'anaiden 'erder ichterop Bax-Foreholte verstoort „droom" van SEW: 13-8 BVO in sleutelduel Inst Gemini/K Blunders troef KATWIJK LAAT PUNT LIGGEN LMHC kandidaat voor kampioenschap Geert «lansen eerste KNIJNEN BURG SUCCESVOL KIJK UIT TE STERK VOOR LISSE Ruime zege De Spartaan ïogelijk LEIDSfc C OU KAN I PAGLNA 17 da EIDEN De Danaïden is in de hoofdklasse verder ,e^ -hterop geraakt door nederlaag-nummer-zoveel. Te- p(BD Luto werd zwak gestart, wat Reuter c.s. wel RCionden waarderen. Regelmatig scorend werd een -di_6 voorsprong opgebouwd in de eerste akte, waarin kenerard Nap na het missen van een strafworp ook ittig werk deed (1—6). Aanvankelijk gaf het vervolg etzelfde beeld te zien. Een beter Luto, dat dank zij ~~in sterk dameszestal het verschil tussen de twee joegen kan bewaren. iar bij 512 verandert De inaïden ineens en dan blijkt It de „mannen" van Hensen t heus wel kunnen. Koploper ito, verder uitgelopen door de >3 van Eibernest contra Wit, wordt niet meer be- i, maar wordt nog wel aan het bestaan van de ivei genstander herinnerd. De Lei- naars kwamen terug tot 9—12 i had de Leidse ploeg de gehe- partij op die manier gespeeld, n was Luto beslist met een int minder weggegaan. Pieter jrneef (scoorde eenmaal) ver- ng Sander van Unen. Cees •istiaanse is in de plaats ge- Bob Schrama. iktakel kwam van Pernix, t Groen Geel op een voor Ijj nnen een kwartier stond de idse Hout-ploeg achter met Üi -4 en het leek alsof er niets I is veranderd. Echter toch wel, int nog voor de wisseling was r irnix terug in de strijd door 1 lals van Mulder, Alice Tiele- an en Mekking. Toen de weer aanwezige Van Seggelen na het keren voor 55 tekende, was Pernix op weg een verdiende puntendeling te bewerkstelligen. Zelfs nam Pernix door Tiele- man de leiding, maar Groen Geel haalde het net. Zuiderkwartier speelde ook ge lijk, al kan de 2—2 tegen Rozen burg nog niet als vaststand ge noteerd worden, omdat Rozen burg geprotesteerd heeft tegen een beslissing van de ontzettend zwak leidende arbiter Springer. Springer floot overigens terecht af, toen de Rotterdammers bij het balbezitspel (bij 2—1 voor) van de aanval terugspeelden naar het middenvak. ZKW trok uit de verkregen vrije worp ten aanval kon via Van Daim gelijk maken. KNS kon O WO alleen in de opening aan. Coach Eegdeman durfde zelfs van overspelen te spreken, maar dat was dan wel erg kortstondig. Nog voor er drie kwartier verstreken waren Eric Filemon van De Danaïden in ongelijk duel HAD OWO door het tempo flink omhoog te stuwen de zaak allang een andere wending kun nen geven en leidde bij rust al met 5—3. Na de pauze zakte KNS weg omdat de thuisclub steeds beter werd. De Maarnse ploeg won uiteindelijk met 11—6. Ons Eiland maakte de verre reis naar Zeeland, om Animo uit Souburg ^r van langs te geven. Het werd daar vrij ge makkelijk 3—7. Beekman begon erg goed met 0—2 en na de ruststand van 1—3 liep de Leidse club in een ruk door naar 16 en is vanaf dat mo ment niet meer in gevaar ge weest. Arbiter Van Es leidde voortreffelijk! Ons Eiland blijft meedoen in het kampioensspel. TOP eveneens, want de Sassen- heimers klopten de voering van GKV. Het werd 10—7, nadat de eerste helft 6—2 had opgeleverd. TOP speelde in die eerste helft erg goed, maar kon na het keren niet verder uitlopen omdat GKV gelijke tred kon houden, vanwege het lagere tempo van TOP. De der de tweedeklasser is in grote moeilijkheden, n.l. Crescendo. De groen-witten speelden knap gelijk tegen Albatros (66), maar staan troosteloos onder aan. Het is bijna ondenkbaar, dat deze bijna eeuwige tweede klasser nog van de onderste plaats kon afkomen, want de achterstand is erg groot. In deze klasse is HSV gisteren al kam pioen geworden. Crescendo werkte 31 weg en maakte er 34 van. Het werd echter toch nog gelijk 66. (Van onze correspondent) LEIDEN In de Apollo- hal in Oegstgeest vond het Nibbixwoudse SEW haar Waterloo tegen Bax- Foreholte. Tot aan deze allerlaatste competitie wedstrijd stond deze ploeg aan kop met het Arnhemse Raak-Swift waarvan zij in de compe titie tweemaal had ge wonnen. Vrijuit spelend bewees Bax-Foreholte door een royale 138 overwinning op SEW toch bij de top van de eerste klas te behoren. In de eerste helft werd SEW volkomen overspeeld. Le- nie van Beek en Hannie Boskamp vonden met ie der drie treffers de zwak ke plekken in de verdedi ging. Ineke Slobbe en El- lie Hoek brachten de ruststand op 83. De tweede helft gaf een meer gelijkopgaande score te maar het spel bleef komen Bax-Foreholte. Lenie v. Beek Mariëtte Siera en Anke Nouland zorgden voor eei slissende 12—8 voorsprong in de slotfase. Toen SEW in een hoopsoffensief probeerde als nog een overwinning uit het vuur te slepen, ging Hannie Bos kamp met een schijnbeweging langs de gehele Nibbixwoudse verdediging (13—8). MMO was veel sterker dan het bezoekende Duivenstein-Hermes en de 6—2 overwinning was dan ook een flauwe afspiegeling van de werkelijke krachtsverhou ding. Volwater opende de score met een afstandsschot waarna José Elstgeest via een break-out 2—0 op de bordjes bracht. Na een Haagse tegentreffer was het weer Margré Volwater die raak schoot en een break-out van Co- bi Salm betekende 4—1. De rust kwam met 42 door een onver wacht Haags afstandsschot. In de tweede helft kwamen de Haagsen er niet meer aan te pas. Toos v.d. Hoorn en Margré Volwater brachten de stand op 6—2 maar verdere Hoogmadese treffers bleven uit. De heren van Northa kwamen met 8 man in Rotterdam tegen Actief met 74 achter bij de rust. De eerste minuten werd zelfs met 5 man gespeeld en bovendien werd Actief geholpen door 5 strafworpen. In de twee de helft had Northa de zaken echter goed onder controle en via 78 werd met 910 verras send maar verdiend gewonnen. Jong Ade moest in Dordrecht op een zwaar grasveld aantre den tegen MOK. Dat belette de ploeg echter niet om reeds in de beginfase een beslissende voor sprong op te bouwen. Helma v.d. Geest bracht met twee gave treffers de stand op 20 en Lidia v.d. Poel knalde van af stand 3—0 in. Een strafworp stelde MOK in staat iets van de achterstand in te lopen maar nog voor het rustsignaal onder schepte Margret van Leeuwen een Dordtse aanval en schoot onhoudbaar in, 14. In de tweede helft bood MOK meer tegenstand en bij Jong Ade ging de vermoeidheid par ten spelen. Een strafworp van MOK werd door Wil v.d. Geest in eerste instantie gestopt maar de terugspringende bal werd door MOK alsnog ingeschoten: 24. Via een valworp van Ida Koek en een onderhandse schui ver van Helma v.d. Geest werd verdiend met 36 gewonnen door Jong Ade. NIO bleef in de eerste helft gelijk opgaan met DSO in Zoe- termeer, hoewel de Ripsen steeds aan de goede kant van de score bleven. Na een 1—0 achterstand kwam NIO via 1—2, 2—3 en 34 op een kleine 56 voorsprong bij de rust. De tweede helft was duidelijk voor NIO. DSO kon het tempo niet meer volgen en NIO drukte definitief door naar een verdien de 9—13 zege. Sonja v. Emmerik ;n Gerrie Hoogenboom waren met resp. 6 en 5 treffers de meest produktieve aanvalsters. an onze basketbalmede- erker ranjELFT BVO is er niet ohli geslaagd om het sleu- itoplduel tegen Achilles in iedfinst om te zetten. Een [erwinning in Delft had Alphense basketbal- leg op gelijke hoogte innen brengen met de ;lftse koploper en dat met de thuiswed- ijd nog voor de boeg, de mogelijkheden ge iden op het kampioen- :hap van de tweede divi- ie D. Nu moet Achilles •rliezen in en van Spa- ;nburg (thuis nog onge- gen, dat wel) en moet IVO straks op 10 april thuis van Achilles winnen om een beslissingswed strijd te forceren. Achilles—BVO verliep erg vreemd. Tot de tiende minuut was er nauwelijks verschil te bespeuren tus sen beide teams (21-19). Toen paste BVO echter de fast-break - het sterk ste wapen van de Alphe- naren - met succes toe. BVO nam een voor sprong van 23—31, maar slordigheid in de slotfase Basketbal van de eerste helft stelde Achilles weer in staat bij te komen: 41-43 bij de rust. Direkt na de hervatting liep BVO wederom uit: 4552 na vijf minuten, maar Achilles was nog niet verslagen,nam een nieuwe voorsprong, maar kon deze niet vasthouden. De veertiende minuut werd het breekpunt in de wedstrijd. Achilles stond op dat moment op 6664. Wim Verschuren en Jan Schappert liepen bij BVO hun vijfde P op en ook Roy Lieuw-a-Sie was al uitgesloten van verdere deelneming. De laatste zes minuten zou BVO geen enkel punt meer scoren.... Achilles kon daardoor uiteraard de partij gemakkelijk in winst omzetten: 82—64. Scorers BVO: Schappert 19, Sas en Lieuw-a-Sie 12, Verschuren 8, Van Straal- en 5, Van Wanrooy 4 en Ros 2. STANDEN: Heren eredivisie: Kinzo 32—52, Buitoni 3248, Remington 3246, Delta Lloyd 32-44, Pio neer 3242, Transol 3234, NN Donar 32—32, G de Lange 32—12, Arke Stars 326, Merca- sol 324. Dames eerste divisie: Juventus 20-36, JRC Boxtel 19—32, Mer- casoi 19—26, Olympia 1926, Amical 20—24, Jumpers 20—24, Arrows 29—20, Red Stars 2020, Racing Agon 20—14, US 20—6, Wartburgia 19—6, Groene Uilen 20—2. Heren tweede divisie C: Wolves 19—36, Noordkop 20—30, Hoofd dorp 20—26, H. Cardinals 21—26, Lisse 20—24, Herly 20—22, Zodiac 20—22, Ariola 19-^20, Racing Agon 20—14, Germaan 19—8, Exercitia 20—8, APGS 20—2)+) APGS gedegradeerd. Heren tweede divisie D: Achil- es 19—36, BVO 19—32, Spaken- ourg 20—28, Midland 20-^28, Lu- ba 19—24, Juventus 20—22, Red Stars 20—20, Smit 'S'veer 19-16, Lakers 19-10, ROS/Fo- cial 20—10, Matador 19—8, Piaz za Stars 20—0 Piazza Stars gedegradeerd. ■lle[ Jan onze volleybalmedewerker 'stlEIDEN Gemini Kangeroes erpecft he.t afgelopen weekeinde weer eens een prestatie van for- "sk aaat geleverd. In de goed be- en ette sporthal in Voorschoten aa werd het hooggeplaatste Sarto lit Tilburg met 3—2 teruggewe- en. De wedstrijd, die ruim duurde, gaf een bij- tonder spannend scoreverloop )0r le zien. In de eerste set zag het ;^e er nog niet naar uit, dat de *el Voorschotenaren tot winst zou- Pbden komen. Via sterk geva- 'ieerd aanvalsspel trok Sarto de eerte set naar zich toe. 3emini Kangeroes wist echter, mede dankzij goed spelverdelen van de zieke Peter de Bakker (voorhoofdsholte ontsteking), de W stand weer gelijk te trekken via 15—11 winst in de tweede spel- periode. Hoewel de derde set nog naar Sarto ging (9—15), was de opmars van de Voorschoten- niet meer te stuiten. Een goed blok en een sterke verdediging van o.a. Hans de IJorjg, vormden de basis voor het uiteindelijk bereikte resultaat. Gemini Kangeroes, dat een bij zonder goede vorm ten toon spreidde, schreef de volgende twee sets met 15—10 en 15—9 op Volleybal z'n naam, waarmee de verras sende 32 overwinning voor Gemini een feit was. De reserves van Gemini Kange roes hebben in de race om het kampioenschap opnieuw een steek laten vallen. In de thuis wedstrijd tegen het niet bijster hooggenoteerde Attalanta werd een 2—3 nederlaag geleden. Ge- mini, gehandicapt door het ont breken van Gert Bakker, kon geen vuist maken tegen het ont spannen spelende Attalante. De Voorschotenaren, die alleen in de derde en vierde set tot enigs zins acceptabel spel kwamen, speelden bijzonder krampach tig. Een krachtige aanval ontbrak ten ene male bij Gemini, waar door Attalante alle gelegenheid kreeg zijn eigen spel te spelen. Door deze onnodige nederlaag, die tot stand kwam via de set standen 9—15, 11—15, 15—7, 15—6 en 9—15, gaat het voor Gemini Kangeroes erg moeilijk worden om het kampioenschap in de derde divisie alsnog naar Voorschoten te halen. Jan Slingeland (links) en Kees Knijnenburg veroverden in het toernooi van BC Leiden een tweede plaats in het herendubbelspel. LEIDEN Het weer bijzonder geslaagde badminton-toernooi van BC Leiden (het enige evene ment van betekenis op dit ge bied in Leiden) heeft in de A2- klasse volgens verwachting een overwinning opgeleverd voor VELO-speler én kampioen van Zuid-Holland, Jan van Rossum. In de finale bleek Van Rossum te sterk voor Telwin van Maria- hoeve. In de B-klasse kwam oud-Leide- naar Kees Knijnenburg tot de beste prestaties. Het enkelspel leverde hem een overwinning op en in het herendubbel vormde hij met Jan Slingeland de twee de combinatie. Elly Smit en Ruud Engbert van BC Leiden kwamen in het mixed-dubbel eveneens tot een knappe tweede plek. Bij de C-klassers won Saï- di van Veglo een eerste plaats in het enkelspel ook het he rendubbel bracht Saïdi (met Rob Booy) een overwinning. Jo ke Mansslats van BC Leiden veroverde bij de dames een tweede positie. (Van onze hockeymedewerker) LEIDEN De LMHC heeft tegen Rijswijk bewezen dat ze de koploper is van de 2e klasse A. Op een meer op een zandvlakte lijkend veld, hielden de Leidenaren de Rijswijkers constant onder druk. Als nadeel was hier aan verbonden dat het speelveld nogal klein werd. Het moest dus duidelijk van individuele acties komen, om gevaarlijk te worden. Daar Leiden wat techniek betreft wel wat in ha" mars heeft, gaf dit ondanks het veld niet al te veel problemen. Toch moest er een strafcorner in de twintigste minuut aan te pas komen om de score te openen. Hendrik Quirijns was de maker. In de tweede helft toen Leiden nog meer op de solotoer ging kwamen er ook meer kansen. Ernst v.d. Berg verraste de Rijs wijkers in de tiende minuut met een snelle rush, die hij doeltref fend afrondde. Even later maakte dezelfde speler op een voorzet van zijn broer Wout nog een doelpunt, maar wegens bui tenspel werd deze afgekeurd. Het bleef zo bij 2-0. Over twee weken zal de laatste wedstrijd van dit seizoen over het kam pioenschap beslissen, daar ook Strawberries geen fout maakte. Noordwijk moest de uitwed strijd tegen AMVJ winnen om uit de degradatiezone te komen. De Noordwijkers begonnen fel; maar misten net de laatste tik om tot doelpunten te komen. Tegen het einde van de eerste helft kwamen ze zelfs op achter stand, toen keeper Reinier Soe- ting een bal verkeerd beoordeel de en mistastte. Toch bleven de Noordwijkers in het offensief Halverwege de tweede helft werd de strijd beslist. Inleiding vormde een strafcorner van Maarten Hillebrandt, die naar de mening van Noordwijk ach ter de lijn met de voet werd gestopt. De scheidsrechter be- Hockey sliste echter anders, namelijk strafpush. Edward Verhoeven waarschijnlijk uit concentratie miste deze. De Amsterdammers maakten handig gebruik van de situatie door uit een snel uitge voerde counter 2-0 aan te teke nen. Ook bij dit doelpunt ging keeper Reinier Soeting die zijn afscheidswedstrijd speelde, niet vrij uit. Daar Waddinxveen ech ter van Roomburg met 2-0 klop kreeg, was de nederlaag niet desastreus. Alecto heeft in de race naar het kampioenschap van 4a moeten afhaken. Tegen een zich fel ver dedigend Hisalis konden de Lei derdorpers geen afdoend tegen- wapen vinden. Een nogal teleur stellende 0-0 eindstand was hier van het resultaat. Jammer daar nu bij de ingebruik neming van het nieuwe clubhuis op 3 april geen herenkampioen te huldi gen zal zijn, maar alleen de dames. LEIDEN De vijfde ronde van het Leids schaakkampioenschap werd gekenmerkt door een gTOte hoeveelheid blunders. Koploper Ad v.d. Berg bleef zonder puntenverlies nadat zijn tegenstander, Jan Tolenaar, een fout maakte in de opening. Op de tweede plaats nestelde zich John v.d. Wiel die Arthur Schuering de kans ontnam zijn titel te prolongeren. Al op de vierde zet gaf Jan Tolenaar een pion weg. Toen hij daarna ook nog eens verzuimde de beste voortzetting te kiezen was het voor Ad v.d. Berg niet moeilijk een vol punt te scoren. John v.d. Wiel strafte het zwak ke openingsspel van Arthur Schuering in 17 zetten af. Leo Barendse zag het in tijdnood allemaal niet meer zo heel erg duidelijk zitten. Het toreneind spel dat remise had moeten worden werd daardoor als nog gewonnen door v.d. Wijngaard. Theo Piket bracht zijn partij tegen Joop Bakker zeer regel matig tot winst. Zwetsloot kreeg zijn partij gewonnen verklaard toen Gijs Haasnoot een uur na de aanvang van de wedstrijd nog niet aanwezig was. Toen deze laatste een minuut later binnen kwam stappen protes teerde hij nog wel maar de wed strijdleider hield terecht voet bij stuk. Bert van Dijken lokte na een stukoffer de vijandelijke ko ning in een matnet. In de tweede klasse is André de Boer na een misstap van Kop pers alleen aan kop gekomen. Zelf won hij regelmatig mate riaal tegen Leenders hetgeen hem een punt opleverde. Zijn clubgenoot Jan de Jong zorgde er verder voor dat Koppers niet verder kwam dan remise. Schaken Het zal de Louise de Coligny S.G. naar alle waarschijnlijk heid niet gelukken haar Neder landse schoolschaaktitel te pro longeren. Tegen het Canisius College uit Nijmegen werd de eerste wedstrijd in de finalepou le met 3 1/2-1 1/2 verloren. Al na drie uur spelen was de strijd beslist. Mark v.d. Kamp had weliswaar een loper ver overd maar gaf zijn tegenstan der te veel compensatie in de vorm van niet minder dan vier pionnen. In het eindspel bleken deze vervolgens te sterk. Peter Jansen verloor in de overgang naar het middenspel middels een „vorkje" een vol stuk waar na hij opgaf. Duco Brongers kon geen winstweg vinden en gaf zijn partij daarom maar re mise. Biek Verra kon na het verlies van een van zijn lopers niet voldoende compensatie krijgen en zag zich in een ver gevorderd middenspel genood zaakt op te geven. Leon Konings keek lange tijd tegen een vrijwel gelijke stelling aan. Toen zijn tegenstander in het eindspel echter steeds zwakker begon te spelen wist hij de partij be kwaam tot winst te voeren. LEIDEN Katwijk liet zater dag een punt liggen tegen RZV. Rijswijk speelde Katwijk met 4—4 gelijk. De Katwijkers hebben zaterdag kansen genoeg gehad om het duel tegen RZV te winnen. De kansen werden echter niet goed afgemaakt en hierdoor kon RZV goed bijblij ven en uiteindelijk gelijkma ken. Hans Parlevliet scoorde 2x en Piet de Vries en Hugo Boom stoppel elk 1 keer. BZPC is bezig aan een knap slot van het waterpoloseizoen. In zwembad De Kuil werd met 6 gewonnen van BZV Fortu- na. De jongere spelers, die coach Piet Cluistra bij BZPC deze competitie laat meespelen, gaan steeds beter meedraaien in de Bodegraafse waterpoloploeg. Het tweede gedeelte verloopt daarom erg gunstig voor BZPC, Zaterdag was vooral Pim Bate laan goed in vorm. Vijf doelpun ten nam hij voor zijn rekening en de resterende drie treffers Waterpolo kwamen van Kees Sandifort Tim Poot en Teun Edelman. De dames van de Zijl/LGB be haalden een goed resultaat door gelijk te spelen tegen de Otters. In zwembad de Does werd het 55. Bijna de gehele wedstrijd hebben de Leidse dames voor gestaan. Dp laatste periode ging in met een 5—4 voorsprong, maar in de slotfase gelukte het de Otters toch nog om terug te komen en een gelijkspel in de wacht te slepen. Voor de doelpunten zorgden za terdag Ria Onderwater-Kool haas 3x en Erna Maasdijk en Thea van de Geest. De dames van de Zijl/LGB hebben nog steeds kans om de degradatie te ontlopen. Uit de nog resterende twee wedstrijden zal dan zeker winst behaald moeten worden. LEIDEN - Kijk Uit uit Zegveld heeft de wedstrijd om degrada tie uit de hoofdklasse van de LDDB tegen Lisse met 13-7 in zijn voordeel beslist. De over macht van de debutant in de hoofdklasse bleek vooral aan de eerste vijf borden. A. Kuyer, C. Kuyer, H. Oskam, H. Burggraaf en J. Visser behaalden allen de volle winst. In de halve finale van het dam kampioenschap van Zuid-Hol land moesten de Leidse verte genwoordigers Jan Fase en Jan Passchier beiden met een pun tendeling genoegen nemen. Jan Fase speelde remise tegen Meij er, Passchier tegen Urlings. In groep 1 deelt Jan Passchier de laatste plaats met Lyklema. Bei de spelers verzamelden tot nu toe slechts vier punten. In groep 2 neemt Jan Fase met drie winstpunten de negende plaats Alphen den de Rijn Geert Jansen (A.A.C.) is weer terug van weggeweest. Afgelopen zaterdag won hij op grootse wijze de 20 km wegwedstrijd die werd georganiseerd door de Alphense atle tiek vereniging AA.V. '36. Zijn naaste concurrent, de Eindhove- naar Cor Vriend, lid van de selectieploeg voor Montreal, kon de snelle Amsterdammer tot enkele kilometers voor het einde goed volgen, maar miste toch de kracht om in de eindfase van de strijd toe te slaan. •Geert Jansen liep de 20 km in 1 uur 03.16 min., Vriend 1.03.32 uur, derde werd de Belg Albert v. Campford in 1.04.02 uur. Bij de veteranen kwam een uitzonderlijk sterk bezet veld aan de start. Van de 110 man kon niemand de, dit jaar veteraan geworden, Rotterdammer Dirk de Bruyn bijbenen. Hij liep de 15 km 48.57 min. De Alphenaar Wim Verkerk behaalde een goede vierde plaats in 52.08 min. Bij de dames werd de Beverwijkse Plonie Scheringa eerste. Zij liep de 15 km in 1.00.4 uur. Lenie v.d. Hoorn uit Alphen werd verrassend derde in 1.09.2 uur. Het Alphense meisje Maaike Persoons heeft ook de AVRO-cross bij de meisjes D op haar naam gebracht. Zij liep de 1500 m in 5.39.5 min. Start van de lange afstandswedstrijd in Alphen. Van onze krachtsportmedewerker LEIDEN Het Leidse LKV De Spartaan heeft aartsrivaal Hercules uit Dordrecht een gevoelige afstraffing gegeven. Zelfs met een programma van 90% wisten de Leidenaars een overwinning van 59 kilogram te boeken: 832-773 kilogram. Persoonlijke uitslagen: Fred Marijt: trekken: 80 stoten 100; Arie Swagers 90-120; Mat Anneeze 95-125; Theo Sanders 100-132, 5; Herman Filippo 120-140.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17