WAT WIL BOSKOV EIGENLIJK Feyenoord na de rust uit apathie ontwaakt LVox: „Wie \kende Wegerle?" LEO VAN DER KROFT WORDT LID SCHEIDSRECHTERSCOMMISSIE Go Ahead kon voorsprong niet vasthouden Beslissing (wéér) uitgesteld tot woensdag Oud-bondscoach Donenfeld overleden ihhhb UEFA behandelt donderdag protest Borussia DEN HAAG - Wi,t wil Boskov Wach ten, wachten en nog eens wachten. En waarop Het i fgelopen weekeinde heeft de trainer van Den Haag te ken nen gegeven vergeefs op een aanbod van één van de grote Nederlandse clubs gewacht te hebben. Maar van een beslissing om te blijven bij FC Den Haag wenst Boskov nog niet te horen. „Waarom heeft iedereen zo'n haast. Ik begrijp het niet". FC Den Haag en Boskov kwamen tenslotte overeen ui terlijk woensdag een definitief stand punt in te nemen. Al drie maanden draait Boskov om de feiten heen. Eerst zei hij eind januari te beslissen, daarna bevestigde hij na de kwartfinale van de Europa Cup een standpunt te bepalen en de afgelopen dagen wist hij met zichzelf geen raad meer en trof een „nood-voorziening", de beslissing tot woensdag uitstellen. Boskov: „De voetbalbond van Uruguay stuurde me vrijdagavond een telegram met de inhoud: 'Beslis alsjeblieft nog niet. We komen met een nieuw voor stel'. Ik ga hierop niet in, maar ik wil het wel correct afhandelen. En zo ligt de situatie ook met Standaard Luik. Ik kan er als trainer naar toe, maar ik voel er niets voor. Mijn gezin en ik hebben het in Den Haag naar de zin". Toch aarzelt Boskov. Hij zou, zoals afgesproken, zaterdagmorgen de knoop doorhakken. FC Den Haag wachtte in spanning af. Hem voor een jaar behou den was een al eerder uitgesproken verlangen. Tot verbazing van „onder handelaar" Fred van Hal draaide Bos kov weer om de beslissing heen. Bos kov, die de financiële kant van de zaak eerder altijd ondergeschikt vond, richt te zich op het verschil in jaarwedde (opgelopen tot 110.000 gld), en gaf het bestuur van de club een tegenvoorstel in overweging. Wachten Waarop FC Den Haag zondag ant woordde, maar toen wilde Boskov toch weer wachten tot woensdag. Het heeft er alle schijn van dat hij zijn troef kaart tot het laatst toe uitspeelt om tijd te rekken, om elke topclub toch vooral duidelijk te maken dat hij te koop is. Dat zou aansluiten bij wat Boskov nu plotseling zelf zegt: „Geen ,van de drie Nederlandse topclubs is recentelijk bij me geweest". Herman Choufoer, voorzitter van FC Den Haag, kwam vrijdag, na een privé-onderhoud met de leiders van Feyenoord, tot de conclusie dat de Rotterdamse club nog niet had aangeklopt bij Boskov. „Wij hebben met geen woord over hem ge rept en dat was toch het moment bij uitstek geweest om tot zaken te ko men". Feyenoords manager Guus Brox benadrukte gisteren, dat Boskov in Rotterdam in beeld blijft. „Hij is één van de drie kandidaten. We hebben hem nog niet benaderd". FC Den Haag is zo vrij minder haast te zetten achter de reeds op gang geko men besprekingen met de Tsjech Mala- tinsky. Het ligt voor de hand waar dat op duidtHans de Bruyn Twijfels alom. Blijft Boskov derde van links in het Zuiderpark? Een besluit gaat hem niet gemakkelijk af. UTRECHT In de nacht van zaterdag op zondag is in zijn woonplaats Utrecht Friedrich Donenfeld op 64-jarige leef tijd aan een hartinfarct over leden. Donenfeld, die in zijn actieve voetbalperiode Oostenrijks in ternational was, kwam in 1953 als trainer van Xerxes naar Nederland. Op 30 juni 1954 werd hij als opvolger van Jaap van der Leek benoemd tot bondstrainer. Donenfeld werd op zijn beurt weer opgevolgd door Max Merkel, maar toen deze oefenmeester problemen kreeg met de vereniging van oefenmeesters deed de KNVB opnieuw een beroep op Do nenfeld, die daarna van 1 sep tember 1956 tot 14 januari 1957 opnieuw bondstrainer werd. Na zijn vertrek als trai ner van de nationale ploeg was Donenfeld onder meer nog trainer van Fortuna '54, DOS en PEC/Zwolle. Voorts was hij UEFA-voetbalmake- laar voor Nederland. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM Manager Guus Brox van Feyenoord jntkende gisteren dat het be ltuur van de Rotterdamse lloeg het ontbinden van het fontract met de gebroeders Wegerle zo veel mogelijk bui- jen de publiciteit wilde houden pa de verwikkelingen rond het intslag van trainer Brzezanc- tyk. Dat is zeker niet de re ien geweest waarom we het hiet officieel naar buiten heb ben gebracht. Wij vonden het 3 piet zo belangrijk. Die jongens Wegerle speelden in het twee de elftal. Niemand kende ze figenlijk". Brox was overigens nogal poos over de wijze waarop het pntslag van Brzezanczyk tot ten „affaire" was uitgegroeid. |,Er is zelfs een politieke zaak ^^Van gemaakt", vertelde Brox ^Bisteren. „Wij vinden dat we et correct hebben gespeeld. 7e zijn aan de wensen van brzezanczyk tegemoet geko- ïen. Wij moesten uit de kran en vernemen dat het in. de iedoeling had gelegen dat zijn rouw en dochter hierheen ouden komen om zich perma- ient te vestigen. Tegen ons leeft Brzezanczyk alleen maar iver een vakantiebezoek ge- proken". Nico Jansen was vaak gevaarlijk. Dat ervoeren Walbeek, die tegen het eind geblesseerd uitviel en Oude Wesselink (rechts). Jansen scoorde de eerste treffer. ZURICH Leo van der Kroft, wiens scheidsrechtersloopbaan aan het eind van dit seizoen afloopt in verband met het bereiken van de door de KNVB gestelde leeftijdsgrens, zal lid worden van de scheidsrechterscommissie in de plaats van de vertrokken Bart Nijland. Het afgelopen weekeinde werd deze beslissing genomen. Leo van der Kroft zal door deze gang van zaken geen deel gaan uitmaken van het bestuur van FC Den Haag dat een zetel voor hem wilde inruimen. De benoeming van v.d. Kroft in de scheidsrechterscommissie - een functie die hij ambieerde - wordt overscha duwd door de hetze die in Duitsland tegen hem wordt gevoerd. Er is daar zelfs een enquete zelfs een enquete gehouden waaruit bleek dat het groot ste deel van de geënqüteerden hem beschuldigt dat hij is omgekocht om het resultaat van de Europa Cup-wed- strijd Real Madrid—Borussia Monchen- gladbach (1-1, waardoor de Duitsers werden uitgeschakeld) te beïnvloeden. Uiteraard een absurde veronderstel ling. Borussia heeft bij de Europese Voetbal Unie (UEFA) geprotesteerd tegen de leiding van v.d. Kroft en grensrechter Hoppenbrouwer. Hans Bangerter, de secretaris van de UEFA, maakte giste ren bekend dat de straf- en beroeps commissie van de Europese voetballiga donderdag het protest van Borussia, dat heeft aangedrongen op overspelen van de wedstrijd, zal behandelen. Ban gerter: „Wij wachten op de officiële rapporten van de scheidsrechter en de UE F A-waarnemer. Vóór donderdag zal zeker geen beslissing genomen worden noch een standpunt ingenomen over het Duitse protest of een mogelijke tijdelijke uitsluiting van Van der Kroft". .OTTERDAM Jan van Deinsen heeft de gelegenheid te baat enomen zijn niet geringe voetbalkunsten eens uitgebreid in le etalage te zetten. Daarvoor had de rijkelijk met talent begunstigde 22-jarige Deventernaar een uitstekende plaats uit- ekozen: het Feyenoordstadion. Want het moet niet uitgesloten porden geacht dat de linkervleugelaanvaller van Go Ahead Ragles de opvolger wordt van de Deense balvirtuoos Jörgen Lristensen, die vastbesloten is aan het eind van dit seizoen laar zijn vaderland terug te keren. Van Deinsen nam gisteren in de ploeg van Go Ahead een ïitblinkersrol en een verras sende treffer, die kort voor de rust 2—1 voor de Deventerna- ren betekende, voor zijn reke ning. Zijn directe opponent, Dick Schneider, raakte her haaldelijk het spoor tegen Van Deinsen bijster, waarmee deze ïadrukkelijk zijn visitekaartje bij het bestuur van Feyenoord deponeerde. Manager Guus Brox bevestig de gisteren na afloop van het toch nog met royale cijfers (42) door de Kuipploeg ge ien duel dat Feyenoord inderdaad belangstelling heeft de behendige en inzetrij- ke Van Deinsen. „Hij zou een opvolger kunnen zijn voor Kristensen", gaf Brox te ken- Leo Beenhakker, trainer van Go Ahead, bevestigde de vrees van zijn bestuur, dat Van Deinsen waarschijn lijk zal moeten laten gaan. „Ik zou hem er dolgraag bij willen houden", verklaarde Beenhak ker, „maar je moet reëel zijn. Van Deinsen heeft enige uit stekende aanbiedingen". Naast Feyenoord zijn ook Ander- lecht en RWDM in de markt. Maar uitgerekend in het duel van gisteren in de Kuip, waar 23.000 kijkers koukleumden, had Jörgen Kristensen één van zijn beste buien. De grilli ge Deen had een groot aan deel in de zege van zijn ploeg. Zwervend over een groot ge deelte van het veld voorzag hij zijn teamgenoten van uiterst bruikbare passes en scoorde zelf de gewichtige derde tref fer, waarmee Feyenoord af stand nam van het fris spelen de Go Ahead. De Deventerna- ren dwongen bewondering af voor de wijze waarop ze zich herstelden van een al in de derde minuut opgelopen ach terstand en verbaasden vriend en vijand door voor de pauze zelfs een sensationele voor sprong te nemen. Die was overigens na (weer) drie minu ten in het tweede bedrijf al ongedaan gemaakt, omdat Feyenoord een enorme pressie ging uitoefenen die alleen maar kón uitmonden in doel punten. Kon Go Ahead in de eerste helft veelvuldig het ini tiatief nemen, met soms knap pe aanvallen via vooral de as Arntz-Van Deinsen, na de her vatting was het Feyenoord dat het spel volledig dicteerde. Diepe dalen Maar voor het zo ver was, ging Feyenoord door diepe da len. Daar had het helemaal niet naar uitgezien, want na dat Nico Jansen de opening streffer op zijn naam had ge bracht, ontwikkelden de Rot terdammers een indrukwek kend overwicht Nico Jansen speelde daarbij een hoofdrol. De bonkige ex- Amsterdammer deed zijn werk naar behoren, stoorde goed en werd een handvol ke ren doelrijp aangespeeld. Steeds kon echter Jansen net Wim van Hanegem heeft de bal voor de linkervoet van Jörgen Kristensen gekopt die vrijstaand scoort. Feyenoord leidt met 3—2. niet de juiste richting meege ven aan zijn inzetten, maar het tekende wel de dreigende ineenstorting van Go Ahead. De Deventernaren herstelden zich echter knap. Feyenoord raakte na een kwartier, waar in het niet verder afstand had kunnen nemen van de oppo nent, ten prooi aan een forse dosis nonchalance. Vooral Wim Rijsbergen viel daarbij op. De blonde voorstopper raakte herhaaldelijk in moei lijkheden en mocht van geluk spreken dat één van zijn esca pades niet door oud-ploegge noot Joop van Daele werd af gestraft. Nadat deze Rijsber gen de bal had ontfutseld en op Eddie Treijtel afging kon de Rotterdamse doelman ech ter net redden. Het herstel van Go Ahead kreeg gestalte in de gelijkma ker. Uit een hoekschop van Arntz miste iedereen de bal, behalve Johnnie Oude Wesse link. Deze plaatste de bal te rug in de doelmond, waar Bakker gereed stond om in te schieten: 1—1. Nog was Feyenoord niet ont waakt uit de apathie. De Rot terdammers boden de tegen stander zo veel ruimte, dat de Deventernaren voor de rust zelfs nog op 1—2 kwamen. Van Deinsen kon ongehinderd aannemen, aanleggen en sco ren. „Die treffer kwam op een ideaal moment", verklaarde trainer Beenhakker later. „Maar als Feyenoord kort na de rust al gelijkmaakt en dan ook nog blijft drukken wordt het moeilijk". Zwaar Go Ahead kreeg het inder daad zwaar, want Feyenoord bad de mantel van slapte af gelegd en jaagde verbeten op meer. Na de treffer van De Jong op een passje van Van Hanegem, kwam Go Ahead nog sporadisch in kansrijke stelling. Onder leiding van een agressieve Van Hanegem, een knap opererende Kristen sen en een steeds gevaarlijke Nico Jansen werden de De venternaren „opgesloten". „Kregen we in de eerste helft ruimte om op het middenveld rustig te bouwen, na de rust was daar geen sprake meer van", verklaarde Joop van .Daele, die het als spits niet onverdienstelijk deed. De oud-Feyenoorder, die aast op een langdurig contract, even tueel bij Go Ahead („Als ik teken moet het voor drie jaar zijn"), raakte op een „eiland" waar hij slechts zelden meer werd bereikt. Het gretig aan vallende Feyenoord liep storm, waarbij interimtrainer Ad Zonderland de weer niet imponerende De Jong verving door Kreuz om meer diepte in het aanvalsspel te krijgen. „Je probeert wat", verklaarde Zonderland zijn beslissing op een moment overigens dat De Jong wel degelijk in de De- ven ter-ach terlinie penetreer de. Die veste werd in de 2?e mi nuut opnieuw opgerold. Weer was daarbij Van Hanegem be trokken. De Rotterdamse spel bepaler deponeerde met het hoofd de bal voor de voeten van Kristensen, die niet faal de, 3—2. Go Ahead was aangeslagen. Met Martin Haar voor de ge blesseerde Arntz („Het is niet ernstig, ik kan woensdag met Jong Oranje spelen") probeer den de Deventernaren nog wel enig weerwerk te bieden, maar Treijtel kwam niet serieus meer in gevaar. Dat Vreijsen, in de eerste helft goed op dreef, de score zes minuten voor het einde nog uitbouwde tot 4—2, was slechts belangrijk voor de statistiek. FRANK WERKMAN Scoreverloop: 3. Nico Jansen 1—0, 30. Bakker 1—1, 44. Van Deinsen 1—2, 48. De Jong 2—2, 76. Kristen sen 3—2, 85. Vreijsen 4—2. Scheidsrechter: Weerink. Toe schouwers: 23.000. Feyenoord: Treytel; Schneider, Van de Korput, Rijsbergen, Vos; De Jong (Kreuz), Wim Jansen, Van Hanegem; Vreijsen, Nico Jansen, Kristensen. Go Ahead Eagles: Spijkerman; Warnas, Walbeek (Hendriks). Oude Wesselink. Strijdveen; Arntz (Haar), Rettkowski, Kist; Bakker, Van Daele, Van Deinsen. OEBB 'jüttiBH V'». j

Leidse Courant | 1976 | | pagina 11