OMWEGEN Massa-auditie selecteerde voor de schouwburg-musical Start regionale dames voetbalcompetitie aan een zijden draadje ngeraars jongerenkoor Vita Nova lijft het leven nieuw houden Etherpiraat Dirk kreeg verboden apparatuur weer in handen DOOR TON PIETERS Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen negen en tien uur kunt u mij telefonisch vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldige telefoon is 071 —12 22 44; u kunt dan naar toestel 19 vragen. ™i.wee teams 1 üphen ;ampioen EIDEN De eerste twee kam- m ioenen in de LSB-competitie i» be end. Dat zijn Alphen 2 n Alphen 3 die beiden met nog wee ronden te spelen onbereik- aar zijn geworden voor hun 1 e oncurrenten. Iphen 2 behaalde het kam- aa* ioenschap na een 7—3 overwin ing op Leimuiden en een mis- m lap, 5—5, van Roelofsarends- 'een tegen Alphen 4. Leimuiden vist op de eerste vijf borden nog goede tegenstand te bieden on zelfs tot een 3—2 voorsprong te komen. Op de laatste vijf borden echter hadden ze geen verweer. Verder wist Roelofa- rendsveen nog tot een 61/2—3 1/2 overwinning tegen Aarlanderveen te komen. Alphen 3 kwam in de vijfde ;sJ tonde tot een zeer ruime 9—1 overwinning op Philidor 8. Ge- g durende de hele wedstrijd bleek het verschil in kracht. Dit vroeg te tijdige kampioenschap werd jj mede behaald door de hulp van jjj Bodegraven 2. Zij schakelden namelijk de laatste concurrent e} Boskoop 2 uit met 7—3. De wed- strijd Koudekerk 2—Voorscho- gj ten 4 eindigde in een gelijkspel. Jjj In het persoonlijk kampioen en schap van de LSB kwam John ;s, van Wiel onverwacht toch nog ie. tot winst op Joop Piket. Deze Ig. laatste wilde te veeL de winst |U. forceren hetgeen hem slecht be- in. kwam- Leo Barendse hield zijn tore- jj. neindspel tegen Theo Piket re mise. J. v.d. Wijngaard won ver re der van Jan Bakker. De volgen- |e de ronde wordt a.s. vrijdag ge- speeld in het Dorpshuis te Lei derdorp. Van onze sportredaktie Oude Wetering De volgend jaar te starten regionale dames voetbalcompetitie hangt aan een zijden draadje. Ook na de twee de door Weteringse Girls geor ganiseerde hearing over die eventuele regionale competitie is het teleurstellend om te con stateren, dat alle initiatieven hiervoor door de verenigingen zelf ontplooid moeten worden. De betrokken clubs uit de afde lingen Leiden, Gouda, Rotter dam en Den Haag zijn zich allen bewust van de noodzaak van een dergelijke competitie maar het is overduidelijk, dat juist de damesvoetbalcommissies van deze afdelingen een goede toe komst van het damesvoetbal momenteel in de weg staan. Een uitzondering hierop vormt de commissie van de afdeling Gou da (gisteravond bij de tweede hearing met drie vertegenwoor digers aanwezig) dat bijzonder positief staat tegenover de voor stellen van de clubs en tijdens de vergadering van de dames voetbalcommissies van het Di- strikt West 2 op 6 april aan staande een voorstel voor een regionale competitie zal indie nen. De vertegenwoordigster van de commissie van de afde ling Leiden was alleen naar de tweede hearing gekomen om te „luisteren", maar wilde niets zeggen over het standpunt van die commissie. De afdelingen Rotterdam en Dordrecht zijn in ieder geval fel gekant tegen een regionale competitie, terwijl de afdeling Den Haag (deze was niet vertegenwoordigd) nog geen standpunt heeft ingeno men. De betrokken clubs deden gisteravond in ieder geval wel „zaken". In principe werd afge sproken een competitie te vor men met vier Rotterdamse-, twee Leidse (Weteringse Girls en SJC), twee Goudse- en twee Haagse verenigingen. Als pro- motie-degradatieregeling stelt men voor om de verenigingen, die op de twee onderste plaat sen eindigen, promotiewedstrij den te laten spelen tegen de kampioenen van de afdelingen. Het aanvangsuur van de wed strijden zou verder bepaald moeten worden op twaalf uur, terwijl men het wenselijk acht geen winterstop in te lassen. Damwinst Jan Vrolijk (Van onze dammedewerker) Katwijk Tijdens de eerste ronde van de finale in de hoofdklasse van het open damkampioenschap van Katwijk vielen geen verras sende uitslagen te noteren. Jan Vrolijk won gedecideerd van Piet van Egmond terwijl Wim Heemskerk weinig moeite had om de partij tegen Theo Zwetsloot in zijn voordeel te beslissen. Hein van Winkel deelde met Jan Passchier de punten: 1-1. In de eerste klasse plaatste C. van Duivenvoorde zich dankzij een overwinning op P. den Hol lander voor de finale. De poule-indeling voor de finale in de eerste klasse is als volgt. Groep A: W. Haasnoot; T. Bremmer; M. Visser, C. van Duivenvoorden. Groep B: H. Koelewijn; J. R. van Slooten, J. Haasnoot en L. Hoogeveen. Twee wedstrijden uit de finale in de eerste klasse werden reeds vooruit gespeeld. In groep A moest Wim Haasnoot Bremmer een remise toestaan en in groep B boekte H. Koelewijn een zege op J. R. van Slooten. Damesvolleybalteam Sportclub Oegstgeest kampioen Dit is het damesvolleybalteam van de Sportclub Oegstgeest, dat door een 3 sets overwinning op Gemini-Kangeroes. gisteravond in de Apollohal, kampioen is geworden van de 2e klasse afdeling Leiden. Drs. J. C. Gmelich-Meijlingh, wethouder van sportzaken te Oegstgeest. was naar de Apollohal gekomen om de dames persoonlijk met het succes te feliciteren, alsmede bloemen uit te reiken. Het team is ongeslagen kampioen geworden, slechts eenmaal werd gelijk gespeeld met een voorsprong van acht punten op de naaste concurrent. Ook de rest van de competitie zal wellicht géén verliespunten meer opleveren. Wethouder Gmelich Meijlingh kocht het eerste lot van een grootscheepse actie die het "bestuur van de volleybal ter gelegenheid van het kampioenschap organiseert. Burgemeester Van Eysinga zal op 18 mei a.s. de trekking verrichten. Doel van de actie is om te komen tot een aanzienlijke uitbreiding van de trainingsfaciliteiten, speciaal voor het gepromoveerde damesteam, opdat het zich het volgend seizoen in de eerste klasse ook met da besten kan meten. Op de foto van links naar rechts: voorzitter Tankink, wethouder Gmelich Meijlingh, aanvoerster Gonny Lagas. Trudy van Boxsel, Gerrie Tankink, Vera Vos, Tineke La Grouw, Rita Kop, Miep Knöptels, Nicolette Korving en coach Ronald Verra. LDG in groep 2 nationale hoofdklasse LEIDEN Het Leids Dam Ge nootschap zal in de nationale damcompetitie 1976 uitkomen in groep 2 van de nationale hoofd klasse. LDG wist in de afgelopen com petitie pas op het laatste mo ment aan degradatie uit de na tionale hoofdklasse te ontkomen door de beslissingswedstrijd te gen DC Dordrecht met 12-8 in zijn voordeel te beslissen. De indeling van groep 2 van de nationale hoofdklasse luidt als volgt: Heemstede (gedegradeerd uit de ereklasse); NOAD (Nijme gen); Papendrecht; Ons Genoe gen (Utrecht); Zwartsluis; IJ- muiden; Monster; Leids Dam Genootschap; DAVO (Tilburg) (gepromoveerd uit de regionale hoofdklasse) en Houdt Stand (Hoogezand), eveneens gepro moveerd. Programma LEIDEN Zwaanvogels,kopo- per in de Leidse hoofdklasse zaalvoetbal treedt vanavond aan tegen het als latste geno teerd staande Wernink. Bij winst van Zwaanvogels is Wernink gedegradeerd. LDWS moet trachten via een overwinning op Swift 't Win keltje tenminste niet verder achter te raken op Zwaanvo- gels. Hoofdklasse: Swift Winkeltje—LDWS (21 uur); Wernink—Zwaanvogels (20 uur). I: Roodenburg—Lisser Boys (22 uur); B en T-Oegstgeest (20 uur). RES I: Gazelle 2—Leiden 2 (22 uur); Tegelhandel 2-VDON 2 (22 uur); LDWS 2-Swift Win keltje 2 (20 uur). 2A: Rijnsburgse Boys- Van Zeist Stars (20 uur). 2B: LISC—Regen boog (22 uur). RES 2A: Katwijk 2-Unitas Leiden (20 uur)TvNL 2-DSO 67-2 (19 uur) RES 2B: Van der Plas BMW 2—Urn- tas Leiden 3 (21 uur); Regenboog 2-Kat- wijk 3 (21 uur); ASC 3-LFC 2 (22 uurt 3B: ODO "72—Oranje Groen (19 uur). 3C: FC Modern—Houtwarenhoek (21 uur). 3D: SVLV—VDON (20 uur); SLF—Padox ai LEIDSE COURANT PAGINA 5 SöLtAU 10 ïy/O alj de J Zondag was het in de „Kapel" van K&O, de okt goedbedeelde buur en jongere neef van de ouwe trouwe schouwburg, die in oktober tierig een nieuw leven gaat beginnen, een opkomen en (soms) afgaan van tientallen speellustigen die zo graag wilden meedoen aan de door Watse Tisema geschreven "de* musical „Wie betaalt het gelach?", een uitgebreid fsden vrolijk zangspel dat de inwijding van de geres- Haa taureerde schouwburg moet gaan begeleiden. Twee rn honderd zang-, acteer- en danslustigen hadden zich voor een massa-sollicitatie aangemeld, tachtig ont- ingen een uitnodiging om hun artistiek hebben en iouden te komen blootleggen. lo zag ik enkele komische to- koppige jury, onder leiding Der ïeeltjes, die door een zeven- van rustige Steye van Bran d«vmi het hou denberg, werden beoordeeld. „Werkelijk, een auditie is het afschuwelijkste wat je kunt hebben", zo stelde Steye de hoopvolle gegadigden gerust „Even flink zijn. Wat u van middag moet doen, hoeft niet goed te zijn. Als we alleen maar een indruk hebben van wat u kunt. Trekt u zich van ons niets aan". En daar werd van 's ochtends tien tot 's avonds elf uur gezongen, geac teerd en gedanst. Want die kunsten moeten de ruim 20 hoofdrolspelers en -speelsters in hun zak „Waar „War is toch het dochtertje van toen geble ven?". Een simpel melodietje dat tal van aspirant-acteurs op amateurbasis te machtig werd, onder die violette hemel van de Kapel, waar eens Carmeli- tessen het hoogste lied zongen. Daar was ook Marjolein Briër in postuur: „Doe maar na, gooi je maar los.Knippend met de vingers; modern ballet op pianomuziek. Als je niet keek, leek het op de ochtend gymnastiek die me altijd al de moed voor de dag beneemt. Het zat soepel in elkaar: schouderpartij, heuppartij, zak door je knieën, hoofd op, hoofd laag. Een sexy concep- Het jongerenkoor Vita Nova, dat ook de ouderen van Ter Aar erg vertrouwd is geworden jeugd heeft het nog voor het zingen, in Aar. Al ruim zeven bestaat er in de pa- van St. Hadria- een jongerenkoor meer dan 55 leden eigen muzikale bege- meegerekend). Het leek Kees Fransen, „aanhangend" bestuur slid-meer dan wenselijk om „Vita Nova" het \p] nieuwe leven eens 1 aan de schijnwerpers bloot te stellen. Eind vo- 'l rig jaar werd in de kerk ^een geslaagde jubileum- dienst verzorgd, afgelo pen zondag werd deze dienst herhaald, weder om met begeleiding van „Arti et Religoni". En wat vernam ik nu uit zijn mond?: „Het liep niet zo gesmeerd, de or kestrale muziek was een beetje te sterk. Vorig jaar ging het stukken beter. Vreemd eigenlijk, de ene keer lukt het be ter dan de andere. De opkomst van het koor was ook niet zo groot. De meeste jongelui voe len niet zo veel voor or kestbegeleiding. Die zin gen liever met eigen combo-begeleiding. Dat gaat een stuk lekkerder. Je hoeft niet zo voluit te zingen, snap je?" De kerk was wel weer stamp vol. Dat is erg gewoon in Lan- geraar, tijdens een dienst die door het jongerenkoor Vita Nova wordt verzorgd. Ook vol gens Kees Fransen is dit koor de aandacht meer dan waard: „Vier jaar achtereen maken we al een buitenlandse trip: Salzgitter en Velen in Duits land, naar het Belgische Moer- beke en vorig jaar nogmaals naar Velen, op speciaal ver zoek. Dat waren zo onze bui tenlandse uitstapjes, buiten onze maandelijkse optredens in de Langeraarse kerk en in het bejaardencentrum Aarhoe ve. Trouwens, in Kudelstaart komen we ook vaak, evenals in Nieuwveen en Alphen". Nu is er volgens Kees weer een concert op handen op de Hoge Burch, het centrum voor gees telijk gehandicapten in Zwam- merdam. Dat is in mei, een avondconcert tot veler ver maak. Al sinds de oprichting voert mevrouw A. M. Keijzer-Sar- neel de scepter over Vita No va, tot genoegen van iedereen. Het Langeraarse jongerenkoor blijft trekken; alleen het grote aantal leden al vertelt wat van het succes dat dit jeugdige en semble heeft opgebouwd. Ver gelijk dat maar eens met ande re jongerenkoren, vindt Kees Fransen: „Het koor blijft groeien. Er zijn, door verhui zingen bijvoorbeeld, enkele le den afgevallen, maar de grote basis is er nog steeds". Dat is een hecht fundament voor dit Nieuwe Leven, dat ook de ou deren erg vertrouwd is gewor den. In Katwijk aan Zee blijft een piraat het le ven van de zonnige zijde bezien. Ruim drie jaar geleden werd de zendap paratuur van Dirk van Duyvenbode penning meester van de afdeling Katwijk-Rijnsburg van de CBKR (Citizen Band Katwijk-Rijnsburg) door ene D. Eeninkwin- kel van de PTT-opspo- ringsdienst, beschermd door enkele politieman nen, in beslag genomen. Uit was het met het zen den op de 27 MC ofwel de 11-meterband. Dat dècht althans deze heer Eeninkwinkel, want Dirk bleef gewoon met een ander bakkie door zenden. Maar goed, dat is alweer een paar jaar geleden. Gisteren vertel de Dirk me met trots en vastberaden, dat het einde van zijn liefhebbe rij nog lang niet in zicht is: een paar weken gele den kreeg hij van de justitie zijn apparatuur weer terug. Vanwege een justitiële onvolko menheid. Op het mo ment, dat Dirk van Duy venbode zijn spullen weer in ontvangst nam was hij weer een illegale bezitter van verboden zendapparatuur. Als ge wone sterveling vraag je je dan af, hoe dat gedoe allemaal in elkaar zit. Het zat waarachtig niet goed in elkaar: Dirk en vele andere Dirk van Duyvenboede heeft in handen wat wettelijk verboden is. zendlustige collega's mochten niet door de ether met andere gelijkgezinden praten omdat ze daartoe geen vergunning hadden. Maar het mooie is, dat ook ambtenaar Eeninkwinkel met het in beslag nemen bui ten zijn boekje ging. Eenink winkel, zo bleek voor de Haag se politierechter vorig jaar, was op dat moment nog niet beëdigd als opsporingsambte naar. Bovendien bezat hij niet meer de door de rechter zo zeer begeerde bandjes waarop de zendgesprekken van Dirk waren vastgezet. Ik krijg nu de indruk dat meneer Eenink winkel enigszins in zijn hemd werd gezet, op die rechtszit ting in oktober vorig jaar. De ijverige, nog onbeëdigde amb tenaar had die bakkies in Kat wijk niet mogen weghalen. Uitspraak rechter: teruggave van alle materiaal en Dirk ging vrijuit „Nou, een paar weken terug werd me gelast, dat ik mijn zaakje zou terughalen bij de Domeinen in Wateringen. Daar had ik geen bezwaar te gen en nu zit ik weer helemaal illegaal hier bij m'n zender, dank zij een flater van de overheid." Dirk vertelde het me eenvoudig maar vastbera den. Destijds werd ook de ap paratuur van twee mede-leden geconfiskeerd: „Ik vraag me nu wel af, wat met die spullen is gebeurd; waar benne de bakkies van die mensen?" Dirk zit nu weer geheid op Call 966. Hij zendt niet uit vanuit zijn huis. Hij kijkt wel link uit Hij „praat" met uit wijkmogelijkheden: bij kennis sen, vanuit zijn auto. Vooral in Duitsland, waar hij lekker met zijn bak bezig kan zijn. „Het is m'n hobby, het is alles voor me", zegt hij simpelweg van achter zijn pilsje. Voor de foto, door puffende Henk van den Ende genomen, heeft hij z'n bakkie (hij heeft er trouwens elders nog één) in huis ge haald; even later is zijn speel goed weer verdwenen, onder gedoken. „Kijk, als ik nou met die D-machtiging een opstap- pie zou maken. Nou ja, maar dan zou ik verplicht zijn over twee jaar weer een C-machti- ging te halen. Maar ik ken geen algebra en meetkunde en zo. Ik ben maar een bouwvak ker. Met alleen lagere school en de visserij school red je dat niet Wat een toestand: eerst laten ze je vrij de boel kopen en dan opeens bam, dan kan je je bak inleveren. Dat doen de ouderen zeker niet meer. Die zeggen: we hebben onze radio al in de oorlog moeten 'I inleveren, dat doen we geen J tweede keer meer. Er zal hier I toch wel eens een andere rege- I ring komen, zeker?" Dirk van Duyvenbode heeft t nu weer in handen wat wette lijk verboden is. Vreemde kronkels van een overheid. Dirk wordt er niet meer koud of warm onder. Maar hij is wel benieuwd of er nog meer van die 27 MC-slachtoffers zijn. Hij wacht graag eventue le reacties af op zijn postbusa dres 165, Katwijk aan Zee. Verder blijft Dirk met zijn zendliefde schaamteloos de autoriteiten tarten, omdat-ie „te stom" is voor een vergun ning. „Ja zeker, ik ben Jan de werkman, die niet intelligent genoeg is", schampert Dirk van Duyvenbode namens dui zenden mede-lotgenoten. De zevenkoppige jury onder leiding van Sleye van Brandenberg tie, geïnspireerd door routinie- re Marjolein die de choreogra fie van de musical ontwierp. „We vorderen gestaag", vond Steye, die in overleg al begon nen was met het verdelen van de rollen. Zo waren er heel wat doortimmerde amateurva- klui die soms in de aap gelo geerd waren omdat ze nu een maal geen noot konden lezen of geen wijs konden houden. Heerlijk, wat vals klonk het soms, gebarsten stemmen. Dat heb je maar te accepteren. Maar dan maakte het acteren of de sensuele draaiingen in de buurt van het voormalige priesterkoor weer alles goed. Die musical van Watse zie ik al helemaal vóór me. Maar degenen die 'm in elkaar moe ten zetten, zullen nog wel wat slapeloze nachtjes hebben. En dat is maar goed ook, want door inspanning zal straks het gelach ten volle betaald wor den.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5