Taxi^chmiffeiirs weigerei^Janger vogelvrij te zijn alstublieft, Dag van geweld eist zes doden in Israël Aardschokken in Noord-Nederland verwacht chaos Aardappelhandel PRIJSSTIJGINGEN M.I.V. MORGEN [reinroof in Ierland Overval met kanon op geldtransport (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Alle Nederlandse taxi's moeten de beschikking krijgen over een mobilofoon met stil alarm. Ook dienen alle wagens te worden voorzien van sirenes en knipperlichten. Dat stelt de landelijke werkgroep taxi beveiliging in een rapport over de ver mindering van de risico's in het taxi-we zen, dat binnenkort in de ministerraad zal worden besproken. Vanuit kringen taxi-chauffeurs is tevens de sugge stie gedaan om de weigering taxi-ritten te betalen strafbaar te maken. In het wetboek van strafrecht zou een wet moeten worden opgenomen die dat re gelt, zodat de politie tegen weigeraars direct kan optreden. Momenteel kan de politie tegen weigerachtige passagiers niets doen. Wel is het mogelijk tegen hen een civiel-rechtelijke procedure aan te spannen maar die rechtsgang is zo omslachtig dat hij in de praktijk achter wege wordt gelaten. De werkgroep taxi-beveiliging, waarin behalve taxichauffeurs ook top-ambte- naren van verkeer en waterstaat, justi tie en algemene zaken zitting hebben, wil verder dat in de taxi's een „inwerp- safe" wordt aangebracht, waar de chauffeurs „groot geld" in kunnen be waren. De werkgroep heeft voorts voor gesteld de taxi-chauffeurs te verplich ten zich aan nog nader te bepalen fat- soens-normen te houden. Ook is de wenselijkheid naar voren gebracht om taxi-rijders in de gelegenheid te stellen vóór de rit een prijsopgave te doen en een groot deel van de ritprijs van tevo ren af te rekenen. Taxi-rijders in spe tenslotte zouden een psychologische test moeten afleggen om zodoende agressie- opwekkende chauffeurs uit het beroep te weren. 197 £eidóe Qowiwnt >rt Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden;- Directeur-hoofdredacteur: F. J Plug - Adj. hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: J. W. C. Leune jvertenties (excl BTW) 0,45 per mm Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen, kwartaal 38,27; jaar 149,15; losse nummers: 50 cent Woensdag 31 maart 1976, 66e jaargang no. 20389 Cupduel St Etienne - PSV op Ned. 1 om 19.25 uur. Om 22.35 uur Studio sport met andere halve finales Europacup. Ned. 11 om 20.30 uur Het spook van Canterville, tv-spel; om 21.30 uur André Kloos bij Ischa en om 22.15 uur Robert Long. Veel bewolking Veel bewolking met vooral in het noorden van het land nu en dan regen of motregen. Matige tot krachtige, aan de kust nu en dan harde wind uit zuidwest tot west Max. temp. van 8 gr. in het noordwesten tot 12 gr. in het zuidoosten van het land. Morgen zon: 6.15-19.14. Schev. hoogw: 4.13 en 16.26 laagw. 12.18. Den Haag De huren, de P.T.T.-tarieven, de benzine, de tarieven voor particuliere patiënten, de koffie, om maar enkele verhogin gen te noemen, gaan met ingang van morgen omhoog. De huren worden met acht procent opgetrokken, de benzine wordt ruim 2 cent per liter duurder, op een brief moet 55 cent aan postzegels, briefkaarten worden 40 cent. de kosten van drukwerk gaan eveneens omhoog, koffie wordt 20 cent per 250 gram duurder, de particuliere patiënt moet met ingang van morgen 75 cent meer aan zijn huisarts betalen voor een consult en 1,25 meer voor een bezoek van de arts, de medische specialisten mogen hun tarieven met 3 procent verhogen. OOK MASSALE GRIEPINENTING IN CANADA OTTAWA (TJPI) De Canadese minister van gezondheid, Mare Lalonde, heeft bekendgemaakt dat is besloten over een periode van drie maanden die in sep tember begint, 10 miljoen Cana dezen in te laten enten tegen griep. Bejaarden, lijders aan suiker ziekte en hartlijders zullen zelf mogen uitmaken of zij ingeënt willen worden. Minister Lalonde zei dat Canada in staat was 300.000 doses entstof zelf te pro duceren. Hij voorzag geen moei lijkheden bij aankoop van de resterende benodigde doses in de Verenigde Staten, waar ook een massaal inentingsprogram- ma op stapel staat. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Cocaïnevangst De Peruaanse politie heeft gisteren in het noorden van Peru een omvang rijke handel in verdovende mid delen opgerold en daarbij be- slaggelegd op 280 kilo zuivere cocaine. De Peruaanse politie spreekt van „de grootste vang st" in haar land „en misschien ook wel internationaal". Kampen Volgens het in Pa rijs verschijnende tijdschrift „La Pensée Russe" liggen er in de Russische republiek Letland twaalf concentratiekampen die men daar „inrichtingen voor verbetering door arbeid" noemt Twee kampen zijn bestemd voor vrouwen en er is ook een kamp voor minderjarigen tot 18 jaar. IIIIIIIJ1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Zoetermeerse wethouder burgemeester van Voorhout Zoetermeer De Zoetermeerse C.D.A.-wethouder M. Th. v. d. Wouw is met ingagn van 1 mei a.s. benoemd tot burgemeester van de gemeente Voorhout. De heer v. d. Wouw is op dit moment in Zoetermeer Wethou der van sport-, recreatie, ver keer en vervoer en openbare werken en bedrijven. In septem ber 1970 werd hij voor de K.V.P. in de Zoetermeerse raad geko zen, waarbij hij tot wethouder werd benoemd. In '74 werd hij herbenoemd voor het C.D.A. Sinds juni vorig jaar was hij tevens loco-burgemees ter. De heer Van der Wouw is op 20 juni 1940 in Eindhoven ge boren, is getrouwd en heeft twee kinderen. Schooljongen tijdens spel overleden EDE De 9-jarige Jacob van Veldhuisen uit Ede is gistermid dag op de speelplaats van de Oranje-Nassauschool gestrui keld en daarna dood blijven lig gen. Hij was met schoolvriend jes aan het voetballen. Volgens de Edese politie kon geen dood soorzaak worden vastgesteld. Een „blijm'aker" van formaat, deze halfautomatische heren- parapluie. U krijgt dit regenscherm kado als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. OTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de^ Leidse Courant: naam: adres: woonplaats: STUUR als dank voor de moeite een herenparapluie naar: naam: woonplaats: UBLIN (REUTER) Een bende gemaskerde mannen heeft anmorgen vroeg een overval gepleegd op de posttrein Cork-Du- lin in Ierland en is er vandoorgegaan met de postzakken. Ie gedurfde overval in Hazelhatch op 13 kilometer van Dublin, erinnert aan de grote treinroof van 1964 bij Londen, toen een emaskerde bende de hand legde op 2,5 miljoen pond sterling. De ;rse overvallers ontkwamen in een gekaapte bestelauto en verdwe en in de richting van de Dublinbergen. isteren is in het Noordierse plaatsje Lurgan een Britse soldaat edood door een bomexplosie. Het is het tweede slachtoffer onder e Britse troepen in Noord-Ierland sinds het begin van dit jaar. Een van de medewerkers van het KNMI toont de kaart waarop de aardschokken zijn geregistreerd. De Bilt (ANP) In de drie noordelijke provincies van ons land hebben zich gisteren tegen de avond drie lichte, plaatselijke aardschokken voorgedaan. Een woordvoerder van het KNMI sprak van lichte bevingen, die echter toch duidelijk zijn te onderschei den van een langsrijdende vrachtwagen oi iets anders dat trillin gen veroorzaakt. Het is voor het eerst dat men een aardschok in het noorden van het land heeft waargenomen, sinds men in 1905 met de registratie is begonnen. In Limburg en Noord-Brabant komen om de paar jaar lichte aardschokken voor, aldus de woordvoerder van het KNMI. Schadegevallen tengevolge van de bevingen zijn nergens voorgeko men. Bij het weerstation in Eelde, brengt men de schokken in verband met de gasboringen in het noorden. Misschien, aldus een woordvoerder op het station, is daardoor de aarde op grote diepte aan het rommelen, maar zekerheid daaromtrent bestaat er niet. Wie weet waar de bankrovers van ie toekomst zich nog van gaan bedienen PLO VRAAGT DEBAT IN VN VEILIG ZINGEN Na de Haagse ervaringen met gijzelingen wenst men op het Eurovisie Songfestival geen enkel risico te lopen. Mannen van beveiligingsdiensten leggen optimale zorg aan de dag voor het welzijn van de deelnemers en hun begeleiders. Het gevolg is dat de staat van beleg lijkt te zijn afgekondigd rond het Ned. Congresgebouw in Den Haag. Dit gebouw doet zich thans voor als een vesting gevat in dranghekken met bij elke ingang achterdochtige mannen. Binnenkomenden worden met een me taaldetector afgetast. Binnen het gebouw echter heerst de prettige spanning van artistieke geladenheid, zoals bij de drie Israëlische meisjes Chocolate, Menta en Mastik, die repeteren met hun „Emor shalom". Rraakactie in Den Haag Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De groep jonge lui, die onlangs het bekende Huize Clingendael op de grens van Den Haag en Wassenaar bezet heeft gehouden en daar vorige week uit moest verdwij nen na een uitspraak van de rechter, heeft in Den Haag op nieuw een groot pand gekraakt. Deze maal is het een complex van drie percelen naast het ge bouw van de Sociaal Economi sche Raad op de Bezuidenhout- seweg. De jongeren, allen leden van de vereniging „Bamboulee" willen met deze actie bereiken dat de huisvestingsnood onder jongelui wordt opgelost en dat langdurige leegstand van monu mentale panden wordt voorko men. Betoging Betogende werklo zen hebben gisteren aanzienlijke schade aangericht in Napels. De politie hield 29 manifestanten aan. De bedoeling was een vreedzame bijeenkomst voor de prefectuur van Napels, maar een deel van de 1.500 deelne mers ging over tot het maken van amok op weg naar de plaats van samenkomst 100 F lijke Jordaanoever en Oost-Je- ruzalem, waarbij zes mensen om het leven kwamen, tientallen werden gewond en honderden mensen werden gearresteerd. Met de demonstraties protes teerde de Arabische bevolking van die gebieden tegen overna me van de grond door de Israë lische regering voor meer jood se vestigingen. Vannacht heb ben zich nieuwe ongeregeldhe den voorgedaan. Vanmorgen werd uitgebreid gepatrouilleerd, maar bij de begrafenis van de slachtoffers van gisteren wor den nieuwe uitbarstingen van geweld voorzien. In de Arabische gebieden waren gisteren alle scholen gesloten. In het oude stadsdeel van Jeruza lem openden stakende winke liers hun deuren, toen de politie dreigde de winkels voor drie maanden te verzegelen als het werk niet onmiddellijk werd hervat. Bij het parlementsge bouw in Jeruzalem demon streerden Arabieren en joodse sympathisanten. In de Egyptische hoofdstad Cai ro hebben enkele honderden Pa- lestijnen gedemonstreerd voor het Unesco-gebouw tegen de Is raëlische „wreedheden" in de bezette gebieden. TEL AVIV/NEW YORK (UPI/RTR) De Palestijnse Be vrijdingsorganisatie PLO heeft er bij de Veiligheidsraad op aangedrongen het debat over Israels optreden in de bezette Arabische gebieden te herope nen en, zo nodig, deze kwestie te laten behandelen op een spe ciale zitting van de Algemene Vergadering van de VN. Het vorige debat mondde uit in een Amerikaans veto over een reso lutie, waarin Israëls annexatie van Jeruzalem werd betreurd. De nieuwe Palestijnse actie volgt op een dag van betogingen en geweld in Galilea, de weste- Israëlische militairen slepen een demonstrant aan zijn haren mee door de straten van Nazareth. DEN HAAG (ANP) De detailhandel vreest voor een chaos in de verkoop van aardappelen, nu de regering is over gegaan tot een maxi mum-prijsregeling. Volgens de heer Tamboer, secretaris, van detailhandelaren in aardappelen komt dit, omdat sommige groothandelaren nog beschikken over goedkoop ingekochte aardappelen, maar anderen duur hebben moeten inkopen. Dit schept, zeker voor wat de bintjes be treft, verwarring zo wel bij de detaillis ten als bij de consu menten. De detailhandel ver wacht, dat door het duurder worden van de bintjes de consu menten overgaan op de koop van andere aardappelsoorten. Daardoor zouden de ze ook weer duurder worden. De consu ment wordt als ge volg van de maxi mumprijsregeling tenslotte toch de du pe aldus de secretaris van de detailhandela ren in aardappelen. De groothandel heeft al laten weten geen enkele verantwoorde lijkheid te nemen voor deze regeling. Zij houdt in, dat de groothandel voorlo pig een toeslag van 12 cent per kilo zal ontvangen, maar dit is volgens de groot handel te weinig. Zij had om 15 cent ge vraagd, om de gere gelde toevoer te kun nen volhouden. Kantoorpersoneel in Tokio probeert hier via een wande ling over de rails het werk te berei ken. Het werd de Japanners overi gens moeilijk ge noeg gemaakt, want gisteren staak te het gehele open baar vervoer. Illlllllllllllllllllllllllllllllll MONTREAL (UP!) nen in Montreal een de vijf en de acht mil- Island in de St Lawren- Gewapend met een op overval gedaan op een joen gulden. Geldtran- cerivier teruggevonden, een bestelwagen ge- gepantserde geldtran- sportauto en bestuurder De bestuurder was on- plaatst luchtafweerka- sportauto en zijn aan de werden later bij een gedeerd, non hebben vier man- haal gegaan met tussen golfterrein op het Nun's hebben rovers in Montreal vijf acht miljoen gulden buitge- NA MAXIMUM-PRIJSREGELING iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Omweg vla overweg n smii met een luchtafweerka- op een bestelwagen

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1