Zó komt Gerard aan lage prijzen! Boekje open over bekendste heer van Warmond WASSENAARSE MOTORTJALK MIDDELPUNT VAN NIEUWE ZEILSCHOOL OP DE KAAG Wassenaarse erepenning werd in koperen bestaan veertien keer uitgereikt Kortweg PAGINA 10 LEIDSE COURANT DONDERDAG 1 APRIL 197f WARMOND Onder auspi ciën van het te Warmond ge vestigde historisch genoot schap „Warmelda" verscheen dezer dagen het achtste deel in de reeks Wannondse Bij dragen. Het is een boek over een van de meest bekende „heren van Warmond" Johan van Duvenvoirde (1547-1610). Hij liet het Huis te Warmond weer in oude luister herbou wen nadat het in 1574 door de Spanjaarden was verbrand. Hij liet dit werk uitvoeren met materialen van verwoeste kerken en kloosters te Haar lem. Dat kostte hem de lieve duit van 25.000,-. Van Duvenvoirde liet ook de Oude Toren repareren en het koor van de door de Leidse jongeren in 1573 verbrande kerk liet hij inrichten als kerk voor de Warmondse Hervorm den. Ter gedachtenis aan zijn bemoeiingen hiermee liet hij een schip als windwijzer op de toren plaatsen. Deze windwij zer staat daar bijna 400 jaar later, nog steeds. Dat hij een schip als symbool gebruikte, houdt verband met een andere aktiviteit van Van Duvenvoir de. Gedurende het beleg van Lei den was hij kapitein der vrij buiters in de stad en leidde o.a. de uitval naar de Boshui- zerschans. Van het Vlietgat uit trokken de vrijbuiters gewa pend met pieken en vuurroe ren naar de brug van Boshui zen. De 60 Spanjaarden in de schans werden gedood. Van Duvenvoirde bleef ongedeerd, de aktie was dus succesvol. Bij het uiteenslaan van de Arma- de, bij de slag bij Nieuwpoort en bij vele andere bekende krijgsgebeurtenissen in het be gin van de 80-jarige oorlog speelde hij een rol. Uitvoerig wordt in het boek ingegaan op de toestand in Warmond gedurende de jaren rond het Leidse beleg toen het platteland het zwaar te verdu ren kreeg van muitende onbe taalde huursoldaten. Zo vielen er op het eiland „De Thuyn", de tegenwoordige Tuinder- of Kogjespolder, slachtoffers toen de boerenarbeiders die daar woonden weigerden om uitgehonderde soldaten, die van Kaagdorp kwamen aange roeid, eten te geven. Ook de verwoesting van de twee War mondse kloosters en het touw trekken om de goederen van deze kloosters komt in dit boek ter sprake. Uit alles blijkt dat Johan van Duvenvoirde een zeer bijzon- der man was. Hij was een typisch voorbeeld van een vooraanstaand Hollands edel man. beschikkend over eigen heerlijkheden (Warmond. Wou brugge en Alkemade) waarin hij een grote macht uitoefende. Daarnaast speelde hij een vooraanstaande rol in de landsverdediging en in het verzet tegen Spanje. Hij nam deel in de grote economische ondernemingen van zijn tijd: de afzanding van het Keuken duin en de bedijking van de Beemster. Hij had tal van funkties. Zo werd hij in 1594 door prins Maurits tot luitenant-houtves ter van Holland benoemd. De ze funktie leverde hem naast een jaarwedde van 300,- nog heel wat meer op t.w. konijnen uit het Keukenduin, van Mon ster een halve zak haver, en een zak erwten, van Naaldwijk en Wateringen een zak tarwe, van De Lier een kinneke rode boter, van Maasland en Schi pluiden twee kinnekes rode boter, van Zandambacht een zak tarwe en twee schapenka zen, van Rijnsburg stro, van Wassenaar hooi, van Katwijk haver en van Vlaardingen am bacht een kinneke rode boter en twee schapenkazen, een groen en een wit. Al deze giften in natura waren een tegenprestatie voor het feit dat zij hun honden „onge blokt" mochten laten. De hon den werden in die tijd geblokt of gepoot d.w.z. een blok werd om de hals van de hond ge hangen of een van de voorpo ten werd afgehakt dit ter be scherming van het wild op de jachtterreinen. Van Duven voirde had interesse voor ge nealogie, heraldiek en archief- zorg. maar daarnaast schroomde hij niet om iemand op de openbare weg eigenhan dig te doden omdat hij zich door hem belasterd voelde. Het boek over Johan van Du venvoirde, geschreven door A. G. van der Steur, omvat een zeer uitgebreide beschrijving van het leven van de heer van Warmond maar geeft daar naast ook een duidelijk beeld van het leven in en rond War mond in die tijd. Het boek is verkrijgbaar door storting van 12,50 op postre kening 79839 t.n.v. Rabo Bank Warmond onder vermelding van „Hist. Gen. Warmelda- Van Duvenvoirde". Vijf maanden voor inbraak (Van onze rechtbankverslagge ver) DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN HetHaagse ge rechtshof heeft een 21-jarige voeger uit Alphen aan den Rijn veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest wegens het plegen van een aantal inbraken en dief stallen. In eerste instantie was de verdachte door de rechtbank bij verstek veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. On danks het feit dat de buit bij de inbraken, onder meer in de Grijpensteinstraat en de Prins Hendrikstraat, niet groot was, veroordeelde het gerechtshof de Alphenaar tot vijf maanden, omdat de verdachte reeds eer der veroordeeld was. Nederlandse culturele week in België Brussel (ANP) Van 2 tot 9 mei wordt in Brussel een Nederland-, se Culturele Week gehouden on der auspiciën van de Nederland se ambassade in Brussel en in het kader van het Belgisch-Ne derlands cultureel verdrag. In Brussel zullen het Rotter dams Philharmonisch Orkest en het Amsterdams Philharmo nisch Orkest optreden. Verder komen er voorstellingen van ca baretgezelschappen, zoals Tekstpierement. De popgroep Bots uit Eindhoven treedt op, evenals het Folkloristisch Dans theater uit Amsterdam. Er ko men voorstellingen van toneel groep De Appel uit Schevenin- gen, van het Theater Wim Zo mer en van de Nederlandse Operastichting. Verder komt de tentoonstelling .Reflectie en rea liteit' naar Brussel. Showband '75 bij collecte Hartstichting Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - De Mu ziekvereniging Showband '75 en de gymnastiekvereniging Gym- nova zullen in Leidschendam meehelpen aan de straatcollecte die zaterdag 3 april ter afslui ting van de Hartweek zal wor den gehouden. Showband '75 vertrekt om ongeveer 2 uur van af het jeugdgebouw aan de Veurse Achterweg naar het win kelcentrum Leidsenhage voor het geven van een half uur du rende show waarbij in Leidsen hage tegelijkertijd zal worden gecollecteerd. Meisjes die aan de straatcollecte willen meehel pen kunnen zich aanmelden bij J.M. Soppe, Zwaluwlaan 5, tel. 27.53.29. De Kaag krijgt er deze zomer een nieuwe zeilschool bij, waardoor het tekort aan mogelijkheden voor verantwoord zei- londerricht in het hoogseizoen wat minder groot zal zijn. De 85 jaar oude, maar uitstekend onderhouden motortjalk "Een dracht", het trotse maar kostbare bezit van de scouting-groep "Van Wassenaar van Obdam", wordt als woonschip het middel punt van de school. Twee weken lang krijgen jon gens (van 31 t/m 6 augustus) en meisjes (van 7 t/rfi 13 ugus- tus) van elf tot en met zestien jaar, onder leiding van enthou siaste en ter zake kundige in structeurs gelegenheid zich in het zeilen te bekwamen. In de „jongensweek" biedt de ac commodatie op de „Een dracht" plaats aan vier meis jes en omgekeerd kan de mo tortjalk tijdens de „meisjes- week" vier jongens herbergen. Omdat met de school geen commercieel doel wordt beoogd en de instructeurs zich op basis van vrijwilligheid be schikbaar hebben gesteld, kon het cursusgeld op 220 gulden per week worden gehouden. Een eventueel financieel over schot zal worden benut om de onderhoudskosten van de Eendrachtte helpen bestrij den. De administrateur van de zeilschool, Henri ter Hallsingel 74, Rijswijk, verstrekt alle ge wenste informaties. Het zeilen gebeurt in groepen voor beginners, semi-gevorder- den en gevorderden, in zeil- vletten, die 12,5 vierkante me ter zeil voeren en plaats bie den aan vier cursisten onder leiding van een instructeur. De instructieweek wordt afgeslo ten met een examen, waarop uiteraard een diploma kan worden behaald. Wie geen zeil- les wil hebben, maar toch een week op en om het water wil verblijven, kan deelnemen aan toerzeilen. Met vijf of zes jon gelui aan boord van een Friese zes-meter zeilschouw wordt men daarbij weliswaar geva ren, maar de bemanning zal ook zelf de handen uit de mou wen moeten steken. Aan de deelnemers, die moe ten kunnen zwemmen, wordt geen alcoholhoudende drank verstrekt, terwijl passagieren, bijvoorbeeld in Kaagdorp, zeer beperkt op het program ma staat. De uitrusting van de schepen er is onder meer voor ieder een zwemvest maakt het mogelijk onder vrij wel alle weersomstandigheden te varen. Binnenkort is het twaalfeneenhalf jaar geleden, dat de gemeenteraad van Wassenaar besloot tot het instellen van een gemeentelijke erepenning. Aanvankelijk was die penning er in twee edi ties: een gouden en een zilveren, later besloot de raad dit onderscheid te laten vervallen en voortaan alleen een erepenning in zilver toe te kennen. Op 7 oktober 1963 nam de raad het besluit omdat er behoefte bleek te bestaan aan een gemeentelijke onderscheiding voor verdienste lijke burgers. In september 1965 werd voor het eerst een erepenning toegekend: aan wijlen de heer J. Lookhorst, algemeen leider van de Wassenaarse Reddingsbrigade. Enkele jaren la ter volgde een erepenning voor mej. H-W. Ba- chofner, die ruim 45 jaar bij het openbaar onderwijs in Wassenaar werkzaam was geweest en bovendien grote verdiensten had als be stuurslid van de Nederlandse Protestanten bond. In 1970 werden drie penningen toege kend: aan oud-burgemeester J.JM. Wiegman, aan de aftredende wethouder Dr. J.J.M. Ver aart en aan de scheidende burgemeester Mr. W.J. Geertsema. Op zijn 70e verjaardag in 1971 ontving wijlen de heer L.G. Oosterling bekend als plaatse lijk historicus en als raadslid de gemeentelij ke onderscheiding. In 1972 werd de heer E.C.A. Rijpstra geëerd voor zijn grote verdiensten voor het Wassenaarse bedrijfsleven, in het bij zonder voor de sportvereniging „De Kieviten en voor het Wassenaars Sportcontact. Hij kreeg de onderscheiding op het raadhuis op de dag voordat hij de gemeente Wassenaar ging verla ten. In hetzelfde jaar ging de onderscheiding naar de heer G.A. van Leijenhorst, bekend figuur in het sociale organisatieleven en pas afgetreden als voorzitter van een Bejaardenver eniging. In 1973 werd de onderscheiding toegekend aan de kunstschilder Sierk Schroder ondermeer schilder van een aantal burgemeestersportret ten aan het echtpaar J.G. Timmerman en J.A.A. Timmerman-Bogaardt steunpilaren van het Wassenaarse Nutsdepartement en aan mevrouw I.K Eernstman-Steghgers, oud-raad slid en bestuurslid van vele organisaties in Wassenaar. Daarna volgden tenslotte in 1974 en 1975 twee scheidende voorzitters die de penning toege kend kregen: de heer M Schrijver van de Wassenaarse Reddingsbrigade en Ir. H.W. Dun- newolt van de Wassenaarse Oranjevereniging. De erepenning vertoont aan de ene kant het wapen van de gemeente Wassenaar en aan de andere zijde waarop de naam en de datum van toekenning gegraveerd worden een sym bolische voorstelling van Wassenaar met onder meer een pauw. De penning werd indertijd ontworpen door de Haagse beeldhouwer A.C. Roth. Lezing prof. Glasbergen in Valkenburg Van onze correspondent VALKENBURG Morgen avond geeft prof. W. Glasber gen, Rijnsburger van geboorte, in Valkenburg een lezing over de Romeinen aan de Rijnmond, met name over de opgravingen in Valkenburg en in Zwammer- dam. Hij zal van de opgravin gen tevens dia's vertonen. Deze lezing wordt georganiseerd door de onlangs opgerichte ver eniging „Oud Valkenburg". De lezing, die in het Dorpshuis wordt gehouden en om 20.00 uur begint, is voor iedereen vrij toegankelijk. 45 leden De jonge vereniging „Oud Val kenburg" heeft nu al 45 leden. Iedereen kan lid worden voor 7,50 per jaar. Gezinsleden, Hoe Gerard de Lange aan zijn lage prijzen komt? Bekijk zijn reusachtige magazijnen en er gaat u een licht op. "Deze man moet een fantastische omzet hebben", zal uw conclusie zijn. Nou dat heeft ie inderdaad! In 19 filialen waar het altijd druk is, verkoopt Gerard de Lange meer koel kasten en wasautomaten dan wie ook. En wie veel omzet, kan scherp inkopen Vandaar Profiteer ervan. Maar vergelijk eerst de prijzen vóór u bij Gerard binnenstapt U ziet dan duidelijk hoe "betaalbaar" zijn prijzen zijn Zéér betaalbaar' BOSCH GS 12E DIEPVRIEZER Van 757 Per week f 8.23" Hxbxd 85x50x60 499 Slechts 50 cm smal is dit tafelmodel diepvriezer, dus bijzonder geschikt voor de kleine keuken Diepvriesruimte ca 120 Itr Met snelvriesruimte INDESIT 225 E KOELKAST Van 599 voor 428 Per week f 6.90*) Hxbxd 132x50x59 Een grote dubbeldeurs koelkast nu voor iedereen betaalbaar, kijk maar naar de lage prijs totale inhoud 225 Itr, waarvan 40 Itr -18°C. voor het lange tijd bewaren van uw diep- vriesprodukten Zelfs voor deze lage prijs, uitgevoerd met volautomatische ontdooiing Leiden Haarlemmerstraat 83 Tel. 13 20 21 Den Haag Schoolstraat 4 Tel. 64 88 04 Donderdagavond koopavond Amsterdam Rotterdam Den Haag Utrecht Amersfoort Apeldoorn Arnhem Breda Dordrecht Eindhoven Haarlem Hilversum Leiden Nijmegen Schiedam Tilburg Zwol'e Brussel Antwerpen BOSCH KG 360 S KOEL-VRIES- COMBINATIE Van 1.577 voor 1.128 Per week f 16.73*) Hxbxd 182x60x60 m ETNA 74 RTL GASFORNUIS Van 795 voor 497 Per week f 8.23*) Hxbxd 87x53.5x49.5 Nu modern kookcomfort met dit Etna gasfornuis De oven is voorzien van verlichting en ovenruit Onder de oven bevindt zich een ruime ppberglade Met bovenin 215 liter koel en onderin 145 liter vries- ruimte! Met apart snel- vriesvak en uitschuifbare manden Dubbeldeurs AEG PRINCESS SL WASAUTOMAAT Van 1.685 voor 1.095 Per week f 17.06') Hxbxd 85x59.5x60 De enige echte Duitse AEG Princess SL was automaat. waarbij u zelfs geen aparte centrifuge nodig heeft. Van witwas tot wolwas, u kunt er alles mee wassen Met 3 zeepbakjes, uitscha- kelbare centrifuge, krasvrij- bovenblad en deur- beveiliging. Deze machine is ook onder de aanrecht te plaatsen ZANUSSIA 33 WASAUTOMAAT Van 948 voor 695 Per week f 11,15') Hxbxd 85x45x60 Een 45cm smalleboven- lader met bedienings paneel achter op de bovenkant! Met 10 pro gramma's en 3 delig zeep bakje. Handig: deze machine is verrijdbaar' 1 De Consumentenbond staat achter u. Gerard de Lange levert and Deze voorwaarden liggen in al onze filialen voor het grijpen Geheel gratis en voor ieder een Want openheid voor alles' 2 Dubbele garantie Als in geval van storing de fabrikant "niet thuis"' geeft staat Gerard de Lange volledig borg Met andere woorden U hoeft zich totaal geen zorgen taken Dat is pas kopen erheid! 3 Betrouwbare service Gerard de Lange staat volledi in voor de machine die hij u levert Mochten er tóch klach ten zijn dan zorgt hij voor een snelle service Soepel en coulant. Plus de "met-goed geld-terug' -garantie Ook prettig gratis thuisbezorgen en uitpakken Gewoon een 4 Objektieve voorlichting smaak en eisen geven de doorslag U wordt dus met praat", maar u krijgt een deskundig advies Een plezierig, vrij gevoel' 3 Enorme kollektie Gerard de Lange is niet zuinig met merken Alle vooraan staande merken zijn present Met velé typen en modellen Dat geeft overzicht En u hebt sponsor van basketbal en volleybal BETROUWBARE SERVICE... BETAALBARE PRIJZEN zonder eigen inkomen betalen maar 5,—. Ook vrijdagavond zal er gelegenheid zijn om zich als lid te laten inschrijven. Grenspaal Bij de familie Lagendijk aan de Voorschoterweg blijkt een oude grenspaal van Valkenburg in de voortuin te liggen. De familie Lagendijk vindt het goed dat voor de paal een nieuwe, pas sende plaats in het dorp wordt gezocht. De Vereniging „Oud Valkenburg" is daar zeer ver heugd over. Op de paal staat het wapen van Valkenburg, de burcht met twee valken, samen met enkele „wassende" manen die voorkomen in het wapen van Voorschoten en Wassenaar. DE Z1LK Een Zilker Partij houdt op 7 april in het Van Nispenhuis aan de Sportlaan haar jaarvergadering. Onder meer zal er die avond gesproken worden over woningbouw op de plaats van de oude school en komen ook de recente ontwikke lingen rond het gemeenschaps huis en het sportpark ter spra ke. Aanvang 20.00 uur. LEIDSCHENDAM In samen werking met alle Leidschen damse bejaardensociëteiten or ganiseert de wijkpost „de sluis' voortaan elke eerste vrijdagmid dag van de maand een verkoop middag van door bejaarden in de sociëteiten gemaakte hand werken. De toegang is gratis. De eerste van de serie vindt plaats vrijdag 2 april. Vanaf 2 uur is iedereen in het gebouw Dam straat 4a welkom. KATWIJK In de expositie ruimte van Baalbergen aan de Ambachtslaan in 't Heen wor den t/m 17 april a.s. wandkleden tentoongesteld van Ike van Rijn. Zij is als docente textiel hand vaardigheid verbonden aan de Juliana-Mavo in Katwijk en de Pedagogische Akademie in Oegstgeest. WASSENAAR De Wassenaar- se afdeling van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde organiseert op za terdag 10 april a.s. in de ge meentekwekerij naar het Raad huis „De Paauw" een ruilbeurs voor tuin- en kamerplanten. De beurs duurt van 10 tot 12 uur. Op de onlangs gehouden leden bijeenkomst van de afdeling is de heer C. van Vulpen, die al 45 jaar deel uit maakt van het bestuur van de vereniging, be noemd tot lid van verdienste. WARMOND Zaterdag 3 april organiseert de Warmondse mu ziekvereniging St. Matthias weer een feestavond in sport zaal Klim Op. Voor het voetlicht zullen treden de harmonie, de geheel vernieuwde drumband, majorettes en minirettes en ten slotte jonge drumbandleden voor een eerste optreden. Dona teurs van St. Matthias hebben gratis toegang en voor anderen wordt 3,— entree gevraagd. Aanvang 20.00 uur. Uw Mening Leeuwenhorst 3 Een teer punt is natuurlijk cL katholiciteit van de school. Ou dergetekende vindt het niet fair een katholieke school te latei verwateren tot een instituut, da het met het katholicisme niet z» nauw neemt of er zich weinig aan gelegen laat liggen. Ik weet dat begrippen als naastenliefde solidariteit en zorg voor de me demens hoog in het vaandel vai deze school geschreven staan En daar is iedereen het vai harte mee eens. Dat betekent echter nog nie( dat de banden met het katholi cisme en de Kerk zo maar door! gesneden zouden mogen wou den. Heel veel ouders gaan et vanuit, dat hun kind een kath olieke school bezoekt en voeleij zich weinig aangetrokken to|. diegenen, die het predikaat katholiek terzijde wensen ti. schuiven. Deze ouders willen zich dea katholieke school niet laten af nemen. Leraren en leerlingen!, die eventueel gevoelens tégei het katholicisme zouden hebbei (hetgeen niet te rijmen valt mei. eerder vermeld vaandel) zouder vriendelijk verzocht moeterj worden heen te gaan (zekei - voor wat de leraren betreft) o) zich in bescheidenheid aan U passen aan het predikaat van dr school. Dus een grote mate vai, Verdraagzaamheid en nie, steeds maar aanschoppen teger-- alles wat met de katholieke ker^ te maken heeft. Voor het standpunt, dat dt- school moet worden omge vormd tot een instituut met in spraak, heb ik waardering. Dr. mag echter niet leiden tot di „redelijke chaos", waarvan con rector Buurman 23-3 j.l. sprak Vrijheid om lessen bij te woneif- of te verzuimen, hoort zeker op deze school nog niet thuis. Daar voor zijn de meeste leerlingen, dacht ik, nog te jong. Het zou. heel misschien kunnen in de laatste klas van het HAVO en de twee laatste klassen van het Atheneum, indien de leerlingen daarop heel grondig worden voorbereid. Nu zou het zekei nog niet kunnen. Heel veel ou ders zullen zich waarschijnlijk, ook tegen een dergelijk beleid verzetten. De school zal mi moeten terugkeren naar een toe stand van „redelijke orde". Al- leen op deze manier kern hel", geschokte vertrouwen in de- school worden hersteld. Het opkomen voor de heer Van- Boeckel vindt plaats op een ma nier, die men niet bepaald kies kan noemen. Alle leerlingen ko men thuis met brieven, die bo staan van beschuldigingen er verwijten aan het adres vooral- van het schoolbestuur en zekei niet altijd op verantwoorde wij ze. Het valt hierbij met name. op, dat steeds gehamerd wordl op fouten, die het schoolbestuui heeft gemaakt bij de ontslagpro cedure. Er wordt voorbijgegaan aan het feit dat het gevoerde beleid het schoolbestuur heeft gedwongen deze procedure te beginnen. De leerlingen begrijpen niet vee van de „post", die ze herhaald' lijk thuis moeten bezorgen ei - raken er door in verwarring Veel ouders worden dat gedram beu. Het is geen goede zaak, dat deze brieven zo maar open en bloot aan de leerlingen worden uitgedeeld. De vergadering van donderdag 25 maart was m.L aan de meeste ouders niet be kend; wel aan de oppositie. Wat de stemverhoudingen betreft het volgende: Indien alle ouders hun stem uitbrengen krijgt men pas een goed inzicht. De leerlin gen zijn in grote mate voor het aanblijven van meneer Van Boeckel. Het is inderdaad eer. groot goed een rector te hebben, •die midden in de schoolgemeen schap staat en er niet hoog bo venuit torent. Ze vinden hem een fijne man. Hij is populair bij de leerlingen en ik misgum hem dat zeker niet. Het ligt echter voor de hand, want de: leerlingen genieten een grote mate van vrijheid, die helaas kan ontaarden in ongebonden-; heid. Het is altijd moeilijker populair - te zijn, als je een middenkoers vaart en nog een zekere orde en gehoorzaamheid aan bepaalde maatregelen verlangt. Wat de docenten betreft is het jammer, dat degenen, die het beleid van meneer Van Boeckel niet onderschrijven, hun stem nog niet hebben laten horen, j Hebben zij dat niet gekund of niet gewild? Onder hen zijn vast, en zeker heel bekwame docen ten, die voor de school onmis baar zijn en hun sporen in het onderwijs meer dan verdiend hebben. Zij moeten zich niet laten overstemmen door hun op posanten. Moge de vertroebelde verhouding in het korps spoedig tot het verleden behoren. Het is een ramp voor de school. Het ontslag is gevallen. Maar, hoe dan ook, het College Leeu wenhorst moet na al deze peri kelen voort. Een terugbuigen van het beleid lijkt me de enige juiste weg, d.w.z. enige passen terug. Zeker niet èlle passen terug. Veel ouders hopen, dat deze weg zeer spoedig wordt ingeslagen. Ch. Hijnen Noord wijkerhout Universitair nieuws Aan de Rijksuniversiteit van Leiden zijn, geslaagd voor de examens: doctoraal W. Sociologie: C. P C. Breemer ter Stege (Leiden, cum laude); L E. Smits (Leiden, cum laude); J. J. v.d. Lely (Leiden). Docto raal fiscaal recht J. C Heringa (Leiden); G. Zijlstra (Leiden). Kandidaats Franse taal- en letterkunde: G. Wolters (Leiden); A. W M Kluivers (Leiden); M G. Teeuwen (Voorburg). Kandidaats S2 W. en N.: C. A. Will

Leidse Courant | 1976 | | pagina 10