n Kaageiland verwacht geen moeilijkheden door sluitingsexperiment Sportza voor De Kaag komt zicht in Enorme belangstelling voor tennisbanencomplex van Noordwijkse IJsclub Leiderdorpse Dreven blijven afgesloten LEIDSCHENDAM: OVER HALF JAAR STRAAL VERBINDING MET ZOETERMEER Wassenaarse raad: verkoopsprijs huis Achterweg te laag LEID SE COUftANT DINSDAG 16 MAART iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniinuiiiniiniiiiiimnin, Lmiiiiiuuiiiiiuiiiuiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisuiuiiiuuiiiuiiiinnuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van een onzer verslaggevers Alkemade De horecabedrijven in Alkemade en vooral die op Kaageiland zullen de komende zomer ruimschoots in de belangstel ling van de diverse politiekorpsen en gemeentebesturen staan, want iedereen is benieuwd wat de vorige maand toegezegde vrije sluiting stijd voor gevolgen zal hebben. Niet langer zal men op Kaageiland de café's om klokslag één moeten verlaten, want de eigenaren en pachters van de horecabedrijven beslissen in het vervolg zelf wanneer zij hun zaak wensen te sluiten. De nieuwe situatie heeft een groot aantal gissingen tot gevolg gehad. Zb menen sommigen, dat door een niet vastgestelde slui tingstijd de onderwereld in de kleine uurtjes het Kaageiland met een bezoek zal vereren, ter wijl anderen de mening zijn toe gedaan dat deze maatregel ten koste van de lichamelijke ge steldheid van de cafébazen zal gaan. Maar de betrokkenen zien de toekomst echt niet zo somber in. Eén van die betrokkenen is Ben Ruis eigenaar van het cafe-res- taurant 't Kompas aan de Julia- nalaan. Hij en zijn collega's op Kaageiland waren zo blij met het besluit van het Alkemadese gemeentebestuur, dat zij de dag nadat de raad zijn goedkeuring over dit voorstel had uitgespro ken, een levensgrote taart op het gemeentehuis in Roelofa- rendsveen lieten bezorgen. En die taart, zo liet burgemeester Bolten per brief aan Ben Ruis weten, is met smaak door het raadhuispersoneel genuttigd. Hoewel oud-burgemeester Smol ders niet zoveel begrip kon op brengen voor de wensen van de plaatselijke horeca drongen de eigenaren van de horecabedrij ven ook bij de nieuwe burge meester Bolten weer aan op een verlating van het sluitingsuur. De nieuwe burgemeester voelde wel voor de wensen van cafe-ei- genaren met als uiteindelijk ge volg dat op de raadsagenda van 26 februari besloten werd het sluitingsuur aan de eigenaar ter bepaling over te laten. „Dat is ook niet zo onbegrijpe lijk", aldus Kompas-eigenaar Ben Ruis, „want uiteindelijk is een sluitingstijd voor café's van één uur iets dat niet meer past in deze tijd. 's Zomers hadden wij regelmatig gasten die vreemd opkeken als wij hen om half één de rekening presenteer den met de mededeling dat de zaal om één uur dicht moest" Dat deze beslissing van het ge meentebestuur een te zware be lasting voor de eigenaren en het personeel in het horecawezen zou betekenen, acht Ben Ruis volkomen misplaatst „Kijk, een vrije sluitingstijd betekent niet dat je koste wat kost later je zaak moet sluiten, maar dat je zelf mag beslissen wanneer je je zaak slut. Natuurlijk zal je je zaak nooit vroeger sluiten om dat dan je klanten naar de con current overlopen. De oplossing is dus om met je concurrent rond de tafel te gaan zitten en een sluitende afspraak te ma ken. Toen de beslissing van het gemeentebestuur afkwam heb ik met de eigenaar van De Bon te Koe de afspraak gemaakt dat wij in het vervolg om twee uur de zaak zouden sluiten." Dat betekent dus dat de twee grote horecabedrijven op Kaa geiland niet tot diep in de nacht open zullen blijven zodat ook de angst voor een grote stroom aangeschoten cafébezoekers na het sluiten van de café's in de stad, naar Kaageiland zouden trekken op het eerste gezicht ongegrond blijkt te zijn, im mers, veel café's in de stad gaan ook niet voor tweeën dicht „Bo vendien", zo stelt Ben Ruis, „is het publiek dat Kaageiland be zoekt, de laatste jaren sterk ver anderd. Een aantal jaren gele den kwamen hier nog veel opge schoten jongelui zich uitleven. Nu zijn onze klanten voor het merendeel watersporters en dat zijn mensen die hier komen om te recreëren en niet om rotzooi te schoppen." Evenmin vreest Ben Ruis dat het personeel bezwaar zal ma ken tegen de langere dagen die gemaakt moeten worden. „Het is nog altijd zo dat op Kaagei land het geld in de zomer ver diend moet worden, ook voor het personeel. Dus die vindt het allang goed als in het hoogsei zoen een paar centen meer ver diend kunnen worden." Overigens is het besluit van het gemeentebestuur nog te herroe pen, want voor dit experiment is een proeftijd van een half jaar. Ben Ruis gelooft niet dat de beslissing nog ongedaan zal worden gemaakt. Hij zegt: „Af gelopen vrijdag is een ledenver gadering van de dorpsraad ge houden. Er is op die vergade ring van alles besproken, maar zelfs in de rondvraag is het onderwerp „sluitingstijden ca fé's" niet ter sprake geweest. En ik geloof dat als er bezwaren zouden zijn, dat die dan toch van de zijde van de bewoners van Kaageiland zouden moeten komen." Ben Ruis ziet de toekomst dan ook zonnig in en dat ondanks het feit dat een uur langer open blijven voor hem en zijn vrouw Lina ongetwijfeld harder wer ken zal betekenen. Maar dat is iets waar de Kager niet bang voor is. Na het afbranden van zijn café-restaurant in 1972 ging hij ook niet bij de pakken neer zitten. Bovendien heeft hij zijn bedrijf onlangs uitgebreid met een geheel nieuwe, knus inge richte ruimte. Van een onzer versli vers De Kaag Met de t van een sportlokaal Buitenkaag, nabij de Willibrordusschool, waarschijnlijk in oktjgoed roir evei van I one of november van dit worden begonnen. De bouw van deze zaal, van de kosten op bijna zijn geraamd, maakt df#1115 van een project van vijf spien v len die in de gemeente Haa taur gebouwd zullen hon< den- rooi Naar verwacht wordt is de in maart of april van hethOUi gend jaar gereed. De exp] tiekosten worden geraam 10.000 a 13.000 gulden per' exclusief aflossing. Deze mededelingen werd< daan tijdens de onlangs g den algemene ledenvergad van de vereniging „Doi meenschap De Kaag". Tijdens deze vergadering tevens meegedeeld dat vai bouw van een gemeensch huis voorlopig nog geen spi kan zijn omdat het i van CRM geen gelden besd baar wil stellen. Jan Bien f?>, en Kees van Ruiten volgdei 'M bestuursleden Jos de Jong< i lit Barend van Loen op. Ben en Lina Ruis zijn gelukkig met de afschaffing van het vaste sluitingstijdstip iiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiK Oegstgeest zorgvuldig met belasting gegevens Van een onzer verslaggevers Oegstgeest De gemeente Oegstgeest zal er nauwlettend op toezien dat de gegevens die beschikbaar komen bij het sa menstellen van de grondslagen onroerendgoedbelasting niet voor andere doeleinden ge bruikt zullen worden. B W hebben dit de raadscommissie voor financiën en onderwijs toegezegd. Zoals bekend zal Oegstgeest voor het opzetten van het be stand en de taxering van de belastbare objecten waarschijn lijk gebruik gaan maken van de diensten van de Stichting voor Kadastrale en Financiële Admi nistratie (KAFI). De commissie heeft B W geadviseerd in het nog af te sluiten contract met KAFI een aantal waterdichte bepalingen op te nemen.Zo wil men de ver zekering dat ten aanzien van personen niet meer gegevens verzameld moeten worden dan voor de belastingheffing strikt noodzakelijk zijn. Ook wil men vastgelegd zien de termijn waar binnen de werkzaamheden van ,KAFl gereed moeten zijn. De stichting vraagt voor haar onderzoek, waarvan de gepro duceerde gegevens ongeveer vijf jaar geldig zullen zijn, een be drag van 280.000. B W stel len de raad voor een dergelijk bedrag als krediet beschikbaar te stellen. Het is de bedoeling dat in Oegstgeest per 1 januari 1978 de onroerendgoedbelasting zal worden ingevoerd. Verkeerlichten op de Engelendaal Van onze correspondent LEIDERDORP „Ik verwacht dat er nog dit jaar verkeerslich ten zullen komen op drie plaat sen op de Engelendaal. Dat zal dan zijn bij de Persant Snoep- weg, bij de Vronkenlaan en bij de aansluiting op de provinciale weg nummer 5 (die in het ver lengde ligt van de Leidse Willem de Zwijgerlaan). Volgend jaar hoop ik dan verkerslichten op tussenliggende kruisingen te kunnen plaatsen." Dit deelde gisteravond wethouder E Drenth de centrale flatcommis sie voor de Dreven en de Schan sen mee. De commissie vroeg de wethouder om snelheidsbeper- kende maatregelen op de Enge lendaal. Het antwoord van Drenth stelde de commissie ge rust. Wethouder Drenth verklaarde desgevraagd ook dat binnenkort het parkeren van vrachtauto's binnen de wijk voorbij zal zijn. Voor deze auto's komt er een parkeerterrein op het industrie terrein bij de Touwbaan. Hij verwacht dat dit terrein binnen enkele maanden gereed zal ko- Bestuur voor keuze tussen ledenstop of derde baan Buitenlust" zet J.Haasnoot in het zonnetje OEGSTGEEST Tijdens een bijzonder druk bezochte jaar vergadering van de woning bouwvereniging „Buitenlust" is de heer J. Haasnoot gisteren avond benoemd tot lid van ver dienste. Voorzitter E. J. Mas- sink nam, namens het bestuur, afscheid van hem als bestuur slid. Zestien jaar lang heeft de heer Haasnoot zich op velerlei terrein ingespannen. Naast zijn benoe ming tot erelid werd hij tevens benoemd tot technisch adviseur zodat hij aan de vereniging ver bonden blijft. Zijn opvolger wordt de heer A. Samson. Het scheidende bestuurslid werd verrast met een envelop met inhoud, terwijl zijn echtgenote in de bloemen werd gezet. De ledenraad van „Buitenlust" wordt uitgebreid met twee-le- den-niet-bewoners, zodat er geen vakatures meer zijn. Be noemd zijn de heren O. C. van Belle en P. den Besten. Alle jaarstukken konden overigens de goedkeuring van de aanwezi gen wegdragen. Tijdens de bijeenkomst werden de plannen bekend gemaakt met betrekking tot de bouw van 43 bejaardenflats aan de Maar ten H. Tromplaan. De bouw wordt uitgevoerd in drie bouw lagen plus een zgn. kaplaag. Te vens zijn er een recreatieruimte en een tweetal woningen voor gehandiapten in het complex opgenomen. De galerijen wor den overdekt en verwarmd. Over de uitgangspunten van het project is overeenstemming be reikt. Men streeft er naar uit te komen op een huurprijs van max. 450 gulden per maand. NOORDWIJK Het initiatief van de Noordwijkse IJsclub om op het middengebied van de Jhr. Gevers-ijsbaan aan de Goow'eg enkele tennisbanen aan te leggen, blijkt enorm te zijn aangeslagen. De belangstelling van de tennisliefhebbers is gewoon overweldi gend, deelde voorzitter J. de Kluiver desgevraagd mede. Noord- herentennissers aangemeld. De wijk en omgeving kunnen dit aanleg van twee banen is daar- doen bij W. H. N. van Schooten, mede zeker. Daar zich nog Rembert Dodoenstraat 23 te steeds leden opgeven, staat het Noordwijk. NIJC-bestuur voor de keuze tus sen het afkondigen van een le denstop voor wat het tennissen Behalve de aanleg van twee, eventueel drie tennisbanen afhankelijk van het aantal ten- betreft, of het aanleggen van nis-abonnees voorzien de een derde baan. Voor drie ba nen zijn namelijk zo'n 240 leden nodig. Wat de kosten aangaat, zou de aanleg van een derde baan het meest voordelig uitge voerd kunnen worden in aan sluiting op de andere banen. Medio mei denkt men deze in gebruik te nemen. plannen van de NIJC in de aan leg van een vrij tennisveld, een tweetal inslagmuren, een bad- mintonveld, een terras en een kinderspeeltuin. Tennissers en tennissters, die even op hun baan moeten wach ten, behoeven zich dus niet te vervelen. Het bestuur hoopt daarom dat Zelfs aan de moeders met kleu- zich op korte termijn de reste rende 65 leden, die voor een derde baan vereist zijn, zullen ters is gedacht. Terwijl ma speelt kan de jongste jeugd zich amuseren in de zandbak. Leiderdorp De bloembakken die op dit moment de afsluitin gen vormen van de Bosdreef en de Wilddreef zullen verdwijnen. Bij de Houtschans en de Peppel schans zullen Wilddreef en Bos dreef de breedte krijgen van een rijwielpad. Want beide Dre ven blijven afgesloten voor doorgaand autoverkeer. Dat dit moest, daar waren gisteravond wethouder E. Drenth van ver keer en de centrale flatcommis sie voor de Dreven en Schansen het snel over eens. De afsluiting, bij wijze van proef, gedurende een jaar, was naar hun mening een succes. Het autoverkeer in deze flatwijk liep in het afgelo pen jaar aanmerkelijk terug als gevolg van de afsluiting. Tijdens de gisteravond in het gemeentehuis gehouden openba re bijeenkomst waarbij de wet houder en de flatcommissie aan wezig waren, kwam van de flat commissie de suggestie de Dre ven ter plaatse van de huidige afsluitingen te versmallen. Door het wegdek daar terug te brengen tot de breedte van een fietspad zouden de bloembak ken, die vooral bij slecht weer minder goed zichtbaar waren, kunnen verdwijnen. Betonnen paaltjes zouden moeten voorko men dat auto's alsnog gebruik gaan maken van het fietspad. Wethouder Drenth zegde toe er naar te zullen streven de defini tieve afsluiting in juni in de raad aan de orde te stellen. Peuterfeestje De stichting Peuterspeel zalen Noordwijkerhout vierde gistermiddag en -avond feest ter gelegen heid van het eerste lus trum. In de recreatiezaal van Puyckendam was een erg gezellig sfeertje. De zaal was versierd met te keningen van de peuters. Er was muziek en er was een diashow met leuke dia's uit de afgelopen 5 jaar. Een bakker met een hoge bakkersmuts speelde piano en accordeon terwijl de kinderen zongen. Er werden pannekoeken ge geten. Liefst 1250, gebak ken door 10 huismoeders in de voor deze gelegen heid beschikbaar gestelde keuken van Puyckendam. 's Avonds was het feest voor de genodigden. Van onze correspondent LEIDSCHENDAM Wethou der H, J. Bunnik heeft gister avond meegedeeld dat waar schijnlijk binnen zes maanden de straalverbinding van Zoeter-j meer met het antenne-net van Leidschendam in gebruik zal worden gesteld. Bij het verzoek om een krediet van 90 duizend gulden voor de straalzender kwamen opnieuw de klachten van inwoners over de slechte ontvangst van de Duitse tv-zender en het gebrek aan goede voorlichting ter spra ke. In antwoord op vragen van de heer J. C. van Erp (CDA) zei de wethouder geen alternatief te zien voor mensen die geen aan sluiting op de Centrale Antenne Inrichting wensen. Een klein aantal overigens zoals bleek uit door de wethouder verstrekte cijfers. Van de 5.581 woningen zijn volgens de heer Bunnik 95% aangesloten. De „ellende" met dè slechte ontvangst zal met de nieuwe straalzender hopelijk tot het verleden gaan behoren. Wat de voorlichting betreft zei de wethouder bereid te zijn tot een ronde-tafelgesprek met de be sturen van de woningbouwver enigingen. Over het niet-verho- gen van het tarief als de verbin ding met Zoetermeer gereed is, een wens van CDA en Progres sieven Leidschendam, zei de wethouder dat de raad zelf heeft gezegd dat de CAI niet met winst maar ook niet met verlies mag werken. Mevrouw ir. T. C. Kiers van PL wilde daarover echter in december als de exploitatiecijfers van 1976 bekend zullen zijn een nieuwe uitspraak van de gemeenteraad uitlokken. Noordwijk —De jaarlijkse boomplantdag in Noordwijk wordt dit keer benut om het sportpark aan de Lageweg van wat meer groen te voorzien. In totaal 360 kinderen van de zesde klassen van de Noordwijkse ba sisscholen zullen woensdag hie raan hun medewerking verle nen. Aansluiting Valkenburg op C Al-Katwijk Valkenburg Als de raad van avond akkoord gaat en uit een nog te houden enquête blijkt dat ook minstens 70% van de betrokken bewoners geen be zwaren heeft zullen de kom van Valkenburg en de woonboten achter de Hoofdstraat worden aangesloten op de centrale an tenne inrichting (C.A.I.) van Katwijk. De kosten van een dergelijke aansluiting, zo vinden B W, dienen volledig door de bewo ners te worden voldaan. Per aansluiting komen de kosten op 8,20 per maand. Overigens betreft het hier een principe-besluit omdat ook de Katwijkse raad in zijn vergade ring van 25 maart nog zijn goed keuring moet verlenen aan de aansluiting van Valkenburg op de.C.A.I. Wassenaar —De historische ver eniging Oud Wassenaar organi seert woensdag 31 maart een bijeenkomst in het gebouw van de protestantenbond aan de Lange Kerkdam. De heer Hoek, archeoloog en archiefdeskundi- ge, zal een lezing houden over „De archieven van de Heren van Wassenaer". Wassenaar —De afdeling Wasse naar van de katholieke bond van bejaarden en gepensioneer den houdt a.s. zondag de jaar vergadering in het Jeroenhuis. Aanvang 14.00 uur. (Van onze correspondent) WASSENAAR De gemeenteraad van Wassenaar is gisteravond niet akkoord gegaan met een voor stel van b en w om de woning aan de Achterweg 34 voor een bedrag van 32.000, te verkopen aan de huidige bewoner. De woning staat op een terrein, dat in oktober 1967 door de gemeente voor een bedrag van 110.000,- werd aangekocht en dat volgens het komplan nodig was voor de verbre ding van de Luifelbaan en verder voor bebouwing. Reeds toen werd vastgesteld, dat de woning niet behoefde te worden geamoveerd. Het pand verkeerde echter in een slechte staat van onderhoud en volgens een in 1968 opgemaakte begroting zou er 11.000,- nodig zijn geweest om het pand voor verhuur geschikt te maken. Deze voorzieningen werden echter niet getroffen. Wel werd in 1970 een bedrag van 3500,- besteed aan een revisie van de eletrische bedrading. Het pand werd door de gemeente als noodwoning gebruikt. In mei 1974 werd de woning van gemeentewege toegewezen aan de heer F. J. van der Zalm, die de wens te kennen gaf het pand te willen kopen. In juni 1974 liet de gemeente het rand taxeren. In verhuurde staat zou het volgens deze taxatie een waarde vertegenwoordigen van 22.000,- en in onverhuurde staat een waarde van 32.000. In mei 1975 werd een voorlopig koopovereenkomst met de huurder gesloten voor een bedrag van 32.000,-. De koop ging echter nog niet door in verband met de finaciering ervan. Nu stelden burgemeester en wethouders de raad voor - de financieringsproblemen zijn intussen opgelost het pand voor de prijs van 32.000,- aan de huurder te verkopen. De raad bleek daar echter bezwaren tegen te hebben. Mr. A. van Vuure(VVD) wees erop, dat panden in de omge ving voor prijzen van 90.000 k 100.000,- ver kocht worden. Hij stelde voor een openbare in schrijving te houden en daarbij ook de huidige huurder een kans te geven. Ook Mr. R. M. J. Breukers, voorzitter van de CCP-fractie achtte de prijs te laag. Het resultaat was dat het voorstel met 17 tegen 3 stemmen werd verworpen. De gemeenteraad benoemde de heer H. J. Otte, lid van de raad, tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. De raad ging akkoord met een extra subsidie aan de UW, afdeling Wasse naar. Besloten werd de subsidiëring van het zwem men door bejaarden in het sportfondsenbad met een jaar te verlengen. De werkgroep Wassenaar van de Anonieme Alcoholisten zal met terugwer kende kracht tot 1 januari 1975 een subsidie ontvangen gelijk aan de helft van de kosten van zaalhuur. De r.k. sportvereniging Blauw Zwart krijgt optie op weilanden ten noordoosten van de parkeer plaatsen bij het sportveldencomplex aan de Dr. Mansveltkade met het oog op eventuele toekomsti ge uitbreiding van dat complex. Warmonders exposeren in De Pomp rh Van onze corresponded Warmond Gisteren we Galerie de Pomp een 1 feestelijk weer een exp geopend. Deze keer een ti toonstelling van het wi van drie jonge mensen, het vervaardigen van ku puur als hobby beschouw Ineke Lieshout uit Sassenhef heeft de vitrine een kostei ke inhoud gegeven bestaar de uit natuurgetrouwe fantasiefiguren van kei miek De kleuren zijn sch terend en de fantasiefig\ zij erg grappig. Gep de. Bruim (import 1 monder, zoals hij zelf 2 exposeert schilderijen, aqi rellen en tekeningen ve zeer natuurgetrouw en c het algemeen landschap# Zijn schilderijen met dier doen een beetje aan werk van Rien Poort denken. Gep gaat er met zijn schildersezel op i maar schildert meestal de hand van foto's en vo daar uit eigen fantasie ij aan toe of verandert hetei en ander. Landschappi zijn bij hem favoriet. Het c eigenlijk heel jammer dat geen bredere expositiemin i te is. dan zou dit pracht werk beter uitkomen. Feico Hajonides eveneens u Warmond heeft aan de smz le ruimte wel voldoend Zijn werk bestaat uit zei fijne potlood- en pentekem gen. Pure fantasie die k* tekenend voor zich ziet H maakt van te voren gei r plan, maar begint ge woo v en ziet wel wat het word Het resultaat is een reeij erg mooie tekeningen m>. j( verrassende effekten in et 1J: onwezenlijke sfeer. n Deze expositie is geopend th 15 april dagelijks 19.00-22.(1 uur. Bovendien zaterdag e zondag 12.00-17.00 en maan dag, woensdag en vrijdai 10.00-12.00 uur. Mr. Vrolijk op werkbezoek in Wassenaar WASSENAAR De commissa ris der Koningin in de province Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk ef zijn echtgenote zullen op maan dag 29 maart a.s. een werkbe zoek aan Wassenaar brengen. 11 de morgenuren zal de Commit saris in gezelschap van de leden van het college van burgemees ter en wethouders een rondril maken door het noordelijk ded van de gemeente, 's Middags za mr. Vrolijk een gesprek hebben met het college van burgemees ter en wethouders, terwijl me vrouw Vrolijk vertegenwoordig- sters van de Wassenaarse vrou wenverenigingen zal ontmoeten. Later in de middag volgt een, bezoek aan het bedrijf van Men- ken-Landbouw. 's Avonds zal een bijzondere openbare vergadering van de gemeenteraad worden gehou den.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4