<w „Succes is betrekkelijk" VARA zendt „Spook van Canterville" uit GISTEREN OP TV: ZINGJE MOERSTAAL! m I2CIEKI:NWI:I:K HOLLANDS HOOP SANDRA: min TELEVISIE VANAVOI TELEVISIE DONDERD/ RADIO VANAVOND RADIO DONDERDAG TERUGBLIK Top- Tien .LILiJJöJi, CO UK Aim i WOENSDAG 31 MAAKT,,, Herman De KRO-televisie gaat de Herman van Veen-theaters how „En nooit weerom" ge heel of gedeeltelijk op het scherm brengen. Hiervoor heeft de KRO opnamen in het Amsterdamse Carré ge maakt. Het is de bedoeling de show medio september 1976 oit te zenden. De KRO voert verder onderhandelin gen met Herman van Veen over een uitgebreid portret van de artiest. Dave De Franse zanger Dave, van huis-uit een Hollander met zwerfdrift, zal te zien zijn in het eerste VOO-tv-program- ma op woensdag 31 maart Hij zal zingen „Dansez main- tenant" en dat doet de VOO op die dag volop, temeer waar Rob Out destijds bij het vernemen van het ver krijgen van tv-zendtijd moest zeggen: „Dit is meer dan waarop wij hebben gere kend". Louis Violist Theo Olof heeft de kristallen wisselkaraf der on sterfelijkheid, die hij een jaar lang in zijn bezit heeft gehad, overgedragen aan de pianist Louis van Dijk. Deze is de negende Nederlandse artiest, die met deze onsterfe lijkheid bij het ingaan van iedere lente tot zijn dood toe 12 flessen sherry thuis ge stuurd krijgt Zijn acht voor gangers zijn Paul van Vliet, Wim lbo, Mies Bouwman, Al- bert Mol, Conny Stuart, Ko van Dijk, Mary Dresselhuys en Theo Olof. Leontien Leontien Ceulemans, die er als buurmeisje in de tv-serie „Vader en zoon" zo lekker in begon te komen in Hilver sum, viste nu lelijk achter het net. Zo zou bij Walter v.d. Kamp mee mogen doen in „Hollands glorie" naar het boek van Jan de Hartog. Zat zij echter ook al bij de AVRO in het kleuterpro gramma van „De Holle Boom" en de werkzaamhe den daarvoor bleken niet te combineren met „Hollands glorie". Leontien wacht nu weer op betere tijden, waar in interessante werkzaamhe den niet steeds samenvallen. Michel Michel Sardou, de Franse zanger die in eigen land al veel naam heeft, is met een single op de Nederlanse markt gekomen. Het de laat ste tien, twintig jaar in ons land verwaterde chanson zou weer een lift kunnen krijgen met twee van zijn liedjes, nl. „Le France" en „Fais des chansons". Zijn singles stij gen steevast hoog op de Franse hitlijsten, ver boven het werk van vakbroeders die met angelsaksisch reper toire werken. Daarom waagt hij hier ook een kansje. In Frankrijk haalt hij een mil joenenverkoop en kreeg hij al enkele gouden platen. Vraag is nu: wat gaat zijn lied in ons land doen? Erik Erik Jurgens heeft in Hilver sum geruststellende geluiden laten horen. Dringt het effi- ciency-rapport van het bu reau Berenschot op bezuini gingen aan en vreesden men sen op diverse posten voor hun baantje, baas Jurgens heeft laten weten, dat nie mand bang hoeft te zijn voor zijn job. Er gaat niemand de deur en de laan uit, integen deel, er zullen zelfs nieuwe mensen worden aangeno men. Deze nieuwe mensen zullen vooral belast worden met de bewaking. We hebben in Beilen en Amsterdam ge zien, dat het gemakkelijk is om gewapend binnen te ko men. Dat risico wil men in Hilversum niet lopen. Theo „Rechtstreeks verslag van de festiviteiten op Jamaica vanuit Montego Bay, door Vincent van Engelen en Theo Stokkink", meldde Hil versum III vanmiddag om 14.03 en om 15.03 uur. Een kostbaar verslag dus, voornamelijk leuk voor Vin cent en Theo, te meer omdat de KRO niet aangaf om wel ke festiviteiten het ging. Men diende de aankondiging ook niet serieus te nemen: de uit zending kwam heel gewoon vanuit Hilversum en het be trof een 1 april-grap. Iemand merkte op: „Nou, de KRO wou een 1 april-grap op de radio, maar er was alleen zendtijd op 31 maart. Daar om ging die grap vanmiddag de lucht in. Leuk hoor!" Zo. Poppetje gezien, kastje dicht. Paul van Gorcum sluit met een voldaan gebaar zijn tv-kastje af. En daarmee is ook het zingende poppetje van het scherm verdwenen. Maar dat is geen verlies, want het gracieuze poppetje in kwestie staat in le vende lijve naast hem: Sandra Reemer, 26 jaar, „Hollands Hoop" bij het Internationale Songfestival dat zaterdag in het Nederlands Congresgebouw los barst. Zojuist hebben Sandra en haar bewegingsleermeester Paul van Gorcum nog 'ns de video opname van het Nationaal Songfestival gezien. „Dat was goed, San", prijst Paul van Gorcum met zijn fraai schallende toneelstem, „maar denk aan de détails hé. Vergeet niet dat je 'n open liedje zingt, dus de armen wijd open en de handen vooral ook open. Kijk zo", en hij doet 't voor met veel gevoel voor theater voor terwijl Sandra met haar grote bruine ogen aandachtig toekijkt en hem onberispelijk immiteert „Zo is het perfect", galmt Paul de Haagse toneelspeler die een zeer speciale band met Sandra heeft Je zou kunnen zeggen dat hij en yoga de grote krachten achter het frêle, donkere zange resje zijn. Zij geven Sandra de rust en het zelfvertrouwen die ze op het toneel uitstraalt. „Ja zo ts dat", knikt de songfestival- deelneneemster, die enkele da gen voor het Grote Liedjesge- beuren uiterlijk volkomen rela xed bij Paul thuis praat over het Songfestival. Alleen af en toe een nauwelijks te horen aan zet tot stotteren, waarvan ze zelf verlegen moet blozen, verraadt dat ze. toch wel een tikje ner veus is. Maar Paul van Gorcum roept er geruststellend over heen: „Ben je gek. Jij komt er wel. Je hebt 't net zelf op de video gezien, wat je uitstraalt die ogen. En dan die opkomst, dat was toch perfect. Wat zeg ik, wat jij doet dat is geen opko men meer dan heet verschijnen. En dat is belangrijk. Vanaf het moment dat je 't toneel opkomt, moeten de mensen de illusie hebben dat er echt wat komt. Zoals Marléne Dietrich en Jo- séphine Baker dat zo prachtig konden. Hoe die vrouwen op kwamen .Maar San kan er ook wat van", besluit hij zijn „ode aan Sandra". Sandra lacht maar wat en kaatst het balletje terug: „Ja maar Paul als ik jou niet had". En ze vertelt dat ze Paul via haar vrienden de Haagse zang- broeders Bolland op het spoor is gekomen. „Rob en Ferdi had den les van hem en die raadden me aan om het ook te doen. Ik heb er geen spijt van gehad. Paul zet mijn hele Bühne-show. Hij komt altijd luisteren naar mijn nieuwe liedjes en dan doet ie voor hoe ik me er het best bij kan bewegen". Paul: „Ja, dat kan ik natuurlijk niet zomaar. Ik heb een dansop leiding gehad en jarenlang to neelervaring. Ik heb wel geleerd hoe je bij een zaal moet overko men. Veel zangers en zangeres sen maken van die loze bewe gingen. Dat moet niet Sandra is een fijne leerling. Ze heeft een eigen mening, maar ze luis tert enorm goed. Ze is van zich zelf al een persoonlijkheid op toneel. Ik sleutel alleen wat aan de stand van het hoofd bij be- Sandra: „Succes? Ach succes is zo betrekkelijk". paalde tekstwendingen, ik sleu tel wat aan de armen". „Ho, ho, mag ik even", komt de stem van Sandra's manager An- dré Soomers tussenbeide. Tot dan toe heeft hij alleen zakelijk meegeluisterd, maar nu meent hij ook te moeten spreken om dat er in zijn ogen sprake is van zoiets als heiligschennis: „Sleu telen aan d'r armen, zoiets zeg je toch niet Hé, dat klinkt naar. San zo is het toch niet, zo voel je dat toch niet?". San: „Eh nee. Hoe moet ik dat nou goed zeg gen? Weet je, ik kijk wat Paul doet en verwerk dat op mijn eigen manier. Paul geeft alleen de grove lijn aan". André knikt tevreden en Sandra zakt behaaglijk weg in de grote leunstoel. Wat denkt ze zelf van haar kan sen op succes? „Ach", aarzelt ze, „succes. Ik waag me niet aan voorspellingen. Zou na tuurlijk leuk zijn als ik door het Songfestival zou doorbre ken in Frankrijk, want. dat is mijn grote wens als Francofiel. Maar dat zien we nog wel. Weet je succes is zo ontzettend be trekkelijk"; Ze klinkt heel serieus nu en staart voor zich uit: „Met An- drés had ik jarenlang als duo ontzettend veel succes. En toen zei Andrés opeens tegen me dat hij me niet meer kon gebruiken. Pats boem. Ik heb een jaar lang diep in de put gezeten. Ik wist niet meer wat voor en wat ach ter was. Die ellende hoop ik echt niet nog eens door te ma ken. Daarom, ik heb wel geleerd om succes te relativeren. Het ene moment ben je iets, het volgende ben je niets". „Natuurlijk ben ik ontzettend blij dat ik nu 't Nationale Song festival heb gewonnen. Ik wilde eerst helemaal niet meedoen. Ik moest nota bene uit de krant vernemen dat ik mee zou doen. Maar achteraf heb ik geen spijt. Al die reakties die ik na het winnen van het „Nationale" kreeg, vond ik ontzettend fijn. Ik was er helemaal onderstebo ven van. Maar gek, na 'n paar dagen was die roes over. Ik moest wat verwelkte bloemen wegruimen en toen ging ik de dingen eens op een rijtje zetten. Ik dacht: zoveel mensen waar van je een jaar lang niks hebt gehoord die weten je nu opeens wel te vinden. Toen ik zo geeste lijk in de knoop zat, was er niemand. Dan denk je: hé jon gens, waarom waren jullie er niet toen ik je zo nodig had?". (Foto Simon E. Smit) „Nou ja", besluit ze haar over peinzingen met een schouderop halen. Even later straalt ze al weer: „Ik moet opeens denken aan die twee oud-Indische vrouwtjes, typisch van die Haagse, die gisteren toen ik op straat liep, mijn handtekening vroegen en zeiden „Kind, wij zijn trots op je". Zo schattig". Sandra heeft zich de paar laat ste dagen voor het Songfestival in 'n Haags hotel genesteld. „Ik moet nu rust hebben. Relaxen om me in te leven in mijn num mer. Ik wilde eerst in mijn boer derijtje blijven bij Den Bosch. Maar daar komt niks van rus ten. Ik ben namelijk een puntje precies: als ik thuis ergens stof zie, pak ik meteen de stofzuiger. En als ik dat niet doe, ga ik wel ramen lappen. Nou dan heb ik geen moment rust. Nu op mijn hotelkamer wel. Ik lees wat, ja nog steeds in hetzelfde boek dat ik tijdens het Nationale Song festival las. 't Gaat over oorlog, erg goed. Ik doe mijn yoga-oefe- ningen. Af en toe kijk ik in de kast op mijn jurk er nog hangt. En de radio laat ik lekker uit, want ik wil geen andere song festivalliedjes horen. Ik zou beïnvloed kunnen raken". Margriet Borghols een steeds verder uitvallen van de spierfunctie optreedt. Enkele deskundigen komen aan het woord. Ned. I, 23.00 uur. Help! Wie geen belangstelling heeft voor de cup-wedstrijd St. Etien- nePSV (Ned. I om 19.25 uur) of na de eerste helft wil om schakelen, kan bij de VARA terecht voor „Het spook van Canterville", een tv-spel dat is gebaseerd op het bekende ver haal van Oscar Wilde. Een Amerikaans gezin koopt een oud Engels kasteel, inclusief spook. Maar het gezin is niet zo bang voor dat spook, integen deel, men begroet het beleefd en de rollen worden omge draaid, want niet het gezin wordt achtervolgd, maar het spook, dat ook medelijden ont moet en zich diep beledigd voelt. Ned. II. 20.30 uur. Panoramiek De NOS-rubriek „Panoramiek" besteedt vanavond aandacht aan de vorming van politieke partijen op Europees vlak. In de landen van de Europese ge meenschap beraden de nationa le partijen zich op vormen van samenwerking in verband met de voorgenomen rechtstreekse verkiezingen voor het Europees parlement in 1978. Ned. I, 22.05 uur. Sprekershoek In „Sprekershoek" krijgt de Vereniging Spierdystrofie Ne derland de gelegenheid zich aan de kijkers te presenteren. Spier dystrofie is een tamelijk zeldza me ziekte, waarvan ook huisart sen weinig weten. Veel vormen van deze ziekte openbaren zich bij kinderen in de peuterleeftijd, die aanvankelijk de indruk wek ken dat zij „wat laat zijn met lopen", maar bij wie gaandeweg De vierde en laatste film uit de IKON-serie „Help!" gaat over het leven in een inrichting voor „moeilijk opvoedbare" jongens. Een leven dat hen isoleert en daardoor ook vervreemdt van de maatschappij. Toch zullen die jongens allemaal eens terug' moeten naar die maatschappij. Op het vakinternaat „Valken- heide" probeert men daar iets aan te doen. Ned. II, 19.05 uur. HOU HET SCHERM IN HET OOG NEDERLAND I Teleac 18.15 Wetenschap in beweging NOS 18.45 Verkeers(p)licht 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest <^.lo europacupwedstrijd wed strijd St. EtiennePSV (1e Helft) 20.15 Politieke partijen 20.25 2e helft 21.15 Rijksweg 58 21.30 Journaal 21.50 Den Haag vandaag 22.05 Panoramiek 22.35 Studio sport (samenvatting Europacupwedstrijd Real- Madrid Bayern München) 23.00 Sprekershoek 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal IKON 19.05 Help 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal 20.25 Stichting Socutera VARA 20.30 Het spook van Canterville (film) 21.30 Bij Ischa 22.15 Vroeger of later 22.45 Gedicht 22.46 Journaal DUITSLAND I NDR 18.00 Uur-journaal 18.30 Journaal 18.45 Klaas Vaak 18.55 Nordschau Magai 19.26 Motief liefde 19.59 Programma-overzfcj zicht WDR 18.00 Nieuws uit Noordrij Westfalen 18.05 Intermezzo 18.45 Hoe het toegaat ii^ 19.15 Hier und Heute 19.45 Tip om kwart voor a! 20.00 Journaal 20.15 Europa en het nab ten 21.00 Geen commentaar rieerd programma) 21.45 Thailand, dominost land van de vrijen? 22.30 Journaal DUITSLAND 18.20 Gezocht wordt. 19.00 Journaal 19.30 De sportspiegel j 20.15 ZDF-magazine 21.00 Journaal 21.15 Beroepsmensen zon ding 21.45 De versierders 22.35 Journaal BELGIE NEDERLANDS 18.50 Star trek (serie) 19.40 Mededelingen 19.45 Toespraak Koning wijn 19.55 Journaal 20.25 Nationale loterij Daarna (tijden onbekend) Het meisje van de TV Voetbal De vijfde windstreek Journaal. NEDERLAND I 15.00 Van hart tot hart (Si sterdam) HILVERSUM I 18.30 Nws. 18.41 De Blauw Zaden 19.00 (S) Muziektriptiek van zeven tot tien. (19.00 Jazz Sir. 20.00 Eight o'clock special 21.00 (S) Kruis en Mol.) 22.00 (S) Alles moet weg. 22.30 Nws. 22.40 Aktua. 22.50 Dodelijke liefde. 23.55 Nws. HILVERSUM II en finish. 19.30 (S) Malando' 20.00 Nws. 20.05 (S) Radio Fil 21.30 Kees Verwey. (IV). 22.00 (S pianomuz 22.45 (S) Radiokoor 23.00 Met het oog op morgen' Akt overz. 23.20 Den Haag v» 23.55 Nws HILVERSUM III NOS: 18.03 (S) De Vakatureban (S) NOS-Maal. 19.30 (S) Lans t Met om 19.38 Paardekoersen. 2 NOS-Jazz 002 (S) Metro's Ij Music. 1.02 (S) Take it easy, i Dat wordt weer nachtwerk. 4.0? Meurders Methode. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Te deum laudamus 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 (S) Muziek in uw straatje. 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de huisvr. 8.45 (S) Tot uw dienst. 9.45 (S) Onder de hoogtezon. 10.30 Nws. 10.33 (S) Een uur natuur. 11.30 Muziek uit film en musical. 12 00 (S) De Kilima Hawaiians Show. 12.15 Boer en tuinder. 12.26 Med. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.55 Middagpauzedienst. 13.15 (S) Goed gestemd. 14.00 (S) Klanksnoer. 15.00 (S) Globaal. 15.30 Nws. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Dag met een gaatje. (8.00 Nws. 8.11 Radiojourn.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Ga d'r maar aan staan (3), dok. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Radio lawaaipapegaai. 10.10 Arb. vit. (11.00 Nws. 11.03 Radiojoui Rondom twaalf. 12.30 Sportrevi Per saldo. 13.00 Nws. 13.11 13.25 Een middagje AVRO. (11 16.03 Radioioum.) 17.00 (S) OVERH. VOORL.: 17.40 De po VARA: 17 55 Med. HILVERSUM TROS: 7.02 (S) Drie op je bof 9.03 (S) Pep-op-drie. 11.03 (S draait op verzoek. 12.03 (S) Dné tussen de middag. 14.03 (S) Pd takt. 16.03 (S) De Hitmeesters. HILVERSUM KRO: 7.00 Nws 7.02 jS) Badinerj Nws. 9.02 (S) Aan woorden voort) Echo. 9.30 Ouders in de school (S) Aubade. 11.59 Bericht Vastej 12.00 (S) De beste plaat voor uwf kop. 14.00 Nws. 14.02 Schod 15.00 Kollage. Dat verzen van dichters worden getoonzet door componisten is in de geschiedenis van de mu ziek allerminst een onbekend verschijnsel, zoals iedereen weet die bijvoorbeeld wel eens van Schubert heeft gehoord, of van Goethe. Dat de boekenweek-plaat die onder de duidelijke, zij het iet wat irritante titel „Zing je moers taal" is verschenen als „een stunt" wordt beschouwd, moet waarschijnlijk dan ook hier uit verklaard worden, dat het niet iedere dag voorkomt dat serieuze poëten (geen tekst schrijvers dus) op muziek wor den gezet door lichte muze-jon- gens. Althans aanzienlijk min der ongetwijfeld dan dat, over eenkomstig de oud-vaderlandse zegswijze „soort zoekt soort", lichte componisten teksten van lichte dichters zoeken, al zijn ze het zelf. Overigens zijn ook in dat genre meesterwerkjes geschreven, al was het bijvoorbeeld maar door Harry Bannink-Michel van der Plas of door Cor Lemaire-Annie M. G. Schmidt. tig >te lied, zo wi n, werd gebij net „Avondij „Help" gaat vanavond over het vakinternaat Valkenheide voor moeilijk opvoedbare jongens. 1 2) Fernando Abba 2 5) Saterday night Bay City Rollers 3(1) The alternative way Anita Meyer 4 6) I love to love Tina Charles 5 (13) December 1963 Four Seasons 6 3) Forever and ever -r- Slick 7 7) All by myself Eric Carmen 1 8 (12) Let your love flow Belamy Brothers 9 (14) Love is the drug Roxy Music Speciale boekenweek-elpee plus tekstboek. Uitsluitend verkrijgbaar bij de boek handel voor maar f 12,50. 10 (10) Georgie Pussycat David Niven speelt in „Het spook van Canterville" de rol van het spook. Het merkwaardige overf was dat in het geval val „moers taal" in het geheel namen van componisten we genoemd. Aangenomen evenwel worden, dat de e* tanten zelf zich in de mollé kruisen hadden geworpen, 1 daarmee is men in die krif niet kinderachtig. Welnu, het beste I mij voorkomen, door Focus met van Jules Deelder. Dat beantwoordde althans! meest aan zijn bestemminj die van de popmuziek dus -{ het had tenminste iets van oorspronkelijkheid, die ik ii andere oer-conservatieve m dietjes smartelijk miste. Ei hemel bewaar je ervoor daf ongenoemde knapen gaan componeren. Amusant waren zeker ook 1 ren van Carmiggelt, Buddi en Scheepmaker, maar schien waren dat ook maai wone teksten. Het kwam maal tot ons in een even doenlijke als kitscherige pop"-beelden, en de numi -werden door Ad Visser en kikker aan elkaar gekwaak een Ot-en-Sien-achtige mai die sterk te denken gaf, dat van doen had met een man tatie ter gelegenheid van mislukte kleuterboekenw Foei. Hoe dan ook, het idee lijkt niet omkeerbaar. Verzen Vader Abraham en Johi' Hoes op muziek van Bading Peter Schat zie ik tenminste 1 zo zitten. Ofschoon.... Rest de vraag of de boe# week-stunt een renovatie vai* chansonkunst of een masf bekering tot de „zware litf tuur" ten gevolge kan heb# Ik betwijfel zowel het eenf het ander ten zeerste. Enfini terdag hebben wij tenmiij weer gewoon het Eurosong! tival. HERMAN HOFHUI

Leidse Courant | 1976 | | pagina 2