ides Pacta landhaaft zich LMHC haait titel binnen ifHEO PIKET 0P DERDE PLAATS Waardig afscheid Mercasol kampioenschap voor Scylla 2 Gemini laat punten aan Were Di: 1-3 Kringrecords voor van Tol en Maasdijk Sterke start Bax/Foreholte Goud voor Holswilder LEIDSE COURANT PAGINA 17 I (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN Fides Pacta hand haafde zich aan de kop van de ivergangsklasse B door een nut- :ege op PSV, maar de cij- 4—1 staan wel in schril 'ontrast met het resultaat van iet vorige duel (4—17) des tijds n de „Lichtstad". Het was dan iok een slechte wedstrijd, waar- n Fides Pacta nauwelijks in moeilijkheden is geweest. De o^Haas opende met 2 goals, maar na dat vlotte begin kon Hein- ichs pas na 33 minuten op- lieuw voor Pacta scoren, on danks dat PSV ontzettend veel fouten maakte en de mensen van trainer Van der Horst (hij .'vertrekt aan het eind van het Vil seizoen) de wind in de rug had- '6* Jen. Heinrichs miste vlak voor °°r het wisselen van 2 1/2 meter, maar maakte 7 minuten later zijn fout ongedaan. Het was de 6a' laatste Leidse goal, omdat v.d. feygaarden twee keer vanaf de tip naast schoot. PSV redde vier minuten voor tijd de eer. Eerste klasse De Algemene werkte een ver plicht nummer af bij OWO, dat eigenlijk veel te zwak voor deze afdeling is; althans zo kwam het afgelopen zaterdag over. De eer ste helft kon de thuisclub rede lijk bijblijven, omdat De Alge mene slecht schoot en arbiter Henk Sieberlist zichzelf erg graag hoorde en veel mensen het spelen onmogelijk maakte door te vaak af te fluiten. Het werd daarom in de Maarssense klei een onaantrekkelijk duel, dat De Algemene in de 2e helft duidelijk in haar voordeel 'be sliste. Het werd na 3-^ halver wege uiteindelijk nog vrij ge makkelijk 4—10. Sanny Rusman (3x), Jan (2x) en Jory Sjardijn, Hen Rusman, Ruud van Vliet en Wim van Iterson en Ans Lam- booy scoorden. KNS verloor op eigen grond ruim van Kinderdijk, dat des tijds nog geklopt werd door de „Oranje-hemden". Het werd in Oegstgeest 2—9 na een 2—5 ruststand. In het vervolg kwam KNS niet meer aan scoren toe, vooral omdat de aanval te wei nig toevoer kreeg door slecht plaatsen. In de laatste 10 minu ten voerde Kinderdijk de score op naar een ruime zege. Van der Linden en Schiebroek scoorden. Pemix ging bij DTV eveneens ruim de boot in. De Amsterdam mers wonnen met 102. DTV was over alle linies beter, was geroutineerder en schoot veel beter. Na drie kwartier was dit alles al overduidelijk bewezen (6—1). Het eind kwam met 10—2, hetgeen misschien iets geflat teerd was, maar wel verdiend. Laman en Mekking scoorden voor Pemix. Tweede klasse Crescendo deelde met Ons Huis de punten wat misschien een knap resultaat mag zijn, maar schap zal zijn. Overigens ont moet Crescendo de naaste con current OSCR nog twee maal. Crescendo bereikte tegen Ons Huis de 44 via een 2—3 rust stand. Twee maal nam de Leidse ploeg de leiding door goals van Lenie en Louise Kok. Na de pauze kon Piet i'Amie met twee doelpunten de 24 achterstand ongedaan maken. Met nog drie wedstrijden te spe len heeft Crescendo 5 punten achterstand op OSCR. Ons Eiland doet het beter, veel beter zelfs, want de „Roodbroe- ken" klopten koplpper VES met 4—3, waardoor het onderlinge verschil nog één punt bedraagt. Cobi Deegenaars en Piet Beek man zorgden voor een sterke start (2—0) en dat kon VES met onderbreking van de rust goed maken (2—2). Ook het derde Leidse doelpunt (Hasselbach) beantwoordde VES nog, maar op de goal, vlak voor tijd door Cobi Deegenaars gescoord, bleef de Haagse ploeg het ant woord schuldig. TOP won in een rommelige wedstrijd (5—7) van ELKV. De vreemde beslissingen van de scheidsrechter hielpen daaraan mee. De Sassenheimers keken na drie kwartier tegen een ach terstand aan (3—2), maar won nen toch via 3—6 en 56. TOP staat bovenaan, maar er ligt veel concurrentie op de loer. Velocitas verloor ruim van DES. Het werd in Delft 94 na een 3—2 ruststand. Bij 5—4 moest Velocitas afhaken, omdat het in 1 minuut twee spelers tweede helft dan ook vaak moei lijk. Tot de verlossende eenen- veeertigste minuut. Toen brak rechtsbuiten Jan v. Beek door en uit zijn op maat afgegeven voorzet kon Wouter v.d. Berg niet missen. Leiden dacht er toen te zijn. De Velsenaren kregen namelijk nog in dezelfde minuut een levens grote kans, die echter door kee per Drijver goed verwerkt werd. (Van onze bockeymedewerker) Leiden Met een bus vol sup porters toog Leiden naar Vel- sen voor de wedstrijd tegen Strawberries, die de beslissing moest brengen wie kampioen zou worden. De wedstrijd was op verzoek van Leiden naar gisteren verzet in verband met het meespelen van keeper Mar- tijn Drijver in het Nederlands jeugdteam. Leiden, dat aan een gelijkspel genoeg had, begon behoudend. Vooral ausputzer Ole v.d. Straa- ten en voorstopper Paul de Regt haalden het tempo uit het spel door de bal vele malen over de zijlijn te slaan. De eerste helft was dan ook een matte verto ning, maar de spanning ver goedde veel. In de tweede helft kwam Straw berries duidelijk het veld in met de opdracht meer risico te ne men. De wedstrijd werd daar door levendiger. Leiden had het in het eerste kwartier van die Hockey Daarna, wakker geschud, werk te Leiden zoals het vele jaren niet deed. Vooral de middenvel ders Henk v. Veen en Hendrik Quirijns onderscheidden zich. Of Leiden toekomstig eerste klasser is, zal afhangen van de promotiewedstrijden, die waar schijnlijk tegen Hilversum zul len zijn. Dick Onderwater in duel onder de korf van PSV. kwijtraakte door blessures. Met 10 man was het moeilijk om tot scoren te komen.Fluks Noord- wijk won met 64 van DKV. De doelpunten werden over beide helften verdeeld, want op de helft was het 3—2. Fluks won door inzet .„.Jan onze schaakmedewerker. JJ, ,EIDEN - Omdat de partij tussen de beide Philidor-cracks John T?ran der Wiel en Ad van der Berg werd uitgesteld is de beslissing n het Leidse schaakkampioenschap nog altijd niet gevallen. De andacht was nu gericht op de strijd om de derde plaats. Deze verd voorlopig beslist in het voordeel van Theo Piket. Met nog ten ronde te spelen heeft hij een half punt voorsprong op ,ke] [ohlbeck, Brinkers en Van Dijken. "heo Piket is na een slechte pion achterstand werd snel om- "oot tart nu duidelijk op dreef geko- gezet in een pion voorsprong -htsnen. Deze keer gaf hij Anton Nj [ohlbeck geen enkele kans. Jan el' 'olenaar is na de nederlaag in odije vorige ronde (tegen Ad v.d. /ijl |erg) helemaal uit zijn doen rijt [èraakt. Tgen Bert van Dijken :an af hij in het middenspel par does een stuk weg. Brinkers ;lu' vist zich na een zwak gespeelde iaa,ipening tegen Van der Wijn aard goed te herstellen. Een waarna de strijd beslist was. Barendse en Weber kwamen al na twaalf zetten remise overeen. Harteveld en Postma haalden de partij Kavalek - Ljubojevic nog eens uit de kast. Postma dacht een versterking gevonden te hebben. Het mocht hem alle maal niet baten de uitslag bleef hetzelfde: een overwinning voor de witspeler. Joop Bakker Schaken bracht tegen Biek Verra een foutief stukoffer hetgeen hem al snel een nul opleverde. Jan Bak ker en Wim Heemskerk wonnen reglementair van Gijs Haasnoot en Hans van Duyn. Aan kop van de tweede klasse blijft het stuivertje wisselen. Was het de vorige ronde André de Boer die kon profiteren van een misstap van Koppers, dit maal waren de rollen omge draaid. Terwijl Koppers regle mentair won van de zieke Ton Rijnsburger stuitte André de Boer op zware tegenstand van Grim. Na veel tijd gespendeerd te hebben aan het zoeken naar winstwegen moest hij in tijd nood toezien hoe zijn koning in een matnet werd gedreven. Overige uitslagen tweede klasse: C. Leenders - J. de Jong 1/2-1/2, W. Immens - R. Taubert 1-0; J. v. Oudshoom - A. Geyer 1/2-1/2;, N. de Haas - C. v. Tol 1-0; R. Laven - G. Zoetemelk 0-1. Stand aan kop: IA. Koppers 5; 2. A. de Boer 4 1/2; 3. A. Grim 4; 4. C. Leenders en J. de Jong 3 1/2. De Louise de Coligny S.G. heeft ook haar tweede wedstrijd in de finale van het Nederlands schoolschaakkampioenschap verloren. Tegen het Gymna sium Eras mi an um uit Rotter dam werd aanvankelijk afge stevend op een overwinning. Enkele fouten in het midden spel deden de kansen echter keren, uitslag: 3-2. Duco Brongers verloor als eer ste nadat hij een toren had weg gegeven. Peter Jansen had on bewust drie maal dezelfde stel ling op het bord gezet waarna de tegenstander terecht remise opeiste. Toen Mark van der Kamp nadat hij verzuimd had een kwaliteit te winnen een lo per verloor was het pleit be slecht. Weliswaar wist Konings zijn partij tegen de Rotterdamse jeugdkampioen Coen Stehou- wer nog bekwaam tot winst te brengen maar Biek Verra had zijn aanvankelijk goede stand in remise zien verzanden. LEIDEN Zaterdagavond om even voor elven viel het doek voor Mercasol. Zoals verwacht slaagden de Leidse basketbal lers er niet in om de punten van kampioenskandidaat num mer 1 Kinzo te pakken en was de degradatie, die alleen nog op papier voorkomen kon een feit. Maar Mercasol heeft zich dap per geweerd. Zo dapper zelfs, dat Kinzo - denkend aan een 'makkie' duidelijk in moei lijkheden kwam en alle zeilen moest bijzetten om na de her vatting de in de eerste helft opgelopen achterstand van 41- 32 weg te werken. Een hoog schotpercentage in de tweede helft (65%) reedde de ploeg van Theo Kinsbergen tenslotte: 79-87. Het ongeïnteresseerde spel van de Amstelveense ploeg deed hen in de eerste helft bijna de das om. Mercasol bleef in de eerste tien minuten goed bij en via uitblinker Benjamin Ruyse- naars, de goed reboundende Pe ter Kop en de topschutters Hans van Rooden en Peter de Jong de ploeg van Herrnie Blom zelfs een voorsprong. Owen Wells, de man die enkele weken geleden zo'n heerlijke show opvoerde in de Vijf Meihal, probeerde van alles, maar het lukte hem aan vankelijk niet. Bij de rust was het 41/32 voor Leiden en het had er alle schijn van, dat er gestunt kon worden. 'an onze tafeltennismedewer- ker) KM AAR 't Hooge Huys :ft Scylla duidelijk terugge- door met 9-1 te winnen, il van Schie was invaller Rob van der Zeeuw, maar mocht het genoegen smaken om ot winst te komen. Ed Fallax ion - welhaast traditioneel - def de Lei denaars redden, ^"heeft het eerste herenteam van q Scylla zich al verzoend met de 1 1 legradatie, het tweede team be taalde thuis tegen Irene het tpioenschap door met 9-1 te «gevieren. 'eter van Schie en Wibo van lennip bleven ongeslagen en lein Chrispijn liet eenmaal de ;oncentratie varen terwijl ook, iet dubbel voor Scylla was. icylla 3 won volgens verwach- ing de uitwedstrijd tegen Steeds Hoger TSB. Joly Sojinuh en Theo Bakker bleven ongesla gen, Rob Regeer moest eenmaal zijn tegenstander feliciteren en ook het dubbel was voor Steeds Hoger/TSB. S.JC.O. Edek haalde verrassend uit tegen TOV en hield door een, 7-3 overwinning de twee punten in Oegstgeest. Micky Thung won tweemaal regelmatig en zijn partij tegen Sjaak van Veen werd door de leiding aan hem toegekend. Ferdinand Thung volgde zijn broer goed door tweemaal te winnen. Invaller Otto Verkerk won eenmaal. Voor TOV bleef Sjaak van Veen weer aan de goede zijde van de score door tweemaal te winnen, Ruud Alkemade zorgde voor het derde TOV-punt door winst in zijn partij tegen Otto Verkerk. Ondanks de winst op TOV blijft S.C.O. Edek kandidaat voor de gradatie. Scylla 4 draait tegen het einde van de competitie steeds beter en won nu met 7-3 van AMVJ 3. Erik Noest bleef ongeslagen, Rini Hansen moest eenmaal ver lies incasseren en Hollander bleef met eenmaal winst toch goed volgen. Scylla 5 won ver rassend met 6-4 van St. Aloy- sius. Nico Blansjaar en Jos de Wekker namen elk twee enkel spelen voor hun rekening, het dubbel en de eenmalige winst van Nico Weber gaven de door slag. Docos verloor volgens verwach ting van het reeds gepromoveer de Evro Salamanders. Het werd 7-3 omdat Fred Bracké tegen Tuinenburg liet blijken dat doorzetten belangrijk is en Ge rard van der Klaauw tweemaal tot winst kwam. Clausen was voor elk van het Leidse trio te sterk. Docos 2 won met 6-4 van TIJBB. Invaller Wim van Breukelen scoorde goed in elk van zijn enkelspelen, Peter Roo- denburg en Henny Gerritse kwamen elk met eenmaal winst niet slecht weg. De dames van Docos kwamen er zonder Lian Brouwer in het geheel niet aan te pas. Tegen Polec scoorde Ria van Cassel tweemaal, maar toen was het afgelopen zoals Marijke Fallaux en Margret Waaijer on dervonden. De Treffers kwam bij The Vic tory niet verder dan 5-5 en blijft afhankelijk van een misstap van Wibats. Sjaak van Ruiten en Koos van Beek wonnen bij The In de tweede helft kwam Merca sol echter in moeilijkheden. Be- rendsen - rugblessure "werd ge mist en de van an griep herstel de Peter de Jong, Pauls Hoekse- ma en Ed Plomp kwamen met dat beetje conditie tekort om de nonchalance van Kinzo af te straffen. In de tiende minuut was de stand gelijk (61—61) en Kinzo nam vervolgens een klei ne voorsprong om die niet meer af te staan: 7987. Scorers Mercasol: Van Rooden 20, Kop 19 (17 rebounds), De 'Jong 16 (percentage va 73%), Ruysenaars 15, Koeksema 7 en Paulides 2 Kinzo: Cramer 31, Wallace 17, Wells 16. Ten Hoeve 13, Fopma 8 en Kip. Schotpercentages: Mercasol 43 en Kinzo 48. Rebounds: Merca sol 36 en Kinzo 53. Intercepties: Mercasol 20 en Kinzo 14. Regionaal viel het doek ook voor BVO. De Alphense ploeg verloor verrassend van Juven- tus en zag daardoor Achilles kampioen worden. De wedstrij den tussen BVO en Achilles op J0 april in Alphen is daardoor gedegradeerd van een kam pioenstopper tot een nutteloze partij. Winst was er wel voor Luba en het damesteam van Mercasol. Lisse verloor van Hoofddorp en zag daardoor de kans op de derde plaats de mist in gaan. De dames van Mercasol hadden in de eerste helft vrij veel moei te met het Haagse Jumpers, dat bij de rust met 2627 leidde. Na de hervatting ging het aan Leidse zijde veel beter en bin nen enkele minuten werd een voorsprong opgebouwd, die aan het eind was uitgegroeid tot 16 punten: 59—43. Topscoorsters Mercasol: Annette Maassen 20. Ria de Wit 16 en Joke Zandber gen 12. In de tweede divisie C verspeel de Lisse de kansen op de derde plaats door met 6667 te verlie zen van Hoofddorp. Bij de rust had Lisse reeds een achterstand van 33—38. Jansen en Kooy- mans werden kort na de hervat ting gediskwalificeerd met vijf fouten, maar desondanks was de stand drie minuten voor tijd nog gelijk (62—62). Hoofddorp nam echter in de laatste minu ten nog duidelijk afstand: 6677. Topscorer bij Lisse was Van der Bron met 22 punten. Luba keek de hele wedstrijd tegen Midland tegen een achter stand aan en leek een nederlaag te gaan lijden. De ploeg bleek echter over een goede instelling te beschikken en een hardwer kende Kales en de puntenin- breng van Rijsbergen (17), Ka- rim (14) en Verbeek (14) kreeg Midland niet de kans definitief toe te slaan. Kort na de rust was de achterstand van Luba wel tien punten (3848), maar het herstel kwam snel: in de negen de minuut was het 5658. Daar na scoorden beide ploegen om waarbij Luba aan het langste eind trok: 77—76. Voor BVO is het allemaal voor bij. De ploeg had moeten win nen om nog een kans te maken op het kampioenschap en het had er alle schijn van, dat dat tegen Juventus ook zou lukken, toen het bij de rust 30-39 voor BVO was. Slordigheid in de af werking na rust gaf de Schie dammers echter gelegenheid bij te komen en uiteindelijk met 74-72 de winst te pakken. Tops corers bij BVO: Schappert 25 en Verschuren 19. B Ruud Alkemade van TOV (voorgrond) in actie tijdens zijn wedstrijd tegen Ferdinand Thung van Edek. Victory elk twee enkelspelen, Steeds Hoger/TSB; Jos van der Hans van der Zwet bleef onder Veer won zijn enkelspelen, Kees de maat met slechts één gewon- van Klink deed dit eenmaal, in nen partij. De reserves van de valler Jos van der Meer volgde Treffers wonnen met 7-3 van goed met tweemaal winst. ;de 3uj feI LEIDEN Een door ziektes nt" [eplaagd Gemini Kangeroes P d leeft in de thuiswedstrijd tegen [bjsWere Di uit Gemert de punten ourjaan de concurrentie moeten la-, nhoten. Door het ontbreken van va Piet Pijnaken moest Peter de Ve'Bakker het spelverdelerswerk yriln z'n eentje opknappen. Gemi- <ni startte bijzonder zwak. Were 10(1 Di liep via een alleszeggende 5-15 over de Voorschotenaren ^iheen. Gemini kwam in de twee- 30 de set echter goed terug. Het eiestal was nu goed ingespeeld rke en de sterke werd Di-aanvallers Pal kregen weinig kans tegen het uitstekende blok van de thuis- SUe club. De set ging met 15-10 naar Ma Gemini. In de derde spelperio- de wist de Voorschotense ploeg —21 een 6-11 achterstand om te bui- phi gen naar een 12-11 voorsprong, jkl Ongelukkige fouten en een ver ver -ir Volleybal gissing van de scheidsrechter werden Gemini echter noodlot tig. De set ging met 13-15 verlo ren, waarna het verzet van de pupillen van Johan Kwestro ge heel gebroken was. De vierde set werd met 5-15 door de ploeg uit Gemert gewonnen, waarmee de 1-3 nederlaag van Gemini Kangeroes een feit was. Een incompleet Gemini Kange roes 2 heeft in een goed gespeel de wedstrijd een 2-3 overwin ning behaald op het Haagse Tempo Team.In de eerste set werd Gemini volkomen wegge speeld: 15-16 voor Tempo Team De Voorschotenaren waren nu echter ingespeeld en via een' stérk blok en een goede service werd Tempo Team twee sets lang overklast: (8-15 en 11-15). Doordat Gemini niet kon ver hinderen dat Tempo Team de vierde set voor zich opeiste, moest de vijfde set de beslissing brengen. Een fanatiek spelend Gemini trok tenslotte aan het langste eind (11-15), waardoor het volledig mee blijft draaien in de race om het kampioen schap. De dames van Groen SC heb ben in een bijzonder spannende wedstrijd een moeizame 3-2 overwinning behaald op Mad- joe. De beide teams hielden el kaar zeer goed in evenwicht en het was dan ook niet verwon derlijk dat de vijfde set de be slissing moest brengen in dit enerverende duel. Onder aan voering van uitblinkster Wil v.d. Wijngaard was het uiteindelijk Groen SC dat de 3-2 winst naar zich toe trok (setstanden: 13-15, 17-15,15-10, 8-15 en 15-11). De dames van Gemini Kange roes hebben afgelopen week einde een uitstekende prestatie geleverd via een verrassende 3-2 overwinning op koploper Val kenberg Martines, waarmee re vanche werd genomen voor de eerder dit seizoen zo ongelukkig geleden nederlaag. Valkenberg Martines wist alleen via een ij- zersterke service de Voorscho tense ploeg onder druk te zet ten. Gemini kwam tweemaal op voorsprong maar moest evenzo- vele keren toezien hoe Valken berg de stand weer gelijk trok. Mede dankzij de goed spelende Marianne Wilmer was het ten slotte Gemini Kangeroes dat met de overwinning ging strij ken. De setstanden waren: 15-13,. Het tweede damesteam van Gemini/K behaalde dit weekeinde de 7-15,15-9, 6-15, en 15-11. pioenschap in de promotieklas- De vreugde bij Gemini Kange- se veilig stelden en daardoor het roes werd compleet toen de da- volgende seizoen in de derde mes van Gemini-2 het kam- Divisie zal uitkomen. (Van onze zwemmedewerker) DORDRECHT In het Combi- bad te Dordrecht is de 15-jarige Edward Maasdijk er wederom in geslaagd de kringrecords van Gouwe Rijnstreek op het num mer 400 m wisselslag, zowel voor aspiranten als voor heren, scherper te stellen. Het record, dat met 5.08.1 reeds op zijn naam stond, werd met 2,1 sec. verbeterd in een wedstrijd, waarin zijn naaste concurren ten Kees Jan Winkel en Peter de Graaf, beiden van DES uit Den Haag, resp. 5.12.2 en 5.15.6 lieten noteren. Ook bij de meis jes onder 10 jaar werd een krin grecord verbeterd: Annet van Tol zwom op de 100 m vlinder slag 0,8 sec. sneller dan de ruim twee jaar geleden op 1.31.1 ge stelde tijd. Hiermee bleek zij de snelste deelneemster uit deze leeftijdsgroep. Ook op andere nummers uit deze zeskamp met AVZV, DES, De Devel, DWT, VZT-Ritmees- ter en de Zijl/LGB bleken de Leidse deelnemers goed op dreef. Edward Maasdijk werd eveneens winnaar op de 100 m vrije slag met de goede tijd van 58.1. Peter de Graaf van DES werd hier 2e in 1.00.4. Pim v.d. Bosch eindigde op dit nummer voor de heren eveneens als eer ste in 58.5. Annemarie de Bruin bereikte met 1.40.8 een derde plaats op de 100 m schoolslag voor meisjes o.. 10 jaar, terwijl ook drie estafette-ploegen in de voorste gelederen eindigden. De 400 m wisselslag-estafette voor heren was met een tijd van 4.39.4 goed voor een eerste plaats en bij de 5 x 50 m vrije slag estafette werden zowel de jongens als de meisjes o. 14 jaar derde. Den Haag: In zwembad Morgen stond was de Zijl/LGB één van de 10 deelnemende verenigin gen, die streden om de O.T.C.- bokaal. Ook tijdens deze wed strijden was Edward Maasdijk, die de afgelopen weken twee maal werd geselecteerd voor de nationale zwemploeg, weer goed op dreef. Voor de 100 m vrije slag had hij slechts 57.7 sec. nodig, voor de 200 m wisselslag 2.22.8. Beide tijden leverden hem een eerste plaats op en vijzelden het puntentotaal van de Zijl/LGB flink op. Goede tij den werden eveneens gezwom men door Annemarie de Bruin en Annet van Tol die de 100 m schoolslag in 1.40.0 en 1.42. aflegden Rosemary Vonk ten slotte wist op de 100 m rugslag met 1.13.9 beslag te leggen op de derde plaats bij de dames. nt£x (Van onze handbalmedewerker) ^LEIDEN De dames van Bax/Foreholte hebben in hun eerste wedstrijd voor de veldcompetitie in Rijswijk een zeer sterke indruk gemaakt tegen Animo. Weliswaar .jwas de eerste treffer voor Animo, maar vrijwel direct daarna schoot Hannie Bos- kamp keihard de gelijkmaker in. Een mooie combinatie tussen Annemieke de Bruin en .Lenie v. Beek werd door laatstgenoemde ^keurig afgerond, Hannie Boskamp knalde nogmaals van afstand in en Anke v.dL Nou- 0 land zette goed door via de zijkant (1—4). evjEen straf worp bracht de Rijswijksen weer wat dichterbij maar ook dat was van korte duur. Ineke Slobbe schoot haarscherp raak en Hannie Boskamp schoot liefst 5 maal achtereen onhoudbaar in de hoeken: 2—10. Ellie Hoek bepalde de ruststand op 3—10 1 via een snelle combinatie met Annemieke de Bruin Ook in de tweede helft bleek va Bax/Foreholte duidelijk de betere ploeg. Vooral Hannie Boskamp kreeg veel kansen maar zij beperkte zich tot aangeven Ineke Slobbe, Lenie v. Beek, Marian Mens, Anke v.d. Nouland en Ellie Hoek maakten het sj karwei af op 5—18. elin spelen voor Mieke Duivenvoorde, Thea Ter- heide en Leidy Vogels waren de Noordwij- kerhoutsen duidelijk sterker dan Snelwiek. Bovendien verloor concurrent Velo zodat de Noordwijkerhoutsen een bijzonder sterke koppositie innemen. Dit weekend op de re ceptie ter gelegenheid van het zaalkam pioenschap, toonde coach Caron zich duide lijk tevreden over het bereikte resultaat. Wanneer de heer Caron aan het einde van het seizoen wegens drukke werkzaamheden stopt met de training en begeleiding van Northa, wil hij dat doen met de dubbeltitel. Ook op het veld promoveren naar de eerste klas is een droomwens van hem. De wedstrijd tegen Snelwiek was een forma liteit. Ineke Streng was de grote animator en invalster Marian Spierenburg in het doel liet duidelijk merken dat Northa ook in de breedte sterk is geworden. Via een 5—3 voorsprong bij de rust won Northa met 16-5. HVS had geen kind aan het Delftse EDH, dat duidelijk niet in de regionale klasse thuishoort. Voor rust was er nog enigszins van een wedstrijd sprake, hoewel HVS na een 4—0 voorsprong de zaak onder controle hield: 7—3. In de tweede helft kon HVS zich wat experimentjes veroorloven met spelsys temen en wisselsDeelsters. Met 15—3 werd de zwakte van de Delftse ploeg duidelijk aangetoond. NTO verspeelde de laatste kans door een 48 nederlaag tegen de reserves van Kwiek Sport. Het werd een regelmatige nederlaag waarbij NIO niet bepaald het geluk aan haar zijde had. Kwiek Sport was echter de betere ploeg en verdiende de zege. De Haag sen staan met zes punten voor op NIO, dat nog steeds de tweede plaats bezet. Northa-heren traden in De Lier zonder wis sels aan tegen Odis. Desondanks waren zij duidelijk sterker dan Odis, dat eigenlijk alleen in de eerste helft enige tegenstand kon bieden. Na een 5—8 ruststand won Northa royaal met 9—18. SAN/Saturnus kon niet imponeren tegen de reserves van Bax/Foreholte. Zonder Wil Schulte kwam er weinig gevaar uit de Leidse ploeg. De Voorhoutsen waren op alle fronten sterker en via 8—3 bij de rust werd met 134 verloren. Monique Plouvier kon met 3 doelpunten nog voor enige opleving zorgen. HVV kwam tegen de reserves van San/Sa- tumus in een bijzonder tam duel tot een 4—10 overwinning. Bij de rust was de voor sprong 1—5. Paul Adema in het doel van de Voorschotenaren verrichtte enkele fraaie reddingen. (Van onze krachtsportmedewer ker) MAASTRICHT Sam Holswil der is tijdens de zeer rommelig verlopen Nederlandse kam pioenschappen gewichtheffen tweede klasse in de gewichts klasse midden-zwaar Neder lands kampioen geworden. Holswilder mocht drie gouden medailles in ontvangst nemen, want zowel bij het onderdeel trekken en stoten als in de to taaluitslag bereikte hij de eerste plaats. Sam Holswilder ver werkte totaal 227,5 kilogram, opgebouwd uit 100 kg bij het trekken en 127,5 kg bij het sto ten. In dezelfde klasse moest Bart Zwart met een tweede plaats genoegen nemen. Hij ver werkte totaal 215 kilogram (trekken 65; stoten 120). In de klasse licht-zwaar verspeelde John ten Brinke de Nederlandse Gewichtheffen titel door bij zijn tweede beurt bij het stoten te falen. Ten Brin ke legde nu beslag op de tweede plaats met 217,5 kilogram (95- 122,5). Een nog grieperige Wij nand van Tongeren bleef 25 ki logram onder zijn beste totaal- prestatie en reikte niet verder dan een zesde plaats (90-110- 200). Een zesde plaats was ook weggelegd voor Henk Mast, die bij de lichtgewichten in totaal 155 kilogram (67,5-87,5) verwerk te. Bij de zwaargewichten ver trok een gedesillusioneerde Peet van Amsterdam (hij faalde drie maal bij het tweehandig stoten) na de eerste stootbeurt vroegtij dig uit Maastricht 'ilder behaalde op de NK drie gouden

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17