Jok gebroeders Wegerle Feyenoord ontslagen fens is in vervulling gegaan Prestaties Merckx: uitzonderlijke klasse UEFA kan weinig doen met protest Bomssia Britse hockeyers vrijwel zeker van Olympische Spelen Verdiende plaats in halve finale Tempo Team Competitions our Clubs UEFA BELG WON ZEVEN KEER MILAAN-SAN REMO ITERDAG 20 MAART 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 11 onze sportcorrespon- dent) TERDAM Feye- d heeft het contract de Zuidafrikaanse irs Steve en Geoffry erle ontbonden. Beide kfflers zijn gistermorgen E5lle stilte naar hun va- and teruggekeerd. De ileiding heeft gemeend reinig mogelijk rucht baarheid te geven aan het plotselinge afscheid van de Zuidafrikanen die bin nenkort weer voor hun ou de club Acadia Shepperds zullen uitkomen, uit vrees dat opnieuw een storm van kritiek zou losbarsten op het aankoopbeleid. Feyenoord zit bovendien op dit moment nogal in zijn maag met een groot aantal protesten die alom in het land zijn gerezen naar aanleiding van het ontslag van de Poolse trai ner Antoni Brzezanczyk. Steve en Geoffrey Wegerle hadden bij Feyenoord een contract tot het eind van de volgende competitie. In de verbintenis was echter de clausule opgenomen dat een eerder vertrek moge lijk was. Het feit dat beide spelers al geruime tijd geen deel meer uitmaakten van de selectiegroep heeft kennelijk hun terugkeer versneld. Steve die twee jaar geleden in zijn ge boorteland tot voetballer van het jaar werd uitgeroe pen, heeft maar enkele wedstrijden in Feyenoords hoofdmacht gespeeld. Bei de spelers gingen bij Feye noords stilletjes hun weg. Zij hadden nauwelijks met hun collega's contact. In interviews lieten ze duide lijk merken dat ze maar weinig waardering konden opbrengen voor de wijze waarop zij in een voor hen volstrekt vreemde omge ving waren opgevangen en begeleid. Nog geen driekwart jaar geleden heette manager Guus Brox van Feyenoord Geoffry (rechts) en Steve Wegerle op Schiphol van harte welkom. In alle stilte zijn de gebroeders gisteren weer naar hun geboorteland Zuid-Afrika vertrokken. Een desillusie rijker fixes des demi-linages: 31 3.&14 - 1 CHAMPIONS PSV Eindho, Bayern Mme! hf F nale (2.5.1976 t j iURS West Ham kltd. RSC Artderlfcht. Finale 5,5.1976 Real favoriet bij bookmakers LONDEN Real Madrid is met 7 tegen 4 favoriet bij de Britse bookmakers om de Europese beker voor landskampioenen te win nen. Real veroverde de be ker zes keer. PSV staat als tweede geno teerd met 5 tegen 2. Dan volgen Bayern München (11-4) en St. Etienne (5-1). In het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwin naars worden de kansen van Eintracht Frankfurt het hoogst aangeslagen. De Westduitsers staan 10 tegen 11. In het UEFA-toernooi staat Barcelona met 13—8 het best genoteerd. Het resultaat van de loting is bekend. De manager van Bayern Fembeck (r) en de secretaris-generaal van Real Madrid, bij het bord waarop ook te lezen valt dat PSV en St Etienne tegen elkaar uitkomen 99 nze sportcorrespondent) OVEN In de kleedka in PSV, waar trainei lijvers met zijn speler; ig voor de halve final» Europa Cup voor lands enen had afgewacht er onmiddellijk na he id worden dat St. Etienn» olgende tegenstander vai geworden, een licht» stemming. Een aantal spe had woensdagavond na d» trijd tegen Hajduk Split a nnen gegeven te hopen dal de Franse kampioen zou len geloot. De meest tevre lan was echter Kees Rij- i in een eerste commen- „Voor mij is een grote in vervulling gegaan Ik tijdens de loting voor de tfinale al gehoopt dat wij *3 pver St. Etienne zouden ;n te staan Niet dat ik de sen de minste van de drie Bileven tegenstanders verre van dat zelfs. Maar bekend dat ik persoonlijk St. Etienne goede herinne- bewaar. Niet voor niets heb ik er zeven seizoenen als profvoetballer gespeeld'' Rij vers zegt verder St. Etienne ze ker niet te zullen onderschatten. „Ik weet dat de club op suppor ters kan rekenen. Met 40.000 man staan ze pal achter de trai ner en de spelers. Ik weet ook dat St Etienne momenteel over een goede ploeg beschikt. In de Franse competitie staan ze op nieuw bovenaan. Ik heb video beelden van de Europa Cup wedstrijd tegen Dynamo Kiev. Wat hierop wordt vertoond, mag zeer goed worden genoemd. Het Franse nationale elftal mag dan op wereldniveau wat terugge vallen zijn, de topclubs zijn nog zeer te duchten. Rijvers zegt ook de huidige trainer van St. Etien ne Robert Herbin goed te ken nen. Hij heeft nog met hem gespeeld. De trainer van PSV vindt zijn opponent een vakman van de allerbeste soort. Jan van Beveren is niet zo ge lukkig met St. Etienne als te genstander. Hij had voor de Eindhovenaren meer mogelijk heden tegen Bayern München St. Etienne had gehoopt op Real Madrid gezien. Van Beveren: „Het Franse voetbal is ons totaal onbekend. Ik zou niet meer we ten wanneer wij tegen een Frans team hebben gespeeld. Met de gevoelens van Rijvers kunnen wij als spelers natuur lijk geen rekening houden. Ik kan begrijpen dat hij St. Etien ne met gejuich begroet, maar of dit optimisme gerechtvaardigd is, waag ik nog te betwijfelen. Ook Adri van Kraay zegt dat het gevaar van onderschatting zeker aanwezig is. „We kunnen dat het beste meteen de kop indrukken. Elke club die tot de laatste vier kan doordringen heeft een elftal van allure. Bo vendien heeft St. Etienne ge wonnen van Dynamo Kiev. het team dat ons vorig jaar uitscha- kelde. Ralf Edström vindt St. Etienne geen gemakkelijke te genstander. De Zweed zegt: „Willen we ons voor de finale plaatsen dan zullen we vooral in de uitwedstrijd beter moeten spelen. Wanneer het zo gaat als m Split vrees ik dat we een lelijke dreun zullen moeten in casseren. De Fransen lijken mij veel schotvaardiger en effectie ver als de Joegoslaven. Tenslot te Harry Lubse. Hij is de tweede PSV-er die te kennen gaf liever een andere ploeg getroffen te hebben. Lubse had de voorkeur aan Real Madrid gegeven. Waar om? Lubse: „Ik heb er geen directe reden voor. Noem het maar gevoelsmatig. Ik wil nu eenmaal graag een keer tegen die Spanjaarden spelen. Nu het St. Etienne is geworden ben ik er achteraf toch wel blij mee. Ik vind het bijzonder gunstig dat we eerst in Frankrijk spe len. Dan heb je altijd nog de gelegenheid eventueel opgelo pen schade te herstellen Dat heb je ook nu weer kunnen zien", lacht hij. St. Etienne toonde zich niet ge lukkig met deze loting. De Franse voetbalkampioen zou liever tegen Real Madrid heb ben geloot, waarbij ook nog werd gehoopt dat eerst in Ma drid kon worden gespeeld. Spitsspeler Herve Revelli zei: „Het zal erg moeilijk worden en wij zullen thuis zoveel mogelijk doelpunten moeten maken, min stens drie. Ik ben er in ieder geval van overtuigd dat wij het potentieel bezitten om de finale te bereiken". St. Etienne-trainer Robert Herbin: „Ik vind het wel aardig dat wij tegen PSV heb ben geloot omdat ik trainer Rij vers goed ken. Ik heb nog met hem samen gespeeld en hij is een vriend van mij. Maar ik ben niet tevreden met het feit dat wij eerst thuis moeten spelen. Als je eenmaal in de halve fina les gekomen bent. dan is er bijna geen krachtsverschil meer tussen de ploegen", aldus Her bin. l-d SAN REMO - Eddy Merckx bezit nog steeds allure. Wie de Belgische wielgrve- dette gistermiddag tussen Milaan en San Remo bezig zag moest het wel erkennen: Merckx blijft van uitzonderlijke klasse. De prestatie van de dertigjarige Belg is zeker niet te verwaarlozen. Voor de ze vende keer in een tijdsbestek van tien jaar triomfeerde hij in de Primavera. Tevens zorgde hij er voor, dat de naam van Costante Girardengo niet meer bo venaan de lijst van Milaan San Remo prijkt als de renner, die de klassieker de meeste keren won. De Italiaan was in de jaren twintig zes keer winnaar van de 288 kilometer lange rit, maar moet sinds gisteren Eddy Merckx voor laten 1 Slerckx had al zijn zinnen op Milaan San Remo gezet. Hij liet Parijs—Nice schieten en bereidde zich voor in de etappewedstrijd Tirreno—Adriatico. Daar hield hij zich op de vlakte. Toen ook begonnen vele wielerdeskundigen te denken aan een periode, waarin Merckx geen hoofdrol zou spelen. Op onweer staanbare wijze, in feite alleen zoals hij het kan, heeft Merckx de buitenwereld duidelijk gemaakt, dat hij dit seizoen hoogstwaarschijnlijk zijn laatste met de andere vedetten wil duelleren. Merckx toonde tijdens de 288 kilometer zijn kracht aan zijn rivalen Roger de Vlaeminck en Freddy Maertens. Zij had den immers in het prille voorseizoen diverse ritzeges bewerkstelligd. De Vlae minck imponeerde vooral in Italië en Maertens bepaalde voor een belangrijk deel het gezicht van Parijs—Nice. Zij hadden hun stempel willen drukken op Milaan—San Remo. Lang hadden zij, en ook renners als Moser, Thurau, Van Linden. Panizza, Ba- ronchelli, Knetemann en Laurent, hoop het inderdaad te kunnen maken. Tot 35 kilometer voor de finish in San Remo bleef het veld bijeen. Toen richtte Merckx zich op. Bij de beroemde Capo Berta sleurde hij de rijen uiteen en nam hij zijn belangrijkste concurrenten mee naar boven. Er was echter één verschil: Merckx ging aanzienlijk soepeler naar de top dan de overigen. Alleen zijn jonge landgenoot Jean—Luc Vandenbrouce kon zijn illustere collega volgen. Vanzelf sprekend was hij kansloos in de eind sprint. De uitslag is: 1. Eddy Merckx (Bel) 288 kilometer in 6 uur, 55 minuten en 18 seconden, 2. Jean—Luc Vanden- broecke (Bel) op 2 sec., 3. Vladimiro Panizza (Ita) op 28 sec., 4. Michel Laurent (Fra) op 31 sec., 5. Rik van Linden (Bel) z.t., 6. Patrick Sercu (Bel) z.t., 7. Walter Planckaert (Bel) z.t.. 8. Roger de Vlaeminck (Bel) z.t., 9. Francesco Moser (Ita) z.t., 10. Wal ter Godefroot (Bel) z.t. Merckx gaat over de in de eindsprint Jean Luc Vanden ZURICH De scheids- rechterscommissie van de UEFA (Europese voetbalfederatie) heeft zich gisteren in Zürich onder voorzitterschap van Friedrich Seipelt (Oos) beziggehouden met de kwartfinalewed strijd van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen tus sen Real Madrid en Bo- russia Monchengladba- ch. Met betrekking tot de bekritiseerde leiding van scheidsrechter Leo van der Kroft werd nog geen beslissing geno men. De UEFA wacht de officiële rapporten van de Nederlander en de UE F A-waarnemer af. Inmiddels is bij het se cretariaat van de UEFA in Bern een officieel protest van Borussia over de lejding van Van der Kroft binnengeko men. Aanvankelijk zou dit protest, dat aan de controle- en tuchtcom- missie zal worden voor gelegd, pas maandag worden verstuurd. De controle- en tucht- commissie van de UEFA zal zich op 4 april met het protest bezig hou den. De Westduitsers mogen er weinig succes van verwachten, want de behandeling is vier dagen na de halve finale tussen Real Madrid en Bayern München. Een UEFA-woord voerder zei vrijdag: „We kunnen de zaak niet afsluiten. Er is heftige kritiek geweest in de pers. Bijna alle Westeuropese leden van het UEFA bestuur heb ben Real-Borussia op de televisie gezien en de kranten gelezen". Een aanval op het Belgische doel waaruit Engeland het tweede doelpunt maakte. Vlnr Dubois (B), French (E). de Belgen Smeekens. Solie en doelman Misergue en de Engelsman Gregg. AMSTELVEEN In het Wagener-stadion te Amstelveen is Groot- Brittannië gisteren voor ongeveer 750 toeschouwers de tweedaagse hockeyslag tegen de Belgen, om een plaats in het Olympisch toernooi van Montreal, uitstekend begonnen. De Britten wonnen het eerste kwalificatieduel met 3-0. België moet vandaag de tweede wedstrijd winnen om zo een derde en beslissende ontmoe ting af te dwingen. Bij verlies of een gelijkspel zijn de Belgen uitgeschakeld. De overwinning van de Britten tekende zich al in de vierde minuut af. Een korte hoekslag werd door specialist Steve Long feilloos langs de Belgische doelman Frank Smissaert geslagen. (1-Q). Die snelle voorsprong bracht rust in de geroutineerde Britse ploeg. Een tweede doelpunt van Long, opnieuw uit een strafcorner, werd door de scheidsrechters Gillet (Fra) en Lathouwers (Ned) wegens „snij den" afgekeurd. De Belgen konden in de eerste 35 minuten alleen via individuele acties van de snelle Jean-Francois Gilles gevaarlijk voor doelman Peter Mills worden. Maar Gilles kon in zijn eentje ook niet veel uitrichten tegen de hechte Britse verdediging. Tien minuten voor rust scoorden de Belgen wel, maar de treffer van Robert Maroye telde niet omdat de bal van buiten de cirkel was geslagen. Groot-Brittannië kwam op een psychologisch uitstekend moment op 2-0. Vlak voor rust speelde Steve Long Terry Gregg, de enige Ier in het team, aan. Deze bediende John French op maat en hij scoorde eenvoudig. (2-0). In het begin van de tweede helft namen de Brittten wat gas terug. Maar België kon, behalve opnieuw een afgekeurde treffer en een schot tegen de paal van Michel Van der Borght, geen vuis maken. Vooral het hechte middentrio van de Britten, met de technisch uitstekende Rui Saldanha, smoorde de meeste Belgische aanvallen in de kiem. Aan de andere kant waren het weer twee strafcorners van Long, die paniek zaaiden. Vier minuten voor tijd werd de strijd definitief beslist. Serge Dubois maakte een blunder, waardoor French op rechts kon doorbreken en doelpuntten. (3-0). Ernst Happel tekende bij BRUGGE Ernst Happel heeft gister zijn contract als trainer van Club Brugge met drie jaar verlengd. Happel, oud-trainer van Ado en Feyenoord, is mo menteel aan zijn tweede seizoen bij de Belgische club bezig. Maiwald twee duels gesehorst ZEIST FC Amsterdam zal het morgen in de competitie wedstrijd tegen NEC zonder Rob Bianchi en Tjeerd Koop man moeten doen. Gisteravond werd in Zeist de zaak tegen beide spelers mondeling door de tuchtcommissie van de KNVB behandeld. Bianchi en Koopman hadden afgelopen zondag in de wedstrijd tegen Ajax een gele kaart opgelopen. Bianchi werd voor één wed strijd geschorst en kreeg een boete van 150 gulden opgelegd. Koopman kreeg eveneens een schorsing voor één wedstrijd ert werd met 100 gulden beboet. De kosten van de mondelinge be handeling zijn voor rekening van FC Amsterdam. In Zeist werd ook de zaak tegtn Matthias Maiwald behandeld Maiwald had afgelopen zondag in de wedstrijd Vitesse—Hera cles een slaande beweging naar een tegenstander gemaakt. Hij werd voor twee wedstrijden ge schorst en kreeg een boete van 150 gulden opgelegd De kosten van de mondelinge behandeling zijn voor Vitesse. IJSHOCKEYZEGE ZWITSERLAND BIEL Voor het toernooi om het wereldkampioenschap ijs hockey (B-groep) zijn twee wed strijden gespeeld. Zwitserland versloeg in Biel Joegoslavië met 5—4. In het andere duel won Italië in Aarau van Bulga rije met 3. De stand in de B-groep is 1. Zwitserland 2. Roemenie 3. Nederland 4 Joegoslavië 5. Italië 6. Noorw'egen 7. Japan 8. Bulgarije 2 0 0 4 10— 5 1 1 0 0 2 7-5 1 1 0 0 2 4 4—4 2 1 0 1 2 12- 7 2 10 12 10-11 1 0 0 1 0 3-4 10 0 10 5-7 2 0 0 2 0 4-13 UITSLAGEN OLDTIMERS DEN HAAG - Voor het Oldti mers ijshockeytoernooi werden de volgende wedstrijden ge speeld: Amsterdam: Charlotte Town Fort Frances 6—1, Quebec City Regina BB 3—5, Ennismore St. Catheri nes 43, Nova Scotia Orillia 3—2. Den Haag: Huntsville Sudbury 6-3. België - B Thetford 30, Lakeshore 1—3. i onze volleybalmedewer- HAAG De damesploeg Tenpo Team heeft zich gis mond geplaatst voor de hal- finales van de strijd voor de tionale beker. Dat ging ten van het Woerdense Vier hout/Valboval, dat met 3-1 in het zand moest bijten. Op papier een graaie prestatie van de koploper van de eerste divisie tegen een eredivisionist, maar jammer genoeg was het 1 spelpeil niet wat men van twee clubs op dat niveau mag ver wachten. De overwinning was echter volkomen verdiend, want bij Tempo Team was in het grootste gedeelte van de wed strijd het stoppen en de opbouw van de aanval beter verzorgd, terwijl men ook vaak een goed blok wist te zetten tegen de twee langste aanvalsters van Vier hout, Ditty Hoogendoorn (vroe ger zelf speelster van TT Haag) en Ietje van Tuvl. Aan Woerden- se zijde speelde men erg rom melig en Tempo Team verdien de dan ook de winst in de beide eerste sets volkomen (15-10 en 15-5.) In de derde set (13-15; zakte Haag naar hetzelfde ni veau als de tegenstander en daar konden de time-outs van coach Bep Latour niets aan ver anderen. In het vierde bedrijf werd het bij 8-8 nog even span nend, maar via de set-ups van Nora Kramers en Nel Kooien scoorden Ria Stuyfzand, Wil Lonte en Gerda Hofstede daar na voldoende om de strijd met 15-11 uit te maken. Francien Heggelman bleef gisteravond wat bij haar teamgenotes ach ter. Noteer bij de radio Feyenoord—Go Ahead Eagles 0 FC Amsterdam—NEC FC Utrecht-MW 0 AZ'67—Eindhoven De Graafschap—FC Twente PSV—Telstar 0 Roda JC—Ajax 0 FC Den Haag—Sparta 0 Excelsior—NAC Eerste divisie FC Vlaardingen—Wageningen 0 FC VW—Heerenveen 0 Haarlem—Helmond Sport Veendam—FC Den Boscn Heracles—FC Groningen PEC Zwolle—Volendam 0 SC Cambuur—SC Amersfoort. Vitesse—Fortuna-SG w >1 FC Dordrecht-SW De wedstrijden, aangeduid met een 0 komen voor op het totoformulier.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 11