FC Den Haag vermoedelijk waarborgen Halve finale kan behoud spelerskern Extra druk programma komt PSV eigenlijk wel goed uit Veld West Ham is modderbad MANSVELD, VAN LEEUWEN EN KILA TWIJFELGEVALLEN ,,B<missia geen schi van kans' Londen FC Den Haag staat morgenavond in de return tegen \Cest Ham United een modderbad te wachten. Het hoofdveld van het Boleynstadion verkeert na de intensieve bespeling van de laatste weken en de voortdurende regenval van gisteren in een bijzonder slechte staat. Na het vorig seizoen besloot de clubleiding zand in de grond te spuiten om de drainage te verbeteren. Dit had echter tot gevolg dat er nauwelijks meer gras wilde groeien en het zand op vele plaatsen aan de oppervlakte is verschenen. Zelfs de machine, die gebruikt werd voor het aanbrengen van de lijnen, moet in het magazijn blijven staan uit vrees voor verdere schade. De terreinknechten hebben hun toevlucht moeten nemen tot het aloude handwerk, in de vrijwel overal aanwezige zuigende modder bepaald geen schone klus. Vujadin Boskov tijdens de laatste voorbereidingen op het duel tegen West Ham United: ..De mogelijkheden om hoger te reiken zijn in Den Haag aanwezig". Spelers boden terreinknecht reis aan (Van onze sportredactie) LONDEN - Het duel" tus sen West Ham United en FC Den Haag zal niet al leen door bestuursleden en genodigden van FC Den Haag worden bijgewoond, maar ook door terrein knecht Vermeulen. De toe gangskaart voor het sta dion werd hem door het bestuur geschonken. De spelers van FC Den Haag besloten daarop de reis voor Vermeulen te betalen. Henk van Leeuwen wacht rustig af. maar na de wed strijd tegen West Ham zal er met hem gepraat moeten worden. pacina iMN Gearresteerde supporters nooit meer bij West Ham LONDEN Het bestuur van West Ham United heeft de vier jeugdige suppor ters. die nog voor het begin van het eerste duel in Den Haag werden gearresteerd, de toegang tot thuiswed strijden voor het leven ont zegd. Twee fans waren aan gehouden wegens een po ging tot roof en de andere twee kwamen in een Haag se cel terecht na het in gooien van een groot aantal ruiten. Drie spelers buitenspel in UEF A-Cup BERN De UEFA heeft voetbalspelers uitgeslote mee te doen aan de w« den, die hun clubs mn,. de kwartfinales van nooi om de Barcelona kan in het Levski Spartak Sofia schikken over en AC Milan en FC tegen elkaar spelen, men Benetti en Daniel ber niet opstellen. De drie spelers liepen tijdi eerste wedstrijd hun waarschuwing op. Hans Dorner (Dynamo in november voor vier den werd geschorst, weer in het toernooi om FA-beker uitkomen, zijn team zich morgen via 1 pool voor de halve finale tft] LONDEN FC Den Haag kan morgenavond in Londen de klok twee jaar vooruit zetten of, wie zal het zeggen, terugdraaien. Het bereiken van een halve finale plaats in de Europa Cup voor bekerwinnaars is een attractieve kwestie. Er behoeft door de ex tra recette van de duels tegen Vejle BK, Racing Club de Lens en West Ham United niet meer gevreesd te worden voor een exploitatietekort, dit seizoen. Het voordeel daarvan is dat FC Den Haag eindelijk als een ge zonde werkgever kan gaan func tioneren. Er kan bij een verant woorde matiging van de eisen der spelers, die gecontracteerd moeten worden, wellicht geld beschikbaar komen voor een of twee aankopen. Die extra injec tie heeft F C Den Haag momen teel juist nodig. Het onlangs nog door ex-Ajax-coach Hans Kraay als een uitgebalanceerde een heid met mogelijkheden betitel de elftal van Boskov mist node een vleugelspits. De aankoop van hem is een vereiste en wie zijn oor te luisteren legt bij FC Den Haag krijgt sterk de indruk dat hierover aan het einde van het seizoen niet lang gediscus sieerd behoeft te worden. Maar FC Den Haag vecht morgenavond in Londen voor meer. Stel het gunstige geval dat de „sensatie van het Zuider park", twee weken geleden voldoende is om voor het eerst in de geschiedenis van de club door te stoten naar de halve eindstrijd van de Europa Cup. Welke zwieper omhoog krijgt FC Den Haag dan niet? Uit de eerste resultaten van de andere kwart finalewedstrijden (Sturm Graz-Eintracht Frankfurt 0-2, Celtic- Sachsenring Zwickau 1-1, en Anderlecht- Wrexham 1-0) mag worden afgeleid dat van de waarschijnlijke halve fianeltegen- standers alleen Eintracht Frankfurt vrj- wel onbegonnen werk is. Alle andere clubs zijn te „nemen" voor FC Den Haag, misschien. De financiële kant van de zaak lokt eveneens. De opbrengst aan entreegel den, aangevuld met een waarschijnlijke televisietoelage, kan tijdens de halve fina leronde van de Europa Cup netto ander halve ton bedragen. Dat is extra, puur onverwacht bereikt Het einde van een jarenlange worsteling om het hoofd bo ven water te houden en zuinig aan te doen, wordt dan misschien bereikt Elk dubbeltje behoeft niet meer omgekeerd te worden. Sterker: FC Den Haag kan nog meer doen dan waarop het aan het begin van het seizoen in het gunstigste geval hoopte. En wie weet betekent dat de aankoop van een tweede speler. Bos kov pleit er sterk voor. „Wanneer er geld verdiend wordt bij een club moet er geinvesteerd worden. Anders verbeter je het niveau van het team niet en berust FC Den Haag in de gedachte dat het wel altijd een subtopclub in Nederland zal blijven. Dat mag niet De mogelijkheden om hoger te reiken zijn in Den Haag aanwezig". Van kardinaal belang is de spelerskern in tact houden. Boskov: „Mijns inziens is dat het allerbelangrijkste. Er zit een logica in de samenstelling van dit elftal. Bij vertrek van een of meer pionnen kan die organisatie verdwijnen en zal het weer tijd kosten om hetzelfde resultaat te bereiken. Ik persoonlijk", zei de Joe goslaaf in december reeds, „zal als ver enigingsbestuurder daaraan mijn priori teit schenken. Dat is veel belangrijker dan de vraag of ik nu wel of niet blijf bij FC Den Haag. Goede trainers zijn erin de wereld genoeg". Het Haagse bestuur ziet dat ook. Er is al in een zeer vroeg stadium getracht met enkele spelers een akkoord te bereiken, maar de ach en wee-reacties vertroebel den de sfeer binnen de ploeg en op verzoek van de trainer werd een onder handelingsstop tot en met 17 maart afge kondigd. De rust moest bewaard blijven. West Ham United was alleen als team te verslaan. Maar de enveloppen met de nieuwe of definitieve 'voorstellen zullen daarna snel worden overhandigd aan de betrokken zaakwaarnemers. Hoewel de desbetreffende spelers in deze succesvolle Europa Cuptijd hoog van de toren bliezen en bij het minste of gering ste al melding maakten van buitenland se interesses, mag worden verwacht dat de soep niet zo heet gegeten wordt als opgediend. De meesten zouden hun con tract aanvaarden en bij FC Den Haag blijven voetballen. Maar voor een paar spelers liggen de zaken toch anders. Aad Mansveld kwam begin dit jaar met het dreigement met voetballen te stoppen als er niet het cijfer één voor het aan hem aangeboden contract werd gezet. Het was een logisch bedachte reclames tunt voor zijn aannemingsbedrijf in op bouw. Hem kennende mensen dreven de spot met zijn besluit en zeiden dat hij maar bij een ander smoesjes moest gaan verkopen. Die situatie is toch veranderd. Mansveld is sinds kort directeur af en heeft zich uit de zaak terug getrokken. Zijn pertinente eisenpakket wordt nu hard. Dat ligt voor FC Den Haag moei lijk. Mansveld heeft zijn leven lang goed verdiend bij een en dezelfde club, maar is nu 31 jaar en beseft dat het slaan van een financieel leuke klap mogelijk is. Met zijn vorm is een (waarom niet?) Belgische club. die een tijdelijke ausputzer van wereldformaat zoekt, prima geholpen. Mansvelds filosofie wordt door Boskov onderscheven. „Aad is serieus, hij leeft helemaal voor zijn sport. Ik schat dat hij zonder ernstige blessures nog minstens drie jaar aan de top kan meekomen". Mansveld ernstig: „Ik moet nu aan me zelf denken. Bij FC Den Haag zou het natuurlijk het fijnste zijn maar wanneer een andere club veel meer biedt ga ik toch over verandering van werkgever nadenken. Ik ben vrij, heb nu niets om handen". Henk van Leeuwem is tijfelpunt twee bij FC Den Haag. De voetbalwereld heeft hem dit seizoen erkend als de meest belovende spits van Nederland en daar doet hij zaken mee. Hij buit de vanzelf gegroeide stelling handig uit en timmert aan de weg. Zijn contract loopt af. Een Belgische topclub (Anderlecht?) heeft hem om een optie gevraagd maar hij weigerde dat. Zij blijft echter geinte- resseerd. FC Den Haag krijgt hiervan geen kippe- vel. De transfersom kan opgeschroefd worden tot een uiterst verantwoordelijke. Die vrijheid bezit de club echter niet bij animo van een Nederlandse topper. Naar schatting kan voor Van Leeuwen dan ten hoogste acht ton worden gevraagd. Dat is niettemin een hoop geld en voorshands lijkt geen andere club in ons land behoef te te hebben hem voor dat bedrag aan te trekken. „Ik wacht af', zegt Van Leeu wen, „de tijd zal het leren". Zijn zaa kwaarnemer, Mulckhuijsen, dreigt met felle bewoordingen: „FC Den Haag kent de verlangens van Henk. Wanneer na 17 maart mocht blijken dat de club hem dat niet kan betalen vertrekt hij. Onherroe pelijk. Het verschil met het buitenland wordt dan te groot", Mulckhuijsen, de Haagse „schoonvader", behartigt al de belangen van Aad Kila, een volwassen geworden voetbalprof die dit seizoen be ter dan ooit speelt FC Twente heeft het oog op hem laten vallen en klopt binnen kort bij FC Den Haag aan om over de prijs te onderhandelen. Voorwaarde moet echter wel zijn dat Thijssen vertrekt en zover is het nog niet FC Den Haag zal met het afscheid van Kila waarschijnn- lijk de minste moeite hebben. Men heeft middenvelders (Albertsen) voldoende en men kan daardoor schuiven. Mulckhuij sen dreigt alweer: Ook voor Kila geldt hetzelfde. Eén cent er af en zijn vertrek staat vast. Gegadigden genoeg". Deze jaarlijkse terugkerende én meestal met een sisser aflopende problematiek kan door het resultaat van morgenavond in Londen gemakkelijker komen te lig gen. Overgaan naar de halve finales van de Europa Cup betekent een gegaran deerd financieel extraatje waarmee het behoud van de spelerskern vermoedelijk gewaarborgd is. Het allerbelangrijkste van nu is dan bereikt Het is te hopen dat de spelers overtuigd zijn van eikaars Wang- HANS DE BRUYN De enkel van Gerry Dey- kers is genezen verklaard. Deykers terug in Eindhovense ploeg lllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (Van onze sportredactie) EINDHOVEN Gerrie Deykers zal morgenavond tegen Hajduk Splitin de tweede ontmoeting in de kwartfinale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen, voor het eerst sinds geruime tijd weer in de basisopstelling staan bij PSV. De enkelblessure die de vleugelverdediger weken lang parten heeft gespeeld, is genezen verklaard, zodat de man 'die in Split alleen in de tweede helft in actie actie kwam, weer aanwezig zal zijn. Met welke formatie PSV precies zal aantreden staat nog niet vast. Deykers kan uiteraard op zijn vertrouwde linksback plaats acteren, maar het is even goed-mogelijk dat Rijvers hem op het middenveld posteert. Rijvers zal ongetwijfeld een sterk offensief ingestelde ploeg in het veld brengen. „We hebben niets te verliezen en als het een beetje wil lopen en we staan bij rust met 1-0 voor. dan heb ik er alle vertrouwen in dat we het redden. Maar we zullen echter attent moeten blijven". Rijvers geeft zijn opstelling pas zeer kort voor de wedstrijd prijs. „Ik houd de uiterste limiet in acht, want ik heb er geen enkele behoefte aan dat Hajduk onze opstelling voor de wedstrijd al kent". Vertrouwen in voorzetting Europa Cuptoernooi EINDHOVEN Hoe nadrukkelijker de spelers van PSV worden belast, hoe liever het oefenmeester Kees Rijvers is. „Want", zegt de kleine Brabander, „dan heb je ook geen tijd om aan allerlei problemen te gaan denken. Je bent al leen met voetbal bezig. Die extra druk te, zoals we die in de huidige periode kennen, komt ons wel goed uit". PSV staat aan de vooravond van de beslis sende confrontatie met Hajduk Split in de kwartfinale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen, is een van de titelpretendenten in de ere divisie en doet bovendien op 7 april tegen Roda JC een gooi naar de natio nale beker. Wordt dat alles samen geen erg grote opgave voor de Eindhovenaren? Kees Rijvers: ..Laat ik het omdraaien. Als ik mag kiezen tussen niet of wel op drie fronten actief zijn. dan heb ik dit liever. Normaal mag het geen probleem zijn. Anders wordt het als ook nog eens diverse spelers voor twee vertegenwoordigende elftallen moeten uitko men. Wij hebben nu een bondscoach die ze we ieens voor Jong Oranje en het Nederlands elftal heeft uitgenodigd. Het gevolg is. dat die spelers niet precies weten waar ze aan toe zijn. We willen nu wat die Nederlandse teams betreft, gewoon vroegtijdig weten waar we aan toe zijn. De spelers zelf zijn natuurlijk vrij om te beslissen wat ze gaan doen, maar we vertellen ze wel wat we ervan denken. Die Vertegenwoordigende elftallen zijn immers geestelijk een extra. De jongens die voor beide ploegen uitkomen weten niet waar ze staan. Daar valt met de leiding van Oranje niet over te Verheugd stak Aad Mansveld na de thuiswedstrijd drie vingers ten teken van drie doelpunten in de lucht. Of dat ook in Londen zal lukken? 1II!IIIIIII!I!!II!!IIII1II!III!IIIIIIIIIIIIII[|||I!1 Paul Breitner is o tuigd van de zege Real. Spaanse Duitse ;n, Paul Breitner; MÖnchen Gladbach- Paul Breitner, d Duitse sterspeler vafch Real Madrid is er vjoiyr ker van: Real morgenavond in met 120.000 toesch wers gevulde Ben m beustadion Borusi w Mönchen Gladbai ta uitschakelen in M kwartfinales van hljj toernooi om de Eurt C: pa Cup voor land! kampioenen. „De Bak russen hebben geef" kans. Het is weli< 'r waar een geweldig'r counterploeg, die oija" der andere in Ensche i. de tegen Twente vi; m doelpuntenv wist t,rr scoren, maar dat ung in Madrid niet gebeu ren. Zeker niet me*, dit publiek." ete De Duitse kampioensploe fn, beseft, dat de kans om vei jr der te bekeren zeer kein ia. Na de 2-2 in Diisseldorf i u' er in Madrid in ieder gev; gewonnen of met 2-2 j meer doelpunten gelijk# speeld moeten worden. Vo n gens Berti Vogts ligt daari misschien de enige kai L voor Borussia. „Niemar j gelooft meer in onze ka» sen. Wij zullen daarom vrij Kn uit kunnen spelen. We heb ben ten slotte niets te va liezen." Trainer Udo Lattek vi Borussia weet nog niet t hij kan beschikken over S monsen en Wittkamp. BoL den hadden gisteren n« veel hinder van hun blessu res. Eén man zal het di Westduitse kampioen nu kunnen verhinderen a.<* eerste Duitse ploeg ee 1 punt uit Madrid weg te sU L pen. Günther Netzer, d vroegere Gladbach-sta kan als gevolg van eei blessure niet meespelen. praten, dus dat doe ik ook niet meer. Ik zie ook helemaal geen trainingskampen zitten, ik zie het alleen maar zitten, dat de club die knapen afstaat zo gauw dat kan. Hebben ze voor een wedstrijd twee dagen vrij, dan kan Knobel ze twee dagen krijgen. Hoeven ze een week niets te doen hebben bij PSV, dan mag hij ze een hele week hebben. Dat is geen enkel probleem. Knobel was het er ook mee eens trouwens. Zolang het het een is of het ander, zul je ons niet horen, als het maar niet het een én het andere wordt". Geen onderscheid Kees Rijvers maakt overigens geen onderscheid wanneer het gaat om een keuze op welk terrein PSV zich vooral zal moeten richten. „We hebben de beker al eens gewonnen en vorig jaar het kampioenschap. Dat was een mooie ervaring. Het zou uiteraard aantrekkelijk zijn, als we nu de Europa Cup konden pakken. Het een sluit niet uit dat we ook het andere willen". „Om in de Europa Cup goed te draaien moet je ook in de competitie behoorlijk spelen. Je kunt hooguit de Europa Cup een beetje voorrang in de gedachten geven. Van de andere kant, we zijn bezig geweest met die beker. De finale van dat toerncoi is op 7 april, die komt dus al dichtbij. Je kunt in theorie wel gaan filosoferen dat de Europa Cup belangrijker is, maar we kunnen alles gewoon per onderdeel afwerken". is weliswaar niet onoverkomelijk, maar del slaven starten toch als licht favoriet. Ril w desondanks: „Gezien de tweede helft daar, ten we het toch nog kunnen redden. Als wto gasten onder druk kunnen zetten, hebber ft zeker mogelijkheden. Ze leken bovendien tioneel niet zo sterk in die slotfase". H Kees Rijvers is optimistisch gestemd: ..In de uitwedstrijd vielen de Joegoslaven in de slotfase conditioneel tegen". Licht favoriet De eerste klap moet morgenavond tegen Hajduk Split worden uitgedeeld. De achterstand van 20 Vertrouwen dus, dat het Europees avontuur worden voortgezet. Over het spelen in het Etr*te Cup-toernooi: „Je neemt meer risico's dar ,j, competitievoetbal. In de competitie hebben nv ploegen de neiging zich met puur negatieve ni a len staande te houden, al wordt dat gelukkit m minder. In de bekerwedstrijden moet er een naar uitkomen, dat betekent automatisch i spektakel. In de competitie wordt er teveel uitgegaan dat we met het publiek geen dond maken hebben. Nou, met die 25 man moeter a| het maken, we mogen niet overal lak aan het V( zi We moeten beter voetbal mogelijk maken, ai len. Als je met 3—0 voorstaat en je krijgt onbenullige strafschop tegen, zoals wij i» bekerwedstrijd van een paar weken geleden» De Graafschap, dan moeten we dat ergens to L chen. Ik wil echt niet roomser zijn dan de P 1 Als de scheidsrechter de bal op de stip legt te l het nog gelijk staat, protesteer ik uiteraard Maar wat ik bedoel aan te geven is, dat e in elk geval scheidsrechters zijn, die wat dut Ik heb de indruk dat ze over de grotere moediger aan het worden zijn. Iedereen vino arbiter een zwakkeling als hij.in het eerste 1 tier bijzonder streng loopt te fluiten, maar ad af hoor je altijd dat beide partijen er juist blij mee zijn. Dat rigoureuze is trouwens beide ploegen beter". WILLEM PFEUli DINSDAG 16 MAART 1976 LEIDSE COURAN'.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 12