Noordwijk weer riant aan kop GWS voor te sterk LSVV70 OPNIEUW GELIJKSPEL VOOR QUICK BOYS Eerste overwinning voor Leidse Boys RCL gooit glazen m: eigen 1-1 MISSTAP SVLV LEIDSEOOURANT PAGINA 16 Van onze sportredactie NOORDWIJK Tegen beter weten in werd scheids rechter Bouw uit Blokker zaterdag door Spakenburg als „de schuldige" aangewezen voor het 20 verlies bij Noordwijk. Had doelman Lou Beukers tijdens de wedstrijd zijn misnoegen al kenbaar gemaakt door na de door Jaap van Kesteren benutte strafschop de bal demonstratief naar de middenstip te brengen, ook Spakenburg-trainer Zwartkruis had zo zijn kri tiek op de man die bij een 10 stand voor Noordwijk „verrassend" een strafschop toekende wegens „hands" van Gert Koelewijn. „Ik dacht eerst aan buitenspel", vertelde Zwartkruis na afloop. „Maar een opzettelijke hands bal, nee dat zag ik er echt niet in. In ieder geval betekende het voor ons wel de genadeklap. Met die 1—0 hadden we nog wel een kans gehad. Zwartkruis, die ook :n het Noordwijk-kamp zijn medestan ders vond (Bröring, die zijn in zet al dan niet opzettelijk op de doellijn met de hand zag ge stopt: „Voor mij zat er geen strafschop in") tornde evenwel niet aan het predikaat „ver diend" van de Noordwij k-zege, zoals ook trainer John Eelman de winst van zijn formatie „ge zien de tweede helft" wel kon billijken. „Alleen", wist de oe- fenmeester die ook volgend sei zoen weer met Noordwijk in de slag zal gaan, „viel Spakenburg me zwaar tegen. In een wed- eerste klasse strijd van dit belang, had ik toch wel meer dan twee spitsen bij Spakenburg verwacht. Mede door die angstige speel wijze van Spakenburg en het behoudende systeem van Noordwijk (Eelman: „Wij hoef den immers, niet te komen") ver liep de eerste helft van dit top- duel zonder echte hoogtepunten. Albert Spaanderman verwierf zich de enige uitgespeelde kans hij knalde naast en Noord- wijker Ben Barten liep tegen een officiële waarschuwing aan wegens het onderuithalen van tegenstander Bert Koops. Na rust bewees „troetelkind" Arie Weyers, als invaller in de ploeg verschenen voor de aan het hoofd geblesseerde Sjoerd Boot, zijn grote waarde voor de tot dan stroef opererende Noordwijkers. Met Weyers als rechterspits (Jan Willem Bogers zakte af naar het middenveld) kwam er meer snelheid in de Noordwijk-elf. En al in de acht ste minuut met doeltreffend re sultaat Weyers zorgde voor de afgemeten voorzet, de weer ui terst nuttige Cor Vreugdenhil kopte door en Ruud Bröring (overigens nauwelijks opval lend) haalde verschrikkelijk hard uit: 10. Noordwijk beheerste de strijd vanaf dat moment volledig. Weyers en Vreugdenhil hadden de „2—0" al eens gemist, toen arbiter Bouw tot de zo omstre den strafschop besloot. Jaap van Kesteren faalde niet, al was doelman Beukers wel erg dicht bij toen de bal in de rechter hoek van het doel verdween. Eelman (die het ook zaterdag zonder de half geblesseerde en wat grieperige Kees Karstens moest doen) later over de nu weer riant geworden voor sprong van zeker vijf pun ten: „Dit kunnen we eigenlijk niet meer uit handen geven..." GERT-JAN ONVLEE Jaap van Kesteren schiet Noordwijk van elf meter naar een beslissende 2—0 voorsprong tegen Spakenburg. (Van onze sportredactie) LEIDEN Het inhaalprogram ma in de eerste klasse leverde slechts één wedstrijd op. LSVV'70 leed op eigen terrein een forse nederlaag tegen GWS, dat goed meedraait in de race om het kampioenschap, met slechts één punt achterstand op leider SVOW. LSW'70 begon sterk aanval lend en schiep zich vele kansen, waarvan er slechts één benut werd. Ger Vos schoot direkt raak uit een vrije schop, zijn specialiteit Nog voor rust kwam GWS terug via Jelte Tilma, die een combinatie fraai afrondde. Dezelfde Jelte Tilma scoorde in de tweede helft nog driemaal zondag afdeling (Van orize sportredactie) LEIDEN De positie van VTL in Groep A van de Gouds/Leidse afdeling is onaangetast gebleven. De Vlietbewoners wonnen bij RVC met 2—0. Alphense Boys blijft hardnekkig volgen: 1—0 winst op Oranje Groen. ZLC en Alphia, vorige week al vrijwel uitge schakeld, speelden tegen elkaar gelijk: 3—3. Opvallend was de overwinning van Leidse Boys (21) op Soccer Boys, de eerste zege van de Leidenaars dit seizoen. Warmunda verloor van Floreant (1—2). In Groep B is DOSR niet ingelo pen op Oudewater. De wedstrijd bij Ammerstol werd afgelast Meerburg boekte een verdienst elijke zege tegen Bergambacht 32. VNL versloeg Nieuwer- kerk (1—0). Weteringse Boys won met dezelfde cijfers van Schoonhoven, terwijl VNA kan sloos bij Gouderak verloor: 3-0. Leidse Boys kwam na enkele kleine nederlagen achter elkaar nu eindelijk aan de eerste zege: Soccer Boys werd met 2—1 ver slagen. Het team van trainer Bekkering kwam al snel aan een voorsprong toen de opge rukte linksback Leo Engel in schoot. Een doelpunt van Karei Moerland werd daarop afge keurd. Toch werd het 2—0, doordat Frans Vermeul een vrije trap ineens inschoot. Na rust moest Soccer Boys wachten tot de laatste minuut, alvorens de tegentreffer kon worden be groet. Wim Bugter was er de maker van. Warmunda verloor van Flo reant met 1—2. Na een sterk aanvallende start kwamen de Warmonders achter toen Dolf Kok Clemens v.d. Werf buiten het zestienmetergebied neerleg de en Henk Goudriaan de vrije trap keihard inschoot. Even la ter was het weer gelijk. Toon v.d. Voorn liet een voorzet van Mathieu van Winsen lopen voor Dirk de Niet: 1—1. Nog voor rust maakte Clemens v.d. Werf er 1—2 van. Na rust kwam War munda niet verder dan een af gekeurd doelpunt van Toon v.d. Voorn (Dirk de Niet stond hin derlijk buitenspel). ZLC en Alphia speelden beide met sterk gewijzigde teams. Bij de Leidenaars ontbraken doel man De Vos en Hennie Montag- ne. Trainer Ruud de Groot had zijn elftal bovendien op andere plaatsen gewijzigd. Bij Alphia ontbraken doelman Rietveld (vervangen door Pim Goedhart), Wim Heins, Jan Martens (beiden geschorst) en de zieke Ben den Daas. Invaller René Noorlander (15 jaar) vertigde direct de aan- Ongelukkig verlies regiona'cn UVS (Van o te sp- rtredactie) LEIDEN regionalen van UVS hebben tegen ADO een ongelukkige 21 nederlaag ge leden. De blauwwitten stonden tien minuten voor tijd nog met 1-0 voor. UVS nam na een half uur via Ton Nieuwenburg de leiding. Na deze treffer was UVS dicht bij. een tweede doel punt. Jan Klein schoot tegen de paal. De jeugd van Katwijk heeft te gen het nog, in degradatie ge vaar verkerende De Musschen een 2-1 nederlaag moeten incas seren. In de eerste periode had Katwijk het beste van het spel, maar kon dit echter niet in doel punten uitdrukken. De Rotter dammers hadden de overwin ning voornamelijk te danken aan de grote inzet waarmee ge speeld werd. Pas één minuut voor tijd kon Katwijk de 2-0 achterstand verkleinen door een treffer van Ane Koelewijn: 2-1. dacht op zich door 0—1 te sco ren. Wim Ouwehand trok de ploegen weer in evenwicht door een vrije'trap ineens in te schie ten. Dezelfde speler scoorde na rust 2—1 na een doorbraak. Re né Noorlander maakte daarop gelijk, maar Wim Ouwehand (voor het eerst in de spits) maakte zijn hattrick vol: 3—2. In de laatste minuut scoorde Kees Hage met het hoofd de gelijkmaker. Een technisch beter VTL heeft een regelmatige zege geboekt op RVC: 2—0. Na 20 minuten kreeg doelman Koos van Schie een hard schot van Simon v.d. Lin den niet onder controle en via de lat belandde de bal voor de voeten van Piet v.d. Zeeuw, die raak schoot: 01. Fred Nobel en Herman v.d. Werf konden daarop niet voor de gelijkmaker zorgen. Na rust speelde VTL veel beter en Simon v.d. Linden stelde met een kopbal (voorzet Vic Boutier) de zege veilig, .let veel inzet heeft Alphense iJoys Oranje Groen van zich af veten te houden: 1—0. Al na ien minuten viel het enige doel punt. Laatste man Floor Bouw man miste, waarop Paul Bahl- mann de keeper eenvoudig kon omspelen: 1—0. Oranje Groen claimde een tegengoaü na een inzet van Jerry Fakkel. Henk Tegelaar kopte nog net naast. Ook Alphense Boys (Arjan Ver- kley ontbrak; vervanger was Jo- han van Ooy) kwam niet meer tot scoren. Groep B Meerburg (zonder de geschorste Peter Romein en Rob Groenen- daal en met Loek de Jeu) kwam tot een fraaie 32 winst op Bergambacht. Een kopbal van Jan Zandbergen werd door doelman Arie van Turnhout te gen de lat gestompt, waardoor Chris van Mil kon scoren. Dick Potuyt zorgde met twee beheer ste treffers voor 1—2. Na rust werd Meerburg sterker en scoorde via een kopbal van Jan Zandbergen en een schot van Peter v.d. Heiden. Scheidsrech ter v.d. Meer raakte voor rust geblesseerd, maar kon de wed strijd toch uitfluiten. Weteringse Boys heeft een ver dienstelijke zege behaald bij Schoonhoven: 0—1. De Boys tra den aan zonder de zieke Koos Loos. Zijn vervanger Chris van Egmond deed van zich spreken door de enige treffer te scoren. Hij deed dat halverwege de eer ste helft met een kopbal. Jos Cozijn zag een lob over de doel man op de lat belanden en Al- bert Bolle schoot tegen de paal. Meer doelpunten zaten er voor de Boys echter niet in. Gouderak heeft VNA met 3—0 teruggewezen. Nadat Nelis de Wit voor VNA tegen de paal had geschoten, nam Gouderak de leiding, doordat een schot van Wim van Dam door Piet van Krimpen van richting werd ver anderd. Hetzelfde gebeurde na rust met een schot van Ton Trouwborst. Mart Schlagwein passeerde zo zijn eigen doelman Lugters. Toen Lugters een schot van Trouwborst niet onder con trole kreeg kon Wim van Dam 30 scoren. VNL, qua voetbal minder sterk dan vorige week maar met veel inzet, heeft verdiend van Nieu- werkerk gewonnen: 1—0. De grote man bij de Vlietbewoners werd good-old Koos Wesselman (stopt definitief aan het eind van het seizoen). Hij was door trainer Van Hees naar de spits gedirigeerd en nam een voorzet van Jan Ubink, die door Leen- dert Struyk de diepte in was gezonden, ineens op zijn slof. VNL liet meer kansen op doel punten liggen. Een veel pratend Nieuwerkerk kreeg als straf van scheidsrechter v.d. Leek drie boekingen. STANDEN: Groep A: VTL 22—38, Alphense Boys 20—30, Floreant 2130, Alphia 21—29, ZLC 21—29, KRV 21—23, Stompwijkse Boys 22—22, ESTO 21—19, Warmun da 22—19, Oranje Groen 2015, Soccer Boys 22—15, Nicolaas Boys 22-14, RVC 22-13, Leidse Boys 224. Groep B: Oudewater 22—33, Kickers'69 22—29, DOSR 20-27, Gouderak 22—27, Meerburg 21—26, Bergambacht 22—25, WOA 21—20, Weteringse Boys 22—20, Schoonhoven 2118, Nieuwerkerk 21—17, Unitas 22—17, VNL 22—17, VNA 22—12, Ammerstol 20—11. Van onze sportredaktie LEIDEN Quick Boys kon na een aantrekkelijke wedstrijd zonder veel hoogtepunten tegen Heerjans- dam één punt aan zijn totaal toevoegen: 1—1. Met Jaap de Zwart in de gelederen voor Joep den Hollan der (verhinderd) kon Quick Boys voor de pauze niet tot grote hoogte reiken. Het vond daarbij zijn gelijke veren bij Maasdijk, in Heerjansdam, dat dan wel meer balbezit had H" ™st wk K" maar zich toch ook geen uitgespeelde kansen wist te verschaffen. In de tweede speelperiode nam aanvallend opzicht bleek de ar- Heerjansdam reeds na twee mi- moede van beide ploegen. Met nuten afstand van Quick Boys. de sterke wind in de rug had Harkingsveld liet met een fraaie Ter Leede in de eerste helft wel schuiver Quick Boys-doelman veel balbezit, maar de afwerk- Floor Schaap volkomen kan- mg yia afstandsschoten ont- sloos. Luttele minuten later trok brak slechts Nanne Sluymer en Quick Boys de stand echter al- van der Zwart onderna- weer gelijk. Op aangeven van men een poging het doel vun Jaap Heerikhuisen kopte Wim siZO-doelman Joop van Haaf- van der Plas 11 bmnen. Quick ^en Van verre onder vuur te Boys verwierf zich daarna nog nemen. Desondanks verwierf kansen om definitief van Heer- Ter L^e zich nog redelijke jansdam weg te lopen, maar de kansen. Met name Jos Eijkens Katwijkse aanvallers wisten er werd enkele malen in goede po- geen raad mee. Vlak voor tijd sjbe gemanoeuvreerd, maar de- behoedde Martin Heerikhuisen ze ontkrachtte zijn eigen pogin- Quick Boys zelfs voor een ne- gen d0or veelvuldig hands te derlaag door een inzet van een maken. Heerjansdam-speler van de j^a de pauze herstelde Ter Lee- doelhjn te glijden. de zich enigszins in positieve In de tweede klasse A boekte zin, maar ook nu moest de for- het voor de titel reeds uitgescha- matie van trainer Ton Kante- kelde Katwijk wederom een been in de aanval kracht ontbe- ruime overwinning. 's-Graven- ren. Veelvuldig tippelden de Ter zandse SV moest met 4—0 zijn Leede-aanvallers in de buiten- meerdere erkennen in de Kat- spelval, zodat SIZO vrij gemak- wijkers, die reeds bij de pauze kelijk de aanvalspogingen van de overwinning veilig gesteld Ter Leede kon ontregelen. De hadden (3—0). Met een schot voor Hans Bisschops ingevallen van Freek Rinks dat via de Jan van Harskamp (in de rust handen van de doelman van was Jan van Slooten reeds ge- 's-Gravenzandse SV en de lat wisseld voor Jan Zandvliet) weer het veld in caramboleerde kreeg de mooiste kans om Ter toonde Katwijk reeds in de eer- Leede de beide winstpunten te ste minuut haar offensieve be- bezorgen. In ideale scoringsposi- doelingen aan. Binnen vijf mi- tie gemanoeuvreerd bleef zijn nuten leidde Katwijk met 2—0 harde schot echter achterwege, door doelpunten van Cees Guyt. Het werd een bijzonder zwak Amerik van Duivenvoorde en schot, dat SIZO-goalie Van Arnodl Broers (na rust) bepaal- Haaften niet in verlegenheid den de eindstand op 4—0. kon brengen. Vlak voor tijd ont- De in degradatiegevaar verke- snapten de Sassenheimers nog rende verenigingen SIZO en Ter aan een nederlaag, toen een Leede hielden elkaar negentig schot van Bert Blokker door het minuten lang op een bijzonder houtwerk gestuit werd. laag niveau in evenwicht: 0—0. Zelfs de term „typische degra- Deftfe KlSSSe datiewedstrijd" kon aan dit duel niet verleend worden, omdat De 2—1 overwinning van Kou- beide ploegen daarvoor te wei- dekerk op Maasdijk was het nig inzet toonden. Vooral in enige positieve punt dat deze wedstrijd de Koudekerkers op leverde. Het zwak spelende Koudekerk kwam na 30 minu ten spelen aan de positieve kant van de score (doelpunt Jan Sna ters), maar moest deze voor sprong bijzonder snel weer inle- Na de rust leek Koudekerk zich te moeten verzoenen met een 1—1 gelijkspel. Wel kregen de Koudekerkers kansen om we derom een voorsprong te nemen (Jan Snaters en Herman Hooge- nes verschenen beiden alleen zaterdag KNVB voor de Maasdijk-doelman), maar de afwerking ontbrak vooralsnog. Leo van Wetten een beter resultaat. Kees de Jong (tweemaal) en Peter Cre- mer faalden echter alleen voor de Schoonhoven-goalie. Randstad Sport kon tegen DSVP in Pijnacker zich niet revancheren voor het deböcle van vorige week. De Voorscho tenaren werden wederom kan sloos verslagen: 3—0. Heel wat beter verging het Ze venhoven dat Loosduinen via een 2—0 voorsprong bij de doel- wisseling met 40 opzij zette. Koos Verlaan had het grootste aandeel in de Zevenhovense produktie. Hij scoorde een hat trick. Leo Bos sr. nam het laat ste doelpunt voor zijn rekening. TAW besliste reeds voor de pauze het treffen met Scheven- ingen in zijn voordeel. hield Koudekerk echter in de Gerard Broer bezorgde TAW kampioensrace, door een hoek schop van Albert Hakkebrak beslissend af te ronden. Rijnsburgse Boys leed tegen Be Fair kostbaar puntenverlies: 1—1. Spelend zonder Bas van der Berg en Cas Zwaan (zij werden vervangen door Paulus Zwaan en Wout Zandbergen) bouwde de ploeg van Frans van halverwege een 1—0 voor sprong. Scheveningen zelf maakte voor TAW het karwei af. Het trok spoedig de score gelijk, maar hielp met een inzet in eigen doel TAW ook aan de verdiende zege. Een beter draaiend De Sleutels deelde met SV PTT de punten: 1—1. Na een doelpuntloze eerste der Zeeuw wel aan een groot helft, waarin De Sleutels duide- overwicht, maar de kansen die lijk het beste van het spel had, de ploegen zich verschaften nam De Sleutels via een doel- werden niet in doelpunten om- punt van Koos van Es (op aan gezet. Tien minuten lang mocht geven van Wil Brouwer) de lei- Rijnsburgse Boys zich in de eer- ding. SV PTT kwam echter ste helft winnaar wanen. Jac- sterk terug en trok vlak voor ques den Heijer zette uit een tijd de score gelijk, voorzet van Anne Oouwersloot Lisser Boys devalueerde zijn de „Boys" op 1—0, maar deze promotiekansen door een 1—1 voorsprong werd door Be Fair gelijkspel bij Holland Sport '32. vlak voor rust op fortuinlijke Door de sterke start van Lisser wijze ongedaan gemaakt. De ge- Boys en het zwakker verweer hele tweede periode jaagde van Holland Sport leek een rui- Rijnsburgse Boys de winnende* me overwinning tot de reële mo- treffer na, maar het ging daar- gelijkheden te behoren. Lisser bij zo ongeconcentreerd en zó Boys drukte echter pas halver nerveus te werk, dat het zichzelf wege het overwicht uit in een in een kansloze positie manoeu- 0—1 voorsprong (doelpunt Leo vreerde. Kuipers). Holland Sport kwam echter sterk terug en greep na Vierde KI3SS0 de pauze alsnog het verdiende gelijkspel. Het had daarbij de In de vierdeklasse A leed hulp nodig van Bert Muller, die Zwammerdam op eigen terrein jn een uiterste poging om een tegen Schoonhoven een ruime doelpunt te voorkomen een in- nederlaag: 03. Een onverwach- 2et van Platje in eigen doel te nederlaag in feite, want werkte. Zwammerdam kreeg in de eer- in de vierde klasse B kwam het ste helft (die met een 01 voor- Alphense ARC tegen Die Haghe sprong voor Schoonhoven werd niet verder dan een doelpunt- afgesloten) voldoende kansen op loos gelijkspel. (Van onze sportredactie) LEIDERDORP RCL is hard op weg om zijn eigen glazen in te gooien. Hadden de Leiderdorpers twee weken terug nog een riante voorsprong van drie punten op volger Volendam, na het verlies van vorige week en het gelijke spel (1-1) van zaterdag tegen Jodan Boys staan de twee koplopers weer gelijk. Het rechtstreekse duel, dat nog op het pro gramma staat, zal nu waarschijnlijk beslissend zijn voor promotie naar de eerste klas. Trainer John Huguenin besefte minuten voor tijd kon Wim dit terdege: „Drie punten verlie- Graafland een vrije trap van zen in twee wedstrijden is op Bart van Mazen simpd l£mgs zijn zachtst gezegd teleurstel- Bram Brandt tikken. Huguenin: lend. Ze hadden deze competitie rustig uit kunnen spelen. Ze kunnen elke ploeg kapot spelen, als het zelfvertrouwen er is; ,Ze bleven maar jagen na die 1-0. Dat was helemaal niet no dig. Bij dat tegendoelpunt werd er ook niet eens een muurtje echter een verdiende gelijkma- mdcu het doelpunt uitblijft, geformeerd. De organisatie was zoals vandaag, dan worden ze toen helemaal weg". Het wegge- nerveus; dan gaan ze jagen en vertje leverde de Goudenaars tegen zichzelf voetballen". ecbf Dat jagen had tegen Jodan Boys ^er uiteindelijk na 70 minuten voetballen wel succes, maar in plaats van die kostbare voor sprong vast te houden (of uit te breiden; Leo Holl faalde echter) werd hij op een zeer knullige manier uit handen gegeven: drie op. Verdiend alleen al, omdat Jodan Boys tactisch sterker speelde. Door al in de aanval en op het middenveld erg agressief te sto ren, haalden de Goudenaars het tempo uit het Leiderdorpse spel en gaven ze hun tegenstanders niet de ruimte voor de gewone opbouw van de aanval. Zelfs speelde Jodan Boys sterk en gevaarlijk in de diepte, hetgeen minstens evenveel scoringskan sen opleverde als het jachtige aandringen van RCL. Vooral Bert Graafland (de beste speler van het veld) had een groot aandeel in de Goudse aan val. Enkele malen was hij de Leiderdorpse defensie en met name Wally van Haver (voor stopper voor de afwezige Henk Braat) te snel af, maar het af rondende schot kwam maar niet van zijn voet. Ook Teus Rij laarsdam kon Jodan Boys niet aan een voorsprong helpen. Di rekt na de pauze schoot hij op de lat. Ook RCL (na rust met Hugo Minderhoudt voor Ruud de Groot, uitgevallen met een kuit blessure) kon de juiste richting niet vinden (Teske, Van Haver, Plijter) tot in de 25e minuut. Een voorzet van Leo Holl werd door Dik v.d. Bijl op de lat gekopt, waarop het leer via het hoofd van Bas Ederveen weer op die plaats belandde. De twee- Leo van der Berg, de maker van het RCL-doelpunt, in „vuistgevecht" met doelman Piet Rodenburg van Jodari Boys. de rebound was voor Leo v.d. Berg, die laag inschoot: 1-0. Dit doelpunt bleek echter niet vol- zaterdag afdeling tegen de sterk terugvallende studenten en bracht de stand op 4-1. In de tweede klasse zorgde Meerburg voor een grote ver rassing door het favoriete Stompwijkse Boys met 3-1 te verslaan. SJZ dwong het bezoe kende Abbenes een gelijkspel af: 1-1. Door de nederlaag tegen Meer burg heeft Stompwijkse Boys zijn kansen op de titel sterk verkleind. Al na een half uur spelen keken de Boys tegen een 2-0 achterstand aan, waar Wil- lem Wijngaarden en Nol Hage- naars verantwoordelijk voor waren. Theo Duyvestijn bracht de Boys via een strafschop op 1-2, maar Nol Hagenaars gal Meerburg zekerheid: 3-1. SJZ begon sterker dan Abbe nes, maar toch waren het de bezoekers, die de leiding namen uit een schot van Wout Uytho ven. Clemens van der Wiel be nutte voor de Zoeterwoudse ploeg een strafschop (1-1). GOUDA Het zaterdagvoetbal afdeling Gouda bracht een ver rassende nederlaag van Bode graven tegen Aarlanderveen (0 1). WDS, dat tegen Rijnstreek geen fouten maakte (1-0), nader de tot op één punt met één wedstrijd minder gespeeld Sportief haalde fors uit ei maakte Gouda met 5-0 in. FIo reant versloeg Waddinxvea met 1-0. Bodegraven begon veel sterkei en drong Aarlanderveen in d< verdediging, maar een groo aantal aanvallen leidde slechts tot enkele kleine kansjes. Na tien minuten in de tweede helfl beging de Bodegraafse verdedi ging een misstap, waar Jos Wijf jes gretig van profiteerde: zijn schot plofte via de bmnenkan van de paal achter doelman vai Geer in het net. De thuisclul probeerde terug te komen, maai slaagde er niet in. Een sterker Floreant behaalde een verdiende zege op Waddinx veen. Voor rust kwam Florear niet verder dan een afgekeur doelpunt, maar erna scoord Frans van der Velde een gavi treffer, die de beslissing bracht 1-0. Stand tweede klasse: MVKV 17 29; Stompwijkse Boys 17-26. SVLV 16-24; Abbenes 17-23; Bernardus 17-17; Meerburg 15 15; SJZ 16-12; VNL 17-11; Al hia 17-11, Unitas Leiden 17-] Kicker^ 17-7. Z Gouda: Bodegraven 20-32; I 19-31; Sportief 19-26; Gouda 1 22; Floreant 19-21; Reeuwijk 1 20; Rijnstreek 20-19; Siveo 18-1! Aarlanderveen 19-14; Waddinj "een 20-14; Oudewater Bergambacht 19-7. doende te zijn voor de Leider dorpers. ROEN VAN DER GEEST Van onze sportredaktie LEIDEN In de zaterdagafdi ling van het damesvoetbal be ging SVLV in Katwijk tegen d reserves van KRV een missta] De Voorschotense meisjes ledei een 2—0-nederlaag. Coby Guy nam beide Katwijkse treffei voor haar rekening. Lugdunui en Alphia blijven elkaar op d tweede plaats van de ranglij! gezelschap houden. Lugdunui had geen moeite met Zevenht ven (0—2 door doelpunten va Nancy Verhoeven en Tony Ver mond) en Alphia versloeg Val ken '68 met ruim verschil: 4—6 Thea Verduin en Henny Schol newille bezorgden Alphia ee: voordelige 20-ruststand. Anj Ram en wederom Henny Schot newille scoorden de derde e vierde treffer. Een veel sterke RCL rekende reeds voor de pai ze af met Kickers '69 2: 0— Doelpuntenmaaksters: Elle Smit, Jolanda Overbeek en Mai griet Koetsier. Stand zaterdag: KRV 15—21 Lugdunum 1523; Alphi 15-23; RCL 17—16; Wet. Girl 2 15—16; SVLV 15—16; Zevei hoven 1511; KRV 2 1511 Valken '68 15—7; Kickers '69 16-2. In de zondagafdeling wees We teringse Girls Randstad Spoi gedecideerd terug: 40. Mario de Groot en Mary van der Mee namen ieder twee doelpunte voor hun rekening. Iduna bt haalde een zwaar bevochte 0—1-zege (doelpunt Vera va der Hoorn) op SJC en is daa door Randstad Sport tot op punt genaderd. SJZ passeerd Oranje Groen op de ranglij! dank zij een 1—0 overwinnin Will du Prie scoorde na ee doelpuntloze eerste helft het en ge doelpunt van de wedstriji SJZ 2 leed de 19e nederlaag o rij. Ditmaal nam UDO met vil doelpunten ruim afstand. Mi rian Velders (3x) en Jacquelin Zandbergen scoorden voo UDO. Kickers '69 tenslotte wi tegen Sportclub Lisse pas vla voor tijd de overwinning te gri pen: 2—1. De Leimuidense doe punten kwamen op naam va Sjaan van der Akker en Anne ta Middag. Stand zondag: Wet. Girls 19—31 Randstad Sport 1926; Idur 18-25; Kickers '69 19—24; SJ 19—21; Lisse 20—19; SJZ 19—1' WSB 18—16; Oranje Groe 19—16: UDO 20-6; SJZ 2 ÏO-J

Leidse Courant | 1976 | | pagina 16