Max Tailleur kwam Rijnreisjes uitdelen Vrijetijdshow bindt vele honderden bezoekers Honoloeloe: vlot cabaret Volleybaltitel voor dames LUSV v LEIDSE MUSEA LATEN JEUGD STRIPVERHALEN MAKEN In paasvakantie DONDERDAG 1 APRIL 1976 LEIDSE COURANT DOOR omwe9en door stad en land kom 'k 9raa9 mensen tegen. Elke morgen tussen negen en tien uur kunt u mij telefonisch vertellen wie TON u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn PIETERS geduldige telefoon is 071 —12 22 44; u kunt dan naar toestel 19 vragen. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De stichting Leiden Museumstad organiseert voor de jeugd tot veertien jaar in de paasvakantie weer een wedstrijd. Ditmaal moeten de deelnemertjes een stripverhaal maken naar aanleiding van een bezoek aan een Leids museum. De kinderen krijgen de op- nen worden zijn: het Acade- dracht verschillende Leidse mu- misch Historisch Museum, Ra- sea te bezoeken. Van hetgeen ze het mooist hebben gevonden, maken ze thuis een stripverhaal. Welk materiaal wordt gebruikt, doet niet ter zake. De strip mag getekend of geschilderd zijn. Ook fotocollages worden geac cepteerd. Het werkstuk mag zo lang en zo kort zijn als de deel nemer zelf wil. De deelname kost één gulden. Hiervan kunnen de kinderen jeugdmuseumkaart kopen, die het hele jaar in alle musea Nederland geldig is. De kaar ten zijn te krijgeii bij het rijks museum voor Volkenkunde aan de Steenstraat, het museum voor Natuurwetenschappen aan de Doezastraat en het stedelijk museum „De Lakenhal" aan de Oude Singel. De wedstrijd start op 12 april. De werkstukken dienen voor dinsdag 11 mei bij de VW, Stationsplein 210, te zijn ingele verd Een jury bestaande uit sta fleden van de diverse Leidse zal de werkstukken beoordelen. De musea die door de deelnemertjes bezocht kun- penburg 73, de Hortus Botani cus, Rapenburg 73, molenmu seum „De Valk", tweede Bin nenvestgracht 1, het Legermu seum, Pesthuislaan 7, het Pil grim Fathers Museum, Boisot- kade 2a, het rijksmuseum van geologie en mineralogie, Hoog- landsekerkgracht 17, het rijks museum van Oudheden, Rapen burg 28, het rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat 1, en het Stedelijk museum „De La kenhal", Oude Singel 28—32. De stichting „Leiden Museum- stad" heeft onlangs een boekje over de Leidse musea samenge steld. Hierin is alle mogelijke informatie verzameld over wat er in de Leidse musea te zien is. Het aandeel van de educatie ve dienst in de Leidse musea neemt een grote plaats in. Het eerste exemplaar van het boekje dat de naam kreeg „Leiden Mu seumstad doet een boekje open" wordt op 28 april door de voor zitter van de stichting, de heer W. Helder, om drie uur in „De Lakenhal" aan burgemeester Vis overhandigd. stekbandJÏ) ts -bandensekvice LEIDEN Hessel van der Wal en Rob van de Meeberg met aan de piano als een klein kwelduiveltje Nico van der Linden jr, tesamen cabaret Honoloeloe, brachten gisteravond voor de tweede maal deze maand in het LAK-theater hun programma „Leuke Vent". In een vlot tempo werkten zij de kleine dertig sketchjes en liedjes af. Het sterkste gedeelte lag na de pauze; nummers als „Gezellig", „Voorheen huize koster", „Was jij dat nou?", „We mogen niet vergeten" vielen in dat tweede deel op. Strekking, zang, een meer theater technische grap, rekwisieten- gebruik, pointe en originaliteit gingen dan tesamen. Samenklank van stemmen en woordspelingen en versprekin- de boodschap waren overigens gen waren hier en daar flauw de aantrekkelijkheden van Ho- of niet scepel genoeg gebracht, noloeloe. Voor de pauze vond Sommige nummers misten het ik bepaald engagement wat nieuwe, terwijl er ook niet veel gezocht klinken, na de pauze aan het bekende toegevoegd kwam het eerlijker en helder- was. der over. De combinatie goede Anderzijds presenteerden van stemmen en doorgaans goede der Wal en van de Meeberg teksten maakten vooral de „Leuke Vent" soepel. In com- liedjes het meest interessant. binatie met het duivelachtig De sketches daarentegen gle- vermogen van hun pianist be den af en toe te veel af naar zorgde dat de toeschouwers flauwiteiten; op de beste ogen- eerder een vrolijke dan een blikken hadden ze heel ver bewustmakende avond, weg slapstickelementen. Ook Paul van der Plank Max Tailleur betekent in veler levens een fikse mijlpaal. Gisteren was Max ten Leidsen stad- huize om aan 16 ge meentenaren „reisbe- scheiden" uit te reiken voor een onvergetelijke Rijnreis. Op 10 april ver trekken deze gelukkigen te Rotterdam vanaf de kade met het m.s. Rijn haven. Zeven dagen op de Rijn, dat is iets om nooit te vergeten. „Ik ben erbij", aldus Max, „op de kade". Dan wordt de Max-vlag gehe sen aan boord. Zowat elke week vertrekken in ons land 80 mensen op een droomreis. Gebruin de Max was in de Bur gerzaal aanwezig, maar hij liet burgemeester Vis zijn gang gaan om de reisbescheiden (de tic kets) aan de gelukkigen, die nooit of zelden eer der van een vakantie hebben genoten, te over handigen. Vorig jaar, van 24 tot en met 29 april, is te Leiden de actie „Béter met Max" gehouden. De opbrengst was prachtig: 16 mannen en vrouwen, die nor maal om de een of andere reden niet aan een vakantie toekomen, zijn nu uitverkoren. Max Tailleur was in Leiden voor de tweede keer: „Toen was het wethouder mevrouw Den Haan die mij hier ont ving. Vandaag is het burge meester Vis, die onze mensen op reis stuurt. Van een haan tot een vis is slechts een kleine stap. Ik heb m'n leven lang besteed aan de liefde tot m'n medemensen. Mijn grappen blijf ik verkondigen, maar de mensen die het nodig hebben moeten er beter van worden", op 10 april a.s. vertrekken de Leidenaren die zo gelukkig waren om „met Max op stap" te gaan, met het motorschip Leidenaar naar WK gewichtheffen 'van onze sportredactie LEIDEN De Leidse gewicht- heffer Herman Filippo (lid van LKV De Spartaan) vertrekt van daag naar de Europese- en we reldkampioenschappen gewicht heffen, die dit jaar van 3 tot en met 10 april in Oost-Berlijn ge houden worG^n. Filippo, die donderdag 8 april op het plankier verschijnt in de gewichtsklasse licht-zwaar (tot 82,5 kilogram) behaalde vorig jaar op de kampioenschappen in Moskou een 18de plaats ach-' ter de sterke Oost-Europeanen. De Nederlandse afvaardiging bestaat verder uit Bekkers van de vereniging Atlas uit Maa stricht, die in de klasse der lichtgewichten zal uitkomen. Het tweetal wordt vergezeld door het technische commissie lid Hovens en LKV De Spar taan-coach Thomas Brandt die deze kampioenschappen vooral als studiereis opvatten. De beide Nederlanders komen in actie in de B-groep, waarvan de wed strijden 's middags verspeeld worden Van onze volleybalmedewerker LEIDEN Het afgelopen weekeinde zijn de laatste competitiewed strijden in de eerste klasse verspeeld. Bij de dames haalde LUSV zoals verwacht het kampioenschap binnen. In de laatste wedstrijd van het seizoen werd moeiteloos gewonnen van het laaggeplaatste Leski-2. LUSV, dat volgend jaar in de promotieklasse zal uitkomen, won via de setstanden 15—1, 15—7 en 15—5 met 3—0 van Leski, dat door deze nederlaag moet degraderen naar de tweede klasse. De tweede degradant is het met nul punten onderaan bivakerende Valken. Bij de heren is de beslissing omtrent promotie en degradatie nog niet gevallen. D beslissings wedstrijd om het kampioen schap tussen Leski en Groen SC-2 werd op verzoek van Leski uitgesteld en zal nu a.s. zaterdag om kwart voor vier in de Vlie- thorst in Voorschoten worden gespeeld. In de onderste regio nen moet SKC a.s. zaterdag in Voorschoten promotie-degrada tiewedstrijden spelen tegen o.a. Ook de competitie in de promo tieklasse loopt op z'n eind. Bij de dames stelde Gemini Kange- roes-2 het kampioenschap veilig. Dosko uit Schoonhoven vormde geen tegenstand van betekenis voor, de Voorschotense dames. Via een gedecideerde 3—0 over winning wist Gemini zich te ver zekeren van het derde divisie schap. Groen SC-2 speelde tegen de nummer twee van de ranglijst, DOS uit Schoonhoven. Het bleek een te zware opgave voor de Leidse dames. DOS bleek duidelijk over een betere ploeg te beschikken en er bleef voor Groen SC dan ook niets anders over dan met een 3—0 nederlaag op zak weer huiswaarts te keren (setstanden 11—15, 8—15 en 10—15). Groen SC-3 moest zijn meerdere erkennen in Zovoc, dat een uit steken 3 partij volleybal, op de „mat" legde. Via de setstanden 1215, 615 en 1517 moest Groen SC de volle winst aan de concurrentie laten. Bij de heren had Groen SC z'n handen vol aan een zich fel verwerend DOS-2. De wedstrijd, die het aankijken ten volle waard was, moest uiteindelijk in de vijfde set beslist worden. Het was tenslotte Groen SC dat, via de setstanden 1015, 15—7 155, 13—15 en 15—11 aan het langste eind trok. Ereboog voor bruidspaar Voor honderdtwintig leerlingen van de me- renwijkschool in Lei den en de Antonius- school in Voorhout was het gisteren feest. Hun,,juf". Margaret van Harteveld (22) trouwde in de Petruskerk met hun „meester" John van der Helder ('23) Na afloop van de kerkelij ke huwelijksvoltrekking gaven de kinderen, al len derde-klassertjes, een uitvoering. Er wer den toneelstukjes op- schreven op het jonge Het onderwijzersbruid- de Buys Ballotstraat in gevoerd en liedjes, ge- bruidspaar, gezongen. spaar gaat wonen aan Leiden. Rijnhaven vanaf Rotterdam reis. Max Tailleur blijft al een, voor een onvergetelijke Rijn- jaar of vijf zonder ophouden in de running om zijn mede mensen die in de penarie zit ten een brokje geluk te bezor gen. Zowat elke week vertrekt een gezelschap van 80 mensen voor een droomreis van hun, leven. „Ik beloof jullie werke lijk iets onvergetelijks", zo hield Max zijn blijde Leidse gasten voor. Zeven dagen op de Rijn, dat zullen jullie nooit meer vergeten". Vorig jaar hebben de oude kleren die in het hele land verzameld zijn bijna 2 miljoen gulden opge bracht. Daar was geen cent van mij bij", wilde Max wel even kwijt. „Dat hebben al die Leidenaren allemaal zelf bij eengebracht". De reizigers waren gisteren ontzettend dankbaar. Een me vrouw was er zelfs, die burge meester Vis en Max als uiting van dankbaarheid beloonde met een paar stevige kussen. Max Tailleur belooft in de Burgerzaal van het Stadhuis 16 Leidenaars een onvergetelijk Rijnreisjc 'Een enkeling maar had gisteren op de Vrije Tijdbeurs belangstelling voor het werk van deze sieraadmakers. De beurs „Vrije Tijd" is gister avond, ondanks de concurrentie van de voetbalwedstrijd St. Etien-, ne—PSV, met voorspoed van start gegaan. De opzet van deze doe- het-zelf-beurs is veel grootser dan vorig jaar. Je kunt er van alles zelf doen, als je eenmaal bij de ingang de gezinskruiser van ruim 75 mille bent gepasseerd. Er zijn sporten bij de vleet die op deze beurs beoefend kunnen worden. Maar de Groenoordhal biedt nog veel meer evene menten (tot en met zondagavond) die de moeite van het bezoeken volop waard zijn. Er is een bijzonder mooie en attractieve tuin die de bezoekers de f. aaiste uitzichten biedt. Voorts kan men er voor elke bezig heid terecht, ook al lijkt het lezen van-een vrij bekend ochtendblad koren op de mo len van degenen die menen dat ontspan ning al in de ochtenduren moet beginnen.. De sta-caravans zijn vorstelijke bezittingen lie voor zo'n 18 millle tot vakantiedrift uitnodigen. Enkele flamingo's van Avifau na helpen daarbij tot een overwogen be slissing te komen. Men kan op de beurs ielf sport bedrijven, en handwerkmetho- les, zoals timmeren, hameren, schaven en schroeven en al wat dies meer zij, komt jp deze beurs ruimschoots aan de orde. Het is dat PSV met voetbal een groot aantal liefhebbers aan de beeldbuis kluis terde, maar de organisatoren menen bij voorbaat, dat deze show al volop de moeite van het bezichtigen waard is. Het kampioensteam van LUSV. Staand v.l.n.r. Annemarie Aarnoutse, trainer Hans v. Balkom, Femmy Lagerwaard, Jeannette Mikkers, Clema Zoetemelk/zittend v.l.n.r. coach Ger Vos, Akkeleen Siebringa, Helene Bos en Helene Schreuder.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5