe uitslagen zijn: Damesdubbelspel eerste ronde: Marian van der Vliet/Y- veline Lecler (Fra)-Zoya Roednova/Valentine Popova (RVS) 0—3, Herenenkelspel eerste ronde: Nico van Slobbe-Georgi Damjanov (Bul) 15-21, 20-22. 21-14, 16-21, Gemengd dubbelspel eerste ronde: Nico van Slobbe/Marian van der Vliet-Osel Dvoracek/Alice Gro fova (Tsj) 18-21, 18-21, 16-21, Bert van der Helm/Sonja Heltzel-Norbert van der Walle/Marie-France Germiat (BEI) 21—7. 22-20, 21-13, Tweede ronde: Bert van der Helm/Wonja Heltzel/Zoran Kalinic/Dubravka Fabrik (Joe) 22-20, 21-18,15-21,21-11. 1e ronde: heren enkelspel: Herman Hopman-John Mcnee (Sch) 21-17, 21-14, 21-14, Bert van der Helm-Ba- grat Burnazjan (RVS) 21-17. 17-21, 19-21, 18-21 Dames enkelspel: Bettine Vriesekoop-Elmira Antonian (RVS) 11-21, 13-21, 12-21, Marjan van der Vliet-Daniella Cardinali (Ita) 21-6, 21-8, 21-14, Sonja Heltzel-Dolores Uribe (Spa) 21-15. EERSTE DIVISIE Heerenveen—Helmond Sport Wageningen—FC Den Bosch Willem II—FC Groningen FC Vlaardingen—SC Amersfoort FC WV-Fortuna SC Haarlem—FC Dordrecht Veendam—Vitesse Heracles—SC Cambuur PEC Zwolle—SW De wedstrijden aangeduid met ko men voor op totoformulier. DEN HAAG De tenniscompetitie in de eredivisie lijkt dit jaar een interessante strijd te worden. De nationale top zit ver deeld over de acht eredivisieploegen, aange zien zich in de afgelopen maanden nogal wat spelers van club wisselden. De eredivi sie gaat in twee afdelingen op 11 april (ook de hoofdklasse begint op die datum) van start. In afdeling I spelen Hilversum, De Metse laars (Scheveningén), Leeuwenbergh (Voor burg) en landskampioen Popeye Gold Star (Amsterdam). Afdeling II bestaat uit DDV (Amsterdam), Leimonias (Den Haag), Til burg en Shot (Zeist). De vierclubs uit afde ling I hebben kortgeleden bij de KNLTB schriftelijk geprotesteerd tegen de indeling. De clubs vinden dat hun afdeling veel ster ker is dan de andere. Van bondszijde is een gedachtenwisseling voorgesteld indien alle acht verenigingen dit wensen. Inmiddels hebben DDV, Leimonias, Tilburg en Shot meegedeeld accoord te gaan met de indeling. Derhalve zal er geen ge sprek meer volgen en blijft de indeling ongewijzigd. Volgens de KNLTB hebben de clubs in 1972 zelf voor dit systeen gekozen. De indeling geschiedt namelijk aan de hand van de resultaten van het vorige seizoen. Vorig jaar speelden Leeuwenbergh en DDV (in het kruisingsweekeinde) voor de eind rangschikking om de vijfde en zesde plaats1 overigens niet tegen elkaar. De vier clubs uit afdeling I vragen zich nu af op welke gronden de commissie competitie en toer nooien van de KNLTB deze twee clubs nu uiteindelijk heeft ingedeeld. De data van het eredivisieprogramma zijn: 11 april, 17 april, 19 april (tweede paasdag), 25 april, 30 april (inhaaldag) 2 mei, 9 mei en 16 mei (inhaaldag). Op 22 en 23 mei is het slot-kampioensweekeinde, de plaats waar dit wordt gehouden is nog onbekend. De samenstelling van de acht erediviseploe- gen is vrijwel bekend. Hilversum: Nora Lauteslager, Annette Bouwer. Rolf Thung, Klaas Visscher. Otto Blom, Michel Riaskoff en Jan Willem Kool. De Metselaars: Marijke Schaar. Trudy Walhof, Els Veentjer, Marian Laudin, Frits Don. Dick Garcia (Arg), Fried Schrm'tz en Piet Veentjer. plan, Jaap en Otto Panman en Ron van Gelder. Leimonias: Jackv Fayter (Eng). Annelies Prins, Made leine Hemmes, Ada de Laive, Evert Schneider, Peter Soeters, Wouter Fok en Jan Lind. Tilburg: Judith Salome, Elly Hemmes. Louk Sanders, Fred Hemmes. Guido Hornman en Olaf van de Wilden- Shot: Mimmi Wikstedt (Zwe), Guusje van Mourik, Patricia Blaas, Nico Welschen, Hans Adama van Schel- tema. Peter Blaas en Jan van Maurik. In de hoofdklasse komen uit: afdeling I: BLTV/Marken- daal, Joy/Mozaiek, Hilversum II en Popeye Gold Star II, afdeling II: BTC I. DDV II. ELTV en Victoria. Tim Shaw van slag LONG BEACH De open zwemkampioen- schappen van de Verenigde Staten zijn begonnen met een enorme verrassing. Tim Shaw slaagde er niet in om zich te plaatsen voor de finale van de 400 meter vrije slag, een afstand waarop hij wereldrecordhouder is met een tijd van 3.53.31. Shaw kwam niet verder dan 4.02.80 en moest daardoor acht zwemmers laten voorgaan. Zijn landgenoot Doug Northway won de finale in 3.56.48. Tijdens de wedstrijden in Long Beach wer den twee Britse en een Canadees record verbeterd. Chistine Jarvis zwom de 100 me ter schoolslag in. 1.14.70 en Jim Carter op de 200 meter rugslag in 2.07.45. Het Cana dese record kwam op naam van de 14-jarige Shannon Smith. Zij won de 400 meter vrij in 4.19.03. De Hongaar Zoltan Verrasto kwam op de 200 meter rugslag tot een tijd van 2.03.68, hetgeen de op één na beste wereldprestatie van dit seizoen was. Noteer bij de radio EREDIVISIE MW—Eindhoven 3/4 NEC—FC Twente 3/4 Go Ahead Eagles—Telstar 3/4 Feyenoord—Ajax FC Amsterdam—Sparta FC Utrecht—Excelsior AZ'67-FC Den Haag De Graafschap—RodaJC PSV-NAC Belangstelling van de Spaanse pers voor Cruyff. (Van onze correspondent) BARCELONA Johan Cruyff is als overwinnaar tevoorschijn geko men uit zijn duel met trainer Hen nes Weisweiler. De Duitse coach heeft gisterochtend op staande voet ontslag genomen omdat CF Barcelona onze landgenoot voor nog een jaar wilde laten bijteke nen. Hij had gisteren een spoedver gadering met het clubbestuur en daalde daarna af naar het stadion om afscheid te nemen van de spe lers. "Misschien blijf ik wel in Spanje", aldus Weisweiler, "er zijn verschillende clubs die me wel wil len hebben". De Duitse trainer wreef gisterochtend zijn ogen uit toen hij in het sportdagblad Mun do de Portivo het bericht las dat Barcelona en Cruyff het alweer eens geworden waren over de verlenging van zijn contract. Cruyff had voor twee jaar bij willen tekenen, maar hij nam er genoegen mee dat zijn dienstver band met één jaar verlengd werd, waarbij de mogelijkheid open blijft dat hij er nog een tweede jaar bij kan tekenen als het clubbestuur het daarmee eens is. Weisweiler klom onmiddellijk in de telefoon en vroeg clubvoorzitter Agustin Montal of dat bericht op waarheid berustte. "Het con tract is nog niet ondertekend", aldus Montal, "maar het is wel de bedoeling dat het gebeurt". "Dat neem ik niet", protesteerde Weisweiler. "Volgens mijn contract heb ik ook nog iets te zeggen over de toekomst van de spelers. Even later zat hij tegenover het clubbestuur aan de tafel om duidelijk te maken dat hij er tegen was dat Cruyff nog langer bij de ploeg in dienst zou blijven. Maar de balans was toen al in het voordeel van onze landge noot doorgeslagen. De keus die Weisweiler poneerde "Of Cruyff er uit, of ik", was al geen overweging meer waard voor het club bestuur. Het bestuur had namelijk al lang besloten dat Cruyff zou blijven. De gesprekken tussen onze landgenoot en voorzitter Montal over een eventuele verlen ging van zijn contract begonnen vorige week al na de wedstrijd tegen Las Palmas toen Barcelona een smadelijke nederlaag leed. De ontmoeting en de nederlaag tegen Liver pool op eigen terrein, dinsdag jl., beteken den het definitieve einde van Weisweiler als trainer van CF Barcelona. Door slechte planning van de wedstrijd, en de knullige strategie die het hele middenveld zo leeg liet dat je er een kanon door "kon afschieten, viel Weisweiler snel door de mand. "Dat is zo geen doen", zou Cruyff tegen Montal geklaagd hebben. Ik heb de hele wedstrijd aanwijzingen moeten geven. Dan kun je mij beter de baan van trainer er bij geven". In feite is dat min of meer gebeurd. De leider van het jeugdelftal Laureano Ruiz (37) volgt Weisweiler tijdelijk op als trainer van het eerste team. Het is veelbetekenend dat Weisweiler's hulptrainer glashard gepas seerd is voor de job. Laureano Ruiz, een plooibaar figuur, die niet de neiging heeft om zijn wil op te leggen aan de spelers, was precies de man die hij nodig heeft. Johan Cruyff is nu bijna alles bij CF Barce lona, speler, aanvoerder, trainer. Alleen de functie van voorzitter heeft hij nog niet, maar hij is hard op weg. Op een persconferentie werd gisteravond1 meegedeeld dat men ook nog een manager zoekt die boven de nieuwe trainer komt te staan. Maar van buitenlanders moeten we niets meer hebben, zei Montal. "We hebben voor de technische begeleiding van ons team mensen nodig die Spaans spreken en de mentaliteit van onze spelers begrijpen. Een journalist vroeg hem of hij er geen spijt van had dat het bestuur Rinus Michels vorig jaar ontslagen heeft. "Het contract van Michels was afgelopen, dat was dus het eind van zijn carrière bij ons", aldus Montal. Er zijn reeds besprekingen gaande om te trachten Lucien Muller, voormalig speler van Stade Reims, die zes jaar geleden ook in het elftal van Barcelona speelde, als manager aan te trekken. Hij is momenteel trainer van de eredivisieclub Burgos. Kleiduifschutters naar Biddinghuizen DEN HAAG Voor het eerst in de geschie denis van het Nederlandse kleiduiven schie ten komt een groot deel van de wereldtop naar een Nederlandse baan. Dat gebeurt op 10 en 11 april wanneer in Biddinghuizen (Flevopolder) de grote prijs 1976 wordt gehouden. De Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie (KNSA) heeft voordeze wedstrijden ruim 70 inschrijvingen uit tien Europese landen binnen. Onder de deelne mers zijn de wereldrecordhouders (200 uit 200 mogelijke treffers), de Rus Joeri Tsoera- nov, de Deen Kjeld Rasmussen en de Pool Wieslaw Gawlikowski.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 9