Leidse nieuwbouw ook oor regio openstellen" =iGeroutineerd W>ptreden van 3Rames Shaffy Licht en schaduw van Satijn bij Van der Vlist 3" paaltjes moeten ^outparkeren onmogelijk maken Record aantal deelnemers Paasveetentoonstelling 1THOUDER VERBOOM Alphen wil aanleg randweg van provincie overnemen Noordwij k maakt nog meer werk van komst Bloemencorso vrt! 'ERDAG 20 MAART 1976 leidse courant 1841 V VARA j (S) (S) :1 I een onzer verslaggevers EN Het streven van het college van b en w is er gericht foutparkeren „physiek onmogelijk" te maken door oorbeeld het plaatsen van esthetisch verantwoorde paal- bloembakken of het aanleggen van gToen voorzieningen, antwoordt het college op vragen van het PPR/D'66-raad- Beijer over het beleid van het Openbaar Ministerie ten ien van parkeerovertredingen in Leiden, was het raadslid opgeval- selen over de achtergronden dat in Leiden foutparkeer- van de stop- en parkeerverbo- mild werden behandeld den en het vervolgingsbeleid de kantonrechter. De daarvan. Wanneer dit niet tot •r Beijen wijst het college bevredigend resultaat zal lei maatregelen tegen recidi- den. wil het gemeentebestuur ;n-foutparkeerders in an- de zaak voorleggen aan het steden, waar ze extra- ministerie van justitie. „Los worden aangepakt. Het daarvan zullen paaltjes en der- of ilege antwoordt het raadslid gelijk het foutparkeren onmo- »n). Hut het met het Openbaar Mi- gelijk moeten gaan maken", zo g 10 °%terie van gedachten zal wis- is de mening van het college. Laatste paal scholen complex Cronesteijn De heer F. de Nie. chef van de afdeling scholen bouw beroepsonderwijs van het ministerie van on derwijs sloeg gistermiddag de laatste paal voor het scholencomplex in de „Cronesteijnse polder". Wanneer alle scholen (het zijn er vijf) in gebruik zijn genomen zullen ongeveer drieduizend leerlingen da gelijks in de Cronesteijnse polder bivakkeren. Drie gebouwen zijn reeds af. Het zijn het Vormings centrum voor Werkende Jongeren, de Leidse school voor MEAO en de christelijke Middelbare Technische School. In ok tober van dit jaar zal de scholengemeenschap voor LAVO en LEAO in gebruik worden genomen.De streekschool voor be roepsbegeleidend onder wijs, waarvoor de laatste paal gistermiddag de grond in ging, sluit de rij in dit voor Nederland unie ke scholenbouwplan, en kele maanden later. De heer De Nie, die ook de eerste paal voor het scholencomplex sloeg,ont ving uit handen van de heer Smilde. bouwcöordi- nator van het project, een antiek weegschaaltje. Na de officiële handeling sprak de heer De Nie de - verwachting uit dat tege lijk met het gereed komen van de streekschool voor beroepsbegeleiding onder wijs ook de toegang toto het terrein verbeterd zal zijn. Thans moeten leerlin gen enleraren over éèn smal pad hun school be reiken. Van een onzer verslaggevers Leiden Voor de 26ste Paasveetentoonstelling, die aanstaande donderdag in de Groenoordhal in Leiden wordt gehouden, heeft een recordaantal deelnemers ingeschreven. Het aantal inschrijvingen ligt 15 procent hoger dan vorig jaar. Dit tegen de verwachtingen in van vele insiders, die voorspelden dat de belangstelling voor de Paasvebo dit jaar zou afnemen. Op de tentoonstelling zullen geen paarden en pony's tentoonge steld zijn zoals vorig jaar. De paarden komen in het najaar aan de beurt als de najaarstentoonstelling van de Vebo wordt gehouden. Dat wordt een jubileumexpositie, want het is dan al weer de veertigste keer dat de najaarstentoonstelling wordt gehouden. Ruim 300 dieren uit het gehele lemstad. Bezoekers kunnen land zullen aanstaande don derdag in de Groenoordhal i de fraaie buil het gewicht raden en als ze juist raden dan worden beoordeeld op hun ra- krijgen ze het aantal kilo's sechtheid. Daartoe is een jury guldens uitgekeerd. De uitslag samengesteld vein meer dan 20 wordt op 8 april bekendge- personen, die al vanaf 9.00 uur maakt, de aanwezige dieren van „top tot teen" bekijkt. Zij zal bepa len welk dier een prijs krijgt De Paasvebo wordt om 10.00 Speciale attractie is de 5-jarige uur geopend door J. W. Diepe- dikbilstier, Apollo genaamd, veen, voorzitter van de Neder- van de firma Sneep uit Wil- landse Bond voor Handelaren De Set (Van een onzer verslaggevers) .E1DEN „Er zal overleg moeten 20 Prtomen met de randgemeenten over een gionaal afgestemd bouwbeleid, waar- >-muz^jj ook de industrieverenigingen zou- ■n moeten worden betrokken. Ik zou Ie nieuwbouw die we in Leiden gaan ilegen ook open willen stellen voor •nsen die in de Leidse regio komen erken in nieuwe industrievestiginge- Voor mij zijn deze mensen, die bij voorbeeld in Zoeterwoude komen wer- ;en ook economisch gebonden aan Lei- jen". ■wCcze filosofie ontvouwde de socialisti- Mll|che wethouder van Volkshuisvesting, ^^^an Leiden. Arie Verboom, gisteravond htersip een ledenvergadering van de PPR. )2 M (Verboom was de gast van de Leidse £«f"adikalen om op hun verzoek zijn reno vatie- en woningbouwbeleid toe te lich- na de kritische geluiden die daar- iver door de PPR in het verleden zijn ;euit. 'erboom pleitte er voor de nieuwbouw n de Stevenshofpolder. die naar zijn lening absoluut noodzakelijk is om ian de vraag naar huisvesting te blijven 'oldoen, niet alleen voor Leidenaren te De Leidse huisvestingswethouder ver dedigde gisteren zijn beleid door e te wijzen dat hij vaak bij renovatie ding ten opzichte van actiegroepen van op huurders en woningzoekenden. Een zaak waar de PPR ook zo haar twijfels bestemmen (zoals onder meer veel men sen in de PPR willen, gesteld dat deze laatste polder van Leiden inderdaad zou moeten worden volgebouwd). De nieuwste versie van het Volkshuisves tingsplan die binnenkort openbaar zal worden gemaakt, gaat uit van dat vol bouwen van de Stevenshofpolder met ongeveer 3000 huizen die voornamelijk in de premieverhuur zouden moeten daar toch niet voor de verkeerde weg het hem te vaak „acties om de acties' huur - gekozen is. Verboom noemde met name waren. Vooral de opmerking „mensen de renovatie van de Ververbuurt eigen- die dingen willen die mij niet aanstaan meer te renoveren blijken. Hij stelde fantspoten door de porseleinkast loopt dat er in de stad momenteel eigenlijk Verboom gooide gisteren in een bijzon drie renovatieplannen worden uitge- der openhartige diskussie nog wat olie voerd, waarvan hij zich afvraagt of op het radikale vuur door te stellen dat worden gerealiseerd en dan krijgen van ongveer 300 gulden per maand. lijk onverantwoord omdat totale nieuw- trap ik van me af' schoot bij de PPR bouw op de plaats van de oude wonin- in het verkeerde keelgat. Renovatie êen waarschijnlijk een veel goedkopere Het klonk inderdaaad erg cru, maar oplossing zou zijn geweest. Hij stelde Verboom bleek er alleen maar mee te Behalve het nieuwbouwbeleid vormde nog eens dat bij hem voorop staat de willen zeggen dat de bewonerswensen ook de renovatiepolitiek van Verboom wens voor de betrokken bewoners een wel reëel moeten zijn wil er gepraat gisteravond bij de PPR onderwerp van goed huis te vinden. „Veel mensen idea- kunnen worden. Dat zei hij dan ook diskussie. Vooral de keuze ten aanzien liseren een oude wijk te veel, vooral ook even later: „wat koop ik voor kretolo- van renovatie of nieuwbouw en de ma- bij de PPR. Maar ik heb niets met jullie gie, daar bouw ik geen huis mee". waarop deze in het verleden met te maken, maar wel met die mensen. De PPR-leden bleven echter hun wenk- name bij renovatie in Leiden-Noord was gemaakt kwam daarbij ter sprake. Het had de PPR-leden in het verleden houder, die daarna van de PPR-leden brauwen fronsen en wethouder Ver- Daar gaat het mij om", aldus de wet- boom besefte dat ook wel enigszins: „Ik geloof dat ik julie niet helemaal kan nogal gestoord dat Verboom naar hun kreeg voorgehouden dat hij dan ook overtuigen. Maar het is de toon die de mening eerder zijn eigen standpunt ernst diende te maken met de wensen muziek maakt en het past nu eenmaal van de bewoners. Daarbij speelt ook ten niet bij mij om te huichelen. Zo ben nauwste het punt van Verbooms hou- ik niet" doordrukte dan de wens van de bewo ners te volgen. in Vee. Omstreeks 12.30 uur begint de kampioenskeunng en rond 13.00 uur worden de zes hoofdprijzen in de diverse soorten en rassen uitgereikt. Het is overigens zeer waar schijnlijk de laatste paasvee tentoonstelling die in de Groe noordhal wordt gehouden. Veetentoonstellingen zullen vanaf september plaatshebben in de runderhal, die vlak ach ter de Groenoordhal komt te liggen. De bouw van deze hal vordert gestaag. De spanten overspannen reeds 10 van de 16 vakken. Men ligt twee we ken achter op het bouwsche ma. maar dat zal in de komen de maanden worden inge haald. De toegangsprijs voor de paas veetentoonstelling bedraagt 2,50 gulden, voor kinderen en bejaarden 1,25 gulden. Utrechtse cabaretier in De Twee Spiegels De Utrechtse cabare tier Hille de Jong treedt morgenmiddag op in De Twee Spie gels aan de Nieuw- straat in Leiden. Dit in het kader van de cyclys „Anders op de zondagmiddag". Hij wordt begeleid door Jose Kerremans op de piano. De voor stelling begint om 15 ALPHEN AAN DEN RIJN - Het gemeentebestuur van Alp hen aan den Rijn overweegt de aanleg van het nieuwe gedeelte van de secondaire weg 7 zelf ter hand te nemen. Deze weg zal in de toekomst de toenemende ver keersstroom door Alphen buiten de gemeente moeten gaan om leiden. De aanleg van deze weg is des te dringender daar dit jaar nog een begin zal worden gemaakt met de aanleg van de nieuwbouwwijk Ridderveld II. De secondaire weg 7 zal deze en de reeds bestaande wijk Ridder- oiks!pEIDEN Ramses Shaffy zal altijd wel de indruk blijven p^vekken iets te bezingen dat hij nooit helemaal onder woorden ;dedkan krijgen: de wereld drukt zwaar op zijn schouders, het :aart Voortdurend nagejaagde geluk is moeizaam te verwerven en k Daop zeer schaarse momenten aanwezig. Dat zijn de ogenblikken Jflf van gelukte liefde. Zet daar de Liesbeth List bij die ook voor emb)het merendeel over liefde en relaties zingt, waarbij het voort- prot durend problematisch of voorbij is, en de inhoud van het z,chi Shaffy List programma van gisterenavond in het Rijnlands z« lyceum is gekarakteriseerd leuti Het zwaartepunt voor de pauze lag bij Liesbeth List, na de pauze bij Ramses Shaffy. Ieder deel werd geopend met 17.; sketches van Dimitri Frenkel Frank, sterk geschreven en fom gebracht voor een overwegend liederenprogramma; daarnaast was er voor de pauze het duet „gebabbel", mocht na de pauze ie begeleidingsgroep „de Shaffy's een lied over dromen zingen >n eindigde het programma met het duet „Pastorale". Zeer dim leidde twee liederen van Ramses Liesbeth in, en twee van Liesbeth Ramses. Deze opbouw en de presentatie leken 'i mij zeer routineus en professioneel, zonder dat ongeïnteres- 1 seerdheid de boventoon ging voeren. Verre van dat. Vooral Ramses Shaffy was behoorlijk op dreef. Bovendien zijn eigen, vaak rijmloze liedjes met grote opsom mingen van sterk romantisch „poëtische" aard aanvaardbaar- 1en< der dan sommige teksten, die Liesbeth vertolkte. Daarbij zijn er enkele van het soort „nietszeggende edelkitsch". Kitsch is toch een gevaar, dat de aard van deze stijl, de gesuggereerde poëzie en schoonheid, met zich meebrengt. Dat bleek uit zeer veel, vaak veerkleurige lichtwisselingen, die te onrustig waren evenals het werk met het grote zoeklicht. Verder niets dan lof voor de bedrevenheid waarmee meer dan twee uur op rustige, maar toch tempovolle wijze de zaal geboeid werd. Een zeer dankbaar applaus was dan ook de beloning. Paul van der Plank Woubrugge opnieuw spelregel kampioen Woubrugge mag zich op nieuw een seizoen lang „jeugd-spelregelkampioen van de Afdeling Leiden noe men. De Woubrugge-acht, vorig jaar kampioen met een mi nieme voorsprong op het jVoorschotense Randstad Sport, versloeg gisteravond in het eigen clubhuis het team van ASC met èèn punt verschil. Een overwinning die overigens pas in de laat ste ronde (de A-junioren) werd behaald. Na drie ron des leidde ASC in deze fina le van de door de COVS georganiseerde spelregel- j wedstrijden nog met een voorsprong van 46 punten. DOCOS eindigde gister avond in Woubrugge op de derde plaats. Eindstand: 1 Woubrugge (pup. 199 pnt; C-jun. 298 pnt; B-jun. 196 pnt; A-jun. 245 pnt) 938 pnt; 2 ASC (243; 262; 234; 198) 937 pnt; 3 DOCOS (246; 200; 182; 248) 876 pnt; 4 Rijpwetering (175; 246; 230; 205) 856 pnt; 5 MVKV (210; 249; 199; 182) 840 pnt. Op de foto het team van Woubrugge dat de Afdeling de spel regel wedstrijden van „pupillen" Jan en Tim Brou- Bouma. Eric Taal, Theo Ves- Leiden over enige weken zal het district West 2: Begelei- wer de Koning, Leo van de seur, Renè v.d. Kooy en gaan vertegenwoordigen op ders Voets en Haak met hun Laar, Gert Buntsma, Arjen Maarten Nooter. ,,De Watervrienden" Lisse verwacht aanmelding 1000ste lid Van onze correspondent Lisse Het ledental van de zwemvereniging De Water vrienden in Lisse nadert de 1000. Vorig jaar telde de ver eniging 845 leden, gisteravond tijdens de jaarvergadering in hotel-restaurant De Duif maakte secretaris W. Eeken in zijn jaarverslag het nieuwe le dental bekend: 980. Over enke le weken hoopt men het 1000ste lid te kunnen begroe- In sportief opzicht gaat het goed met de Watervrienden. Het afgelopen jaar werden 87 clubrecords en 1229 persoon lijke records gebroken. Het Como-zwemfeest trok ruim 700 deelnemers. Tijdens de be stuursverkiezingen werden de heren Eeken (secretaris), Dreef (penningmeester), Beijk en Lubbers herkozen. veld I voor het verkeer ontslui ten. Indien de raad akkoord gaat met het voorstel van burgemees ter en wethouders zullen recon structiewerkzaamheden als bij voorbeeld die aan het Kruispunt Herenweg-Burgemeester Bruins Slotsingel èn de aanleg van een tijdelijke verbinding tussen de toekomstige nieuwbouwwijk Ridderveld II naar de Herenweg niet meer noodzakelijk zijn. Hierdoor kan de gemeente een bedrag van ruim 5 miljoen gul den besparen. Gemeenteraad Rijnswaterwoude akkoord met beleid b. en w. Vervolg van pag. 1 RIJNSATERWOUDE - De ge meenteraad van Rijnsaterwoude is gisteravond unaniem akkoord gegaan met het (financiële be leid), zoals door het college van b. en w. voor dit jaar gepland. Tijdens de discussies over de begroting deelde het college o.m. meer mee dat weinig ge daan kan worden tegen het par keren van zware vrachtwagens aan de Herenweg, hetgeen het straatbeeld in het landelijke dorp ontsiert. Er is namelijk geen terrein beschikbaar dat als parkeerhaven kan worden aan gewezen. Diverse raadsleden pleitten voor opschorting van de subsidiëring van het zwembad De Kleine Oa se, totdat duidelijkheid is ver kregen over de exploitatie en het gebruik van het bad door Wouwenaars. Ook de subsidie ring van de VW Leimuiden werd in het geding gebracht, daar uit steekproeven zou zijn gebleken dat geen enkele infor matie over Rijnsaterwoude wordt verstrekt. Men besloot desondanks 250 subsidie te verlenen. Dat is een kwart van het bedrag dat nodig is voor de viering van het 25-jarig bestaan op 23 april. B. en w. deelden voorts nog mee dat momenteel plannen worden ontwikkeld nog dit jaar een gymnastieklokaal te stichten, waarbij ook is gedacht aan voorzieningen van zaalspor ten, zodat verenigingen er ge bruik van kunnen maken. LEIDEN Peter Sa tijn, een 29-jarige schil der, woont en werkt in Maastricht. Zijn oplei ding kreeg hij op de Stadsacademie van zijn woonplaats. Hij maakte studiereizen door de Balkan. In Limburg al bekend, heeft hij deze maand in Galerie Van der Vlist zijn eerste ten toonstelling buiten Lim burg. Satijn schildert een de coratieve realiteit in over hot algemeen wei nig, maar dan wel sug gestieve kleuren. De hoofdkleuren, die hij ge bruikt, zijn groen, bruin en rood met een dikwijls frappante stofuitdruk king. Het perspectief is soms wat merkwaardig, maar dan wel sterk en nadrukkelijk door een uitgekiende, soms wat vreemde lichtwerking. Ondanks het gemis aan menselijke entourage in de interieurs, weet Sa tijn toch altijd een be paalde stemming in het werk op te roepen, zij het dat hij die soms met eigenaardige titels aan geeft en die de (onzicht bare) mens toch wezen lijk in de omgeving doet vermoeden. Zo onder meer het ge heel in gloeiend rood ge schilderde „Land Rust", de gelagkamer van een café met bar en kruk ken, maar zonder bezoe kers. „Oude school" is een voorbeeld van su blieme ruimtewerking door het perspectief. „Kamer van Satie" is daar eveneens een frap pant voorbeeld van. Kil en leeg is de stem ming in „Ziekenhuis gang" en „Enfant cheri" laat geen kind zien. maar suggereert wel diens eerdere aanwezig heid door stukken speel goed op de vloer en de open deur naar een gang. „Achteruitgang" is een lege kamer met doorzicht naar een ste nen gang met een getra lied raam. Ook „bedrijf songeval" laat geen mens zien, diens eerdere aanwezigheid wordt aangeduid door een spoor van bloedvlekken. Zo is het met al het bij V.d. Vlist tentoongestel de werk van deze schil der. De mens is er zoal niet zichtbaar dan toch voelbaar in aanwezig. Een enkele maal speelt Satijn op wat wondere wijze met het perspec tief. Maar bij nadere, in dringender beschou wing, kan dat zeker niet als een gemis worden gezien. Het sterk decora tieve element van zijn kunst wordt er wezen lijk door benadrukt. De tentoonstelling, die duurt tot 3 april, is aan gevuld met keramiek van Baps van Elsdingen. WILLEM PRINS Van een onzer verslaggevers Noordwijk Ook dit jaar worden de met bloe men versierde praalwagens, na het Bloemencor so te hebben meegereden, weer opgesteld op verlichte Koningin Wilhelmina Boulevard in Noordwijk. Een attractie die jaarlijks enkele tienduizenden mensen naar de boulevard trekt Noordwijk zelf zal wederom met bloemen wor den versierd. Het dorp heeft zich inmiddels de naam „bloemenbadplaats" aangemeten. In Noordwijk en omgeving is nu al geen logiesruim- te meer te krijgen. Voor de versiering van Noordwijk is een „Bloe- mencomité Noordwijk" gevormd. In dit comité zitten onder anderen middenstanders. Het comité zoekt nog een artistieke persoonlijkheid, men loert op Henny Bal, die een jury wil samenstellen voor de beoordeling van de mozaïeken. Vorig jaar telde Noordwijk ruim zestig mozaïeken, verwacht wordt dat het er dit jaar meer dan honderd zullen zijn. Voor de jurering zullen de deelnemers worden verdeeld in drie categorieën: verenigingen en scholen, bedrijven en particulie ren. Gepoogd wordt ook om een wedstrijd te organiseren voor de mooiste bloemversiering van straat, plein of huis. Bij de Beeklaan en de Van der Mortelstraat zullen grote spandoeken worden opgehangen met daarop „Welkom in Bloemen badplaats Noordwijk". Ook zijn nieuwe stickers in de maak met daarop dezelfde kreét Hét ligt verder in de bedoeling een wandeltocht te organi seren langs de mozaiieken en de versierde straten. De organisatoren zoeken nog sponsors voor al deze activiteiten, want door een grotere opzet, is veel meer geld nodig. Turks feest in Leiden Van een onzer verslaggevers LEIDEN Het Turks restau rant Osmanli aan de Nieuwe Beestenmarkt nummer 12a or ganiseert vanaf 20.00 uur van avond tot na middernacht een Turkse feestavond compleet met Turkse muziek, zang en dans door een echte buikdan seres, die luistert naar de naam Nejla Ates. De Turkse avond wordt geproduceerd door Mustafa Kahraman en wat natuurlijk ook belangrijk is: Turks gegeten wordt er ook nog. Raadsvergadering Leiderdorp itgesteld uil Van onze correspondent LEIDERDORP - De voor maandag 22 maart geplande raadsvergadering over het be leidsplan gaat niet door. Dat komt omdat de benodigde ge gevens voor de volgende stap in de voortgang van het be leidsplan nog niet gereed zijn. Met name de verwerking van de door de computer geprodu ceerde cijfers kost meer tijd dan was voorzien. De raads vergadering over het beleids plan vindt nu plaats op een nog te bepalen tijdstip in april. Uitbundig lustrumfeest Invalidenbond Van onze correspondent Roelofarendsveen Meezin gend en meeklappend op de zigeunerklanken van de Leidse muziekvereniging „Semper Avanti", heeft de In validenbond voor Alkemade en omstreken gisteravond haar eerste lustrum uitbundig gevierd. De nu 112 leden tel lende invalidenbond heeft zich de afgelopen 5 jaar bezigge houden met de ontspanning voor de invaliden van de ge meente Alkemade, maar ook die van Leiderdorp en Zoeter woude. Na de muzikale klanken van het, uit ongeveer 30 mensen bestaande, gezelschap, dankte de heer Roden burg het be stuur van de Invalidenbond voor de aktiviteiten, die het voor de invaliden heeft ont plooid. „We hebben", aldus Roodenburg. „op onze laatste contactavond spontaan een co mité gevormd, om onze grote waardering op dit lustrum kenbaar te maken". De 10 be stuursleden, onder aanvoering van voorzitter Hoogenboom, secretaresse Turk, en penning meester Van Noord, kregen van hun medeleden bloemstuk aangeboden compensatie voor de vele aan de invalidenbond bestede vrije uurtjes". ROELOFARENDSVEEN V&navond ver2o»gt de jongeren groep The Lord's Folks onder het thema „Waarom vasten" een eucharistieviering in de Petrus Banden kerk te Roelofarefgfr- veen. Aanvang l9^u*-

Leidse Courant | 1976 | | pagina 3